Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) DeFranco válasza tomcsi23 (#49645) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Húbazz... kellkellkellkell

Sonaxot te hol veszel? A szilker nekem nagyon kiesik, és legutóbb még bunkó is volt a fazon... Meg erre a Bosoko-ra is érdekelne egy forrás :)

(#49652) giigz válasza FerNandor (#49646) üzenetére


giigz
veterán

Ez a büdös lötty meg 500 Ft volt 2 liter :DDD

(#49653) TaaT válasza Qru (#49641) üzenetére


TaaT
veterán

A bogarakat amúgy sem az ablaktörlővel takarítjuk mert nyírja a lapát gumiját, erre van a benzinkutakon célszerszám. :)

Give them hell Ukraine!

(#49654) tomcsi23 válasza DeFranco (#49651) üzenetére


tomcsi23
veterán

Sonaxot homasitában vettem.
Bosokot a linkelt oldalon is meg tudod rendelni, ami aztán az üzletben is átvehető (XI. ker, Kosztolányi környéke) - akár pár órán belül, ha épp van az üzletben. Vagy más helyeken is, gugli segít. Sőt, shell kúton is szoktam látni (nyilván pöppet drágább).
Úgy voltam vele - ha már ajánlották a topikban - kipróbálom, főleg ennyiért..de le a kalappal, sokkal jobb, mint ahogy az ára mutatná.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#49655) Typhoon47 válasza TaaT (#49653) üzenetére


Typhoon47
őstag

Pályán, ha nem tudsz megállni kúton, azért muszáj hogy vigye :)

"Education is important but big biceps are importanter"

(#49656) latyak17 válasza qdak (#49622) üzenetére


latyak17
tag

hűha ! az szép, elég baráti árak ! :R köszi a tippet, csemegézünk !

csak postával már több mintha helyben venném :) :Y

[ Szerkesztve ]

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#49657) TaaT válasza tomcsi23 (#49654) üzenetére


TaaT
veterán

Azt azért megjegyzem hogy vidéken a fórumban jelzett ár duplájáért adták a bosoko lapátot :(((

Give them hell Ukraine!

(#49658) ReSeTer válasza bitpork (#49627) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Így meg fel se hívom az illetőt :o Ha már ilyenkor titkolózni akar, akkor mi lenne ha odamennék?

De most komolyan:

Eladó egy ház, de nem mondom meg, hogy hány cserép hiányzik a tetőről.

Felhívnád?

(#49659) tomcsi23 válasza TaaT (#49657) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nabakker. :U
Megnéztem, itt is 1800,- lenne a futár.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#49660) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Amúgy, tapasztalat valakinek Laguna II 2.0 16v?
Ha jól olvastam van kétfajta 2.0 is, 2005-től visszafele mennek a technológiával? :/ Mert a fiatalabb motor már csak hengerenkénti befecsi, míg a régebbi közvetlen.

Egyéb tudnivaló?

(#49661) didros


didros
senior tag

Itt egy új kiszemelt autó. Megnézem ezt is amíg tisztázódik a másik ügy.
[link]

(#49662) giigz válasza didros (#49661) üzenetére


giigz
veterán

Csodálnám, ha nem lenne tekerve...

(#49663) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! Vento vagy golf3 ról mik a vélemények? Jó tuning alap (felni lökös ,lámpa) illetve azt olvastam hogy megbízhatóak. 1.6 benzin v. 1.9tdi-t szeretnék hamarosan. Vagy miket érdemes nézegetni 600e környékén?

(#49664) giigz válasza batai15 (#49663) üzenetére


giigz
veterán

Amelyik jobb állapotban van :D

(#49665) Melack válasza batai15 (#49663) üzenetére


Melack
veterán

Csak VW termékek? Vagy más is labdába rúg?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49666) batai15 válasza giigz (#49664) üzenetére


batai15
félisten

Nem akarok leharcoltat venni. Vagy még polo sedan
ami tetszik. Ja és a ford focus sedan v kombi.
Régen egy faszányos lada 2105öt akartam sperrel meg minden finomsággal.
Melack : suzuki nem nagyon tetszik,ahogy renault sem.
De jöhet bármi , amire
érdemes lesz ránézni:-)

[ Szerkesztve ]

(#49667) giigz válasza Melack (#49665) üzenetére


giigz
veterán

Hogy áll a kocsi projekt?

