Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) Mágus2 válasza Dany007 (#48445) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az első tankolásnál megtudod, hogy hol a buktató. :N

Van több lehetőség.

1 megfogadod a többség tanácsát és nem veszel ilyen autót, mert megeszi a fejed, akkor is ha nem romlik el semmi, de itt az elektromosság a gyenge pont, ugyhogy ilyenekről ne álmodj.
2. megveszed mert tetszik, meglátod hogy igazunk volt, de azért is megtartod önigazolás képpen.
3. megveszed mert az a fajta vagy aki csak a saját kárán tanul, buksz rajta egy csomót, eladod és belátod, hogy igazunk volt.

A választás rajtad áll. Ha nem értesz a kocsikhoz, valami kevésbé ritka autót nézz ki, valami kisköbcentis(1.6 ig), megbízható benzinest, azzal nem lehet akkorát bukni.

[ Szerkesztve ]

(#48452) Revolit válasza !Overdose! (#48449) üzenetére


Revolit
senior tag

Voltam kereskedőnél megnézni egy verdát, és láttam egy Rover 75-öst. Ismertem már, illetve néztem már a típust, és tisztában voltam vele, hogy olcsó, mert nagyon drága az alkatrész. Látta, hogy nézem, ezért hozta kulcsot megmutatni. Én meg mondom oké. Hát tényleg szép belülről, kényelmes, látszik az angol úriasság. Kérdeztem, hogy alkatrészek drágák hozzá? Válasz:
Neem, dehogy drágák, és amúgy se mromlik el, ezt csak tankolod és mész vele. Minden beszerezhető hozzá, ráadásul van 60% kedvezményem XY bolthoz, amit minden vásárlóm megkap! Ne aggódj emiatt!

Mondom oké, mindjárt kiderül, hogy olcsóbb az alkatrész mint a swifthez :)

(#48453) Dany007 válasza zenke (#48446) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm a villámgyors válaszokat!
Valahogy sejtettem hogy ilyesmi áll a háttérben. :(
Pedig ez az autó valami gyönyörű. Fullos új bmw-k néznek ki így belülről... Eszméletlen.

@[rvilike]:

Mármint melyiket kell kerülni? :) A Rovert vagy a V6-os motort vagy mindkettőt? :D

@!Overdose!: Igen? Olvastam pár véleményt róla. Elég vegyes. Van aki 2-3 havonta szervizbe hordta. Volt aki azt írta éveken át csak a kötelező dolgokat kellett cserélni rajta.

Egyébként egy korabeli BMW-hez (10-12 éves) mondjuk olcsóbbak az alkatrészek?
És mondjuk egy 7-8 éves Mondeohoz? -> eddig ez a típus volt a favorit nálam.

@aero.:

Köszönöm neked is! :) Vegyesen használnám. Most sem vagyok jobb helyzetben. Csak most egy 18 éves 2 ezres Opel Omegám van, kombi.
Városban 10-12-t simán megeszik. Télen 16-17-et is! Nem akartam elhinni mikor majd egy héttel korábban kellett tankolnom, mint ahogy megszoktam... Szóval ehhez úgymond hozzá vagyok szokva...

@Revolit:

Mondjuk azon csodálkoztam volna ha a kereskedő azt mondja, hogy igen piszok drága hozzá az alkatrész és 2-3 havonta el is romlik valami... :D

[ Szerkesztve ]

(#48454) Lacces válasza zenke (#48446) üzenetére


Lacces
őstag

1 emberrel még nem gond, viszont már 2 ember és plusz 100 liter víznél vannak gondok 2-esben. A legnagyobb gond az, hogy ez egy nem belátható 1 sávos út... és van amikor jönnek fentről, te meg lentről, így mindketten le kell menjetek az aszfaltról a susnyás(kavicsos, vízmosott gödrös) részre, és onnan elindulni néha nehéz volt a kisebb teljesítményűvel. Meg másnak is. (pizza futárosok is :) akiket ismerek ő is panaszkodik az 1.0 miatt... amikor le kell húzodnia félúton...)

Anno gyerekkoromban trabantokat simán le lehetett hagyni futva...

