Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) DeFranco válasza -v- (#48594) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rend szerint nincs időm böngészni sem a hahu-t sem a többi oldalt, egyszerűen nem fér bele

írtam is, hogy ez csak egy tipp, pont rád és ABE-re gondoltam, hogy majd jönnek az okosok és megmondják, mert rólatok tudom, hogy képben vagytok ford- és felszereltség ügyben (akiket kihagytam sorry). kínosan igyekszem ügyelni rá, hogy ne mondjak semmi olyat, ami félrevezető lehet, vagy amivel megvezethetek bárkit is. most is csak annyit tettem, hogy kiemeltem valamit, és szóltam is, hogy bizonytalan a dolog :) amit tudok és látok, azt mondom, amiben biztos vagyok azt jelzem, amiben nem, azt is ki szoktam emelni. így, ezen a módon szerintem korrekt, hülyeségeket nem szoktam beszélni, és ha mégis, akkor azt azonnal elismerem. ha plusz infóhoz jut a kérdező, az csak jó.

[ Szerkesztve ]

(#48602) -v- válasza DeFranco (#48601) üzenetére


-v-
addikt

Nem vagyok képben én sem, csak nekem van időm hahu-t böngészni :D

Bicaj: persze, gyors, meg minden tiszteletem aki azzal jár, igazából úgy kéne, baszott sok az autó a városban... de azért rohadt macerás, nekem időben és vesződségben se érné meg, plusz mivel régen bringáztamezért nekem az inkább sport, valahogy a hétköznapi közlekedés az egy tök más dolog számomra :U

[ Szerkesztve ]

(#48603) DeFranco válasza -v- (#48602) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tömegközlekedés kell, meg bringa, esetleg robogó, szerintem sem való az autó belvárosi közlekedésre.

hogy ez mennyire megoldható, az egy kiváló flame alapanyag, én jelenleg támogatok és gyakorlok mindenféle ilyen elképzelést. vitába viszont nem szeretnék erről bocsátkozni :)

[ Szerkesztve ]

(#48604) Dluinet válasza bitpork (#48498) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az Origo is figyeli már ezt a topicot?
A hivatalos Origo blogban ma jelent meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48605) mephi666 válasza -v- (#48602) üzenetére


mephi666
nagyúr

macerás? igazából szerintem csak akkor, ha kiöltözve kell mennie mindenhova az embernek... én teszek rá, elintézek ázottan is mindent, amit kell :DDD (alapkellékek: jó kapucnis pulcsik, télen több réteg, magas szárú bakancs, stb...) ...bringával nem kell parkolóhelyet keresni: akárhol találni fél percen belül lezárásra alkalmas helyet, ezután meg a célhelyig sétálni se nagyon kell... csomó helyre könnyen be lehet menni, ahova kocsival nem lehet... nem fogyaszt, nem szennyezi a környezetet és még egészségesebb is... :K rengeteg előnye van és igazából az öltözködés meg az időjárás jelenthet akadályt (arról nem is beszélve, hogy megnézném mennyivel csökkenne a balesetek száma, ha a belvárosból kitiltanák az autókat: bringával szerintem a 120kilós kopasz is odafigyelne jobban a környezetére, mert ő is eshet olyat, hogy kitörik a nyaka)

#48606: jaja, parkolási költség is felejthető... ezzel sem kell vesződni, hogy "hú, el sikerül-e intézni az ügyeket? 15/30/45 percre dobjak be? mi van, ha 15perc alatt végzek? mi van, ha a 45ből is kicsúszok és vár a mikulásajándék a szélvédőn?"

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48606) Bdanyy válasza mephi666 (#48605) üzenetére


Bdanyy
addikt

meg a szmog :) belváros frekventált helyein a 30k- mélygarázs bérleti díj is vicces

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#48607) DeFranco válasza mephi666 (#48605) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én mondjuk jelen helyzetben nem járnék kerékpárral dolgozni Budapesten, nagyon egyszerűen a szmog miatt, néha már sétálva is zavar azon a rövid szakaszon, egymást érik az autók, egybefügg a gázfelhő. Ha ezt még a tekeréssel járó lihegéssel jól le is küldöm hörgőre, akkor pikk-pakk tehetem le a kerót asztma miatt.

Tudom, Kecskemét más :)

[ Szerkesztve ]

(#48608) TaaT válasza Dluinet (#48604) üzenetére


TaaT
veterán

Azért nem ez a totyik a világ közepe ;)

Give them hell Ukraine!

