Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) tomcsi23 válasza neduddki (#78000) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ma 407,9 vót a zorcyn, itt meg 406,9,- a Fehérvárin. ;]
Mod: az október 23-án még olcsóbb szerintem, mert ott 2-3 Ft mínusz általában.

Ja, gondótad, hogy az MM100-as? Nem, az még drágább. :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#78002) neduddki válasza tomcsi23 (#78001) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ehhh az nem erdekel az igyanugy molos nyal....:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#78003) mokus1


mokus1
addikt

Pár napja írtam a biztosító miatt a sérülés miatt, nagyon korrekt 110000ft-os összeget ajánlottak fel.

A kérdésem hogy a jobb hátsó sárvédő korrodál, és fényezni is kéne javítás után viszont 10000Ft-ért találtam színazonos hibátlan állapotút. Mekkora macera ez egy szerelőnek mennyit kérnek egy ilyenért?

Szerk: Semmi, vágni kéne azt meg nem akarom.

[ Szerkesztve ]

(#78004) bitpork válasza neduddki (#77996) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor te mint ornitológus mit keresel ott? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78005) kalapacsolok válasza JanR (#77971) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Gondold át a tréleres kocsihozatalt. Én anno utána olvastam, és ezt választanám.

1) Kevesebb a benzinköltség.
2) Nem kell papírokat intézni, biztosítást kötni stb...
3) Nem lesz problémázás a rendszámmal vezetéskor különböző országokban
4) Ha valami szar a kocsin, hazafelé menet nem fog tönkremenni - itthon szépen lerakod a szervizbe, átnézik, javítják...

(#78006) neduddki válasza bitpork (#78004) üzenetére


neduddki
nagyúr

HII

hijjab varom a bator odisokat:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#78007) Puma K válasza neduddki (#77944) üzenetére


Puma K
veterán

Na és más motorral, konkrétan egy BMW E36 318is-sel nem elérhető az általam írt fogyasztás normális vezetés mellet és mint írtam rövid városi és "hosszabb" autópályás távval?

(#77945) hdman

Nem az amire gondolsz, hanem M42B18 / M44B19 azaz BMW E36 318is.

(#77946) Khelben

Köszönöm az infót!

Múltkor vitt egy ismerősöm a 195 lóerős E36-jával és neki a 11.7 litert írt átlagban a beépített gyári digitális fogyasztásmérő.
Azt a pneumatikus fogyasztásmérőt meg nem értem... engem baromira zavart mikor néztem, hogy "mennyit fogyaszt éppen" le-föl ugrált... igaz ismerős kicsit megmutatta mit jelent számára a dinamikus vezetés városban... így nem meglepő hogy ugrált.

(#77959) footy

Köszönöm neked is az infókat!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#78008) neduddki válasza Puma K (#78007) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na nezzuk:
bimmer: 143 Gasoline 6,45 8,51 14,07
civic: 366 Gasoline 5,38 7,81 12,68

es nem is ez adurva hanme a ket hisztogram /bocs nincs kedvem makolgatni de alinkenlatod/
bimmernel aszondana dugo nelkuli ecodrajving, na most mivl felteszem mmunka ezert tartok tole nemi dugo lesz benne foleg ha naffalu

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#78009) Puma K válasza neduddki (#78008) üzenetére


Puma K
veterán

Óóó így nem olyan szimpatikus a helyet...

Az van, hogy minden nap nézem a hahu-t, hogy mi a kínálat... németet szeretnék (ne akarj rá reális választ kapni... belülről jövő hülyeség(?)), de a japán is fekszik.

Jelenleg az van, hogy vagy Bímer E36 vagy Merci 190 D (csak pozitív tapasztalat).

Nézegettem korábban a dízel 325tds Bömösöket, de akkor itt a topicban azt az infót kaptam, hogy felejtősek mert problémásak motorikusan...

Viszont én úgy akarok autót venni, hogy megadom ami jár neki, és minden egyes elindulás nyugodtan történjen. Meg ha meló után úgy vagyok, hogy én most le akarok vezetni a Horvát tengerpartra akkor le és vissza is tudjak jönni gond nélkül.

