Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49503) Dr.Zoo válasza Szplöttyy (#49496) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ez mind igaz, de szép lassan megcsináznám magamnak, kizárólag állagmegóvásra garázsba vele, és jóidőben OT talikra járós öreguras autóka lenne...
(persze a Csikós Zsoltit engedném vezetni, hadd csöpögjön a nyála... :DDD)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49505) KonzolKartel

Iszonyat hangja van a klímámnak, amíg be nem kapcsolom. Most újították fel potom 60 pénzért, de ugyan úgy csattog. Astra H 1.9 digit klíma. Jelenség: Klíma nélkül iszonyat hangos csattogó hangja van. Bekapcsolom a klímát megszűnik. Feltekerem maximumra a klímát ismét csattog, csak néha abba hagyja, de csak akkor, ha maxra tekerem. Köztes fokozatokban teljesen megszűnik. Cseréltem már a görgőket, meg a feszítőkart is.
Tippek?

szerk.: Ma kiviszem Moha dr.-hoz, de azért kíváncsi lennék Ti mit mondtok.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#49506) didros


didros
senior tag

A másik dilemmámat is elmesélném: A saját városomban találtam egy eladó renault megane kombit. Pont amilyet kerestem 1.5dci. Valós 122ezer km-el, 6 éve ugyanannál a személynél van. Műszakilag jó állapotban van, egészséges motor, garantált olajcserék, kiváló fékek, működik minden...
Most jönnek a negatívumok: Leginkább városban használták és a kétgyerekes család egyszerűen lepusztította a kocsi belsejét. Roló leszakítva, karcok mindenütt, kormány mállik. A külseje is karcos, apró húzások vannak rajta, bár törve sohasem volt. Minden elem ép, gyári. Ti megvennétek egy ilyen autót? Nem tudom mennyire lehetne felfrissíteni a belsejét, ez így eléggé lehangoló..

Vicces, hogy egy haverom is vett egy ugyanilyen megane-t ami céges volt, 260.000 km van benne, de sokkal szebbnek, frissebbnek néz ki belül, mint a fenti autó.

[ Szerkesztve ]

(#49508) Kornel válasza didros (#49506) üzenetére


Kornel
veterán

megane 2 eléggé hamar ilyen lesz belülről.
elég sokat megnéztem, amikor kocsit kerestem, de volt, hogy majdnem hányingert kaptam a lemállott kormánytól és a kartámasztól az ajtón.

(#49509) FerNandor: lehet te nem hallottál, de én megnéztem vagy 10-15 db-ot élőben, jobb esetben is szét volt csak kopva, rosszabb esetben mállott is.

[ Szerkesztve ]

(#49509) FerNandor válasza didros (#49506) üzenetére


FerNandor
őstag

megane II-ben nem is hallottam még málló kormányról..
ha nagyon le van harcolva, nekem biztos nem kéne. lehetne venni új (használt) kormányt, rolók nem tudom, hogy oldhatók meg. talán egy nagy kozmetika helyrerakná a dolgokat, de ha nem vigyáztak rá, szerintem abból szép már nem igazán lesz.
hány éves az autó?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49510) didros válasza Kornel (#49508) üzenetére


didros
senior tag

Ezt még valamennyire bele is kalkuláltam, de ezek az óra előtt tarthatták a kulcscsomót és így ott is karcos, ahol nem kellene... + sok egyéb hasonló apróság. (Csomagtartó takaró rolónak a "pöcke" letörve és visszakókányolva szigszalaggal. ) Apróságok, de javítani az ilyesmit lehet hogy drágább, mint egy első fékcsere..

FerNandor: 2004-es. Olcsóbb is mint amennyit eredetileg rászánnánk az autóra, de mégis elgondolkoztam rajta, hogy "igáslónak" talán jó lenne nekünk.

[ Szerkesztve ]

(#49511) footy


footy
addikt

Avensisben (2002-2005) a 2.0 D4D megbizhatosagat ismeri valaki? Ez mar DPF-es?

(#49512) szőröscica válasza aero. (#49481) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem honlapon kell szórakázni. Bemész a szalonba, megmondod, hogy ezt szeretnéd kipróbálni. Ha azt mondják nem lehet, akkor megköszönöd, és megmondod, hogy oké, akkor veszel autót olyan helyen, ahol engedik is, hogy kipróbáld.

Ezzel feltételezem nem is hazudnál, mert gondolom azért akarsz tesztvezetni, hogy utána esetleg megvedd az adott típust.

(#49513) szőröscica válasza didros (#49510) üzenetére


szőröscica
addikt

Szét kell nézni bontókban. Sokszor gombokért árulnak meglepően kulturált autóbelsőket. Egy műszeregység sem a világvége. A kormányt pedig kecskeméten jobbra bőrözik 15 ezer forintért, mint gyárilag volt.

Nem mondom, hogy feltétlenül azt vedd meg, de ha ismert az előélete, mérlegelned kell. Megér-e neked annyit, hogy kicsit utánajárj, rákölts a belső a esztétikumra, és esetleg együtt élj néhány karccal.

(#49514) giigz válasza Kornel (#49493) üzenetére


giigz
veterán

Nagyon jó motor, 900 köbcenti, de pályán annyit forog, mint egy 1.6-os 90-nél. Szerintem ez a motor úgy ahogy van telitalálat, és a fogyasztása is 5 csillagos.

(#49515) emvy válasza Kornel (#49507) üzenetére


emvy
nagyúr

Tehat legyen valaki(k), aki(k) megmondja(k), hogy ki mire es hogyan koltheti a penzet, vagy mennyit kereshet.

