Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) DeFranco válasza runner 125 (#48538) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Á, össze volt törve, látom hogy nem párhuzamos rajta a derékszög, eszi az olajat, csepegteti a hűtővizet, fűt a klíma, de azt is csak langyosan, szét van kopva a pedál, biztos tekert. ;]

Hülyegyerekautó volt ez innen megmondom. Sittet szállítottak vele földúton. Gyorsulva. ;]

Megnemhonda. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48552) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na elvtarsak ma osszefutotoma egy ojja otoval aminel azt ertem mint amikor az enyemmel tlakoztam: EZT + KELL VENNIIIII:- )

udv

neduddki

mod: exxKiksig: torok ERTED??? TOROK 03as es4????, az eladok is kicsit kamilaztak mikor feltuntunk:- )))

de nem ez alenyeg hanem az allapota

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#48553) DeFranco válasza neduddki (#48552) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Honda?

re:szerk: mitörök? lehivatkoznád akadémiailag hogy miről beszélsz, mert a TÖRRÖG 03-ból nem vágom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48554) Integra válasza runner 125 (#48538) üzenetére


Integra
titán

szép autó, grat, vigyázz rá :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48555) bitpork válasza neduddki (#48552) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Fogadjunk az azerieknél voltál megint inni :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48556) Bdanyy válasza runner 125 (#48538) üzenetére


Bdanyy
addikt

De szép :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#48557) neduddki válasza DeFranco (#48553) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

majd honap kapsz kipeket:- )

udv

neduddki

mod: bitpork: Te arulop maragya csendben...:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#48558) DeFranco válasza neduddki (#48557) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg ne mondd, hogy milyen autó, véletlenül sem :DDD

(halat ettetek-e mán? nagy volt a szád, hogy deérdekel, aztán fogadjunk még a hűtőben beszélget a májashurkákkal)

(#48559) Dany007 válasza bitpork (#48542) üzenetére


Dany007
veterán

:DD Ez kész... :D Majd csinálok róla képet. Furcsa mód még nem fényképezkedtem vele... De mondjuk a "lakk"? már pattogzik le róla mindenfelé. Azért nem festéket mondok mert alatta is van szín... Csak kicsit olyan mint amikor vedlik valami állat... :D Ledobja a felső rétegét és alatta ott egy új.
Na ez is olyan csak alatta kicsit fakóbb meg mattabb.

De amúgy semmi bajom vele. Elvisz mindenhová és az elmúlt két évben igazából semmit se kellett költeni rá (műszakit kivéve ami olajcserével együtt volt 45k, meg talán fékbetétcsere?)

(#48560) zolikaDB válasza neduddki (#48557) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ujra itt, reg "lattalak"! :)
Avensis??? :D Mi mas?
Ajanlj mar te is ablaktorlot! :DD :DDD

(#48561) bitpork válasza blt.62 (#48517) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na és ez?

neduddki: na mi van csak nem rátapintottam a lényegre? :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48562) DeFranco válasza Dany007 (#48559) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tessék kitölteni és a szerkesztős linket amit a végén kapsz, elrakni, mert ha elhagyod, nincs másik.

(#48563) neduddki válasza DeFranco (#48558) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ott van leirva, hogy 03as es4 es Te buta :- )))

udv

neduddki

mod: zolikaDB: felujitok... aeroblade, tomcsi ajnlasara vettem visonflex-et annyora nem szar mitn amennyore ocso

bitpork: tereld ma tereled....

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#48564) Psychonaut válasza DeFranco (#48562) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez amúgy elérhető publikusan, hogy az is megnézhesse, akinek nincs ótója? Matchboxom van csak.

