Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170001) LuckyL válasza bitpork (#169999) üzenetére


LuckyL
őstag

újat?
azthittem sokkal drágább
csak az alkatrészt tippeltem 5-6 ezerre

cryptot minden termékemért elfogadom

(#170002) bitpork válasza LuckyL (#170001) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem a váltó árára rémlik ez. A munkára nem emlékszem ,de egy ismerős passatjan mihálylott meg és mondták neki h ennyi az új.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#170003) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Nagyon gondolkodom rajta, hogy vegyek egy újabb fajta autót.
Az egyik lehetőség egy ilyen Golf lenne 1,5-1,7 millió között. Egyedül a DSG miatt érzem, hogy nem kéne.
A másik, meg egy új garanciális Swift hitellel. Utóbbi volna anyagilag tán a legjobb. De a belső tere rosszabb minőségű szerintem.

(#170004) szőröscica válasza gyenesmartin (#170003) üzenetére


szőröscica
addikt

Bocsanat, a hitelre autovasarlas es az anyagilag legjobb szokapcsolatok egy mondatban szerintem nem kellene szerepeljenek.

(#170005) BigBlackDog válasza szőröscica (#170004) üzenetére


BigBlackDog
veterán

El tudom képzelni azt az állapotot, hogy 5-10 évre anyagilag jobban kijön még így is egy új Swifttel, mintha venne egy 8-10 éves DSG-s használt Golfot, amit nem biztos, hogy még 8-10 évig tud használni.

Persze, nem kockázatmentes a hitel, et értem.

[ Szerkesztve ]

(#170006) bitpork válasza szőröscica (#170004) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

pedig létezi. Én magam is 2 v 3 autót vettem már hitelre és semmi megbánnivalóm nem van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#170007) gyenesmartin válasza szőröscica (#170004) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor már nyilván hosszabb távra venném az autót. 5-7 év alatt meg valószínűleg biztos fel kéne újítanom a váltót. Plusz az egyéb apróságok. 2 milliós hitel 4 évre, havi 40 000 Ft. Amennyivel olcsóbb az üzemanyag a jelenlegihez képest, plusz 20K.

[ Szerkesztve ]

(#170008) szőröscica válasza gyenesmartin (#170007) üzenetére


szőröscica
addikt

Es ha felretenned azt a penzt, majd akkor venned meg, ha ossze is gyult ra?

(#170009) molnarpeter válasza gyenesmartin (#170007) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Középút, pl. Auris?

(#170010) LuckyL válasza gyenesmartin (#170003) üzenetére


LuckyL
őstag

azhtiszem a toyotánál láttam talán most akciót
ha a felét kifizeted, a másik fele 0% thm 4 évre

cryptot minden termékemért elfogadom

(#170011) gyenesmartin válasza szőröscica (#170008) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Megtehetném, de akkor még néhány évig a mostanit kéne használnám. Aminek nincs nagy baja, de azért költeni kellene még rá, hogy ne is legyen.
Erről jut eszembe, Borsodban van megbízható automata váltó szervíz? Olajat kéne már a jelenlegiben cserélni.

molnarpeter: Auris néhány millióval drágább azért.

[ Szerkesztve ]

(#170012) diegho válasza szőröscica (#170008) üzenetére


diegho
nagyúr

Én jövőre tervezek autót venni, de tuti, hogy lesz benne hitel, pedig kp-ra is vehetném, de nem szeretem, ha áll valamiben a pénzem.

(#170013) jozsi252 válasza vans? (#169961) üzenetére


jozsi252
veterán

Én tavaly vettem új Yaris-t, 1.5 111LE verziót és nagyon szeretem. Napi 80-90km-t járok vele, és teljesen meg vagyok elégedve a fogyasztásával is meg úgy az egésszel. Szóval azt nyugodtan tudom ajánlani! Turbósat nem akartam semmiképpen sem venni, de ez a 1.5 szívó 111LE-vel egész dinamikusan lehet vele menni lakott területen kívül is.

iPhone 13 Pro Max

(#170014) Qru válasza LuckyL (#170010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha már Toyota. Az új Camry kb mennyibe fog kerülni?