(#48455) Psychonaut válasza Dany007 (#48453) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mármint melyiket kell kerülni? A Rovert vagy a V6-os motort vagy mindkettőt?
Mindkettőt. Pontosabban az utóbbit csak akkor, ha nem akarsz annyit beletankolni, amennyit aero említett. :D

(#48456) DeFranco válasza Dany007 (#48453) üzenetére


DeFranco
nagyúr

7-8 éves rendes állapotú Mondeo szerintem necces lesz millió környékén.

(#48457) zenke válasza Dany007 (#48453) üzenetére


zenke
aktív tag

16-17L ?

Ott nagyon nincs rendben valami! Hacsak nem 1-2km-s távon használod.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48458) Typhoon47 válasza Dany007 (#48445) üzenetére


Typhoon47
őstag

Ha találsz hozzá megfelelő alkatrész forrást (anglia) akkor rendben van. De mivel itthon ritka hozzá a cucc, ráaádsul a bontók is már bezártak hozzá, ezért necces. De egyébként szép és finom autó.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#48459) MunezXBK válasza Dany007 (#48453) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt a házban van egy kombi Omega, 2.0 benya, automata.

Azt mondja a srác, hogy mindig 12-t eszik. Nálad nincs vele valami gond?

(#48460) Dany007 válasza Mágus2 (#48451) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm a szerk. információkat!

Nem, most elment tőle a kedvem.
Nem a benzin miatt, mert mint írtam a jelenlegi Omegám is 10-12 körül fogyaszt nyáron, télen meg akár 17-et is megeszik. Viszont az alkatrészárak már egyáltalán nem mindegy!
Úgyhogy marad távoli álomként...

Viszont kis autót nem akarok. 1,6-os? Áh... Ami még szóba jött az a Saab 9. akárhány, Volvo S40-60, meg Mondeo.

@DeFranco: Nézz csak körül van egy csomó. Jó 7 éves nem sok. De 8-9 évesből tényleg rengeteg van 1 és 1,5 millió között. A legfiatalabb az 2006-os volt amit találtam. De a 2004-2005-ösből nagyon sok van.

(#48461) Dany007 válasza zenke (#48457) üzenetére


Dany007
veterán

De ez ilyen 5-10km-es távon van amíg bejárok dolgozni. És télen. Télen 15-17 liter hogy bejárok vele dolgozni.
Városon kívül megáll 7-8-9 literből.

@MunezXBK: Lehet van vele valami, bár most volt műszakin és átnézték, és amit kellett cserélték, most volt olajcsere is...

Amúgy izé... van benne kb 800.000 km... :U

@DeFranco: Itt linkeltek egyet alattam. Szal jah... De mindjárt rákeresek neked :D

Tessék: [link]

29db 2006-os és a legolcsóbb 1,1 millió.

[ Szerkesztve ]

(#48462) -v- válasza DeFranco (#48456) üzenetére


-v-
addikt

(#48463) DeFranco válasza Dany007 (#48460) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Körülnéztem, 9 éves 1-es focust vettem egymillióért. Szerinted?

(nem vagyok pro, nem értek hozzá, csak van friss és reális képem a piacról. ennyi a szuperképességem, nem több)

(#48464) zsid válasza DeFranco (#48456) üzenetére


zsid
senior tag

És ha vesz is egy 7-8 éves Mondeot, ott a mezei 2.0 benzinben is van már kéttömegű lendkerék :)

Lehet megköveztek, de nekem nagyon tetszenek ezek a Rover75-ök. ( és szerintem városban sem tápolnak azok 13-15 litereket :P )

<tRucKdriFteR>

(#48465) Mágus2 válasza Dany007 (#48460) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szóval:

Nagy, kényelmes, erős benzines autót keresel ,ami megbízható, nem kell sokat költeni rá 1milláért?

Ilyen autó nincs. Ezek a kritériumok kizárják egymást, vagy a keretet bővítsd, vagy az igényekből kell engedned.

(#48466) zenke válasza Dany007 (#48460) üzenetére


zenke
aktív tag

Saab-t is felejtsd el ha jót akarsz. Van egyik ismerősömnek van Saab szervize, sziki car hát elég jól megy neki. Meg amiket mesélt mik vannak...