(#48609) giigz válasza mephi666 (#48588) üzenetére


giigz
veterán

És ez még jól is megy :)

(#48610) mephi666 válasza DeFranco (#48607) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja igen, a szmog: kb 10éve, ha pesten jártam, láncbagóztam rendesen: tisztább volt szerintem a füstszűrőn keresztül beszívott füst+levegő keverék :( fent tényleg elment napi 2-3 doboz... viszont a szmog nem is fog megszűnni addig, amíg ekkora a gépjárműforgalom a belvárosban... hirtelen nagyon sok embernek át kellene állnia kocsiról, hogy utána szép lassan érződjön a "megtisztulás"

ui: most 1.5hete nem gyújtottam rá és egyre jobban érzem, hogy nem fáradok annyira... balaton utcán szoktam meghajtani hazafelé rendesebben, utána irinyi út és a termostar melletti lámpánál már lihegtem mindig rendesen, de most meg se kottyan... otthon meg tárolóba bezárom a bicajt, kettesével szedem a lépcsőt a 2. emeletig és semmi...

#48609: barátnőmnek mondtam, hogy jó kis napfénytetős kivitelben is van már 200k körül colt :DDD ...neki ez a része tetszik legjobban... az 1.6-os nem eszik sokkal többet az 1.3-asnál, vagy nem félőbb, hogy előtte bojrészerek hajtották? (az a 110ló ekkora kasztnihoz elég komolynak tűnik)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48611) MunezXBK válasza TaaT (#48608) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még! :D

(#48612) giigz válasza Dluinet (#48604) üzenetére


giigz
veterán

Ez a videó bárhonnan elérhető, nem csak ebből a topicból.

(#48613) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Milyen családi autót (kombi) vennétek kb. 1.400.000 ft-ért? Fontos, hogy teres legyen, klíma, ABS, központi zár benne legyen. Meg jó lenne ha nem kellene túl sokat költeni rá vásárlás után. Renault Megane kombin gondolkozok 1.5 dCi motorral, de tetszenek a mazda 6-osok is nagyon... Más ötletem nincs is, talán ford focus kombi vagy opel astra H kombi..

(Évi kb. 15.000 Km-t tennék bele.)

[ Szerkesztve ]

(#48614) giigz válasza didros (#48613) üzenetére


giigz
veterán

A legjobb választásokat soroltad fel. Astra H, Megane, Focus, ezek nagyon jó választások :K Esetleg 307 kombi!

(#48615) tresh válasza didros (#48613) üzenetére


tresh
addikt

fóka kombi +1 :R

(#48616) didros válasza tresh (#48615) üzenetére


didros
senior tag

Kicsit fázok tőle, mert rengeteg céges leharcolt kombi van a piacon. Mondjuk nem csak ford, gyakorlatilag minden kombinál ez a helyzet. A focusoknak milyen az 1.6-os dízel motorja? A renault-éról sok jót hallottam, de a forddal kapcsolatban bizonytalan vagyok.

(#48617) Dany007 válasza zenke (#48600) üzenetére


Dany007
veterán

És ez most pozitív vagy negatív értelemben? :DD Bocs de tényleg nem tudom eldönteni... :D

(#48618) FerNandor válasza didros (#48613) üzenetére


FerNandor
őstag

bármilyen dízelt veszel, föleg dCi-t, alaposan meg kell nézni. vásárlás elött nem árt egy rendes diagnosztikát csinálni, rendes renault-s diaggal (Clip), alapjárati nyomásértéket nézni pl, meg nyilván a hibakódokat. Ha mész próbálni, 4-ezerig szépen el kell forognia a dCi-nek, megtorpanás stb jelenségek nélkül, felvillanások nélkül.
Szoktak még résolajat is mérni.
A lényeg, hogy alaposan meg kell nézni. Meg azt is kitalálni, milyen dCi-t szeretnél.
Nekünk 106 lovas van, kombi (2005). 218ezerrel vettük most van benne 238000 és semmi hiba.
Öszinte tulajtól vedd, ha tudod. Kereskedéseket többnyire érdemes kerülni.
[link]
mi mondjuk nem csináltunk diagot, bár lehetett volna, annyira nem értek az autókhoz, de látszott, érzödött, hogy egyben van. Arra figyelj oda, kérdezz rá, hogy milyen olajat használtak és milyen idöközönként cserélték.

