Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) DeFranco válasza neduddki (#55000) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor a kicsi a csakahondacivickombibenzinesnemdízel nevet kapja a keresztségben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55002) runner 125 válasza hdman (#54936) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áh, nem erősebb. Ez gyárilag a leggyengébb 2.4-es D5 motor, csak 126 ló. Cserébe - bízom benne - olyan lesz, mint a Doxa. Örök és hibátlan. :))
mod.
Áh, részecskeszűrőt ne is említsd, már belerakták a bogarat a fülembe.
Bár, alapvetően, ha ritkán is, de hosszú távokon fut, e szempontból talán hatékonyabb az égetése.

(#54938) neduddki

Passz, elvileg Ivancsics-ék átnézték mielőtt megvettük tőlük...
De, az lesz. Holnap töltök rá, aztán csere.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#55003) neduddki válasza DeFranco (#55001) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

1 #2 tessek ujra elolvasnyi
2 na az a korcsa nnyot nrm tud nemesedni
3 legabb lenn egy otod amibe nem onteni kik a pizt

udv

neduddki

p.s. bocdika:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55004) neduddki válasza runner 125 (#55002) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ehhh markaszserviz azt se hiszem amit kerdeznek:- (((

udv

neduddki

p.s. azt is csak fenntartasokkal....

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55005) DeFranco válasza neduddki (#55003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mit öntök én bele te bocsika?!?! :DDD nekem legalább nem kellett bele még az ablakemelőt is külön turizni ;]

(#55006) neduddki válasza DeFranco (#55005) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pizt de sokat legutojjara rugoravalor 2 db ~30rugo:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55007) DeFranco válasza neduddki (#55006) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na most mondd, ha valaki előre megmondja, hogy ennyit kell rákölteni (de nem többet) mielőtt megveszem, ott helyben aláírtam volna, ezen kívül semmi váratlan hiba nem volt (még)

(viccen kívül tényleg, lehet hogy lesz még gond, 9 éves a gép, de ez még szerintem belefér kategória... egy rugótörésre úgy sem lehet mondani semmit, az az, aminek nem szabadna megtörténnie 15 évesen sem, tipikus balszerencse, nem kiszűrhető nem megelőzhető)

[ Szerkesztve ]

(#55008) nyogo83 válasza DeFranco (#55007) üzenetére


nyogo83
senior tag

Fater Fiestájába jobb elsô rugó 5 évesen(12.000Km) tört el. Álló helyzetben, garázsban. Csak reggel csodálkozott, hogy kicsit furcsán áll az eleje :)) Szóval nálad még sokáig bírta. BTW, Ford képviselet szerint nem anyaghiba/gyári hiba, mert a szakszervízekbôl nem kaptak ilyen tipusú visszajelzést...

[ Szerkesztve ]

(#55009) fokukac válasza 8th (#54950) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, jelentem, kidobtam.
már nincs itt, de az erkély is olyan büdös lett tőle, hogy nem lehet kinyitni az erkélyajtót...
agyrém.

Esetleg valakinek valami ötlet, hogy hol vegyek a régi swift-be szőnyeget, és milyet?
A Tesco-t, meg a büdösgumit. mostantól hanyagolom...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55010) neduddki válasza DeFranco (#55007) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na jo nekm si volt 12500ft javitasi kocsegem 7-11kzozott:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55011) bitpork válasza neduddki (#55010) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondogassad csak , majd véletlenül arra járok és nem férek el a csoda Honda mellett rendesen ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55012) DeFranco válasza fokukac (#55009) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hamisitóban van választék, a fele ott is büdös, de legalább van ami nem

a hiperekben tapasztalatom szerint mind büdös

@nyogo83: én is találtam ilyen eseteket a neten (fordokat, de nem csoda, hiszen "ford focus rugó törés"-re kerestem :D) de csak 2-3-at, és mindegyik ilyen indokolatlan és véletlenszerű volt. Az ilyen 40-nél meg álló helyzetben történtek még a legjobbak, akkor van gond, ha ez pályán történik.