(#49668) Melack válasza giigz (#49667) üzenetére


Melack
veterán

Pénz megvan, most választ várunk 2-3 helyről, magánemberektől. Igyekszünk a közelünkben autót találni. Dacia/Renault/Daewoo hármasra "szűkült" a lista.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49669) szőröscica válasza ReSeTer (#49660) üzenetére


szőröscica
addikt

A régebbi 2.0 a közvetlen befecskendezéses úgynevezett IDE motor. Rossz a híre, pedig alapvetően nem egy rossz motor. Két jellemző hibája szokott lenni, a nyomásszabályozó szelep, és a nyomásszenzor.

Ezek nem óriási összegek, de azért nem is két fillér. 40-50 ezer forint körül van mindkettő, viszont úgy gondolom, hogy aki egy valaki 7-8 millióba kerülő autót ma meg akar venni 1 milla körül, annak ilyenekkel számolnia kell.

Megelőzte kicsit a korát az a motor, akkoriban még nem volt ennyire elterjedt a közvetlen befecskendezéses technológia a benzineseknél.

A 2.0 16v egyszerűbb konstrukció, picit gyengébb és picit többet eszik, de nincsenek azok a nyűgjei, mint az IDE-nek. Mindkettőben van viszont ún. okoskerék (a vezérlést módosítgatja), az hajlamos elromlásra, ekkor alapjáraton kissé traktoros lesz a hang. Nagy bajt nem csinál egyébként.

Motorikusan ez jellemző rájuk. Egyébként a Laguna nem rossz autó, van néhány elektromos nyűgje, a legjellemzőbb talán a keréknyomás szenzorok tönkremenetele, ez ha nem kell, akkor kikapcsoltatod, és többet nem idegesít. A másik az indítókártyák szeretik előbb-utóbb megadni magukat, fórumokon lelkes önkéntesek szívesen javítják, onnantól nincs velük gond. Az összeszerelési minőség nem tökéletes, sok minden nyöszörög az utastérben, de nagyon komfortos autó. A futóműve kényelmes, a hátsó híd szilentje szeret tönkremenni benne elég gyakran, pár ezerért pótolható.

Utólag extrákkal jól bővíthető, könnyen varázsolható bele tempomat, sötétedős belső tükör, beszédszintetizátor és ESP is, ha esetleg alapból nem lennének ezek benne.

Én úgy gondolom, azonos pénzért többet ad, mint egy német.

[ Szerkesztve ]

(#49670) ReSeTer válasza szőröscica (#49669) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Futóműtől félek nagyon, sok rosszat hallottam róla. Na meg persze az elektronikától. Igaz az, hogy a v6-os 3.0 alig fogyaszt többet a 2.0-nél? Vagy ez csak legenda?

(#49671) LuckyL válasza ReSeTer (#49670) üzenetére


LuckyL
őstag

ne vegyél lagunát szerintem, nekem volt a 3.0V6, egy kalap szar volt az egész rengeteg hibával
itt a fórumon olvasd vissza laraxior hozzászólásait, ő éppen most szív egy iylen kocsival

cryptot minden termékemért elfogadom

(#49672) bitpork válasza LuckyL (#49671) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De szereti....uh én nem mondanám h szív, hanem rendesen karban tartja :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49673) Laraxior válasza ReSeTer (#49670) üzenetére


Laraxior
titán

Városban rövidtávokon 11.3-ból megvagy nyáron. Télen ugyanez 16.2 liter.
Hosszabb táv, autópálya, 130-as tempó megvagy 8 literből :)
180 felett megint elkezd szippantani... :D
Most az AVGm 13.6 liter, de kivettünk két katalizátort belőle, azért ilyen magas.

