Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) MunezXBK válasza Integra (#48895) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem az a baj, hogy így gondolod, hanem az, hogy mindenki hülye, aki nem így gondolja! :W

Szíved joga, hogy így gondold. De ne akard már rátukmálni mindenkire a nézeteid.

(#48902) ReSeTer válasza aero. (#48900) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Nos gondolkozzunk:

Fogyasztás nem számít (vagy bele van kalkulálva), akkor nézzük, benzin vagy dízel.
Ha igazságosak akarunk lenni: Turbódízel vs Turbóbenzin
1.4 tsi vs 1.6 tdi ->> 250nm mindkettő, lóerőben sehol sincs a dízel

Szerintem egyszerű

(ezt felejtik el sokan: attól nyomatékosabb a dízel, hogy van rajta turbó. Néztétek már mennyi nyomatéka volt egy szívódízelnek? Akkor hasonlítsátok össze egy akkori szívóval. Na jó max 20 nm különbség, de az semmi)

"a dízel nyomatékosabb a benzinesnél" mítosz lerombolva.

[ Szerkesztve ]

(#48903) Fernet


Fernet
senior tag

Délután már írtam egy kommentet az autóvásárlási szándékomról, most megint a hahun nézelődtem, első körben focust keresek, ezeket találtam amik árban nagyjából beleférnek a keretbe (és nem 200km távolságra vannak tőlem) Mi a véleményetek ezekről?

[FORD FOCUS 1.6 Trend]
Ez jól néz ki, de nem sok az a közel 200e km? (már amennyiben valós és nem több)

[FORD FOCUS C-MAX 1.6 Trend]
C-Max is szóba jöhet, családi autót szeretnék elsősorban.

[FORD FOCUS 1.6 Ghia]
Itt kicsit hihetetlen a futott km., de hát a fene tudja...

[FORD FOCUS 1.6 Trend]

[FORD FOCUS 1.6 Sport]
Ez az amit a korábbi kommentben már írtam, még mindig ez tetszik a legjobban. :)

[ Szerkesztve ]

(#48904) aero. válasza ReSeTer (#48902) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én ezzel tisztában vagyok. De most leírtál egy 140 lóerős tsi-t, meg egy 90-100 lovas 1.6 dízelt. 140-nél ott már 320-380Nm nyomaték van. Megelőzök azért pár hsz-t: A benzines meg többet is fogyaszt, erre jön az, hogy a dízel meg szar, mert szervizbe kell hordani meg kerreg.

1.2 turbónak 175Nm van 105 ló mellé (ez egy 70 lóerős dízel nyomatéka), viszonylag, sőt pont a megfelelő felhasználási tartományban, tehát nem rossz kis gép.

[ Szerkesztve ]

(#48905) Qru válasza Integra (#48899) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a manuális váltós Comfort kivitel (sedan). Nagy Honda fan a srác, előtte Civic-je volt. Szigorúan 10k km vagy 1 évente olajcsere, az a típus aki többet törödik a vassal mint az asszonnyal. :D Törve nem volt, illetve egyszer nekitolattak a parkolóban kapott új elsőbúrát meg az első vészhárító lett cserélve (cascos kocsi tehát gyári cuccokra lett cserélve minden).

Mentem vele egy próbakört, teljesen ok a kocsi. Jól húz, nem füstöl, klíma meg minden működik benne frankón. Nincs is legyepálva, mert a lenygelekhez járt ki vele nem városi rövid utakra volt használva.
Azt mondja országúton olyan 6 liter körül kér ha nem küldöd, városban olyan 10 liter körül (pesti dugózás).

Ez korrekt fogyi most elővettem a jegyzettömböm, megnézem milyen fogyikat írtam fel a mi 1,8 TFSI-nkre. Pesti használatra 12,6 jött ki, országútra 7,8. De ugye ez 1600 kiló és nem tojáson lépkedős story plusz lágy gumi van rajta ami tapad is (16"-os Conti Sport Contact)...

Még képlékeny a dolog, mert csak akkor adja el ha talál helyette egy utódot (Subaru Forestert akar am).

