Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198001) Veron válasza focvis (#197997) üzenetére


Veron
őstag

miért, a fehér nem metál?
igen, a szürke Leon a befutó (125 LE, 60k km, 5,2m Ft) a fehér Leon (150 LE, 25k km, DSG, 6,0m Ft) és a Corolla (116 LE, 11k km, 6,2 km Ft) ellenében.
pedig a DSG nagyon-nagyon vonz ám, meg a 150 LE is.

@bandus: az új VAGokban állítólag nem (nagyon) törhető a keyless, a korábbiakban igen. ennek nem örülök, de nem ez volt a döntő. hanem az ára... p

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#198002) Qru válasza Veron (#198001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyivel drágább a Corolla? Akkor a legracionálisabb döntést hoztad meg. Ennek fényében én is dobtam volna a Toyo-t.

#nincsbennetarcsi

(#198003) Veron válasza Veron (#198001) üzenetére


Veron
őstag

természetesen 6,2 millió Ft a Corolla, nem km Ft :)
mondjuk arra még 1,5 év gari van és alig mentek vele 11k km-t

a Leon nekem masszívabbnak tűnt. a kérdés csak az volt, hogy az olcsóbb racionális, vagy a drágább boyraceres Leon

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#198004) focvis válasza Qru (#197998) üzenetére


focvis
veterán

Száraz DSG: 10 évre nem azt venném, ez igaz; viszont ebben nagyon kevés km van, a következő 100 000 km még gondtalan.

Napfénytető: 7-8 napfénytetős autómat tudom összeszedni fejben. Nem nagy truváj a gondozása, évente 1x-2x ápolom, ha alapos vagy, úgy max 20-30 perc. Soha semmi gondom nem volt velük. Sokan túlgondolják szerintem (vagy valamikor szívtak egy utólagos beépítésűvel).
Cserébe tágítja a teret, világosabb az autó belseje, ősszel-tavasszal kiváltja a klímát, szellőztet a parkolóban is, "félig kabrió feeling".

(#198005) focvis válasza bandus (#197999) üzenetére


focvis
veterán

Nekem hiányzott a múltkori a autómból. De ha még nem volt, akkor kevésbé fog hiányozni.

Keyless - Egyelőre nem tudják (könnyen) nyitni a G8-at, az Aliexpress csak a jövő évi kollekciójával hozza be az upgrade-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#198006) focvis válasza Veron (#198001) üzenetére


focvis
veterán

Létezik normál fehér - a VAG-nál ez feláras (!) szín, és létezik gyöngyház fehér - metál-felár x2-ért.

Mindhárom autó jó választás. :K

(#198007) bandus válasza focvis (#198005) üzenetére


bandus
veterán

akkor talán túlélem, na meg lemaradt az elektromos csomagtér nyitás zárás is. nem voltam túl alapos :( meg azt is megbántam kicsit, hogy nem valami suv lett. egyre többet nézem az új tucsont. na mindegy, majd a következő :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#198008) BigBlackDog válasza bandus (#198007) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tucsonra azért tippre magasabb lett volna a lízingdíj is (potens motorral), meg fogyasztás-menetzaj terén a magas felépítés miatt rosszabbul áll. És pazarlóan nagy két embernek

(#198009) meszaaa


meszaaa
újonc

Sziasztok!

Most van lehetőségem új céges autót rendelni és hetek óta nem jutok dűlőre az Octavia RS Tsi és a Superb Style 2.0Tsi között. (mindkettő kombi) Ti melyiket ajánlanátok menet komfort, illetve jelenleg 1 gyerkőc (1-2 éven belül 2) +egy nagyobb testű kutya mellé? Nagyon tetszik az rs, de félek, hogy a 2 gyerek+kutya ketrechez megszívjuk a kisebb csomagtér miatt. Bár az is igaz, hogy az esetek 80%ban egyedül használom az autót. (évi 25K km-t megyek kb) Minőségben nem tudom mik a tapasztalatok az új octaviaval, főleg az rs-sel, mostani autom egy 3as oct style, hát ez azért nem egy felső kategória :) Mit választanátok 5 évre? :D

(#198010) Doki16 válasza meszaaa (#198009) üzenetére


Doki16
addikt

Egy Suberb iV kombit választanék az biztos :) Ha már nem dízel akkor inkább hibrid legyen.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#198011) BigBlackDog válasza meszaaa (#198009) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Más márka/típus is szóba jöhet?

