Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) tboy93 válasza endruboy1 (#97998) üzenetére


tboy93
nagyúr

legjobban talan az astraval jarnal, ahhoz olcsobb minden mint az audihoz, tobb a bontott cucc is es 500-600k kozott mar vannak ertelmes darabok

[ Szerkesztve ]

(#98002) bitpork válasza DeFranco (#98000) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kilométerenként és motorolajból :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98003) runner 125 válasza szőröscica (#97979) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem is a futással van a probléma, hanem a szervizkönyv eredetiségével.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98004) MunezXBK válasza TaaT (#97996) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én zsír új futóművel vettem, több mint 3 éve hibátlan.

(#98005) -v- válasza szőröscica (#97979) üzenetére


-v-
addikt

Az lehet, de hogy az a szervizkonyv kamu, az 100 ... kozel ennyi km van enyemben is, elso 6-7 evben ugyanoda jart szervizbe szoval nekem is hasonlo ott sok bejegyzes, na de nem ennyire :) Itt a legregebbi pecset meg iras se halvanyabb a tobbinel, na persze, 7 ev utan ...

(#98006) .mf válasza m3tr0 (#97947) üzenetére


.mf
veterán

Az Evo volt az elején kiszemelt, utánajártam azoknak is, de ahogy a hsz-ben is említettem, ott sem egyszerű a helyzet:
- balkormányos csak a VIII. generációtól van, de annak magasabb az ára
- a VII-ig sztem jobban nézett ki, a X már megint pofásabb, de mivel az a kurrens (és valószínűleg utolsó?) modell, sokkal drágább, arról nem is beszélve, hogy felszedett újabb 200 kilót :W hol vagyunk már az I-III gen 1200 kilójától... meg a hasmagassága is csökkent, szóval ez is már csak egy díszből ralliautó...
A linkelt darabot is néztem már többször, de a szénné tuningoltság és "soha nem használt" valahogy piros lámpákat villogtat a fejemben. Mellé kora ellenére elég drága is.

Tothgera: hát, az elején már írtam, hogy autóban unatkozó motorosként keresnék szerpentinezős-játszós sportos autót, de mindegy, most legalább már tisztázva van. Mondjuk azt is írtam, hogy könnyű, jó tömegeloszlású, jó felfüggesztéssel és fékekkel, és ebbe egy 1.7 tonnás Passat nem igazán fér bele.
A Legacynak tetszik a relatív alacsony tömege, alacsony súlypontja, jó tömegeloszlása és kanyarstabilitása, de a teljesítménye és fékei hagynak maguk után kívánnivalót.

Rendben, akkor úgy látom, hogy az a kettő van, amiket én is eleve kinéztem (Lan-Evo és WRX), de ezek öregen is drágák, más hasonló meg nincs.
Akkor vegyük ki a négykereket az egyenletből. Azaz:
- szerpentinezős-játszós élményautó
- hátsókerekes preferált
- jó felfüggesztés és fékek, amik terhelve se mondanak teljes csődöt
- semleges, 50-50 tömegeloszlás
- alacsony tömeg
- kompakt, de nem mini (192 cm vagyok, meg nem árt egy kis csomagtér is)
- elegendő teljesítmény (>0.13-0.15 le/kg *sírok*)
- 4 üléses, keménytetős (MX5 kiesik)
- ne legyen horror a karbantartás és szervizköltség
- megbízható, tartós, nem szétrohadós (nevezzetek előítéletesnek, de nálam itt az olasz kiesik, francia is inog)
- ne legyen túl alacsony a hasmagasság és túl kicsi a kerék (magyar útviszonyok)
- vegyes fogyasztás max 12-ig
- 10 év alatt

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#98007) Tothgera30 válasza .mf (#98006) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oké... így egyszerűbb: 350Z.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#98008) tboy93 válasza Tothgera30 (#98007) üzenetére


tboy93
nagyúr

350z terepre? :F

(#98009) Declare válasza .mf (#98006) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem ket olyan kategoriat akarsz összemosni, amit nem lehet :F de lehet rosszul latom....

Most vagy olyan kocsi kell, amivel ki tudsz menni uttalan utakra es ott nem akad fenn a hasa egy tuskoban, vagy olyan amivel szerpentinen alacsony hasmagassaggal, hatsokerek hajtassal akarsz cruiseolni.

Vegyel egy hasznalt elmenyautot meg egy lada nivat :)

(#98010) Tothgera30 válasza tboy93 (#98008) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kicsit lemaradtál... aszfaltra lesz az, fogadni mernék... :DDD

#98009 Declare: Lada Niva +1 (de csak második autónak) ;]

#98012 bitpork: A' se jó, me' combi :P !

