Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) TaaT válasza runner 125 (#59000) üzenetére


TaaT
veterán

Lehet hogy még sem gyenge annak a kaszninak az a motor :U

Nem lesz vele fürge, de lassú sem :))

Nagypapis tempóban simán elhiszem a 4.2l/100km-t. :)

Amúgy kössétek az övet, nem vicc 18+

Give them hell Ukraine!

(#59002) bitpork válasza jozefgucci1 (#58999) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Barátomnak 2 literes cdici...mitomén milyen jelölésű dízel van. Illetve a felesége használja. Az is 8+ literrel megy.
Sajnálom ha csak Bp volt lebegtetve de nekem Szeged a város, ahol manapság ugyanolyan -esetenként rosszabb- dugók vannak a "csakbeugrokvásárolni" külföldiek miatt. Nekem az allroad tisztán városban -még egyszer Szeged- 11,5-12 liter. Elismerem h nehéz -2 tonna-, hogy automata, és h 2,5 a motor 4x4-gyel. De ha emiatt leszámolom a 30%-át akkor sem jön ki a 6 liter. Nekem.

Overdose+ giigz: Szerintem annyira nem beszélünk el. Túl sok mindentől függ a fogyasztás. Mert vegyük példának azt h az újabb dejzelek sokkal keveseb hőveszteséggel műxenek. Ha nem megy vele vki 6-9 km-t lehet h be sem melegszik rendesen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59003) DeFranco


DeFranco
nagyúr

(#59004) -v- válasza giigz (#58997) üzenetére


-v-
addikt

Jaja, mer a modern dízelek városba valók, nagyon szeretik, gyorsan "meghálálják" :K

(#59005) Dr.Zoo válasza giigz (#58997) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ő automatában gondolkodik....
Sima 5 sebességesem van, ha a szemét kinyomom télen, akkor 7 liter városban. Da akkor szigorúan boyracer, lámpától lámpáig, megalázva pár VTI-s hondát.. ;] ;] :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59006) bitpork válasza Dr.Zoo (#59005) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Meg neked van írt softod is...és ugye arról se feledkezzünk meg, hogy a nissan is vw motort használ ám ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59007) Laraxior


Laraxior
titán

Akkor nem panaszkodhatok a városi 11.9-es avg-vel :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59008) -v- válasza bitpork (#59002) üzenetére


-v-
addikt

"és h 2,5 a motor"

Az még mindig kávédaráló ;) Egy tisztességes motor 3.0 fölött kezdődik valahol. Ja és benzinnel üzemel :D
Szóval én inkább úgy mondanám, hogy csak 2.5-ös, ráadásul dízel és még nagypapázol is.
Három paraméter, amivel még bőven lehet följebb menni, akkor a "nagyon sok" fogyasztás az még mindig odébb van ;)

[ Szerkesztve ]

(#59009) !Overdose! válasza Dr.Zoo (#59005) üzenetére


!Overdose!
őstag

Na ez már a másik véglet. :DDD Gondolom nem úgy tettél meg több száz km-t a városban, hogy közben egyfolytában VTi-ket aláztál. Az, hogy volt több-kevesebb elrúgás, gyorsulás, stb. egy tank üzemanyaggal az messze nem jelenti azt, hogy ilyen körülmények között valóban 7 litert fogyasztana. Tudom dízel, jó hatásfokkal, írt motorvezérléssel, de azért a fizikát ne b.....k már meg. A lovak zabbal mennek.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59010) jozefgucci1 válasza bitpork (#59002) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Sejtettem en , hogy mire irtad csak ez a varos dolog nekem zavaro volt . Na mindegy nezelödöm aztän majd csak lesz valami , de mär nagyon szabadulnek a vastol pedig semmi baja . Hamar el fog kelni az tuti .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#59011) DeFranco válasza -v- (#59008) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az még mindig kávédaráló ;) Egy tisztességes motor 3.0 fölött kezdődik valahol. Ja és benzinnel üzemel :D

...egy európai autóban ;]

[ Szerkesztve ]

(#59012) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Mitsubishi Galant 2,5V6 24V

Annyira rossz lenne, hogy ilyen olcsón vannak? Tudom nem egy gazdaságos vas mert a 10-12l simán benyeli.

üdv!

(#59013) neduddki válasza !Overdose! (#59009) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

B!+ fizka iten szajadra ne vegyed me az nem erveseny ien

udv

neduddki

p.d. bocsika:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59014) Laraxior válasza Bitpalace (#59012) üzenetére


Laraxior
titán

Itthon nincsen forint tankolni... ezért olcsóak a nagyköccentis ótók. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59015) Viszlát válasza DeFranco (#59011) üzenetére


Viszlát
addikt

Egyik unokatesóm 12 éves kora óta Ausztráliában él, tavaly nyáron láttam 25 év után először, persze az autók is szóba jöttek, áradoztam neki a 2.4-es négyhengeresemről, hallgatta egy darabig, majd csak úgy mellékesen benyögte, hogy még nem volt neki négy literesnél kisebb verdája. Leültem magamtól. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59016) Dr.Zoo válasza !Overdose! (#59009) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Őő, az első pár hónap ilyen volt. Ebbe halt bele a csigám... :(
Olyan szoft volt rajta, hogy felsírtam, úgy ment...