Amúgy meg nagyon szeretem, azt sem mondhatnám, hogy sokat kellett volna rá költeni, a kopó alkatrészeken kívül, volt egy generátorgondom, 18ból megvolt, és két gyújtótrafó-csere. Meg rakoncátlankodott a motorban egy jeladó (Renault-probléma), egy forrasztással megoldottuk a gondját, 4 ezer forint.
Nyár végére tervezem az automatát szétszedni, de akkor ahhoz sem kell már hozzányúlni az autó élete végéig :DDD

Van egy srác aki most akarja lecserélni az övét, az a 2ezres turbós. Azt mondja az is felszívja a 12 litert vígan. Az övével sem volt semmi gond még, pedig az is van vagy 8-9 éves.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#49674) FerNandor válasza Laraxior (#49673) üzenetére


FerNandor
őstag

tehát akkor nem is szívsz a lagunáddal, mint feljebb írták. csodálkoztam is..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49675) szőröscica válasza ReSeTer (#49670) üzenetére


szőröscica
addikt

Minden cucc bosch benne szinte, nagyon nem kell félni tőle.

Azért a 3.0 V6 jóval többet eszik, ráadásul automata. Van egy ismerősömnek, szereti, de azért fenntartani jóval drágább.

Ha jobb menetteljesítményt szeretnél, akkor a 2.0T is ajánlható, az nem volt IDE változatban.

A futóművétől ne félj, egy Passatban sokkal több lengőkar meg egyebek vannak, amiket rendszeresen kajál a magyar úthálózat. A Lagunánál egyedül a hátsó híd szilent ami gyakrabban fogy az átlagosnál.

(#49676) EQMontoya válasza Laraxior (#49673) üzenetére


EQMontoya
veterán

Most az AVGm 13.6 liter, de kivettünk két katalizátort belőle, azért ilyen magas. :DDDDDD

Ezt az osszefuggest probald meg kerlek szakmai ervekkel alatamasztani, vonyitani szeretnek a rohogestol! Muchas gracias!

Same rules apply!

(#49677) Laraxior válasza EQMontoya (#49676) üzenetére


Laraxior
titán

Gondolom akkor véletlenül mondta a kipufogós, hogy nagyobb lesz a fogyasztásom... vagy mert éppen olyan napja volt, na ennek a marhának most ezt mondom...
De te biztos jobban értesz hozzá, lehet hozzád kellett volna vinnem....
Ha meg nem így van, akkor miért mondta? Nekem ezt mondták, pont.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#49678) Kickass válasza EQMontoya (#49676) üzenetére


Kickass
őstag

módosított kipuff, szebb hang, többet nyomja :D megfelel? :DDD

(#49679) Integra válasza Laraxior (#49673) üzenetére


Integra
titán

miért szerelsz ki katalizátort az autóból?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49680) Kornel válasza Integra (#49679) üzenetére


Kornel
veterán

mert az menő :DDD

(#49681) Laraxior válasza Integra (#49679) üzenetére


Laraxior
titán

Szebb hangja lett.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#49682) EQMontoya válasza Laraxior (#49677) üzenetére


EQMontoya
veterán

No, akkor nezzuk sorjaban:
-A katalizator a kipufogogazok utjaban van, tehat ha kiveszed, konnyebben tavoznak a gazok, no a motor hatasfoka, picit csokken a fogyasztas. Ez eddig ugye tiszta sor.
-Valoban igaz, megis nohet a fogyasztas: ha az elso katalizator mogott van egy lambda-szonda, amely abbol a kat.-bol kilepo gaz osszetetelet vizsgalja, es ez alapjan szabalyozza a kevereked. Nyilvan ez arra van felkeszitve, hogy katalizator van elotte. Viszont ha igy hasznalod katalizator nelkul, akkor egyes fiam, leulhetsz!

Azt mar meg sem kerdem, hogy megis hogy lett muszaki vizsgad? Gondolom, levelezon, vagy Te fingottal a muszerbe, es az meg hatarerteken belul volt CO szempontbol.

Legalabb ne reklamozd bmeg, amit csinalsz, ha mar hot illegalis, es meg hulyeseg is.

Same rules apply!

