Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) Dany007 válasza DeFranco (#49450) üzenetére


Dany007
veterán

Remélem a szmájlit is értetted a végén :P Illetve azt, hogy mire is akartam utalni az egésszel.

(#49452) didros


didros
senior tag

Holnap megnézek egy 2005-ös ford focus kombit (1.6 TDCI).
Mire figyeljek a szokásos dolgokon kívül? Van valami tipikus "focus betegség?"

(#49453) bandus válasza emvy (#49444) üzenetére


bandus
veterán

akarod mondani 1/2 m*w^2 ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49454) hobizoli válasza Dany007 (#49443) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a szeles gumi sokkal konnyebben feluszik egy vizatfolyason, mint a keskeny gumi

több drón kell ;P

(#49455) hobizoli válasza bandus (#49453) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1/2*m*v*v

több drón kell ;P

(#49456) hobizoli válasza Integra (#49447) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en azert lattam mar a youtube-n olyan videokat, ahol ruszki kogazdagok 1 merfoldes versenyen 300+-l mennek be ilyen autokkal, es esoben is toljak

es ket oldalt csak szalagkorlat, meg a palyan viztocsak vegig, es egyik sem veszi el a gazt :U

több drón kell ;P

(#49457) emvy válasza bandus (#49453) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, pont azt mondtam, amit akartam, nem hiaba nyertem fizikaversenyt hatodikos koromban :DDD.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49458) Impressa válasza hobizoli (#49456) üzenetére


Impressa
őstag

Csak nem erre gondolsz? :D keményen nyomják.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#49459) ABE válasza didros (#49452) üzenetére


ABE
őstag

Nincs róla egy linked? Szerintem a hangsúlyt a motor és a kuplung állapotára helyezd, illetve a hátsó futómű felé hallgatózz, nem nyiszog-e. Ezeken kívül nincs kimondottan olyan pontja, ami normális karbantartás mellett komoly problémát okozhatna.

[ Szerkesztve ]

(#49460) didros válasza ABE (#49459) üzenetére


didros
senior tag

[link]

Valami nem stimmel sztem... túl olcsónak tűnik ráadásul egy kereskedésben van.

[ Szerkesztve ]

(#49461) EQMontoya válasza bandus (#49453) üzenetére


EQMontoya
veterán

A kollega hozzászólásába az nem "duplavé" volt, hanem két darab sima, csak nem volt közé szorzásjel írva. Egyről beszélünk.

Same rules apply!

(#49462) ABE válasza didros (#49460) üzenetére


ABE
őstag

Pont ilyen színű és felszereltségű volt a miénk is, csak benzines és világos kárpittal. :B
Egyébként nagyon szépnek tűnik, képek alapján nem látok rajta disznóságot. Ha több km is lenne benne, akkor is érdemesnek tűnne a megtekintésre. :K

[ Szerkesztve ]

(#49463) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Ilyen CNG-s Zafirákról mi a vélemény? Most benzines 2-es 1,6-os Focusom van és bár nem megyek olyan sokat egy évben, de elég sokat lehetne üzemanyagon megtakarítani.

Köszi, üdv!

(#49464) bandus válasza EQMontoya (#49461) üzenetére


bandus
veterán

már leesett, nem is okoskodok tovább :D csak egy idő után a v helyett w-t kezd használni az ember a sebességre :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49465) szőröscica válasza didros (#49460) üzenetére


szőröscica
addikt

Csak arra figyelj, hogy ebben kicsi a karter gyárilag, ha jól tudom.

(#49466) EQMontoya válasza bandus (#49464) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hol tanultál Te fizikát? :D

Same rules apply!

(#49467) bitpork válasza Integra (#49419) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt nem is lehet cáfolni: de ekkor már benne van az is h Ő is meghal. Olyan autó nincs amiben nem lehet kipurcanni. Ezért mondtam azt amit: nyugodtan próbálja csak arczon röhögni a fizikát, majd rá fog fagyni a mosoly a fejére.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49468) szőröscica válasza johnny82 (#49463) üzenetére


szőröscica
addikt

CNG-t alig tankolsz valahol ebben az országban: van Pesten egy, Győrben egy és Szegeden egy.