A másik, hogy igen a Nagyfaluban lakom így ha dugó van akkor a dombokon keresztül kell kerülnöm azaz Madár hegy, Farkasrét, Svábhegy, Kissvábhegy szóval az gondolom még megdobja a fogyasztást.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#78010) neduddki válasza Puma K (#78009) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hu tanasz ojjan 190d-t ami rendbe van tartva? ill, inkabb ugy kerdem hun tanasz eladot? mert felen az ijjner enagyon vogyaznak es fle se nagyon merul az eladas, ez ugyen vmi speci merci fanklubhoz fordulnek
bimmert ki is huznam
mit szolnal ha aszondanam inzultlad overt vtec-e utan
most fog megnyilni az eg meg afold foccvagen adagolos?:- )
otleteimvlnank mg de ahogy nezm nemege retrofilingeske Nked

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#78011) Puma K válasza neduddki (#78010) üzenetére


Puma K
veterán

Ha 190 D vásárlás lenne akkor ismerőssel mennék akinek az van már húszon X éve így eléggé ismeri minden részét az autónak.

Amit írsz, hogy fanklub az valóban egy jó ötlet az nekem is eszembe jutott, de a Bímer kapcsán :))

A linkelt autók azok nem tetszenek formailag, Civic-ből az Si (EM1) tetszik.

Ezt nem értem: otleteimvlnank mg de ahogy nezm nemege retrofilingeske Nked

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#78012) JanR válasza Dumb (#77994) üzenetére


JanR
addikt

Köszönöm! Erre volt szükségem :)

Még egy kérdés: Az a "brief" minden esetben forgalomból kivont? Értem itt, ha egy magánszemélytől venném meg az autót, aki jelenleg is használja az autót, Ő hogy ad nekem egy forgalomból kivont forgalmit?

(#78013) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Peugeot 308 1.6 THP

A csomagtartóméreteket illetően mintha Csíkos megfeledkezett volna 5 ajtós esetében a Civic-ről, kombi esetében pedig a Civicről és az Octaviáról is. :U Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ezeknél nagyobb lesz. :U

Octavia kombi: 610l
Civic Tourer: 624l

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#78014) Qru válasza freaghill (#77986) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen van vagyonszerzési illeték is. Mi még megúsztuk akik múlt évben vettünk kintről verdát.

To all:

Félek a dízeltől - hatásvadász cím de van benne pár hasznos infó az adagolókról.

#nincsbennetarcsi

(#78015) raczger


raczger
őstag

Két autóról kérnék véleményt tőletek, hirdetés alapján, melyiket (esetleg mindkettőt) lenne érdemes megnézni?

[link]
[link]

Igazából 2 litereset szeretnék, de az elmúlt 2-3 hónapban nem volt itthon olyanból eladó (csak automata).

A másik, hogy mennyire reális esély akármelyiket 1.3-ig lealkudni végül? Talán látok rá esélyt, mert mindkét autót már kb fél éve árulják.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#78016) NorDezs


NorDezs
senior tag

Sziasztok,

Kivételesen nem vásárlás, hanem eladás témájában írok.
Úgy néz ki, hogy csütörtökön eladom az autómat. A kérdés, hogy mi ennek a menete? Eredetiség vizsga, adásvétel írása, okmányiroda mindenki boldog... vagy van még más is?

(#78017) freaghill válasza JanR (#78012) üzenetére


freaghill
őstag

Úgy, hogy kivonja a kocsit, vagy te kivonod.

Szokták azt is csinálni, hogy még be van jelentve, megveszik, elviszik a kocsit, kérnek rá rendszámot és a régit visszaadják.

Így nem kell sárgát venni.

(#78018) Qru válasza NorDezs (#78016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, ennyi. Van önindigós sablon adás-vételi azt érdemes használni.

#nincsbennetarcsi

(#78019) -v- válasza Qru (#78014) üzenetére


-v-
addikt

van benne pár hasznos infó az adagolókról

És pedig? Mert a páralecsapódásos hülyeség nem állja meg a helyét, ahogy Stump Bandi is írja alul, sőt még a gázolajszűrő is megfogja a vizet. Ilyenformán meg aztán túl sokat nem mond, nem derül ki mitől jobb egyik rendszer mint a másik, vagy mi tesz be neki.

