Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158001) TheProb


TheProb
veterán

Nincs még mindig olyan oldal, ahol értékelve vannak az egyes kereskedők? Bizonyos szintű szűrésnek az is jó lenne, hogy kiket kell alapból kerülni. Pl. AAA autó.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158002) Richard! válasza TheProb (#158001) üzenetére


Richard!
addikt

A becsületes nepper oldalát nézted már?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#158003) aero. válasza TheProb (#158001) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én nem tudok róla, de Maps-on van szinte mindenhol írott vélemény.

(#158004) TheProb válasza Richard! (#158002) üzenetére


TheProb
veterán

Igen.

(#158003) aero.: Végülis, érdemes lehet elolvasni azokat az értékeléseket is. :K

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158005) focvis válasza TheProb (#158004) üzenetére


focvis
veterán

Eccer már belenyúltál a "tutiba" a Puntóval, lécci gyorsan verd ki a fejedből a Mazdákat. Toyota OK, kommersz nazik OK, még a franciák is OK-k lehetnek. :)

Valamelyik Opel tetszik? Indulj abba az ár irányba.

[ Szerkesztve ]

(#158006) TheProb válasza focvis (#158005) üzenetére


TheProb
veterán

Értettem főnök! ;]
Tényleg ennyire pusztulatok a mazdák rozsda fronton? :( Pedig már annyi 3 és 6-as csodát elmentettem könyvjelzőbe... :D De egy biztos, nem akarok megint a rozsdával szopni, mint a puntonál...

Opelek közül sajnos egyik modell sem jön be egyik generációból sem.
Sajnos eddig nem nagyon találtam semmi mást a mazdákon kívül, ami árban és elvárásokban is passzolt volna. :( Octavia-ból ahogy nézem 1,2-1,5 milla körül 2004-2006 körüliek vannak csak, azok is picit leélve. Seat-ból se láttam kb semmi normálisat. Esetleg még mk2 focus lenne normális. "Kommersz nazi" alatt mire gondolsz, az opelen kívül? Toyota-ból is elég szűkös a felhozatal ebben az ársávban, kb csak azt találtam normálisat amit nemrég linkeltem.

Franciából mit mondanál?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158007) Beca1990


Beca1990
senior tag

Segítetek légyszíves,
Lenne egy Chevrolet Aveo 1.4 (2008) 95Le, még a régi karosszériás 70e km-rel.
Mennyire megbízható ez a típus?
Illetve 850e Ft-ot megér-e?

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#158008) Integrale válasza TheProb (#158006) üzenetére


Integrale
veterán

"Kommersz nazi" alatt mire gondolsz, az opelen kívül?
Ford, VW, "Skoda, Seat", Opel

C Vectra? 1.8 benzinnel? Mondeo?

"Bad reklám is reklám too"

(#158009) vzsryl válasza Beca1990 (#158007) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jó autó, viszonylag kicsi és könnyű, így a motor is bőven arrébb tudja rakni a kasztnit, csak ugye a csomagtér picike. Az életkora és a futásteljesítménye alapján, ha rendben van kívül-belül, akkor megérhet 850k-t. Ennyiért mindenképp klímás legyen!

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#158010) Beca1990 válasza vzsryl (#158009) üzenetére


Beca1990
senior tag

igen, klímás.
Elit felszereltség.

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#158011) Szajo


Szajo
őstag

2008-2011 körüli benzines opelek mennyire megbízhatóak?

(#158012) Luck Dragon válasza Szajo (#158011) üzenetére

Teljesen jók és megbízható.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#158013) Bad Pritt válasza vzsryl (#158009) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem fogyaszt amúgy sokat? Mindenhol azt olvasni, hogy elég torkosak még ezek kicsi Chevy-k is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#158014) vzsryl válasza Bad Pritt (#158013) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Valamit valamiért. Ezt a "tudást" + alacsony futásteljesítményt ebben a kategóriában a kevesebbet fogyasztó autók drágábban hozzák, millió feletti árcédula is lehet akár.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#158015) kisza25 válasza Beca1990 (#158010) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk balesetet ne szenvedj vele, mert nem úszod meg épp bőrrel :(
Bad Prit! ~8liter

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#158016) diegho válasza kisza25 (#158015) üzenetére


diegho
nagyúr

Az biztos, hogy már egy foxi méretű kutya is elég komoly veszélyforrás benne.

(#158017) #94529552 válasza lsc (#157995) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Igaz, akkor a manuálist.

(#158018) Xero válasza TheProb (#157996) üzenetére


Xero
nagyúr

A műanyag és a szövet nem attól fog megkopni.