Emellett egy másfél tonnás, magas homlokfelületű egyterűhöz egy 1.6 szívó benzin 94 lóerővel minden csak nem ésszerű választás. Ide dízel kell, ha tetszik, ha nem. :)

(#49469) giigz válasza didros (#49460) üzenetére


giigz
veterán

Jól néz ki. Állapotfelmérés + festékrétegmérés, és ha minden okés, nagyon jó vétel :K

(#49470) szőröscica válasza giigz (#49469) üzenetére


szőröscica
addikt

És ha még nem halt meg a turbó, akkor a kartert lecserélni a nagyobb, 4.5 literesre. Illetve mindent, ami az olajkörben van. Csövek, szűrők, stb. Az 1.6 hdi/tdci 110 lovas motorok rákfenéje ez, gyárilag 3.5 literes a karter.

(#49471) didros válasza giigz (#49469) üzenetére


didros
senior tag

Vajon lehetséges az, hogy az ember "jó vételt" csinál egy autókereskedésben? :-)

(#49472) giigz válasza szőröscica (#49468) üzenetére


giigz
veterán

Otthon is lehet CNG-t tankolni :D

(#49473) szőröscica válasza didros (#49471) üzenetére


szőröscica
addikt

Persze, miért ne lehetne?

(#49474) didros válasza szőröscica (#49470) üzenetére


didros
senior tag

ez kb. milyen nagyságrendű játék?

(#49475) giigz válasza didros (#49471) üzenetére


giigz
veterán

Túl jónak tűnik, csak akkor fog kiderülni minden, ha elmész, és megnézed. Szerintem törve volt, de ez csak egy "megérzés", semmi erre utaló jelet nem látok. Simán lehet jó vételt csinálni kereskedésben is, de ez tényleg nagy ajándéknak tűnik, kíváncsi vagyok, mi lesz a buktató :D

(#49476) didros válasza szőröscica (#49473) üzenetére


didros
senior tag

Mert a kispolgári gondolkodásom azt mondja, hogy ha direktben vásároltam volna az eladótól, közvetítő nélkül, akkor még olcsóbb lett volna, ergo még jobb vétel :-)

(#49477) szőröscica válasza didros (#49474) üzenetére


szőröscica
addikt

Ezt sajnos nem tudom. Meg kell kérdezni a márkaszervizt, vagy valamilyen komolyabb független szervizt, pl. Bosch car service elég sokfelé van.

Viszont ha eddig nem csinálták meg, és Te nem csináltatod meg, akkor előbb-utóbb esélyes egy turbóhiba, ugyanis ezt elég becsületesen alulméretezték.

(#49478) johnny82 válasza szőröscica (#49468) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Szegedi vagyok és nem nagyon járok hosszabb utakra. Újabb Multiplánál jobb vagy rosszabb?

Üdv!

(#49479) didros válasza giigz (#49475) üzenetére


didros
senior tag

Előzetes rövid telefonálás során azt mondta a kereskedő, hogy a bal ajtókon vastagabb a festékréteg, valószínűleg megpróbálták feltörni :F az autót. Illetve a jobb hátsó sárvédő meg lett húzva és szépen kijavítva. Igazából én nem várom el egy ilyen korú autótól, hogy gyári állapotú legyen, csak azért ne totálkárból visszahúzottba fussak bele. :-)

(#49480) giigz válasza didros (#49479) üzenetére


giigz
veterán

Én 10-15 éves autót is úgy vettem, hogy csak gyári állapotú lehet :DDD És találtam is :D

(#49481) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jelentkezett már valaki tesztvezetésre valamelyik márka hivatalos oldalán? Mennyire működik ez? Azt mondjuk látom feltétel, hogy 3. félnek kiadhassák az adatokat. :U

(#49482) Xero válasza aero. (#49481) üzenetére


Xero
nagyúr

Hyundai Genesis Coupe tesztvezetésre jelentkeztem anno. Nagyon mozgatott az autó. Gondoltam kipróbálom és ha tudja fokozni az ez kell nekem érzést, akkor talán beleugrok.
Annyira nem izgulták túl a dolgot, és kb egy - másfél év után kaptam egy megkeresést, hogy na most lehetne menni. Addigra szerencsére már megjött a jobbik eszem. :P

[ Szerkesztve ]

