Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189001) tboy93 válasza Doki16 (#188991) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem egy nagy autó.

(#189002) dbocskai válasza vzsryl (#188998) üzenetére


dbocskai
tag

Igen egy Land Rover Defender vagy egy G osztály úgy néz ki, de tegyünk egymás mellé egy CX-5-öt meg egy Sharant. Ég és föld designban.

Amúgy írhattam volna Q5-t is, tíz éve az se tudott többet, volt benne tempomat, meg automata ablaktörlő, talán egy xenon, aztán kalap kabát.
De talán túl jó példa volt az Octavia, mert a kifutó modell az egyetlen piacon, ami megfelel az igényeknek és van belőle kínálat, ha eltekintünk a SUV dologtól.

Az árak meg túl viccesek, az újautó árak emelkedése miatt, valójában annyiba fáj a használtautó, mint az új 4 éve..

(#189003) xEon1337 válasza STC Speed (#188997) üzenetére


xEon1337
őstag

Mert francia.

"Less but better" - Dieter Rams

(#189004) cappa72 válasza dbocskai (#188999) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem pl. egy Ford S-max már nem annyira egyterű (de mégis az), és a 2 literes hdi elég jól húzza azt a bódét. Csak hát ha automata kell, akkor a póversiftet nem szokták ajánlani...
(Ja, egy biturbós S-max 240LE....)
Talán a legcsinosabb egyterű. És mivel áramvonalasabb a suvoknál, még tényleg jól is megy.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#189005) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A becsületes nepper amúgy milyen téren becsületes? Van nála 1.4-es Honda Jazz 3 misiért.[link]

Buliban hasznos! =]

(#189006) inf3rno válasza GeneraL_XTX (#188968) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem mindenki így tolja, nekem pl sosem volt még ilyen meghúzásos dolgom sem 20 év alatt. Egyszer tolattam fának este, mert elvonták a figyelmem meg mert annyira vastag volt a fa, hogy a visszapillantóban úgy tűnt, mintha semmi nem lenne ott csak az éjszaka. Azért 5-10-el is elég durvát ütött az a kis koccanás. Egy frontális ütközés brutális lehet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#189007) bernel válasza inf3rno (#189005) üzenetére


bernel
tag

Ez 2014-es, hasonló áron adnak 2012, 2013-asokat is mások.

[ Szerkesztve ]

(#189008) Tothgera30 válasza inf3rno (#189005) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Vegyes. Alaposan körbemérném.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#189009) phaet0n válasza Tothgera30 (#189008) üzenetére


phaet0n
tag

Felvállalja, hogy nem feltétlenül gyári fényezésű autókkal kereskedik, de amiben többet érthet az átlagembernél, az az, hogy kisebb eséllyel vesz roncsból újjáépített autót (vagy mondhatjuk úgy is, hogy nem ebből keresi a pénzt, egy-két ellenpéldával szemben).

Én már vettem tőle autót, nem volt vele baj.

(#189010) bernel válasza phaet0n (#189009) üzenetére


bernel
tag

Bevizsgáltattad előtte az autót, amit tőle vettél, vagy csak elhitted neki, amit mondott az állapotáról? (Felteszem neki nem érdeke trükközni az autókkal, tekintve, hogy a felépített imázsa hoz neki egy csomó megrendelést.)

(#189011) phaet0n válasza bernel (#189010) üzenetére


phaet0n
tag

Igazából nem mondott semmit az autóról, odaadta a kulcsot meg a papírokat, és volt lehetőség megnézni. (mármint nepperszövegre gondolok, hogy nem mondott, de lehet, hogy az én hülyeségem, hogy nem egy "átmeneti gazdától" akarok megtudni mindent az előéletről)

(#189012) Tothgera30 válasza phaet0n (#189009) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért ezek erős kijelentések, megalapozatlanul. Tények: Három esetben kerestem meg, elsőben egy túlárazott mk3 Focus kombi ügyében, ott telefonban sem említette hogy törve volt, így háromszáz km utazás után derült ki hogy fél oldala le volt darálva. Persze, kinek mi a roncs. De egy akkor öt éves, majdnem három millás autónál ez minden szempontból problémás. Második esetben egy barátom nézett nála egy Polo-t, ott arrogáns, lekezelő volt, sokszor említve csak ez-azt kell kicserélni, lekenni, stb. Bár nem akarta rátukmálni az autót, de árban feljebb volt mint azt állapota alapján ítélném (és ezt sok esetben észrevettem). Harmadiknál pedig szintén elmentünk, bár nem sok sikerrel, ott pedig csak alkalmazottak voltak, akiknek fingjuk nem volt hogy mit/miért, és hogy a főnök engedi-e.

