Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) mycso válasza bitpork (#15000) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A hasonlattal abszolúte, de nincsen igazad.
Illetve, amit leírtál, abban semmiben sem...
(pl. pc tuningnál maradva, neked ez benne volt 30-40-xyK-dba, én meg 4-5 kattintással elérem ugyan ezt...bár már fentebb levetítették ezt autóra is --> 10M-ért veszel valami 300ló körüli vasat, ami esetleg nem is tetszik, vagy veszel 400k körül egy puttót, beletolsz 1-2millát és az tetszik is, a 300ló is megvan, hol itt a problem??? )

Ami viszont OK lehet, ha te úgy érsz el plusz teljesítményt, hogy veszel egy új/nagyobb/erősebb valamit, hát tegyél így, én elfogadom ezt is.
Viszont, te meg fogadd el, hogy valaki a meglévő eszközeiből hozza ki a maximumot, vagy a maximum felettit, illetve ez még egy kis fanatizmust, életérzést is ad (kell hozzá). És ez utóbbi semmibe, vagy töredékébe kerül annak, mintha az első esethez ragaszkodnánk.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#15002) bitpork válasza mycso (#15001) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem vitatom hogy megszállottság és benzin függőség kell a tuninghoz. De én abban hiszek amit nálam hozzáértőbbek megterveztek úgy ahogyan azt tették, gondolom nem minden ok nélkül. Én azzal ismerem el a tudásukat hogy úgy használom a terméküket ahogyan kiadták.
Ezért aztán, tisztelem a megszállott őrülteket, de nem teszem magamévá az őrületüket. Én megmaradok amatőr felhasználónak: élvezem a minimális kockázatot, és jó eséllyel teszem ezt hosszabb ideig. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15003) hdman válasza aero. (#14977) üzenetére


hdman
őstag

Megnéztem YT-on az angol verziót, 1,7 gallont mond percenként. =6.4352001 Liter

Magyar szinkron rulz :C

Sopron city :)

(#15004) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Biztos Pozsgai "Tömlő" József fordított mint régen a forma 1-ben :DD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15005) hobizoli válasza bitpork (#15000) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es amikor megvan a csucs CPU, de lassu a superPi meg csucsVGA-val is "lassu" aktualis 3DMark-ban, na akkor jon a PC tuning... :C

--------

itt sem a fapad 54nyihas 1.1i-t kezdtek el hekkelni, hanem a gyarilag legnagyobb teljesitmenyu motoros valtozatot, es hiaba mondanad, hogy de a Leon-bol van 1.8 20vT csak nezd meg azt mennyi fenntartani, mennyi hozza ez meg az, ha megroggyanna, meg hiaba erosebb papiron, pont annyival nehezebb is a bode

szoval maris ott vagy vele, hogy sehol

es amikor 996-s Porsche Turbo-nak is bekoszonsz, meg M6-s bimmert is odaqrod vele, aminek csak a 4 kereke tobbe kerul, annak van feelingje, hidd el :P ;]

meg azok a arcok a tibor-dezso-ilona paszulyokbol meg a TDCI mondd:dejo-kbol meg amikor egy kajakabb emelkedon is meg kinezel mogule, az meg kapaszkodasavba kenyszerul es nez ki a butan a fejebol ilyen ezmegmiagecivolt? fejjel, es amikor felfele is meg ugy gyorsitasz ki onnan, hogy nem hisz a szemenek, na az is poen

230 kompressor CLK merdzsos
-b+ mi van ebben?
-motor
-de most komolyan...?
-1.4 8 szelepes motor uj legszuro meg gyertyakkal ( LOL )
-1.4...?!? hm, lehet nem is ideje lenne cserelni mar?
-haaat, biztos... ;]

es ez mellett kis helyen elfer varosban is, occso hozza minden, es nem egy vagyon felgumizni sem pl

CH-bol 80-100k(!!)-ert veszel egy egesz autot, amit akar csont nelkul forgalomba is helyezhetsz, mert olyan jo allapotban van egynemelyik

meghagyod ijen oltós-sleeper kinezetben es ennyi, nem kell hogy feltuno legyen kivulrol
vetelar plusz 1.2-1.3M-bol olyat lehet csinalni mar belole, hogy besza-behu-befo-behá

torsen sper
front intercooler
kovi moci belso
realtime irhato ECU - valos ideju chip tuning
rugos szinter kupplung
306mm-s 4dugos Brembo fek
636-s injektorok, ezzel a full E85 uzem is mehet akar
...

jol megvalasztott csigaval 2000-2200-tol revlimitig ugy huz, mint egy vonat
utolersz egy kocsisort, 6-8-saval siman atugrod oket, meg emelkedon nem visszavaltasz, hanem gaz es gyorsitasz

Persze jon a kerdes, de ki kolt ra ennyit? Nos ennyi ertekvesztese egy uj autonak is van es azt is kifizeted vegulis. Foleg ha hitelre vettek, akkor ott a hitelkamat is. :P

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#15006) footy


footy
addikt

A VW fele 2.5 V6 TDI-rol mi a velemeny? Mennyire megvizhato? Mennyire halk 140-nel? A fogyasztas hogy alakul az 1.9 tdi-hez kepest? A 150 lovas valtozatot nezegetem, ha ez szamit valamit.