(#198012) meszaaa válasza BigBlackDog (#198011) üzenetére


meszaaa
újonc

Szóba jöhetne még VW ill. KIA, de ár/érték arányban nem találtam már ezeknél jobbat.

Doki16: biztos jó az a plugin de nekem inkább a csomagtartó kapacitás kell, mint az akku :)

(#198013) Doki16 válasza meszaaa (#198012) üzenetére


Doki16
addikt

Nem kisebb a csomagtartó semmivel sem. A padló alatti rekeszek fele hiányzik kb. De a hasznos rész ugyanakkora mint egy benzinesben. Max nincs pótkerék.
Amúgy ha fenti kettőből kellene választanom biztos a Superb mellett döntenék. Nekem az RS nem érne annyit, hogy egy Octaviám legyen egy Superbel szemben. Na meg ahogy írod a csomagtartó a lényeg akkor a Passat/Superb a nagyobb.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#198014) meszaaa válasza Doki16 (#198013) üzenetére


meszaaa
újonc

Igen ez is bennevan, hogy a Superb elviekben egy feljebb pozícionált/minőségibb autó. Az iV egyébként sajnos az ára miatt sem fér bele, bele kell férnem lízing díjba. Ami a superb ellen van, hogy kicsit elavultabb a belseje, de lehet, hogy ez annyira nem lényeg.. sok pro és kontra érvem van, ezért szenvedek már egy hónapja :)

(#198015) simauser válasza simauser (#197908) üzenetére


simauser
tag

Köszönöm a válaszokat! Nekem leginkább a Polo jönne be, de arról a népítéletben írják, hogy drága fenntartású . . . . mondjuk a Fordokra is ezt olvastam. A Wagon R úttartásáról én is hallottam anekdotákat, ahogyan pl. a kicsi Daewoo Ticoról is (az amúgy se játszik). Viszont jó lenne, ha - mivel időnként a szülőket is fuvarozom, ráadásul a Fiesta még a régi Corsa B-mnél is alacsonyabbnak tűnik - szóval jó lenne, ha 'beleülős' autó lenne, és nem olyan, amelynek nagyon alacsony a magassága.

A koncepció teljesen általános, sima, jelenleg nagyjából városon belülre - minimálisabb távolságra, plusz hétvégére némi nagyobb útra való autó, nem akarok különlegességet, csak egy működő, lehetőleg nem drága fenntartású autót, és mivel előrébb is akarok lépni, elsősorban klímával, centrálzárral, szervóval (hát igen, most eléggé fapad vagyok). Per pill nem munkába járáshoz használnám, szóval túl nagy km igény nincs, bár ez változhat a jövőben.

Renault Thaliát és Corsa C-t is néztem (kicsivel a 800-as kategória alatt).

[ Szerkesztve ]

Are you threatening me, Master Jedi?

(#198016) bandus válasza meszaaa (#198014) üzenetére


bandus
veterán

mikor jön a következő superb? lehet érdemes megvárni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#198017) meszaaa válasza bandus (#198016) üzenetére


meszaaa
újonc

értékesítő szerint valamikor a jövő év végén várható a megjelenése, az még jó sokára van sajnos.

(#198018) Qru válasza focvis (#198004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy nem csak te meg én tudom hanem mások is és újraértékesítésnél beárazza a piac a száraz DSG-t. Időben ki kell szállni belőle mint, ahogy Bögre tette anno. :K De én hosszútávra szoktam tervezni az autókkal.

