Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) tomcsi23 válasza MunezXBK (#49198) üzenetére


tomcsi23
veterán

5számjegyű az órája? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#49202) footy válasza szőröscica (#49170) üzenetére


footy
addikt

En nem ertem ezt a hozzaallast, miert kellene szar allapotban eladni az autot. Vagy inkabb kerdezem mashogy: Te megvennel egy autot, szar kuplunggal es lendkerekkel?

[ Szerkesztve ]

(#49203) -v- válasza footy (#49202) üzenetére


-v-
addikt

Miért ne vennél meg, ha egyébként jó autó, belekalkulálod, hogy azt rá is kell költeni, cserélni, lealkudod az árból és annyi.

(#49204) MunezXBK válasza tomcsi23 (#49201) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Suzukiban igen. :D De tényleg annyi van benne, alig megy valahová...Mondjuk ez a társadalomra nézve nem olyan nagy baj. :DDD

(#49205) Balupapa válasza didros (#49196) üzenetére


Balupapa
senior tag

tlagfogyasztás: 5, 2 L/100Km.

tehát, nem :K

_-=*WheelWhores*=-_

(#49206) didros válasza Balupapa (#49205) üzenetére


didros
senior tag

ezt az összefüggést nem értem... az sok? vagy kevés?

(#49207) JanR válasza footy (#49202) üzenetére


JanR
addikt

Én tavasszal adom el az autóm, de amíg nálam volt mindent megcsináltattam rajta. Nálam sem tiszta, hogy valaki egy szart miért adna el, hiszen nem igen fogják úgy megvenni (persze vannak akik próbálkoznak és sokan bele is futnak sajnos). De szerintem a többség, aki magánkézből árulja az autóját, azért rendben tartja, vagy legalább is a mértekhez képest jó állapotban adja el.

Sőt, amíg eladom, még 1x költök rá, szóval :) Azért adom el, mert kombi kell, de ettől függetlenül használom és nem akarom, hogy bárhol otthagyjon.

(#49204) MunezXBK : Egyik ismerősöm apukájának van egy 14 éves Astra F-je, 27K km van benne. Nem hittem el amikor mondta. Utána beleültem, megnéztem.. az autó gyakorlatilag új, a fényezés szép, a motor nagyon csendes. Garázsban tartott és ápolt autó, gyönyörű állapotban van, 1.6-s motorral, szépen jár, mint egy új Opel. Kérdeztem is, hogy eladják-e, azt mondta, hogy nem, mert max 50-100K ft-al kapna érte többet egy átlagnál, de annál sokkal többet ér.

[ Szerkesztve ]

(#49208) DeFranco válasza didros (#49196) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vezettél már ilyen mazdát? Ha nem, mindenképp próbáld ki, hogy az ízlésednek megfelel-e. Anyósomnak egy eléggé teleextrázott (fűthető ülés, automata digit vagy nemtommilyen klíma, bőrkormány, bose hifi) dízeles példánya van, vezettem jó párszor és nekem nem jött be.

Piszok jó, pengeéles, húzni is tud, de számomra túlságosan "közvetett". Olyan, mintha közted, meg a "gép" között lenne fél méter. Csinálsz valamit, az autó reagál, de tökéletesen érezteti, hogy az a kerék nem azért fordult, mert eltekerted a kormányt, hanem mert a kormány eltekerésével jelet adtál az automatikának, és ő eltekerte neked a kereket.

Lehet csak nem vagyok szokva a jóhoz, belátom, lélekben nekem a G astra és C vectra volt az etalon vezetési élményben sokáig, de azt mondom, érdemes kipróbálni, mert egy más vezetési élmény. Tök jó meg minden, csak más.

(#49209) FerNandor válasza DeFranco (#49208) üzenetére


FerNandor
őstag

a mazdákhoz általában Japánból jön az alkatrész, nem? az meg akkor nem olcsó, ha valami elromlik.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49210) Dany007


Dany007
veterán

Ne ezzel pl mi lehet a probléma? Túl olcsónak tűnik nekem...
Tanulni akarok tőletek, kell a tapasztalat mi szúrhat szemet egyből. :R

(#49211) DeFranco válasza FerNandor (#49209) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem értek a lovakhoz. vezettem. ennyi.

amúgy anyósnak nem tudom milyen forrásai vannak, de nem olcsó javítani. ennyi idősen most már van vele baja rendesen, volt olyan is, hogy ötletszerűen elkezdett a hátsó traktus felől ömleni a füst ködgép tempóban álló helyzetben járó motornál, meg meglepetésszerű leállások, ilyesmi

ebből viszont nem érdemes következtetést levonni, mert nem tudom hova hordja, és ott milyen minőségben dolgoznak, plusz náluk hajtva is vannak az autók, ebben is benne van már 280k.

