Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) DEV_NULL válasza JanR (#48942) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Kint is átb@sznak (ha épp úgyvan), mint itthon az említett csonti pl... A másik pedig a járulékos költségek (kimenni, elhozni és itthon forgalomba helyezni). :U

[ Szerkesztve ]

(#48952) tresh válasza hdman (#48948) üzenetére


tresh
addikt

na ja :( de jó kis móka mester ár terén,

Dany007: pedig talán pont az meg a belseje érne valamit de nem 1.8 misit :)

(#48953) Melack


Melack
veterán

Újabb versenyző lépett a színre: Citroen Xsara 1.4 SX. 204.000 Km-rel, 2004-es gyártás. Erről mi a véleményetek?

(#48954) DEV_NULL: előítéleteken túl?

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48954) DEV_NULL válasza Melack (#48953) üzenetére


DEV_NULL
őstag

francia
citroen
:W

(#48955) DeFranco válasza tresh (#48952) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megveszik, lopnak egy másikat, átütik az alvázsszámot ezére, eladják a lopottat jó pénzért, ebből meg ami hasznosítható eladják bontott alkatrésznek.

Ismerőst 2-es fókával forgattak be így.

(#48956) Qru válasza giigz (#48917) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsit sok a fogyija de ugye a lovakat etetni kell. :D Mindegy, városban mászkáláshoz marad a Jazz, az meg 5,5-5,7-ből eljár a városban is bőven (országúton 4,5 kér, pályán meg 6,2-6,3-at).

mod:

Melack: Sürgősen felejtsd el. Pénztemető. Dacia 100x jobb és 1000x megbízhatóbb nála. Haver vett ilyet, jót még nem hallottam tőle erre a kocsiról (jó egyet, hogy komfortos, szóval legalább kényelmesen várhatod a trélert :D).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48957) 8th válasza qdak (#48944) üzenetére


8th
addikt

Ezt valóban benéztem. Korán van még. Azt hittem az egyel feletted lévő hsz.-ra válaszoltál.

(#48958) qdak válasza 8th (#48957) üzenetére


qdak
addikt

np :))

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#48959) DEV_NULL válasza DEV_NULL (#48954) üzenetére


DEV_NULL
őstag

francia autót ne vegyél :N

(#48960) akos727 válasza Melack (#48953) üzenetére


akos727
senior tag

Egy baratomnak van. Semmi problemaja nincs vele, rendszeresen karbantartja. Fogyasztasa lehetne valamivel alacsonyabb, azt mondja, hogy az 1.4 tul kicsi bele, igy lehet jobban megerne egy 1.6-os.

(#48961) 8th válasza Melack (#48953) üzenetére


8th
addikt

Egyszerű technika relatív kevés elektronika. Mi baja lehet? Ha egyben van és az ára is jó meg kell venni.

(#48962) FerNandor válasza DEV_NULL (#48959) üzenetére


FerNandor
őstag

LOL

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48963) tresh válasza DeFranco (#48955) üzenetére


tresh
addikt

Jó persze a szokásos de akkor is mókás a cucc :))

(#48959) DEV_NULL: jaja a francia autók szarok egytől egyig :K ;] de nekem tökéletes ;)

(#48960) akos727 : +1 az az 1.6 16v nagyon jó kis moci ;) az 1.4 felejtős

[ Szerkesztve ]

(#48964) 8th válasza MunezXBK (#48950) üzenetére


8th
addikt

Nem erről van szó. Csak ha mész évi 40.000 kilométert nem mindegy, hogy azt egy 3,2litert fogyasztó vagy egy ugyanakkora 6,5litert fogyasztó kocsival teszed. Szerintem.

(#48965) DeFranco válasza tresh (#48963) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jaja a francia autók szarok egytől egyig de nekem tökéletes

francia autót csak a buzikok vesznek... dízel franciát meg a lányhajlamú buzikok ;]

az igaz férfiak yugo-val járnak :DDD

(#48966) DEV_NULL válasza tresh (#48963) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Egyedül a HDi-s Partner tetszik, az összes többi francia kuka. :K

[ Szerkesztve ]

(#48967) kalmanchris válasza Melack (#48953) üzenetére


kalmanchris
tag

Inkább 1,6-os motorral keresd. Kicsivel eszik többet, viszont nagyon dinamikus moci. 6-650 alá ne add! Xsarák igenis a Citroen egyik legmegbízhatóbb típusai.

