Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#219001) szabonagyur válasza tboldi (#219000) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, Jazz brutális áron megy még mindig, de GD Jazz-et már lehet nem is vennék annyiért mennek.

600-800 meg tényleg belépő szint autónál, olyan kell ami megy minél tovább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#219002) chopin42 válasza szabonagyur (#219001) üzenetére


chopin42
őstag

Igen, osztom, de azért mindent talán nem kell feladni, mert akkor tömegközlekedés is lehet alternatíva, olcsóbb is. Ott is kb mindent felad cserébe az ember.
Kinézet: a leharcoltság nem válogat szebb és csúnya autó közt. A csúnya mégis olcsóbb valamelyest. Szóval igen, nem árt, ha az ember a belbecst tartja szem előtt a külső előtt, de azért az sem, ha személyes preferenciák alapján jó ránézni a frissen mosott kocsira.
Pl a Renault Thalia egy pusztulat, pedig csak egy clio puttonnyal. Utóbbi mégis bejön, míg Thaliát sosem vennék.
Jazz pedig sajna felejtős, drága.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#219003) szabonagyur válasza chopin42 (#219002) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem bántásból írtam, de pont emiatt vennék Thaliat, mivel lehet kevésbé népszerű, de akár jobban is kaphatsz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#219004) rbalint88


rbalint88
addikt

Baratoknak keresek autot. 3M-ig minel fiatalabb, vallalhato futassal. Elso autojuk lesz, valoszinu inkabb hosszabb tavokon fogjak hasznalni. Ketten vannak, ugyhogy nem kell hodaly, nemi autopalyakepesseg nem art. Ilyenek jottek azembe tomegevel, hogy Clio 0.9tce, 1.5dci, Ford Focus 1.5-1.6tdci, Skoda 1.0-1.2tsi, 1.4tdi. Kis ccm szivokat engedjuk el, azoktol csak elmegy a kedvuk az autozastol :)
Van a fentiek kozott olyan, ami idozitett bomba konstrukcio vagy veheto barmelyik, ha adott motorral van jo allapotu? :R

(#219005) Qru válasza rbalint88 (#219004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem lesz sok rövid táv akkor az 1.5 dci nagyon jó, már kinőtte a gyerekbetegségeket.

Hova süllyedek, hogy már 3F autót is ajánlok... :W :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#219006) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Ezt lehet ide is beosztom, de csak OFF-ban, mivel az autó milyensége már megvan :D:

Sziasztok!

Szembejött egy jó állapotú 2013-as Peugeot 508 Allure, 2.0 HDI 140 le, manual. Kiskunhalason található a gépjármű, erősen gondolkozom a megvételén. Forgalmi, így rendszám és alvázszám is rendelkezésre áll.

Kérdéseim:
1. Hova érdemes vinni komplett átvizsgálásra + diagra a vasat, ahol tutira értenek is hozzá? (lehetőleg a közelben, hogy a gazdája is belemenjen :))
2. Online lekérdezésre érdemes pénzt költeni, a JSZP-n kívül? Amennyiben igen, melyik oldal javasolt?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#219007) Qru válasza fpatrik17 (#219006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lekérdezés inkább csak akkor, ha külföldi volt de ha nincs semmi infó róla akkor itt nem kell fizetned érte: Totálkár. Amúgy meg fizetősök közül AutoDNA vagy VINinfo.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#219008) ricardobayes válasza rvn_10 (#218981) üzenetére


ricardobayes
csendes tag

Yaris nagyon bevált hasonló használatra. Hihetetlen megbízható, egész kényelmes, kicsi autópályát is bírja akár. Nagyon keveset fogyaszt, csomagtartó egész sokmindent elnyel. (5-6 zsugor víz stb)
Plusz, sajnos a töréstesztet is ki tudtuk próbálni, egy keresztezödésben telibe kapták oldalról a vezetöoldali ajtónál. (Senkinek semmi baja nem lett).
Vettünk egy ugyanolyat.