(#158019) focvis válasza TheProb (#158006) üzenetére


focvis
veterán

Franciát azért írtam, mert azok nem rohadósak; de nem vagyok otthon a témában, mások jobban tudnak olyant ajánlani. Egy Clio RS egész biztosan klassz lehet.

Tippre fiatal vagy még egy Octaviahoz. Ibiza, Leon, Golf, Astra GTC, egy nem rozsdás Focus, erősebb Fiesta (ST)?

(#158020) Szajo válasza Luck Dragon (#158012) üzenetére


Szajo
őstag

Van valami ismert tipushiba?
1.4T Opel motorok jók?

(#158021) TheProb válasza focvis (#158019) üzenetére


TheProb
veterán

Ezek a sport modellek sajna még mindig drágácskák. mk2 ST-k is 2,5mill környékén vannak még.

Focus vonalok ezek közül szerintetek?
1
2
3 (kicsit hülyegyerek autónak néz ki ezzel a sok indokolatlan matricával, meg azzal a szárnnyal. Főleg a benne lévő motorhoz képest. Viszont szép a színe)
4(ez inkább felszereltségben jobb, meg szintén kék)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158022) vzsryl válasza TheProb (#158021) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az utolsó vállalhatónak tűnik. A többi vicc kategória szerintem, de kinek a pap...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#158023) Richard! válasza TheProb (#158021) üzenetére


Richard!
addikt

Az utolsó legyen ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#158024) TheProb


TheProb
veterán

Ezek az ibizák vajon miért ilyen olcsók a korukhoz képest?
1
2 (a felniket inkább ne nézzétek... :U )

vzsryl és richie900812:Ja, abban szerintem is van potenciál.
@vzsryl: Többi neked túl "underground" vagy mi? :D

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158025) Richard! válasza TheProb (#158024) üzenetére


Richard!
addikt

Mert a Focus legyen. :DDD A világból ki fog menni. A rozsdára figyelj az első sárvédő és a küszöb találkozásánál :K ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#158026) skt válasza skt (#157963) üzenetére


skt
tag

Esetleg valaki? :(

(#158027) molnarpeter válasza skt (#158026) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Városban simán annyira felhígul a motorolaj a sikertelen regenerálások miatt, hogy túl magas lesz a szint, hibridet vegyél városba.

(#158028) molnarpeter válasza TheProb (#158024) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

TSI rossz híre a legnagyobb ok szerintem, kezdésnek kell egy szívócsatorna tisztítás és vezérlés csere (plusz 1.2 TSI 0W30 olajat szereti), piac áraz. Kellene rá költeni előbb-utóbb, bár lehet még úgy is kevesebb lenne a költség az automata E46-hoz képest :D

A Focus a Fehérvári úton van, érdemes extra alapossággal megnézni - ha nincs megbízható infó szervizekről, máris magasabb lesz a végén az árcetli a karbantartások miatt, de a linkeltek közül az tűnik legkevésbé kockázatosnak fotók alapján. Mondjuk a kék nehézebb szín eladásnál, ez lehet alkura indok, volt rálátásom egy ilyenre csak kombiban, azt elég nehezen vitték el.

[ Szerkesztve ]

(#158029) focvis válasza TheProb (#158024) üzenetére


focvis
veterán

A pimpelt gépeknél nagyobb az esély, hogy az előző tulaj(ok) folyton hajszolták.

Az 1. Ibiza elég klassz, a motorja kényesebb a karbantartásra, keveset fogyaszt. A 4. Focus bizalomgerjesztő, bár egy neppertelepen árulják.

(#158030) TheProb válasza molnarpeter (#158028) üzenetére


TheProb
veterán

Most el kell amúgy felejteni ezeket a kis, túrbós TSI-ket vagy sem? Mert így kb. kiesik a képből a VAG széria. Most még 1-2 golf, meg leon lenne, amit nem tűnik szarnak, de mindben TSI van.

Ha azt nézem, hogy pl az a kék focus 2005ös és 1,4milla, akkor szerintem a 2010-11-es ibiza/leon/golf masinériák jobban megérheti 1,8-2,1milláért, nem? Bár utóbbiakhoz már nyilván "komolyabb" hitelt kéne felvenni.

Vagy nektek mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158031) focvis válasza TheProb (#158030) üzenetére


focvis
veterán

Az attól is függ, hogy mekkora az ember hajlandósága, tűrőképessége egy váratlan vezérléscsere vagy koksz-eltávolítás esetén. Bármelyik előfordulhat mondjuk 100 ezrenként.

A 2005-ös Focus szvsz túlárazott 1,4-ért. (Ha jól tudom, ezeknél a szervo, a klíma, a kieső fagydugó és a korrozió szokott probléma lenni.)

