Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151001) Acheron válasza bobooo (#151000) üzenetére


Acheron
őstag

Bzz.. Köszi - pedig csak kisebb péntek esti sörözés volt :B
Szóval róla lenne szó.
Thanks még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#151002) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Egy Honda Jazz vételét tervezik apósomék, és rátaláltak egy "automata szekvenciális" váltós típusra. Erről mi a vélemény?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#151003) piqla


piqla
őstag

sziasztok,

ezekrol mi a velemeny?

Mazda3, 2008, 150k bevallott km
Corolla, 2005, 160k bevallott km
Avensis Wagon, 2003, 170k bevallott km

valaki mostansag vett akedvenc-tol autot? nem sok mindent talaltam a topikban, csak hogy a szokasos nepperekhez kepest nem annyira veszesek.

Szereted az állatokat?

(#151004) molnarpeter válasza piqla (#151003) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mire kell majd az autó? Elég vegyes felhozatalt linkeltél árban és méretben is. Japán szívó benzint szeretnél, az lejött :D

[ Szerkesztve ]

(#151005) LuckyL válasza Acheron (#151001) üzenetére


LuckyL
őstag

képről nagyon szép
én nem hallottam 525-nél általános hibákról

cryptot minden termékemért elfogadom

(#151006) BigBlackDog válasza piqla (#151003) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kell-e a kombi? Ha nem, akkor én maradnék az ötajtós/sedan formánál. Valószínűleg a linkelt listából nálam a Mazda kiesni (rozsdásodásra való hajlam), inkább a két Toyota közül választanék. De, ha még nem indult meg a Mazda és kap egy normális alváz- és üregvédelmet, akkor azokkal sincs sok gond, ahogy hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#151007) piqla válasza BigBlackDog (#151006) üzenetére


piqla
őstag

BigBlackDog + molnarpeter:

koszi a valaszokat

hogy mit szeretnek?

- 2 felnott + 1-2 kozepes kutya, boxban lennenek szallitva; kerdes, hogy a mazda/corolla hatso uleseit le tudom-e donteni, sot, ki lehet-e teljesen szedni oket? nem talaltam errol infot
- ritkan mennenk, de akkor nem szeretnek rettegni, hogy beindul-e
- varoson belul tomegkozlekedem, ha utazni kell, akkor viszont autopalya
- a jelenlegi csaladi kocsi egy 2001-es Avensis, hat, valami olyasmit keresnek megbizhatosagilag :)
- benzines keresek, es amiben van nemi biztonsagerzetem, tehat nem egy papirfalu valami

Szereted az állatokat?

(#151008) BigBlackDog válasza piqla (#151007) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csomagtartókkal kapcsolatban most hirtelen ezt találtam:
Corolla
Mazda 3

Ha sok az autópálya, akkor mindenképpen az Avensis mellett döntenék a három közül (zajszigetelés, komfort). Mintha az rémlene, hogy az 1.8-as is már egész jól viszi azt a bódét, értelemszerűen azért nem egy sportautó lesz. Nézz át esetleg a Toyota topikba, szerintem van pár embernek tapasztalata vele. :)

Honda vonal nem jöhet szóba (pl. 7gen Accord kombi (mondjuk nem egy szép, de a csomagtartója egész nagy, esetleg 2gen CR-V)?

[ Szerkesztve ]

(#151009) piqla válasza BigBlackDog (#151008) üzenetére


piqla
őstag

mindegyik szoba johet, sot, jott is.

amugy mi lehet az oka, hogy az avensis kb negyvenszer akkora, mint a corolla vagy a 3, es megsem annyival dragabb, mint a corolla?

viccelsz, a honda kombi szerintem gyonyoru, de komolyan, imadom a hullaszallito jellegu autokat. csak hat azok mar inkabb ketmiller fele mennek, en pedig probalnam masfel alatt kihozni.

Szereted az állatokat?

(#151010) BigBlackDog válasza piqla (#151009) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, szerintem ilyen idős használtaknál már feltétlen feláras a méret. :) Ha belegondolsz, általában bonyolultabb/igényesebb felépítés (pl. futóműben), nagyobb motor és fogyasztás és hosszabb extralista jellemzi a felsőbb kategóriás (~=nagyobb) autókat. Egy 8-12 éves használat után meg már azért ezeknek a karbantartására, szervizelésére is fordítani kell. Ráadásul egy nagyobb autó városban nem feltétlen előnyösebb.