[ Szerkesztve ]

(#219009) fpatrik17 válasza Qru (#219007) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Totálkár amit linkeltél fizetős... Vagy én értettem rosszul valamit? :F

• Honor Magic5 Pro •

(#219010) Qru válasza fpatrik17 (#219009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Ha nem áll rendelkezésre kártörténeti adat, akkor vagy 0 forintot fizetsz"

0. koros csekkolasnak jo. Ha nincs adat a tobbi akkor is fizetetos.

#nincsbennetarcsi

(#219011) chopin42 válasza Qru (#219010) üzenetére


chopin42
őstag

Amikor mostanában próbáltam, mindenképp a befizetéses oldalon kötöttem ki. Adatok kitöltése, és oda irányít.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#219012) Qru válasza chopin42 (#219011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor beetetés volt csak a 0 Ft-os lehetőség? :F TotálKár érte. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#219013) szabonagyur válasza Qru (#219012) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert változott a logika, ha nincs adat akkor 0. Ft a vége vagy ha úgy akarod a befizetett 4990-ből 2495-ért kaphatsz egy másik lekérdezést. De meg kell előlelegezni.

Ezzel valamennyire azt akadályozzák meg, hogy kijön, hogy volt sérülés de a részlet senkit nem érdekelt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#219014) maximilian4


maximilian4
addikt

Valaki nem tud eladó jó állapotú 1.9pd passatot (5.5, 131 le)? Már egy jó ideje túrom a netet, facebookot, de eddig csak lekotlott példányok jönnek szembe amiket nagyrészt c típusú állampolgárok hirdetik.

Maxi

(#219015) dj79 válasza maximilian4 (#219014) üzenetére


dj79
senior tag

Fb csoporton belül is nézted? Kb annyiért adják a szép és jó b5.5-t, mint a hasonló évjáratú szintén awx a4b6 audikat (awx/avf motor esetén)

[ Szerkesztve ]

(#219016) maximilian4 válasza dj79 (#219015) üzenetére


maximilian4
addikt

Persze néztem. Egyet találtam, bence baranyi nevű tag hirdeti 1.4-ért patika avf. Azt megnéztem volna, de az eladó enyhén szólva seggarc.

Maxi

(#219017) zonaldino


zonaldino
csendes tag

Egy ideje nézegetem a CLA merciket, de elég limitált tudásom van autók terén, főleg azért tetszettek meg mert céges kocsiként tudtam használni egyet. A benzinest preferálnám mindenképp, konkrétan ezt a két autót néztem ki most:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mercedes-benz/cla_180/mercedes-benz_cla_180_urban_7g-dct-20033071#sid=102f6f8b-f7bf-4cb6-9e41-b6973e3ed2ae

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mercedes-benz/cla_180/mercedes-benz_cla_180_urban_2tulajtol_uj_fekek_vegig_szervizkonyv_gyonyoru_allapot-20057278#sid=50d6e95a-3634-416d-917c-e9426b80b9b9

A második nagyon gyanús nekem ilyen áron, de nem jövök rá mi lehet a catch, talán megtörhették?

Az elsőben csak az automata váltó zavar, illetve hogy a járműnyilvántartás alapján már volt károkozó balesetben, szóval ebből elég agresszívan próbálnék meg alkudni.

Mennyire őrültség bármelyik autót megvenni? Messze lakok mindkettőtől, szóval csak akkor próbálkoznék, ha elég biztos vagyok benne hogy megvenném.

Lexus UX-eket nézegettem még, de kicsit a budget-em felett van (kb 7 millió).

