Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) Kornel válasza bitpork (#49948) üzenetére


Kornel
veterán

+1, de tényleg több, mint a kerete.

(#49950) bandus: de nem autópályára való akkor se

[ Szerkesztve ]

(#49952) szőröscica válasza EQMontoya (#49945) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy ismerősöm Auris 1.4 D4-Dvel jár, elmondása szerint autópályára már kicsit gyenge az a motor.

(#49953) FerNandor válasza kalapacsolok (#49942) üzenetére


FerNandor
őstag

én mondjuk Megane II-t vennék. :DDD ezek a citroenek stb 1.5 tonnásak, ha a fogyasztás is lényeg, ami ugye lényeg ennyi km-nél, akkor nem mindegy. MII 1.5dCi 106le kombi eljár 130-cal 5 literböl (1260kg), de nem muszáj 130-cal menni mindig, ugyebár.

ja és nem hangos ;]

(#49954) kornelka: számomra dCi

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49954) Kornel válasza FerNandor (#49953) üzenetére


Kornel
veterán

ha már francia, akkor inkább hdi mint dci :K

(#49955) Integra válasza Kornel (#49954) üzenetére


Integra
titán

erről egy dolog jut eszembe: vak vezet világtalant :DDD
én kérek elnézést.. :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49956) Integra válasza Kornel (#49951) üzenetére


Integra
titán

miért nem? bármelyik 1.4-es motor elmegy lazán 140-nel tartósan. nem értem mi a baj vele.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49957) Kornel válasza Integra (#49956) üzenetére


Kornel
veterán

elmegy. 7-8 literrel...
fontos neki a fogyasztás.
nyilván ha nem lenne, jó lenne egy 1.6 benzin is.

(#49958) giigz


giigz
veterán

Egyébként autópályán kötelező 130-cal menni? Mert még az én 1.4-es 75 LE-s autóm is 100 körüli tempónál elmegy 6 literrel. (12 éves gumin ;])

[ Szerkesztve ]

(#49959) Nkboy válasza giigz (#49958) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem kötelező, de illik. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#49960) freaghill válasza Nkboy (#49959) üzenetére


freaghill
őstag

Akkor engem nagyon utálhattak mikor Németből jöttem 100-as átlaggal :B

[ Szerkesztve ]

(#49961) giigz válasza Nkboy (#49959) üzenetére


giigz
veterán

70 "szégyen", de szvsz. autópályán 90 fölött menni már nem szégyen, semmi gond nincs vele szerintem.

Most legutoljára Ausztriában láttam egy 5-ös BMW-t, egy fiatal srác vezette, 90-nel ment.

(#49962) Kornel válasza giigz (#49958) üzenetére


Kornel
veterán

egy: ha sokáig mondogatod a tizenéves gumijaidat, akkor adok majd egy két tippet a jogalkotóknak, hol lehet még egy két adóforintot fogni, pl. 5 év feletti gumi 30 ezer, 10 év feletti 60 :K
kettő: ha százzal akarsz csorogni, menj országúton, én is azt teszem.

(#49963) DeFranco válasza giigz (#49961) üzenetére


DeFranco
nagyúr

úgy úgy... 90 alatt nem "illik", de afelett a külsőben annyival mész amennyivel kényelmes. a belsőben viszont kilóharminc körül szigorúan (jobbratartás mellett)

(#49964) csabili74


csabili74
aktív tag

Véletlen találtam ide, aktuális a téma számomra. Van egy 9 éves Ford Fiestám, 93 ezer km-el, de sajna kicsi. Jól megy, keveset fogyaszt, de kellene egy nagyobb, kb ilyen árban, merre induljak?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#49965) FerNandor válasza Nkboy (#49959) üzenetére


FerNandor
őstag

már miért illene 130-cal menni?

(#49967) MunezXBK: én nem hallottam még ilyen kresz szabályról, hogy autópályán 130-cal illik illetve KELL menni.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49966) giigz válasza Kornel (#49962) üzenetére


giigz
veterán

Adj nekik tippet nyugodtan, elég sokan járnak 5 évnél idősebb gumin, biztos vagyok benne, hogy nem lesz ilyen jogszabály a következő jó sok évben. Országúton 90 a legnagyobb megengedett sebesség, akinek meg az autópálya esik útba, vagy az autóút, akkor ott nyugodtan mehet 90-100-as tempóval.