#nincsbennetarcsi

(#170015) Richard! válasza HKorn (#169989) üzenetére


Richard!
addikt

Nincs vele baj, ha az olajzását kicserélik az 1.9 pd-re. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#170016) Integrale válasza Qru (#170014) üzenetére


Integrale
veterán

Nem tudom, de remekul nez ki! :K

"Bad reklám is reklám too"

(#170017) LuckyL válasza Qru (#170014) üzenetére


LuckyL
őstag

ha versenyképesen árazzák, akkor kapós lehet ebben a nagy dízelparában, ami van

cryptot minden termékemért elfogadom

(#170018) footy válasza Qru (#170014) üzenetére


footy
addikt

Beim Preis hält sich Toyota noch zurück, rechnet noch. Wir rechnen auch: Ein Prius+ kostet in der High-End-Ausstattung Executive 36.190 Euro. Beim Camry dürfte die erste Zahl eine Vier sein. Sowohl beim Preis als auch beim Verbrauch.
Szoval a Camryt 46e euro korul saccoljak, bar ha jol ertem akkor ez a teljesen felszerelt valtozat lesz.
Gyanus egyebkent hogy a (highline diesel) passatra lovik be az arat.

[ Szerkesztve ]

(#170019) sasa134 válasza Qru (#170014) üzenetére


sasa134
addikt

Meglepő lenne, ha 10M alatt indulna.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#170020) Qru


Qru
MODERÁTOR

Köszi srácok! Én is olyan 10M belépőt saccolok első körben.

#nincsbennetarcsi

(#170021) gyenesmartin válasza Richard! (#170015) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez az 1.9 meg a 2.0 mennyit fogyaszt, illetve 100kmh-nál mennyit forog a motor?

(#170022) Neck


Neck
veterán

Sziasztok,

Hol lehetne megnézni, melyik autóban van kettőstömegű lendkerék?

A Unix oldalát próbáltam, ott a 2012-es i40-esek közül a 2.0-s motorba épül, az 1.6-os motorba nem mutatja, viszont találtam olyan német oldalt, ahol szintén írja 1.6-os motorhoz is. A Toyota Avensis 2012-es 1.8-as benzines motorral vajon szintén kapott?

Nincs erre valami tudásbázis?

Légyszi azt most ne firtassuk, hogy nekem ez miért fontos - tisztában vagyok vele, hogy helyes / helytelen használat függvénye, hogy mikor romlik el, de mivel használt autót tervezek venni, ezért nem tudni, előttem hogyan használták. Két ismerős autójában is most romlott el, ha van rá lehetőség, hogy olyan modellt vegyek, amiben nincs, akkor azt szeretném választani, a kevesebb rázkódás helyett az olcsóbb fenntartási költségeket részesítem előnyben.

Tehát - honnan lehet ezt kideríteni?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#170023) LuckyL válasza Neck (#170022) üzenetére


LuckyL
őstag

de mostmár a benzinesekbe is elromlik?
én még nem hallottam senkitől benzinmotorban lendkereket cserélni
vagy ez már egy valós probléma, csak én nem hallottam róla? :F

cryptot minden termékemért elfogadom

(#170024) aero. válasza LuckyL (#170023) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem, csak atragadt ide is a dizelekrol a felelem.

(#170025) footy válasza Neck (#170022) üzenetére


footy
addikt

Adatbazist biztos nem fogsz talalni ez tipuson belul is lehet kulonbozo. Pl Golf 6 1.6TDi volt 2 es 1tomegu lendkerekkel is evjarat es csomag(bluemotion) fuggvenyeben.
Ha kicsit is erdekel milyen autoba ulsz be ne olyan autot vegyel aminek az excel tabla szerint a legolcsobb az uzemeltetese. Egyreszt mert nem nem tudsz mindent bekalkulalni (vannak olyanok akiknel egy hiresen fos 2.0PD is sokaig megy, valakinel pedig egy szivo Toyota is beszarik) masreszt nem fogod szivesen hasznalni ha nem tetszik az auto.