Kosz nem, ennyire nem voltam szar tortenelembol.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49516) DeFranco válasza szőröscica (#49513) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tudsz erről mutatni egy referenciamintát (bőrözés)

mondta már más is, hogy bőröztetni akar, de én még nem láttam (élőben) kulturált utólagos bőrözést...

(#49517) Kornel válasza emvy (#49515) üzenetére


Kornel
veterán

Ha neked ez jött le ebből, akkor menj vissza kicsit szövegértelmezést tanulni.

(#49514) giigz: kipróbálnék egy ilyet amúgy, lehet elmegyek valami renault-t tesztvezetni majd :K

[ Szerkesztve ]

(#49519) didros válasza DeFranco (#49516) üzenetére


didros
senior tag

Én is úgy hallottam, hogy Kadafalván szép munkát végeznek! (Kecskemét mellett)

[link]

(#49520) MunezXBK válasza DeFranco (#49516) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még a szakadt bőrt is hibátlanra tudják javítani. ;)

www.borfelujitas.hu

(#49521) FerNandor válasza didros (#49510) üzenetére


FerNandor
őstag

ha 2004-es akkor 2007-ig belerakhattak egész sokat. ami talán okot adhat pl a kormányra, de én ilyen málló kormányt még nem is láttam. aztán a gyerekes család meg tovább rontotta a helyzetet.

ezt te tudod, ha ennyi pénzt kiadsz egy autóra (ami nem 300ezerFt és azért szerintem az MII egy igényes, szép autó belül is, ami ebben az esetben nem áll fenn), de ha beleülve nem érzed magad jól benne a sok szarság miatt, akkor hagyni kell, még akkor is, ha "csak" igás autó lenne. Ezeket a kis dolgokat szerintem nem fogod tudni javítani, kicserélni. A letört pöcöknél a rolóban, másik rolót kéne venned, volt már valaki, akinek szintén letörött és nem nagyon talált megoldást. az ablakrolók se egyszerü esetek szerintem. stb stb stb.

nálunk eddig úgy volt az autóvásárlás, hogy elég sokáig néztem a használtautót, egy vásárlás elött 1 autót néztünk meg. De aztán ahogy rátaláltam az autóra, az olyan volt, hogy azonnal telefon, elmentünk megnézni és meg is vettük. Van egy ilyen pillanat vagy érzés, amikor tudod, hogy "na ez igen", a sok böngészés után, amikor már eleged van az egészböl :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49522) emvy válasza Dany007 (#49518) üzenetére


emvy
nagyúr

Tehat az zavar, hogy az emberek ezt ennyire ertekesnek tartjak? Hat ja, en se ertek ezzel egyet, de ezen nem fogsz valtoztatni, sajnos. Lentebb viszont ugy tunt, hogy azt preferalnad, ha szabalyozni probalnank.

@Kornelka: jo, majd igyekszem.

while (!sleep) sheep++;

(#49523) szőröscica válasza DeFranco (#49516) üzenetére


szőröscica
addikt

Kolléga linkelte alattam a Fellser kft-t, én is őket ajánlanám. Több munkájukat láttam élőben, szinte várom, hogy a sajátomban is elkopjon a bőr, hogy mehessek bőröztetni. Az oldalt perforál, alul-felül sima bőr (ún. sportkormány bőrözés) az nagyon szép és irtó kényelmes.

(#49524) DeFranco válasza didros (#49519) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek :)

(#49538) Qru


Qru
MODERÁTOR

Offolást tessék szépen befejezni.

mod:

Focis történet szál kitakarítva, ne térjünk vissza rá megint (vagy ha igen, másik topikban, ahova való).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49541) giigz


giigz
veterán

Van valakinek tapasztalata erről a motorról? Milyen ez a TDi? Ez most PD vagy CR, vagy milyen? 2 literből a 110 LE kb. semmi, ezt esetleg tartósra tervezték volna?

(#49542) aero. válasza giigz (#49541) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

CR igen, a 140 meg a 170 lovas butítva.

[ Szerkesztve ]

(#49543) Mágus2 válasza giigz (#49541) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez marketing, az emberekben leülepedett, hogy a 66, 81kw megbízható, ezért ennyit tudnak ezek a motorok.

A régi fényét, hírnevét szeretné visszanyerni ezzel a fogással a vw. Amúgy CR motor.

(#49544) giigz válasza Mágus2 (#49543) üzenetére


giigz
veterán

:R

Azt hittem, hogy ez valami új, de akkor csak egy "kis trükk"...

Az Octavia viszont az 1.2 TSI 105 LE-vel nagyon tetszik.

(#49545) Qru válasza giigz (#49544) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kollégám Polo-t kapott csere kocsinak a márkaszervízben, ilyen 1,2 TSI-t, nagyon dícsérte, hogy jól megy. Igaz, az Octavia nagyobb kasztnis...

#nincsbennetarcsi

(#49546) emvy válasza Qru (#49538) üzenetére


emvy
nagyúr

Semmifele focis tortenet nem volt, a foci egy pelda volt valamire. Elegge fura dontes volt eltakaritani egy szalat, ami ugyan off-topic, de esetenkent voltak benne ertelmes/hasznos gondolatok.

while (!sleep) sheep++;

(#49547) TaaT


TaaT
veterán

:D

Give them hell Ukraine!

(#49548) Xero válasza TaaT (#49547) üzenetére


Xero
nagyúr

;] :DDD

(#49549) giigz válasza Qru (#49545) üzenetére


giigz
veterán

Egy olyan Polot én is elfogadnék nagyon szívesen, 1 tonnához 105 LE/175 Nm, jól megy, keveset fogyaszt. :)

(#49550) footy válasza footy (#49511) üzenetére


footy
addikt

Valaki erre?

Avensisben (2002-2005) a 2.0 D4D megbizhatosagat ismeri valaki? Ez mar DPF-es?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.