Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185001) Kos 7


Kos 7
tag

Sziasztok!

7 személyes vagy hátul dupla ajtós (szóval nagy "rakterű") kategóriában, benzinesben milyen típusokat érdemes nézni? Van valami ajánlott modell?

(#185002) kisza25 válasza Kos 7 (#185001) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Új, használt, ár?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#185003) CactuS válasza kisza25 (#185000) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Sportage-be az az 1.6 finoman szólva is harmatos, egyszerűen azokhoz a pacskerokhoz, akkora pofához, emelt hasmagassághoz az kicsit kevés.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185004) Kos 7 válasza kisza25 (#185002) üzenetére


Kos 7
tag

Használt, jó lenne 3M-ig bezárólag. Még nincs semmi típus preferencia sem, annyi, hogy a motor bírja értelmes tempóban hordozni a kasztnit.

(#185005) kisza25 válasza CactuS (#185003) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azért sem értem, hogy miért 1,6 szívó az alap, amúgy el lehet vele közlekedni, faternak kia carens van ezzel a motorral, az sem kisebb, de 8 alá nem is tudja bevinni.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#185006) kisza25 válasza Kos 7 (#185004) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igazából 6-7 fajta van kb ami tudja a hét személyt
Renault grand sonic
Pug grand c4
Vw touran
Opel Zafira
Kia Carens
Ford cmax/galaxy
Toyota verso
Ha tele autóval szeretnél haladni akkor 2.0 diesel mandnem mindegyikből van, vagy 140+ lovas turbós benzines

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#185007) molnarpeter válasza Kos 7 (#185004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olcsóbb, de Alhambra/Sharan 2.0 vagy 2.8 szívó vagy 1.8T? VR6 illetve a turbós már tudja mozgatni normálisan, többinél gyengébb motorok jellemzőek talán. Mondjuk gázszett kb kötelező. Ha a raktér céges használat miatt kell, akkor meg egy dpf nélküli dízel kisteherautót néznék, hogy el lehessen számolni.

[ Szerkesztve ]

(#185008) Kos 7 válasza kisza25 (#185006) üzenetére


Kos 7
tag

Francia vonalon egy grand scenic, grand c4 mennyire problémás? Semennyire nem vagyok képből ezekről. Erőforrás, elektronika, stb..?

(#185007) molnarpeter > Köszi, megnézem, alapvetően újabb lenne a cél, ott már ezek az erőforrások nincsenek :(

(#185009) vzsryl válasza kisza25 (#185000) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nagyon egyszerű a válasz. A SUV-on van akkora haszon, hogy benyeljék a hatalmas CO2 kibocsájtás utáni bírságot...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#185010) molnarpeter válasza Kos 7 (#185008) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondjuk ha a dízel teljesen ki van zárva, akkor fogyasztás miatt egy Prius+ olcsóbb kategóriában érdekes lehet még, mondjuk elég kicsi a metszet halmaz (esetleg külföldön is érdemes megnézni a kínálatot).

(#185011) kisza25 válasza vzsryl (#185009) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondasz valamit
[kia károsanyag kibocsátás]
Ahogy nézem kizárólag az elektromos tudja a normákat :Y
Már egy picantó esetén is 2000 euro a bünti
Egy rionál 3000
Ha megnézem az 1,4 mpi-t akkor tuti hamar reszelnek a tiponak is

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#185012) molnarpeter válasza molnarpeter (#185010) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Újabb 5+2 vonalon Grand Scenic 1.4 TCE elfogadható, vagy kicsit régebbi típusok közül Espace 2.0T elég jó motor még. De üzemanyagban hamar visszajön a hibrid :)

(#185013) Kos 7 válasza molnarpeter (#185012) üzenetére


Kos 7
tag

Ez a Prius+ nem lenne rossz, de drágább (nyilván) mint a többi említett modell, meg nagy része taxis volt :/

(#185014) Kos 7 válasza Kos 7 (#185013) üzenetére


Kos 7
tag

1.6 THP ugyanúgy bajos évjárattól függetlenül?

(#185015) feka007


feka007
nagyúr

Sziasztok!

