Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131001) F-ECT$ válasza footy (#130972) üzenetére


F-ECT$
titán

Kia Ceed-je van egy ismerősnek néhány éve, majd rákérdezek a tapasztalatokra. Nekem ez a márka, mint ahogy a Hyundai is, teljesen kimaradtak az elmúlt években. (Nem olvastam róluk, nem ültem bennük, stb.)

Mitől ajánlottak egyébként? Olcsóbbak, mint a hasonlóan felszerelt "nagyobb" márkák, vagy megbízhatóbbak, vagy csak simán tudják azt, amit mások, kb ugyanannyiért?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#131002) focvis válasza F-ECT$ (#130999) üzenetére


focvis
veterán

Kisbuszok, de nagyon jók! :K Vivaro Tourral aránylag sokat mentem, 2.5 CDTI-vel a 170 utazósebesség. Szerk: este néztem, hogy most 1.6 dízellel árulják őket, bízzunk a technikai fejlődésben!

Aktuális Opelekkel nincs sok személyes tapasztalatom, a környezetemben csak Apám használ egy Corsa D-t, így nem mernék belemenni a "milyen motorral" témába.

Passat B7 biztosan van annyiért, amennyiért autót keresel.

Szerintem lényegesen kisebb a tér a Focusban, mint a Mondeoban - a Mondeo bazinagy.

[ Szerkesztve ]

(#131003) Tsebacsi válasza F-ECT$ (#131001) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyen Ceed/Focus/Astra/Insignia/Golf vonalon ne mozogj, mert nem fogsz elférni benne, a Focus főleg szűk hátul, akkor inkább Civic kombi, ahol már az 5 ajtós is jó nagy, és marha jól variálható. Mondeo/Passat alá nem mennék. :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#131004) footy válasza F-ECT$ (#131001) üzenetére


footy
addikt

Azt tudjak mint masok, csak kicsit olcsobban.

(#131005) F-ECT$ válasza Tsebacsi (#131003) üzenetére


F-ECT$
titán

Mondeo / Passat (B7) / Octavia, Prius és Civic akkor eddig a befutók. I40 is kicsi? (@footy: Bár azt a nagy árelőnyt nem látom, ugyanúgy 5M körül vannak belőle a 2 évesek.)

focvis: ha egyszer sok pénzem és gyerekem lesz, akkor majd veszek egy kisbuszt :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#131006) footy válasza F-ECT$ (#131005) üzenetére


footy
addikt

Jah, csak annyiert jobb motort kinal meg jobb felszereltseget. (Passatba az 1.6CR keves)

(#131007) Integrale válasza Qru (#131000) üzenetére


Integrale
veterán

A Ceed, vagy az i30 mennyivel korszerubb?
Abban egyet ertek, hogy az Insignia nem sokkal nagyobb belul, mint a J Astra, igaz, mind a ketto nehez mint a sar.

"Bad reklám is reklám too"

(#131008) Qru válasza Integrale (#131007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Konkrétan 100 kg-val könnyebb a Ceed (1,4i) mint az Astra (1,4i) papíron úgy, hogy tudjuk az Opel hazudik a súlyt illetően (és nem felfelé csalnak). A Insignia meg még nehezebb...

#nincsbennetarcsi

(#131009) lenko válasza footy (#131006) üzenetére


lenko
aktív tag

Egy lightos chippel 130-ra fel lehet tornázni, ami még nem vágja szét hosszú távon. Így már elég lehet sokak számára.

Az embereknek fáj az igazság!

(#131010) SzlobiG válasza lenko (#131009) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bizony szomszédnak is a kombi passatba ez a motor van el is vitte egy chiptuningra teljesen jól viszi úgy már a bódét. Biztonságosan amúgy 140 körül ki lehet belőle hozni.

(#131011) Tsebacsi válasza F-ECT$ (#131005) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az i40 sem olyan kicsi, de arról nekem nincs sok infóm. Megszokást igénylő a forma kívül-belül :P A Civicnél az összes nagyobb kategóriás ténylegesen is nagyobb belül, csak a civicnél marha jó az ülésvariáló rendszer, 2 mozdulat a síkba döntés/felhajtás, és akár bicajt, nagy virágvázát vagy lapostévét is vihetsz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#131012) Primary92


Primary92
senior tag

Már keresgélek egy ideje, de így is max a nyár végén lesz esedékes egy vásárlás.
A vásárra és az egyéb kiadásokra nem nagyon költenék 700k felett.
Alapvetően ilyen biciklizős, tömegközlekedős típusok vagyunk a hétköznapokon. Autó a máshogy megközelíthetetlen helyekhez, kiránduláshoz, nyaraláshoz, kerékpárszállításhoz kellene.
A kombi előny lehet, de igazából nem elvárás. Valahol a középutat szeretném megtalálni a takarékos, megbízható, dinamikus.