Apóséban még több, az meg még szarabb. X3-as BMW, Navara után vette (tényleg jár vele terepet, igaz nem keményet, csak földutat, és társait, nem felvágásból kell, de van amikor meg kell jelennie valamiben, amúgy ő személy szerint lesz@rja, nem kivagyi), de utálja mint a fenét. Volt annak is minden baja. Leszakadt a kipufogó, szétesett az első futómű, tönkrement a riasztó, eszi az akksikat. Ahhoz képest, hogy egy rendes lakás ára, egy szar. Vett mellé egy Jimny-t hogy ha tényleg menni kell, akkor legyen mivel, az bezzeg megy, dolgozik mint a katonatiszt és pöccre röffen. Az X3 meg megmaradt olyanra, amikor nem mindegy mivel parkol.

Mind dízel.

[ Szerkesztve ]

(#49212) emvy válasza Dany007 (#49210) üzenetére


emvy
nagyúr

En ilyen felnivel biztosan nem vennek autot, eleg sokat elarul a tulajrol.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49213) MunezXBK válasza emvy (#49212) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pl?

(#49214) Dany007 válasza emvy (#49212) üzenetére


Dany007
veterán

Arra gondoltam én is, hogy biztos hajtotta meg minden... De azon kívül valami "jel" amitől ilyen olcsó?

(#49215) footy válasza -v- (#49203) üzenetére


footy
addikt

Ha karosszeriahibajarol vagy matt fenszororol van szo, akkor 100%-ban egyetertek veled.
Viszont hogyha gatya a kuplung, akkor hogy zarod ki mondjuk a valto hibajat.
Ezenkivul meg lehetnek hibak akkor is, ha egy auto elsore jonak tunik.

(#49207) JanR
:K
en mar csak azert sem adok el szart, mert nem hianyzik, hogy utana valaki a nyakamra jarjon

(#49216) TaaT válasza DeFranco (#49211) üzenetére


TaaT
veterán

Pedig vmelyik évben az X3 volt a német megbízhatósági lista élén, ebből is látszik hogy nem mindig kell a statisztikára hagyatkozni. :)

Give them hell Ukraine!

(#49217) DeFranco válasza TaaT (#49216) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát vannak kételyeim :DDD

Újonnan lett vásárolva szalonból és márkaszervízbe viszik ha van valami. Tehát a gazda gondos, ez biztos.

(#49218) Xero válasza emvy (#49212) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez nem feltétlenül mérvadó.
Nekem sem gyári felni van az autó alatt, ráadásul rúgom is neki, de mindig mindent megkap az autó. Aki odafigyel az autó külsejére, esetleg plusz dolgokat vesz hozzá, az lehet, hogy hatványozottan figyel az alap dolgokra is.

(#49219) MunezXBK válasza Xero (#49218) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Plusz nézd meg a vajszínű bőrt. Sehol egy kosz folt.

Szvsz vigyáztak az autóra.

(#49220) Qru válasza Dany007 (#49210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy tűnik egyben van, a bőr sem tűnik töredezettnek. A Racsing felni meg nem jelenti azt, hogy tré a verda.

Viszont ha ilyet veszel készülj fel arra, hogy 12-13litert simán bekér. Kollégámnak volt ilyenje, még vezettem is. Jól megy, szép hangja van de eszik rendesen.

#nincsbennetarcsi

(#49221) mephi666 válasza Qru (#49220) üzenetére


mephi666
nagyúr

meg női autó volt, lehet, hogy van rajta pár parkolási sérülés is... :B

#49222: én az 1.9 cdti astrára szavaznék továbbra is :) 120lovast vezettem és sokkal jobb a fogyasztása, mint a fordé... de ha kevés a 120 ló, van belőle 150es is

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49222) Dany007 válasza Qru (#49220) üzenetére


Dany007
veterán

Az nekem is feltűnt, hogy az ülés meglepően rendben van.
Láttam már pár bőrülést így képről, amin messziről látszott, hogy össze-vissza töredezett és kopott a bőr. Itt nem. A kormány sem látszik innen kopottnak.
De akkor se értem mitől ilyen olcsó. Mert a következő lépcső már jó 2-300k-val drágább.

A 12-13 liter gondolom városra vonatkozik? Csak mert most is annyit tankolok kb. Bár még csak nézelődök. Vásárlás még odább van. Időben szeretnék megismerkedni a lehetőségekkel meg mikor mire kell figyelni stb... És itt elég sokat lehet tanulni.