[ Szerkesztve ]

(#15007) bitpork válasza footy (#15006) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Melyik 2.5? A 150 lovas szereti köpni-nyelni a motorolajat. A 180-s jobb.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15008) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Ezzel mi a baj? Már elég régóta fent van. Egész jól néz ki, nem?! :B

(#15009) bitpork válasza hobizoli (#15005) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Persze, erre gondoltam a csendes őrült kifejezés alatt. Én meg megveszem drágábban a picit nagyobb motorkocsit, ami soha nem fog annyira menni mint a mérgezett egérré alakított lom, és élvezem a csendet és a kényelmet.

De ezen kár vitázni, mert én a gyári állapot megszállottja vagyok ( csak sajnos lusta mint a dög ) Te-Ti meg a mókolásé. Nekem a fíling az amikor a a 328-ból brümmögtette nekem a kocsiját a suhanc, és én is adtam neki egy gáz fröccsöt(Alfa 3.0 ), majd Ő a lámpa váltáskor füstölő gumival felszállt, és meg 2 nap alatt értem el az 50-et és közben jót röhögtem hogy elégetett 3 üvegnyi sör árát, meg tönkretette a gumijait :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15010) bitpork válasza dJ Peer (#15008) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sztem azért nincs km írva mert nem fért volna ki :D
Ez volt az 1ik legmegbízhatóbb motor. Bár lehet rosszul tom, és gyorsan kijavítanak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15011) dJ Peer válasza bitpork (#15010) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Tudom, volt egy cikk a totalcaron, hogy 990e km-t ment el a taxis, egy ilyennel. Persze kivételek mindig vannak :)

(#15012) hobizoli válasza bitpork (#15009) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es erre minek 3.0? :DDD :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#15013) Smani válasza bitpork (#15010) üzenetére


Smani
senior tag

Jól tudod :K

km... elég ránézni a kormámnyra. 400k km+

(#15014) bitpork válasza hobizoli (#15012) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert nem tudhatom mikor jön jól ha rámjön a demostaztánmehetnék....Bár erre még nem volt példa, de megnyugtató tudni hogy van ha kell, mert egy barom kellemetlen szituba hoz az úton.
Viszont imádtam a kiegyensúlyozott járását és a hangját. Mea culpa, én is szeretem a motorkocsikat, ha nem is őrült módjára :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15015) Typhoon47 válasza hobizoli (#15005) üzenetére


Typhoon47
őstag

ez tényleg kurva jó, de ha egyszer szétszaladnak a lovak akkor a büdös életbe nem szálsz ki egy darabban belőle és ez kurvára nem mindegy.. főleg nem MO.-n ahol a közlekedési morál egyszerűen félelmetes (bp.). mondtad is, hogy voltak komolyabb szituk.. kijöttek eléd stb.. pedig még nem is mentél gyorsan...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15016) neduddki válasza bitpork (#15007) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

felenk eppen a 180astol ovtak az esmerost, igy lett a 150es a6, miota 205/55r16 van rajta azota hasznalhao is a kornyeken:- ) ~2ev 30Mm /ha jol elexem/ 2 megallas, mindkettot meguszta olcson, de 1-1hetes allassal, vetel utan azert meg rakoltott egy keveset, de legalabb a futomuvet tenyleg felujitottak eladas elott /3 alkatresz volt cseres a motor ornyeken, de csak a legtomegmerore emlexem 25k volt gondolom bontott/, neki is eladjak a 10w-40es olaja szintetikuskent, de leglabb a vw minositesut
van mellete egy buzuki szaladgalni hejjben, na meg ha megint megall a teknika:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15017) Szplöttyy válasza Typhoon47 (#15015) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

De nyilván, vagyis remélem, aki sokszázlovas autót épít, azért az ésszel csinálja. Mert attól hogy van egy sokszáz lovas valamid nem kell elrúgni mindig. A másik meg, hogy akárki akármit mond, ha egy E60 M5nek úgy rendesen elrúgot, és rotty, akkor az fájni fog, nagyon. Én meg inkább azt tapasztaltam hogy az utcára épített vasakkal, lámpától 1-2-3ban elrúgja neki, a nagyvas meg éjjel a szentendrein ~200km/h-s utazóval közlekedik. De amúgy igaz amit írsz.