Egy szó mint száz, helyén kell kezelni a dolgokat. Nem mondom hogy nincs nála tökéletes vétel, de azt is át kell szűrni a rostán hogy óriási a hype körülötte.

Másrészt én eléggé a gyárias, hibamentes, megkímélt autók felé hajlok. Értem én hogy az a kínálat teteje, és azon a kereskedő nem fogna sokat.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#189013) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Viszonylag még fiatal, de jó állapotú használt amerikai típusú autót szeretnék vásárolni, de úgy gondolom mire Magyarországra behozzák, szép kis haszonnal szeretne mindenki túl adni rajta. Ezért gondoltam külföldről (európából) kellene behozni, de kinek mik a tapasztalatai, melyik országba lenne érdemes elmenni ahol van is választék, olcsón (magyarországi árakhoz képest) és jót lehet kifogni? Esetlegesen olyan személyt/céget felfogadni, aki Amerikából behoz nekem olyan modellt, amire szükségem lenne, ez mennyire járható út?

[ Szerkesztve ]

(#189014) phaet0n válasza Tothgera30 (#189012) üzenetére


phaet0n
tag

https://becsuletesnepper.hu/gyakori-kerdesek/
https://becsuletesnepper.hu/szolgaltatasaink/hasznaltauto-ertekesites/

A játékszabályok adottak, ezen felül azon múlik, hogy kinek mik az elvárásai egy használtautó vásárlás során.

Szerk.: én vásárlásnál nem azt nézem, hogy olyan autót találjak, ami tökéletes állapotban van, hanem olyat, amin kopó-fogyó cserékkel racionális keretből jót lehet varázsolni, azon kívül számomra csak az fontos, hogy egy esetleges balesetnél ne hajtogatódjon rám, illetve ne kelljen motort generálozni vásárlás után.

[ Szerkesztve ]

(#189015) molnarpeter válasza Rendo84 (#189013) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Intézd magadnak az egészet USA-ból, úgy jössz ki legjobban. Milyen típus?

(#189016) Rendo84 válasza molnarpeter (#189015) üzenetére


Rendo84
senior tag

Főleg Camaro, Mustang, Charger az elsődleges célpontok.
Egy picit az amcsi- eu közti szabvány különbségektől is tartok. Nem tudom mennyire kell az autót "eusítani" ez esetben?

[ Szerkesztve ]

(#189017) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Az ilyen lízinges kocsikról mik a vélemények? Carnext, Eurofleet, stb.

Buliban hasznos! =]

(#189018) Qru válasza Rendo84 (#189013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Svájcban elég sok az amcsi vas, a helyi hasznaltauto-n nézz szét. Vagy német piac is elég nagy érdemes ott is körbe nézned.
Ha magad hoznád be az is járható út de egyszerűbb olyat megbízni aki ezzel foglalkozik.
Plusz vannak itthon fb csoportok oda lépj be akár itt helyben is lehet kapsz neked tetszőt.

#nincsbennetarcsi

(#189019) molnarpeter válasza Rendo84 (#189016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lámpát szokták cserélni tudtommal (vagy pluszban felszerelni megfelelőt). Némelyik létezett EU kiadásban, azokat előnyben részesíteném, cégnél is volt Mustang amit magyar márkakerből vettek újonnan.