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#98011) Balupapa válasza DeFranco (#97963) üzenetére


Balupapa
senior tag

hát ezen rendesen felnevettem :DD :DD :DD
elég nevetséges tényleg :C

_-=*WheelWhores*=-_

(#98012) bitpork válasza Declare (#98009) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem te vagy lemaradva? Allroad ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98013) tboy93 válasza Tothgera30 (#98010) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nemrég még túrázást mondott :DDD

(#98014) Declare válasza bitpork (#98012) üzenetére


Declare
őstag

Erre gondoltam en is, de nem akarok en is celtablava valni :P :D

Amugy amiket irt, hogy alacsony suly, alacsony sulypont, szerpentines elmenyautozas, az mondjuk nem az allroad.

De ha a nagy szerpentines hatsokerekes "picit kidobom a segget hagyszoljon a jaszkari" vezetest normalis hetköznapi vezetesre csereli akkor az allroad jo a mindennapokban es gyengebb terepre is :K Mondjuk varosban jönni menni nagy.... :B

(#98015) Tothgera30 válasza tboy93 (#98013) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem ez lenne a legideálisabb választás... :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#98016) bitpork válasza Declare (#98014) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Valoban nem egy tipikus offroader de en sem vagyok egy ilyedos fajta :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98017) szőröscica válasza -v- (#98005) üzenetére


szőröscica
addikt

Én arra tudok gondolni, hogy esetleg elveszett, megsérült, stb, és most a rendszer adatai alapján újra kitöltötték.
Alvázszám alapján le kell kérni a történetét, a szalon még a kimenő számlákat is meg kellene tudja mutatni.

(#98018) sasa134 válasza .mf (#98006) üzenetére


sasa134
addikt

Mekkora a keret? BMW 130i. ( szerk: jah látom, na abba egy 7 év körüli belefér)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#98019) sasa134 válasza sasa134 (#98018) üzenetére


sasa134
addikt

Szerk : vagy 4 - Motion R32 Golf

Avanti Roma

(#98020) molnarpeter válasza Declare (#98014) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van A4 Allroad is, piaci rés kitöltve :)

(#98021) hdman


hdman
őstag

Elég nagy gáz van: a kombiba hátul kiborult kb 3 deci gumiápoló szer :( Brutál csipős torokkaparó szag van. Próbáltam körömkefével és tisztitószerrel kiszedni, felemás eredménnyel. Aztán elvittem profikhoz. Ott kiszedtük a tálcát, átmentek rajta géppel, sterimobbal,gőzzel, minden szarral. Most jobb lett, de nem az igazi. Van valakinek ötlete? Én még csak-csak mászkálok vele, de a gyereket nem szívesen ültetném be :(

Rostlemez filc anyaggal bevonva.

Sopron city :)

(#98022) giigz válasza hdman (#98021) üzenetére


giigz
veterán

hahu ;]

Kellett neked dízelt venni ;]

[ Szerkesztve ]

(#98023) nesa válasza hdman (#98021) üzenetére


nesa
veterán

majd ha nembirsz szabadulni - 10-be add el:)
Egy ismeros vett egy horgasztol kocsit telen, kora tavaszig nemis volt gond, utanna kezdodott a problema, nyaron nemlehetett megmaradni benne akar mit csinalt vele, telen eladta:D

(#98024) Zola007 válasza hdman (#98021) üzenetére


Zola007
veterán

mondjuk egy "összetevők" címke vagy ilyesmi nem ártana, hogy tudjunk modnai valamit, mi oldja
de ha már rámentek gőzzel, akkor beleverették a préselt lemezbe

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#98025) runner 125 válasza hdman (#98021) üzenetére


runner 125
nagyúr

Létezik ózonos tisztítás, keress rá. Állítólag mindent kiszed, Munez-nek talán embere is van rá, ha jól emlékszem.

De, nem értelek. Miért nincs csomagtértálcád? Az volt az első a lábtálcákkal együtt, amit mindkettőbe megvettem. Műanyag, kb. 6-7 cm-es peremmel ellátott tálca remekül véd az ilyen balesetek ellen.
..illetve, legalább nem kopik a gyári kárpit. :P

Szerezz be mindenképpen egyet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98026) Zola007 válasza runner 125 (#98003) üzenetére


Zola007
veterán

Azt is érdemes megnézni, hogy legújabban milyen egy lelakott f.st árul [link]
nem biztos, hogy beleülnék magamtól

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#98027) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Már kezdtem megbarátkozni a fekete színnel, ezt nézegetem, de a tulajt egyszerűen nem érem el. Nagyon kedves, csak nincs ideje velem beszélni. :D

(#98028) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#98027) üzenetére


zsoltee10
addikt

Freelanderről vélemény?