(#170026) kisza25 válasza szőröscica (#170008) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én is azért mentem bele végül 2év próbálkozás után a lízingbe, mert a meglévő autó is vesztett az értékéből évi kb500eFt-ot,
Így elég nehéz pénzt összerakni.
Havi 25 eFt lesz a lízing és 5év ingyen szerviz miatt csak tankolni kell.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#170027) harry


harry
veterán

Uj - hasznalt temaban itt van ket remek cikk, kalkulatorral, meg tudod nezni, neked melyik a jobb: link
Ugy altalaban a temaban: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#170028) bitpork válasza harry (#170027) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kiszámoló , bárki bármennyire is csűri és csavarja ugyan olyan szélsőséges forrás mint a mindenpénztmegérmertautóbuzivagyok magatartás. Pusztán számok alapján autót üzemeltetni ami nem munkaeszköz, ostobaság.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#170029) harry válasza bitpork (#170028) üzenetére


harry
veterán

Valoban, de ez is le van irva. A gond az, hogy sokan nincsenek kepben a szamokkal / nem kelloen veszik figyelembe dontesnel. Nem muszaj (anyagilag) racionalis valasztast hozni, csak nem art, ha tudja valaki, hogy ez mennyibe kerul neki valojaban.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#170030) gzbotii válasza harry (#170029) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha a puszta számokat néznénk, ott mindenki Matizzal meg '99 Hyundai Elantra kellene járjon.
a) mert nem futja többre
b) vagy mert nincs szüksége rá

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#170031) szőröscica válasza gzbotii (#170030) üzenetére


szőröscica
addikt

Hat, ha havi 50 rugot keresel, akkor igen. :D

(#170032) harry válasza gzbotii (#170030) üzenetére


harry
veterán

És ezt a következtetést miből vontad le?
Le van írva ott is: ha megengedhetsz magadnak egy erős / új / nagy (vagy akár épp egy kicsi / olcsó / öreg, mindegy) autót, akkor hajrá. Ha nem gond az új autó hitelének felára, mert valami olyasmit kapsz érte, ami annyit neked megér, rendben, te dolgod.
A gond akkor van, amikor az ember nem számol utána a költségeknek, és csak felületesen legyint, hogy ez nekem jár / belefér. Holott azt sem tudja mennyiről van szó. Vehetnék én is új autót hitel nélkül is, de nekem ez nem ér annyit (jelenleg). Ezt mindenki maga dönti el, csak sokszor nem tudatosan.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#170033) nesa válasza Qru (#170014) üzenetére


nesa
veterán

Én azt sem értem minek vitték el anno a camryt, és azt sem értem Sequoia miért nincs ,vagy Avalon?

(#170034) Qru válasza nesa (#170033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert nem nagyon fogyott. Toyotából csak az olcsóbbaknak van piaca itthon, drágábbat érdemi mennyiségben a cégek vesznek de ott aki 10M szánt autóra az már presztízst akar. Nem baj ha kigyullad 150-200k km után addigra már a következő tulaj tolja a propellert úgyis.

A Honda is ugyanezért vonta ki az Accordot Európából.

#nincsbennetarcsi

(#170035) gzbotii válasza harry (#170032) üzenetére


gzbotii
veterán

Mert ahogy a kiszámolo sámán is megírta, a kocsi gyorsan avul, folyamatosan pénzbe kerül az üzemeltetese és bármikor ellophatják/összetörik/stb. Ergo rossz befektetés. Rossz befektetést kérülni kell vagy minimalizálni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#170036) harry válasza gzbotii (#170035) üzenetére


harry
veterán

Ez így is van, na de nem befektetésnek veszi az ember, hanem egyéb céllal: szállításhoz / szórakozáshoz / egyéb. S mint ilyen, ez is költség, amit mérlegelni kell. De mondom ezzel nincs is baj, azok a cikkek sem arról szólnak, hogy ne vegyél kocsit, csak ismerd az anyagi vonzatát.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#170037) szőröscica


