Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173001) tboldi válasza zolynet (#173000) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nocsak! :C

(#173002) Qru válasza motoflug (#172997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Toyota Yaris ha nem szempont a csomagtartó mérete.

#nincsbennetarcsi

(#173003) Revox66


Revox66
aktív tag

Sziasztok! Mostanság Kia Ceed SW felé kacsingatok, vagyis jobban apum szeretne venni, neki próbálnék segítséget nyujtani. Átlagos használat, kevesebb pályázással, viszont a hegyre (szőlőbe) járás végett kell a nagyobb csomagtartó is. 2009 utáni modelleket figyelek, ezt találtam úgy érdemlegesenek eddig, árban max 2M -ig bezárólag. Több versenyző is lehetséges, nézegettünk Dacia Logan MCV-t is, de valahogy a 0.9 T riasztó számomra. :F A magasabb hasmagasság is számítana, tehát a városi crossoverek sem kizárhatóak mint pl a Duster vagy Qashqai forma. Alapvetően benzines változatok után nézelődünk. Éves futás 10-15k maximum. :R

(#173004)



addikt

Sziasztok!

Vásárlás előtti átnézetéshez inkább hivatalos márkaszervízbe érdemes vinni a kocsit? Vagy jobban járok valami kis magán sufnival?
Azt gondolnám márkaszervíznél több információhoz férnek hozzá, de úgy tudom, ott hivatalosan nem mondhatnak el szinte semmit. Olyankra gondolok, hogy milyen hibái voltak, volt-e tekerve az óra stb.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#173005) dellfanboy válasza (#173004) üzenetére


dellfanboy
senior tag

barhol atbaszhatnak.
amit 1 markaszerviz nem mond el, adatvedelmi okokra hivatkozni azt 1 sufni szerviz nem is latja...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#173006) molnarpeter válasza (#173004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha ott a tulaj, ki kéne adja az adatokat neki a márkaker.

(#173007) bitpork válasza molnarpeter (#173006) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Vagy csak azokat ugye ami az ő tulajdonlása alatt keletkeztek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#173008) #94529552 válasza (#173004) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem érdemes. PSA-ról írták, hogy kiadja a valós adatot némelyik márkaszervize, talán a Totalcaron volt a cikk. VAG régebb az adatvédelemre hivatkozva nem adta ki, csak annyi infót, hogy mennyi valós km-nél kellene a köv. szervizt elvégezni. Vagy csak a tulajnak, mint írták előttem, de utána kell nézni bármelyik márka is az, mert közben változhatott a hozzáállás, szabályozás, stb. Meg különben is egyénfüggő, attól függ, hogy áll hozzá az adott szervizes, de részletes teljes szerviztörténetet sehol nem várnék el a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#173009) kisza25 válasza #94529552 (#173008) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A hyundainál digitálisan van rögzítve, nyomtattak nekem ott rögtön kérésre 0km-es korától

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#173010) LuckyL válasza bitpork (#173007) üzenetére


LuckyL
őstag

nekem van egy oylan sejtésem, hogy nem mindig az adatvédelem volt a ludas, amikor nem adták
hanem hogy nem volt kedvük járkálni polgári perekre tanúskodni, márpedig egy istenesen visszacsavart autóból gondolom előfordul a per

cryptot minden termékemért elfogadom

(#173011) bitpork válasza LuckyL (#173010) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez nem csak sejtés, anno nekem ezt telefonba megmondta a PoHu: nincs idejük és energiájuk perekre járni tanúskodni. Ennyi.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#173012) #94529552 válasza kisza25 (#173009) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ott is csak azt nyomtatják ki, amit akarnak, vagy ami publikus.

(#173013) kisza25 válasza #94529552 (#173012) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A teljeset kinyomtatták, amikor megvettem kaptam hozzáférést és ugyanaz volt a rendszerben is (my hyundai)
Amúgy szervizelés és gariztatás után is mindig nyomtattak egy teljes történetet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#173014) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Már 1000x leírtam, hogy egy kazal márkánál szó nélkül kiadják.