Oldalak: mobile.de, autoscout, gaspedaal így hirtelen. USA: ebay, Craigslist, vagy esetleg copart/iaai aukciókat is meg lehet nézni (nem csak töröttek vannak)

[ Szerkesztve ]

(#189020) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na közben átnéztem ezt az ADAC-os statisztikát: [link] Ezek szerint a gyártási év is elég sokat számít, vagy esetleg az is előfordulhat, hogy bizonyos életkor felett egyes típusok könnyen lerobbannak. Ezek alapján azért jobb kerülni a 2015 előtti Kia és Hyunday modellek többségét. Főleg a Kia Ceed és a Hyunday i20 tűnik botrányosnak ilyen 5-7%-os autópályás lerobbanási aránnyal. Ha feltételezzük persze, hogy nem arra irányul a statisztika, hogy a német márkákat jobb színben tüntesse fel. Nem olyan jó már a németem, nem világos, hogy 1000 lerobbant járműből számolják e az értéket vagy 1000 azonos típusú járműből. Az utóbbi lenne jóval hasznosabb, mert az előbbinél torzít, hogyha valamiből több fut az utakon, akkor abból több is fog lerobbanni.

Buliban hasznos! =]

(#189021) szimi57 válasza Rendo84 (#189016) üzenetére


szimi57
őstag

Fészbukon van amerikai autós csoport több ezer taggal.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#189022) Qru válasza Rendo84 (#189016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ködzáró fény kell (kint nem kötelező), ha az index piros azt sárgára kell cserélni, illetve ha a fényszóró vetítési képe szimetrikus akkor eu-s asszimeteikusra kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#189023) David891 válasza molnarpeter (#188964) üzenetére


David891
csendes tag

Köszönöm a válaszod és ilyen távokra jó a dízel?
Amúgy a ford automata váltója mennyire szar?

(#189024) Nagyfejű


Nagyfejű
aktív tag

Sziasztok. Segitséget kérnék akinek van vagy volt 2007Grande Puncija 1.9 sport 131le menyire megbizható? Mi a tipushibája? Vagy esetleg felejtős autó?

(#189025) dj79 válasza Nagyfejű (#189024) üzenetére


dj79
senior tag

Az a fránya autocorrect... :D

(#189026) Rendo84


Rendo84
senior tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#189027) cappa72 válasza dj79 (#189025) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#189028) Nagyfejű válasza dj79 (#189025) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

:DD

(#189029) Tothgera30 válasza phaet0n (#189014) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezt olvastam, és nem is ezzel volt a gond. Pontosan úgy kerestem autót ahogy te, de számomra fontos a patyolat állapot. Ezért azzal is tisztában vagyok hogy a kínálat tetejéről találtam minden szempontnak megfelelőt. Azzal zárnán a szösszenetet, hogy "a stílus, maga az ember", emiatt én nem ragaszkodnék ahhoz, hogy Istvántól vegyek autót.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#189030) molnarpeter válasza Nagyfejű (#189028) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Motor jó amúgy, M32 váltónak lehet csapágy baja (6 fokozatú), meg a szokásos kettőstömegű (szerintem ez az évjárat dpf nélküli). Hátsó lámpa testelés, ajtó átvezető kábelek megtörése, toronycsapágy, stabpálca, lengéscsillapítók, rugók problémája előfordul. Szervó gyakori gond, kb 70k a javítás. Rozsda tekintetében első lengőkarok és a bölcső állapota mérvadó. Hátsó kilincsek előbb-utóbb nem nyitnak, illetve a kurblis hátsó ablakemelő szerkezetek be szoktak állni (hátsó villanyablak nettó nincs a piacon, szóval háromajtós kell :D). Fűtő venti előtét ellenállás hibája előfordul, digit klímában az állító motorok - mint minden autónál - plusz hibalehetőség.

Összességében olcsón sok autót kapsz a pénzedért, aminek aránylag több, viszont fillérekért javítható baja lehet, kivéve váltó/szervó/bölcső (ha voltak javítva, illetve nem látszik jelentős rozsda, akkor jobb ajánlat).

(#189031) molnarpeter válasza David891 (#189023) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

15 km-en be tud melegedni szerintem, és mivel írtad a hétvégi hosszabb utakat, szerintem nem lenne ebből fakadó probléma.
Powershift: átlag automatánál valamivel nagyobb a kockázat szerintem (gondolok itt a hiba esélyére, illetve a javítás árára), kevesen foglalkoznak vele és nem mindenki tartja be szigorúan a kötelező olajcseréket.