(#48565) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Hátha itt gyorsabban kapok választ, nem, mintha sietnék valahova :) S40-ről (2004-) mit érdemes tudni üzemeltetés, gumizás (spec méret?), típushibák, motorok szempontjából. 1.6 PSA dízeltől félek, mint a tűztől, 2.0-ról inkább több rosszat, mint több jót olvastam, alapvetően egyedül használom városban a mostani autómat is, így nekem az 1.6-os és 1.8-as benzin motor bőven elég lenne. A feláras audio rendszer tényleg annyival jobban szól a simánál? Bármelyik felszereltségi szinthez lehetett kérni anno (esetleg van olyan, amelyben alapból benne volt)? Utólag van lehetőség beszereltetni/kicseréltetni? Melyik budapesti szervizbe érdemes elvinni átvizsgáltatni (szervizeltetni)? Ivanicsnál állítólag nagyon lehúzzák az embert...
Kuplung mennyire puha, váltási érzet rendben van (az azonos platformra épülő Mazda 3-é nagyon jó volt)? 45-46-os lábbal és 186 centis magassággal (de vékony testalkattal) el lehet elöl férni?

(#48566) bitpork válasza Alvin_ti4200 (#48565) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hullámvasút ON :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48567) runner 125


runner 125
nagyúr

Köszönet mindenkinek, közös, családi érdem.

Ebből a külsőből a legutolsó kiadás, 2008/04. havi, 2008-as gyártási évvel. Momentum felszereltség (tempomat, 5 sebességes kézi váltó, 2 zónás klíma, kályhafűtés, elektromos tetőablak, kanyarkövető gyári xenon, félbőr, elektromosan becsukodó tükrök, színezett üveg, ködlámpa, multikormány, 6 hangszórós gyári egység, tolatóradar, kb. ennyi)

Mo.-i első forgalomba helyezésű, első, '44-es születésű tulaja volt, aki új S60-ra váltott, így ezt beszámolták neki. Ivancsics-nál vásárolták, és itt szervizelték végig (persze folyamatos dokumentáció mellett).

Nagy óvatossággal és kétségek között indultunk el, mivel a hirdetés alapján 78.000km-t futott, de azt hiszem ez a pár kép is bizonyítja, h valós a futás, bármennyire is hihetetlen.
Még új illat van belül, sehol egy kopott vagy karcos elem, de tényleg.
Persze minden egyes gyári leírása, kis könyv, reklámanyag megvan hozzá a kis bőrkönyvében, és gyári szerszámokat is rejtett a csomagtér.

2.4-es saját fejlesztésű 5 henger (D5) kiforrott, régóta használt Volvo dízel hajtja, az előző tulaj hozzáállását mutatja, h ebből a motorból a leggyengébbet kérte. 125 lovas, így bőven van tartalék motorban, pláne, h ennek a 163 lovas verziója csak szoftverben különbözik.
Persze nem egy V-tec Honda (tudom, sok Honda fan van itt :) ), de ez az autó nem is erről szól.
Ez a teljesítmény pont arról szól, h mindent leszarva, kellő biztonsággal kifusson a világból és a családnak erre kellett.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#48568) Alvin_ti4200 válasza bitpork (#48566) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Valami rosszat kérdeztem volna? :)

(#48569) bitpork válasza Alvin_ti4200 (#48568) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nyugi, majd a többiek leoltanak mint Rhino666 kollégát, aki szintén s40-et kérdezett itt :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48570) giigz válasza runner 125 (#48567) üzenetére


giigz
veterán

2.4-es dízelnek 125 LE az 0, jól csinálta ezt is a Volvo, hogy a 163 lovas mellé betett egy ilyen sokkal visszafogottabbat, cserébe kimegy a világból. Fogyasztása mennyit változott a 163-ashoz képest? Persze manapság már 215 LE-s ez a motor, tehát az a 125 mire elkopik... :D

(#48571) Alvin_ti4200 válasza bitpork (#48569) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De engem a második generációs S40 érdekel, ha jól látom, ő az első iránt érdeklődött. :)

[ Szerkesztve ]

(#48572) runner 125 válasza giigz (#48570) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy S60 és egy V70 tulajjal beszéltem, mindketten ezen a véleményen voltak:

"A 163 lovas a V70-ben automatával városban 8 liter körül eszik, autópályán (130-cal haladva) 7,5 liter körül alakul, országúton pedig 5-5,5 között eszik (nem vicc, tényleg). Nem hiszem, hogy az S60 jelentősen különbözne ettől, szerintem a gyengébbre hangolt motort kb. pont annyival kell jobban hajtani, mint amennyivel kevesebb fogyasztana, viszont az adóterhei alacsonyabbak."