(#98029) runner 125 válasza zsoltee10 (#98028) üzenetére


runner 125
nagyúr

Angol...
Nagyon nem tartja az árát, egyébként jól néz ki, de nem megbízható.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98030) MunezXBK válasza runner 125 (#98025) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K [link]

[ Szerkesztve ]

(#98031) hdman


hdman
őstag

giigz: szardizel, tudom :)

Zola007: abban a pillanatban kidobtam amikor kiömlött, mint macskát szarni.

runner 125: tényleg nem rossz dolog egy tálca, de nekem felesleges. Nagyon ritkán viszek olyan cuccokat, amikor érdekes lehetne. babakocsi, 1-2 bőrönd max. A bevásárláshoz meg van egy kinyitható dobozom.

MunezXBK: szerintem csak ezért nem ugrom le :D Viszont körülnézek ezügyben itt is.

Vagy még valószínűbb: veszek egy bontottat :D

Sopron city :)

(#98032) zsoltee10 válasza runner 125 (#98029) üzenetére


zsoltee10
addikt

Elolvastam pár népítéletet, hát elég veszélyes. :N

(#98033) Tsebacsi válasza Zola007 (#98026) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Belül olyan mintha odakakkantott volna valaki az ülésre, vagy a gyerek nagyon összecsokizta... Elképzelem milyen szaga lehet, jaj :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#98034) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali,

volt munkatársammal beszélgettünk a kombi autók világáról és igazából egyikünk se tudja, hogy akkor a közép mezőnyben mit lenne érdemes venni.

Szereplőkből 3 van, Audi Merci meg a BMW az kilőve.

O3 combi rs
Mazda 6 sport kombi
Toyota Avensis de a toyota egyikünknek sem jön be szóval marad a Mazda meg a Skoda.

Szerintetek?

(#98035) giigz válasza Goblin12 (#98034) üzenetére


giigz
veterán

Ezt neked itt a fórumon senki nem fogja megmondani, melyik a jobb, pláne úgy nem, hogy nem lehet tudni mekkora keret van rá, milyen lesz a felhasználás jellege.

Mindkettőbe bele kell ülni, menni vele egy kört, és amelyik jobban tetszik azt megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#98036) Tsebacsi válasza giigz (#98035) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egyetértek, itt már csak gyártói különbségek vannak, hogy ki mit hogy oldott meg, és ez szubjektív, hogy kinek mi tetszik, vagy mi fontos inkább.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#98037) runner 125 válasza hdman (#98031) üzenetére


runner 125
nagyúr

Íme az ékes példa, h bármikor jól jöhet. Szerintem simán megér 9-10k-t, de persze ahogy érzed.

zsoltee10

Mondom, ezeket a köröket én már lefutottam májusban, igaz 2m-ig kerestem, de a konklúzió egyértelmű volt. Honda.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98038) Goblin12 válasza giigz (#98035) üzenetére


Goblin12
őstag

Akkor mondhatni, hogy mind2 rendben van? Nem is tudom miket boncolgattatok visszaolvasva egyes kocsiknál, hogy beázás, szétrozsdásodás etc, ilyen jellegű problémákról tudtok a fent említett két cég modelljéről?
Ahogy nézegettem egy árban van a kettő nincs sok különbség, igen a kinézet de azt úgy is meg kell nézni. :K

(#98039) lsc


lsc
nagyúr

Egy dögös Auris. Bejövős, mondjuk a lexus 2 l-es turbójával.

Az élet kegyetlen .

(#98040) giigz válasza Goblin12 (#98038) üzenetére


giigz
veterán

Nem kell ilyenekkel foglalkozni, bele kell ülni, és mivel érzésre teljesen más lesz a két autó, azt kell megvenni, amelyikben megvan a feeling.

(#98041) -v- válasza Goblin12 (#98034) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem nem egy kategória a 3 autó ;) Egy öreguras szürke semmilyen A-ból B-be elviszlek soseromlok el dögunalom semmiextra vezetni Avensis meg egy új octavia rs? :U Még jó hogy kilőve ... :C
Én az rs-t venném mert csak a gázt nyomni van eszem :))

(#98042) kornelka: jó akkor 'szomtudja mondtam valamit, nem ismerem a Toyotákat csak japán akkor az biztoos nem romlik el ez a sztereotípia nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#98042) Kornel válasza -v- (#98041) üzenetére


Kornel
veterán

avensis sose romlik el?
ja tényleg nem, amíg motort nem kell cserélni benne.