[ Szerkesztve ]

(#151011) rbalint88 válasza piqla (#151007) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha faceliftes 1.gen avensised van, akkor a 2003-as avensist ki is lonem, mert nem sokkal ad tobbet, kiveve a tempomatot. Szerintem ha cserelsz, legalabb ot evet fiatalits... a masodik generacios avensis 1.8-as motorral kimondottan nem lesz raketa (kb ugy vagy ugy se megy, mint az 1.gen 1.6), de legalabb olajevesi problemak voltak/vannak a motorral, ha nem csereltek gariban.
A 7.gen accord sokkal komolyabb auto, nalatok meg az se problema, hogy hatso labtere nem nagyon van.
Amigy ha tagas kombi kell masfel korul, akkor octavia2 vagy passat b6 kornyeken is nezz szet, benzinmotorral azok se nyugosek.

(#151012) vzsryl válasza rbalint88 (#151011) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Vagy C Vectra. Abból még akár faceliftes is fogható 1,5m környékén. Az is igazi hullaszállító puttonnyal van ellátva.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#151013) lsc válasza rbalint88 (#151011) üzenetére


lsc
nagyúr

kb ugy vagy ugy se megy, mint az 1.gen 1.6 Ez azért elég merész állítás, vezettem mindkettőt.

2003 -as gyári 1.8-as motorom meg köszöni szépen nem eszi az olajat, nem kell általánosítani.

Az élet kegyetlen .

(#151014) aero. válasza lsc (#151013) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gondolom mert már kijavították a típushibáját mielőtt megvetted (ezt írta is Bálint), de nem lehet szó nélkül hagyni, hogy érintett volt az 1.8-as blokk ebben, nem hiába volt garancia időn túli visszahívás.

[ Szerkesztve ]

(#151015) lsc válasza aero. (#151014) üzenetére


lsc
nagyúr

Utoljára, gyári motor van benne, nem cserélt, nem mindegyik érintett, amelyik nem ette azt miért cserélte volna a toyota?. Azokkal volt gond amelyiket elhanyagoltak.

Az élet kegyetlen .

(#151016) roberto211 válasza rbalint88 (#151011) üzenetére


roberto211
őstag

"Szerintem ha cserelsz, legalabb ot evet fiatalits..."

Hogy mondhatsz ilyet miközben Magyarországon átlag 18év a menő ? :U

:DDD :DD

Amúgy Viccen kívül egyetértek. De ennek ellenére dübörögnek a 2x éves autók az utakon s nem a jófajtából. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#151017) aero. válasza lsc (#151015) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Típushiba fogalma neked mond valamit? Ez nem olyan, hogy kéred vagy nem. Szarul rakták össze a gyárban és elő fog jönni, nem megfelelő anyagból készült a gyűrű, ha jól tudom. Nem érted, hogy nem kötekedni akar az ember. Lehet neked szuperjó meg minden, de nem árt felhívni a figyelmét annak, aki ilyen autót vesz. Vagy csak te úgy vaktában vásárolgatsz?

A típust érintő visszahívások egy része:

2006 – Magas olajfogyasztás a 2005 júliusáig gyártott 1,8 literes VVT-i benzines motoroknál.

[..]

2012 -Bizonyos, elektromos szervokormánnyal szerelt – 1,6 és 1,8 literes benzines – Avensis gépkocsik esetében előfordulhat, hogy az alsó kormányösszekötő tengely (ez a tengely köti össze a kormányművet a kormányoszlop részét képező csuklós tengellyel) bordás részén a tengely nem megfelelő szilárdsága miatt a foghézag megnő, idővel a bordás rész elkopik. A márkaszervizek költségmentesen végezték az érintett járművek ellenőrzését és az alkatrész cseréjét.

Igen, bízunk benne hogy sokan elvitték javításra / cserére és az állomány nagyrésze vállalható ...

[ Szerkesztve ]

(#151018) lsc válasza aero. (#151017) üzenetére


lsc
nagyúr

nem megfelelő anyagból készült a gyűrű, ha jól tudom.

Rosszul tudod, leragadt a dugattyúgyűrű az elhanyagolt motorokban, mert a horony tele ment koksszal. Semmi mást nem kell csinálni mint szétszedni a motort, kitakarítani a hornyokat és mehet vissza a gyűrű. Corollám 300-nál kapott egy ilyet, köszöni jól van.