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#48573) emvy


emvy
nagyúr

Elso C5 fogyasztasi tapasztalatok: 130-170 kozott, 85 km-nyi dugoval Bp-Munchen 6.8 l/100 km. Ezenkivul viszem vissza a Citroenhez, mert a tempomat neha nem kapcsol be. Nem egy eletveszelyes dolog, de ha mar egyszer azzal reklamozzak magukat, h 'mintha uj autot venne', akkor csinaljak meg.

while (!sleep) sheep++;

(#48574) bitpork válasza Alvin_ti4200 (#48571) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gondolod h a generáció számít? Én is hülye vagyok a kocsim jogán :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48575) emvy válasza runner 125 (#48567) üzenetére


emvy
nagyúr

> 125 lovas, így bőven van tartalék motorban, pláne, h ennek a 163 lovas verziója csak szoftverben különbözik.

Nagyon szep auto - de van meg valaki, aki komolyan gondolja, hogy kizarolag szoftveres kulonbseg van ket kulonbozo teljesitmenyu hajtasrendszer kozott?

while (!sleep) sheep++;

(#48576) zenke válasza emvy (#48575) üzenetére


zenke
aktív tag

Erős a gyanúm, hogy a turbo is más.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48577) piqla


piqla
őstag

Olvasgatom, hogy az "uj" toyota mr2-nek celica motoroja van. az azt jelenti, hogy ugyanazt a visszahivott, 100k utan olajeresztos motort kaptak?

toyota mr2-rol valami velemeny? mazda mx5 viccesnek tunik, de valahogy a toyota masszivabbnak tunik, inkabb abban karamboloznek.
meg akkor is, ha ekkora mereteknel nincs nagyon ertelme errol beszelni...

Szereted az állatokat?

(#48578) szőröscica válasza emvy (#48575) üzenetére


szőröscica
addikt

Rengeteg dolog más lehet, a gyár sem olyan hülye, hogy ezt megcsinálja. Erősebb csapágyazás, más befecskendezők, más turbó stb. mind elképzelhető (és meg is kell legyen) "ugyanazon" motor erősebb változatában.

Én ezért annak a híve vagyok, hogy ha nagypapásan közlekedek, akkor is a legerősebbet kell venni, mert ugyanolyan felhasználási körülmények mellett egy gyengébb motor nagyobb részterhelést kap, mint egy erősebb, ergo kevésbé lesz tartós. És az erős motorban mindig van biztonsági tartalék, ha elmérsz egy előzést.

Példaképp: az új 2.2-es Ford Puma dieselek papíron ugyanolyannak tűnnek. A 125 lóerős és a 155 lóerős között mégis sok a különbség. Jóval erősebb csapágyazása van a 155-ösnek, és egy literrel több olaj is kell bele, mint a 125-ösbe.

[ Szerkesztve ]

(#48579) emvy válasza szőröscica (#48578) üzenetére


emvy
nagyúr

> Én ezért annak a híve vagyok, hogy ha nagypapásan közlekedek, akkor is a legerősebbet kell venni, mert ugyanolyan felhasználási körülmények mellett egy gyengébb motor nagyobb részterhelést kap, mint egy erősebb, ergo kevésbé lesz tartós.

Ez sem biztos azert, a nagyobb maximalis teljesitmeny nagyobb komplexitassal szokott parosulni.

while (!sleep) sheep++;

(#48580) bitpork válasza emvy (#48579) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kivétel a 9 literes lökettérfogatú egyhengeres motoroknál :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48581) -v- válasza szőröscica (#48578) üzenetére


-v-
addikt

Én is amondó vagyok, hogy az elérhető legnagyobb motorral kell venni mindent :K ;]

(#48582) Dany007 válasza DeFranco (#48562) üzenetére


Dany007
veterán

Nofene. Ilyen is van?
Kitöltve! :C

És itt egy kép, amit kértetek:

(#48583) DeFranco válasza bitpork (#48569) üzenetére


DeFranco
nagyúr

No de ő nem nyilatkoztatta ki, hogy van rá nem egészen egymilliója, és a fenntartási költségeket havi öt-tízezrenként (tankolással együtt) fogja kispórolni, mert minden más büdös neki, nem fog beleülni egy szaros Yarisba és egyébként meg dillettáns köcsög itt mindenki (ezt már moderálták úgy látom).