(#48968) DeFranco válasza DEV_NULL (#48966) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyébként neked milyen autód van? mármint amit te vettél és te tartasz fenn. nem látlak a listában.

csak viszonyításképpen...

[ Szerkesztve ]

(#48969) kalmanchris válasza DEV_NULL (#48959) üzenetére


kalmanchris
tag

Miért? Biztos arra alapozod a véleményed, hogy tesztelted az összes eddig gyártott francia típust pár tízezer km-en keresztül... :U

(#48970) Melack [link]

[ Szerkesztve ]

(#48970) Melack válasza DeFranco (#48965) üzenetére


Melack
veterán

És ha egy kombi dízel franciát néznek, akkor bisexuális gruppenimádó emberek? ;]

Mindenki: Ok, ez így eléggé vegyes. 600.000 Ft lenne az ára, ergó ebben jó. A többi meg igen, kicsit lutri. 1.6-os motorral akkor inkább nézzem, értem. Köszönöm a tippeket!

(#48971) DeFranco: ahha,akkor macsó olasz verdát kell venni, vagy UAZt :D ;]

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48971) DeFranco válasza Melack (#48970) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tökmindegy. aminek balra van a kipufogója, azzal mind Dunába kell hajtani úgy is. ;]

(#48972) Impressa válasza Snooker (#48947) üzenetére


Impressa
őstag

Egy kínai tulaj nem volt elégedett a "Maserati-val..."
Kinek mennyire ismerős a történet?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#48973) mephi666 válasza Impressa (#48972) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor lett volna kemény, ha tesz 2 kiló cukrot a tankba, belehugyozik, tűzoltóságtól kért kellékekkel itt-ott felszaggatja, körbevágja, majd felgyújtja :U kb csak simogatták kalapáccsal, az igazi értéket képviselő alkatrészekben pedig nem sok kár keletkezett...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48974) DeFranco válasza mephi666 (#48973) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én is azt néztem, hogy nem voltak túl motiváltak az ütések... kb. arra emlékeztetett, amikor KITT-et támadta be valami lokális gangszta anno. Már arra vártam, hogy megszólal hogy okémájköl, vagy valami.

(#48975) -v- válasza Integra (#48895) üzenetére


-v-
addikt

Te figy már... és az hogy van, hogy németben meg osztrákiában is marha sok nagy dízel audit meg béemvét vesznek? Te élsz ott, te mondd meg.. én sokat látok belőlük. De ott nem barum van rajta.. szerintem nekik telik a fenntartásra ;) Gyakorlatilag USA-t leszámítva mindenhol a dízelek fogynak ezekből a nagy böszme prémium autókból jobban. Amit te mondasz, az magyarországra igaz szerintem, itt is talán arra, aki második harmadik sokadik tulaj.. de lehet az újra is igaz, ezt nem tudom. De magyarországból kiindulni nincs sok értelme :)

(#48976) mephi666 válasza DeFranco (#48974) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez megvan? :DDD (van több része is, ha valaki esetleg nem ismerné)

ui: ha meglesz egyszer a colt, tuti hogy egy hétvégén elugrunk baktára fagyizni :DDD ...már ha megvan még a hely...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48977) Impressa válasza mephi666 (#48973) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem is ez volt az érzésem, miközben néztem. :P

(#48974) DeFranco :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#48978) DeFranco válasza mephi666 (#48976) üzenetére


DeFranco
nagyúr

há'má'hogyaviharbane' volna meg... girijankó a kapagéppel :DDD

ezzel együtt terjedt még CD-n :DDD

(#48979) Snooker válasza Impressa (#48972) üzenetére


Snooker
senior tag

Jaja láttam már, eléggé durva, illetve az importőr és a márka szempontjából elég nagy szégyen.

Hasonló sorsra jutott egy Lambo is.

(#48980) mephi666 válasza DeFranco (#48978) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát ez örökzöld, nem káromkodnak ész nélkül (1-2 itt-ott belefér, de sk-ban is ez idegel pár tagnál), eredeti és még 10-15év után is vicces :DDD ez a kisfityós is régi, de hatalmas :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48981) Impressa válasza Snooker (#48979) üzenetére


Impressa
őstag

És a spontán öngyulladásos Ferrarikról nem is beszélve...

(#48980) mephi666 hatalmas :DDD már el is felejtettem :U

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#48982) JanR válasza DeFranco (#48968) üzenetére


JanR
addikt

Erre én is kíváncsi lennék, mert az összes francia autó, meg az opel is szar...

