Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) bandus válasza LuckyL (#49293) üzenetére


bandus
veterán

a zsarukocsik kombik voltak, fehérek, és 120k km-nél cserélik őket, tehát ez biztosan nem volt rendőrautó :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49302) MunezXBK válasza bandus (#49301) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Na meg a tetőn ott lennének a fényhídnak kifúrt lyukak.

(#49303) Snooker válasza Tüzi (#49296) üzenetére


Snooker
senior tag

mint az új Octavia...vagy Superb, fene tudja most így hirtelen annyira hasonlóak

(#49304) milomi


milomi
tag

Sziasztok. Rokonomnak van egy Focus 1.8 TDCI je.. 2002 évkárat most lett benne komplett kuplung szett cserélve... és ahogy össze lett rakva Ezt a problémát csinálja... találtam egy videót rólla és ugyan ez a narancssárga lámpa villog benne a hullámos izével... ugyan ezt csinálja.. de csak NÉHA ( van mikor meg 20 percig kell vele szórakozni hogy beinduljon.... van mikor beindul 3 másodpercre és utána leáll ! Valami érzékelő lehet ez vagy mi ???? aki tudna segiteni előre is köszi

http://www.youtube.com/watch?v=PTgyJWjV6-8

NFS World Nick Ewing1987

(#49305) lsc válasza milomi (#49304) üzenetére


lsc
nagyúr

Az az izzításvisszajelző, vagy elkötöttek/elszakítottak valamit vagy megdöglött egy-két izzítógyertya.

Az élet kegyetlen .

(#49306) bitpork válasza milomi (#49304) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az olajkályha rajongók kedves barátja a hurka-kurka :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49307) JanR


JanR
addikt

Erről legyet oly kedvesek mondjatok véleményt. Nekem tetszik, de ezt az autót nem igazán ismerem. Egy Ford Galaxy-t vezettem hosszabb távakon, igaz az diesel volt, belső és külső tetszik... de nem tudom mire kell odafigyelni, mik lehetnek a buktatók.

A motor nem véletlen ekkora..

(#49308) zoo8800 válasza Xero (#49299) üzenetére


zoo8800
veterán

A Tesco flottában én eddig csak dízeleket láttam, ez pedig benzines.

rip and tear, until it is done

(#49309) Integra


Integra
titán

ezt ismertétek? nekem teljesen új, igaz, sosem találkztam még ezzel osztrákiában.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49310) hdman válasza bitpork (#49306) üzenetére


hdman
őstag

Asszony szerint malacfarok :DDD

Sopron city :)

(#49311) hdman válasza Integra (#49309) üzenetére


hdman
őstag

Ez már régóta van, legalábbis én január 12.-én kaptam mailben haveromtól:

na ez az amit montam de elfelejtettem megmutatni...:D

Ausztriába autózók figyelmébe: mi az az IG-L?

Nem hagyott nyugodni, hogy mit jelent autópályákon a sebességkorlátozás mellett időnként megjelenő “IG-L” jelzés.

Jól tettem, hogy utánajártam, mert kiderült, hogy ha ezt látjuk, akkor a légszennyezési érték az adott területen túl magas, és ha ekkor lépjük át a sebességet, akkor nem sima büntetést fizetünk, hanem környezetvédelmi bűncselekmény miatt 2800 EUR (kb. 840.000 Ft) bírságot is fizethetünk!

Mondjuk még nem láttam ilyen táblát sehol... :U

Sopron city :)

(#49312) bitpork válasza hdman (#49310) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És honnan ismer engem a Te asszonyod? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49313) Integra válasza hdman (#49311) üzenetére


Integra
titán

én sem, ezért is kérdeztem, sosem láttam ilyen jelzést még. de lehet, hogy valaki most belefutott és ezért jelent meg

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49314) hdman válasza Integra (#49313) üzenetére


hdman
őstag

Először azt hittem, hogy csak kamu, de a neten kicsit körülnézve több forrásból is olvastam róla. pl: [link]

bitpork: :P :C

Sopron city :)

