Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187001) rbalint88 válasza dj79 (#187000) üzenetére


rbalint88
addikt

+kézkrém, hogy kellőképp felpuhuljon a felület.
egyébként az elantrában is lekopott a krómozás a váltógombról, pedig csak 105k km volt benne, ennyit tesz a jegygyűrű...

(#187002) Pttypang válasza molnarpeter (#186983) üzenetére


Pttypang
veterán

Eszi az olajat rendesen, 1500 km-enkent egy litert kortyolgat. 200 lenne kb a csapagyakkal a szelepszarszimering elso tippre, aztan akkor mar egy vezerles cseret is elbirna, mert nem tudni, mikor volt rajta.

6-os ford fiesta meglepoen olcson rohangal még, az kinézetre se rossz, sok a céges a piacon, vagy mi a titok ott?

Everybody lies.

(#187003) molnarpeter válasza Pttypang (#187002) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] esetleg bontott motor, bár itt is a munkadíj a jelentős költség...

Ford értékvesztése aránylag magas, tekert import a konkurencia, árak béka feneke alatt, gyakori céges autóként a márka, nem rossz vételek szerintem. Rozsda a kritikus pont szvsz. Viszont én azért SDI-t mondanék :D

[ Szerkesztve ]

(#187004) Pttypang válasza molnarpeter (#187003) üzenetére


Pttypang
veterán

Szerintem teszek SDI-t a twingoba ;]

Bontott motornal is ugyanezek a kockazati tenyezok, ugyanugy 200-as vegosszeg a munkadij + vezerlescsere + papirok. (Ezt konkretan nem kalkulaltam, csak beszeltuk a szerelovel)

Ki kene probalnom egy 2-es cliot, c corsat, fiestat igy sorban, hogy valami tapasztalat is legyen beules alapjan. Orokzold yaris, jazz draga klimasban, oreg corollak mar tul oregek azert, VAG csoport roulette kategoriabbnak tunik a fent felsoroltaknal.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#187005) rbalint88 válasza Pttypang (#187004) üzenetére


rbalint88
addikt

az a baj, hogy a 600ezres autó is simán bekérheti ezt a javítási összeget, azok is öregek már mind. persze értem, hogy fáj az értékét ráborítani most a twingora, de ha a többi része rendben van (főleg a rozsda), akkor lehet még mindig ebbe tolni a lét, mint venni egy bizonytalant, aminél szintén bármikor beüthet a szar és repülhet rá ugyanúgy 200k - sőt, inkább úgy fogalmaznék, hogy amit megveszel 600-ért, arra az első szerviznél rá is fog menni és még utána is beüthet a szar.
kollégámnak c corsája van/volt, szintén komplett motorgenerál kellene neki, inkább vett egy régi swiftet a motorfelújítás árából és addig se kell vonatozni...

(#187006) csiry007 válasza molnarpeter (#186904) üzenetére


csiry007
csendes tag

Az Toyota "festő autóból 7személyesített" egyterűivel, hogy újonnan annyi pénzért, mint az Opel nekem túl puritán. Legyen már a beltérben is valami izgi és szép. Az 5008as mondjuk egy kicsit ezt túl is tolja, de inkább :) ezzel csak az a baj, hogy (néztük) bárhogyan variált lehajtott 4 hátsó ülés mellé kevés a parkoló tér... Kisbuszból Ford a nyerő, de ott most a "kistesó" is (tourneo connect) elég térrel rendelkezik. Galaxy nagy vágy, de csak használtan fér bele (Mondjuk 6 körül már csodaszépek vannak). Renaultból a senic nem inkább az espace (gyönyörű) azt nem tudom mennyire pakolható felhajtott ülésekkel.
Jelenlegi sorrend
Ford tourneo
Galaxy (használt)
Kodiaq
Espace (használt)

(#187007) Füleske válasza yuing (#186987) üzenetére


Füleske
addikt

Szinte biztos hogy nem. Az idei mennyiség pár hét alatt fogyott el, most hogy 1 millióval több a támogatás akkor kb. mire kiírják a honlapra már nem lehet rendelni. Viszont ha a többi kedvezményes típusból lesz elég mennyiség (és lesz szándék a 11-13 milliós autókat bevinni 11 alá) akkor kétlem hogy kitart a támogatási keret őszig.