#nincsbennetarcsi

(#48906) szőröscica válasza Integra (#48895) üzenetére


szőröscica
addikt

Én vagyok a dízel qashqai-os, még annyit tennék hozzá, hogy nekem a nyári garnitúrám michelin, a téli nokian, 10 ezrenként castrol 0W30-at kap az autó, és gyári szűrőket. Szeretem, soha nem hagyott még cserben, féken és gumin pedig nem spórolok. Én is szívesebben járnék egy 2 literes benzinessel, de annyi plusz fogyasztás, hogy csak más kiadásaim rovására (pont gumi olaj, fék. stb), tudnám fenntartani.

Így marad a realitás, dízellel pöfékelek.
És egyébként ezt a dízel "erő" dolgot sem fogom megérteni, az enyém 150 lóerős gyárilag és utólag kapott egy másik programot, amivel erősebb, de tapasztalataim szerint ha ki kell lőni egy előzésnél, akkor a dízellel is vissza kell pakolni, hogy menjen. Hiába van bődületes nyomaték, ha hosszúak a váltóáttételek.

Dinamikus autózáshoz mind benzinesben, mind dízelben kapcsolgatni kell, a különbség annyi, hogy egy fasztra 20 éves 1.4 szívója is kulturáltabb mint bármelyik bmw vagy audi dízel.

(#48907) ReSeTer válasza aero. (#48904) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Jó csak azért látod a köbcenti kisebb mint a dízelnél. Mondjuk ez annyira nem lényeg.

Na tehát érted mire akar kilyukadni Integra. 30 milliónál NEM SZABAD, hogy arról szóljon az autóvásárlás, hogy mennyit fogyaszt. És ha a fogyasztást kihúzzuk, akkor csak tájékozatlan ember választja a dízelt. Mert a benzines minden szempontból jobb. Azt a 40 nm-t meg nem fogd megérezni, mert bepakolsz egy nagyobb táskát, aztán oda a 40 nm. (kis túlzással persze).

Ha e szempontok után is dízelt vesz valaki, annak traktor fétise van.

[ Szerkesztve ]

(#48908) Integra válasza aero. (#48900) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, hogy jó e az, hogy belemegyünk abba, hogy vajon kinek és miből van pénze rá. biztos van sumákolás, és biztos van aki keményen betyár becsülettel megdolgozott érte. természetesen, ha nincsen hátszeled a politikában, akkor kemény.. nagyon kemény, legalábbis nekem ez a tapasztalatom, vért, verejtéket izzadok nap mint nap, az ezzel járó stresszről, idegeskedésről pedig inkább nem beszélek, mert akinek nincsen hozzá idegrendszere, az kerülje el ezt, mert kifog ugrani az ablakon szélsőséges esetben. de nem lehetetlen. szerencse, tanulás, végtelen kitartás, hit, türelem, alázat, áldozat, kockázat, jó helyen jó időben lenni.. ez mind mind kell a sikerhez. mikor fiatal voltam, sajnos én is úgy néztem ezekre a drága autót használókra, hogy lop, csal, hazudik, öl, másokat tönkretesz.. aztán szerencsére hamar rájöttem, hogy ez csak az én energiám viszi és inkább az számított, hogy egy nap magam is ilyen autóban látom és ezt úgy, hogy nem taposok át másokon és nem hozok szégyent a szüleimre. nekem ez szent és sérthetetlen. és mikor kipucoltam magamból azt a sok szart, elkezdtem én is sikeres lenni és egyik siker jött a másik után, rájöttem, megértettem és megéreztem, hogy igenis lehet sikeresnek lenni. nincsen ingyen és alapvetően nem pottyan az öledbe. nincsen siker, amíg az ember nem rak rendet a saját fejében. minden belőlünk fakad.
terepjáró.
benzinest fogsz akkor venni, hidd el. ott már a dízel nem rúg labdába. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48909) Integra válasza MunezXBK (#48901) üzenetére