Tartom, hogy erre a használati profilja Ampera kellene, az úgyis automata alapból :D vagy kombit szeretnél? (Akkor V60 D6 esetleg, de ott több dologra kell figyelni.)

(#189032) molnarpeter válasza inf3rno (#189020) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez sem szentírás, több márka saját assistance szolgálattal kontráz, nameg adott márkák tipikus vásárlói közege sem homogén - Herr/Frau A. segítséget hívhat izzócseréhez, míg B. rendelkezik bikakábellel is, és inkább a szomszédnak szól.

(#189033) Nagyfejű válasza molnarpeter (#189030) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Köszönöm, pl mi lehet jobb vétel?

(#189034) molnarpeter válasza inf3rno (#189017) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Céges/magán témára akartam reflektálni, de tovább gondoltam :D tulajdonos természetes/jogi személy mivolta is árnyalt téma, antitálentum a saját autóján is lerúgja a kuplungot meg a cégesen is, stb. Új autó eladások nagy része cégre megy, a magánszemélyek meg szerintem nem mindig engedhetik meg maguknak, hogy néhány év után el is adják az autójukat. Mindig a konkrét példányt kell nézni, mellé a kínálat többi részét, nameg az árcédulát :R lehet jó vétel egy fáradtabb darab is, ha elég olcsó, stb... a piac pedig elég nagy, a reális értékelésben szoktak az átvizsgáló szakemberek segíteni. A jobb állapotú autó sem jelenti azt, hogy mindig is az volt és sosem esett baja, de van olyan jó, ha minőségi munkát végeztek rajta, gondolok itt akár a karosszéria javításra is, de érthető az általános karbantartás elvégzésére éppúgy. Némi túlzással gondolom nem ellenkeznél, ha neked megfelelő autót fél áron adnék, viszont kéne rá parkolási sérülés miatt néhány csavarozással cserélhető elem, vagy mondjuk magasabb a futása, ellenben végig autópályán duruzsolt.

(#189035) molnarpeter válasza Nagyfejű (#189033) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem 1.3 Multijet GP-m van, de ingyen volt, annál jobb vételt nem tudtam ;] Mennyi a keret és mik az igények? Lásd kérdések az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#189036) Nagyfejű válasza molnarpeter (#189035) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

1m max, igények, mebbizható legyen.. Olcson fentartható havi kb 700km megyek

[ Szerkesztve ]

(#189037) Viiktor1989 válasza molnarpeter (#188979) üzenetére


Viiktor1989
tag

Szia. Köszönöm az ajànlàst. Ducato-n belül mikre érdemes még odafigyelni?

(#189038) bernel


bernel
tag

Használt autóvételnél ti foglalkoztok olyan kereskedőkkel, akik még a google térképen sincsenek rajta? A hahu-n nézve jópár ilyenbe futok bele, hogy XY kft autókereskedéssel foglalkozik, és nincs a térképen, vagy esetleg rajta van, de nulla értékeléssel.

Persze ettől akár lehetnek korrektek is, de nekem valahogy furcsa az olyan kereskedő, akinek nincs netes jelenléte, nincsenek vásárlói értékelések, stb.

Jól gondolom, hogy az ilyeneket jobb kerülni?

(#189039) dellfanboy válasza bernel (#189038) üzenetére


dellfanboy
senior tag

lehet csak oldschool...
en az ellenkezojebe is futottam bele, review alapjan okesnak tuntek, de akkora tragyahalmokat arultak hogy hihetetlen+ bunkoztak is :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#189040) bernel válasza dellfanboy (#189039) üzenetére


bernel
tag

Melyik cég, csak hogy mi is tudjuk?

(#189041) dellfanboy válasza bernel (#189040) üzenetére


dellfanboy
senior tag

credit car csepel

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#189042) bernel válasza dellfanboy (#189041) üzenetére


bernel
tag

Köszi. Érdekes, hogy nem kevés értékeléssel van jó pontszámuk.