(#48983) tresh válasza Melack (#48970) üzenetére


tresh
addikt

600k ért full extrás 1.6 16v xsarat veszel vegyesbe 7 literrel el lehet vele járni. Hátsó hídra kell figyelni hogy ne üljön a segge a többi nem téma :)

(#48984) Melack válasza tresh (#48983) üzenetére


Melack
veterán

Egy ilyet linkelhetnél nekem :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48985) whitezo88 válasza JanR (#48982) üzenetére


whitezo88
nagyúr

meg az összes FWD is! ;]

(#48986) giigz válasza DeFranco (#48925) üzenetére


giigz
veterán

Fulda :)

(#48987) Dany007 válasza JanR (#48982) üzenetére


Dany007
veterán

Erről már hallottam én is, hogy francia autót soha. Mert állítólag ott csak "4 évre gyártják az autókat" mert utána ott úgyis mindenki lecseréli. De tapasztalatom nincs. Úgyhogy ez abszolút csak hallomás.

Két ismerősnek van / volt francia autója. Renault laguna meg Xara Picasso. Mindegyik gyorsan beszart és sokat kellett rá költeni. De ez ugye nem reprezentatív. :D Szóval nem jelent kb semmit.
Nekem annyira elég, hogy én is alapból kizárom a Renault / Citruen / Peugeot hármast a keresésből. Pedig Peugeot 407-607 körüli autók nagyon tetszenek külsőre.

(#48988) blt.62


blt.62
őstag

Erről mi a véleményetek?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/307/peugeot_307_1.6_presence_mo-i-6559236

MegtorloXp

(#48989) tresh válasza Melack (#48984) üzenetére


tresh
addikt

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Nem mind fullos de akad közöttük jó vétel meg kell nézni őket nekem az utolsó a szimpi nagyon :)) Ha figyeltek rá és megkapta amit kell akkor igenis megbízható autó.

(#48990) kalmanchris válasza Dany007 (#48987) üzenetére


kalmanchris
tag

Én már olyanról is hallottam, hogy F-el kezdődőt soha.Tehát francia, ford, fiat. Tudnak az emberek viszonyítani. Meg itt van ez a bal oldali kipufogó is :W
Ha nem figyelsz az autóra, tök mindegy honnan származik, beszar.

(#48991) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban szeretnék informálódni, hogy rendszám alapján lebírok-e az interneten keresztül valakit informálni? vagy egy egyszerű rendszámból miket lehet kideríteni és hol? van ügyfélkapum, de azon belül nem találom ezt az opciót ( mintha hallottam volna ilyet hogy lehet ilyesmit ) kérlek támasszatok alá.

Előre is köszönöm.

Üdv.:Peti

(#48992) giigz válasza DEV_NULL (#48966) üzenetére


giigz
veterán

Gondolom ezt te sem gondolod komolyan. Én nem nagyon értek az autó szereléséhez, most tanulom a saját autómon, kb. 100 helyről hallottam már, hogy a francia autó szar, most te vagy az újabb.

Ilyenkor meg szoktam kérdezni, hogy a francia autó miért szar? Általában nem tudnak rá válaszolni, aki válaszol, az pedig azt mondja, hogy szar az elektronika, és nehéz szerelni, a szerelők rémálma a francia autó.

Nekem féléve van egy Megane-om, elektronikailag semmi gond nincs vele, tudom, hogy ha elfordítom a kulcsot, biztosan be fog indulni. 2x volt olyan, hogy nem indult be, első alkalommal a nem bele való akksi miatt, második alkalommal az akkusaru miatt. Azóta is tökéletes. Az elektromos ablak esett be egyszer, az pedig Bosch, tehát semmi köze nincs a franciához, pont azelőtt pár héttel romlott el a szerelőm VW Golfjában is... Javítókészletet megvettem, és már el sem vittem hozzá, mert itthon megpróbáltam, és én is meg tudtam csinálni. Mindent egyszerű rajta szerelni, de nem az az elromlós fajta, a motorja pedig rengeteget kibír.

Volt a francia autók közül 1-2 rossz széria, azt nem kell megvenni, viszont a francia autók 80%-a ugyanolyan jó műszakilag, mint egy német vagy japán, vagy még jobb is. A francia motor általánosságban élmezőnyben van, a kényelem szintén 5*-os, a szervizigény pedig olajcserén és kötelező dolgokon kívül alacsony, és a vételára is a béka segge alatt van, hála az ilyen francia autót szidóknak.