Most vettem kocsit, és épp töltöm ki a kötelező biztosítás kötést Netrisken. Az a kérdésem, hogy ez mégis mit jelent?

"1 éves becsült futásteljesítmény Magyarországon"

Becsüljem meg, hogy egy év alatt mennyit fogok előreláthatólag autózni vele? És most akkor ha kevesebbet mondok be, kevesebbet kell fizetnem, vagy ez hogy? Írhattak volna ehhez a ponthoz is egy súgót...

(#185016) LuckyL válasza feka007 (#185015) üzenetére


LuckyL
őstag

minél kevesebbet írj be, annál kisebb a díj, senki sem nézi utólag

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#185017) Dare2Live válasza kisza25 (#185011) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez ránézésre WLTP és nem NEDC

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#185018) _adaml21_ válasza kisza25 (#185011) üzenetére


_adaml21_
őstag

Voltam benn az elmúlt hetekben a Pappasnál Kia ceedet tesztvezetni. Az értékesítő akkor elmondta nekem, hogy az éves áremelkedés mellett a Kia mesterségesen fogja visszatartani a nagyobb teljesítményű modelleket (1.4 TGDI=<), hogy így tartsák valahogy kordában a büntit, és tereljék a türelmetlenebb ügyfeleket az 1.0 turbó felé. Az 1.4 TGDI ceedre most 6-7 hónap várakozási időt mondanak.

(#185019) Pttypang válasza LuckyL (#185016) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezt akartam én is kérdezni. mert 0-5000 kötöttem elsőnek, viszont utólag belegondolva ennél jóval többet megyek. Semmilyen esetben se számít?

Everybody lies.

(#185020) Gombinyó válasza LuckyL (#185016) üzenetére


Gombinyó
őstag

Na basszus. Én meg bevallottam a 35-40ezret :D

(#185021) Qru válasza Pttypang (#185019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elméletileg ha kárt okozol és kiderül, hogy jóval többet mész (mióta műszakin rögzítik a kmóra állást elég egyszerű leosztani mennyi az éves futásod), mint amire szerződtél utólag megemelhetik a biztosítási díjat.
Mondom elméletileg de én ilyenre még soha sem láttam példát...

#nincsbennetarcsi

(#185022) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok, biztos volt már téma, de azért bátorkodok feltenni a kérdést. Kivel hozattok/hozatnátok be autót külföldről? Kopasszal hozatott már be valaki kocsit? Kiben lehet megbízni? Második autómat szeretném megvásárolni, de elegem van a magyarországi hozzáállásból, lehúzásból, sunnyogókból. Inkább költök egy fél misivel többet, ha valaki tisztességesen megszervez egy külföldi vásárlást.
:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#185023) CactuS válasza Plazmacucci (#185022) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hollandiából eddig 2x hozattam be autót tőle: [link] , bár azóta itt a fórumban volt valakinek vele negatív tapasztalata, kicsit időhiányban szenvedett (hamarosan esedékes faternek is egy autó, ha tőle lesz, megírom).

Anno a Twingo RS miatt írtam a Kopasznak is, mert a hollandoknál elég beteg áron mentek az RSek, de végül több okból sem választottam azt az utat. Ha írsz neki, akkor kapsz tőle egy szabvány válaszüzenetet, ahol kb. felvázolja a költségeket, hogy mi mennyibe kerül. Elég részletes az ÁSZFje, azzal nincs is gond, csak én kicsit úgy éreztem, hogy a TC-s hype miatt túl van árazva emberünk, főleg úgy, hogy már az első e-mailben mossa a kezeit, hogy ő nem orákulum, nem tudja megmondani, hogy mennyire jó egy adott autó, csak azt, hogy ott a helyszínen éppen hogy néz ki...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185024) MunezXBK válasza Plazmacucci (#185022) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Stuttgart környékén segítek, ha esetleg kijönnél.

