Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) bitpork válasza Rivaul (#39995) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A dolog pofon egyszerű: nem kell elmenni a gyerekért és nem lesz ilyen baj :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40002) Rivaul válasza bitpork (#40001) üzenetére


Rivaul
addikt

Ajánlom is az asszonynak :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40003) DeFranco


DeFranco
nagyúr

standard android telefonhoz autós töltőből érdemes valami komolyabbat venni, vagy mehetek fel ebayre valami párdolláros vacakért? van valami jelentősége?

(egy dollárért látok olyan fejeket, amit a szivargyújtóba dugsz be, és a vége standard USB anya, és abba megy a rendes töltőkábel, ha van)

[ Szerkesztve ]

(#40004) MunezXBK válasza DeFranco (#40003) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bemész Tecsóba és 1.000 ft-ért kapsz töltőt.

(#40005) DeFranco válasza MunezXBK (#40004) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát én nem láttam, pedig kerestem, de megyek akkor még egy kört

(#40006) Kornel válasza DeFranco (#40005) üzenetére


Kornel
veterán

madaras teszkóba tuti van, én ott vettem, és ja, ilyen 1000 Ft magasságba volt.

(#40007) _NCT válasza DeFranco (#40005) üzenetére


_NCT
őstag

Én telefonhoz való GPS tartót és usb-s töltőt rendeltem ebay-ről kemény 980Ft-ért, házhozszállítással :D Szóval ha sehol sem kapsz, akkor ebay.

(#40008) DeFranco válasza _NCT (#40007) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt akartam én is, csak nem tudom, mennyire kockázatos, lehet-e hibás, vagy ilyesmi, ami miatt tönkremegy a telefon, vagy esetleg a szivargyújtó

honnan rendelted, küldhetnél egy linket akár privátban is.

(#40009) _NCT válasza DeFranco (#40008) üzenetére


_NCT
őstag

Kínából rendeltem, elvileg nem nagyon kéne neki zárlatot okozni a telefonban, de bármi előfordulhat. Azért én tényleg szétnéznék tesco, auchan stb helyeken mielőtt megrendelem. Szokott ott is lenni 1000.- körül.

Milyen telefonhoz kéne?

Más:

elég nagy szívás, bár nem írt valami részletesen a dologról. Ismét teszek egy mínuszt az "így bízzunk a márkaszervizben" részhez az életemnél.

[ Szerkesztve ]

(#40010) KonzolKartel

Adott egy Rönó Clio 2, ami egyik barátomé. Másfél évet állt az udvaron. Most jutott arra az elhatározásra, hogy csak kéne neki megint kocsi. Elkezdtem neki össze legózni. Az autó nem indul, az immo visszajelző folyamatosan villog. Nem írom le az egész kálváriát, nagyjából két napja próbálom elindítani, szóval már a t*k*m kivan vele. Most arra jutottam, hogy ha kiszedem a burkolatból a panelt, és közel rakom a gyújtáskapcsolóhoz, így gondolom közelebb kerül a trafóhoz és így kap elég áramot az immo, hogy vissza küldje a jelet. Az az tudok indítani.
Valaki tud erre valami okosságot? Be kéne építenem valahova az immo részét a kulcsnak?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#40011) Rivaul válasza KonzolKartel (#40010) üzenetére


Rivaul
addikt

Akku rendben van? Akkor is jelez ha nem kap elég feszt s emiatt nem is indul a kocsi. A fél autót lebontottam ugyan így az immora gyanakodva mire az én kocsimra kötve beindult elsőre...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#40012) V.Stryker válasza KonzolKartel (#40010) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kulcsban, távirányítóban elemcsere? Ha lemerül szarakodhat...anyám Thaliája ugy indult ha kivettük a kulcsból az elemet. :) legóz kicsit azzal is.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40013) dni válasza EQMontoya (#39986) üzenetére


dni
őstag

:R

és az 1AZ-FSE már lehet a barátom?

[ Szerkesztve ]

(#40014) dni válasza TaaT (#39985) üzenetére


dni
őstag

:C

(#40015) KonzolKartel válasza Rivaul (#40011) üzenetére

Igen, rámértem, illetve próbáltam másik akksival is. Illetve mint írtam, ha közelebb helyezem a gyújtáskapcsolóhoz a a chipet, akkor érzékeli.