(#187008) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Évi 10000 km-re keresek autót, elsősorban barátnőm ix. kerületből ingazna Érdre dolgozni vele (egy út kb 30km, jó része városban, minimális autopalyaval). De persze én is vezetnem és használnánk más utakra is.
Állandó utazók: 1-2 fő.
Nincsenek óriási elvarasok (nem letminimum a digit klíma, automata ablaktörlő stb. (de persze welcome extrák)), inkább a megbízhatóság, praktikussag a fontos, minél kevesebb elromolhato cuccal, illetve a minél alacsonyabb fogyasztás, de azért kb. 80LE/tonna legyen benne. 4 ülés, 5 ajtó, ez még elvaras.
Max ár: 1-1,2 millió Ft.

Első körben mi 1.3as Yaris II-t néztünk, mert az első generáció csomagtere túl pöttöm. A probléma viszont, hogy a jobb allapotuak piszok drágák.
Ford fiesta V-öt néztünk még, abból van bőven választék.
Alternatívaként még 9. generációs 5 ajtós Corolla hatchbacket néztünk, mert a yaris ii-nel csak 36 centivel hosszabb, az még belefer méretben (de alapvetően kisebb autót keresünk).
Nagyon csábító a Swift II még, de bevallom odzkodom tőle.

Mi a véleményetek, mi lenne jó választás, van valami, ami jobb akár autó-motor parositasokkal, amelyikeknek minél kevesebb betegségük van?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#187009) cappa72 válasza csiry007 (#186899) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fúúú... 4 gyerekhez nehéz, oda már inkább kisbusz, mint hagyományos egyterű.
A Galaxy/Sharan/Alhambra 7 ülésesekből a régi fajta még csak-csak, de az is szódával, tetőbox használatával. Persze rövidebb kiruccanásokhoz ezek a hagyományos egyterűek rendben is vannak, hosszabb távra, amikor már kismotor, kiságy is kell, akkor neccesek.

Mások tapasztalatából merítve:
4 gyerekes kollégám a te általad is említett ford transit custom kombit vett. Na ott már elférnek.
Másik 4 gyerekes barátom ő VW multivan-t vett.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#187010) Qru válasza raven12 (#187008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Honda Jazz pl.

#nincsbennetarcsi

(#187011) tboy93 válasza cappa72 (#187009) üzenetére


tboy93
nagyúr

Aposomek a 3 lany gyerekkel anno mar igen szukosen fertek csak el a 2007-es Galaxyban, pedig nem volt egy kicsi auto. 4 gyerekkel kizart, hogy el tudtak volna menni 1 hetre a Balatonra.

(Csak 1 borond volt a cipok szamara fenntartva!! :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#187012) Pttypang válasza tboy93 (#187011) üzenetére


Pttypang
veterán

3 gyerekhez volt munkatarsamek vettek egy vivarot, nem erolkodott tovabb szemelyautoval ;]

Everybody lies.

(#187013) cappa72 válasza tboy93 (#187011) üzenetére


cappa72
nagyúr

Így van! Ezért írtam, hogy szódával elmegy...
Nekünk csak 3 van, mégis kellett kiegészítés felül és hátul is ;)

Az az 1 bőrödnyi cipő az: :DD

És régesrégen, amikor még tényleg kellett a homokozóvödörtől elkezdve a kismotoron át minden:

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#187014) tboy93 válasza Pttypang (#187012) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ránéztem a Vivarokra kíváncsiságból, eleve benzinest nem is látok, a 10 éves dízelekben meg nagyjából lehet már 1 millió km. Használtan nem lehet egyszerű ebből jót találni.