Integra
titán

miért szívod ennyire mellre? neked nem velem van a bajod, hanem alapvetően saját magaddal és amíg ezt nem vallod be, addíg maradnak az önigazolások és a kifogáskeresések részedről. a legtöbb ember pedig ebben a dagonyában szeret élni, a reakciód alapján te is. majd legyen egy nap elég pénzed arra, hogy vegyél egy rendes autót, akkor megérted azt, amit most mondtam és amire te megint kiakadsz. akkor mindent érteni fogsz és maximálisan egyet is fogsz érteni vele. nem kell nekem bevallanod akkor, elég ha magadnak. onnantól egy hazugsággal kevesebb lesz az életedben. addíg meg marad ez. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48910) giigz válasza Qru (#48905) üzenetére


giigz
veterán

Én a helyedben ha van rá lehetőség, tuti lecsapnék az Accordra :) :D

(#48911) zolikaDB válasza footy (#48894) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na, majd kereslek is, ha megmelegszek odakint!!!

(#48912) Integra válasza Qru (#48905) üzenetére


Integra
titán

akkor ezt az autót írd fel a lista tetejére és reméld, hogy talál egy forestert :)
ha ez az autó rád vár, úgyis találni fog másikat magának, no para. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48913) Balupapa válasza Kornel (#48862) üzenetére


Balupapa
senior tag

mennyire jo ez az eneos?
m lesz esedékes nálam is, ezt néztem ki de kicsit fura hogy "Üzemanyag: benzin/LPG gáz/dízel
"

_-=*WheelWhores*=-_

(#48914) Qru válasza giigz (#48910) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen én is be vagyok lelkesedve, főleg hogy meg lett erősítve hogy nem nyúlnék vele mellé. Remélem hamar talál magának másik verdát, mert erre jó lenne lecsapni. :K

mod:

Integra: Lista vezető lett. Köszi a megerősítést. :R

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48915) MunezXBK válasza Integra (#48909) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Erről beszéltem...

Nekem diesel kell és pont telibesz@rom, hogy mit gondolsz róla és rólam.

Terjeszd az igét, hogy minden shit, ami nem benzines és sz@rmernemHonda.

Van akit ez érdekel, de a többséget nagyon nem.

(#48916) Integra válasza MunezXBK (#48915) üzenetére


Integra
titán

téged érdekel a legjobban, mert te ugrasz azonnal. nyílván okkal, mert pontosan beleillesz a képbe, tudod ezt magadról, nekem nem kell bizonygatni, elég ha tükörbe nézel. semmi olyat nem mondtam, ami ne lenne alapvetően törvényszerű. magadra is ismertél, csak te sem mered bevallani ezt saját magadnak, aztán velem veszekedsz a saját hiányosságod miatt. :U
"sz@rmernemHonda." ez megint csak a te agyad torz szüleménye, szóval buta is vagy, meg egyszerű mint a faék, az élet kemény :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48917) giigz válasza Qru (#48914) üzenetére


giigz
veterán

A Hondákat úgy általánosságban manapság nem szeretem, de egyedül ez az Accord "még nekem is" bejön, meg jókat is hallani róla, a fogyasztás is rendben van, megy is, egyszóval egy jó autó, mindenféle sallangoktól mentesen.

(#48918) FerNandor


FerNandor
őstag

én ezt az autóvásárlásos dolgot úgy látom, hogy több 10 milliót akkor sem adnék ki autóért, ha iszonyatqrvasok pénzem lenne. nem is tudnék ilyenre vetemedni, meg egyszerüen nem lenne nyugodt a lelkem, hogy más az utcán alszik, én meg egy 30 milliós autóval járok. le is szakadna a pofám. de mindenki más. és, ha nem lenne ez, hogy az embernek kell a presztizs, mert neki 40milliós audival kell járni, mert megteheti és "megérdemli" es így vagy úgy meg is teheti és meg is akarja mutatni, teljesen más világ is lenne. észrevettétek, hogy a szegényeken mindig a többi szegény segít vagy aki picit jobban áll? aki meg ingzsebböl ki tudná fizetni másnak az 5 milliós házát, az meg kuksol. tisztelet a pár gazdag kivételnek.
vennék akkor egy 2.0dCi-t egy MIII-ban vagy Laguna III-ban vagy egy ilyet meg egy olyat, eljárnék 5-6 literrel és jónapot. És igen dízelt, én azt szeretem, attól is jobban érzem magam, hogy 8 liter helyett fogyasztok 4-et, 5-öt. és akkor jöhet a duma, hogy pöfög meg kormol, meg rák, lóf@szt, nem az fogja a világ vesztét okozni.
meg elöbb lesz valaki rákos a sok szartól, amit megetetnek velünk.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48919) ReSeTer válasza FerNandor (#48918) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ennyi erővel lábon lőhetek mindenkit, mert "hamarabb fog belehalni másba" (fertőzés).