(#49683) Laraxior válasza EQMontoya (#49682) üzenetére


Laraxior
titán

Azt azért megkérdezném, hogy honnan tudod, hogy mi van az autóban, mennyi katalizátor és mennyi lambda szonda van benne, és főleg hol helyezkednek el... mert gondolom ahányféle autó, annyiféle megoldás.
Elmondom, hogy így is határérték alatt maradt a CO kibocsájtás :))

Szívesen tanulok, ha van kitől, és főleg úgy adja elő, nem lekezelően mint mondjuk te. Tény, hogy nem értek hozzá, de azért úgy gondolom, én normálisan adtam elő a mondandóm, úgyhogy ha megkérhetlek te is így tedd.

(#49685) whitezo88: Csináltattam hozzá hátsó dobot is igen.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#49684) Integra válasza Laraxior (#49681) üzenetére


Integra
titán

a gyár nyílván dísznek építi be az egyik legfontosabb környezetvédelmi eszközt az autóba, amire törvény kötelezi. szebb a hangja. bravo..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49685) whitezo88 válasza Laraxior (#49681) üzenetére


whitezo88
nagyúr

sportdob már nem menő? mert hogy egy suzin a józsi kiszedi, az egy dolog... de ennél?

(#49686) bitpork válasza EQMontoya (#49682) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Picit visszafogottabban is lehet elmondani hogy nem értesz vele egyet.
És ha ennyire támogatod a papír szerinti formát, és gyűlölöd akik ezt nem tartják akkor javallom nézz át a cs-re meg a hasonszőrűekre, és látni fogod hogy nagyon nem egyedi a jelenség.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49687) Kornel válasza Laraxior (#49683) üzenetére


Kornel
veterán

EQMontoya jól mondja, ez a megoldás a bevett.
Szerintem nem a te kocsid kipufogógázát mérték akkor, vagy elé raktak egy rongyot, mint anno a ladáknál :D
A fogyasztás növekedést meg megint korrektül leírták előttem, de ha nem hiszed, vidd el egy szervizbe, ahol diagnosztikával sok minden kiderül, de az biztos, hogy ez a megoldás a kocsidnak se egészséges.

(#49686) bitpork: nem csak arról van szó, hogy lehet-e ilyet, vagy nem, de a 2. lambda jelét nyilván nem tudja értelmezni az ECU, mert a normális tartományon kívül van, rögtön borul a keverékképzés.

[ Szerkesztve ]

(#49688) EQMontoya válasza bitpork (#49686) üzenetére


EQMontoya
veterán

Attol, hogy sok hulye van, ez meg nem lesz jo. Nem veletlenul van benne a katalizator. Legalabb egy forumon ne hirdessuk mar, hogy illegalis hulyeseget csinalunk... :W

Laraxior: Mas esetben nem emelkedhet a fogyasztas. A dontes a Tied, hogy szimplan az elso, vagy a masodik eset ervenyes az autodra. A fenti ket sor viszont Rad is vonatkozik, hatvanyotottan.

Same rules apply!

(#49689) batai15 válasza whitezo88 (#49685) üzenetére


batai15
félisten

Ne bánsd a sógorom! (Véletlen pont suzija van és józsi a kipuff cserélve XD )

[ Szerkesztve ]

(#49690) bitpork válasza EQMontoya (#49688) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pár percig lélegezz mélyeket, és olvasd el amit írtam. Nem azzal van a baj h nem értesz vele egyet, de nem kell lekezelni pláne nem hülyézni. Tuti ha jobban ismernénk egymást, én is tudnék belekötni valamibe, de ettől nem érezném szükségét annak hogy nem pc módon viselkedjek. Lehetsz jó szagember, ha képtelen vagy kulturáltan elmondani amit szeretnél :R
Adok ötletet, jó? Nem mondjuk hogy "hülye vagy", csak azt hogy "intellektuális téren kihívásokkal küzdő" :DDD Remélem érted hogy, hová akarok kilyukadni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49691) Laraxior válasza Kornel (#49687) üzenetére


Laraxior
titán

Itt nem értelmez semmit az ECU, mert nincsen mögötte lambda-szonda. Hengersoronként 2 katalizátor van az autómban, valahogy így helyezkednek el:

leömlő - lambdaszonda - katalizátor - lambda szonda - toldás - katalizátor -\
leömlő - lambdaszonda - katalizátor - lambda szonda - toldás - katalizátor -/

Y-ba összemenő közösítő cső-> középdob - hátsó dob - és kipuf vég

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#49692) Kornel válasza bitpork (#49690) üzenetére


Kornel
veterán

látszik, hogy politikus voltál :DD :DDD :K :C :R

(#49693) EQMontoya válasza bitpork (#49690) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ertem. Hat akkor legyen szellemi kerekesszekes, aki ilyet csinal. Igy jo? ;)
Illetve lehet, hogy en eros hangnemben b..tam le erte, de ha a rendor fogja meg vele, es veletlenul eszreveszi, az jobban fog am fajni, mint az en mersekelt cizellalason atesett jolelku aldasaim.