(#48619) MunezXBK: észrevettem én is :D javítottam. de nem árt az se, ha alaposan meg van véve :DD

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48619) MunezXBK válasza FerNandor (#48618) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Alaposan meg kell venni? Ezmiez? O.o

(#48620) 8th válasza didros (#48613) üzenetére


8th
addikt

Annyi pénzből én egy ilyet vennék. 15 000 km/év miatt szigorúan csak benzinest.

[ Szerkesztve ]

(#48621) zenke válasza Dany007 (#48617) üzenetére


zenke
aktív tag

Negatív. Olyan csörömpöló dízelje nem sok gyártónak van szerintem a piacom :D Persze ettől még lehet jó, nem ismerem.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48622) tresh válasza didros (#48616) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem remek választás az 1.6 turbódénes fóka és ugyan úgy az 1.5 dci megane is. Ha deisel kell én mindenképp ezekbe gondolkoznék.. a km-rel nagyon nem foglalkoznék inkább az autó motorikus állapotával/ esztétikai..nem egy olyan példányt ki lehet fogni annak ellenére hogy futott 200k-t makulátlan állapotba van belül az autó és motorikusan is rendbe van..mindenképp sokat járj utána és inkább lássa nézze át három ember minden téren mintsem hogy valami hulladékba ülj :)

Amúgy a 1.5dci ből a 106 pacisat keresd szerintem. Ezekről a példányokról meg mycso,FerNandor tud nyilatkozni mert mind ketten egy ilyet hajtanak nagy megelégedéssel ha jól tudom :K

(#48620) 8th : szerintem ehhez a bódéhoz inkább az 1.8 dukálna :U

[ Szerkesztve ]

(#48623) akos727 válasza 8th (#48620) üzenetére


akos727
senior tag

Par ezer km-ert elmentem egy ilyen 1.6-os Zafiraval, es hat keveske hozza az a blokk. Varosban meg elmegy, de azon kivul keveske.
Didros: Nezz korbe a Mondeok kozott is szerintem. Nagyon tagas auto, nekunk 2 eve van 2.0 dizellel es csak kopo alkatreszeket kellett cserelni, mivel hasznaltan lett veve.

(#48624) tomcsi23 válasza neduddki (#48563) üzenetére


tomcsi23
veterán

Milyet vettél?
Nem bosoko-t:F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#48625) didros válasza tresh (#48622) üzenetére


didros
senior tag

Igen, ezt már én is eldöntöttem magamban, hogy inkább állapot és szervízkönyv alapján választom majd ki az autót, mintsem a km-óra állása alapján. Megértem, hogy sokan a benzinest javasolják a viszonylag kevés évi futásteljesítmény miatt, azonban jelenleg egy 2002-es Astra G-t használ a család (1,2-es full fapad. :-) ) És ennek 6 liter az átlagfogyasztása, szervízigénye minimális. Eléggé fájna, ha ezután megnövekednének jelentősen a költségeim... :-( Csak a család meg már kinyír az állandó panaszkodással, hogy meleg van a kocsiban, nem férnek, vacakolni kell a zárakkal, stb. :-)

(#48626) didros válasza FerNandor (#48618) üzenetére


didros
senior tag

Na, ez valóban gyönyörű! Én ilyen belsővel még nem láttam Megane-t! Leginkább a szétmállott kormány a jellemző, kopó műanyagok és kiült, kiszakadt üléskárpit.

(#48627) Psychonaut válasza tresh (#48622) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az 1.8-as benzines viszont fogyaszt is, szóval ha a kis fogyasztás a lényeg, akkor esetleg dízelt is meg lehetne nézni.

Természetesen nem neked, az érdeklődőnek, csak a tiedhez kapcsolódott a mondandóm, azért lett válasz.

DeFranco: tegnap átsiklottál a kérdésem felett (vagy én a válaszod felett): az autós táblázathoz hozzáférhet az is, aki még csak játékautókat tologat, de kíváncsi?

(#48629) tresh válasza didros (#48625) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem azért ajánlották a benyásat mert abból könnyebb jó állapotú gépet kifogni mint dieseles társaiból bárha az utóbbi mellett fogsz dönteni készülj fel hogy hosszú ideig fogsz keresgélni és közben rengeteg romot fogsz megnézni élőbe.