[ Szerkesztve ]

(#55013) bitpork válasza DeFranco (#55012) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért lenne baj pályán egy rugótörésből? :U A max az h csatlakozol a Rippel fivérek légi sójához ;] , de ha kicsit is szerencséd van akkor kevés csúszkálással megállsz.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55014) DZs válasza nyogo83 (#54885) üzenetére


DZs
senior tag

Alkatrésznek lopnak most már inkább, amelyikhez drágább és keresettebb az alkatrész, azt viszik.

(#55015) DZs válasza DeFranco (#54995) üzenetére


DZs
senior tag

A klímát szárítani illik. Célállomás előtt 5-10 perccel már ki kellene kapcsolni, hogy a kondenz víz elpárologjon és a szellőző csatornák száradjanak. Akkor nem lesz tócsa a kocsi alatt, de az igazi haszna, hogy nem gombásodik a rendszer.

(#55016) izomhod


izomhod
senior tag

a napokban volt szerencsém megfigyelni az osztrák sofőröket a pályán

méghogy a magyarok nem szeretnek indexelni.... :)

(#55017) giigz válasza izomhod (#55016) üzenetére


giigz
veterán

Senki sem szeret indexelni. :)

(#55018) DeFranco válasza giigz (#55017) üzenetére


DeFranco
nagyúr

még szerencse, hogy ez nem szeretemkérdés ;)

szeretni engem kell, indexelni meg kötelező

[ Szerkesztve ]

(#55019) zolikaDB válasza DeFranco (#54995) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kollegám jött Győrből Németországba, 5 óra folyamatos pálya, klíma bekapcsolva maradt, és olyan 30 fok körül volt a hőmérséklet. Ford Focus, iszonyat mennyiségű víz.
(#55016) izomhod: ha nem lenne menetfény egyik-másik csodán, azt sem tudnám néha, hogy a pályán vannak. Szakadó esőben, ami csak úgy "porzott", fényszóró egyiknek sem volt kapcsolva. Alig láttam, h ki és milyen messze van tőlem.

[ Szerkesztve ]

(#55020) -v- válasza DeFranco (#54995) üzenetére


-v-
addikt

Pár ilyen aztán be is gombásodik a f*szba a klíma :K :DD

izomhod: szerintem még a pályán nem indexeléssel van a legkevesebb baj.. ha úgy értelmesen dinamikusan meg körülnézve történik a sávváltás.

[ Szerkesztve ]

(#55021) DeFranco válasza DZs (#55015) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet így van, nem vitatkozom, de miben másabb, ha állásában csorog ki és a nyilván meleg alkatrészeken szárad, mint ha menet közben száradna ki az idő előtt kikapcsolástól? Gondolom annyi eszük csak volt, hogy ha menet közben felpang a víz, akkor annak fúrtak valami leeresztőt, ami elengedi, amikor megállsz, mint egy kádlefolyó...

@[rvilike]: megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#55022) giigz válasza DeFranco (#55021) üzenetére


giigz
veterán

Az a megoldás, hogy megállás előtt 5-10 perccel kapcsold ki :D

(#55023) -v- válasza DeFranco (#55021) üzenetére


-v-
addikt

(#55024) bitpork válasza DeFranco (#55021) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem használsz klímát :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55025) zolikaDB válasza bitpork (#55024) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondjuk, nézegettük a kocsikat haveromnak a múlt héten. Volt egy esélyes Yaris. 1000 ccm, no klíma, no extra. Na azzal ilyen gond nincs, de milyen lehet lecsattintani egy 800km-t a maihoz hasonló finom időben?

(#55026) DeFranco válasza -v- (#55023) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

Én mindent elhiszek, de ez akkor így hülyeség...

@bitpork: persze... :DDD

(#55027) tomcsi23 válasza DeFranco (#55026) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ami engem illet, azért szoktam megállás előtt pár perccel kikapcsolni a klímát, mert így még haladok és nem a parkirban kell azt az 5 percet kamilláznom járó motorral. Szépen kifújja a párát a rendszerből, nem legközelebb fogja arcomba tolni a büdöset.
Ja, meg menet közben is folyik, csak nem keletkezik akkora tócsa. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#55028) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Mivel eddig nem én cseréltem olajat, ezért megkérdem: a szintetikusnak milyen előnyei, hátrányai és főbb tulajdonságai vannak, amik gyakorlati szempontból számítanak?