szőröscica
addikt

Mennyire lehet felszallni a rollerre egy ilyen masfel koruli, 200-at futott bravoval? Asszonykanak nezunk elso autot, evi 10 ezret se futna, kiszamolo Miklos feltetelrendszerebe kenyelmesen belefer, a szine es formaja jo, szoval noi oldalrol megvan az approval.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#170038) Stylewars_kp válasza szőröscica (#170037) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ha alacsony a kedvesed akkor ültesd bele előtte. Én feleségem csak úgy érte el a pedálokat ha már beleért a térde a műszerfalba.

(#170039) szőröscica válasza Stylewars_kp (#170038) üzenetére


szőröscica
addikt

Kb 175cm magas, szoval ez talan nem gond. :) de mindenkepp azt szeretnem, hogy menjunk el kiprobalni minel tobb modellt, hogy erezze koztuk a kulonbseget, ne csak beleugorjon az elsobe, ami tetszik neki kivulrol.

(#170040) LuckyL válasza szőröscica (#170037) üzenetére


LuckyL
őstag

sztem az autó jó, de miért iylen sokat futottat néztek?
1.5 körül vannak szép, keveset futottak is

[link]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#170041) szőröscica válasza LuckyL (#170040) üzenetére


szőröscica
addikt

O linkelte nekem, en meg sok idot nem tudtam szanni a nezegetesre, ugyis tavaszra lesz ebbol valami. Kerdesedre a valasz, hogy ez a szin tetszik neki. Meg tudom erteni.

(#170042) LuckyL válasza szőröscica (#170041) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem élettartamán már túl van 200 ezer km-el, úgyhogy bármi lehet majd vele
hülyeség szín alapján használt kocsit választani
ezért vannak a férfiak, hogy a női hülyeséget ne engedjék :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#170043) 426os válasza szőröscica (#170037) üzenetére


426os
őstag

Váltó és digitklíma, ami költséges lehet, ezen felül pedig több, kisebb hibájuk van még. 2008as vagy újabb autóknál kevesebb már a gyermekbetegség. Az olaszautós topikban össze vannak gyűjtve a nyűgjei.

.

(#170045) gzbotii válasza LuckyL (#170042) üzenetére


gzbotii
veterán

És az nem hülyeség, hogy végig vezetett, lekérdezheto szervizkonyv nélkül, az autó műszerfalan írt futás alapján vegyünk autót?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#170046) LuckyL válasza gzbotii (#170045) üzenetére


LuckyL
őstag

hogyne lenne
ki állította az ellenkezőjét?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#170047) gzbotii válasza LuckyL (#170046) üzenetére


gzbotii
veterán

Autók 80% hogy tudod bizonyítani, ellenőrizni a valós futást? Főleg, garancia után. Vagy import járműveknél.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#170048) LuckyL válasza gzbotii (#170047) üzenetére


LuckyL
őstag

fogom a telefonmom és felhívom a pecséten szereplő szervizeket
illetve ha magyar akkor lekérem ügyfélkapun a nyilvántartást

cryptot minden termékemért elfogadom

(#170049) gzbotii válasza LuckyL (#170048) üzenetére


gzbotii
veterán

Import autó esetén ez nem játszik.
Hazai márkaszervizek sem mindig adnak ki adatot (hacsak nem az kéri, aki akkor volt a tulajdonos), inkább nem mint igen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#170050) LuckyL válasza gzbotii (#170049) üzenetére


LuckyL
őstag

és?
fiat bravobol van elég hazai minek impoort szart venni
amugy abban is van külföldi pecsét, van azlért itthon is aki beszél külföldiül ;)

márkaszrvizek is kiadják egyébként, csak nem úgy hogy történetet kérsz, hanem mondod a bejegyzést a füzetben és megmondják hogy igaz-e

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.