Amik tetszenek:
Octavia mk1
Corolla E110
Focus
Toledo mk2
Mazda 323/626
Laguna/Megane

Eddig a Corolla tetszett legjobban az 1.4-es motorral, mert úgy tudom takarékos autó, csak elég kicsinek tűnik.

(#131013) alázógyík válasza Primary92 (#131012) üzenetére


alázógyík
őstag

Tehát 500K-ért keresel ezek között?
Háát, eléggé lelakott f.shalmazokat fogsz ennyiért találni. :U

(#131014) Primary92 válasza alázógyík (#131013) üzenetére


Primary92
senior tag

Mennyiért találnék ezek között normális darabot? A felsorolt típusokat melyik motorral érdemes választani?

(#131015) alázógyík válasza Primary92 (#131014) üzenetére


alázógyík
őstag

Talán 1-es Meganet találhatsz, bár a jó állapot kérdéses.

Csak gondold el, hogy 500K az autó, 100K az átírás, és 100K az első szervizre. S akkor még nem beszéltünk olyan dolgokról, ami használat alatt rögtön ki fog jönni, hogy melyik foga fáj még...

K.b. ilyen autóra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#131016) viharhozo válasza Tsebacsi (#131003) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha gyereket viszel hatul, akkor a hatso hely tok mindegy, ha elfer a gyerekules, jo vagy. A kozepkategoria csomagtere pedig jellemzoen semennyire/minimalisan nagyobb csak a kompaktokenal.

Pl. Golf7 Variant 605 l, Passat B7 Variant 603 l.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#131017) Tom1939 válasza F-ECT$ (#131001) üzenetére


Tom1939
őstag

Megbízhatóak, és a belső tér minősége is teljesen jó. Nekem i30-asom van több mint 8 éve, egyetlen bajom vele hogy kicsi a hasmagasság (de ez inkább a pesti akadálypálya hibája, nem az autóé).

Asszony pajtás annyira szereti hogy ha rajta múlik megint i30 lenne. Csak most már annyiba kerül mint a kifutó civic (1.6 gdi és 1.8 jól felszerelt példányok akciós ára)... Vagy hogy más durvát mondjak a volvo v40 sem sokkal drágább most nagy akcióban (mondjuk az neked biztos kicsi lesz belül, de engem vonz mint a mágnes a cc).

Szóval teljesen pöpec a hyundai/kia de nagy árelőnye nincsen már.

(#131018) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Nos úgy döntöttem fiatalabbra váltok, nem akarok az elkövetkező 4-5 évben autó fronton változást az életemben, ezért inkább eladom a meglévőt és reményeim szerint az adott keretből már sikerül kihozni egy úgymond álomautót.
Nos ami a keresést megszabja:

- maximum 1,4 1,5 millós keret
- mindenképpen dízel, napi 100 km-t megyek, főleg országúton
- lehessen vele élvezetesen, dinamikusan haladni, én úgy gondolom maximum 150 lóerő elég és egy stabil, de nem túl kényes futómű
- aránylag legyen praktikus (néztem 3 ajtósakat, de az hosszabb távon tuti szopóka lenne)

Eddig nagyon az Alfák felé húz a kicsi szívem, elsőként is azt akartam venni, de annyi pénzből inkább nem vállaltam be, most viszont megtenném, bár tudom, hogy a nem túl kényes futóműnél bukik a történet. :DDD
Viszont a Focusok és ilyesmik annyira nem mozgatnak meg, hogy az valami csodálatos, így nem hogy 4-5, de még 1 évre se vennék, hiába jó szerkezetek.

Remélem tudtok valamit jó ajánlani! :)

Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#131019) F-ECT$ válasza SzlobiG (#131010) üzenetére


F-ECT$
titán

Erről a chiptuningról tudnál pár mondatot írni? Mennyibe kerül, milyen előnye, hátránya van, stb.

Tök más: van olyan használatautós telep Bp-en, ahol az emlegetett kombik közül a legtöbb megtalálható, és el is lehet őket vinni egy próbakörre?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#131020) lenko válasza SzlobiG (#131010) üzenetére


lenko
aktív tag

Igen 140-re szokták, csak aki fél ettől a dologtól, annak a 130-ra való húzás bomba biztos, és az is 25ló+

Az embereknek fáj az igazság!