Ebben ugyan az a problémás 2.0 dízel van ami az Insigniában?

[ Szerkesztve ]

(#187015) tboy93 válasza cappa72 (#187013) üzenetére


tboy93
nagyúr

Apósoméknak eggyel újabb volt, az talán kicsit nagyobb, de tetőbox volt hozzá! :D Most, hogy kirepültek a gyerekek, már elférnek egy Sorentoban is. (Amúgy nem, mert 2,5 év alatt 4 unokát hozott a gólya és a Balaton menet már most offos az 5 személyes autóval)

Mondjuk arra is kíváncsi leszek, hogy mi hogy fogunk jövő héten beférni 2 kis gyerkőccel a sedan Accordba 1 heti cuccal. Első kiruccanás lesz az öcskössel :D

[ Szerkesztve ]

(#187016) Qru válasza cappa72 (#187013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez egy dimenzió kapu a 301 literes csomagtartójú autómból nézve. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#187017) molnarpeter válasza tboy93 (#187014) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Régebben 2.0 dCi volt tudtommal (örök), újabb a kasztnival együtt PSA (ott azért már vezérlést kell néha cserélni).

(#187018) tboy93 válasza molnarpeter (#187017) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyen 2010 körüli példányokra néztem rá, ctdi volt mind.

(#187019) cappa72 válasza tboy93 (#187015) üzenetére


cappa72
nagyúr

A régi nagyobb, jobban variálható ülésekkel (viszont a 3. sor ülései azok nem padlóba ereszthetők, ám teljes értékűek. Szóval ami az előnye, az a hátránya is a réginek.

És hát bizony a nagyszülők és az unokák. Ugye egy megint tényleg érdekes kérdés.
Mi úgy megyünk nyaralni velük (ha épp csak ők, meg mi), hogy két autóval, amibe befér tényleg minden, majd ha letáborozunk, onnantól a 7 személyessel megyünk mindenhova. Csak 1 autónak kell parkoló, üzemanyag ésatöbbi'.
(Na ez most félig off, félig nem...)
Na meg lassan akár én is lehetek nagypapa. :B

@(#187016) Qru
:D

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#187020) rasotamas válasza csiry007 (#186899) üzenetére


rasotamas
veterán

2 autó létezett ami alkalmas volt a feladatra, Chrysler Grand Voyager (a.k.a Town&Country) és Mazda MPV.
Ezek már javarészt elporladtak :(
Olyat keress amiben a hátsó sor 3 személyes, a középső 2 vagy 3, nem pedig hátul 2 szükséghely van.
Szerintem is kisbusz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#187021) Pttypang válasza tboy93 (#187014) üzenetére


Pttypang
veterán

Nincs konkret informaciom rola, hogy milyen evjarat vagy barmi konkret, par eves 5-os bmw-t valtott le vele, erre olcsobb gumit venni :) .

Everybody lies.

(#187022) molnarpeter válasza tboy93 (#187018) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az még a Nissan/Renault 2.0 dCi, tisztességes láncos vezérlés, tartós befecskendezők, nem egy problémás motor :R

(#187023) molnarpeter válasza raven12 (#187008) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jó öreg 1.9 SDI, marad chipre is muníció [link] :D (+Fabia, Polo)

Vagy spórolnék egy jó Prius-ra, az még nem enne sokat, és kényelmesebb az automata.

zoo8800: becsületes nepper után szabadon SDI Jazz :DDD (nem tehetek róla, olcsó autózás=SDI 🤷‍♂️)

[ Szerkesztve ]

(#187024) zoo8800 válasza molnarpeter (#187023) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem akarsz esetleg nicknevet váltani? Megnéztem, az "1.9 SDI" még nincs foglalva :))

rip and tear, until it is done

(#187025) rasotamas válasza molnarpeter (#187023) üzenetére


rasotamas
veterán

Jól megkérik az árát. Merci gumiszőnyeg, kormányborítás, rozsdásra kopott küszöb, rozsda a bal első sárvédőn...