Kereskedésbe már kinyomtatott szerviztörténetekkel jöttek az emberek. Vagy épp onnan mentek lekérdezni...

(#173015) kisza25 válasza #94529552 (#173012) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A vicces az, hogy most is hozzáférek az i20-hoz (a munkalap számára rányomok meg mutatja, hogy mit csináltak, a cégnévre nyomva meg tel. szám + email:
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#173016) LuckyL


LuckyL
őstag

totalcaron durva a mai mazda videó
igaz már lerágott csont a mazda rozsdásodás, de ez a jóember is jól belefutott
ráadásul családi egyterű 3 gyerekkel...ezúton is üdvözlöm a szerelő barátját aki átvizsgálta neki vásárlás előtt...ha van iylen barát nem kell már ellenség :U

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#173017) diegho válasza LuckyL (#173016) üzenetére


diegho
nagyúr

Hihetetlen, hogy az emberek 95%-a meg sem nézi mit vesz. Nem érdekli mik a típushibák, csak megveszi a szemetet, legalább lesz mibe locsolni a pénzt.

(#173018) Doki16 válasza diegho (#173017) üzenetére


Doki16
addikt

Ne topikból indulj ki. Az emberek 95%-a laikus és csak használati tárgyként tekint a kocsira.

Általában lehülyéznek az ismerőseim, hogy fanatikus vagyok. Szerencsére még sosem nyúltam mellé és ezt ők is látják, és azért érdekes módon mindig megtalálnak.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#173019) Gaben92 válasza Gaben92 (#172708) üzenetére


Gaben92
őstag

Na ugy nez ki hetvegen lesz idöm, ugyhogy elmegyek Kuopioba megnezni az autot. Igazabol kettö is van a komanak, ha jol vettem le a kulönbseg a szin es az oraallas. Az elsödleges cel a sötetkek meg mindig. Ha minden franko akkor el hoznam egyböl.

[link]
[link]

Kepeken lat valaki valami erdekeset, vagy jonak tunik minden? (En sajnos nem vagyok annyira szemfules, hogy eszrevegyek olyan aprosagokat amit masok csipöböl. :U Egyedul annyit szurtam ki, hogy a halvanykek jobb hatuljarul hianyzik egy helyen a festek.)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#173020) LuckyL válasza diegho (#173017) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem ez a szar át se menne Németországban műszaki vizsgán, nálunk meg kis zsebbe pénzért, vígan gurul tovább

cryptot minden termékemért elfogadom

(#173021) Doki16 válasza Gaben92 (#173019) üzenetére


Doki16
addikt

Nekem is a sötétkék tetszik jobban. Kevésbé tűnik lelakottnak. Meg ott a szervizkönyv ami jót mutat :) Ha meg is veszed egyből nyiss egy szervizzel, mert aktuális lesz a bejegyzés alapján.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#173022) Csabroncka válasza Doki16 (#173018) üzenetére


Csabroncka
addikt

6 hónap keresgélés és türelem után 60 ezer pénzt autóátvizsgálásra "kiszórva" vettem meg a Corollát. A 4 éves autót felemeltettük a márka szervizben....

Szerintem laikus lehet az ember, de hülye nem :( - például, nekem beakarták "adni" a szervizben (laikus vagyok), hogy a Gyári nyári Michlen gumik még tökéletesek egy nyárra - aztán röhögtem velük, amikor mondom, hogy 250 km-re télen haza is kellene valahogy vinni, egyből mondták, hogy jaaaa azt nem nagyon kellene....

Szubjektív dolog, de 1.000.000 Ft ugyan úgy értékes, mint 3.000.000 vagy 6.000.000 (szerintem), szóval ha ki akarja szórni az ember a pénzt hajrá, sokakat fel kellene világosítani arról, hogy az autóvásárlás (talán még az új sem) úgy működik, mint a kiló kenyér vásárlása szombat délután a közértben...(eldöntöm reggel, hogy autót veszek, délre meg hazagurulok)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#173023) MunezXBK válasza LuckyL (#173020) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez otthon se megy át, sehogy.