(#48920) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Anyum nemrég vett egy Skoda Fabia Sedan-t 1.2 újabb fajta 12V motorral. Vonóhorgot gondoltam rá, mert az enyémre " nem illik " ;] és szeretném kérdezni, hogy vajon elbirná-e a horgot + vontatmányt ilyen motorral? Nem szenved-ne e nagyon vagy tenné tönkre? Nyilván nem állandó vontatásra lenne használni, de azért elő lenne véve párszor.. Van valakinek ez a fajta horoggal? Tapasztalatok? Köszi előre is :R

(#48921) TaaT válasza Bull Boss (#48920) üzenetére


TaaT
veterán

1.2 szívó benzin 3henger?

A horgot biztos elbírja, talán még egy üres utánfutót is ;]

Give them hell Ukraine!

(#48922) jerry311 válasza Bull Boss (#48920) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vonóhorgok 20 éve is voltak, ennél gyengébb autókon is... :U
A rakomány súlyától függően persze lehet, hogy jobban ki kell majd húzatni, de hát ez benne van. Meg tippelem a kézikönyvében is benne van a legnagyobb vontatható tömeg, amit nem érdemes túllépni.

(#48923) Bull Boss válasza jerry311 (#48922) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Azt tudom, hogy ezres suzukival hoztam el cuccot, kicsit talán túl is lépte a megengedett sulyt, de nagyon erőlködött szegény, és súly/LE arányban a skoda se jobb sőt lhet rosszabb is. Nincs valakinek ilyen aki tudna mondani konkrét tapasztalatot?

(#48924) MunezXBK válasza Integra (#48916) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:C

És folytatod...csak nem érted mit vakerálok, de én vagyok a buta.

Hiányosságaid neked vannak...fejben. De minek is írok bármit, úgysem érted.

Én befejeztem az egyoldalú "beszélgetést", mert feleslegesen írkálok. Ráadásul rühellek is neked írni.

[ Szerkesztve ]

(#48925) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Front van úgy látom.

Más:

Esős szutyok nyarat mondanak, több lesz a víz, mint amire számítottam, így úgy néz ki nem a szezon végén kukázom a négy évszakosat, hanem mostanában.

185/65 R14 méretben milyen olcsó de jó gumit vegyek? Eddig kapott tanácsok:

Sepmerit comfort line 2
Barum Braburis 2
Hankook K425

Ezen kívül mit nézzek még meg?

(#48926) JanR


JanR
addikt

Ezzel az autóval mi lehet ha baj, hogy ilyen olcsó? Mondjuk neten nem sok jót olvastam csontiékról. Valakinek valamit tapasztalat? Vagy ha tud valamit erről az autóról, megoszthatná.

(#48927) MunezXBK válasza JanR (#48926) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincs km óra állás, gondolom az lehet sok.

(#48928) JanR válasza MunezXBK (#48927) üzenetére


JanR
addikt

De ennyire olcsó? Vagy van benne 800e KM :D Azt hiszem maradok az eredeti tervnél és külföldről hozok be autót.

(#48929) MunezXBK válasza JanR (#48928) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csontiéknál minden olcsó, köztudottan olyanok is az autók, amit az áruk tükröz.

