Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) zolikaDB válasza Tom5 (#48099) üzenetére


zolikaDB
veterán

Csontinál van egy 323-as bukólámpás Mazda 200-ért...

(#48102) Tom5 válasza zolikaDB (#48101) üzenetére


Tom5
addikt

Onnan szabad autót venni? :F

(#48103) MunezXBK válasza Tom5 (#48102) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem. :D

(#48104) bitpork válasza Tom5 (#48102) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ide is nyugodtan jöhet h mi merre meddig a kocsiddal, hátha mi is okulunk belőle :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48105) Tom5 válasza MunezXBK (#48103) üzenetére


Tom5
addikt

tudtam :D

Story: 2 éve van nálam a kis felicia, imádom szeretem, nem hagyott cserben. Van egy szerelőm aki nagy skoda mániás és ért is a skodákhoz. Fehérváron van két kis öreg akiknek skoda alkatrész boltjuk van, tehát mindent be tudtak szerezni, megoldani stb stb...A kocsin sok minden ki lett cserélve, ívek hegesztve. Egy nagyobb volumenű munka mostanra várt (mivel most volt egy hét leállásom a cégnél) ette az olajat és szép lassan a vizet is a kocsi. Ez eddig (főleg télen) nem okozott galibát, de most h megjött a "jó idő" már nagyon hamar elment a viz. Így vettem egy hengerfejet, hogy meg lesz csinálva a motor, tömitések stb. Akkor jött a gond. 8 csavarból 2 beszakadt a hengerfejnél, 2 napot baszott el a szerelőm és nem tudta kifurni, így maradt az uj motor vétel, ami sikerült is egy angliai feliciából amiben 120K km-van. Ez a motor mpi-s az enyém meg még a régebbi injektoros LXi. Motor be a helyére szépen, de nem ment szépen, durrogott, csattogott, mint kiderült az mpi-s lendkerék miatt volt a gebasz, így bekerült az enyém (először az sem jó így két nap elbaszodott megint), lényeg h keddre összeállt a gép, megy is szépen a motor, semmi hangja. Csak egyszerűen nincs benne erő. Az előző motor tök szépen húzott még 5.ben is. Na ennél semmi. ÉS a fogyi is több. 240 km-nél benyelte a fél tank benyát (bár ez lehet attól h jobban pörgetem a motrot h menjen...) Az előző motor 40L benyával nyáron nyári gumival elment 600-630km-ert. A gondom az h napi szinten kell a kocsi és nem tudom a szerelőmnél hagyni tesztelgetni, csinálni, így is két hetet kiesett a kocsi és össze vissza jártam dolgozni, bekéreckedve másokhoz aki ráadásul más rendszerben jár mint én. Egyszerűen elegem van a herceuhrcából és azért gondoltam egy új kocsira ez mellé, ha ez rendbe jön akkor meg meny anyuékhoz a garázsba. Éves dija max 30K ha nincs használva, tarcsinak jó lenne. Több pénzt most nem tudok kocsira költeni ez a feli tetszene is. Htévégén ha még meg van meg is néznénk. Szerelőm nem adta fel a harcot, holnap még megnézi h az új motorban a szelepek nincsenek-e beégve, meg mér kompressziot v mi a rákot (nekem ez kinai én csak a pc-hez értek) aztán okoskodunk vmit. A lényeg h kocsi kell ami nem zabálja le a nadrágom és nem csak 80-as kamionos tempóban tudok haladni a csodás 81-es főúton Fehérvártól - Kisbérig.

csak kimásoltam a privit

fejlemény: holnap még megnézi a srác a szelepeket nincsenek-e beégve.

(#48106) 8th válasza Tom5 (#48097) üzenetére


8th
addikt

Ford Fiesta lehetőleg dízel motorral de a benzines sem ördöglakat. Annyira nincs áruk, hogy az valami hihetetlen pedig semmivel sem rosszabbak mint a korabeli kisautók és azonos áron sokkal fiatalabbat kapsz belőle mint például egy corsából vagy polóból. [link], [link] vagy [link], [link].

