Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) zoo8800 válasza Psychonaut (#48500) üzenetére


zoo8800
veterán

Dutyiba vele.
De azért 0.24-nél szépet mentett...

rip and tear, until it is done

(#48502) -v- válasza Psychonaut (#48500) üzenetére


-v-
addikt

:DD

(#48503) MunezXBK válasza Psychonaut (#48500) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mekkora fail. :D

(#48504) zenke válasza Psychonaut (#48500) üzenetére


zenke
aktív tag

XD

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48505) Typhoon47 válasza Psychonaut (#48500) üzenetére


Typhoon47
őstag

az isten barma :F

"Education is important but big biceps are importanter"

(#48506) Revolit válasza Psychonaut (#48500) üzenetére


Revolit
senior tag

Ha jól számoltam, 8 autót tört meg, na meg a sajátját. A baleset után ugyan nem értettem mit üvöltött valaki elég indulatosan, de úgy érzem nem a segítségét ajánlotta fel :D

[ Szerkesztve ]

(#48507) -v- válasza Revolit (#48506) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem itt a megállás után vér folyt :D

(#48508) Revolit válasza -v- (#48507) üzenetére


Revolit
senior tag

"megállás", így is fogalmazhatunk :DDD

Igen, én már megfogadtam, hogyha valaha is Oroszországba megyek, nem fogok vezetni :)

[ Szerkesztve ]

(#48509) Psychonaut válasza Revolit (#48508) üzenetére


Psychonaut
addikt

Annyira azért nem vészes, mint a videókon. Az nyilván a legalja ott is, és nem mindennapos. De határozottan jobban kell figyelni, mint itthon.

(#48510) blt.62


blt.62
őstag

Olvastam egy fórumban, hogy a 124-es Mercikben lévő automata váltó rendkívül megbízható még a 13-15 éveseknél is. Csak nagyon nehéz szép állapotút kifogni főleg dieselben. Én vennék benzines autót is, dieselt is 1-1,2 millióig de olyan nagy kocsi kellene amibe kényelmesen elférek vezetni a 160 kilómmal. Végeredményben a hasammal van gondom,mert sok kocsinál kicsi a hely az ülés és a kormány között még akkor is ha teljesen hátra van tolva az ülés. Bocsi,hogy ilyen személyes dolgokkal zavarlak benneteket de biztos van itt olyan fórumtársam aki ilyen problémákkal küzd. :R

MegtorloXp

(#48511) bitpork válasza blt.62 (#48510) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A 123-4-6 elég jó választás, de valóban nehéz jót kifogni, mert ami faxa, azt el nem adják :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48512) ABE válasza blt.62 (#48510) üzenetére


ABE
őstag

Vegyél egy Marutit, a maradék pénzt meg költsd egészségjavításra. :D (Ne vedd ám komolyan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48513) !Overdose! válasza blt.62 (#48510) üzenetére


!Overdose!
őstag

Sokkal nagyobb eséllyel indulsz, ha bevállalod a benzinest is, főleg a nagyobb motorosokat. Ekkora keretből már találni jó 124-eseket és szerintem el is férnél benne. Ritka, de van ortopéd üléses is belőle, ami gondolom nem lenne hátrány.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#48514) blt.62 válasza ABE (#48512) üzenetére


blt.62
őstag

Semmi gond! Teljesen igazad van egyébként az egészséggel kapcsolatban, csak az a gond, hogy a Marutiban aztán tényleg nem férek el. :))

Tudnátok segíteni abban,hogy ha talál valaki szép állapotban lévő 124-es 2,5 Diesel Automata váltós Mercit, elküldené a linkjét privátban?