Akkor napfénytető felveszem a wish list-re. Bár sajnos Bubinál a napfénytető mellé többnyire bőr is jár, azt meg aztán végkép utálnám kenegetni, meg nyáron ráizzadni.

#nincsbennetarcsi

(#198019) Qru válasza meszaaa (#198014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menj el üléspróbára és nézz meg egy RS kombit. Nekünk 2019-es Superb van, tehát már a faceliftes (igaz nem kombi de szintén Style) és azért nem vagyok hasra esve a belsejétől pedig egy Passat B6-ból ültem át ami nem éppen egy mai járgány volt...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#198020) MC Pite válasza meszaaa (#198009) üzenetére


MC Pite
veterán

Komfortban a Superb, de több élet van az RS-ben. Amúgy Formentort választanék, még ha csak 150 lovas is, ha elég a puttonya. Sem a Superb, sem az RS nem vált ki belőlem kéne érzést, bár utóbbi legalább valamilyen (mármint nagyjából volt egy irány, és az alkatrészek, beállítások, hangolások nagyjából ebbe az irányba tartanak).
Inkább Ceedet kombi Platinum GT Line Platinum 160 TGDI/i30at vennék (akár sportos csomaggal), használni elvileg jobb mint az Octaviát. Vagy Dynamic Forceos Corolla kombi.
Részben a fedélzeti rendszer miatt, részben ergonómia, részben nem szívesen vennék facelift előtti VAG autót semmiből ;] . Ha meg a hely/bővíthetőség a legfontosabb, 308 SW-t.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198021) bandus válasza MC Pite (#198020) üzenetére


bandus
veterán

nem vennék már 308-at, amíg ki nem jön az új, az baromi jól fog kinézni :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#198022) vzsryl válasza meszaaa (#198009) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha az RS-ben kikapcsolható a kamu motor bőgés, akkor inkább azt válaszd, mert kisebb, könnyebb, de puttonyra majdnem teljesen egyformák, ráadásul abban elvileg sokkal jobb az ülés is.
Az új Octavia-nak az a hátránya, hogy közel sem fektettek bele annyi energiát, mint a lassan kifutó Superb-be, mivel az előbbi sajnos már az elektromos autók árnyékában született. Ez sajnos látszódik, hallatszik a minőségén is.

MC Pite: Ha kérdéses az Octavia a kisebb mérete miatt, akkor a “játékautó” méretű torrentének keresni valója sincs itt.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#198023) focvis válasza Qru (#198018) üzenetére


focvis
veterán

Bőr téma. 4 ilyen volt, Vectra C darált bőr, bézs - kb. smirgli; Golf 7 fekete "Vienna" - ennek a neve elegáns, amúgy egy ~közepes minőség; Saab 9-3 Aero puha bőr, bézs; V60 puha (nappa) bőr, bézs. A 2 svéd autóban a sima bőr feletti pluszfeláras bőrök - ezekben lehet, hogy megérte pöcsölni az ápolással, a másik kettő egyértelműen nettó cumi.

[ Szerkesztve ]

(#198024) Qru válasza focvis (#198023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Saab-odban még ültem is anno (az mekkorát lépet omg). Nekem eddig a legjobban amúgy a Passat B6 félbőr ülése jött be (második helyen Bubi plüss ülése van). Havernak a CC-ben is ez van abban finomabbnak érzem de lehet csak a fele annyi km miatt. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#198025) meszaaa válasza Qru (#198019) üzenetére


meszaaa
újonc

Mennék én, már voltam egyszer de árnyékra vetődtem, mert eladták az RS-eket. Elég szar most a helyzet új autóhoz jutásban egyébként..
Sima Oct Style-t ill. Superb Styleba tudtam beleülni, a Superb valahogy kényelmesebb volt elsőre ill. jelentősen tágasabbnak érződött. Mondjuk az új Oct. belső kialakítása modernebb, ill. jobban is tetszik.