(#185025) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Köszönöm a véleményeket és a segítségnyújtást. Sarkalatos pont az autók állapotának a felmérése. Ezért gondoltam, hogy hátha ismertek olyan "céget" akik ezzel is foglalkoznak, és megbízhatóak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#185026) dj79 válasza Plazmacucci (#185025) üzenetére


dj79
senior tag

Azért azt érdemes átgondolni, hogy kint sem olcsóbbak jelentősen a jó autók illetve a mostani árfolyam sem segít a kinti vásárlásban.

Egy állapotfelmérés tulajdonképpen itthon vásárolt használtautónál is megoldható elég sok helyen.

(#185027) Plazmacucci válasza dj79 (#185026) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez igaz. De úgy gondolom, hogy ahol nagyobb a kínálat, talán a merítés is, így nem csak szerencse kell ahhoz, hogy találj egy tisztességes, nem átverős eladót. Az itthoni tapasztalataim nem jók, saját és mások kárán tanultam meg, hogy semmi sem az aminek látszik. Ráadásul olyan autót keresek aminek az itthoni célközönsége kifejezetten véleményes. Inkább ne is menjünk mélyebben bele :)
Köszönöm a javaslatokat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#185028) CactuS válasza Plazmacucci (#185027) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak a bimmer. ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185029) Dare2Live válasza dj79 (#185026) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

haaaat amig az arat a kulfoldrol bedolo autok hatarozzak meg es a nepperek nem dolgoznak ingyen addig erdemes atgondolni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#185030) tutis válasza Plazmacucci (#185027) üzenetére


tutis
őstag

igazából elmész egy kereskedésbe itthon, 10-ből 9 autó kintről behozott lesz..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#185031) Plazmacucci válasza tutis (#185030) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyből az AAA-hoz megyek :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#185032) dj79 válasza Plazmacucci (#185031) üzenetére


dj79
senior tag

Rég volt cikk a totalcaron? ;]

(#185033) Plazmacucci válasza dj79 (#185032) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Úgy láttam utoljára a kopasznak küldtek SMS-t, hogy megvennék az autóját :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#185034) dj79 válasza Plazmacucci (#185033) üzenetére


dj79
senior tag

Igen, nagyon kedvesek, főként amikor kétbitesPistike telefonál, csak éppen nem olvassa a hirdetés szövegét és mindenre rákérdez. Legutoljára belementem a játékba, nagyon nyeregben érezte magát a zemberanyag, mert annál a résznél, hogy "kijönnénekakollégákmegnéznielhozni" én teljesen megjátszottam a csodálkozó hangnemet és a gyermeki örömöt, miszerint milyen remek szolgáltatás, mert sajnos vannak cégek, ahol elvárják, hogy az eladó vigye be meg ilyenek és ott jól kihasználják...

Nagy örömébe rákérdezett a címre, én meg közöltem vele, hogy az Andersen utca 7 alatt, Alsóbögyörősvalagpusztán tekinthető meg az autó. Ekkor volt pár másodperces csend, szerintem itt jött rá, hogy elpocsékoltam az erőforrásait ;] , majd megkértem, hogy ezt a számot többet ne hívják, ne üzengessenek, ne akarjanak randit, boldog párkapcsolatban élek.

(#185035) tutis válasza Plazmacucci (#185031) üzenetére


tutis
őstag

nem kell amúgy ahhoz AAA, utóbbi időben elugrottam 4 kereskedésbe is, mindegyik kinézett autó külföldről behozott volt

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#185036) joshua7 válasza CactuS (#185023) üzenetére


joshua7
veterán

Milyen költsége volt a behozatalnak?

Semper Fi

(#185037) Plazmacucci válasza tutis (#185035) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt arra értettem, hogy nem megyek kereskedésbe. Igaz, én magányszemélytől is beszoptam, de kereskedésektől mindenhol óva intenek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#185038) tutis válasza Plazmacucci (#185037) üzenetére


tutis
őstag

nem mind ördögtől való, sajnos mindkét oldalon vannak rossz esetek. Mostani autómat kereskedőtől vettem, és ritka jól jártam, évek óta hibátlan az autó, nagyon jó áron megvéve.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#185039) CactuS válasza joshua7 (#185036) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A hazaszállítás 450 Euró volt gyűjtőkamionnal, Pestig hozták, onnan háton vitték a kollégák, így nem kellett semmilyen ideiglenes rendszám hozzá. De alapvetően úgy lehet számolni, hogy olyan 250-400k Huf a költség az itthoni sarcokon túl, attól függ, hogy kinél csináltatod, hányadik autót hozod el végül, hogy jut haza az autó és milyen egyéb dolgokat kérsz, stb.