(#49315) qdak válasza hdman (#49311) üzenetére


qdak
addikt

nem bizti h kevesebbet szennyez 100 nal mint 130 al... lehet 100 nal adott fokozatban tobbet forog a moci, mint ha 130 nal mar 1 el feljebbb teszi... plusz meg tovabb is vagy az adott hejen a kisebb sebesseg miatt.... emmamegintmirejoh? :@

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49316) Xero válasza zoo8800 (#49308) üzenetére


Xero
nagyúr

Na látod ezt nem figyeltem még soha. :B

(#49309) Integra: Ez már van egy ideje. :K

[ Szerkesztve ]

(#49317) hdman válasza qdak (#49315) üzenetére


hdman
őstag

Régebben olvastam valahol (talán itt?), hogy 1,4 G astra 90-nél többet fogyaszt mint 110nél. Gondolom ott van az optimum.

SZERK: ez miért ilyen olcsó? [link]

A normálisabbak kint is 5-6e eur-tól indulnak...

SZERK 2: ugy nézem, hogy az a signum amit mindig nézegettem, most eltűnt. Valaki megvette, vagy lejárt a hirdetés... :F

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#49318) Dany007 válasza JanR (#49307) üzenetére


Dany007
veterán

Egyik kollegámnak van ilyen. Csak vakítózöldben... :D Esetleg megkérdezhetem mik a tapasztalatai róla. Magáról a típusról. A linkeltről persze nem tudok mit mondani... :D

(#49319) aero. válasza qdak (#49315) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

:D

Nem.

(#49320) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Hamarosan a bankkártyám megengedi, hogy autót vegyek.
Régi nagy szerelmeim egyike TT, talán egy 2000 körüli használtra össze tudok szedni 1,5milló agyar bóvlit. Mik a vízhangok erről az évjáratról? Maradjon inkább továbbra is csak az álmaimban és vegyek ennyiért más 4 kerekűt?

Előre is köszi a segítséget!

(#49321) EQMontoya válasza r6man123 (#49320) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez jelentősen függ attól, hogy mennyi marad utána havonta. Azért a TT-re gumit kell venni, valószínűleg fogyasztani is fog, stb. Márpedig egy TT-vel 3000-ért tankolni, az kurva ciki. :D

Same rules apply!

(#49322) hdman válasza r6man123 (#49320) üzenetére


hdman
őstag

Ehhez érdemben nem tudok hozzátenni, de a TT-król mindíg ez a matrica jut eszembe:

;]

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#49323) MunezXBK válasza EQMontoya (#49321) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én láttam már X6-ba is 3k-ért tankolni. :D

(#49324) hdman válasza MunezXBK (#49323) üzenetére


hdman
őstag

Biztos csak 54ezres volt nála, azt meg nem akarta felváltani :DD

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#49325) bitpork válasza MunezXBK (#49323) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is rötyögtem már jókat, amikor én a 10 éves sz@romba tankolok 10+ meg 30k-ért oszt beáll mellém egy akármilyen 1 éves kocsi és 1 perc alatt végez meg még 5 percig keresi az aprót a kocsiban h fizetni tudjon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49326) MunezXBK válasza hdman (#49324) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:C :DDD

(#49327) szőröscica válasza r6man123 (#49320) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem volt szerencsem egyhez egy hetvege erejeig. 1.8 turbo volt, meg kimeletes vezetes mellett is zabalt, 10 litert megevett. Szepnek szep az auto, de en inkabb mx5-ot vennek vagy egy z3-as bmw-t.

(#49328) szőröscica válasza Integra (#49309) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, mikor eloszor lattam, nem is ertettem, hogy mit jelent, mentem tovabb 140-el. Utana itthon rakerestem, hogy mi is ez pontosan, azota vigyazok. :)

(#49329) bandus válasza bitpork (#49325) üzenetére


bandus
veterán

ez inkább szomorú, hogy sokan idáig jutnak, és egy év alatt ennyit változhat az ember anyagi helyzete.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49330) EQMontoya válasza Integra (#49309) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez mekkora f@szság, egek... nyilván egy autó kibocsátása és zajterhelése csak a sebességétől függ. Ilyeneket akkor kellene kirakni, ha nem látunk egy kormoló autót sem a forgalomban.