(#48107) Rambovits


Rambovits
senior tag

Alfa 147-ről valakinek tapasztalata, véleménye?
[link]
[link]
[link]
Olasz autók messze megbízhatóak ;] ;] ;] Ez is közéjük tartozik? Fogyasztásról esetleg tudtok valamit mondani?

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#48108) Integra válasza Rambovits (#48107) üzenetére


Integra
titán

egyik exemnek ilyenje van.. brrrrrrrrr :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48109) Typhoon47 válasza Rambovits (#48107) üzenetére


Typhoon47
őstag

a formatervel sose volt gond az alfáknál, na de a tartalom :N nem mindig jön össze.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#48110) zolikaDB válasza Tom5 (#48102) üzenetére


zolikaDB
veterán

Állítólag, ami szar, azt megmondják...

(#48111) MunezXBK válasza zolikaDB (#48110) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor sokat beszélhetnek. ;]

(#48112) Rambovits válasza Rambovits (#48107) üzenetére


Rambovits
senior tag

Kis csapott hátú megane-ok? :D
Faternak van thaliaja, nagyon meg voltunk vele elégedve, meg alapból renault párti vagyok.
Kérdés szintén a megbízhatóság, és fogyasztás lenne :)
Árban max 800-850-ig :) A szűrésnél csak azért hagytam bent a drágákat, hogy képet kapjak mennyire lehetnek széthajtva az olcsóbb darabok. :)

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#48113) TaaT válasza zolikaDB (#48110) üzenetére


TaaT
veterán

"Állítólag, ami szar, azt megmondják..."

Túl sok sztorit hallottam róluk, szal...

Give them hell Ukraine!

(#48114) lorcsi válasza Rambovits (#48107) üzenetére


lorcsi
veterán

japánokkal kellene összedolgozniuk..a világ legjobb autóit gyártanák le :K
de így :(

[ Szerkesztve ]

(#48115) kalmanchris válasza Rambovits (#48107) üzenetére


kalmanchris
tag

Ha rendben van, akkor miért ne? Minden autó annyira megbízható, amennyire vigyáztak rá. Ebben is meghalhat a Bosch vagy a Siemens alkatrész, mint a vw-ben.
Az alfák gyengéje talán a rossz belső illesztés, precizitás. De tökéletes autó nincs.

[ Szerkesztve ]

(#48116) zolikaDB válasza TaaT (#48113) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ugyanmár... A Winklerék által agyondícsért Lexusra is dobtak még molotov koktélt is fiatalabb korában, pedig az összkép alapján igazi nemdohányzó nyugdíjas orvospár csak picit elhanyagolt autója volt.

(#48117) akos727


akos727
senior tag

1.5 dci blokk milyen a kategoriajan belul a megbizhatosag szempontjabol? (1.4 tdci, hdi, pdtdi)

[ Szerkesztve ]

(#48118) Melack válasza akos727 (#48117) üzenetére


Melack
veterán

Nekem erre azt mondták, hogy kerüljem messzire.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48119) giigz válasza akos727 (#48117) üzenetére


giigz
veterán

Szvsz. egy kategória :D

(#48120) zenke válasza giigz (#48119) üzenetére


zenke
aktív tag

Az 1.4pdtdi-vel egy lapon sem említhető megbízhatóság terén.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48121) Balupapa válasza zenke (#48120) üzenetére


Balupapa
senior tag

persze, tudod mennyibe kerül egy PD elem? valami befosik benne qrva drága! amugy is túlárazott ócska vw termék :((( a hangja is borzasztó :( 3 hengeres kerepelő.