Cserébe viszont pl: Hollandiából garantált km-es autót kapsz, nagy részükön minimális a rozsda és nem sajnálják a pénzt a szervizre. Persze ott is vannak bőven kivételek, és foghíjas darabok és AAA autó testvérkereskedések, de azért általánosságban össze tudod rakni rendesen az autó előéletét, betartják a kötelező szervizeket, igaz többet nem nagyon vagy ritka. Kint amire számítani kell az az, hogy kb. sárvédő magasságban (kerék felett) szinte mindegyik autót meghúzták (csak már javították), mert ott is elég szűkösek a parkolók + náluk létezik a Demszky pogácsa nagytesója betonból, ami pont olyan magas, hogy ne lásd rendesen tükörből. Plusz ami meglepetés lehet az itthoni kínálathoz képest, hogy náluk van km az autóban, akár 5-6 évesen is simán 200-250k fölé megy az óra, szeretnek utazni, van is jó minőségű úthálózatuk, használják is az autóikat.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185040) dj79 válasza joshua7 (#185036) üzenetére


dj79
senior tag

A z utolsó autovanbeuwenn ajánlatom szerint egy 8000 eurós autónál olyan 1400-1500 euró lenne a költség alsóörsig leszállítva, tehát nagyságrendileg ugyanannyi, mint amennyiért a randommagyarkavicsos nepper dolgozik.

(#185041) CactuS válasza dj79 (#185040) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

1500 EUR? Ennyit alkudott belőle vagy hogy? :Y 450 EUR a szállítás, 100 EUR az átnézés, + az alku fele, de minimum 400 EUR + forgalomból kivonás, exportra 50 EUR + a papíralapú igazolás 15 EUR = 1015 EUR.

Mondjuk 8000 EUR körül már lehet tud alkudni egy szépet, akkor ez nőhet, de akkor a vételár is kevesebb. Kopasznál nekem drágábbra jött volna ki a végén, mint az Auris Hollandiából.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185042) dj79 válasza CactuS (#185041) üzenetére


dj79
senior tag

Huppsz, kikerestem, jogos az észrevétel, ebben benne van István munkadíja, eredetvizsga és a műszaki elintézése is, ezen felül már csak a névreírás költsége maradt fent.

(#185043) hemaka válasza CactuS (#185041) üzenetére


hemaka
nagyúr

Itthon mennyibe kerül megközelítőleg üzembe helyezni a kintről behozott verdát?

(#185044) CactuS válasza hemaka (#185043) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

- Honosítás, amennyiben van érvényes külföldi műszaki vizsga a gépjárművön, úgy honosítás történik. Melynek összege: 8.000.- Ft

- Forgalomba helyezés
Amennyiben nincs érvényes külföldi műszaki vizsga a gépjárművön, úgy egyedi forgalomba helyezési díj + műszaki vizsga kell a forgalomba helyezéshez.
Melynek összege személygépkocsi esetén 39.090.- Ft

- Regisztrációs adó: Gépjármű gyártási éve, cm3, hajtóanyag, motortípus (Euro 2-3-4-5) függő, +1.100.- Ft Banki illetéket kell fizetni.
- Eredetvizsga: Az eredetvizsga költsége cm3 függő. 17.000.- Ft
- Okmányiroda: Új forgalmi + törzskönyv (12.000.- Ft),
- Forgalmi rendszám (8.500.- Ft),
- Vagyonszerzési illeték (Kw és évjárat függő)

De ugye ez függ az autótól (pl: PHEV, EV).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185045) LuckyL válasza Pttypang (#185019) üzenetére


LuckyL
őstag

én mindig így csináltam, és soha nem nézte senki, amikor egyszer kárt okoztam akkor se
de persze ez nem garancia semmire, felelősséget nem vállalhatok :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#185046) hemaka válasza CactuS (#185044) üzenetére


hemaka
nagyúr

Köszi. Konkrétan asszonynak néztem ufo civiket olyan 5e euro körül. Az akkor 2-300e forintból meg van.