MegtorloXp

(#48515) ABE válasza blt.62 (#48514) üzenetére


ABE
őstag

Egyszerű ám a megoldás, mutatom képen :))

[ Szerkesztve ]

(#48516) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Azért vannak még autók, amik nem tekertek... (Bááár... ;] )

(#48517) blt.62 válasza ABE (#48515) üzenetére


blt.62
őstag

Nem rossz,de ezzel se vagyok kisegítve. Nem éri el a pedált. Egyébként 5 évvel ezelőtt még 90 kg voltam, csak volt egy súlyos autóbalesetem és a hormongyógyszerek tönkrevágtak egy-két dolgot,mert hízni kezdtem és csak most, ekkora súlynál állt meg. :(((

MegtorloXp

(#48518) MunezXBK válasza Psychonaut (#48516) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezeknél lehet előre tekerik, mert az emel az értéken. :D

(#48519) ABE válasza blt.62 (#48517) üzenetére


ABE
őstag

Aaaaz nagyon nem olasz... :(

Más: ez nagyon bejövős :)

[ Szerkesztve ]

(#48520) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nos emberek, gáz van...
Vettem Liqui Moly-t, letakarítottam a szélvédőt vele. Gondolom, jött is le vmi, mert sárgás volt törölgetés után a rongy.
De. A vadiúj flexibilis ablaktörlővel is felfelé homály, lefelé tiszta (na jó, 1 hete van fent). Ha kevés az esőcsepp, susog. Olyan felfelé, mintha szétkenné a vízcseppeket. Nem súlyos a helyzet, csak zavaró.
Nem drága lapátokat vettem, 2400Ft volt a pár. A gond az, h ez a márka egyszer már bevált, valami Nexus, vagy mi, de most szarakodik... Az előző pár Metróssal is ez volt a baj. Nem azért vettem olcsót, h spóroljak, hanem azért, mert ez már egyszer jó volt.
Ilyenkor mit lehet tenni? Verjek 5-6-8e Ft-ot egy Valeo-ba? Vagy elképzelhető, h a Liqui Moly nem használt? Vagy szar lapátokat sikerül vennem. A wax-os autómosós kaland már vagy 2 hónapja volt egyébként...
MunezXBK: ilyen körülmények közt nem merek venni még Rain-X-et.

(#48521) Napfénysüti válasza zolikaDB (#48520) üzenetére

A Valeo egyébként jónak számít ablaktörlő lapát téren? Pár hete azt vettem a gépre valami 5k-ért, eddig jónak tűnik.

Més que un club!

(#48522) bitpork válasza zolikaDB (#48520) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem is hasonló van és én lapátot fogok cserélni. Mert különben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48523) TaaT válasza Napfénysüti (#48521) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem bírt vagy 3-4 évet a hátsó valeo :)

A Bosch Aerotwin meg 2008 jan óta faja :C

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#48524) zolikaDB válasza bitpork (#48522) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ilyen probléma áll fenn, vagy olcsó lapátod van és azért cserélsz?
Valeora mondják, h nem rossz...

(#48525) MunezXBK válasza zolikaDB (#48524) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig jobban jártál volna Rain-X-szel.

Bitporknak nemrég applikáltam, kérdezd meg róla.

(#48526) mycso válasza Napfénysüti (#48521) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen jó. (bár gondolom van belőle jobb meg rosszabb is)
Nekem az első pár 3 éve van fent és még mindig jó, az anyós ülés előtti mostanában kevés esőnél már néha húz egy kis vízcsíkot, de még vállalható.

Mondjuk ez drága is volt, valami 8k körül volt a pár.

(#48527) Napfénysüti: ami nekem van az kocc ugyan az, mint a bosch aerotwin, árban is hasonlóak voltak, nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#48527) Napfénysüti válasza mycso (#48526) üzenetére

Akkor csak nem lesz rossz. Bosch Aerotwint is néztem de abból nem volt pont az enyémhez való méretekben meg elég húzós volt az ára de gondoltam ha egy Valeo is ennyibe kerül akkor csak nem olyan gagyi. :)

Més que un club!

(#48528) bitpork válasza zolikaDB (#48524) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A Rain-x sokat segít de most ha törlöm akkor a vissza úton a lapát újra teríti a vizet. Kopott és öreg, uh cserés.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48529) zolikaDB válasza bitpork (#48528) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor ha teríti a vizet, valszeg a lapát a bűnös? De mi a jó büdös lószarért, amikor új?