Az meg már csak nem gond hogyha valaki hülyeséget ír akkor azt kijavítsam, főleg ha nem csak "ha jól tudom" tapasztalatom van.

Az élet kegyetlen .

(#151019) aero. válasza lsc (#151018) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Fórumon vagyunk, engem nem zavar, ha kijavítasz, ezért nem írtam biztosra. Ha meg ennyire képben vagy a témával, akkor nem tudom miért kell felháborodni, nem a te autódról volt szó legelőször sem. Ezt elsőnek is leírhattad volna, ahelyett hogy felháborodtál volna azon, amit Bálint írt. Off.

(#151020) rbalint88 válasza lsc (#151018) üzenetére


rbalint88
addikt

mivel dízel avensisem volt, így ne haragudj, hogy a benzinmotorok problémáinak magolására kevesebb energiát fordítottam.
az megmaradt, hogy az 1.8-nál a gyűrűvel szopás van, drága móka és jó eséllyel lehet belefutni. ha meg a gyár is elismeri a problémát és cserélgeti a motorokat visszahívás/kiterjesztett garancia keretében (asszem 7 éves korig volt, de biztos jobban tudod), akkor felesleges széllel szembe hugyozni, hogy az denemisúgyvan.

(#151021) nesa válasza theuprising (#150994) üzenetére


nesa
veterán

Az is csak egy egyteru, szoval ikarus E98 vagy 398 tapasztalat?
Elsosorban az emeletes verzio erdekes , meretben laz tunik realisnak az esszeruseg hatarain belul.

(#151022) Nordik


Nordik
őstag

[link]

Vélemény? :) Ezekből milyen évjárat után érdemes nézelődni? Illetve melyik benzines motorral?

(#151023) Nordik válasza Nordik (#151022) üzenetére


Nordik
őstag

[link]

Hirtelen meg ezt találtam igaz ez 2001es és 1.8as.

(#151024) szabonagyur válasza pocokxx (#151002) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Melyik Jazz?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#151025) -v- válasza rbalint88 (#151011) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem ha cserelsz, legalabb

..egy 330i-re érdemes.

(#151026) rbalint88 válasza -v- (#151025) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem a következő bérlet helyett vegyél is egyet ;]

[ Szerkesztve ]

(#151027) blt.62


blt.62
őstag

[link]

Erről mi a véleményetek? Egy ismerősöm nézegeti.

MegtorloXp

(#151028) tboy93 válasza blt.62 (#151027) üzenetére


tboy93
nagyúr

"keresett oldalnem jelenitheto meg"

(#151029) focvis válasza rbalint88 (#151026) üzenetére


focvis
veterán

+1, no comment.

(#151030) blt.62 válasza tboy93 (#151028) üzenetére


blt.62
őstag

MegtorloXp

(#151031) blt.62 válasza focvis (#151029) üzenetére


blt.62
őstag

Hogy ne legyen no comment.

MegtorloXp

(#151032) focvis válasza blt.62 (#151031) üzenetére


focvis
veterán

Nem igazán ismerem a típust; a pápaszemes Mercedes W210-nél csak jobb választás lehet.

(#151033) aero. válasza blt.62 (#151031) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A motorja tényleg az egyik legjobb. Ha megtudsz barátkozni a külsővel meg a névvel akkor teljesen jó. Esélyes a 11-12 literes fogyasztás!

[ Szerkesztve ]

(#151034) lsc válasza rbalint88 (#151020) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben nem tudok valamit nem állok neki okoskodni, ennyi, nem olyan bonyolult ez.

Az élet kegyetlen .

(#151035) blt.62 válasza aero. (#151033) üzenetére


blt.62
őstag

Köszi.

MegtorloXp

(#151036) Tollas7 válasza Tollas7 (#150998) üzenetére


Tollas7
csendes tag

Erre valaki?

(#151037) bozont


bozont
veterán

Üdv
Az Opel 1.6 Ecotec motorról mi a vélemény, tapasztalat? Lehet eladó lesz egy 2011-es Opel Zafira és mivel tudom hogy hogyan volt használva, karbantartva és a km óra is valós (108e), így eléggé érdekel. Mondjuk Zafira eddig nem volt képben, meg jó lenne kicsit erősebb motor, de ez legalább nem zsákbamacska.