Mi a hihetetlen?
A max. 7 lityis fogyasztás, vagy hogy normálban 1000 km megyek 60 liter gázolajjal? Mert minden hónap elején nullázom a napiszámlálót, telitankolom, megörzöm a csekket, és vezetem a fogyit.
Így mondom, két év használat után, hogy átlag 6/100km.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59017) bitpork válasza Bitpalace (#59012) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ekkora motortól a 10-12 liter teljesen reális és jó! Akkor sok , ha valakinek a péztárcája nem erre van tervezve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59018) Laraxior


Laraxior
titán

De durva... kívül szakadt, törött, hoki, de a motorháztető alatt.... :Y :D

384 millióért... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59019) -v- válasza Laraxior (#59018) üzenetére


-v-
addikt

Na, ez motor :K :D

(#59020) Laraxior válasza Laraxior (#59018) üzenetére


Laraxior
titán

*389, elírtam :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59021) Dany007 válasza Laraxior (#59007) üzenetére


Dany007
veterán

Hát még én mikor a 18 éves taliga megáll 10-11 literből városban. Úgy, hogy átlagban 6-7km-es távot megyek vele egyhuzamban... Jó, télen jóval több...
Most tankoltam és igaz már csak benzingőzzel ment, de 290km-t mutatott az óra a legutóbbi tankolás óta. Mindig a kúton nullázom.
Mindig 10 ezerért tankolok. Ez kb 24 liter - ma már csak 23,7 liter volt. De mentem vele 290km-t úgy, hogy ebből 2x30km volt városon kívül, a többi csak munkába járás és hasonlók. Úgyhogy asszem nem is panaszkodok annyit. :D
Ha lenne 3,5 millám egy autóra, biztos nem érdekelne, hogy 10 vagy 8 litert fogyaszt. Jó, mondjuk én csak ~ 300km-t megyek havonta városban. De ha mondjuk 1000km-t megy az ember havonta városban, a 10literes fogyasztásnál 42.000 forint, 8 literes fogyasztásnál meg 33.600 forint. Az 8.400 forint havonta. Most komolyan, aki nem 10 éve gyűjtögeti, kuporgatja össze a 3,5 millát egy autóra azt tényleg érdekli ez pár ezer forint havonta? Nehogymár...
Ennyi pénzért, már van fullos 4 éves Mondeo. [link] Szvsz ezerszer komolyabban néz ki, mint az a Nissan. De van kisebb dízel motorral is [link] ez már biztos nem fogyaszt tíz litert.

Egyébként a kép alapján jól néz ki az a Nissan, de élőben elég butácska. Van egy itt a házban rendszeresen látom... szép meg minden, de szvsz túl kicsi (rövid) a magasságához képest. Kicsit aránytalannak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#59022) jozefgucci1 válasza Dany007 (#59021) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Engem simán érdekel havonta az a 8,5 K . Annyira nem vagyok szarrágó , de úgy gondolkodom , hogy bár most nem számít " a fogyasztás lehet két év mulva nem lesz melóm vagy ilyenek és akkor hogy fogok tankolni , öt -tízezer forintonként és csak ha nagyon kell akkor megyek . Ha ez a tendencia megmarad akkor hamar eléri a benzin az ötszáz forintot .

Amúgy meg nem tudom erre neveltek ez rögzült belém , hogy ahol lehet megfogom a pénzt ! Lehet ez néhol hátrány ,de én már nem változtatok ezen . Egyébként fél éve spórolok erre .

[ Szerkesztve ]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#59023) Dany007 válasza jozefgucci1 (#59022) üzenetére


Dany007
veterán

Az nem rossz a fél év. Szvsz nem kell akkor nagyon aggódnod miatta. Én ha 2 éven át nem költenék egy fillért se semmire, akkor se futná rá. :D
De értem én, hogy minden pénzt meg akarsz fogni. Nincs ezzel gond. Csak akkor mi lesz ha esetleg valami baja lesz a kocsinak? Mert okés hogy fiatal meg minden... de igazából ahogy itt olvasom a többiek véleményét bármi megeshet. Főleg dízelnél. Az pedig több lesz mint párezer forint havonta. Tehát ha nem lesz munkád akkor a benzin egy dolog v.színű a szervizelést se tudnád fizetni.