(#49483) zoo8800 válasza aero. (#49481) üzenetére


zoo8800
veterán

Golf7 tesztvezetésre jelentkeztem még tavaly, azóta is jelentkezek. Köszi Pohu :DDD

rip and tear, until it is done

(#49484) qdak válasza whitezo88 (#49394) üzenetére


qdak
addikt

en is mercit akarok 20+ ost vagy 20 korulit, ha nem lesz w220 dizel, oszt akkor proli vaagyook? :))

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49485) tomcsi23 válasza zoo8800 (#49483) üzenetére


tomcsi23
veterán

Biztos azt válaszoltad az ominózus kérdésre, hogy nem, nem tervezem az autóvásárlást..;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#49486) MunezXBK válasza qdak (#49484) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem...hülye vagy, me dízel + sz@rmernemhonda. ;]

(#49487) kalmanchris válasza didros (#49460) üzenetére


kalmanchris
tag

Nézd meg a bal, majd a jobb elején a motortető és a lökös nyúlvány közti hézagot. Nem egyforma a kettő... :(

(#49488) tresh válasza MunezXBK (#49486) üzenetére


tresh
addikt

csak a dinnyés merci ;]

(#49489) qdak válasza MunezXBK (#49486) üzenetére


qdak
addikt

xd alap, foleg 1 merci milyen ma diesel be tiszta ciki is :)
vki vett ma deviltuning ek tol projektoros kodllampat? vagy vmi jofajta amit erdemes megvenni? (lehetoleg beferjen omegaba)
mert ami most van nagy 0...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49490) whitezo88 válasza qdak (#49484) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem ezzel van a fő gond, hanem mikor kb anyagáron vesznek, dinnyézőst, vasazóst, szétrohadó szegélyekkel, sárhányóval porba lógó futóművel :)

mert amúgy azok a "koczka"mercik nekem is tetszenek.

(#49491) zoo8800 válasza tomcsi23 (#49485) üzenetére


zoo8800
veterán

Pitsába, tuti azt csesztem el. :D

rip and tear, until it is done

(#49492) qdak válasza whitezo88 (#49490) üzenetére


qdak
addikt

ertem, nem gondoltam komolyan a kerdest ;)
am a 177le s balna chipppelve 204le vel sztem siman autozhato, 126 os is viselheto 300td be.
amugy az ilyenaruakrol:
van a kornyeken 126 os a csomi tartoja, lathatoan megvan rogyva leffele :@ :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49494) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Lehet hülye vagyok, meg kretén, meg öreguras, (mi is? Kovács uras :D )
De EZT akkor is megvenném, ha lenne rá "kedvem".. Jövőre betolnám OT vizsgára, utána meg szépen elpöfögnék vele kizárólag jó időben talikra.

(ja és DÍZEL!!!!!!)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49495) zoo8800 válasza Kornel (#49493) üzenetére


zoo8800
veterán

Akkor már inkább 1.2 egy nagyobb kocsiban :)

rip and tear, until it is done

(#49496) Szplöttyy válasza Dr.Zoo (#49494) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Kicsit szedett vedett, kocka lampa elol az nem bele valo szerintem, mert az a modellciklus vegen volt, dupacsoves kipufogo, ami max a 300DT-n lehetett, vagy benzinen, es 240d a hatuljan. Lenne vele munka boven, de korrekt az ar. Nekem ami nagy alom egy feher szinu kek belsos, tetoablakos automata 300D, a kellemes 88lovacskaval :))

Smoke & Torque

(#49497) FerNandor válasza didros (#49460) üzenetére


FerNandor
őstag

képen tetszik. majd írd meg, hogy mi volt. az meg, hogy festették az egyik ajtót vagy hasonló dolgok, nem sokat számítanak, ha jól meg van csinálva. nyilván olyat szeretne az ember 30 éves autónál is, ami hibátlan, de egy ilyen kis javítás nem igazán lehet hátrány.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49498) 8th válasza Szplöttyy (#49496) üzenetére


8th
addikt

Kellemes 88lovacska, júj :D . Nekem dízel merci kizárólag om606 + 5g-tronic 722.6 + speer felállásban kéne sehogy máshogy.

(#49499) qdak válasza 8th (#49498) üzenetére


qdak
addikt

mondjuk 300+++ le vel :))
ha mindenigaz fen van meg a tuninggolt 210 es asszem vmi 340 le korul :p

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49500) whitezo88


whitezo88
nagyúr

egy kis ánusztisztítás a h24-től [link]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.