Same rules apply!

(#49331) bitpork válasza bandus (#49329) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

MOD : félreértettem :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49332) EQMontoya válasza bandus (#49329) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez viszont sajnos zömében nem igaz szerintem. Egyszerűen nagyobb a szem, mint a pénztárca.
Csak egy példa: 730D.
Van még: A6 Q.

Régebben még sokkal több visszavett autó volt ezen az oldalon, és megdöbbentőek voltak az arányok. Pl. Mazdák között 10 autóból volt egy db. 2-es, a többi 3-as, 6-os.
0-s kezdőre vettek olyan autókat, amelyekre bőven nem volt pénz. Már a kezdetekben sem. És jól láthatóan nem közlekedni kellett az autó, vagy a családnak, mert erre a célra azért be lehet érni egy pár éves Mazda6-nál rosszabb autóval, ha "muszáj". A hitelre vett Audik, BMW-t, Mercik pedig végképp siralmasak, a magamutogatás és a nagyravágyás jól látható magyar jelei.

Same rules apply!

(#49333) bitpork válasza EQMontoya (#49332) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért nem minden hitlerre hitelre vett ótó volt elhanyagolva. Én eddig minden kocsimat hitelre vettem. Minek adjak ki egyben annyi pénzt amikor az mehet máshova is? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49334) mephi666 válasza EQMontoya (#49332) üzenetére


mephi666
nagyúr

exem nővérének a pasija is járt át udvarolni 120km-ről az 5ös bmw-vel, aztán pár alkalom után már panaszkodott, milyen sokat eszik :DDD végülis egyedül furikázni egy ilyen kaliberű kocsi a leggazdaságosabb ...aztán bekrepált az elektronikában valami, ami a fényszóró szögét állította és nem lehetett tompítottra kapcsolni... hónapokig így járt, mert nem volt pénz a szervizre (úton meg folyamatosan levillogták meg dudáltak neki)

#49336: talán együtt vannak még, de ex-anyósom élettársával beszéltük, hogy valószínűleg nem jönnek össze, ha a srácnak egy szakadt varnyúja van bömös helyett :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49335) r6man123


r6man123
senior tag

Köszi a TT-s hozzászólásokat! Azt hiszem marad az álomautó kategória, vagy várok addig, ameddig találok egy 1.4-es budget 2 üléses, pofás autót.
(nem, nem, nem. Nem magamutogatás arcolás vagymittoméni miatt szeretnék picit sportosabb megjelenésű autót, ki akarom használni, hogy még nincs család és olyan volán mögé ülnék, amibe bele tudok szeretni :) )

(#49336) EQMontoya válasza bitpork (#49333) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem a hitelre vétellel van a baj, hanem azzal, hogy az emberek még hitelre is olyan autót vettek, amire nem volt pénzünk. Ha autó kell, és kevés a cash, akkor nem BMW-t meg Audit veszünk. Aztán meg megy a matek, hogy gumit ne vegyünk rá, vagy a törlesztőt ne fizessük be...

r6man123: régebbi MR2, MX5 van ennyiért simán.

mephi666: de látszik, hogy csajozni még így is lehetett vele. ;]

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49337) szőröscica válasza EQMontoya (#49330) üzenetére


szőröscica
addikt

En azt elvezem, hogy az allatokat vedik a zajterhelestol. A magyar ozek, nyulak, madarak koszonik szepen, elvannak az autopalya kerites szelenel legelve, nem izgatjak oket a kocsik.

(#49338) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Bocs a kérdésért, de itt legalább van pezsgés.
4db lemezfelnit keresek.
"7J 16" CH 42 5X108, 60mm"- ezeket találtam, de jól értelemezem, h a garnitúra ET-je 42?
Elvileg az S60-ra ilyen megy:
"6,5x16 5x108 ET43 KF 65,1 S60 (2000-től); S70/V70 (1997-2000); V70 (2000-2007); C70 (1998-2006, csak benzines modellekhez)"

Az eggyel nagyobb ET szám még nem gond?
Korrekt áron volna a 4db, akkor lecsapnék rá a téli gumikhoz, amelyek 205/55 16-osak.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49339) EQMontoya válasza runner 125 (#49338) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mivel szélesebb felni, befelé is bentebb fog lógni pár miliméterrel. Szerintem el kell férnie, nincs nagy különbség, de érdemes felpróbálni.