(#98043) Goblin12 válasza giigz (#98040) üzenetére


Goblin12
őstag

:R

(#98044) TayRol


TayRol
veterán

Egy elég korrekt kis vas áll a garázsunkban (a többin kívül), erre most mit olvasok...

Itt van pár infó a tulajról, a kocsik stimmelnek. A neten rákeresve a nevére még látható pár verdája. A múltkor alig bírt kiállni a garázsból az F12-vel, leér a padkánál az alja.:)

[ Szerkesztve ]

(#98045) szőröscica válasza TayRol (#98044) üzenetére


szőröscica
addikt

Miért nem lep meg a szlovák rendszám... :DDD

(#98046) raczger válasza TayRol (#98044) üzenetére


raczger
őstag

Szokott járni Magyar Timeattackre is (fotóztam is, mikor 458 speciale-vel ment), nem egy fakezű, kíváncsi vagyok mi történhetett. Bár én a helyébe városban biztos nem mernék ilyen autóval járkálni akármennyi pénzem is lenne.

Mostanában biztos ő is irigykedik egy szép ezüst Mazda6 iránt, ami feltűnt a mélygarázsban :DDD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#98047) TayRol válasza raczger (#98046) üzenetére


TayRol
veterán

pont mellettük van lekötve a bringám is, kb. 8 kamera veszi, nem hiszem, hogy azt vinnék el először.:D van lambója is, meg 1-2 egyéb. de áll nálunk Bentley kupé, egy rakat Maserati, meg Porsche is.

(#98048) raczger válasza TayRol (#98047) üzenetére


raczger
őstag

hmm, asszem oda kell költöznöm, mármint a mélygarázsba :DDD
Milyen lambója van? Azt még nem láttam.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#98049) TayRol válasza raczger (#98048) üzenetére


TayRol
veterán

fekete aventador.

(#98050) .mf válasza Tothgera30 (#98007) üzenetére


.mf
veterán

Ez az irány már jobban tetszik :)
A 2 ülés kicsit kevés (dettó MX5, S2000 és még sok más), a 3.5 l meg jó sok, kicsit a tömeg is. Az alulkormányzottság is, főleg hátsókerekesként. Az ára viszont barátibb, mint gondoltam (3-4 m 8-10 évesekért, nem kevés, de a teljesítményéhez és ritkaságához képest baráti. Vagy van valami "catch"?)

98015: :Y Blues Brothers vagy Mad Max újraforgatáshoz talán, de nem kanyarogni ;]

Declare: végülis van, Lan-Evo és WRX :)
Viszont Mo-n csak a VIII és újabb Evok vannak, az olcsóbb régebbiek jobbkormányosak; a WRX-ek meg elég drágán forognak. Pedig III-tól kezdve bármelyik Evot elfogadnám ;]
Terep alatt természetesen nem hegymászásra és kidőlt fákra kell gondolni (kidőlt fa ellen terepjáró se jó, tank vagy triálmotor, esetleg Tatra 8x8?). Kicsit mélyebb nyomvályúk, pocsolyák, nagyobb kövek pl. -- már ezekhez is kell valamennyi hasmagasság és rugóút, valamint ennek megfelelő előkészítés. Néhány nagyon alacsony hasmagasságúnál már attól félek, hogy akár fekvőrendőrön vagy járdára parkoláskor is fennakadhat, nemhogy levinni aszfaltról.
Mint mondtam, terepre akkor marad a gyaloglás vagy a bicikli, esetleg egy enduro.
Krúzolás, túrázás....ja, sportmotorral is csak azt szoktam ;]

Sasa: Golf R32, most hallok róla először, de úgy látom, nem véletlenül: tc is ritkaságként ír róla, hahun sincs. Egy gyűjtői darabot sajnálnék pályán vagy szerpentinen odaverni. Meg őszintén, a VW-ek külseje sosem vonzott.
A BMW specifikációilag érdekes, de ugyancsak ritka, 1 db-ot látok belőle, azt se olcsón. Formára valahogy az elejéhez nekem nem passzol egy ennyire hirtelen levágott hatchback hátsó, coupé jobban illik hozzá, csakhogy egyetlen benzines 1-szériás coupé sincs a hahun a kereten belül. Meg ha lenne is, már megint min. 4-5 millánál és másfél tonnánál vagyunk.

Köszi a tippeket, akkor ezek szerint nincs modern hachiroku :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.