(#48464) zsid
Ha egy sima 4hengeres 2.0 benzin lazán megeszi a 10-t városban akkor egy 2.5 V6 automatával benyalja a 13-15-t lazán.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48467) !Overdose! válasza Dany007 (#48453) üzenetére


!Overdose!
őstag

Valószínűleg a gyártás/összeszerelés minősége ingadozott a modellciklus alatt. Illetve váltogathatták a különböző beszállítókat is. Mindenesetre vállalható a 75-ös is, mint szinte minden autó, csak fel kell rá készülni, hogy nem lesz olcsó fenntartani és sok Rover fórumot kell olvasni, hogy mit honnan és milyen minőségben érdemes beszerezni. A szerelem az szerelem.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#48468) -v- válasza zsid (#48464) üzenetére


-v-
addikt

Benzinesben nem szokott elbaszódni a lendkerék. Mellesleg kb. mindenben van már kettőstömegű. Ebay-ről pedig töredék áron lehet bele lőni LUK kuplungszetet lendkerékkel együtt ;)

(#48469) zsid válasza -v- (#48468) üzenetére


zsid
senior tag

Biztos akad olyan falábú/állat aki abban is simán szétrúgja... :DDD

<tRucKdriFteR>

(#48470) Dany007 válasza Mágus2 (#48465) üzenetére


Dany007
veterán

Mért pl az [rvilike] által linklet Mondeoval mi a gond? Amúgy olyan 1,5 millió lenne a plafon.
Lehet felőlem 10 éves is, de több ne. Kisautót semmiképpen nem akarok. Nem csak munkába járni kéne.

@DeFranco: linkeltem én is egy találati listát. De ha a 7 évest 8-ra állítod akkor mégtöbbet kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#48471) DeFranco válasza -v- (#48462) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mármint azon kívül, hogy telibetörték a bal oldalát?

@Dany007: nekem is van találati listám hat-hétszázezres focusokról, de nem akarok semmit rád erőltetni, te tudod mit szeretnél, csak adtam egy inputot.

[ Szerkesztve ]

(#48472) Psychonaut válasza DeFranco (#48471) üzenetére


Psychonaut
addikt

Lökhárítók illesztéséből gondolod?

(#48473) DeFranco válasza Psychonaut (#48472) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elöl csálé a motorháztető, alatta a hűtőrács vagy a lökös is, csálé a hátsó ajtó a bal oldalon (szerintem lóg, vagy illesztési hézag van) hátul ugyanezen az oldalon szintén lóg a lökös, és a beltéren is van valami lógás (ez mondjuk lehet ök független ettől)

Lehet paranoid vagyok, de ha látok egy oldalon három illesztési hibát egy újszerűnek kinéző tökéletes fényezésű autón, akkor én már ráncolom a homlokom. Külön-külön még OK, de így...

Amúgy szép.

[ Szerkesztve ]

(#48474) -v- válasza DeFranco (#48473) üzenetére


-v-
addikt

Paranoiás vagy :K
Egyébként ott ajánlgatja hogy vidd el bárhova leigazolni meg átnézetni.

Egyébként ne a focushoz viszonyítsd már, teljesen más a kettő...
Nézd meg az emberek többsége a tizedliteres fogyasztásbeli különbségekre van ráizgulva, hogy úristen nem eszi-e le a gatyámat az 1.4-hez képest az 1.6... egy másfél tonnás közép kategóriás benzines 2.5-ös hat hengeres autó azért fenntartási költségekben nem ugyanott van ám ;) Ez meg is látszik a vételárban, amiben te keresgéltél na az a legkeresettebb kategória és abban a legnehezebb találni jót. Másfél milláért elég jó kis autókat kapni ám, amik nem voltak törve és frankók... csak persze fenntartási költségek, meg lehet el kell rá csattintani néha pár százezret.

[ Szerkesztve ]

(#48475) Mágus2 válasza DeFranco (#48473) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az, hogy telibetörték, szerintem erős kifejezés. Egy 200 000et futott autó nem lehet makulátlan, hacsak nem búra alatt tartották.