[ Szerkesztve ]

(#219018) rbalint88 válasza zonaldino (#219017) üzenetére


rbalint88
addikt

Elengednem a tipust. A Merciseg a C, vagy meg inkabb E-osztalytol kezdve jelent valamit, ezek az elsokerekes platformon levo autok semmivel nem adnak tobbet egy kommersz markahoz kepest. A kinezett peldanyok nem is jol felszereltek, max az ules kenyelmesebb egy atlag tucatkompakthoz kepest, meg lehet hegyezni a cerkat a merci csillagra, ami kicsit megmosolyogtato egy ilyen butikosne/fodrasz/mukormos autoban. Bocs ha nagyon negativ vagyok, szomszed csajnak volt ilyenbol A180-ja, meg most az uj szeriabol van egy fullos CLA-ja. Oszinten a csillagon, a magasabb vetelaron es fenntartasi koltsegen kivul nem tudok mondani semmit, ami egy jol felszerelt Golf fole helyezne a tipust, mikozben 5millioval dragabb nala ujonnan. Szvsz egy highline vagy GTI Golf, Seat Leon, Audi A3 sportback iranybol boven tobbet ki lehet hozni ebbol a keretbol, fele annyi lesz a szervize es amugy jobb autot is kapsz a penzedert. Pl: [link] , [link] , [link] , [link] , [link] , [link] , [link] , [link] , [link]

(#219019) zonaldino válasza rbalint88 (#219018) üzenetére


zonaldino
csendes tag

Köszi a választ, ezért is írtam, hogy hátha valaki lebeszél ha rossz ötlet. A hatchbackektől félek kicsit, mert nagyon magas vagyok, de ki kell próbálni, még nem vezettem egyik autót sem.

(#219020) Rodzser Mór válasza zonaldino (#219017) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Abba a fehér CLA-ba 145 cm-nél magasabb ember ne nagyon akarjon hátra beszállni (és kiszállni se).

(#219021) rbalint88 válasza zonaldino (#219019) üzenetére


rbalint88
addikt

A vezetoules helykinalatat nem befolyasolja, hogy 3-4-5ajtos kasztni van azonos platformon moge biggyesztve, az csak a hatso ulesen es a csomagtartoban jelent valtozast. A nepkompaktokban egyebkent globalisan tobb lesz a hely, mint a merciben. Nemetek meg figyelnek arra, hivy az elso ulesen a langaletak is jol erezzek magukat :)

(#219022) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Kisebb méretű olcsó* autót keresek legalább 5-6 évre.

Felhasználás;
80% város, rövidebb távokon és 20% telek, ahol elég rossz földút van.

Ezek fontosak:
- kis méret - max. Corsa, de lehet mégkisebb is
- viszonylag nagy hasmagasság (nem SUV-ra gondolok, csak ne akadjon fent mindenen, mint a 308-am)
- olcsó (üzemanyag, fenntartás, vételár, stb.)
- legyen hozzá 5-6 év múlva is alkatrész jó eséllyel

Előny, de nem feltétel:
- légkondi
- nem rohadós karosszéria

Olyan 1 millióm van arra, hogy átvizsgáltassam, megvegyem, átírassam, a szükséges szervízeket megcsináltassam rajta, és megvegyem hozzá a felniket, gumikat (ha nincsenek téli/nyári kerekek), stb.

Mit javasoltok?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#219023) tboldi válasza Bici (#219022) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt vagy ezt.

A felsorolt kritériumokból egyedül az alkatrészes, ami nem 100%-ban teljesül. Mivel egy Fiat Punto van a köntös alatt, van dögivel és nagyon olcsón minden, viszont ha maga a köntös, azaz a karosszéria sérül, akkor egy kicsit nehézkesebb az utánpótlás.
Cserébe az első sárvédő tuti, hogy nem rohad, mert műanyag. :D De amúgy sem rohadós, ha nem volt sérült.

[ Szerkesztve ]

(#219024) pècsimunkás válasza rbalint88 (#219021) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Toyota Aurisban lènyegesen kisebb a hátsó lábtèr, az 5 ajtósban, mint a kombiban.