És mi gond a 4 éves Mondeo-val? Tudom ez az autó az én mániám, de szvsz egy 2000-es dízel biztos nem fogyaszt 10 litert városban sem.

(#59024) jozefgucci1 válasza Dany007 (#59023) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Semmi gondom nincs vele , sőt szemezgettem vele .Kolegám pont most vett két hete egy ilyet kombiban ezzel a felszereltséggel és ódákat zeng róla . A világ legjobb kocsija szerinte . Valóban szép ,de annyira nem fogott meg mint pl a mazda6 . Várok a jó vételre aztán kiderül mibe ufrok bele :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#59025) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#59016) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Na?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59026) Dany007 válasza jozefgucci1 (#59024) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó mondjuk a Mazda 6 az brutál ilyen 4-5 évesben! Kívülről legalábbis alázza a Mondeot az biztos.
De ahogy néztem belül meg a Mondeo szebb. Na de az tényleg komoly...
Ha már választasz akkor inkább a Mazda 6 mint a Nissan. Szvsz férfiasabb autó.

@Dr.Zoo: Jó az a paszuly! :D Hány éves is? Milyen motorral?

[ Szerkesztve ]

(#59027) Dr.Zoo válasza Dany007 (#59026) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

2002 1.9 PD.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59028) Balupapa válasza Dr.Zoo (#59027) üzenetére


Balupapa
senior tag

pdtdi eleve nem lehet jó :( ;]

_-=*WheelWhores*=-_

(#59029) !Overdose! válasza Dr.Zoo (#59025) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem akarok mélyen bele menni, de azt tartom fizikai képtelenségnek, hogy ami normál használat mellet 6 liter fogyaszt, az boyracer-kedve 7-et. Ilyen a világon nincs. Ez nem dízelellenesség vagy nem ellened irányul, de itt valami nagyon nem kerek.

mod: A PD-t nem ismerem közelről, de volt/van a családban épített 1Z TDi. Nagyon megy és képes keveset fogyasztani normál használat mellett, de ha nyomod neki, akkor kér enni azért.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59030) 8th válasza dabadab (#58964) üzenetére


8th
addikt

Alapból nem vagyok egy rosszindulatú ember de kívánom nekik, hogy verjenek telibe azzal a vágott rugós fék és futómű nélküli roncshalmazzal valami jó drága autót... Idióták.

(#59031) Dr.Zoo válasza !Overdose! (#59029) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Erre nem tudok mit mondani.
Akkor biztosan rosszul számolok, mind1.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59032) Mágus2 válasza Dr.Zoo (#59031) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Amikor egy hétvégén keresztül folyamatosan padlógázzal közlekedtem, 9,5 literen állapodott meg a fogyasztás. . És ez széria. De minden kigyorsításnál koppant a pedál. ;) Ha nem rúgod, nem eszik, de ha kihasználod a teljesítményét, azt valamiből nyerni kell...

Az utolsó 8000km átlaga 5,3. Az a hétvége lerontotta rendesen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#59033) -v- válasza 8th (#59030) üzenetére


-v-
addikt

Azt azért vágod, hogy írtak már ilyesmiről cikket, szerintem értenek a srácok a dolgokhoz :U Lehet jobban is, mint mi innen a fotelből? :P

[ Szerkesztve ]

(#59034) DeFranco válasza -v- (#59033) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az kizárt :DDD

(#59035) Dany007 válasza Dr.Zoo (#59031) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként úgy lehet pontosan fogyasztást mérni, hogy csutkáig tankolod az autót. Amíg ki nem kattan a pisztoly. Aztán mész vele 100km-t úgy, hogy pont mikor 1-0-0-ra vált a számláló akkor állsz be a kútra és megint csutkáig tankolod. Aztán megnézed mennyi ment bele.
Bár asszem ezzel nem mondtam újat. :D

(#59036) Dluinet válasza Dany007 (#59035) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én ismerem az osztást, ezért én bátran tudok menni akár 450-550 km-t is két tankolás között, mégis kitudom számolni a tényleges fogyasztást.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59037) Dr.Zoo válasza Dany007 (#59035) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Minden hónapban telitankolom ugyanazon a kúton. Mindig ugyanott. Mindig nullázom olyankor a napiszámlálót. Ez már nálam valami perverzió, de mindig ezt csinálom.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59038) Mágus2 válasza Dany007 (#59035) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez egyáltalán nem pontos. Én csutkára szoktam tankolni, megyek 900km-t és utána megint csutkára tankolom. Sokkal jobban fedi a valóságot, mert az sem mindegy, hány hidegindtás van 100 vagy esetleg 900km alatt. A Te módszereddel nagy kilengések lesznek a fogyasztási adatokban attól függően, milyen körülmények között mentél 100km-t.