(#151038) Vesztor87 válasza bozont (#151037) üzenetére


Vesztor87
senior tag

100 ló 1600 körüli kilóhoz? Durva lehet... vagy ez már turbós?

[ Szerkesztve ]

(#151039) alázógyík válasza bozont (#151037) üzenetére


alázógyík
őstag

Egy ismerősnek van 1.8-as benzines. Állítólag zabál, mint állat, és nem megy.

(#151040) BigBlackDog válasza bozont (#151037) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha sima szívó, akkor ne! :DDD Kevés lesz ahhoz a kasznihoz.

(#151039) alázógyík: Zafira A-ban az 1.8 mondjuk azért megyeget, de nem egy sportos jószág. Fogyasztás 4 személlyel, pályán 110-el kb. 7.7-8 liter/100 km körül alakul. Szóval nem annyira magas, de lehetne jobb is.

(#151041) #94529552 válasza bozont (#151037) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha nem versenyzésre lesz, akkor ez jobb vétel lehet, mint egy nagyobb motoros 5x ennyi megtett km-rel.

(#151042) Sukta 95 válasza bozont (#151037) üzenetére


Sukta 95
tag

rokonnak van, amire nekik kell (=relatíve kényelmesen eljutni A-ból B-be, hosszabb távon is, akár horgászcuccokkal, vagy bográccsal, stb felszerelkezve, ha kell, 7-en is tudnak utazni), arra tökéletes, pályán 140-nél max 8 litert eszik. ők egy korábbi 1.8-as A zafirát cseréltek rá, nem mondta, hogy visszaesés lenne a kisebb motor. :)

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#151043) theuprising válasza bozont (#151037) üzenetére


theuprising
tag

2011-es 1.6-os ECOTEC? Életemben nem hallottam még olyanról, sőt, még az auto-data, vagy még wiki sem.
Az ECOTEC motorok amúgy turbósak, elvisz az egy Zafirát, de nem lesz egy repülő tőle, mert egyszerűen nehéz.

Sosem fogom feldolgozni mi a poén az Opel-nak abban, hogy egyszerűen baromi nehéz "dagadék" autókat csinálnak, egy Zafira B 1735KG!!!, egy jóval nagyobb, kb 30 centivel hosszabb Toyota Previa is csak 1670KG. Egy 2.0CDTI kombi Insignia 1635KG, a vele egy ligában versenyző 2.0TDCi kombi Mondeo 1500KG.

[ Szerkesztve ]

(#151044) aero. válasza theuprising (#151043) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Van szívó ecotec is. Pl G astra 1.4

Ja nehezek lettek az opelek, de a K astraval meg az uj Insigniaval van remény.

(#151045) vzsryl válasza theuprising (#151043) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha csattanik' egy másik autóval, akkor a "végeredményben" meglátszik, mi a jó benne...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#151046) theuprising válasza vzsryl (#151045) üzenetére


theuprising
tag

Nem feltétlen az a jó egy ütközésben ha egyszerűen túltolják benne a vasat,
a többiek ezt tudják, nem hiába az elmúlt 6 év legjobb eredményei közt egyetlen Opel sincs, csak a Safest family cars-ban van ott az új Insignia, de az is mára csak 1460KG, tehát végre nem dagi vaskos elvet hozták benne, nice job.

(#151047) BigBlackDog válasza vzsryl (#151045) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Őőő, ezt nem teljesen értem. :N A tömeg nem egyenes arányos a kaszni merevségével, pl. ultranagy szilárdságú acélok alkalmazásával is lehet csinálni biztonságos autót, ami azért nem is olyan nehéz (pl. K Astra).

[ Szerkesztve ]

(#151048) Luck Dragon

Hogy lehet így autót lefotózni? :W :o

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#151049) BigBlackDog válasza Luck Dragon (#151048) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem értem a gondod, nem mindenkinek telik nagy garázsra és/vagy nagylátószögű objektívre.

;]

(#151050) hacki87 válasza Luck Dragon (#151048) üzenetére


hacki87
senior tag

Biztos a fonokom volt. XD Volt egy nyomtatoja amivel bogrere stbre lehet nyomtatni mondta az embernek, hogy nem mehet be a raktarba adja oda a telojat es lefotozza. Lefotozta a fadobozt minden iranybol amiben benne volt a nyomtato...

De eladta xD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.