Az Aurist követő Corolla 5 ajtós, egyenesen a kategória paródiája/szègyene hátsó lábtèr ügyileg.
A kombi teljesen rendben van egyébként.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#219025) rbalint88 válasza pècsimunkás (#219024) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat nalam az ulesprobanal esett ki mindketto, eleve en mar feszengtem elol, de mogem lehetetlen volt beulni. Kombit neztem mindkettobol. i30 kombi lett vegul a ceges verda, hat az se tancterem… 188cm es 90-100kg kozott vagyok, de nem szelessegben nem fertem el a Toyotakban sem. Prius 2 ellenben tok jo tagas, fejteret leszamitva meg hatul is jo nagy hely van

(#219026) Rodzser Mór válasza Bici (#219022) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Pl.:
- Suzuki WagonR+
- Suzuki Ignis
- Ford Fusion

(#219027) Rodzser Mór válasza tboldi (#219023) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Állandóan nyomod ezt a nyomi Lanciát. Valami ügynöke lehetsz a márkának :P

(#219028) tboldi válasza Rodzser Mór (#219027) üzenetére


tboldi
nagyúr

Imádom, na. Anyumnak volt egy magas felszereltségű 1.3 dízele (kép1, kép2, kép3), az indított el a lejtőn. :D

Amúgy a családi flottában van WagonR is, a Lancia ∞-szer különb. De ha az Ignishez hasonlítjuk, akkor sem változik az egyenlet.

[ Szerkesztve ]

(#219029) Rodzser Mór válasza tboldi (#219028) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Az a te egyenleted, a te szempontjaid szerint ;)

[ Szerkesztve ]

(#219030) tboldi válasza Rodzser Mór (#219029) üzenetére


tboldi
nagyúr

Objektíven nézve is nagyon kellemes merev hátsó híddal közlekedni rossz utakon. A csatolt lengőkar sem űrtechnika, de azért na. :D

[ Szerkesztve ]

(#219031) Rodzser Mór válasza tboldi (#219030) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Hát szerintem meg dobálja a kasztnit a merevhíd rossz úton.

(#219032) tboldi válasza Rodzser Mór (#219031) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezek szerint elromlott az irónia detektorod, sebaj. :)
Ez volna az én mondanivalóm lényege is, az említett Suzukik merev hidasak, a Lancia csatolt lengőkar.

De nem csak ezért írom, hogy különb a digóhintó, a felhasznált anyagok, vagy az ülések komfortja, mind az Ypsilon javára írható pont. Még az általad ajánlott Ford Fusion is kellemesebb élmény lehet az Ignisnél vagy a WagonR-nél, bár azt nem ismerem közelről.

[ Szerkesztve ]

(#219033) Tothgera30 válasza Bici (#219022) üzenetére


Tothgera30
Ármester

C3 1.4, Fiesta 1.25, Panda 100HP?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#219034) Rodzser Mór válasza tboldi (#219032) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Viszont a pickup-ok és terepjárók jórésze merevhidas. Még talán az új konstrukciók között is sok van ilyen.

(#219035) hobizoli válasza tboldi (#219032) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en a regi Ignist ismerem csak, mert az volt 12 evig csaladban, az ujat nem, de a Y az elegge jobb

egyedul azt a kozepre elhelyezett oraegyseget nemtudom hova tenni

több drón kell ;P

(#219036) Rodzser Mór válasza hobizoli (#219035) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nem kell már sehova sem tenned. Ott van középen! :DDD

(#219037) tboldi válasza Rodzser Mór (#219034) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet, mindenesetre a Suzuki megoldása gerincproblémákkal küzdőknek nem ajánlott. :D

(#219038) tboldi válasza hobizoli (#219035) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk a WagonR lassan 20 éve megvan, és apum nem akar megválni tőle, pedig több szempontból is jobban járhatna. :D

Engem nem zavart az Ypsilonban, pedig azelőtt egy Renault Modust vezetve én is utáltam. Próbálok visszaemlékezni, és arra jutottam, hogy talán a Lanciában távolabb volt tőlem, elég volt csak szemmel jobbra pillantani, a Renult-ban meg úgy rémlik, el is kellett fordítanom a fejem kissé, hogy lássak bármit is.