(#173024) HKorn válasza LuckyL (#173016) üzenetére


HKorn
addikt

A gyerek, aki megvette még haggyán, de a szerelő aki vétel előtt átnézte neki, az komoly szaki lehet.

Kedvenc részem, amikor a szervizfőnök szummázza a vizsgálatot, hát egy törött, rohadt autóról beszélünk, ami zabálja az olajat. :D

Run&Ride

(#173025) LuckyL válasza MunezXBK (#173023) üzenetére


LuckyL
őstag

de mégis rendszám van rajta, tehát vagy németben ment át 2 éven belül vagy nálunk
ekkora olajfogyasztással a kipufogógáz összetétel se lehet határértéken belüli

(#173024) HKorn
én csak azért nem röhögtem ott fel, mert sajnáltam az embert, aki 3 gyerekhez vett ilyet családi autónak
gondolj már el egy ilyne szétrohadt szarban egy nagyobb ütközést mondjuk oldalról

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#173026) aero. válasza LuckyL (#173025) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kipufogógázból nem nagyon derül ki az olajfogyasztás, mintha valami mást mérnének. Legalábbis nekem is csont nélkül átment a random helyen műszakiztatott bmw, ami legalább 1 litert beszopott 1000km-en.

Amúgy elég ciki egy autószerelőtől hallani, hogy legalább 2 litert megevett, holott a nívón egy 1.8-nál max 1 litert jelent a min-max közötti jelzés, plusz kérdéses, hogy maximumon volt-e. Ennyi méter alatt nem a világ vége 7-8 deci olaj.

[ Szerkesztve ]

(#173027) kisza25 válasza HKorn (#173024) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

biztos az volt a legjobban kifaszázva, nem hiszed el, de házat is így vesznek, megnéz 5-öt én mindegyikről elmondok mindent és a legszarabbat megveszi, mert szépen ki van festve és szépen be van rendezve :W

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#173028) Csabroncka válasza HKorn (#173024) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem ez csak kamu duma volt, minden valamire való szerelő alánéz emeléssel és specifikációtól függően rögtön summázza a nagy hibákat.

A kedvenc rész az kedvenc.. még a promó is ezzel kezdődött 1 hete ;]

"in medias res"

(#173029) diegho válasza LuckyL (#173025) üzenetére


diegho
nagyúr

A mai világban bizony kb 5 perc utánanézni a típushibáknak, aki ezt nem teszi meg, az így jár.

(#173030) MunezXBK válasza LuckyL (#173025) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha volt rajta TÜV, tudja honosítani otthon.

Következő műszakival már nem lesz gond. ;]

(#173031) freeknight válasza kisza25 (#173027) üzenetére


freeknight
őstag

Ennyi, magyar embernek 3 dolog számít autóvásárláskor, nem feltétlenül ebben a sorrendben:

1: fényezés
2: beltér
3: km óra állás

Nepper ismerős is folyton ezen röhög, ha elviszi alaposan kitakaríttatni kívül-belül, meg lepolírozza az apróbb karcokat, egyből 20%-ot emelkedett az autó piaci értéke, és 3 hét helyett 1 hetet áll csak nála. És még a km órához hozzá sem nyúltak :DDD
Vicc az egész.
Úgy meg főleg, hogy még alaposan utánajárva is bele lehet futni a tutiba, pl a motorba senki nem lát bele.

(#173032) LuckyL válasza MunezXBK (#173030) üzenetére


LuckyL
őstag

Akkor szerinted ez igy 2 even belul lemuszakizott nemetorszagban?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#173033) Integrale válasza MunezXBK (#173030) üzenetére


Integrale
veterán

A honositast nem az NKH-nal vegzik? Nekem legalabbis atneztek az autot tetotol talpig, mielott elfogadtak volna a kulfoldi muszakit.