(#49967) MunezXBK válasza FerNandor (#49965) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kresz?

(#49968) Nkboy válasza giigz (#49961) üzenetére


Nkboy
senior tag

A 90 már oké, annyival mennek a kamionok is. De aki 70-nel szüttyög, azt lezavarnám a pályáról. A BMW-s srác meg biztos azért ment 90 -l csak, mert 130 -nál sokat fogyaszt a gépállat. :D

(#49965) FerNandor
Azért illik, persze szerintem, mert a pályát a gyorsabb haladásra találták ki. Aki 70 -es tempóval akar csak menni, az menjen le a pályáról. A főúton is tudja a tájat nézegetni. :)

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#49969) Kornel válasza giigz (#49966) üzenetére


Kornel
veterán

pont azért csapna le rá, mert sok pénz lenne belőle. (ha nem a büntetésből, akkor a bejövő ÁFÁ-ból)
meg legalább hasznos is lenne.

(#49970) giigz válasza Kornel (#49969) üzenetére


giigz
veterán

Ezt én is támogatom.

Mondjuk azért még egy 5-8 éves gumi nem életveszély, de én 8 éves kor fölött már büntetném, a következő lépcső meg mondjuk 12 év, ott már forgalmi repül...

(#49971) Kornel válasza giigz (#49970) üzenetére


Kornel
veterán

na.
a végére csak egyetértünk.

(#49972) EQMontoya válasza giigz (#49970) üzenetére


EQMontoya
veterán

6 évnél idősebb gumiért buktatnék műszakin, és hello.

Same rules apply!

(#49973) TaaT válasza freaghill (#49960) üzenetére


TaaT
veterán

Hát ha végig a belsőben voltál elhiszem, a szélsőben meg kb senkit nem zavart :)

A hétvégén is megyek át Gyulára (110-es megengedett) erre a román utánfutóval a belső sávban 80-al tötyög, refizek... nem történik semmi... jobbról kellett megelőznöm :W

MunezXBK: majd bepótolom :D

Ezt pl ma találtam. Érdekes :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#49974) giigz válasza Kornel (#49971) üzenetére


giigz
veterán

Én is a biztonság híve vagyok, csak most ez a 12 éves gumi így jött ki, ki gondolta volna, hogy az előző tulaj ilyennel járkált...

Amikor megvettük, megnéztem a profilt, 5 mm volt, mondom jól van... Aztán később néztem meg a DOT számot, és láss csodát, 2001-es :D De ez még mindig jobb, mint a nyári, amit adott (azóta az már a kukában van, és helyette lett a két tegnapi szerzemény), az 1997-es volt (öregebb, mint maga az autó) :U :D

[ Szerkesztve ]

(#49975) probizz válasza EQMontoya (#49972) üzenetére


probizz
tag

Az azért nem jó, mert kölcsönkéri a havertól a kerekeit és leműszakiztatja vele az autóját. Közúti folyamatos ellenőrzéssel lehetne csak szűrni. Én is néhány napja gondoltam erre: évszaknak megfelelő + max. 5-6 éves gumi + megfelelő nagyságú futófelület, amiket ellenőrizni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#49976) MunezXBK válasza TaaT (#49973) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dzsudzsákos iramban megvan? :D

(#49977) TaaT válasza MunezXBK (#49976) üzenetére


TaaT
veterán

Több verzióban is

probizz: Pl mi ilyen BMW acél felnikkel vittük anno műszakira az egyes golfunkat és nem engedték át [link] mehettünk a gumis ismerőshöz gyári kereket kérni :(((

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#49978) Balupapa válasza MunezXBK (#49976) üzenetére


Balupapa
senior tag

sztem Ő csinálta :DDD :P

_-=*WheelWhores*=-_

(#49979) máyköl válasza MunezXBK (#49976) üzenetére


máyköl
veterán

;]

(#49980) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Tudtok valami olyan (külföldi is jó) oldalt, ahol megbízható tesztek vannak egyes autók fogyasztását illetően?