V.Stryker:
A kulcsos immok nagy része(lehet az összes :F) független az elemtől, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#40016) hdman


hdman
őstag

Sopron city :)

(#40017) Bigemperor válasza hdman (#40016) üzenetére


Bigemperor
senior tag

:DD Hatalmas...

(#40018) giigz válasza hdman (#40016) üzenetére


giigz
veterán

Nem értek tökéletesen egyet minddel, de alapjában véve adja :C :C

(#40019) EQMontoya válasza dni (#40013) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lehet, csak a termosztátra kell nagyon figyelni. Nem egy drága alkatrész, de ha bedöglik (és felforr a víz), akkor vége a blokknak (könnyen deformálódik, ha túlmelegszik), és az nagyon drága játék.

De ha már 1AZ-FSE, tehát 2 literes benzines felmerül, akkor vegyél IS-t. :)
Az 1g-fe egy faék nagyságrendileg, viszont gyönyörűen szól, és nagyon kellemes vezetni. Futástól nem kell félni, világból kimennek.Ezt pl. lealkudni 1.3-1.4 közé, és uccuneki. Bajod nem nagyon lesz vele.

hdman: van egy Lexusom és egy Toyotám, az eddig 4 punci, illetve van egy Mazdám, ami nem szerepel a képen, kéretik pótolni! :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#40020) hdman válasza EQMontoya (#40019) üzenetére


hdman
őstag

Az a négy legyen már elég :DDD

Sopron city :)

(#40021) V.Stryker válasza KonzolKartel (#40015) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ahogy gondolod. :) Csak egy javaslat volt. Mondjuk azt én se értem a mai napig, hogy miért csak akkor indult ha a kulcsból kivettük az elemet. :D Talán mert francia....azok csak mások sz.patására gyártanak autót amúgy is. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40022) dni válasza EQMontoya (#40019) üzenetére


dni
őstag

Nem rossz ötlet, hátul hajt, ez külön jó pont. Egy magamféle nagy ember mennyire fér el benne? (186cm /100kg:) Aztán alkatrész hogyér van hozzá? :) Hova érdemes vele szervizbe járni?

És ha kilépünk a japán autó körből akkor mivel érdemes még számolni?

[ Szerkesztve ]

(#40023) V.Stryker válasza dni (#40022) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Baz, pont a méretem vagy. :DDD

Hát szerviz drága...csak mert néztem ezeket én is magamnak...motor terén nincs gond vele, de a futómű nem a magyar utakra van...szóval nézz fel valamelyik webáruházra futómű alkatrész, esetleg kipufogó árakért.

Nem japán és a mi méretünk? Skoda Superb?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40024) Kickass válasza V.Stryker (#40023) üzenetére


Kickass
őstag

vezérlés se olcsó mulatság hozzá, én is néztem ezeket :D

(#40025) footy válasza Kickass (#40024) üzenetére


footy
addikt

Én is néztem, engem a fogyasztás tántorított el.

(#40026) EQMontoya válasza dni (#40022) üzenetére


EQMontoya
veterán

181cm, 90+ kg vagyok, elférek benne. :)
Alkatrész: bontottan elég olcsó, mert nem nagyon kell. A bódéelemek valszeg neccesebbek, törni nem érdemes. Szilas járművajítónál pl. korrektek, illetve van még 1-2 Toyota szerelő, aki ért hozzá. Nem mint ha olajcseréken kívül nagyon kellene vele foglalkozni.
Ha a hátsó kerekesség és a hat hengeres hang vonz, akkor próbáld ki. Csak arra vigyázz, hogy utána az átlag autó egy unalmas, puritán szar, nem érdemes egy Octaviahoz hasonlítani. Pedig méretben kisebb.

Szóval döntsd el először, hogy mit akarsz. Prémiumot (Lexus IS, 3-as BMW), vagy valami hétköznapi autót, ami picit kevesebbet fogyaszt, és akár picit tágasabb is, megvenni is olcsóbb, de a feeling jóval kevesebb lesz benne.