"Bad reklám is reklám too"

(#173034) LuckyL válasza aero. (#173026) üzenetére


LuckyL
őstag

pedig pont a multkor néztem valami videoba hogy kiderül
nem egyből, ahnem amikor a trutyi már felhalmozódott a katalizátorban, és szépen tönkre is teszi azt
de ennél jobban nem mennék bele, mert nem vagyok szakember, csak lelkes okoskodó :D
illetve régen dolgoztam autószervizben (nem műszaki területen), és ott mindig amikor szar volt zöldkártya vizsgálaton bizonyos érték, kérdezték hogy az olajat nem eszi-e
de azóta már régen nincs zöldkártya sem, tehát nem is tudom pontosan mit mérnek most

cryptot minden termékemért elfogadom

(#173035) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Ford Fiesta 2010 1.6 dizel.
Mit tudtok róla?
Apumnak kellene, főleg rövid tavú vidéki útra, meg közeli kisvárosba (30 km-es táv.).
2300 Euróért találtam egyet (2 ajtós) itt a közelben (Erdély).
Nem túl olcsó ez?
Érdemes gondolkodni rajta?

Ford Fiesta 2010.1,6 diesel.import germany

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#173036) LuckyL válasza Csaby25 (#173035) üzenetére


LuckyL
őstag

linkeld be a hirdetést, aztán több szem többet lát alapon hátha lesz vélemény

cryptot minden termékemért elfogadom

(#173037) Csaby25 válasza LuckyL (#173036) üzenetére


Csaby25
senior tag

Szerkesztettem :K

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#173038) Doki16 válasza Csaby25 (#173035) üzenetére


Doki16
addikt

Rövid távra ne vegyél modern CR dízelt. Mond apudnak, hogy inkább benzinest válasszon.

2270 euró. Vagy az év vétele vagy átverés. Eléggé olcsó.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#173039) LuckyL válasza Csaby25 (#173037) üzenetére


LuckyL
őstag

elsőre nekem ez egy lefutott cégautónak tűnik, az árat nem tudom véleményezni, nem néztem utána
itthon ezeket általában áfacsalva hozzák be és jól visszatekerik
de persze ez lehet kivétel, több infó kellene róla

cryptot minden termékemért elfogadom

(#173040) hacki87 válasza MunezXBK (#173023) üzenetére


hacki87
senior tag

Szerinted! :) Az én bravom küszöbe végig rohadt, az első bölcsőm is rohadt, meg még ahol nem láttuk. A szerelő ahova a Beetle-t hordja a feleségem azt mondta nekem, hogy hát ezt még simán levizsgáztatja... Mondom köszi de nem kell, mielőtt lejárt volna a műszakim elbontottuk.

(#173041) Gaben92 válasza Doki16 (#173021) üzenetére


Gaben92
őstag

Mi alapján tűnik kevésbé lelakottnak? Nekem kb annyi tűnt fel, hogy a csomagtartóját a sötétkéknek nem használták annyira mert a műanyag élvédő teljesen jó állapotban van, meg ugye amit említettem korábban. De beltérben olyan nagy különbséget én nem nagyon vettem észre. :U Igazából az 1000€ felár abszolút nem sok érte szerintem, ha figyelembe vesszük, hogy 33.000-el kevesebb van van benne, és a téli meg a nyári gumigarnitúra is gyári Lexus felnikkel van amik önmagukban mocsok drágák erre. A szervizkönyv mondjuk valóban jól mutat. A friss szerviz mindkét esetben kb alap, mert pont ott járnak ahol esedékes.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#173042) #94529552 válasza kisza25 (#173013) üzenetére


#94529552
törölt tag

Legalábbis te úgy tudod. Csak hogy akár másik, belső használatú rendszerük is lehet, mert vannak nem publikus adatok, meg vannak a neked elérhetőek is. De az adatok akát több szintre is lehetnek bontva, de mindegy, nem részletezem tovább.