Mellesleg szvsz baromijól néz ki az a racsing felni! :B Kíváncsi vagyok asszonynak tetszeni fog-e. Neki valamiért nem jönnek be a Mondeok. A Volvo S60-at meg "túl brutálisnak" tartja szemből, féloldalas nézetből. Hátde mondom nekem épp azért tetszik! :D

@mephi666: :DDD

Valamiért nem jön be az Astra. Néztem és már bent van a jelöltjeim között... De nem tudom. Külsőre elsősorban. Bár nálam az másodlagos, de ez valamiért mégis. Egyébként tényleg minden másban megfelelnek.

[ Szerkesztve ]

(#49223) mephi666 válasza Dany007 (#49222) üzenetére


mephi666
nagyúr

haha, és akkor a cla-ra mit mondana? :DDD szerintem EZ brutális szemből... de állatul néz ki... (ugyanúgy, mint ahogy motorok közül a ducati monster)

ui: hülye vagyok, mert astrát írok, de vectra-ról beszélek :DDD vectra: úgy vagyok vele, hogy magamnak szerintem nem vennék soha, mert nekem túl nagy és az eleje sem tetszik igazán, viszont pörögnék a hátamon örömömben, ha valaki csak úgy nekem ajándékozna egyet :D élmény volt vezetni és hiányzik is... (mondjuk nem sok kocsival tudom összevetni, főleg nem felső kategóriával, de nem sok kivetnivalót találtam benne)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49224) Dany007 válasza mephi666 (#49223) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, hát őt ilyen szempontból én sem értem...
Mert tudod mi jön be neki, de nagyon? Hát ő: [link]
Pedig ehhez képest az az S60 ártatlan óvodás kislányka! :DD

(#49225) FerNandor válasza mephi666 (#49223) üzenetére


FerNandor
őstag

nekem nem brutális szemböl, inkább kicsit a bálnaszáj és ufoszemek ugranak be. most nem is ugrik be olyan autó, aminek olyan igazán brutális orra van.

talán ez: [link]

(#49224) Dany007 ez a mazda rettentö jól néz ki. de nekem az új kiák meg hyundaiok is nagyon tetszenek.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49226) mephi666 válasza FerNandor (#49225) üzenetére


mephi666
nagyúr

+49224: na, ezt akkor mindenki csak saját felelősségre nyissa meg, annyira brutális szemből

;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49227) aero. válasza Dany007 (#49224) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

:D

(#49228) FerNandor válasza mephi666 (#49226) üzenetére


FerNandor
őstag

lol, mint egy kis bébisárkány :DDD :DDD

(#49227) aero. ez nagyon jó :DD

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49229) Dany007 válasza mephi666 (#49226) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ezen felröhögtem de hangosan itt a cégnél! :D:D Nagyon koommmoly!
Ilyet meglátnál ahogy nyomul mögötted a pályán és már villogtat! :D Szerintem hirtelen azt se tudnád hogy most szakadj a röhögéstől vagy gyorsan húzódj le! :D

szerk.: nem vagyok nagy autóbajnok, de ez egy régebbi típusú celica ugye?

@aero.: Kellemes! :D És igen, ezt szerintem külön figyelembe vették a tervezésnél! :D A fehér mint egy szétszállt hippi! :D

[ Szerkesztve ]

(#49230) TaaT válasza FerNandor (#49228) üzenetére


TaaT
veterán

Lehet ezt még fokozni :DDD [link]

Give them hell Ukraine!

(#49231) blt.62


blt.62
őstag

Az S60-as diesel,autómata váltós Volvoról mi a véleményetek? Megbízhatóak? Alkatrész drága hozzájuk?

MegtorloXp

(#49232) MunezXBK válasza blt.62 (#49231) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Könyvet írsz? :U

(#49233) mephi666 válasza Dany007 (#49229) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem ugyanolyan '95 körüli mx5-ös mazda, mint a felette levő képen levő, csak "nyitott szemekkel" :DDD mazdáéknál szeretnek mosolygós kocsit csinálni :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49234) blt.62 válasza MunezXBK (#49232) üzenetére


blt.62
őstag

Nem,csak nehezen döntök. Főleg,hogy automata váltós gépet kell találnom. Bocsi,de senkit nem akarok zaklatni, vagy zavarni. Talán lesz aki segít. :R

MegtorloXp

(#49235) MunezXBK válasza blt.62 (#49234) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor inkább ezt kérdezd, hamarabb kapsz segítséget. ;)

(#49236) !Overdose! válasza blt.62 (#49231) üzenetére


!Overdose!
őstag

A D5-ös S60 kerülendő automatával. Legalábbis a kollégám eléggé beleásta magát az S60/V70 témába és erre jutott. Hogy benzinesben mennyire megbízható nem tudom.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49237) Dany007 válasza blt.62 (#49234) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, mondjuk erre én is kíváncsi lennék. Hogy számításba vegyem-e egyáltalán az automatás autókat.
Bár én azt hallottam a mostani automata váltók már jobbak, mint a kézi. Mert hogy az ember nem tud olyan gyorsan és optimális időben váltani stb... De ez megint csak hallomás :D nincs infóm.
Meg persze én leginkább 2002-2003 körülit néznék. Az meg már nem mai.