(#55029) -v- válasza DeFranco (#54813) üzenetére


-v-
addikt

Ejj de fasza kis kanyargós utak! Irigykedek.. Milyen minőségűek?

(#55030) giigz válasza zolikaDB (#55025) üzenetére


giigz
veterán

Ismerősömék ilyen 1 literes Yarissal mentek Görögországba nyaralni, nem tudom volt-e klíma, de kibírták az utat :D

(#55031) DeFranco válasza tomcsi23 (#55027) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, én el tudom hinni, hogy így van (rákérdeztem azért máshol is), de mindig abból indulok ki, hogy mi már itt is egy külön állatfaj vagyunk. Érdeklődünk, tájékozódunk.

Sem Hans Jürgen, sem Butikos Klárika, sem Kovács János e.v.-nek nincs erről fogalma, nem is fogja kapcsolgatni a klímát (jellemzően havonta egyszer nyúl hozzá, és úgy van ahogy hagyta) érkezés előtt 10 perccel.

Azért az elég nagy blama lenne, ha a felhasználók 95%-a potenciális veszélynek lenne kitéve egy ilyen barom dolog miatt, amiről nem tud, nem is hívják fel a figyelmét, és nem is foglalkozik vele éppen ezért.

Érdet, nem a fizikát cáfolom, hanem hogy ezt józan ésszel így kellene csinálni.

(#55032) izomhod válasza zolikaDB (#55019) üzenetére


izomhod
senior tag

ja igen, fényszóró soknak nem volt felnyomva!

[rvilike]: ez igaz, sokkal okosabban váltanak sávot mint a mieink

ahogy hazaértem, észrevehető volt, hogy aki megelőzött, 130-nál ahogy elhagyott, már jött be elém, mintha kötelező lenne, pedig a belső szabad volt. ezt kurvára utálom amúgy, büntetni kéne, mert a követési távolság így nincs meg, még nekem kéne lassítani...
ha elészalad egy nyúl, satuzik, kész a baleset. de hogy nem gondol bele, nem tudom. nem kell hozzá 8 általános se, az meg mindenkinek van akinek jogsit adtak.

az osztrákok hiába nem indexelnek, de ilyet nem csinálnak rendszeresen

(#55033) fokukac válasza DeFranco (#55031) üzenetére


fokukac
nagyúr

Költői kérdés: és vajon a turbódízellel járó tulajok hány százaléka járatja a motort megérkezés után még egy-két percig, ahogy kéne?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55034) DeFranco válasza -v- (#55029) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A lényegi, szlovák rész, az elég sz@r. Kevés kátyú van, de az váratlan, nagy és mély. Nagyon sok a teher, menni nem lehet, csak ha tényleg vakmerően előzöl, amúgy meg tötyögsz és vársz egy olyan kanyarra, amit legalább belátsz és nem jönnek szembe.

Szépnek szép, a kátyúkat leszámítva élvezetes is, de szerintem élményautózásra mérsékelten alkalmas. Gépészkedni megtanultam rendesen, és rájöttem, hogy kiba jó a váltóm :D

Bővebben írtam róla itt: [link] (utazás "fejezet")

@fokukac: azzal kapcsolatban is leírtam már ugyanezt (hogy oltó nagy marhaság valamit így megcsinálni), de ott még értem is a fizikai kényszert, itt viszont lehetne neki csinálni egy "leeresztőt"...

[ Szerkesztve ]

(#55035) zolikaDB válasza izomhod (#55032) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ne is mondd... TENNAP! Debrecen. Kiindexeltem a külsőbe (a barmok miatt elég hamar indexelek, és ha tiszta a levegő, csak akkor megyek), majdnem belváros, minden OK, kocsim félig kintvan, mögöttem lévő suzukis baromagyú kislány fogja, oszt rágyorsít, mivel nem sokkal voltunk lámpaváltás után (ez az, h bőven volt a ZŐDből még, utánuk se igyekezett senki, nem volt jelentős forgalom), kettesben hagytam, nagygáz, bemászok. Mögöttem dudál, bemutat, majd később letérek, a nagyfejű kopasz partnere pedig kurvaanyázik az anyósülésről. Tajgetosz pozitív.