(#189043) dellfanboy válasza bernel (#189042) üzenetére


dellfanboy
senior tag

azert igy utolag visszagondolva voltak into jelek, pl egyik hirdetett verdan se latszik a magyar rendszam... alt ugy vannak fotozva hogy a szelvedo matrica se nagyon latszodjon.
no mind1 lehet csak rossz napjuk volt, [mondjuk ez nem valtoztat anem korrekt auton amit hirdetnek, pl az auto amit neztem szervizkonnyvel hirdettek. tudom 2020-ban nem sok jelentosege van. az autohoz volt szervizkony 1 pecsettel ami madridi. az autot nemetbol hoztak be. azert vevokent a vezetett szervizkonyv nem ezt jelenti szamomra, arrol nem is beszelve hogy az autoban 200k +km volt a pecset 70-nel se elotte se utana semmi... en mar lassan ott tartok az osszes kereskedot kerulom, pl az a nepper aki becsuletesnek mondja magat. alt vetelkor nagyitoval keresi a hibat de eladasnal biztos vagyok benne hogy nem ennyire reszletes...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#189044) akooos válasza bernel (#189038) üzenetére


akooos
veterán

Én speciel az autóval foglalkoznék, nem a kereskedővel. Ha valami tetszik, elmegyek megnézem, akkor is ha 5-ös az értékelés és akkor is ha 1-es.
Bunkó ember is árulhat jó autót és minősített arany kereskedő is szart :)

(#189045) gzbotii válasza BigBlackDog (#188777) üzenetére


gzbotii
veterán

Múlt héten két Renaultal volt dolgom. Egyik kolléganőé, riasztó random beindult (Megan 2). Saját nyugalmunk érdekében levettem róla az akkusarut. Másik egy annak kortárs Clio, velünk párhuzamosan állt ki a parkolóból, motor fura hangok után leállt, aztán vissza kellett tolnial a helyére.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#189046) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, egy érdekes kérdésem lenne hozzátok.
Autót szeretnénk venni, találtunk is hála az égnek olyat, ami akár még jó is lehet, egyetlen furcsaságot fedeztem fel a rendszám lekérdezést követően.

Az autó egy német úré. Ő vette újonnan, 2004-ben, szalonban, Németországban.
Az úr 2011-ben Magyarországra költözött, majd 2013-ban magyar rendszám került az autóra, mivel tartósan itt tervezett maradni.
Azonban a 2015-ös műszaki vizsgánál jóval kevesebb km-t rögzítettek az autón, majd a 2017-es műszaki vizsgánál visszatért a km a "helyes útra".

A 2015-ös műszaki fényképei között a helyes óraállás szerepel:

Ez véletlen elírás lenne csak?
Az autónak máig az első tulajdonos a gazdája, (akit több éve ismerünk és szerintem cirka 70 éves), nem gondolnám, hogy tekergette az órát.

(#189047) szabonagyur válasza rover45 (#189046) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha a 2015-s kép valós akkor persze, hogy lehet benne elírás, sőt van is benne nem kevés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#189048) parandroid válasza rover45 (#189046) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez annyira egyértelmű helyzet, nem is értem, mi a kérdés?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189049) rover45 válasza szabonagyur (#189047) üzenetére


rover45
senior tag

A kép valós:

peterkeT: Csak, hogy a következő 2 műszaki alkalmával ez nem tűnt fel senkinek, hogy javítsa?
Egy munkatársamnak mutattam meg, ezt a lekérdezős dolgot és gondoltam a saját autójával fogom szemléltetni, ami 1 héttel korábban volt műszakin. Akkor derült ki számukra is, hogy a műszakin a 217e km helyett 271e km-t rögzítettek. Felhívta a srác azonnal a szervizt és másnap reggelre le volt javítva úgy, hogy a diagrammon sem látszódik.

(#189050) aero. válasza rover45 (#189049) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mar nem egyszer bizonyitottak a hatosagoknal adminisztracioval, adatokkal foglalkozo dolgozok, hogy mennyire hanyagul es felelotlenul dolgoznak. Itt szerencsere van kezzel foghato bizonyitek.

Eleg nehez a 300-at 150-nek irni hibabol, talan egy masik auto adataival kevertek ossze. Utolag persze nem szeretnek rajta modositani, ekkora idotavlatbol pedig nagyjabol eselytelen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.