(#131021) Tothgera30 válasza gooool (#131018) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Leon, Toledo, Bora, Octavia 1.9TDi? Ársáv tetején lőnék egyet 1m körül (2003-2005 között), ilyen igényekkel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#131022) Integrale válasza gooool (#131018) üzenetére


Integrale
veterán

Ekkora keretbol mar kijon egy jo 156 vagy 147. 2001 utaniakat nezz, faceliftes kivul belul, de meg nem a nagylampas (2003).
Benzineseket nagyon meg kell nezni, kenyes, de normalis hasznalattal es karbantartassal azokkal sincs nagy nyug.
Dizelek jobbak, vagy V6. 900 korul lonek egy jonak tunot, elvinnek egy szakit, mondjuk akit fentebb is emlitettem, a maradekbol meg lehet cserelni ezt azt.
A futomu nem ezekre az utakra valo, de annyira nem rossz mint a hire, csak nem a 10e ft-os lengokart kell venni bele, aztan darabonkent cserelni amikor koppan, hanem ugyan ugy mint a Passatnal is irtak a sracok, gyakorlatilag egyben le kell cserelni mindent.

Elektronikai hibak 90%-a kontakt problema. Elkuldom a szamat Neked is (de lehet mar megtettem regen) o el fogja mondani elfogultsag nelkul, hogy mire figyelj es mit vegyel. Benzinesrol valoszinuleg le fog beszelni, ugyanis itthon ritka a normalisan karbantartott TS, JTD-k meg toleransabbak. Szoval nem nyugos, csak kenyes a TS.
Nekem az 1.4 10 ezrenkent megkapja az olajat, es elindulunk vele barhova barmikor. Van, hogy havi szinten belekerul 3-4e km.
Tukorleeses az mitosz, ahogy a csukott ajtonal nem nyilo kesztyutarto is.
Csomagtere nem nagy egyiknek se, 147-e vicc inkabb, hatul sem fogsz Superbnyi helyet talalni, passzos, de nem vallalhatatlan.

"Bad reklám is reklám too"

(#131023) SzlobiG válasza F-ECT$ (#131019) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mire vagy kíváncsi? :) A motorban rejlő tartalékot lehet kihasználni egy chip tuninggal, ugyanis az összes gyártó elég nagy tartalékot hagy a motorokban aminek több oka is lehet pl co kibocsájtás csökkentése, ugyanazt a motort egy kisebb kasztniba építve lebutítva eladni stb. Pl jó példa erre a ford 2 literes dízele van 140 és 163 lóerős kivitelbe csak egy szoftver frissítés kell neki és már 163 lóerős a 140-es is ugyanis minden megegyezik koppra, de kb az összes gyártó csinál ilyet.

Szóval ameddig nem esztelenül húzzák túl addig nem kell félni nem káros a motorra nézve és fogyasztás csökkenést is eredményez a dolog sok esetben.

(#131024) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Srácok, aki benne van a témában: használt autómatánál mik azok, amiket feltétlen meg kell néznem? (kipróbálás/szemre vételezés).
Teljesen analfabéta vagyok az autómatához.
Mik az előjelek, ha kezd rosszalkodni?

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#131025) MunezXBK válasza mycso (#131024) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Váltáskor ránt.

De inkább vigyél magaddal olyat, aki vágja. Bele lehet futni a késbe, nem kicsit.

(#131026) mycso válasza MunezXBK (#131025) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha eljön az idő lesz velem hozzáértő, gyári diaggal (bár ő is inkább a márkához ért, konkrétan az automatákhoz nem annyira, főleg az újabbakhoz nem).
Mod.: egyelőre, csak informálódok

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#131027) bitpork válasza mycso (#131026) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A diag is kevés ha nem tudja mit kell nézni. Milyen a váltó konkrétan?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131028) mycso válasza bitpork (#131027) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

2.0dci 2010-2011 körüli laguna3.
Fogalmam nincs, hogy milyen automata van alatta, még nem ástam bele magam, egyelőre hangosan gondolkodom.
Csak jött az ötlet, hogy mi lenne ha....
Eddig csak kéziseket nézegettem, viszont nemrég mentem egy automatával és szerelem lett elsőre.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#131029) bitpork válasza mycso (#131028) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amit Munez írt jó alap megsasolni. Sajnos nem ismerem a rönyó váltót így nem tudok nyilatkozni csak VAG ZF vonalon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131030) Fetyoka0


Fetyoka0
tag

Szerintetek ez kamu? Hétvégén megnézem. Mire kellene odafigyelni?