[ Szerkesztve ]

(#48584) Dany007 válasza DeFranco (#48583) üzenetére


Dany007
veterán

Yarist nem ismerem, de Suzukit, Puntot, Cliot én se vennék. Ez ilyen egyéni preferencia. Talán azért, mert 2000-esnél és 5 ajtósnál kisebb autónk sose volt és megszoktam. Nem tudom.
Persze én nem is gondolkodok milla alattiban és nem is elvárás az 7-8 liter alatti fogyasztás sem.

Néz mit találtam ma reggel! :) [link]
Sas szemed mit lát? Ez is tk-s volt? ;] Bár elég szarok a képek ahhoz szvsz..
Talán le lehetne alkudni picit 1,5 alá és akkor már bele is fér a képzelt keretembe. Belül kicsit puritán de ha igaz amit írnak róla akkor biztonságilag komolyan felszerelt. És km-ben sincs nagyon elszállva. Persze ha az is valós adat.

[ Szerkesztve ]

(#48585) MunezXBK válasza Dany007 (#48584) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ellenőrzött gépjármű, műszaki állapotlappal és rétegvastagságmérési jegyzőkönyvvel.

(#48586) Dany007 válasza MunezXBK (#48585) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja én is olvastam. De ugye "mindenki hazudik". Ráadásul pont ebben a topikban mesélték a hozzáértőbb kollegák pár hónapja, hogy a festékvastagságmérő se jelent már kb semmit...
De persze nekem mint laikus számára természetesen biztató az a két mondat.

(#48587) DeFranco válasza Dany007 (#48584) üzenetére


DeFranco
nagyúr

No, hát azért ez nem is 1,2 milla :) Meg nem 2.5-ös motor van benne... :)

Szarok a képek, de amit én látok (és egyáltalán nem akarom eladni magam szagértőnek még véletlenül sem, nyeretlen kezdő vagyok, csak jó embertől tanultam kocsit körbenézni és nem volt régen még emlékszik a szita agyam) az alapján az illesztések rendben vannak a motorháztetőnél látok valami csálét, de lehet csak rosszul van lecsukva. Az első és hátsó műanyag betét az nem tudom gyárilag ilyen fekete-e a ghiáknál, ezt majd megmondják az okosok, a beltérről készült képek pedig semmit sem érnek. A kilométer egy dízelhez nekem gyanús, de ezen a szinten már lehet hogy tényleg egy nyugdíjas fogorvost beszéltek rá anno.

A beltere nekem rendben van, de ez egyéni preferencia, nem ismerem a forrásaidat, de én előbb néznék megbízható és lehetőleg minél olcsóbban szervizelhető, fenntartható autót, mint egy tetszetős bőrbetéteset, ami leeszi a gatyádat. De ha van keret belelocsolni a pénzt, akkor nem szóltam :) (ezzel nem mondtam semmit erről a kocsiról, nem is ismerem a mondeokat behatóan, nekem focusom van, azt szeretem)

[ Szerkesztve ]

(#48588) mephi666


mephi666
nagyúr

minél tovább nézegetem a coltokat, annál erősebben érzem a késztetést, hogy még jobban spóroljak, aztán ne 1.5év múlva legyen esélyes a vétel, hanem jóval előbb :B basszus, lenne fölös 250k-m, szólnék nővéreméknek, hogy nézzenek már rá (koroncótól 10-15km-re laknak kb) és ha normális, mennék is azonnal megnézni...

ez a 240k km akár reális is lehet egy 19éves gépnél, de sok egy normálisan hajtott coltnak?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48589) Dr.Zoo válasza mephi666 (#48588) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Matek: 240.000/19=12631 km/év. :DDD
Ez a kisnyugdíjas svájci orvos esete...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48590) Dany007 válasza DeFranco (#48587) üzenetére


Dany007
veterán

Jó szemed van, nekem elsőre fel se tűnt a lökhárító alatti fekete rész.
Én sem tudom mennyire gyári tartozék, de apám jóval régebbi (2000-es) Mondeoján is van egy ilyen csík, gumiból. Az szériatartozék. Hogy ezen az-e azt nem tudom.