(#185047) rbalint88 válasza Plazmacucci (#185037) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondjuk az lehet segit, ha elarulod mit keresel, hatha valamelyik forumtarsnak/ismerosenek van olyan, ami leinformalhato, csak mondjuk hahura nem rakta fel, mert eladja markaforumon, facebook csoportban.
Egy kinti lukra futashoz kepest (ajanlom becsnepper youtube csatornajat) meg mindig apropenz megnezni az itthoni autokat, legalabb azokat, amik 50km-es korben vannak. Ha mind fos, akkor lehet menni kulfoldre, de ha kifejezetten szepet keresel, az kint valoszinuleg dragabb lesz, itthon nem fizetik meg akkora mertekben az igenyes autokat altalaban. Es ugye erre jon be meg a behozatal osszes koltsege. Ja es ha nem euroban van a penzed mar regota, akkor nem biztos, hogy az egy evvel ezelottihez kepest 5-10%-kal
gyengebb forint segiti a poziciodat.
De en nem ertek hozza, meg kb csak egy tucat autot vettem/segitettem intezni a vetelet :)

(#185048) Plazmacucci válasza rbalint88 (#185047) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Biztosan igazad van, meg én csak kb egy autót vettem életemben, de pont az ilyen flegma, magaslovas stílus miatt kerülném a kontaktust másokkal.
Az eddigi válaszokat mindenkinek köszönöm.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#185049) tutis válasza tutis (#184994) üzenetére


tutis
őstag

Elmentem teszt vezetni ma, mivel jövő hétvégén végén érkezik meg a tipo hatchback, szóval már kiváncsi voltam milyen lesz. Nem sokat tudtam menni vele, mindenesetre az 1.4 95 LE tényleg alapmotor. Viszont annyi a szerencsém hogy nem próbáltam ki a turbós változatot, így nincs nagy csalódás feeling. Amúgy városban 50-el közlekedni ez is teljesen jó. Kimentünk az egyik érdi emelkedőre, ott is felment 5-ikben 2 személlyel normálisan.
Hazafelé jövet elkezdtem gondolkodni mire is kell nekem az autó:
2x 25 km budapesten át (dél-észak majd észak-dél) remélhetőleg nem csúcsforgalomban, (6-kor indulok be melóba, és edzés után 18:30-19:00-kor indulok haza), így nagyjából elkerülöm a csúcsot, illetve elugrani boltba (hideg indítás, 2-3 perc után leállítás), hétvégén 2x7 km (edzőterembe majd haza) na kb erre elég ez az 14 szívó benzin is. Persze tudnék vigyázni a turbósra is, reggel tudom melegíteni az autót és munkába beérkezés után se állítanám le rögtön, de így kisebb figyelemmel kell lennem.
Szóval a felhasználási szokásomra elég lenne valszeg ez az 1.4 is. Persze majd meglátom összképileg milyen, ha nem szokom meg akkor eladom max..
Fogyasztásra kíváncsi leszek, tesztautónál meglepő módon 6.1-es fogyasztás volt, elvileg sok városi használattal hajtja a kereskedő. Az ugye mérve 6.6 kb, de az is még túlzottan baráti lenne, én kiegyeznék vele. Szóval meglátom, 1.5 hét és itt az autó, utána még kb 1 hét míg rendszám, stb meglesz, utána tesztelek pár hetet és leírom a tapasztalatokat.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#185050) kisza25 válasza tutis (#185049) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ahogy írtam 100 felett kezded érezni, hogy kevés a ló, azért a 130- 140 kényelmesen tartható.
Nekem 7-8 között mozog a fogyasztása, de az fb csoportban (van majdnem 1000 tag) sokan 6-6,5 ös fogyikról számolnak be. Nekem az csak úgy sikerült, hogy 400 km országút átlaga lett 5,9 liter, 15000 km átlaga 7,3 liter.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.