Smoke & Torque

(#15018) bitpork válasza neduddki (#15016) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem a passatban a 150le van. Az új légtömegmérő áfásan 28k. És 1x volt 6 év alatt h megállt, mert beázott a motorvezérlő :) De minden más flott. Viszont a volt szerelőm (PoHu) aszonta hogy a 180 le vezrió sokkal megbízhatóbb.
A légtömegmérőt viszont 6 havonta cserélni kell.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15019) neduddki válasza bitpork (#15018) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aszem 65rugorol indultak a legtomeg merovel /odi szerviz csak anyagktsg/ es a vege lett 25k a jelenelgi szerelotol /ez meg dizles ezer eve, meg a pozsoval is jartunk nala 94, mikor a savas gazolaj megette az adagoloig az osszes eszcajgot (ezert volt passat gazolajszuro a 405srdturbo-ban)/, ellenben mar masfel eve benn van es nincs gond, pofaztam megvetel utan, hogy sok loero hianyzik ebbol a motorbol mire hajlando volt megnezetni rendesebben es akkor jott ki a legtomegero

udv

neduddki

mod: a 405 balhejat ellnebn a isaszegiek oldottak meg, fel delutan alatt 5 rugobol, de azt OK sen ertettek, hogy az adagol hogy uszta meg

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15020) footy válasza neduddki (#15016) üzenetére


footy
addikt

Huh nekem nem ferne bele evi 1 megallas. Inkabb akkor ejtem ezt a diesel dolgot. Bar egy 90 v. 110 lovas TDI el tudna csabitani 6-os valtoval. Pont tegnap csusztam le egy ilyen passatrol. :O

(#15021) neduddki válasza footy (#15020) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne hiszem, hogy annyira jellemzo lenne, azt tom, hogy az egyik vmi kis szuro az adagoloban elkoszolodott /leglabbsi ez volt a magyarazat a szerelotol/, nagy mekkonnyebules volt mert a amitogep adagolohibat hazuditt es mar felkeszultek a harakirire:- )
masikra nem emlexem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15022) hobizoli válasza bitpork (#15018) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az tok jo

allando forgalom a gyartonak
programozott avultatas

gondolom az utangyartott az ennyi bele, mert ketlem hogy a gyari is fel evet birna, kulonben VAG-nal mar vki kapott vona egy levagott lofejet az ágyába egyik ejjel

több drón kell ;P

(#15023) hobizoli válasza Typhoon47 (#15015) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kimehet eled orszaguton 90-110-nal is vki a foldutrol, mert múttkóósemgyöttsenki

multheten M0-n mentem 80-90 korul egy busz mogott, erre amikor odeertunk egy osztrak rencamu 806 melle az ugy dontott hogy neki pont most es itt kell savot valtania

de fijattnal nem kell vilagitast kapcsolni az auton csak 1x, es amig nem kapcsolod ki gyujtason az mindig vilagit, megsem latszodtam ezek szerint

több drón kell ;P

(#15024) footy válasza footy (#15020) üzenetére


footy
addikt

Egyebkent 90 lovashoz raktak 6-os valtot, vagy ez csak a 110 lovas kivaltsaga?

(#15025) zsid válasza Typhoon47 (#15015) üzenetére


zsid
senior tag

Ésszel kell fogni a gyeplőt.. Az , hogy van egy qrva erősre épített autód, az nem jelenti, hogy egyből üvegelni kell mindenhol. Az én autóm 272 lovas, mégsincsenek naponta halálközeli élményeim.
Ha meg más talál be, akkor az úgy is betalál ha állsz, ezen felesleges filózni.

<tRucKdriFteR>

(#15026) bitpork válasza hobizoli (#15022) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a légtömegmérő a pohutól van... Sajnos ennyit bír a rohadék, és ez is istenes. Az 1.9-sekbe is a 2.5ből rakják mert állítólag ez már így is többet bír mint az :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15027) MunezXBK válasza bitpork (#15026) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mennyit bírt?

(#15028) bitpork válasza MunezXBK (#15027) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

6 hónap és 1kicsi ha szerencsém van. És ez a platina futtatott hűtőbordás és nem a diódás.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15029) Rick4 válasza bitpork (#15018) üzenetére


Rick4
félisten

A légtömegmérőt viszont 6 havonta cserélni kell. Amerikai autókban ez miért bírja 20 évig? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15030) 8th válasza footy (#15006) üzenetére


8th
addikt

Őszintén? Mi a tökömnek V6? Az 1.9 4hengeres klasszisokkal jobb konstrukció, tartósabb, kevesebbet eszik, kevésbé környezetszennyező, és könnyebb így jobban is megy. Abból is létezik gyári 150lovas (ARL) és abban nemm kell fél évenként légtömegmérőt cserélgetni :D . Az, hogy nagy ccm kell autópályázni egy butaság. Egy ilyen 1.9 hatodikban 2500-as fordulaton 140-el kimegy a világból és ehhez képest nem is fogyaszt sokat. Felesleges a V6 egy Passat méretű autóba.