(#48476) Psychonaut válasza -v- (#48474) üzenetére


Psychonaut
addikt

Egyébként ott ajánlgatja hogy vidd el bárhova leigazolni meg átnézetni.
Ez mondjuk még nem jelenti azt, hogy nem volt törve, a hirdetésben ugyanis sehol nincs erre vonatkozó információ (sem az, hogy törve volt, sem az, hogy nem).

(#48477) zsid


zsid
senior tag

Ha már Mondeo, ezt vajon mennyibe fájna kipofozni? [link]

<tRucKdriFteR>

(#48478) DeFranco válasza -v- (#48474) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mit ne viszonyítsak hozzá? Van egy olcsóbb kategóriás autó, meg van egy ahhoz képest prémium, ugyanabból a generációból. A Fóka árakról meg vagyok győződve, azt láttam a saját szememmel, a Mongyő árakról csak sejtésem van ennek alapján, de nagyon csodálkoznék, ha egy fiatalabb ghia Mongyőt annyiba mérnének mint egy hasonló állapotú szerényebb felszereltségű Fókát. Nekem bizsereg a pókösztönöm, de fenntartom, hogy tévedhetek, és a drágább az olcsóbb...

A márkakereskedésbe meg viheted bevizsgálni, ha akarod, max. ha bukik, nem veszed meg, majd csak jön egy madár. (Feltéve, hogy tényleg törött) Joggal épít arra, hogy a többségnek eszébe sem jut egy 15k-s átvizsgálást kifizetni, hát látszik rajta, hogy semmi baja.

Egy értelmes okot látok a böszme nagy motort, ami lenyomja ennyire az árát. Nyilván tök jó, de ezt etetni is kell, és lehet nem akarja ezt most bevállalni senki.

re:szerk: na akkor ugyanarra gondoltunk :) ezt viszont nem másfélre hirdetik, hanem 1.2-re a másfélre nem lenne semmi szavam :)

@Mágus2: lehet, erre mondják, hogy meg kell nézni :) A legutolsó teljes nagyszervíz utáni autó amit láttam egy GTK-ból életre fényezett volt, ehhez hasonló állapotban. Igaz cserélve volt a kormány (durrant mind a két légzsák), de több párhuzamos illesztés volt rajta ennél.

[ Szerkesztve ]

(#48479) MunezXBK válasza zsid (#48477) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

GTK-s, szerinted? :U

(#48480) -v- válasza Psychonaut (#48476) üzenetére


-v-
addikt

Persze, de ott úgyis kiderül ;) Ha totálkárra lett volna törve nem biztos hogy ennyire reklámozná, hogy vidd el bárhova. Ha meg csak az ajtót nyomták meg, és szépen meg lett csinálva meg nem rohad, akkor ki nem szarja le hogy "törve" volt.

DeFranco: ebben mi a nagy meglepetés, hogy egy drágábban fenntartható autót sokkal kevesebbért meg tudsz venni? Azért ne viszonyíts hozzá, mert tök más kategória a kettő, más a célközönség aki veszi, más anyagi helyzet stb. Kereslet kínálat tudod..

[ Szerkesztve ]

(#48481) Qru válasza zenke (#48441) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És tényleg, látszik egy pillanattra. Az se túl sok...

#nincsbennetarcsi

(#48482) DeFranco válasza -v- (#48480) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jóbocsnemszótam. :DDD

Végül is igaz, ez tényleg leenné a gatyámat fogyasztásban meg szervízben, lehet azért ennyi az ára. Ebből a szempontból tényleg nem egy kategória.

Kiváncsi lennék egy éves szervízköltség meg fogyasztás-kalkulációra.

[ Szerkesztve ]

(#48483) zsid válasza MunezXBK (#48479) üzenetére


zsid
senior tag

Szerintem azért kérdeztem, mert nem tudom ? :F

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#48484) Psychonaut válasza zsid (#48483) üzenetére


Psychonaut
addikt

Írta a leírásban, ha belinkelted a hirdetést, feltételezhető, hogy elolvastad. :)

(#48485) aero. válasza zsid (#48483) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hát, valószínűleg sokba. Még az elejét kikupálni, kihúzni biztos nem lenne sok, de a légzsákokat helyrehozni, szerintem az vinné a legtöbb pénzt.