(#219039) rbalint88 válasza Bici (#219022) üzenetére


rbalint88
addikt

Daihatsu Terios.

(#219040) hobizoli válasza tboldi (#219038) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Yaris-ban is ott volt....szeritnem egy halal :U

több drón kell ;P

(#219041) Qru válasza Rodzser Mór (#219036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#219042) Qru válasza hobizoli (#219040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1, engem is idegesít amúgy.

#nincsbennetarcsi

(#219043) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Gondolkodom hogy lecserélném a jelenlegi autónkat egy 2018 Ford Focus 1.5 TDCI MK3.5 kombit. Évente olyan 30.000kmt megyünk vele. A gyerek miatt maradnánk a kombinál vagy akár egyterűnél vagy egy szimplán nagyobb autónál amiben kényelmesen elférünk. A keret nagyjából 4.5m lenne. Mit tudnátok javasolni milyen autókat nézzünk? :) Köszönöm!

(#219044) Bici


Bici
félisten

Köszi mindenkinek a választ, végignézem a javasoltakat. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#219045) rbalint88 válasza hramon94 (#219043) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha nincs baja, ne csereld, kb ugyanez a kategoria van 4,5-ert is. Ha valami hianyzik belole, inkabb jarj utana, hogy elerheto volt-e a tipusban es mennyibe kerulne berakatni :R

(#219046) stilo18


stilo18
addikt

2010-es Honda Accord -ot érdemes nézegetni még ilyen 3M-os kategóriában? (2.0 benzines)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#219047) Rodzser Mór válasza hramon94 (#219043) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Ha kell a nagyobb hely, akkkor az egyterű a jó megoldás. A Focus egyébként sem nagy belül a hátsó sorban.
Pl:
Opel Zafira Tourer
vagy a Ford S-Max (de ez nagyobb autó picivel már)
Renault Grand Scenic
kombi esetén:
Skoda Oktávia kombi

(#219048) vzsryl válasza rbalint88 (#219045) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hatalmas +1!

Ennyiért jobb autót biztos, hogy nem kap, de rosszabbat simán.

stilo18: A 8 gen. Accord 3M-nál kezdődik, tehát csak leharcoltat tudsz ennyiért venni. Nagyon elszállt az áruk, 4M alatt nincs sok értelme ilyet keresni.
Ha japán 2L-es motorral akarsz közép-kategóriás autót venni, akkor Avensis T25 korai példányait tudom javasolni, de azok is általában drágábbak. Vagy ott van a Laguna Mk3 2.0 szívó Nissan motorral. Ez még 2M-ból is kijön, és T25-ös Avensis/Accord Mk8 kategóriája, életkorban is (2007-2014).
Van Mazda 6 Mk2 155 lovas is ennyiért, de azok rohadnak.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#219049) Vismajor01 válasza rbalint88 (#219045) üzenetére


Vismajor01
addikt

Attól függ, hogy miért akar váltani. Ha több hely kell akkor 4.5-ért simán kap jobbat, csak nem lesz 2018as. Ha azért cseréli mert újabb kell akkor én se vágnék bele.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#219050) ad4m1337 válasza tboldi (#219028) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Amúgy nekem tetszenek a Lanciak, amit nem rég linkeltél a csoportba 1.5M -ért (Lancia Musa), brutál szép állapotban (képek alapján), bele is szerettünk, már majdnem szerveztem, hogy megnézzük, de azóta beszéltem pár kereskedő ismerőssel és mindenki lebeszélt, főleg a nehézkes alkatrész beszerzés miatt, főleg ami a linkben van, robotizált váltó, na arra tényleg "challenging" lenne szakit találni ha bármi baja van...

Szerintem maradok a Jazz / Yaris keresésen, egyszer már megjártuk régi használtatóval, amihez kevés alkatrész van és viszonylag ritkább darab volt (Peugeot 106)...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.