Engem az érdekelne, hogy autópályán egy benzines egyterű (Honda Jazz, mondjuk 1,4) és egy benzines kombi (1,6, focus pl) fogyasztása hogy áll... Városban nem kérdés, hogy többet fogyaszt egy kombi, viszont autópályán a kisebb légellenállás miatt már nem egyértelmű számomra a helyzet. Nagyon elgondolkoztam, hogy milyen típusú autót vegyek, napi összesen 120 km-t mennék, annak 90%-át autópályán...

A Honda Jazz egy jól kezelhető, kis autónak tűnik, de városi...

[ Szerkesztve ]

(#49981) zoo8800 válasza kalapacsolok (#49980) üzenetére


zoo8800
veterán

Spritmonitor
itt mondjuk nem teszteket találsz, ez inkább egy "fogyasztás-blog"

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#49982) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#49980) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

(azért nem dízelt említettem kombi esetén, mert az már nehezen összehasonlítható. Kevesebbet fogyaszt a dízel, de sokkal drágább javítani, könnyebben elromolhat stb... Szóval most csak a 2 autótípust hasonlítanám ebből a szempontból össze. Ti melyiket vennétek?)

(#49983) FerNandor válasza kalapacsolok (#49980) üzenetére


FerNandor
őstag

a Jazz szerintem nem egyterü, hanem sima kisautó.
esetleg a kiszemelt típusokat írd be youtube-ra, sokan csinálnak fogyasztásos videókat.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49984) EQMontoya válasza kalapacsolok (#49980) üzenetére


EQMontoya
veterán

Benzines Focusok jó autók (kellemes futómű, elég megbízhatóak is), de határozottan iszákosak. Egyik ismerősöm 1.6-os Focussal 8 alá nem nagyon tud menni. Hasonló körülmények között az 1.6 Corolla 7 alatt is tudott enni.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49985) bandus válasza EQMontoya (#49984) üzenetére


bandus
veterán

ellenben az 1.6 tdci 6 körül eszik 130-nál.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49986) EQMontoya válasza bandus (#49985) üzenetére


EQMontoya
veterán

Megy 130at? :DDD
Nyilván, aki napi 120-at jár, az vegyen dízelt, vagy járjon gázzal.

Same rules apply!

(#49987) giigz válasza EQMontoya (#49984) üzenetére


giigz
veterán

Ha az ismerösöd nem tud vele 8 ala menni, az vagy azert van, mert nem tud vezetni, vagy az autoval nincs rendben valami. Mivel a Toyota jol fogyaszt, ezert a 2. lesz a jo megoldas.

Mi a foka 2-nk 130k km alatt az atlag 7,6 liter lett, a rövid valto es sok varos miatt. A foka 1 7 körüli atlaggal kijön. 8 litert vagy tiszta varosban eszik

(#49988) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Már egy pár hónapja érdeklődtem a Ford Focus III -asal kapcsolatban.

Most is a véleményetekre lennék kíváncsi egy Peugeot 407 2.0 HDI (2006-s) és Volkswagen Passat IV 2.0 TDI ( 2007-s) autókról.

Érdekelne a fogyasztása, a márkáról mit tudtok? A Peugeot-ról hallottam már sok mindent, mit tudtok róla mondani, meg persze a Volkswagen-ről is.

Mert ha minden jól megy, akkor nyár végén szeretnénk venni egy autót, csak még mindig nem tudom milyet.

A linken lévő képek csak a beazonosításért van, nem azokat nézegettem.

Előre is köszönöm. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#49989) EQMontoya válasza giigz (#49987) üzenetére


EQMontoya
veterán

BP környékén jár vele, és tud amúgy vezetni.
A Corolla az enyém volt. :) De ha tapostam se evett annyit, mint a Focus átlagos felhasználásban.

Same rules apply!

(#49990) tomcsi23


tomcsi23
veterán

10
;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#49991) 8th válasza TaaT (#49973) üzenetére


8th
addikt

Ez mi? :DDD

(#49992) MunezXBK válasza FerNandor (#49965) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Segítek: indokolatlan lassú haladás. Keress rá.