A fogyasztása nálam eddig 8.3-9.9 között változott, szóval annyira nem kell tőle félni. Ez vegyes, tehát BP-pálya-országút is van benne, és néha oda is lépek. :) A rohadt magas fogyasztás urban-legend, vagy olyan emberek írják, akik nem bírják megállni, hogy ne forgassák folyton a sor6-ot, mert gyönyörűen szól. Ez rendben is van, de hát nem lehet egyszerre baszni és szűznek is maradni.

Futóművel eleddig nem volt gondolom, de nem is nagyon hallottam panaszkodni rá senkit. Azért az elgondolkodtató szerintem, hogy a Szilas járműjavítónál (Toyota & Lexus szakszervíz) 3 embernek van ilyenje az ott dolgozók közül, szerintem nem lehet egy csődtömeg.

Ami drága, az a gumi a 17-es felnire. :D Az tényleg húzós, olyan 140e egy értelmes szett nyári. (Yokohama pl.) De ez igaz minden hasonló kategóriás autóra (BMW 3, C-klasse). Aki pedig drága autót tart, az ne a gumin fillérbasszon, hülyén néznek ki ezek Wanlival. :D A 16-os felnijére azért nem olyan drága, de nem is olyan szép.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#40027) dni válasza V.Stryker (#40023) üzenetére


dni
őstag

Superb az már nagyon nagy, idősödő édesapám egy Super II-vel tolja, nagyon jó koci, imádom vezetni de ekkora egyszerűen már felesleges (kicsit kemény a fotóműve a rossz utakon, amúgy minden tip-top)

Ha minden "drága" hozzá és árban és korban is már ezen a területen járunk. akkor már inkább egy e39.

[ Szerkesztve ]

(#40028) dni válasza EQMontoya (#40026) üzenetére


dni
őstag

Ezt még nem tudtam eldönteni, ezért szombaton megnézem az átlag autókat, amiket kinéztem, utána pedig leszűkítem a kört.

(#40029) neduddki válasza dni (#40013) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csakakor ha 2005 majusa elott kentemntessel tankolta, v. kicserelte a kat-ot, v. utanni az oto

udv

neduddki

mod: #39986) EQMontoya legalabb a datumot jol tudok ha amr hujjeseget iraz az olajrul

olajrul: bof

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40030) EQMontoya válasza dni (#40028) üzenetére


EQMontoya
veterán

Olvasd el a kiegészítést, amit hozzáírtam még.

Same rules apply!

(#40031) neduddki válasza dni (#40027) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI

MekMek jol utanna nezte Te a zaraknak?: - )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40032) EQMontoya válasza neduddki (#40029) üzenetére


EQMontoya
veterán

Forrásként magadra hivatkozni szvsz olyan, mint a saját képedre kiverni. :D

Same rules apply!

(#40033) neduddki válasza EQMontoya (#40032) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jo szorakozast hozza, mit csinaljajk ha sok eszetlen papagajjkent muxik tehetek en arrol hogy en turtam ki a valos bugot /forras totoya/ a felreimformals hejjet
a totoya forumon is csak magam tudom hivatkozni mert azok baxak elovasni a kezelesit:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40034) neduddki válasza dni (#40028) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

itt a ave1 fl kornyeki dolog, dizel is megvan vhun azt is mekkeresem
ha az eleje es a evjarat nincs fedesben akkor a motor ccm a mervado, de vigyazz nem csak a vocvagenesek nem tugyak mijjen motorjuk van ez totoyanal is elofrodul:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40035) dni válasza neduddki (#40031) üzenetére


dni
őstag

Utánanézek még csak csapongok egy kicsit.

(#40036) neduddki válasza dni (#40035) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

ja a hovanyos ave-nal ne hagyd magad lerazni az szijjas motor

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40037) #43960832


#43960832
törölt tag

"Legal Car" -ról esetleg valami tapasztalat? (Üllői út Bp.)