(#48530) bitpork válasza zolikaDB (#48529) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem azért mert az udvaron áll a kocsi, a nap esze, meg a fáról hulló gyantás baszás sajnos :(
Rain -x-xel lapát használat nélkül jobb :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48531) giigz válasza zolikaDB (#48524) üzenetére


giigz
veterán

Nekem Valeo van, nem tudom mióta, nálam bő féléve van a kocsi, és nagyon szépen töröl, kristálytisztára, és mindenféle csík és koszmentesre.

(#48532) Dany007


Dany007
veterán

Ejha micsoda ablaktörlő téma. :D Csak bámulok!
Amúgy ti "autóőrültek" (természetesen jó értelemben gondolom) vagytok vagy csak mezei júzerek?
Csak azért kérdezem, hogy ez a normális autós hozzáállás vagy ehhez már kell egy kis szenvedély is?

Nekem az Omegán 2 éve valami tescos gagyi ablaktörlő van. Hagy vagy 4-5 csíkot párat pont szemmagasságban, de elviselem... :D 1,5 évig ablakmosó folyadék se volt benn.. :)

Tudom én vagyok igénytelen autóban. De valószínű ha nem ingyen kaptam volna és nem 18 éves 800 ezer km-es autó lenne akkor lehet én is jobban törődnék vele... De egyszerűen sajnálok egy ilyen autóra a benzinnél meg a kötelezőknél többet költeni. (mondjuk gumik mindig fullosak vannak rajta, de pl ablaktörlőt még nem jutott eszembe venni... )

Lehet ezért is akarok valami komolyabb autót venni a későbbiekben - amiről itt korábban beszéltünk - mert azt talán tényleg a sajátoménak érezném és mondjuk egy 7-8 éves Mondeoval már "megéri" törődni, vagy megérdemli a törődést vagy hogy is mondjam...

(#48533) a_tesz válasza giigz (#48531) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Nekem Valeo volt ezelőtt, nyáron két hónap alatt csíkozni kezdett mindkettő. Most valami baumaxos 800 ft-os gagyi van (sürgősen kellett, arra jártam, na :D ), esküszöm, jobban töröl, és egy fagyos telet már végigbírt.

[ Szerkesztve ]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#48534) mycso válasza Dany007 (#48532) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Így szokott itt menni. Valaki feldob egy témát, aztán az általában több oldalon keresztül alaposan ki van vesézve.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#48535) Melack válasza Dany007 (#48532) üzenetére


Melack
veterán

Egy témát ne: b v. d. Az tényleg unalmas, és képesek több száz hsz-t rááldozni ;]

Egyébként valahol mindenki egy kicsit megszállott lesz. De ha már csak a napi tapasztalatokat osztják meg, már azzal lehet pörgetni a topicot.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48536) Napfénysüti válasza Dany007 (#48532) üzenetére

Bár nem túl fiatal az autóm de szeretem és igyekszem törődni vele. Mondjuk egyrész ez az első autóm másrészt teljesen saját magam teremtettem elő rá a pénzt így természetesen büszke is vagyok rá. :)
Na meg hála égnek nem egy unalmas gép mindig mosolyt tud csalni a számra. Csak az a baj hogy néha az asszonynak is engedni kell hogy menjen vele. :DDD

Més que un club!

(#48537) -v- válasza Melack (#48535) üzenetére


-v-
addikt

b :K :DDD

(#48538) runner 125


runner 125
nagyúr

Volvo-s topik "tanácsra" beköszönünk itt is. Az 'új' családtag. :)

03, 04, 05, 06

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#48539) Dany007 válasza mycso (#48534) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja! Éreztem én. :D
Csak jó látni, hogy itt is úgy megy, mint más szakmai topikban informatikával kapcsolatban.
Mikor a másnak jelentéktelen 8 centis hűtőventiről beszélünk oldalakon át! :R
Na nekem ez pont olyan az ablaktörlővel! De tény, hogy hasznos.

@Napfénysüti: Én is úgy érzem, ha lenne már egy tényleg saját amit én választok én veszek, azzal sokkal sokkal jobban törődnék.