A hitelfelvétel helyett, inkább egy jobb áron kínált Focust (Astra, Ibiza, Golf, Leon, stb.) keresnék.

[ Szerkesztve ]

(#158032) #94529552 válasza TheProb (#158030) üzenetére


#94529552
törölt tag

Néhány találat a jófogásról:
_Astra_G_1_4_16V_Classic_II_124100_KM_Kitun____

Nissan_Almera_1_5_Acenta_Plus__P2__131000Km_,

Astra_H_1_6_Essentia_Megkimelt_allapot_Klimas__,
Szerintem az AAA mellett a 1106 Budapest Fehér út 9-11-et is jobb lenne elfelejteni autó ügyben.

(#158033) Luck Dragon válasza Szajo (#158020) üzenetére

Nincs velük gond, annyi hátránya van hogy a konkurens motorjaihoz képest picit többet fogyaszt.
Cserébe kevesebb nyűgje van.

Többi információt az opel topicban láthatod.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#158034) Gergőke88 válasza Luck Dragon (#158033) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tegyük hozza, hogy viszont a 6 sebességet váltó egy kalap kaki. Szinte az összes 150e km felett elszáll.

(#158035) SzlobiG válasza TheProb (#158024) üzenetére


SzlobiG
félisten

Rossz a hírük az 1.2 tsi miatt na meg ez egy kis autó oda való kategóriába szóval ez új ként se volt horror áron.

(#158036) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Úgy pörög a használt autó piac hihetetlen, amiket beraktam parkolóba pár nap alatt el is viszik. Polo, ibiza ezeket nézem 1 millaig dízelbe egy hete még majdnem 30 hirdetést hozott a kereső ma már csak 20-at. :(

Agyalunk is hogy marad a pug vagy mi legyen vele. Vezérlést a héten cseréljük, de ma hívtak hogy megnéznék, dilemma. :)

(#158037) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Párom most szerezte meg a jogositványt, és autót szeretne venni, van pár kiszemelt, viszont nem tudjuk merre induljunk el.
Ami fontos neki, hogy 2009-2010-es évjáratú, és maximum 1.5 millió forintig, naponta 2x20km ingázásra használná, az hogy diesel vagy benzin az mindegy neki, megbizható, ne fogyasszon sokat, a szervizelésére se költsön egy vagyont, ferdehátú és 5 ajtós legyen, manuális váltóval.

A következő márkák nem jöhetnek szóba: BMW, Audi, Merci, Peugeot, Fiat, Alfa, Daewo, Chevrolet, Suzuki.

És a következő autókat nézegette:
Opel Astra H, Ford Fiesta MK6-MK7, Ford Focus MK2

Talonba még ott van a Toyota Auris, Seat Ibiza/Leon, Mazda 3.

Az lenne a kérdésem, hogy ezek az autók amiket kinézett megfelelnek-e hosszabb távon első autónak, illetve van e valami amit ezeken kivül ajánlanátok, de mi elsiklottunk felette és nem láttuk meg az autók rengetegében? Illetve a felsorolt autókról mi a tapasztalatotok, mi az amire figyelni kell ha nézzük/vesszük, van e valami nagyobb hibájuk, ami mindegyiknél előjön?

Előre is köszönöm a segitségeteket!

Üdv, Laci.

[ Szerkesztve ]

(#158038) bitpork válasza SzlobiG (#158036) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nagyon sokszor le lett ide írva h ha az ember használtat vásárol, akkor nincs olyan h majd a hétvégén megnézem, v majd lesz másik esetleg hogy közelben legyen. Ez ilyen játék. A szabályok adottak, ha nem játszik azok szerint valaki akkor lemarad :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#158039) SzlobiG válasza bitpork (#158038) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hat igen sokszor bebizonyosodott már ez, hogy az nyer akinek a zsebében a pénz. Szerintem nem is erőltetjük tovább 700k-ba van most a pug ennyiért tudnánk most eladni is új turboval téli, nyári kérek szettel.

Most kap egy vezérlést aztán reméljük a kuplung bírja még egy darabig a rozsda meg várhat...

(#158040) Integrale válasza szotyika77 (#158037) üzenetére


Integrale
veterán

Ha városba kell, és kezdő jogsis nőnek (ez mindegy is, hogy milyen nemű), akkor a Fiesta vonalon maradnék, viszont nem értem ezt a márkamegkötést, hogy ezt-meg azt nem. (2010-es BMW-t én is vennég 1,5 milláért mondjuk)

Mert így kimarad a Swift, Grande Punto, Pug 206/7. Még a listára venném: Toyota Yaris, Mazda 2, Corsa.