Normális érvekkel el tudod mondani, hogy a francia autók miért szarok? Mindenféle hátsó szándék nélkül kérdezem, érdekelne, hogy mi miatt is lehet szar.

(#48993) tresh válasza kalmanchris (#48990) üzenetére


tresh
addikt

Mindig az oltja fikázza a francia gépeket aki nem ült még benne sose volt neki mert a szomszéd barátja harcsázás közbe mesélte hogy a szobatársa francia autója egy kalap szar.. :(

(#48994) Integra válasza -v- (#48975) üzenetére


Integra
titán

nehogy azt hidd, hogy a német nem olyan mint a magyar, ha pénzről van szó, csak az átlag színvonal jóval nagyobb, így még több fér bele. egyébként németeknél is érezhető egyre jobban a létbizonytalanság és az elégedetlenség és ők is spórolnak már ahol csak lehet nagyon sok esetben, én ezt így látom már évek óta, ezt tapasztalom, nem jutnak egyről a kettőre és megy a panaszkodás folyamatosan. mondjuk vicces látni, hogy milyen színvonalon panaszkodnak, de idővel megérti az ember, hogy ilyen is van ha köztük is él. egyébként meg németeknél sem az a jellemző, hogy 2 méregdrága autó van a garázsban és csilivili nagy házban laknak, ezt valamiért mi képzeljük, hogy így van, de ne kérdezd miért, nem tudok rá választ. csak 80 milliós ország, így azért többet lát ilyenből az ember. a kép viszont sokkal árnyaltabb már mélységeiben.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48995) Impressa válasza kalmanchris (#48990) üzenetére


Impressa
őstag

Kimaradt a Ferrari :D

(#48987) Dany007 főnökömnek Berlingója van 220 ezer Km van benne, 2 tul. eddig egyetlen gond volt vele, a kopó alkatrészeken kívül, a főtengely vezérműszíjtárcsa, ami ugye műanyagbetétes emiatt átugrott a vezérlése, de szerencsére túlélte a vas.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#48996) FerNandor válasza chosa921 (#48991) üzenetére


FerNandor
őstag

ez magyarország, ahhoz, hogy az nkh-tól kikérd az elözö müszakis kilométereket kérvényt kell írni, mittudoménmennyit befizetni és talán 1-2 hét alatt kiküldik..
szerintem ilyen nem nagyon van, amit mondasz, vagy rettentö körülményes.
a wheeler dealersben volt még a kezdetekben 2000-es évek eleje asszem, hogy a Mike betelefonált és mindent mondtak az adott autóról 40fontért.

-------------

mi ez a bal kipufogós dolog? :Y

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48997) Dany007 válasza kalmanchris (#48990) üzenetére


Dany007
veterán

Erről még nem hallottam, de biztos vagyok benne, hogy minden típusnál van valaki aki semmiképpen se venné, ezért vagy azért.
Én a Fr autókról hallottam ezt statisztikailag a legtöbbször. :D De mondom, semmit nem jelent. Akkor jelentene talán ha már lett volna 4-5 féle francia típusom éveken át hajtva... És még az sem biztos.

(#48998) tresh válasza FerNandor (#48996) üzenetére


tresh
addikt

annak jobb oldalt kell lennie különben nem autó.... :U

Dany007: harmadik francia autóm hajtom 8 éve csak francia autóm volt..első renault clio 91' , peugeot 306 93' , renault megane 98' és most jön a 4ik valószínű renault/citroen lesz és tök érdekes soha nem álltak meg az út szélén nem esett szét..de velem tuti kivételeztek a francia autó gyártok..ja nem csak megkapták az autók azt a minimális gondozást hogy benzines létükre 10k km után kapták az új szűrőt olajat stb.. őszintén a 306-osal volt több gondom mert ott belefutottam egy hátsóhíd rendbe rakással ezt leszámítva mind1ken csak kopó alkatrészeket cseréltem. Ja Clio ba kb 80k-t tettem..195k val adtam el..306ba olyan 40k-t..meganeba most járok 30k nál 3/4 év alatt

[ Szerkesztve ]

(#48999) hdman válasza Integra (#48994) üzenetére


hdman
őstag

nehogy azt hidd, hogy a német nem olyan mint a magyar, ha pénzről van szó, csak az átlag színvonal jóval nagyobb, így még több fér bele

Minden szavad arany,ez pontosan igy van!

Sopron city :)

(#49000) FerNandor válasza tresh (#48998) üzenetére


FerNandor
őstag

????? :Y

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.