Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) #27813376 válasza MunezXBK (#86000) üzenetére


#27813376
törölt tag

Értem, tehát nem volt jogos a kérésük, hogy menjek az okmányra forgalmit módosíttatni.

(#86002) MunezXBK válasza #27813376 (#86001) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elvileg nem. Nekem ezt műszakin mondták.

(#86003) Mágus2 válasza Typhoon47 (#85994) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A superb1 egy hosszabbított b5.5 passat. Nem rokona az octavianak. Rendes 5 személyes autó.

(#86004) TaaT


TaaT
veterán

:)

Give them hell Ukraine!

(#86005) #27813376 válasza MunezXBK (#86002) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ez is így volt műszakin, semmit sem szóltak, pedig nem sufniba műszakizott, volt felvétel meg minden, ezért is állok az egész előtt értetlenül.

(#86006) MunezXBK válasza #27813376 (#86005) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én zsanettoztam út szélén 45 percet, mert a rendszerben türkizkék szerepelt, forgalmiban meg 06 kék. :W

Magyarország, nincs min meglepődni.

(#86007) Dany007 válasza !Overdose! (#85995) üzenetére


Dany007
veterán

Csak azert azt hasonlitottam, mert az szerepelt a kollega linkjeben is. Az is 2004-es Octi volt.

Amugy a masodik link mar tetszetos valoban. Az elso az nem. Egy dog nagy gyari navi minden autot feldob picit, de azon kivul minden mas csunyacska.

No de a lenyeg az ar! Melyiket milyen aron. Mert most probaltuk a cmaxot az octabiahoz hasonlitani...
Gondolom az altalad kinezett Superb azzal a felszereltseggel mar tobbe kerul. Ahhoz arban passzolo cmaxot kene nezni vagy hasonlot.

De mint mondtam vannak szep Skodak is, csak dragabban es sok esetben azon az aron de par evvel idosebben komolyabb, minosegibb gepet kapni mas gyartotol...

Jo mondjuk nalam meg mindig egy fullos boros Rover 75 belseje viszi a palmat... Azt csak a sok sok millios autom korozik le nalam... :)

(#86008) -v-


-v-
addikt

Ezt ma fényképeztem ... ügyes parkolás :U A többi felni is össze vissza volt már húzva.

(#86009) TaaT válasza -v- (#86008) üzenetére


TaaT
veterán

Az ilyennek acélfelni való, azt lehet gyilkolni. :)

Give them hell Ukraine!

(#86010) tomcsi23 válasza TaaT (#86009) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az sem érdemli meg. :N valami jó ballonos gumi a vékony felnire.
Rávaló gumi ez amúgy:F Furán áll.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#86011) Melack


Melack
veterán

Felni lefújásához milyen festéket ajánlotok? Unom, hogy rozsdafoltos a jelenlegi szett.

(#86012) MunezXBK: nem akarok felnit is venni :O

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#86012) MunezXBK válasza Melack (#86011) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem a festék miatt, alulról támad a rozsda.

(#86013) TaaT válasza tomcsi23 (#86010) üzenetére


TaaT
veterán

Természetesen ballonos acélra gondoltam. :K [link]

Szélesebb a felni mint amire ilyen gumit raknak, de egyáltalán nem vészes.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#86014) Pitu válasza mycso (#85996) üzenetére


Pitu
aktív tag

Kolléga pár hónapja kapta meg faterjától az anno újonnan vásárolt megane II kombit. 1.5dci motor van benne, meglepően dinamikus és kevés gázolajjal is beéri. 190ezer van benne, de szinte semmi kopás. A dieselt rizikósnak tartom, könnyű beleszaladni egy lestrapált példányba. A benzineseket nem ismerem. A forma viszont nem az én világom. :)

Dany007: I-es Octavia-hoz hasonlítva számomra is szebb/modernebb a c-max, II-esnél azért már más a helyzet. Nem volt még időm műszakilag utána olvasni a c-max-nak, de az itt leírtak alapján nem lehet vele különösebb gond (benzines). Marad a pakliban.

(#86011) Melack: ismerősöm a Matiz-on Hammerite-al festette le, azóta sincs vele gond. Mondjuk nem volt veszélyesen rozsdás.

[ Szerkesztve ]

(#86015) runner 125 válasza Melack (#86011) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kell neki egy alapos pucolas ( homokfuvas ), minőségi alapozó ( Hammerite-nak is van ), végül a fedofestek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86016) szőröscica válasza -v- (#86008) üzenetére


szőröscica
addikt

Én s van, hogy lehúzom a felnit, nem érdekel. Az autó van értem, majd ha csúnya lesz, újrafújatom.

(#86017) molnarpeter válasza szőröscica (#86016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nameg a legtöbb dísztárcsa még védi is a peremet.

(#86018) Declare válasza -v- (#86008) üzenetére


Declare
őstag

Uhh...de valami nagyon fura ezen a felnin nem? Olyan mintha a gumi le akra csuszni rola befele nem?