(#55036) whitezo88 válasza fokukac (#55033) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Akkor kell ha terhelodik, fel ora pesti autokazas utan nem szukseges mert nem porog tul a turbo. De aki mindig figyel erre annak 250 ezret is elmegy. Vgy tobbet. Ismetelt pelda bnom neveloapja mazda6, kozel 300k es gyari csiga, felujitani klse kellett. Masnak meg 100 ezrenkent elszall. Vagy hamarabb...

(#55037) MunezXBK válasza fokukac (#55033) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pl. Én.

(#55038) -v- válasza DeFranco (#55034) üzenetére


-v-
addikt

Hm bakker, Krakkóba nekem is el kell mennem :K

(#55039) DeFranco válasza -v- (#55038) üzenetére


DeFranco
nagyúr

El kell :K Nekünk sem volt elég az egy hét, megyünk még vissza szerintem.

(#55040) neduddki válasza zolikaDB (#55025) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

agyhalal, habar a meredek blakok aszert segitnek vmit

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55041) pomk válasza zolikaDB (#55035) üzenetére


pomk
őstag

Legutóbbi esetem:
város, négy irányú kereszteződés, minden irányban zebra. Oda érek kereszteződéshez, megállok a zebra előtt, mert a szemben lévő zebra után áll a sor vége a lámpa miatt. Jobbról egy hölgy szeretett volna bekanyarodni balra. Vártam, vártam, vártam(merasszongyaja Kresz, hogy 1. zebrán nem állunk meg, 2. kereszteződés közepén nem állunk meg), zöld lett, vártam, vártam, nem jött ki. Jó, akkor mondom megyek, és majd kijön amikor akar. Átértem a szemben lévő zebrán, bal oldalamon elkezdődött a kanyarodó sávot felvezető csíkozott rész. Erre balról hallom, hogy egy régi Renault üveg hangon k*rvaanyázva kb. jön mellettem, mint az örült. Na nekem sem kellett több. Vissza 2, padló. :D Lépéselőnyben volt, uh éppen befért elém a sorba. De még ott is mutogatott hátra felé a autóból. Én meg szép nyugodtan beálltam mögé. Gratulálok az ilyeneknek. Soha nem szoktam ilyet csinálni, mindig higgadtan vezetek, de itt azért elborult az agyam, és ösztönből cselekedtem. Én jó szándékkal ki szerettem volna engedni a hölgyet azt még az Én anyámat?! Na persze...

(#55042) Mágus2 válasza fokukac (#55033) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én is. ;)

(#55043) neduddki válasza fokukac (#55033) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nekm mindig osszegyutt a lazabb menent a vegen amikor meg a pozso vot a portan

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55044) fokukac válasza neduddki (#55043) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na jó, ide csupa prudens, tüchtig autós jár. :)

Na de a való életben mi a helyzet? Pláne a céges TD-knél? Mert szerintem 90% pont leszarja, vagy nem is tud ilyesmiről.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55045) neduddki válasza fokukac (#55044) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

de mongyuk a tornyo nelkuli bezninessel is igy jarok:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55046) DeFranco válasza neduddki (#55045) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, ha tehetem én is járatom picit, pedig ezt van a legkevesebb értelme még mormogtatni pár percet a parkolóban...

(#55047) neduddki válasza DeFranco (#55046) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en ugy ertm hogy nem megallas utan jaratom, hanem mar elotte kime;loen, de az is igaz hogy en amugy is tpem mint a zASllat:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55048) DeFranco válasza neduddki (#55047) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mert nem bírsz magaddal, azért ;] Az utolsó ~5 km már nálam is laza mindenképpen, ez magától adódik így, mert a városban amúgy sem pörgetem, mert minek, a többi csak ráadás, mint blökinek a jutalomfalat.

Ez viszont nem von le semmit abból, hogy akkora markaság egy klímát érkezés előtt 10 perccel kikapcsolósra gyártani hogy még mindig ellent mond a józan eszemnek.

[ Szerkesztve ]

(#55049) hobizoli válasza whitezo88 (#55036) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a turbo az mindig porog, ha mar jar a motor

több drón kell ;P

(#55050) neduddki válasza DeFranco (#55048) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en is kiszoktam, max ha elfejtem ako nem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.