;]

szerk: :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#48122) zenke válasza Balupapa (#48121) üzenetére


zenke
aktív tag

mennyi? 15rugó? :D

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48123) TaaT válasza zolikaDB (#48116) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom mit akartál mondani ezzel a lexusos sztorival, de eddig egyetlen pozitív tapasztalatot hallottam csontiékkal, vki vett vmi mergát náluk és semmi probléma nem volt vele a vásárlás után sem... ennyi :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#48124) hdman válasza Balupapa (#48121) üzenetére


hdman
őstag

Látod, tudod Te mitől döglik a légy :DDD

Ma voltam a pianagykerben, bevásároltam a bográcsozásra, kicsit leült a segge :D
[link]

Még latyak haverját is láttam a 2,8 quattro A6 gázos taxijával :)

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#48125) giigz válasza zenke (#48120) üzenetére


giigz
veterán

Tudom, hogy elég nagy eltérés van a felsorolt motorok között megbízhatóságban, azért írtam azt hogy kb. egy szint, mert gondolom használt motorról van szó, úgy meg csak az számít, hogy azelőtt hogy használták.

(#48126) giigz


giigz
veterán

Laserfrankie véleménye a dízelekről: :D

- You love diesels dont you?
- I love the powerful ones, yes. They offer the same character and performance as a petrol V8 but consume only half as much.

Azt hiszem nincs miről beszélni. :))

(#48127) zenke válasza giigz (#48125) üzenetére


zenke
aktív tag

Csak ha a pdtdi-ben kifingik a 3db elem meg a csiga lehal,(ezeknek elég kicsi az esélye) talpra állítod 100k-ból, míg ha a dci-ben lehal a turbó, csúcsok meg a sok inyencség ami benne van az ennek a hatszorosa lesz ha nem több :D

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48128) MunezXBK válasza zenke (#48127) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább a magasnyomású. Turbo leginkább user errortól halálozik el.

(#48129) Kornel válasza zenke (#48127) üzenetére


Kornel
veterán

ha te ennyiből megoldod ezeket, akkor valamit tudsz :U

(#48130) zenke válasza Kornel (#48129) üzenetére


zenke
aktív tag

mit? nézd meg mennyibe kerül abba a motorba a pd elem :U kb minden második bokorba van olcsó,felújított,kamionról leesett :U dci-re meg nincs, se nagynyomású se semmi, mert meghal, hullik, vagy ha van, ugyan olyan sz*r lesz

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48131) Balupapa válasza zenke (#48130) üzenetére


Balupapa
senior tag

mondom én hogy hülyeségeket beszélsz :DDD :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#48132) zolikaDB válasza TaaT (#48123) üzenetére


zolikaDB
veterán

Volt náluk egy lexus. A Winklerék agyondícsérték, mert mostanában kicsit kooperálnak csontiékkal, aztán egy Égéstér v milyen című TC-s rádióműsorban leadták, h vki megkereste őket, aki ismeri a verdát, h dobtak arra molotov koktélt is. Szóval annyi, h ott is lehet venni olyan autót is, amnek maga az utolsó tulaj se ismeri az előéletét, lehet csonti se, vagy éppenséggel nagyon jól ismeri, de lehet olyat is, ami, mint írtad, OK.

(#48134) Kornel válasza zenke (#48130) üzenetére


Kornel
veterán

ja persze olcsó, kamionról leesett, okosba elintézzük, majd egyszer, aztán mégse jó, stb...
igaza van Integrának, vagy elvakult fanatikusok vagytok, vagy csak tudatosan félrebeszéltek...
nézzetek már meg egy bármilyen autóalkatrésszel foglalkozó webshop-ot, hogy mennyibe kerül egy pd elem, vagy egy turbo... ha ebből 50% kedvezmény lejön, még úgyis el lehet költeni egy 8+ éves kocsi árát egy hasonló műveletre. (több százezer ft-ot)
tegyük fel tényleg megszerzed 1/4 áron az alkatrészt, gondolom otthon be is rakod, de vajon mennyit kell rá várni, hogy éppen akkor pottyanjon le a kamionról? (amiről inkább nem is mondok semmit, mert azért tart itt az ország, mert itt ez a normális, sőt, aki nem ilyen, az lúzer) mi van, ha 2-3, esetleg több hét, mire megjön a cucc okosba? van akinek ez nem fér bele, hogy addig kocsi nélkül legyen. vagy bérelsz addig kocsit? :U
garanciáról ne is beszéljünk, gondolom számlát nem adnak ilyen esetben :C

(#48131) Balupapa: attól, hogy sok :D :D smile-t raksz minden hasonló komment mellé, még nem lesz igaz...