(#86019) MunezXBK válasza Declare (#86018) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, belül is ilyen.

(#86020) -v- válasza szőröscica (#86016) üzenetére


-v-
addikt

Ehhez most inkább nem fűznék kommentet :U

(#86021) Declare válasza MunezXBK (#86019) üzenetére


Declare
őstag

Hat de baromi hülyen nez ki...nem olyan mintha nem passzolna ra rendesen a gumi meret?? En is most keszülök felnit venni azert erdekel :B

(#86022) kalmanchris válasza mycso (#85996) üzenetére


kalmanchris
tag

Bár tudom francia=sz@r

Ezeket a marhaságokat tudja csak megjegyezni az átlag magyar... Meg a 3F és a Honda fűnyíró. :W

(#86021) Declare
Olvastam róla, hogy egy adott felnire nyugodtan válasszunk a hozzá ajánlott gumiméretnél eggyel keskenyebbet, mert jobban ráfeszül a peremre, jobb az oldaltartása, így tapadása is jobb, mint a szélesebb guminak az adott felnin. De a linkelt képen kicsit túlzásnak tartom ezt az arányt.

[ Szerkesztve ]

(#86023) Declare válasza szőröscica (#86016) üzenetére


Declare
őstag

:DDD :C
Remelem a tecsoban is ezzel a mentalitassal parkolsz be ket auto köze.... :U

(#86024) hobizoli válasza Declare (#86021) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez most trendinek szamit

vagy inkabb a szeles felnire vóótt penzem, de gumikra ra mar nem

:DDD

több drón kell ;P

(#86025) bandus válasza -v- (#86020) üzenetére


bandus
veterán

pedig 100%-ban igaza van :) nem egy hímestojást vezetsz.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86026) AMD Power válasza Declare (#86023) üzenetére


AMD Power
titán

Ilyesmire gondolsz? ;)

A kép tegnap készült a Balatonboglári Tesco parkolóban.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#86027) kalmanchris válasza bandus (#86025) üzenetére


kalmanchris
tag

Amíg csak a saját autójában tesz kárt ezzel, nincs is vele probléma.

(#86026) AMD Power
A kép lemaradt :)

[ Szerkesztve ]

(#86028) mycso válasza kalmanchris (#86022) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Látom nem érted, nem olvasod a topikot.
Természetesen iróniának szántam (főleg, hogy francia, cr, sokat futott dieselem van, tehát ha az általánosítást elhinném akkor halmozottan hátrányos helyzetűnek számítanék :DDD )

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#86029) kalmanchris válasza mycso (#86028) üzenetére


kalmanchris
tag

Ok. Akkor Te nem az átlag vagy :)

(#86030) footy válasza Dare2Live (#85986) üzenetére


footy
addikt

400.000km+ van benne darabokra vadásznak mert kiglancolva ezeket lehet adni annyiért mint a többit.... és teli van a piac ilyennel.
Pontosan, viszont en magamnak nem ilyet vennek.

(#85987) Declare
Vegyel egy par autot nemetroszagban/ausztriaban es elj ott egy darabig, garantalom hogy meg fog valtozni a velemenyed. En is hallottam sok mindent mielott kikoltoztem, de nincs kolbaszbol a kerites. ;)

@Mas:
Alfa159-cel van valakinek tapasztalata? Konkretan a 120Le-s(DPF-es) 1.9JTD-vel erdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#86031) szőröscica válasza Declare (#86023) üzenetére


szőröscica
addikt

Naná, sőt izomból rányitom az ajtót a mellettem állóra. ;]

Egyébként messze szoktam megállni, hogy más ne nyissa rá, és kényelmesen lehessen ki-beszállni. De ha parkolás közben meghorzsolom a felnit, nem fogok sírni érte.

(#86032) Typhoon47 válasza Mágus2 (#86003) üzenetére


Typhoon47
őstag

Igen, az. Pont ez a problémám vele és ezért (is) se vettem soha Superbet. Amikor beülök a phaetonba, mindig elcsodálkozok, hogy még a mondeohoz is képest milyen széles, az A8 lemez jó választás volt.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#86033) Declare válasza footy (#86030) üzenetére


Declare
őstag

Jelentem megtörtent ;) Ugyan meg csak 1 autot vettem es nem reg ota elek kint, de amit leirtam abban mar a megvaltozott velemenyemet olvashatod :) De az egesz lenyeg annyi volt, h erdemes jol körbenezni es nem szabad megriadni a külföldi kocsiasarlastol...nem egy olyan nagy kaland kintvenni egy kocsit es hazavinni, mint amilyennek elsöre tünik, laikuskent!

Kolbaszbol nincs a kerites sehol, de nem is összehasonlithato a helyzet a "majd mi megmutatjuk az Unionak " Magyarorszaggal :(

(#86031) joamilestoné "Naná, sőt izomból rányitom az ajtót a mellettem állóra."