@runner 125: Ej de szép. Én is egy Volvót néztem ki most legutóbb pár órája... De majd egyszer talán...

(#48540) Xero válasza a_tesz (#48533) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem sokáig Michelinek voltak elöl. Teljesen jól dolgoztak több évig. Aztán tavaly került AeroTwin előre. Télire gondoltam megkímélem és felkerül egy Tesco gazdaságos másolat. Nem is volt velük gond, bár zajosak voltak és csíkoztak itt-ott. Majd kb 2 hónapja, amikor még pont fent voltak, akkor nemes egyszerűséggel a vezető oldali egy törlés közepénél elszállt. Talán még itt is írtam róla. Nem picit lepődtem meg.

Na akkor fogadtam meg, hogy soha többet ilyet. Ha nem egy törlés lett volna, akkor olyan gyönyörű csikarások lettek volna a szélvédőn, hogy ihaj.

(#48538) runner 125: Gyönyörű gép, bár én magamat még nem tartom elég öregnek hozzá. :P

[ Szerkesztve ]

(#48541) zolikaDB válasza Napfénysüti (#48536) üzenetére


zolikaDB
veterán

Dettó így vagyok vele!!!
runner 125: gratula! Adatok jöhetnek!

Valami Valeot leakasztok holnap, vagy ha esik az eső, akkor 400km alatt pályán kiderül, h mi legyen. 6-7k fölé nem mennék...

(#48542) bitpork válasza Dany007 (#48532) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mivan?!
Idegyössz az üzemanyaggőztől -és szar ablaktörlőtől- homályosan látók közé, és kétségbe vonod hogy buzik? autóbuzik? :Y

És ha már itt tartunk , ahol van a 40 kép a kocsidról?!

runner 125: Granulálok hozzá, oszt szeressed!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48543) DeFranco válasza runner 125 (#48538) üzenetére


DeFranco
nagyúr

b*szki ez új??? :Y

(#48544) Dr.Zoo válasza runner 125 (#48538) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szép trágyahordó, használd egészséggel! :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48545) DeFranco válasza Dany007 (#48532) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát, ez tudod így megy, megveszi az ember a kicsikét, aztán úgy van vele, hogy mostantól egy fillért sem. De akkor már valami műszerfalápoló, hogy megmaradjon szépnek, ha már az a büdös előz tulaj nem törődött vele, meg kellene akkor már gumiszőnyeg is, ne sarazzunk. Öreg már a gumi, cserélni kellene, az ablatörlőlapát is csíkoz. Az ablakmosó mintha nem mosna rendesen, biztos nem oldja a bogarat, már alig várod, hogy cserélhesd, és egye fene, ha már ilyen jó az idő, ki is porszívózod százasé', ne legyen lelakva.

Ha van egy megbízható autód, ami elvisz, egy idő után elkezdesz kötődni, aztán megadsz neki mindent, csinosítod, polírozod (mondjuk én pont nem, kívülről is legyen rendben, de nem akarom, hogy ez legyen a legszebb a parkolóban), és a végén az összes zsebpénzed ebbe megy bele.

(#48546) Napfénysüti válasza DeFranco (#48543) üzenetére

Szép bevásárlókocsi mi? Amcsiban ilyet vesznek a háziasszonyok. Mondjuk inkább kombit. ;] :D

Més que un club!

(#48547) giigz válasza runner 125 (#48538) üzenetére


giigz
veterán

10/10 :K

(#48548) FerNandor válasza runner 125 (#48538) üzenetére


FerNandor
őstag

gratula, nagyon szép.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48549) Revolit válasza runner 125 (#48538) üzenetére


Revolit
senior tag

Látom a kereskedésben máris megmutatták, hogy kell egy ilyennel parkolni ;]

Bocsi, troll mode off..

Tényleg szép autó, sok balesetmentes kilómétert!

(#48550) Typhoon47 válasza runner 125 (#48538) üzenetére


Typhoon47
őstag

nem szar :K gratu!

"Education is important but big biceps are importanter"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.