(#49238) bitpork válasza blt.62 (#49234) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Barátomnak volt, a 4 gangos ótómata, de hamar békakilt, mert állítólag az sem szeretni a motor nyomatékát. Igaz az nem s60 hanem s80 volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49239) Dany007 válasza !Overdose! (#49236) üzenetére


Dany007
veterán

Na az frankó. Már két ellenvélemény. Asszem akkor lehet ki is zárom az automatákat a jelöltek közül. Na nem mintha annyi lett volna...
Mondjuk tök laikusként úgy gondolom, hogy ha az automata meghibásodik akkor az nagyobb problémát tud okozni és többe kerül, mintha a manuális. Csak abból gondolom, hogy vezettem már olyan autót ami valamiért nem akarta bevenni a 2-est és a 4-est. Egyszerűen nem ment ott... De attól még lehetett vele menni, legalább a szervizig. De ha egy ilyen automata váltó szarik be, akkor gondolom onnantól se előre se hátra... Persze lehet tévedek.

(#49240) emvy válasza Dany007 (#49239) üzenetére


emvy
nagyúr

En a rovidke automatas tapasztalatommal (par het a C5-el) mostmar biztosan csak automatas kocsit vennek. Fenyevekkel kenyelmesebb.

while (!sleep) sheep++;

(#49241) MunezXBK válasza Dany007 (#49239) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Trailer.

(#49242) TaaT válasza Dany007 (#49239) üzenetére


TaaT
veterán

VW-kben van szervizfokozat (3.), azzal el lehet döcögni a szervizig.

Give them hell Ukraine!

(#49243) Typhoon47 válasza Dany007 (#49239) üzenetére


Typhoon47
őstag

az intelligensebbek szervízmódba kapcsolnak(3 v 4) és akkor lehet velük közlekedni még.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#49244) Mágus2 válasza Dany007 (#49239) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha a difi elmegy akkor a manual is ilyen se előre-se hátra. Van az automatában limp mode(csökkentett mód)-azzal el lehet vergődni.

[ Szerkesztve ]

(#49245) Dany007 válasza TaaT (#49242) üzenetére


Dany007
veterán

+Typhoon47 +Mágus2

Köszönöm! Megint tanultam valamit! :R

(#49246) Laraxior


Laraxior
titán

Hallom az ablakmosó tartályban a folyadékot, az normális? Lötyög benne mint atom :W Kevés van benne azért, vagy mi a rossebért? :F
Ezenfelül találtam egy tócsát az anyósülés lábtartójánál, kinyitottam az ajtót és az ajtó alsó része is vizes volt, máshol nem... Lehet valahol lejött az a gumibaszás azért folyt be a víz? :F Már ha egyáltalán víz, nem valami hűtőfolyadék.. bár azt kétlem, hogy ide folyna..

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#49247) Mágus2 válasza Laraxior (#49246) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hol van az ablakmosó?

Szerintem nem azt hallod. :N A hűtőfolyadék nem fogy? Olyankor belül csordogáló hang hallatszik, ez azt jelenti, levegő van a rendszerben.

Igy már biztos a fűtőradiátorod lyukas. :(

[ Szerkesztve ]

(#49248) Laraxior válasza Mágus2 (#49247) üzenetére


Laraxior
titán

Jobb elejében van, és onnan is hallatszik a hang, mindjárt megnézem hogy áll a hűtővíz, még meleg, most értem haza vele.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#49249) TaaT válasza Laraxior (#49246) üzenetére


TaaT
veterán

"Már ha egyáltalán víz, nem valami hűtőfolyadék.. bár azt kétlem, hogy ide folyna.."

simán lehet hűtőfolyadék, nekünk is az utastérbe folyt el a cucc amikor kilyukadt a melóskettesgolf fűtésradija :(((

Give them hell Ukraine!

(#49250) bandus válasza emvy (#49240) üzenetére


bandus
veterán

én még sosem vezettem automatát, de ha saját autóm lesz. teljesen biztos, hogy mellőzni fogom a manuális váltót :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.