(#48486) MunezXBK válasza zsid (#48483) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Logikus, hogy atom mód nem éri meg helyrehozni.

(#48487) zsid válasza Psychonaut (#48484) üzenetére


zsid
senior tag

Persze elolvastam.

#MunezXBK: Azzal tisztában vagyok, de a kérdést forintosítva gondoltam és nagyjából. ( tudom, hogy nem lakozik a közösségben jós, ezért csak a látható dolgokra ). Csak valami becslés,mittodomén anyagárban 6-800k?Több? Sokkal több?

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#48488) Qru válasza zsid (#48483) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kérdés a motor mennyire sérült... illetve eleve van benne 335k km, tehát valószínűleg egy nagygenerál sem ártana már.

Ha lemondasz a drágább cuccok pótlásáról (légzsákot nem tetetsz bele, lemondasz a xenonról, klímáról, stb) akkor nem olyan nagyon vészes összeg helyrepofozni játszós autónak.

mod:

Ha eltekintesz a drágító tényezőktől/alkatrészektől akkor 6-800k-ból tuti megáll. De én a helyedben nem tenném...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48489) -v- válasza MunezXBK (#48486) üzenetére


-v-
addikt

Pláne hogy sok a km is, ki tudja alapból is mi mindenre kellett volna költeni..

Edit:
Qru megelőzött :) Szerintem játszós autónak meg nem jó..
Amennyiből megáll a javítás annyiból veszel egy nem rommá törtet is :)

[ Szerkesztve ]

(#48490) zsid válasza Qru (#48488) üzenetére


zsid
senior tag

Köszi.
Félreértés ne essék, nincsenek ilyen hajlamaim! Az előbbi Mondeos kérdés kapcsán vettem észre a találati listában és kíváncsi lettem :DDD

<tRucKdriFteR>

(#48491) FerNandor válasza Qru (#48481) üzenetére


FerNandor
őstag

ja, de akkor már ment durván 40 másodperce és 140-fölött járt. :C

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48492) MunezXBK válasza zsid (#48487) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az az összeg nagyon karcsú, klímára simán elmehet min. a 1/4-e, xenonra a másik 1/4 és még sehol nincs a többi cucc. Mivel GTK, kb. a kocsi értékének 70-75%-át rá kellene locsolni.

Természetesen az ép állapot értékéről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#48493) alienpapa válasza ReSeTer (#48426) üzenetére


alienpapa
senior tag

Én egy 1.0 swift-et hajtok, és asszem 14 körül van. De nem emlékszek pontosan, már régen mértem. :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48494) TaaT válasza Qru (#48488) üzenetére


TaaT
veterán

"van benne 335k km, tehát valószínűleg egy nagygenerál sem ártana már."

Egy szívó benzinesnél?

Give them hell Ukraine!

(#48495) Dr.Zoo válasza Lacces (#48444) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Suzuki Samurai? 1.0 vagy 1.3 felezővel... :)
Mondjuk ott meg a 200e keret nem tartható...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48496) Dany007 válasza DeFranco (#48471) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, én meg csak annyit mondtam, hogy van jó állapotúnak "tűnő" Mondeo 1-1,5 milla között 7-8 évesben.
Gondolom abból a 30-40-ből amit kiad normál állapotúra keresve csak van pár ami nem volt agyontörve.

Ezeknek meg a fogyasztása városon kívül megáll általában 7-8 liter körül. Ha annyira a fogyasztásra akarnék menni akkor én is kis autóban gondolkodnék 1,3-1,6 max. Vagy esetleg egy Swift. De ha egyszer eljutok odáig, hogy lecseréljem a 18 éves Omegát akkor nem ez lesz a legfőbb szempont.

(#48497) DeFranco válasza Dany007 (#48496) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, nekem más a véleményem, de nem értek hozzá, korlátozott tapasztalatom van, nem szólok bele :)

(#48498) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://www.youtube.com/watch?v=vEY3egPdcpY&feature=player_embedded

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48499) 8th válasza bitpork (#48498) üzenetére


8th
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.