Ja a belső elmegy. Bár a Rover után... hát... :D Inkább az igényes, kényelmes tágas belső érdekel, mint mondjuk a külső. De igazából apám régi Mondeojával sincs semmi gond ilyen téren. Akkor gondolom ez a sokkal újabb sem lehet rossz.

A km nekem is tetszetős. És ha 7 évvel elosztjuk akkor az még mindig évi 24 ezer km, ami szerintem pont átlagosnak mondható. Legalábbis úgy hallottam hogy itthon olyan 20k / év az átlag.
Ja meg mondjuk diesel. Én benzinest jobban preferálnám, de igazából a mostani dieseleket nem ismerem.
Ja, nem 2,5-ös motorral van, de így is van 130 ló. Apám Mondeoja csak 1,8-as és igen, kissé lomhának érzem sok esetben. Úgyhogy az a kétezres motor nálam alap ilyen méretnél. Na nem azért mert hajtani akarom, de ha szükséges és odalépek akkor ugorjon nekem mint a bakkecske! :D
Mert pl apám Mondeoja olyan ha telibenyomom a gázt akkor is kell egy pár másodperc mire észbekap az autó és elkezd szép komótosan gyorsulni. Jó, persze ha visszakapcsolok kettőt akkor meglódul az is, de majd kiszakad szegény motor.

A szervizköltségeket nem tudom. Nyilván nem akarok olyan autót amit 2-3 havonta szervizbe kell vinni. De nem fogok csak azért Suzukit venni, mert ahhoz fillérekért minden sarkon van alkatrész a bontóban. A Mondeo-t jól kifogta apám. Ahhoz nem is nagyon lehet viszonyítani. Az elmúlt 7-8 évben mindössze a légkondit meg az egyik küszöböt kellett csináltatni rajta. Ezt is most az elmúlt 1 éven belül. Ja meg egy új akksit is vett bele. Ezen kívül egy fillért nem költött rá pluszban a kötelezők mellett. És az évi 25-30k km neki is megvan.

@Dr.Zoo:

Nananana! :D Eddig én se mentem sokkal többet az autóval.
Bejárás melóba 22x12km / hónap. 264km / hó. Lejárás rokonokhoz 2 hetente ~50km -> 100km / hó.
Ez így 365x12 = 4380km / év. Plusz legyen mondjuk még 1000km kirándulásokra és egyébre. És még mindig csak 5380km-nél tartunk évente!!!
És bejárok vele minden nap dolgozni, látogatom a rokonokat, elmegyek vele bevásárolni és még évi 1000km-t kirándulunk - ami egyáltalán nem valós sajnos -.
Úgyhogy nem tudom miért olyan elképzelhetetlen az évi 12 ezer km.

Persze most, hogy a gyerek egyre nagyobbacsaka lesz az ilyen kirándulások nálunk is jóval gyakoribbak lesznek. Ezért is gondolkodom újabb autóban.

[ Szerkesztve ]

(#48591) DeFranco válasza Dany007 (#48590) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Néztem a táblicskut, kiba nagy szerencséd van azzal az autóval :)

Koptatócsík biztos van, csak mivel a ghia a legmagasabb felszereltség mondeoban úgy sejtem, lehet színre fújtnak kellene lennie, de ezt tényleg csak tippelem :)

(#48592) mephi666 válasza Dr.Zoo (#48589) üzenetére


mephi666
nagyúr

most nem értem: alapvetően egy városi kisautó a colt, barátnőmék az f astrába 600-700km-t, vagy még kevesebbet tesznek havonta... ha hosszabb útra megyünk ide-oda, akkor szokott ez megugrani jobban... átlag napi 33km-rel jön ki 19évre a 240k és ez szvsz reális lehet: nekem saccra melóba+boltba járásnál 10-15km lenne munkanapokon az átlag, ha pedig nővéremékhez/szüleimhez mászkálnék a környéken, akkor alkalmanként 50/100km is beleugrik (de ez sem mindennapos: 20x15km+2x50km+100km=500km/hó=6ezer/év)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48593) Dany007 válasza DeFranco (#48591) üzenetére