(#198026) meszaaa válasza vzsryl (#198022) üzenetére


meszaaa
újonc

Menüben kikapcsolható, az nálam is fontos szempont :)

MC Pite: Ceed nemigazán tetszik, akkor már inkább Proceed Gt, de az elég limitált hátul sajnos :) Toyota, Peugeot sajnos nem tartozik a választható márkák közé, elég VAG orientáltságú a cég :D

(#198027) Qru válasza meszaaa (#198025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem nem kényelmes a Superb alap ülése hosszú távon (szerencsére ritkán megyünk vele messzire) de amúgy valóban elég tágas belül.

#nincsbennetarcsi

(#198028) MC Pite válasza vzsryl (#198022) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem azért a játékautó méret nem ez, de kinek mi. :R
[link], [link]
Külsőre tetszik az RS, belül egy picit már túljátszot (ülés, belső, túlhangsúlyozott kamu kipufogóvég, stb) [link], [link] (alatta a videóban egy sima, világos belsős)

meszaaa. Proceedet nem írtam, mert az hátul elég sovány, bőven a Formentor alatt van, a használható belmagasság nagyon alacsony :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198029) focvis válasza Qru (#198024) üzenetére


focvis
veterán

A félbőr talán a legjobb, persze arra is érdemes vigyázni, hogy ki-beszálláskor ne tegyük tönkre / ne dörzsöljük ki az oldalát.

(#198030) Veron válasza focvis (#198029) üzenetére


Veron
őstag

pont ez okozta az egyik fejfájást, hogy a fehér Leonban picit ki van dörzsölve, meg van gyűrve a deréktámasz.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#198031) vzsryl válasza MC Pite (#198028) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azért raktam idézőjelbe. Az Octavia-nál is jelentősen kisebb, a Superb-hez képest pedig mini autós.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#198032) ngaba válasza Veron (#198030) üzenetére


ngaba
aktív tag

Megnézted mindkettőt élőben? Képek alapján nekem is a fehér tűnt lelakottabbnak, pedig papíron feleannyi km volt benne. (Persze lehet fénykép / takarítás-különbség is.)

[ Szerkesztve ]

(#198033) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Seat Leon 1. 6 dízel, 2011 évjárat, 105 hp.

Mennyire megbízható motor van ezekben az autókban? Valós 200 ezer km van benne.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#198034) vzsryl válasza iceQ! (#198033) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A motor korrekt, de esélyes, hogy most lesz szervizigényes, pl. kettőstömegű stb...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#198035) iceQ! válasza vzsryl (#198034) üzenetére


iceQ!
addikt

Az meg elég zsebbe nyúlós. Eh..

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#198036) ngaba válasza iceQ! (#198033) üzenetére


ngaba
aktív tag

Motorkód? Olyan 1.6-ost vennék csak, amiben Bosch befecskendező rendszer van... (Tapasztalatból mondom, az én 2011-esemben Siemens/Conti van.)

[ Szerkesztve ]

(#198037) iceQ! válasza ngaba (#198036) üzenetére


iceQ!
addikt

Holnap megírom. Ennyit számít a Bosch vs nem Bosch? :F

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#198038) ngaba válasza iceQ! (#198037) üzenetére


ngaba
aktív tag

Az enyémben hasonló km-rel már két injektorcsere volt. (Persze ez a felhasználástól is függ.)

Nem vagyok egy nagy dízel-szakértő (finoman fogalmazva), de a Boscht mondják jobbnak és szerelhetőbbnek, plusz szerintem nem véletlen, hogy a VAG is áttért Boschra.

(#198039) Veron válasza Veron (#198001) üzenetére


Veron
őstag

a vesszőfutás utolsó méterei következnek.
szóval a szürke Leont odaadják 5077000 Ft-ért (nem tudom miért pont 77 ezer :) )
itt vannak fotók, láttok valamit, amiért nem szabadna megvennem? [link]
2017-es, gyári garancia gyakorlatilag nincs (4 hónap), magánszemélytől venném.
köszönöm! :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#198040) Skilly


Skilly
aktív tag

Sziasztok!