(#48135) zenke: már mondtad, tudjuk, kamionról leesett, felújított oksoba, gondolom gyári garanciát is kapsz mellé. részemről téma lezárva, mert nem vagyok vevő a hittérítésre :K

[ Szerkesztve ]

(#48135) zenke válasza Kornel (#48134) üzenetére


zenke
aktív tag

1.4pd, 1.9tdi

Plafonig van mindenhol alkatrész hozzá :B

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48136) 8th válasza Kornel (#48134) üzenetére


8th
addikt

LOL

(#48137) Kornel válasza zenke (#48135) üzenetére


Kornel
veterán

az.
rólatok cikk kéne a tc-ban :K
neduddki hol van, megírhatná ;]

(#48138) Balupapa: az utolsó sor csak vicc, de még páran hiányoztok :D

[ Szerkesztve ]

(#48138) Balupapa válasza Kornel (#48137) üzenetére


Balupapa
senior tag

LOL

"rólam" már van. ;]

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#48139) bitpork válasza Kornel (#48137) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem vagyok elvakult! És neduddki tényleg besúgó :DDD
btw hol van napok óta?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48140) Dluinet válasza bitpork (#48139) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lakásfelújítás van nála

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48141) Kornel válasza bitpork (#48139) üzenetére


Kornel
veterán

azért magadra vetted a hívó szót, de te tényleg nem vagy elvakult :K

(#48142) Balupapa válasza Kornel (#48141) üzenetére


Balupapa
senior tag

ugyan mire is lenne? hogy egy halom pénzt lapátol bele folyamatosan allroadba ami be is ázott stb?

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#48143) bitpork válasza Dluinet (#48140) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Oszt most melyik nemzet nagykövetségét fogadja be? :U

kornelka: Dehogy vettem magamra ;) De a márka-becsület megkívánta h vki reagáljon és más tökös gyerek nincs itt :DDD

Balupapa: Nem tudom eldönteni h ez most irónia vagy valódi beszólás :F

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48144) EQMontoya válasza 8th (#48133) üzenetére


EQMontoya
veterán

És mennyire, de mennyire igaza van. Bameg, már egy 7000ft-os PC alkatrészbe is be akarnak számíttatni kb. használt gumióvszert is.

Same rules apply!

(#48145) mycso válasza zenke (#48130) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Jó ez a kamionról leesett duma, bár akkor ilyen alkatrészekkel a dci is gombokból javítható.

1.5dci legnagyobb csiga új u.gy. 120k, csúcsok komplett felújítása darabonként 20k (a delphi/siemens csúcsok szinte megölhetetlenek), nagynyomású szivattyú szintén újítható (itt is csak bizonyos típusok hajlamosak halni), annak az ára nyilván állapottól függ.
Ezek mind a legerősebbre vonatkoznak, meg már régebbi árak.
Viszont a turbot nem szokás felújítani, mert nincs hozzá normális felújítókészlet, ez mondjuk igaz.

Amúgy 1.4 pdtdi-ből mi a legerősebb?

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#48146) Balupapa válasza mycso (#48145) üzenetére


Balupapa
senior tag

90le

#48143) bitpork : egyik sem :R

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#48147) bitpork válasza mycso (#48145) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez az avatar nagyon emlékeztet ESP-re... :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48148) mycso válasza bitpork (#48147) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mindenhol, mindenkitől ezt kapom....ez van. (az övé piros felsőben volt, fekete sapkával)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#48149) blt.62


blt.62
őstag

Melyik típusú diesel motort tartjátok a legmegbízhatóbbnak? TD? TDI? PDTDI? CDI? HDI?

MegtorloXp

(#48150) latyak17


latyak17
tag

Uraim !

175/55 r 15 ös gumit keresek elég 2db nyári lehetőleg nem teljesen lehasznált érdekelne!

Meg német próbarendszámot kiállítási célokra!

Köszi!

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.