(#48930) DEV_NULL válasza MunezXBK (#48929) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Csonti :C

(#48931) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

En teljesen meg vagyok elegedve Gazsival. Nem kellene benyas belole. B3nyas majd akkor lesz ha lesz bentley-m...es akkor csak Integra kedveert kap egy faszazmanyos gazszettet :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48932) tresh válasza DeFranco (#48925) üzenetére


tresh
addikt

Fulda ecocontrol se rossz választás nekem bevált és esős úton is nagyon baba szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#48933) DEV_NULL válasza JanR (#48926) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Annak az autónak egy baja van; OPEL. ;]

(#48934) 8th válasza MunezXBK (#48924) üzenetére


8th
addikt

Tipikus fotelforradalmár nethuszár akinek nincs saját élete. Hagyd rá. :))

(#48935) Psychonaut válasza JanR (#48926) üzenetére


Psychonaut
addikt

2.2-es motor amúgy viszonylag sokat is fogyaszt.

DEV_NULL: hahahahaha...no.

(#48936) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Jujj mivanitt..
Kitört a netvihar, vagy miakukac??

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48937) bitpork válasza Dr.Zoo (#48936) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha ideszoksz akkor ezt is megkapod gratiszban :) Olyan benya dizel vita szokott lenni h csak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48938) 8th válasza bitpork (#48937) üzenetére


8th
addikt

A vitával semmi baj amíg ész érvek hangzanak el. Rick4 is egy kibaszott troll volt de ő legalább nem az elfogult véleményét puffogtatta érvek nélkül újra és újra. Na a nagy fehér hittérítő nem ilyen. Nála fejben van gond. Akárcsak egy jó hitgyülis, ő is küldetésének érzi, hogy megtérítse minden eltévelyedett embertársát :D . Esküszöm amit mutat nekem egy benzinest ami ezt tudja azonnal átülök abba.

[ Szerkesztve ]

(#48939) bitpork válasza 8th (#48938) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ilyet en is tok Gazsival: Erdi lejton lefele kivett kulccsal :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48940) DEV_NULL válasza 8th (#48938) üzenetére


DEV_NULL
őstag

1.2 TDI, pálya 100km/h :C

Inkább mennék biciklivel... ;)

(#48941) qdak válasza DEV_NULL (#48933) üzenetére


qdak
addikt

kerdes nelkuli fejloves :))
am multkor itt huzattak 1 insigniat :o

szepkisviharvankinezoban :((

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#48942) JanR válasza DEV_NULL (#48933) üzenetére


JanR
addikt

Erre inkább nem reagálok semmit..

Amúgy az autót meg se nézem, mert gyanúsan olcsó, egy ilyen autó 1,5-2 misi között van ilyen állapotban. Na meg 2.2-s. Ha már elhatároztam, hogy a 3.2 V6 a következő, akkor nem adok lejjebb. Ausztriába nézegetem őket, van is 1-2 (ott élő haverom szokta sasolni nekem), de Németországban több van. Csak ugye kérdés, hogy odáig megéri-e elmenni érte.

(#48943) 8th válasza qdak (#48941) üzenetére


8th
addikt

1.: Külső sáv.
2.: Kérdés nélküli fejlövés csak mert valaki nem százhatvannal villogva tolja lefelé a többieket a pályáról? Én kérek elnézést. :U

(#48944) qdak válasza 8th (#48943) üzenetére


qdak
addikt

ezt nem tudom miert irod? semmi ilyent nem irtam...
neki irtam az opelra reagalva /alairasom ha nem ertened/

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#48946) hdman


hdman
őstag

Vegyetek csak a benzinest, legalabb tobb dizel marad nekunk :)

Sopron city :)

(#48947) Snooker


Snooker
senior tag

A dízel Maseratiról mi a véleményetek....? :D

(#48948) hdman válasza tresh (#48945) üzenetére


hdman
őstag

Viszlat par het mulva, immar serulesmenteskent :(

Sopron city :)

(#48949) Dany007 válasza tresh (#48945) üzenetére


Dany007
veterán

Aszondja: " Motor nem sérült, de nem indul." Akkor biztos rossz kedve van és duzzog? ;]
Fasza... így aztán tényleg lehet tudni hogy most megérné-e egyáltalán 1,8-ért venni egy roncs karosszériát kérdőjeles motorral.
Egyébként a belső nagyon szép. :)

(#48950) MunezXBK válasza 8th (#48938) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

Végre valaki jól látja a helyzetet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.