(#49993) DeFranco válasza MunezXBK (#49992) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól

26. § (5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.

Ennyi van a kresz-ben a témáról.

Felteszem a kérdés: a külső sávban 90-nél kit akadályozol? Senkit. Autópályán ez (ha van legalább két párhuzamos egyirányú sáv) nem értelmezhető.

(#49994) zoo8800 válasza tomcsi23 (#49990) üzenetére


zoo8800
veterán

6 :))

rip and tear, until it is done

(#49995) MunezXBK válasza DeFranco (#49993) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De ugye 90-nel nem mész ki a 130-cal érkező elé? :U

(#49996) DeFranco válasza DeFranco (#49993) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy ilyen jogértelmezést találtam, figyelem! csak gugli dobta, jogtáram nincs, hogy ellenőrizzem hivatalos jogértelmezés-e:

Indokolatlanul lassan haladónak azt kell tekinteni, aki szubjektív okból való folyamatos lassú haladásával a forgalomban részt vevő járművek egyenletes és folyamatos haladását akadályozza. Autópályán és autóúton, ha a 25. § (1) bekezdéséből más nem következik, kényszerítő ok nélkül 60 km/óra sebességnél lassabb haladást indokolatlanul lassú haladásnak kell tekinteni.

Ez részemről egyébként simán elfogadható. Ez alapján viszont mindenki úgy megy 90-el az autópályán ahogy akar.

#49995: 1: jobbra tartás van, nem megyek ki elé 2: természetesen nem, de nem az előzésről beszéltünk, hanem a haladásról :)

Előzés: feltételezzük, hogy a külsőben halad a szerencsétlen, de megérkezik valaki mögé, aki 85-el megy, mondjuk egy sittszálító. Hátrapillant, megállapítja, hogy az újgumis benzineshonda épp most húzott el mellette, mögötte szabad a tér, belekezd az előzésbe ahogy tud a maga módján. Ha így csinálta, és nem bevágódott az allroadquattro elé, mert nehogymá' hovasiet, akkor részemről rendben van még akkor is, ha utolérem és berongyolok mögé 130-cal. Max. van időm kazettát cserélni a magnómban.

[ Szerkesztve ]

(#49997) -v- válasza giigz (#49987) üzenetére


-v-
addikt

Vagy lehet hogy ő 130-cal megy vele az autopályán ;)

(#49998) Nkboy válasza DeFranco (#49996) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha így csinálta, és nem bevágódott az allroadquattro elé, mert nehogymá' hovasiet, akkor részemről rendben van még akkor is, ha utolérem és berongyolok mögé 130-cal. Max. van időm kazettát cserélni a magnómban.

Igen, ez az elmélet. Gyakorlatban meg, fék, kazetta csere helyett meg káromkodás és mutogatás. :DDD

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#49999) DeFranco válasza Nkboy (#49998) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor ott valamit az érkező nagyon elcseszett. A pálya azért piszkosul jól előre belátható, ha ott ebben az esetben hirtelen fékezni vagy anyázni kell, akkor

a) nem figyelt
b) nem 130-cal ment, de nem is 140-nel

Az, hogy lassítani kell, az normális, de tetszik szépen elfogadni, hogy nem egyedül van az úton. Ha személyautó, akkor úgy is 30 másodpercen belül kint van a szélsőben, ha meg kamion, annak meg úgy anyázik ahogy akar, pont lesz@rja.

Mellesleg én sebességhatáron szoktam közlekedni, nem is mindig óra szerint, hanem gps szerint, sima autóúton meg érzésre, szóval jellemzően én nem feltartó hanem feltartott vagyok, de ettől még nem lesz szabályszegő aki 90-nel megy pályán.

(#50001) FerNandor: tény, hogy fogyasztásban nagy különbség van a 130 meg a 110-120 között, én is most kezdek átszokni a lassabb haladásra, ha az időbe belefér, de általában nem bírom ki, sőt az a vége, hogy egy idő után elkezdem bőgetni a motort mert nagy a csend meg az unalom :D

[ Szerkesztve ]

(#50000) DeFranco válasza tomcsi23 (#49990) üzenetére


DeFranco
nagyúr

0 :DDD trololololo

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.