https://tinyurl.com/rasoapro

(#187026) molnarpeter válasza rasotamas (#187025) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mint a reklámokban, csak illusztráció :D

Vicces dolog amúgy a szőnyeg is, ha lenne egy cég, ami egy darabok értékesítésére is hajlandó, biztosan lehetne sofőr szőnyeget eladni külön. Nekünk is valami random volt beledobva a Golfba, de egyből kapott inkább specifikus gumiszőnyeg szettet (mondjuk lassan az is el fog kopni :B)

(#187027) tboldi válasza raven12 (#187008) üzenetére


tboldi
nagyúr

+1 a Jazz-re! :K

A vasaló Swift sem rossz, de a Honda szerintem szerethetőbb.

(#187028) dj79 válasza molnarpeter (#187023) üzenetére


dj79
senior tag

Ennyiért gondolom ez vicc akart lenni :DDD
Inkább egy 1.4 HDI/TDCI olcsóbban, sőt az árkülönbség miatt kijönne egy 1.5dci, felújítással együtt.

(#187029) tboy93 válasza molnarpeter (#187023) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elég veszélyesek ezek az autók már manapság...

...mire eléri az ember a 100-as tempót, elalszik ;]

(#187030) molnarpeter válasza dj79 (#187028) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Drága, de legalább le van lakva szegény :D drágábbak között az 1.4 PDTDI nem egy rossz motor, keveset eszik, nem különösebben elromlós a részecskeszűrő nélküli változatban, viszont 3 henger. 4 hengerrel maradt az 1.9 PD TDI 2010-ig kb akár dpf nélkül, ennél a hajtókar csapágy probléma merül fel, kis összegből megelőzhető.

Használtam céges Fiesta mk7 1.4 TDCI-t, volt várostól pályáig minden, előbbit a lendkerék már megérezte úgy 200k km alatt, viszont utóbbinak tulajdonítom, hogy a DPF jól bírta. Azok is benéznek már millió körül, de egy régebbi, amiben egytömegű van és nincs részecskeszűrő, racionálisabb választás lehet :R némelyik 1.6 TDCI/HDI is volt egytömegűvel szűrő nélkül 90 lóval, alkatrész oldalakon rákeresve egyből kiderül, van-e hozzá lendkerék vagy sem (drágább liga, de pár éves C4-ben nem volt, cserébe kényelmetlennek tapasztaltam a pedál mozgási vonalát, szinte ropogott a térdem, mintha furgont vezetnék).

Opel Corsa 1.7 DTI is jó lehet, adagoló javítás nem nagy tétel, egyszerű és nem kockázatos motor, persze az sem meríti ki a keretet.

Opel és Fiat vonalon kb ennyiért vannak az 1.3 Multijet motorok, a 90 lovas picit több kockázatot rejthet a változó geo-s turbó miatt, és a 6-os váltóknál csapágy problémák lehetnek, plusz ott van kettőstömegű is. 5-ös váltóval sima lendkerék járt, inkább azt keresném. Láncos vezérlés, ha csörög, akkor csere (30 ezrenként cserélt olajjal akár 100k km alatt cserés tud lenni, sűrűbben szervizelve 200k felett is tudhat...), EGR tisztítás szokott még kelleni. Fiat vonalon féltengely szokott még elfáradni (-> felújítás), Opelnél nem tudom, mennyire jellemző. Befecskendezés a Bosch terméke, nem szokott elromlani, de fel lehet újítani is, összességében jó. Hideg indítás alkalmával előfordul kék füst, nem nagyon találtam megfejtést rá, ritka probléma.

1.5 dci vonalon csak a nemrég halott infókat mondom - injektor 70k, nagynyomású szivattyú 100k Ft a régebbieknél (Delphi), az Euro 5 verziók már Bosch rendszert kaptak (valami 90 ló volt a határ, szóval a 86 lovas még Bosch, erősebbek Siemens/Conti). A hajtókar csapágy ezeket a gyengébbeket nem érinti szerencsére.