De van egy olyan érzésem, hogy valamelyik kritériumból engedni kell, és gyanús, hogy nem a pénz az. 1,5 millióig, hibátlan, megbízható, olcsón fenntartható, keveset fogyasztó 8 éves autó kell.
Vagy 1,5 millió csak az autó, és még azon felül átírás, szervizelés stb?

"Bad reklám is reklám too"

(#158041) Eagl3


Eagl3
veterán

Ti mit javasolnatok annak, aki Nemotorszagban dolgozik, ott szeretne autot venni. Minel fiatalabbat, minel olcsobban fenttarthatot, a vezetesi elmeny nem szempont. Évi 3-4x jön haza (kb. 2400km oda vissza egy ut). A keret max 1.5M Ft.
Utoljara egy Opel Agila-t nezett 1.2 benzin. A szerelo lebeszelte a évi par alkalmas hosszu utak miatt (egyetertek vele). Ja, dízel kizárva és ne legyen nagy köbcentis a konti adozasok miatt.

Japanokat ajanlottam (Mazda3 ha nem rohad, esetleg Jazz 1.4-es) de arra az a valasz, hogy draga a japan alkatresz.

(#158042) rbalint88 válasza Eagl3 (#158041) üzenetére


rbalint88
addikt

a szerelőnek üzenem, hogy könnyű más f.szával verni a csalánt. mivel a 2-es agilában minden suzuki a lápát és márkajelzést kivéve, lehet inkább splash-t néznék. egyébként szépen viszi a 160-at is, nagy szélben kicsit imbolyog (akkor elég lesz a 120 is), viszont nem egy elromlós fajta autó. a hosszú utakra meg vegyen fülhallgatót/füldugót, mert a zaj tényleg elég komoly benne akkora távokra.

(#158043) htomi85 válasza SzlobiG (#158036) üzenetére


htomi85
tag

Most mindenki tele van lóvéval. Mindenki hitelképes.
Lesz majd másképp is.

(#158044) TheProb válasza focvis (#158031) üzenetére


TheProb
veterán

100e km-es szervizt azért nem nevezném váratlannak... :D Vagy mit értek félre?

Amúgy önerőből jelenleg csak kb 600at tudnék autóra szánni, nagyon nem volt most betervezve az autóváltás, de hát mások gondoskodtak róla.... :U
Épp ezért most erősen azon filózok, hogy valami 2010 körüli autót lízingre, kb 3 éves futamidővel, azt még be tudnám nyelni. És akkor nem kéne megint egy roncsot vennem szotyiért, hanem lenne egy - remélhetőleg - normális autóm hosszabb távra, ami nem megint 10-15+ éves.

(#158032) Pumma:Sajnos az a baj, hogy az opelek tényleg hidegen hagynak, sőt. :(

(#158035) SzlobiG :Van benne valami. Akkor TSI/FSI felejtős ?/!

Ezt találtam még hirtelen, ebben talán normális motor van. [link]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158045) bitpork válasza htomi85 (#158043) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jah, nagyon félek már most mi lesz a vége. Ok devizahitel volt , de most ki menti meg a sok hülyét aki forintban adósodik el?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#158046) MunezXBK válasza Eagl3 (#158041) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mi a nagy köbcenti? 2.5 V6-ra fizetek 136€-t évente.

(#158047) Richard! válasza Eagl3 (#158041) üzenetére


Richard!
addikt

Mi a nagy köbcenti? 2.4 V6-ra fizetek 168€-t évente.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#158048) MunezXBK válasza Richard! (#158047) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet, hogy én is annyit. :D

(#158049) szotyika77 válasza Integrale (#158040) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Pont ezért van márkamegkötés, az Audi, BMW, Merci hármasból nincsen 2009-2010-es évjáratú 1.5 millióért.

Pug, Suzuki, Fiat trió nem tetszik, a Toyota yaris, Mazda 2, és a Corsa a mérete miatt nem jó, a túl kicsi kategóriába tartozik. Tudjuk hogy a Fiesta se nagy, de az pofásabb, sportosabb.
A VW Polót és Golfot is néztük, de azok megint kiestek az áruk miatt.

Mondjuk nem most egy héten belül fogunk kocsit venni, csak nézelődünk és érdeklődünk :)
Tudom nem egyszerű ez, az biztos hogy rengeteg autót kipróbálunk addig mert személyesen lehet ezt eldönteni.

És a 1.5 millió az a kocsira van, azon felül megvan szervizelésre és átirásra külön :)

(#158050) hobizoli válasza szotyika77 (#158049) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy Grande Punto TJET az nem szar pedig kinezetre sem

1.5M-ert meg abbol eleg patent db-t lehet kapni

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.