Családi autókat nézegetek, keresgélek! Lehetőségem lesz holnap kipróbálni egy Ford C-Max 2.0 tdci 163le, titanium felszereltségű autót. Km 170e van benne, 2011 végi évjárat. Kinézetre és belsőre tetszik is. Pontos vételárat csak holnap fogok tudni.
Kinek mi a véleménye az autóról? Ezzel a motorral mennyire ajánlott?

A másik kiszemeltem Peugeot 508 kombi, bár itt még nincs konkrét évjárat meg semmi elképzelés. Csak tetszik. :)

Milyen családi autó ajánlott most használtan, ár olyan 2.5m-3.0m huf. Ha a Fordra mondjátok, hogy jó, akkor nem is nézegetem tovább.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

HyperX

(#198041) BigBlackDog válasza Veron (#198039) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Átfutva a képeket nem találtam semmit. :N Egy gumicserét kér, de erről már volt szó. Egy minőség polírozással szerintem szalonállapotra (vagy legalábbis nagyon a közelébe) fel lehetne hozni.

[ Szerkesztve ]

(#198042) Qru válasza focvis (#198029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vigyáztam rá, kedveltem az a Passatot. Az első és (máig) egyetlen céges amire saját pénzből is költöttem.

#nincsbennetarcsi

(#198043) vzsryl válasza Skilly (#198040) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nagyon jó kis kocsi, főleg azzal a motorral. Sógoréknak az 1.6-os, 7 személyes, tolóajtós kivitel van (2012-es). Ők tavaly vették 100k-val több km-rel, de előtte volt kicserélve benne minden drágább alkatrész, és maga az autó makulátlan. A legdurvább az, hogy a műszerfal olyan anyagból van, ami érzékeny a karcokra, de ők egy teljesen karcmentest fogtak ki. 270k km-rel olyan a beltere, mint egy szalonautónak. Ezt vették 1.6M-ért.
Hiába a 2.0 TDCi, én 2.5M-nál többet biztos, hogy nem adnék érte, de még egy fullos mk4-es Mondeo-ért sem.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#198044) focvis válasza BigBlackDog (#198041) üzenetére


focvis
veterán

Szerintem is guszta, semmi vészes.

A motorteret kipucolnám, fényezésre wax, esetleg kárpittisztítás.

[ Szerkesztve ]

(#198045) Skilly válasza vzsryl (#198043) üzenetére


Skilly
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

Mivel 2011-es nem szívesen adok 2m-nál többet, csak egy 10 éves autó. Már várom a holnapi napot, ha minden stimmel és jó az ár (esetleg alkudozok :D ), akkor lecsapok rá.

HyperX

(#198046) vzsryl válasza Skilly (#198045) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mindenesetre legyen zsebben még minimum fél millió, ha netán befigyelne valami komolyabb kopó alkatrész csere, pl. részecskeszűrő, kettőstömegű stb...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#198047) Veron válasza BigBlackDog (#198041) üzenetére


Veron
őstag

Jól hangzik. Ár-érték arányban jók vagyunk akkor?

Jut eszembe azt mondja a vizsgálatot végző szaki, hogy a szellőztető cicereg kicsit, de ez minden TSInél megvan. És én talán nem is hallom majd. Ez igaz így?
Btw. Ebben az 1.4 TSIben nincs részecskeszűrő, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#198048) MC Pite válasza Veron (#198047) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha látnánk is hibát, akkor is azt írnánk, hogy veddmármeg ;]
Ebben sztem még nincs részecskeszűrő, szoktak is (legalábbis 1.2) kormosak lenni kicsit a kipunál.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198049) bandus válasza Veron (#198047) üzenetére


bandus
veterán

5.050.000ert azt mondanam, hogy instant get ez a seat, de igy 5.077.000-ert, haaaat nem tudom, aludj meg ra egy-ket hetet ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#198050) Veron válasza bandus (#198049) üzenetére


Veron
őstag

haggyatokmá' :B
@MC Pite: remélem, hogy azért szólnátok!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.