(Csak ami eszembe jutott hirtelen :) )

[ Szerkesztve ]

(#187031) rasotamas válasza tboy93 (#187029) üzenetére


rasotamas
veterán

mire eléri az ember a 100-as tempót, elalszik
Na ezt nem fogja fel a feleségem, hogy 100 alatt álmosodok az unalomtól :D És ez veszélyes!
Mindig cseszeget hogy menjek már lassabban. Múltkor pont emiatt kellett satuféket nyomnom, mert számomra ismeretlen életidegen sebességtartományban (70-80) kezdtem biciklit előzni, a szokásos 100-120 (140) tempómnál simán megelőztem volna, de így jöttek szemből és fékezni kellett.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#187032) tboy93 válasza rasotamas (#187031) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hol jársz Te, hogy autópályán biciklissel találkozol? Hiszen nyilván nem mennél máshol 140-el ... ;]

(#187033) Kickass válasza tboy93 (#187029) üzenetére


Kickass
őstag

mire eléri az ember a 100-as tempót

kirohad alola ;] :P :DDD :DDD

(#187034) tboy93 válasza Kickass (#187033) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azért anno, az ezres swiftemmel büntettem volna ezt az sdi ibizát rendesen, az meg már angy szó :D

(hogy irigyeltem spanomat, hogy neki 1.3 8v volt)

[ Szerkesztve ]

(#187035) Kickass válasza tboy93 (#187034) üzenetére


Kickass
őstag

Most erkezik hozzank bolcsi jaratnak egy Fabia 1.2 6V, szerintem azzal is rohogve korbeautozok egy SDI-t :D

(#187036) cappa72 válasza Kickass (#187033) üzenetére


cappa72
nagyúr

De számomra a világ lustája akkor is az 1-es Jetta volt automata váltóval (hogy a legkisebb benzines, vagy az 1.6 szívó dízel volt, arra már nem emlékszem). Nem az enyém volt, hanem egy kedves barátomé. Ő nevezte így: a világ lustája.
szerk.: nem ment, de legalább megfontolt volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#187037) molnarpeter válasza Kickass (#187035) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Most megnéztem, fél másodperc van gyorsulásban a kettő között, de szerintem az SDI nyerne, miután féltávon a benzinesen átugrik a vezérlés vagy beég egy szelep ;] :DDD viszont a 3 henger az már fél V6, növeli a sportértéket.

tboy93: 140 alapján csak Lengyelország lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#187038) Kickass válasza molnarpeter (#187037) üzenetére


Kickass
őstag

Ugy nem nehez ha mar vagy 200 kiloval konnyebb mert inkabb mar csak vasoxid mint vas :D:D

(#187039) dj79 válasza Kickass (#187035) üzenetére


dj79
senior tag

Nehogy körbeautózás közben nagyon hirtelen elkezdjen csapkodni a lánc ;] :DDD

1.5dci 82 lovas kisteherem volt, jó kis cucc, 200 ezer után volt egy üzemanyag rendszer felújítás, de 350-ben megállt. A korai 1.4 hdi-ket sokan szeretik, kivéve a 16 szelepes változatot.

[ Szerkesztve ]

(#187040) molnarpeter válasza dj79 (#187039) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mára asszem sikerült szétoffolni a topikot :D

(#187041) Kickass válasza dj79 (#187039) üzenetére


Kickass
őstag

1 tulajos (edesapam) szazezret se futott, ebbe nem fog csapkodni a lanc. ;)
Ha jol tudom egyebkent is inkabb a 12V erintett.

de ha megis csapunk ra egy bicklilancot es go tovabb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#187042) dj79 válasza Kickass (#187041) üzenetére


dj79
senior tag

Abban nem, nem erőszakolja szét a láncot a benzingőzből előbújó nyúlmókusok serege, főként nem ennyi futott km után. :)

Cappa: golf 1, kislámpás, 1.5d - na az volt ám a végtelen 0-100... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#187043) molnarpeter válasza Kickass (#187041) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pont jutott eszembe a smart guru, aki motor kiszedés helyett befűzi a láncot :DDD

Meg is néztem, nyerne a HTP - egy Smart dízel 19.5 másodperc alatt éri el a 100-at.