Same rules apply!

(#49340) runner 125 válasza EQMontoya (#49339) üzenetére


runner 125
nagyúr

Felpróbálni nem tudom.

"Az ET jel a változatosság kedvéért megint milliméterben adott, és azt jelenti, hogy a felni középvonalától mennyivel van kijjebb a felszerelési (felfekvési) felülete. Ha az ET-szám nagy, akkor a felni felfekvési felülete a külsõ síkhoz egész közel van, vagyis ezt a kereket felszerelve keskenyebb lesz a futómû (kisebb nyomtáv). A kisebb ET esetén a felni jobban kilóg."

Ha, jól értelemezem a gyári ET 43, míg ezek 42-esek, az-az, egy téli kerék ezen a lemezfelnin, a gyárihoz képest 1mm-rel lesz kijjebb, így 2mm-rel nő a nyomtáv.
Ez teljesen ok...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49341) zenke válasza runner 125 (#49340) üzenetére


zenke
aktív tag

Nem fog nőni, mert a nyárid meg 215-s méret. A téli meg ugye 205. Csökkenni fog picit.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#49342) runner 125 válasza zenke (#49341) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezen a nyári is 205/55-16-os, de köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49343) zenke válasza runner 125 (#49342) üzenetére


zenke
aktív tag

Na akkor fogalmam sincs honnan jött nekem ez a 215-s méret. Talán a mienkből, mert azon 215 a nyári, 205 a téli.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#49344) EQMontoya válasza runner 125 (#49340) üzenetére


EQMontoya
veterán

De ne feledd, hogy 6.5 helyett 7 széles felnid lesz. Tehát befelé és kifelé is negyed collal szélesebb, majd az egész kifelé eltolva 1mm-rel, tehát picit bentebbre is lóg.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49345) qdak válasza EQMontoya (#49344) üzenetére


qdak
addikt

az az 5.35mm ha jol szamolgattam siman elmegy.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49346) Dluinet


Dluinet
nagyúr

motorcsere röviden

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49347) Revolit válasza Dluinet (#49346) üzenetére


Revolit
senior tag

Jó kis videó, a vége nagyon nagy (és mennyire igaz úgy általában mindenre) :C

(#49348) MunezXBK válasza Dluinet (#49346) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez mi ez, varrógép motor? ;]

(#49349) qdak válasza Dluinet (#49346) üzenetére


qdak
addikt

nice, koszi a vidit!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49350) Revolit


Revolit
senior tag

Írtátok, hogy a 2005 előtti Corollákban található motorban (4zz, 3ZZ és 1zz, ergó mindegyikben ami szóba jöhet nálam :) ) a gyűrűk és a dugók tönkremehetnek egy nem megfelelő méretű lyuknak köszönhetően, mert ott ragad az olaj (sőt, később további károkat is okozva pl lambda szondában).
El is vettétek a kedvem, de nekem csak tetszik ez a corolla, és pont 2003-2004 környékiek férnek bele a keretbe. Azt honnan tudom, hogy esetleg javított szériás-e a motor (2004-es évjáratúnál esetleg), vagy hogy volt-e cserélve? Egyszer megkérdeztem egy kereskedőt, hogy ennél a corollánál volt-e, "hát ő nem tud ilyen hibáról, nem ez teljesen rendbe van, semmi baja". De úgy érzem, magánszemélytől sem kapnék biztatóbb választ, mert vagy kicseréltek és tud róla, vagy egyáltalán nem tud az egészről (esetleg letagadja).
Szóval ránézésre/motorkód/füstjelek/nap-hold állás alapján meg lehet esetleg állapítani valahogy? Illetve ha azt mondja tulaj, cserélték, arról kell legyen papír, vagy megbizonyosodhatom valahogy?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.