Dany007
veterán

"Néztem a táblicskut, kiba nagy szerencséd van azzal az autóval :)"

Tudom! :R Apósomtól kaptuk. Előtte makulátlan állapotra hozták. A motort valamikor 500k-nál teljesen felújították, azóta van benne még kb 250-300k. (viszont az úgy volt, hogy olyan 250-300k környékén tönkrement az óra, akkor cserélték. Most lépte át a fél milliót. Így jön össze az összesen 800k km. :D Apósomék melóba használták, napi szinten szelték át vele az országot oda-vissza)
Szóval nem panaszkodom. Sokat eszik, de már tudjuk miért. A hűtővíz is fogy, igaz lassan. Plusz az olajat is eszi kicsit... Ha még kihúz pár évet akkor egy szavam se lehet.

@mephi666: No, ezt mondtam én is. Nem kell feltétlenül mindenkinek napi 60-70km-t autóznia...

[ Szerkesztve ]

(#48594) -v- válasza DeFranco (#48591) üzenetére


-v-
addikt

Már nem azért de szerintem tippelgetni ő is tud ;)
Nézd meg hahu-n az összes többi ghia-t, nem színre fújt.

(#48595) Dr.Zoo válasza mephi666 (#48592) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én magamból indultam ki:

Napi 44 km az fix, melóba járás. (20 nap/880km/hó)
Anyámék havi egyszer látogatás, átlag az 100 km. (990km)
Anyámék telke 2 havonta 3 havonta, az odavissza 240 km. (1230 km) szerk.
Kirándulás, nyaralás, stb. (mondjuk akkor a havi átlag kb. 1500 km) akkor kb: 18,000 km/év
Nekem az éves 20e km simán belemegy.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48596) mephi666 válasza Dany007 (#48593) üzenetére


mephi666
nagyúr

+48595: igen, eltérőek a szokások... és az előző számolásommal fölé is saccoltam rendesen, mert 4éve bicajjal járok minden nap melózni (40fokban ugyanúgy, mint szakadó esőben, vagy -20ban és 20centis hóban) ...kocsit főleg akkor használnék, ha mondjuk vásárolni is kellene aznap, vagy nagyon rossz az idő...

ui: az a durva, hogy ha csak a benzint számoljuk, sokkal olcsóbb kocsival mászkálni a városban, mint tömegközlekedéssel :U ...de a bicikli verhetetlen igazából (volt barátnőmmel kb 15-20perc alatt értünk ide kocsival a munkahelyig, lámpajárástól függően... bringával ez durván 20perc, stabilan)

48597: szerencsére jók a génjeim és nem vagyok izzadós/büdösödős :DDD ...meg 7:00-ra járok melózni és nyáron sincs még akkor dögmeleg... (hazafelé pedig már nem izgat) ...de azért aláírom, hogy rohadtjó lenne egy kocsi (főleg, amikor elver pl a jégeső)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48597) -v- válasza mephi666 (#48596) üzenetére


-v-
addikt

"bringával ez durván 20perc, stabilan"

plusz utána letusolni, átöltözni stb.

(#48598) Qru


Qru
MODERÁTOR

Egy ismerős mesélte, hogy nézegeti a dízel Vectrácat, talált egy friss hirdetést hahu-n, gondolta jól néz ki megnézi. 57k km-el hirdették. Odamegy egyből a telepre nepper mondja, hogy még csak most jött a kocsi és még nem tudták kipucolni rendesen... és.... 120k km van az órában nem 57k.
Nem volt még idejük visszatekerni ezek szerint. :D

mod:

[rvilike]: Ezért nem járok bringával melóba.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48599) emvy válasza -v- (#48597) üzenetére


emvy
nagyúr

Mokas modon Londonban pl. semmivel (ertsd: robogoval sem) lehet megverni a bringat, atoltozessel egyutt sem (masreszt mindenkinek megvan az a tempo, amivel nem izzad). Az auto aztan meg tenyleg nem valo ott semmire. Kornyezettol fugg.

while (!sleep) sheep++;

(#48600) zenke válasza Dany007 (#48584) üzenetére


zenke
aktív tag

Ennek a motornak a hangja... Hideg kiráz tőle.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.