[ Szerkesztve ]

(#59039) Dr.Zoo válasza Mágus2 (#59038) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

+1 :C :R
((((bár nálatok lehet kevesebb a cetánszáma... Bocsi, ezt nem bírtam kihagyni... :D)))))

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59040) 8th válasza -v- (#59033) üzenetére


8th
addikt

Hagyjuk már a totalcar.hu-t meg az ő híres szakértelmüket. Dízel tuningról is írtak már cikket amiben akkora ékbekiáltó faszságok lettek összehordva, hogy hónapokig röhögtek rajta a TDI Club-on.

"és nekiláttunk a hátsó futóműnek. Ide két ismeretlen eredetű, de igen combos rugót szántunk, amelyek szintén a Toyotával együtt érkeztek, vagyis pont neki valók, már össze is barátkoztak. Átmérőben is nagyjából stimmeltek, csak méretre kellett vágni őket. Ha egy menettel rövidebbre vesszük a gyárinál, nem nyúlhatunk nagyon mellé - egyeztünk meg félperces tanakodás után."

Ez szimpla gányolás, nincs mit ezen szépíteni. Ha kimegy vele csapatni valami földútra oké tegye ott még jó poén is, de én pályanapról úgy b@xnám ki az ilyen idiótákat a szarjukkal együtt, hogy a lábuk nem érné a földet.

[ Szerkesztve ]

(#59041) -v- válasza 8th (#59040) üzenetére


-v-
addikt

Nem tudom, biztosan, én nem értek az autókhoz :C Ha te mondod..

(#59042) Mágus2 válasza Dr.Zoo (#59039) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

OMV max megy bele, 55 körül mozog. A castrol TDa 3-al növeli. :P

[ Szerkesztve ]

(#59043) !Overdose! válasza Mágus2 (#59032) üzenetére


!Overdose!
őstag

Korrekt.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59044) Dr.Zoo válasza Mágus2 (#59042) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csak szívtam a véred, remélem összefutunk a legközelebbi talin, és iszunk egy sört.. :) :R :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59045) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mán megint mindenki ért hozzá csak én vagyok allroad?! ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59046) Mágus2 válasza bitpork (#59045) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD :C

(#59047) Dr.Zoo válasza bitpork (#59045) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Te' mán' gyühetsz hozzánk, mert falujáród van....
Addig gondolkozz, hogy Csabit hogy húzzuk be hozzánk... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59048) bitpork válasza Dr.Zoo (#59047) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Me' magátú nem akar mönni? ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59049) Revolit válasza Laraxior (#59018) üzenetére


Revolit
senior tag

Az a Pagani már fél éve is fent volt :)
Biztos szar autó, nem kell senkinek :P Amúgy ezeknél hogy megy egyáltalán a tesztvezetés? Ha szintén egy Paganival érkezek vagy minimum lambóval, vezethetem, vagy hogy szűrik tesztpilótákat? Jó egy átalg ember odamegy rövid naciban meg pólóban, BKV-val érkezve az biztos gyanús, de jómódú embernek is kedve támadhat egy ilyet elvinni egy körre, ingyé :P

(#59050) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Kérném a véleményetek... Trükkös átverés, motorhiba - vagy banális sérülés?

Több Citroen C4 coupét (2005 körülit) vezettem, néztem már. Most ezt találtam:
[link]
Németországból hozta be egy fickó, aki munkája mellett hobbi szinten hoz be autókat (néhány állt még a kertjében). Az autó kívül-belül tényleg nagyon jó állapotú. Bár nekem a mobile.de-n nézve kicsit olcsónak tűnik ez 1,2 millióért regadóstul...

Van egy szépséghibája: állítólag a szervizben rosszul emelték meg, ezért mindkét oldalt elől, alul, az első kerekek mögött (az ajtók alatt) a karosszéria kicsit (pár centit) benyomódott. A képeken alig látni. Tényleg úgy néz ki, mintha rosszul emelték volna - a fickó szerint a németországi tulaj ezért adta el aztán... Viszont felmerült bennem egy dolog: nem lehet, hogy lerobbant a kocsi és úgy vontatták el, hogy elől felfüggesztették, tehát hogy első kerekek a levegőben vannak? Ilyenkor hol támasztják alá az autót? Nem lehet, hogy valójában ekkor szerezte a sérülést a kocsi (pl súlyos motorhibája volt, amiért így vontatták-szállították el), és nem egy triviális hiba történt a szervizben emelés közben? Mit gondoltok erről?

Amúgy a kocsi jó, 1 dolgot tapasztaltam, ami más C4-ekben nem volt: üresjáratban gázt adva, amikor visszatér alapjáratba, kb. 1 mp-ig picit ráz és remeg (talán kettőstömegű, nem tudom... Persze bevizsgáltatom, a javítás árát is belekalkulálom majd.) Sok más autóval összehasonlítva viszont tényleg megkímélt és nem látok újrafont kormányt, sebváltót stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.