(#48627) Psychonaut: teljesen egyetértek evvel, viszont pályán megpakolva/klímával nem eszik többet mint az 1.6 és legalább szedi is a lábát nem erőlködik :)

[ Szerkesztve ]

(#48630) Dr.Zoo válasza 8th (#48628) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem véletlenül van nekem 1.9 pd-m :DDD
Néha le szoktam hívni azt a kb. 360-370 nm forgatónyomatékot....
De már öregszem, általában már kihagyom, egyre ritkábban.. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48631) Balupapa válasza 8th (#48628) üzenetére


Balupapa
senior tag

elég meleg :Y :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#48632) Bdanyy válasza Dr.Zoo (#48630) üzenetére


Bdanyy
addikt

és te is évente cseréled a turbot, lendkereket, pd elemeket :D

Mod: irónia :)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#48633) 8th válasza tresh (#48622) üzenetére


8th
addikt

Szerintem sehol nem írtam, hogy 1.6-ost vegyen. Azt írtam szigorúan csak benzinest. :D

(#48632) Bdanyy: felejtsük már el ezt végre ezeket senki sem cseréli évente, öt évente se. :N

[ Szerkesztve ]

(#48634) tresh válasza 8th (#48633) üzenetére


tresh
addikt

Nem is mondtam hogy azt írtad én csak megjegyeztem hogy 1.8-ast keresse ;)

(#48635) 8th válasza tresh (#48634) üzenetére


8th
addikt

Én magam a 2.0 DTI-t venném még évi 5000km-re is de ez nálam gyári hiba. Gázolaj folyik az ereimben. :DDD

(#48636) FerNandor válasza 8th (#48635) üzenetére


FerNandor
őstag

lol, detto. :C

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48637) tresh válasza 8th (#48635) üzenetére


tresh
addikt

Én is ha lenne rá zseton :DDD

(#48638) Dr.Zoo válasza Bdanyy (#48632) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jaja :DDD
Azzal a szoftal, amit a Kollárúr írt rá ez igaz.
Amivel most használom +15%, azzal örök, mint a nyomor...

szerk: okok :DDD :R :R

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48639) Neoteric válasza 8th (#48628) üzenetére


Neoteric
addikt

Das Auto. :))

PSN: ne0teric_sAN

(#48640) zenke válasza Dr.Zoo (#48638) üzenetére


zenke
aktív tag

kontár úgy megírja, hogy 6.ban is elforog a kerék :DDD

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#48641) Dr.Zoo válasza zenke (#48640) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mondom: besz@rtam, úgy ment...
Kajak féltem benne!!!
Csak a turbó nem bírta a kiképzést..
Viszont azzal a szoft-al, normál üzemben 4.5 literre jött ki az átlag fogyi.. :D
Szerk.: ahogy visszanéztük, a töltőnyomást, 1.7 bár-ra volt írva, és kitartotta 30-40 sec-re.
Az a kis nyomorék csiga max 1.5 bárt tud ugye, de az 1.3 bárt szereti inkább...
No comment.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48642) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Olvassátok a tcommenteket: "Úriember nem jár dízellel"

Hoppá :D

(#48643) FerNandor válasza ReSeTer (#48642) üzenetére


FerNandor
őstag

a totalcar egy nagy trágya :C

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48644) tresh válasza FerNandor (#48643) üzenetére


tresh
addikt

+1

(#48645) TaaT válasza ReSeTer (#48642) üzenetére


TaaT
veterán

"Audi nem kéne, hiába JÓ, ha LELKETLEN mind."

:D

Give them hell Ukraine!

(#48646) ReSeTer válasza TaaT (#48645) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Sajnos ebben is igazat kell adnom neki. Nyersek, unalmasak. Konkrétan pont az említett quattroporte az álom autóm :D

http://www.youtube.com/watch?v=RRbYdDuEAx0

[ Szerkesztve ]

(#48648) Psychonaut válasza giigz (#48647) üzenetére


Psychonaut
addikt

Talán még Fabiát is lehet találni ennyiért (1.2/1.4), az nincs megemlítve a cikkben.

(#48649) tresh válasza giigz (#48647) üzenetére


tresh
addikt

Na lássuk mit kapunk :U

(#48650) giigz válasza tresh (#48649) üzenetére


giigz
veterán

Egy fordulatszámmérő nélküli autót :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.