(#173043) LuckyL válasza MunezXBK (#173023) üzenetére


LuckyL
őstag

na megnéztem az inygenes jármű platformon rendszám alapján
itthon kapott friss műszakit 2018 évvégén
ennyit erről hogy nem megy átt itthon sehogy
francokat nem megy át jókis kenőpénzzel

szerk: írtam is a Zách Daninak, hogyha van ideje ez is megérne egy cikket, hogy ki volt az a remek vizsgabiztos

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#173044) Doki16 válasza Gaben92 (#173041) üzenetére


Doki16
addikt

Képről én is csak annyit láttam, hogy a csomagtartója viseltesebb. De a sötétkék mellett szól inkább az amit felhoztál te is. A kevesebb kilométer és a két garnitúra megér 1000 eurót. Majd személyesen látod úgy is, hogy melyikkel mi a helyzet. A technika adott, az teljesen jó :)
Pont a múltkor volt a csoportba egy hapsi akinek 280-nál jár már a taxija és a kopó fogyó dolgokon kiviül semmi baja nem volt vele. Akksija is gyári.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#173045) #94529552 válasza aero. (#173026) üzenetére


#94529552
törölt tag

A túlzott olajfogyasztásnál megemelkedik a HC érték, de amúgy a zöldkártyánál ezeket kellett mérni(+ a hibatárolót kiolvasni):

CO, szénmonoxid, térfogat százalékban mérve
HC, szénhidrogén, ppm-ben /parts per million/
CO2, széndioxid, térfogatszázalékban kerül kijelzésre
O2, oxigén, szintén térfogatszázalékban mérhető, és a
λ, Lambda-érték, ez nem mért, hanem számított érték.

(#173046) kisza25 válasza #94529552 (#173042) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Megnéztem a hyundaiban a szervizkor, megmutatták az ottani gépen, tök ugyanaz, de mindegy, mert te mindent IS jobban tudsz :R
Ezt a hszt nézted amúgy :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#173047) #94529552 válasza kisza25 (#173046) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már elmondtam a lényeget, kár, hogy nem érted, és igen, lehetséges, hogy esetenként előfordul, hogy más valamit jobban tud nálad az autós szakterületen, mert mondjuk abban tevénykedett, vagy most is azt műveli. Te meg talán az ingatlanbizniszhez értesz jobban, de ezen kár ennyit rágodnod.

Igen, néztem azt is, sőt, láttam én már többféle-fajta javítási előzményt is, és nem úgy, hogy más mutatta volna.

[ Szerkesztve ]

(#173048) bitpork válasza Integrale (#173033) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem Maxnál az NKH vizsga úgy nézett ki hogy kértek segítséget h mutassam meg hol vannak a plakettek, lefotózta majd a német papírokkal leült a számítógép elé és 10 perc múlva kezembe adta a kész papírokat h mehetek - addig én visszapakoltam a csomagtartót.

(#173032) LuckyL: Náciban nem úgy van h ha hiba van a kocsin akkor nem veszik el a forgalmit hanem kap két hónapot h bemutassa de ha nem sikerül akkor duplán bsszák meg?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#173049) freeknight válasza LuckyL (#173043) üzenetére


freeknight
őstag

Nem tudom melyikőtök járt mostanában borsodi kisvárosban/faluban... Az a ritkább, ha az utcán sétálva rozsdamentes kocsit lát az ember. Itt mindent átengednek, kolléganőm mk1 fabiája alatt már csak emlék a küszöb, mégis kérdés nélkül átment, de legalább kedvesen figyelmezetették, hogy ez így nem olyan biztonságos már. Úgy látszik a mazda tulajának még ez se jutott :D

(#173050) kisza25 válasza #94529552 (#173047) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én erről a konkrét dologról beszêlek, más típusoknál biztos másképpen van, de ennél konkrétan tudom, hogy ugyanaz, én konkrétumról beszélek, te meg általánosítasz.
Mivel foglalkozol, ha szabad megkérdeznem?

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.