Laraxior: akkor most probald meg elmagyarazni, hogy ebben a rendszerben a hatso ket katalizator hianya hogyan novelhetne a fogyasztast. (Deja vu)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49694) Integra válasza bitpork (#49690) üzenetére


Integra
titán

ezt hívom én álszent képmutatásnak. konkrétan undorító egy viselkedési forma. :U de úgy tűnik, ebben a túlszofisztikált társadalomban az ilyen pojáca viselkedés a divat, a moderátorok körében is, egyenes beszédnek lassan helye nincsen..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49695) m3tr0 válasza EQMontoya (#49693) üzenetére


m3tr0
senior tag

Igen...a rendőr sokszor nézbe a kocsi alá és fejből tudja,hogy melyik autón hol keresse a katalizátort és tudja is,hogy hánynak kell ott lenni.. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#49696) bitpork válasza Kornel (#49692) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudod van a mondás, hogy igazi politikus az , aki úgy tud elküldeni a fenébe, hogy már várod hogy indulhass :))

EQMontoya: Tételezzük fel, hogy ezzel tisztában van, és örüljünk az örömének, vagy sírjunk vele együtt ha elkapják...max mondhatjuk, hogy látod-látod, én megmondtam :DD

(#49694) Integra: Az egyenesség és a nyers fogalmazás között óriási a szakadék. Emlékszel, hogy engem is hogy leoltottál? Mégsem rohantam hanyatt homlok modkerezni. Szimplán tudomásul veszem hogy más a véleményed. Azt vettem észre hogy ezt Te is észrevetted és azóta kevésbé nyersen oltasz le. Látod, Te is fejlődsz :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49697) MunezXBK válasza m3tr0 (#49695) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Enyémen anno azt se tudta, hogy mikor volt műszakin a verda... :D

(#49698) Balupapa válasza m3tr0 (#49695) üzenetére


Balupapa
senior tag

fogadjunk neked sincs katalizátorod ;] :P

_-=*WheelWhores*=-_

(#49699) Integra válasza bitpork (#49696) üzenetére


Integra
titán

kurvára nem kenyerem moderátor után rohanni, nem tettem és soha nem is fogom, ellentétben ócska kis pojácákkal, lúzerekkel, van belőlük elég... viszont én nem nyájaskodom, meg fogom erre a túlzott diplomatikusságra, igen, nyers, és egyenes vagyok, legkevésbé sem konfliktus kerülő, és bántó is lehet, de inkább előbb, mint utóbb, ez van, vállalom. én nem kívánok mindenkinek tetszelegni, meg bratyiban lenni, ilyen nincsen, teljesen természet ellenes és nem létezik.
de szerintem is, aki hülye, az hülye. ezen ne szépítsünk, montoya-nak teljesen igaza van. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49700) m3tr0 válasza Balupapa (#49698) üzenetére


m3tr0
senior tag

Munez: sajnos nem egyedi az eset..

De van...Nem ezért írtam..csak ilyenért ennyire neki ugrani valakinek.. :U
Ennyi erővel nekem is van az autómon olyan átalakítás (mivel nem szakműhelyben végezték) ami illegális.
Meg szerintem elég sok embernek itt a fórumon...nekünk is lehetne mondani,hogy mekkora hülyék vagyunk.
Főleg ha onnan nézzük már az is illegális és szólhat érte a rendőr ha 2 mérettel nagyobb felni van a gyár által megadott felniméretnél.. ;]

Integra: kabbe ezt honnan tudtad,hogy szőrös a kormányvédőm?! :Y ;] (amúgy Hondán inkább +15 le :DDD )

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.