Az ideális ellenfél pedig: Renault Twizy. Nem megy 100-at. Egyáltalán. :D :D

(#187044) Kickass válasza molnarpeter (#187043) üzenetére


Kickass
őstag

Ossze kell trombitalni egy rakat ilyen lassu gepet, aztan rendezni egy 'nem gyorsulas'-i versenyt :DDD :DDD esku viszem a kotkodat :D
youtube-ra feltoltve tuti cult lenne :D

(#187045) molnarpeter válasza Kickass (#187044) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kéne invitálni egy jó öreg Transit 2.5D résztvevőt is, lehetőleg kirohadt kipufogóval, hogy legyen egy kellemes soundtrack a race alatt :D SDI Golf mellett szerintem az 1.3 dízel Fiat is labdába tudna rúgni, mikor vészmódban van. 2000 km-es hazahozatal alatt legfeljebb lejtőn ment 120 fölé, aztán kb 0 forintból itthon összetoldottam egy vákuum csövet, azóta hasít a 90 ló :D Ja meg honorable mention címen egy mopedautó is jó lenne.

Korábban volt egy ötletem, hogy kéne 100-as benzin vs 95 oktán erőmérő, na ugyanezt meg lehetne csinálni, csak limp mode vs normál állapottal is :)) (ha olvas a TC, jelentkezem :D)

[ Szerkesztve ]

(#187046) kisza25 válasza molnarpeter (#187037) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az nem az 1,2 htp 12V, vagy a 6v is ugyanazokkal a nyügökkel küzd?
Ismerős amúgy bele futott egy skoda rapoddal is az átégett szelepekbe az 1,2 12v-vel, azt hittem már orvosolták

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#187047) molnarpeter válasza kisza25 (#187046) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azt hittem, már kifutott ez a motor :Y többi típusnál az 1.0 szívót láttam már. Elvileg lett módosítva (20 motor cikk szerint 2009-ig érintett), ezek szerint csak más lett, de megszüntetni nem sikerült. 6V-12V passz, valószínű a nagyobb szelepek jobban bírják, de nem ismerem a konstrukciós részleteket.

[ Szerkesztve ]

(#187048) kisza25 válasza molnarpeter (#187047) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom mennyire segített, hogy gázos volt, ahogy nézem 1,2 mpi néven él tovább, ha egyáltalán ugyanaz
A seat ibizában is van még 2012- es évjáratnaá 1,2 12v

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#187049) dj79 válasza molnarpeter (#187047) üzenetére


dj79
senior tag

Skodás szerelő szerint megvan a motorkódok jelölése... AZtaQrva, illetve BazMEg... Idővel elvben javítottak sokmindenen, pl a láncon is és ugye tudjuk, hogy a VW láncai azóta is kifejezetten jók :D

(#187050) yuing válasza Füleske (#187007) üzenetére


yuing
őstag

Beszéltem a skodásokkal, az egyik márkakereskedés értékesítője gyakorlatilag 10 másodperc után elküldött a faszba, nincs és nem is lesz jeligével, szerinte kivezették a modellt. :D
A másik korrekten felvázolta a jelenlegi helyzetet, kifejtette, hogy a forint jelenlegi gyengélkedése mellett valószínűleg drágábban tér vissza a Citigoe, de semmit nem tud ígérni, mert ők sem tudják elérni a rendszerben. Mindenesetre felvette az adataimat, és megkeres majd, mihelyst változás történik. Kíváncsian várom én is a fejleményeket. :)

A jövőre debütáló elektromos Dacia is érdekes lehet, ha a keret nem merül ki addig. Ha meg elfogy, a kormány elkötelezettsége miatt gondolom várható még hasonló pályázat.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.