(#131031) bitpork válasza Fetyoka0 (#131030) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha igaz, elviszik addig. De nagyon alul extrázottnak tűnik azért a pénzért. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131032) Integrale válasza Fetyoka0 (#131030) üzenetére


Integrale
veterán

Az az M jeloles nagyon fontos egy 318-ra. :DDD
Erdekes, hogy nincs kep a belsejerol. 7 eves autoban 40e km.
Korulneznek Mobile.de-n, hatha fent van meg ott. :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#131033) Kornel válasza Integrale (#131032) üzenetére


Kornel
veterán

440k-val.
Torotten.
Motorhibásan.

(#131034) SzlobiG válasza Fetyoka0 (#131030) üzenetére


SzlobiG
félisten

A km 100% hogy kamu. Majd számolj be róla, hogy milyen volt élőben. :)

(#131035) htomi85 válasza Fetyoka0 (#131030) üzenetére


htomi85
tag

Kamu kilométer, de ez nem baj, máshol ráduhatod és megtudod a tutit.
A baj inkább az, ha el akarod adni, senkinek sem kell majd.
Kézi plusz no navi, teljesen nogo.
Se csapatni se pályázni nem jó ez a kocsi.

[ Szerkesztve ]

(#131036) MPeter87 válasza htomi85 (#131035) üzenetére


MPeter87
őstag

Ráadásul hátul az M betű alapján valami német boyracer kocsi lehetett. :DDD
Az ülésekről nincs kép, kíváncsi vagyok milyen állapotban vannak.

(#131037) TaaT válasza MPeter87 (#131036) üzenetére


TaaT
veterán

"Az ülésekről nincs kép, kíváncsi vagyok milyen állapotban vannak."

40e km után? Mint az új. ;]

Give them hell Ukraine!

(#131038) w333 válasza Fetyoka0 (#131030) üzenetére


w333
félisten

Meg kell nézni élőben ... ez a Wallis és itt van tőlem kb. 300 méterre :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#131039) Qru válasza w333 (#131038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor kocogj már át megnézni. Kíváncsi lennék én is, milyen élőben. :K

#nincsbennetarcsi

(#131040) Tsebacsi válasza Qru (#131039) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De izibe, még alusz előtt :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#131041) w333 válasza Qru (#131039) üzenetére


w333
félisten

Ha lesz időm akkor holnap megnézem hogy miről is van szó :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#131042) máyköl válasza w333 (#131041) üzenetére


máyköl
veterán

8 év autókozmetika után úgyis rájössz a km -re...
Bocs, ez szemét volt, csak túl sokszor olvastam már ezt a mondatot tőled... ;]

(#131043) w333 válasza máyköl (#131042) üzenetére


w333
félisten

Hidd el hogy egyből levágom ... ha valami simlisség van :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#131044) bitpork válasza w333 (#131043) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A csirkét, meg a disznót max... :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131045) Fetyoka0 válasza w333 (#131038) üzenetére


Fetyoka0
tag

De ha bemegyek a tulajjal a wallishoz h lekerjem a szervizadatokat akkor ott kiderul h hany km-nel volt az uccso szerviz nem?

(#131046) bitpork válasza Fetyoka0 (#131045) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A Wallis kiadja az infot?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131047) Fetyoka0 válasza bitpork (#131046) üzenetére


Fetyoka0
tag

Igen hívtam őket, de csak a tulajnak. Csak akkor veszem meg ha hajlando ebbe belemenni.

(#131048) bitpork válasza Fetyoka0 (#131047) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor kez es labtorest kivanok a vasarlashoz!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131049) footy válasza lenko (#131009) üzenetére


footy
addikt

Nem gondolom hogy holmi pekek esetleg cukraszok jobban tudjak hogy mit bir a motor mint az aki tervezte.
Ha valakinek nem eleg az 1.6 vegyen 2.0-t. Van kinalat mindenbol, foleg passatbol.

(#131010) SzlobiG
Ki szerint biztonsagos?

[ Szerkesztve ]

(#131050) Primary92 válasza alázógyík (#131015) üzenetére


Primary92
senior tag

Ha még megtoldom 100k-val?

Egy megbízható forrásból származó 10 éves Focus Trend 1.6 Ti-VCT kombi kevesebb, mint 150000 km-rel, szervizelve mennyiért lehet jó vétel? Karcok itt-ott vannak, az orrán a műanyag elem fülei elhajoltak, meg a hátsó sárvédő íven egy tenyérnyi horpadás, de garantáltan nincs és nem is volt más baja.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.