(#40038) KonzolKartel válasza V.Stryker (#40023) üzenetére

Először én is azt hittem, hogy az elem lesz a ludas, ki is cseréltettem. Majd kicsit beleástam magam a témába, és akkor olvastam, hogy az immo nem az elemből nyeri az áramot.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#40039) 8th válasza _NCT (#39866) üzenetére


8th
addikt

Egyre jobban irritálnak az ilyen facckalapok. Itthon is ezt kéne csinálni az ilyenekkel. :P

(#40040) EQMontoya válasza neduddki (#40034) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor legalább azt linkeld be, amit kitúrtál. Toyota fórumot amúgy elég szelektíven olvasok, elég sok a bumburnyák.

As IS-sel kapcsolatban legalább egyetértünk?

8th: ez primitív, barbár rombolás, lófaszt a seggébe, aki ilyet csinál. A usert meg lehet büntetni pénzre, le lehet ültetni, be lehet vonni a jogsiját, de ez középkor.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#40041) _NCT válasza EQMontoya (#40040) üzenetére


_NCT
őstag

Nem rombolás ez. Az anyag nem vész el, csak átalakul :D Majd újra bemegy a user, megveszi és talán legközelebb ésszel fogja használni. Nem p*na ez, hogy ennyire vigyázni kelljen rá.

(#40042) giigz válasza 8th (#40039) üzenetére


giigz
veterán

Egy csomó jó felni odavész...

(#40043) atos19881101


atos19881101
senior tag

Sziasztok,

Van itt esetleg olyan, aki hajt egy 2.0HDi Citroen Xsarat? Ha igen, akkor véleményt tudna róla alkotni? Illetve milyen betegségei vannak?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#40044) GabN73 válasza 8th (#40039) üzenetére


GabN73
addikt

Persze, értelmes megoldás helyett törjünk, zúzzunk. :U
Aláírom, hogy a rendszeres "versenyzőnekképzelemmagam" tényleg nem jó dolog, de tegye a szívére mindenki a kezét, néha azért akaratlanul is becsusszanhat egy hopp most sietnem kell, meg odalépek már neki helyzet.
Inkább biztosítanának mindenkinek rendes, elviselhető árú vezetéstechnikai tréninget, meg versenypályákat, ahol tudják neki szúrni. Én itt lakok, de ez kicsi pálya.

(#40045) EQMontoya válasza _NCT (#40041) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aha, persze. A világ fele örül egy 125-ös motornak, mi meg autókat zúzunk be, poénból? Szakszerű bontással legalább az alkatrészek menthetők, nem kerül egy helyre az összes folyadék a gumival, üveggel, vassal, stb. Ez nettó barbarizmus, és súlyos környezetszennyezés is mellette. A házát rombolnám annak, aki ilyet csinál, és végig is nézetném vele. Külön lefotózva, mikor a gyereke a plüssmacijáért sír, aztán abból a fotóból tanulna.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#40046) TaaT


TaaT
veterán

A tengerentúlon azért (túl)komolyan veszik a közveszélyes viselkedést, olyan dolgokért ami idehaza felfüggesztettel is megúszható odaát súlyos börtönéveket szabnak ki...

Give them hell Ukraine!

(#40047) 8th válasza EQMontoya (#40040) üzenetére


8th
addikt

Lófasz a seggébe aki ilyet csinál? Francokat. Csiszolópapírral körbetekert jó nagy lófaszt a seggébe lehetőleg jó szárazon annak a majomnak aki kiállította a haverját egy fényképezőgéppel a padkára, hogy felvegye amint ő önjelölt ken block-ot játszik egy 200ezres szakadék fospisztollyal. Pillanatig nem sajnálnám ha bezúznák a szarját csak ugye a puhapöcsű törvényeink ezt nem teszik lehetővé sajnos.

(#40048) GabN73 válasza 8th (#40047) üzenetére


GabN73
addikt

Jelentősen megcsappanna idehaza a Béjemvé ellátmány... ;]

(#40049) EQMontoya válasza 8th (#40047) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván büntetendő a cselekedet, de az autó bezúzása nem büntetés, hanem céltalan és káros barbarizmus. Vagy ha valaki bunkó az úton, fújjam le paprikaspray-vel, aztán verjem végig keresztkulccsal az autóját? Lead by example, hallottál már róla? :U

Same rules apply!

(#40050) TaaT válasza EQMontoya (#40049) üzenetére


TaaT
veterán

"jobb" helyeken elárverezik az ilyen autókat :B

GabN73: ;]

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.