Hat mar meg ne sertödj, de ebböl a majd lefestem ha mar ocsmany hszböl pont erre következtettem :P :DDD de örülök neki ha nem igy van...sajat dolgaival az ember azt csinal amit akar ;)

[ Szerkesztve ]

(#86034) Qru


Qru
MODERÁTOR

Megjött a gépbe az olaj. :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#86035) alázógyík válasza Qru (#86034) üzenetére


alázógyík
őstag

Dizli Grande Puntonkba is ez a Motul került nekem, csak 5W40-es. Nagyon jó olaj.

(#86036) MunezXBK válasza Qru (#86034) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

És megáll a falon is! :C

(#86037) runner 125 válasza Qru (#86034) üzenetére


runner 125
nagyúr

2 hete nekem is, jövő héten megy fullos olajcserére, Eneos Sustina 5W40-re esett a választás, kíváncsi vagyok lesz-e olajfogyasztás, 1-2 forumban olvastam h előfordulhat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86038) neduddki válasza Qru (#86034) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mi van atmesz ecodriverba???;- )))

udv

neduddki

mod: es mikor dizlesitetteda bubarut???...:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#86039) tboy93


tboy93
nagyúr

Honda civic sedan 7 gen 2000-12

Na hál istennek megérkezett az első hiba az új autóval. Riasztó van benne és random olyat csinál, hogy beriasztás után amikor villog kettőt az index akkor a jobb oldali indexek égve maradnak. Nem csinálja mindig eddig kétszer fordult elő. Ilyenkor ha kiriasztom akkor is égve marad és egy indítás-leállítás-beriaszt-kiriaszt kell neki, hogy vissza álljon normális állapotba. Na ez vajon mitől lehet?

Egyébként imádom az autót, eddig ez volt az egyetlen hibája. Eredetiség vizsgán be néztem a kocsi alá és ott sem ért meglepetés. 14 év a garázsban vagy az utcán nagyon nem mindegy. Csak azt sajnálom, hogy én nem tudok garázsban parkolni. Esetleg ponyva ér valamit szerintetek?

(#86040) -v- válasza tboy93 (#86039) üzenetére


-v-
addikt

Esetleg ponyva ér valamit szerintetek?

Felejtsd el, többet árt mint használ, összekarcolja az autót stb ...

[ Szerkesztve ]

(#86041) Qru válasza runner 125 (#86037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Enyémre is azt mondják h hajlamos rá de még egyelőre nem eszi. Most 5W40-es Motul van benne rápróbálok az 5W30-ra is mert az a gyártói ajánlás.

neduddki: Ez a gyári ajánlás a benyósba is. Hátha így közleít a fogyi is a dájzeléhez... :D

mod:

alázógyík: Jó biza és nem is drága.

Munez: Egy jó olajnál ez alap. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#86042) Fr0z3n válasza tboy93 (#86039) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nekem a swift csinált ilyet. Beragad egy relé és nem kapcsol vissza. Riasztós szaki pár perc alatt megoldja.

(#86043) #27813376 válasza Qru (#86041) üzenetére


#27813376
törölt tag

Tsi ette neked az olajtot?

(#86044) #03969024


#03969024
törölt tag

Nem akarok trollkodni, de ez az "olajmizéria" kicsit túl van spilázva... Legtöbbször inkább lenyúlás...

(#86045) tboy93 válasza Fr0z3n (#86042) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor elviszem valamikor, remélem tényleg csak ennyi a gáz. Köszi!

(#86046) neduddki válasza tboy93 (#86039) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

dobd ki a franba aszt a riastot es egy abszolut megbizhatot tegyl ebele, mrt nagyon-nagyon megszivathatod magad egy sz. riasztoval:- (

udv

neduddki

mod: Qru: marmint A5 az ajanlas??? :- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#86047) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok, kicsit off, de olyan kérdésem lenne, hogy nagyobb furgonba, ahol nincs kalaptartó, tehát belátni az egész autót, van-e valami rejtekdoboz féleség, mondjuk a hátsó üléssor mögé, amibe beférnek a fontosabb dolgok, pl laptop, pár szerszám stb.? És nem annyira feltűnő... :R

(#86048) szőröscica válasza lsebestyen (#86047) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez szerintem teljesen modellfüggő, van ahol az első ülések lapja felhajtható és alatta doboz van, máshol kihúzható fiók van.

(#86049) lsebestyen válasza szőröscica (#86048) üzenetére


lsebestyen
addikt

Azt értem, de én olyat szeretnék amit utólag lehet belerakni.

(#86050) runner 125 válasza lsebestyen (#86047) üzenetére


runner 125
nagyúr

Milyen autó? Csinálj rá rolót, ami elfedi az egészet. Felfogatod a hátsó ülések háttámlájára, a leghátsó c oszlopok belsejére meg egy egy rögzítő kampót felfúrsz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.