(#78013) !Overdose!: képtelen vagyok megérteni, mitől lett ez a 308-as az év autója... kívül semmilyen, belül meg borzasztó csúnya ezzel a feltolt műszerrel... hátul legalább még kicsi is. Buta hátul a futóműve is (persze nem azt mondom hogy átlag használatra annyira kéne a multilink, csak lassan mindenki azt tolja, kategóriaelsőséghez pláne év autójához azt gondolnám ilyen buta megoldás ma már kevés) ....
Nem azt mondom, biztos egy nem rossz kompakt, vagy lehet nagyon is jó... na de év autója :F

[ Szerkesztve ]

(#78020) JanR válasza NorDezs (#78016) üzenetére


JanR
addikt

Az eredetiség vizsga megbeszélés tárgya, hogy ki állja. A megírt adásvételivel besétálsz az okmányirodába (erre 5 napod van) és lejelented a dolgot, hogy eladtad az autód és kész. Legalább is én így tudom :)

(#78017) freaghill: Ja, de egy vadidegen német nem hiszem, hogy odaadja majd nekem a rendszámtábláját, hogy haza tudjam hozni a kocsit :D

(#78015) raczger: Én inkább a fiatal modellre hajtanék rá. Viszont azzal tisztában vagy, hogy a Mazdának ezen típusai szeretnek rohadni? Amúgy érdemes minél több autót megnézni, annál jobban tisztában leszel az autóval, meg tudsz egy szintet húzni, hogy milyen állapotban kell legyen egy ilyen gép a korához képest.

[ Szerkesztve ]

(#78021) !Overdose! válasza -v- (#78019) üzenetére


!Overdose!
őstag

"ahogy Stump Bandi is írja alul"

Hol? Én nem látom a kommenteket. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#78022) raczger válasza JanR (#78020) üzenetére


raczger
őstag

Igen tudom, hátsó sárvédő a kritikus pont.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#78023) freaghill válasza JanR (#78020) üzenetére


freaghill
őstag

Ja, nem is úgy gondoltam, hogy a Te esetedben, hanem az aki Németországban is akarja forgalomba helyezni :)

(#78024) -v- válasza !Overdose! (#78021) üzenetére


-v-
addikt

Nem komment, a szürke keretes írás. Időközben már nem alul van, hanem betették középre, a vonatkozó rész után.

(#78025) !Overdose! válasza -v- (#78024) üzenetére


!Overdose!
őstag

Köszönöm. Az első felét reggel olvastam és akkor még nem jutottam el a keretesig, a második felét pedig nemrég, akkor pedig már átugrottam ezek szerint.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#78026) -v-


-v-
addikt

Na bejelentkeztem hétfőre felrakatni a nyári pacskereket mert megjött a strand idő :))

[ Szerkesztve ]

(#78027) freaghill


freaghill
őstag

Parkolóasszisztens.
Előre is felraksz egyet és minden happy lesz.

(#78028) Qru válasza -v- (#78019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyilván a szervíz tapasztalatuk alapján rangsorolták. Józan paraszti ész: amiből sok döglik meg az rosszabb amiből kevés az jobb.

#nincsbennetarcsi

(#78029) tomcsi23 válasza -v- (#78026) üzenetére


tomcsi23
veterán

Reggel még -2 volt. Persze, nappal más a helyzet. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#78030) -v- válasza tomcsi23 (#78029) üzenetére


-v-
addikt

Aha de havazni már tuti nem fog, és nekem hidegben szárazon meg vízen is jobban tapad a nyárim arra jöttem rá, szóval a téli repül :)
Kérdezte a Marsós csávó hogy eladásra lesz az autó? Mondom hm? Hát mert az egyik gumi úgy látja elég kukagyanús.... beszélsz butaságokat mondom jó az még, hogy lenne már kuka :DDD felcsapjuk hátra idén még kihúzza :C Ja mert amikor leadtam a gumikat ők 3.5mm-t mértek elöl a profilra, én 4-et ...