[ Szerkesztve ]

(#15031) bitpork válasza Rick4 (#15029) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ebben a platina réteg a hűtőbordán nagyon vékony, és a nagy hőterhelés miatt gyorsan megadja magát :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15032) bitpork válasza 8th (#15030) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Soha semmi nem lehet felesleges 2.5 és felette. Igaz h jó konstrukció az 1.9, de itthon valamiért könnyen elfelejtik h szervizelni is kell. Akkor meg már kíméletes használat mellett nagyobb az élettartam tartaléka egy kvázi túlméretezett blokknak. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15033) 8th válasza bitpork (#15032) üzenetére


8th
addikt

Jelenleg nincs olyan dízelmotor ami jobban túl lenne méretezve mint egy 1.9 ARL. Talán csak az OM606 különböző verziói a mercinél. Ez a kettő. A V6 TDI egy sima chiptuningtól is kifexik pár év alatt. Mechanikusan egy vacak konstrukció ez már többször be is bizonyosodott. Index dízel tuning topikban is szidták mint a bokrot pár éve. Páran ennek ellenére azért csak beleugrottak mert fúú véhat. Aztán meg ott anyáztak amikor mindenki kiröhögte őket mikor kinézett a hajtókar a blokk oldalán meg elrepedt a hengerfej öntvény :DDD . Ha már nagy ccm vw dízel akkor sor5 140lovas TDI. Az a teherautó motor valóban tartós nem úgy mint a korai V6-ok.

[ Szerkesztve ]

(#15034) MunezXBK válasza bitpork (#15028) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:Y Nekem kb. 10 hónapja van meg a vas, eddig nem volt vele gondom. Bár fingom nincs melyik van benne.

(#15035) hobizoli válasza Rick4 (#15029) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert gondolom nem hőhuzalos, hanem tololapos

több drón kell ;P

(#15036) MunezXBK válasza hobizoli (#15035) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tudom. AKN segít ebben?

(#15037) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Az antennák mennyire univerzálisak?
Tehát ha van egy műanyag kis védő bigyó, meg ami a kasztnija fogja felülről, akkor érdemes gyárit venni vagy valami olcsóbb is megteszi?

Konkrétabban:
Puntoba kelle, mert el van rohadva, törve és ha rázkódik az autó elmegy az adás is :)
Ilyesmire gondoltam. Még egyszer mondanám, hogy a funkcionalitás a fontos nekem.

(#15038) Rick4 válasza hobizoli (#15035) üzenetére


Rick4
félisten

Ennek ellenére a vicc, hogy hőhuzalos. Nem 40 éves Merci technika ez...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15039) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Tipusazonos motorcserélnél mi a menet? Új motor berak, származási igazolás ,aztán?

Smoke & Torque

(#15040) Smani válasza footy (#15024) üzenetére


Smani
senior tag

Nem tettek

(#15041) bitpork válasza 8th (#15033) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én eztet nem tudhatom, de nekem nincs más bajom a jaószággal.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15042) hobizoli válasza Szplöttyy (#15039) üzenetére


hobizoli
nagyúr

NKH adatap kitolt, megnezik hogy jéé telleg egyezik a motorkod, ocsmanyiroda, uj forgalmi uj TK

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#15043) AMD Power


AMD Power
titán

Kevesebbet autózunk, mint a válság előtt

Nem meglepő...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15044) 8nemesis8 válasza AMD Power (#15043) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem is fog mostanában nagyon növekedni ez szerintem... Sőt még romlani fog tippem szerint pár évig...

(#15045) bandus


bandus
veterán

ha valaki éppen nissan almerát szeretne vásárolni, és éppen 2005-2006 környékit, akkor tudok egy remek vételt. valóban keveset használt, garázsban tartott, teljesen megkímélt állapotú.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15046) footy


footy
addikt

Akkor az új kérdés: Van olyan megbízható autó 3500 euroig, 2000 évjárattól ami 6 sebességes váltóval van szerelve (a passaton kívül)? A legjobb talán a benzines lenne, de ha a vw tdi-hez hasonlóan megbízható, akkor jöhet diesel is.

köszi

(#15047) MunezXBK válasza footy (#15046) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A4-A6?

(#15048) Balupapa válasza MunezXBK (#15047) üzenetére


Balupapa
senior tag

akkor mar inkabb passat, mert olcsóbb és nagyobb eséjjjjel kap jobbat 3500 ojroért.

_-=*WheelWhores*=-_

(#15049) MunezXBK válasza Balupapa (#15048) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Motor ugyanaz.

(#15050) Balupapa válasza MunezXBK (#15049) üzenetére


Balupapa
senior tag

nem érted :( :(

Smani érti :K

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.