(#78031) -v- válasza Qru (#78028) üzenetére


-v-
addikt

Akkor inkább úgy mondom, hogy ennyit tud az átlag ember hallomásból is... viszont se műszakilag se más szinten nem tett ehhez hozzá többet a cikk, hogy esetleg megmagyarázzon egy két dolgot stb.
Alapvetően a cikk 2/3-ában egy olyan dolgot magyaráz, amiről kiderül hogy butaság. :D

(#78032) tomcsi23 válasza -v- (#78030) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mindezt egy szezon alatt, mi?! ;]
Még megvárom a zesemest a pintér úrtól, hogy feltehetem a nyárit. :C (amit még meg köll venni)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#78033) Qru válasza -v- (#78031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amennyire érdekel a dízel, nekem volt benne újdonság. :D

#nincsbennetarcsi

(#78034) Dluinet válasza -v- (#78030) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egy éve nem ugyan ez volt?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#78035) -v- válasza Dluinet (#78034) üzenetére


-v-
addikt

Már mire gondolsz, hogy havazott, vagy hogy minden évben legyalulom a gumijaimat? :D

(#78036) bitpork válasza Dluinet (#78034) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lesz itt még hó meg fagy meg választás :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78037) Dluinet válasza -v- (#78035) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hogy 22 fok volt mindenki felrakta a nyári gumit, majd egy hétre rá, jött a hó

azt hogy legyalulod minden évbe, annak csak örülök, nem sajnálom tőled

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#78038) -v- válasza Dluinet (#78037) üzenetére


-v-
addikt

Hát, erre a hétre nem mond havat, március második felében azért meg már nagyon kicsi az esélye... tavaly is márc. 15-én esett, de igazából nekem mindegy, nem munkaeszköz az autó, ha bohóckodik az időjárás majd lerakom max. pár napra.

[ Szerkesztve ]

(#78039) hobizoli válasza -v- (#78019) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, de az sem vegtelen ideig kepes kicsapatni a nedvesseget a gazolajbol, mert egy ido utan telitodik az is

több drón kell ;P

(#78040) Dluinet válasza -v- (#78038) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2013. április 1. - hétfő, Húsvét hétfő

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#78041) vogelzsig


vogelzsig
újonc

Két kérdésem lenne, hátha ugyanazt, vagy mást gondoljuk róla.

Megnéztem egy tíz éves G-s Astra-t, az első kerekek felfüggesztésénél (lengőkarok + környezete). extrém, hólyagos rozsdát láttam, míg máshol rendben volt az autó: apró felületi vagy nulla rozsda.
A kormánynál fehér icipici pöttyök, mintha festékszóró permet lenne, míg műszerfalon sehol máshol. Újrafestve a kocsi nem volt.

Vészcsengő-gyanús dolgok ? Arra gondoltam, hogy a rozsdásodást az is okozhatta, ha pl. egy beázott garázsban állt egy ideig, vagy félig beparkolt egy tóba, tudomisén, de a pöttyöket csak úgy tudom magyarázni, hogy másik autóból kerülhetett bele, mert a környezetben sehol nincs máshol festék (ablakon sem).

Köszönöm a válaszokat: Vogel.

(#78042) zsolt19900


zsolt19900
őstag

laguna érdemes elmenni megnézni, ha a szomszéd városban van? egyenlőre puszta kíváncsiság, és csak azért néznék franciát (azon kívül, hogy tettszik külső-belső), mert említettétek, hogy ha rendbe teszi az ember + foglalkoztak vele, akkor nem is annyira alulértékelendő autó ez....

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#78043) TaaT


TaaT
veterán

Nagyon durci, csak kicsit sok az ajtó. :B

Give them hell Ukraine!

(#78044) runner 125 válasza TaaT (#78043) üzenetére


runner 125
nagyúr

Na, ilyen taxi kellene minden társasághoz. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78045) -v- válasza TaaT (#78043) üzenetére


-v-
addikt

Ez milyen felni? Nekem csak az tetszik :)

(#78046) MunezXBK válasza -v- (#78045) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Alu. ;]

(#78047) TaaT válasza -v- (#78045) üzenetére


TaaT
veterán

BBS Fi [link]

Give them hell Ukraine!

(#78048) raczger válasza raczger (#78015) üzenetére


raczger
őstag

UP

A sok off között elveszik.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#78049) !Overdose! válasza raczger (#78048) üzenetére


!Overdose!
őstag

A felszereltség miatt a 2.3, a facelift miatt az 1.8. Nézd meg mindkettőt! :DDD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#78050) Qru válasza zsolt19900 (#78042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismerős 1,8-assal nyomja soem volt semmi gondja vele. Egy megnézést megér sztem.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.