Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) Kornel


Kornel
veterán

Grand vitara mennyire ajanlott?
Szuleimnek kell majd egy magas epitesu auto oregkorukra, de nem akarok nekik ilyen snassz dolgokat ajanlani, mint egy sx4 :)

Egy ilyen grand vitarara gondoltam, velemenyek?
[link]

Km nem sok lenne, ezert szerintem jobb lenne a benzines, de ezeket a motorokat nem ismerem.

(#101002) runner 125 válasza Kornel (#101001) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem rosszak, az 1.9-es diesel verzió nem a legmegbízhatóbb motor, egyébként mindkettő állandó 4WD, a kézi váltós benzines simán megeszik 12 litert.

CR-V.
Haldex miatt 9-ből kijön a 150 lovas 2.0 benzinmotor és nem romlik el. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101003) Kornel válasza runner 125 (#101002) üzenetére


Kornel
veterán

Mennyi egy epkezlab cr v?
Igazabol egy grand vitara jobban nez ki, de ez nekik mar mindegy szerintem.

(#101004) runner 125 válasza Kornel (#101003) üzenetére


runner 125
nagyúr

GV áron már van szép 2. gen CR-V.

01, 02

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101005) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Hagy dobjam fel a topikot egy gumikérdéssel :B

Szeretném megvenni a Phaetonra a nyári szettet, viszont kérdés, hogy hihetek én '14-es ADAC teszteknek?

Mert az alapján a Goodyear-t (eficc. suv) venném. Ötletek?

"Education is important but big biceps are importanter"

(#101006) TaaT válasza Typhoon47 (#101005) üzenetére


TaaT
veterán

195/65R15-ös gumi kell a phaeton-ra? :Y

Give them hell Ukraine!

(#101007) Typhoon47 válasza TaaT (#101006) üzenetére


Typhoon47
őstag

235/55R17 :K

Tudtam, hogy valaki meg fogja kérdezni, elnézést.

edit: pusztán a legjobb nyári "keverék" miatt kérdem, feltehetőleg nem viselkedne drasztikusan rosszabbul egy nagyobb méretben ugyanaz a gumi.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#101008) TaaT válasza Typhoon47 (#101007) üzenetére


TaaT
veterán

Én azt vettem észre a teszteken hogy ugyanaz a típusú gumi nem egyformán szerepel minden méretosztályban.

Give them hell Ukraine!

(#101009) Kornel válasza Typhoon47 (#101007) üzenetére


Kornel
veterán

De, igen.
Valami kozelebbi meretet kellene keresni tesztekben.

(#101010) Typhoon47 válasza Kornel (#101009) üzenetére


Typhoon47
őstag

Igazatok van, most visszakerestem és régen mindig R17-es tesztek alapján döntöttem. Viszont látom még mindig az SC5 ebben a kategben a nyerő. Hm.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#101011) deicide válasza -v- (#100958) üzenetére


deicide
veterán

Sok volt a falu, ahol tisztelem a max 70-et, de azért nyomtam, ahol tudtam, picit ment is feljebb a fogyi. ;] És ezúton is szeretnék köszönetet mondani a Csákvár-Oroszlány szakaszon szembejövő autóstársnak, hogy villantott és nem szálltam bele 2 kanyarral később 150 felett a 70-es táblánál strázsáló traffiba. :B
Az autó pedig tényleg imádja a nyújtott íveket, 150-180 környéke is bőven belefért a jól belátható enyhébb kanyarokban. Amit viszont nem szeret, az a szar út, volt egy meleg helyzet, ahol durván bele kellett fékeznem a kanyarba, mert fel volt gyűrődve az út, ez téli gumival 120-nál nem rajtam múlt, az biztos, hanem a technikán, hogy ott maradt az íven...

A 710-es számú, Fűzfőt és Akarattyát elkerülő út pedig :Y Mintha versenypálya lenne, tükörsima, nagyrészt egyenes, adta magát a 200+. Oda biztosan vissza kell még mennem. Priceless, ahogy átnézel a Passatos arcára, amikor kielőzöd 150-nél és elnyúlsz tőle :K

És a mai menet számokban:

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#101012) runner 125


runner 125
nagyúr

Qru, gondolom a vontatókötél be van már készítve és a kamionosok előszeretettel integetnek. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101013) Viszlát válasza Typhoon47 (#101010) üzenetére


Viszlát
addikt

Jók is. A Contin kívül még a Dunlop SP Sporttal is jó tapasztalataim vannak hasonló méretben (vizes úton jobb mint a Conti), Pirelli P7 viszont nagyon zajos volt az előbb említettekhez képest.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#101014) Kornel válasza Typhoon47 (#101010) üzenetére


Kornel
veterán

Continal nem sok jobb van.
Nekem most a 16-os ts850 jol teljesit, eddig meg nem csuszott meg.

(#101015) deicide


deicide
veterán

Laser Interceptornál az MLS és a Premium között mi a különbség? A 30K-n kívül?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#101016) VegyesTamás válasza deicide (#101011) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Legalább egy radarjelző kötelező lenne neked :D

Szerk: Najólvan látom gondolkodsz már te is :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#101017) szőröscica válasza Typhoon47 (#101007) üzenetére


szőröscica
addikt

Esetleg még a Michelin Primacy HP-t tudom javasolni, ha komfortosabb és kevésbé sportos gumit keresel. Tartós, jól tapad és elég halk.

deicide: régen volt normál és csökkentett fejméretű LI. Hatékonyságban egyformán jók voltak, de a kisebbet nyilván szebben fel lehetett tenni. Lehet, hogy most is ez a helyzet. Azért csak óvatosan az autóval. :)

[ Szerkesztve ]

(#101018) runner 125 válasza deicide (#101011) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem akarok ünneprontó lenni, de ezt tényleg közúton kell csinálni?

Értem én h erős autó, értem én h az élvezeti faktor miatt vetted és eszem ágában nem áll okítani, de szvsz nem ilyen időben és nem így kellene tesztelni az autó határait.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101019) Typhoon47 válasza szőröscica (#101017) üzenetére


Typhoon47
őstag

Köszi mindenkinek! :R

Michelin Primacy 3-as lesz idén szerintem, csak jókat olvastam róla eddig, megtöröm a conti tradíciót, egyszerűen pofátlanul drágák már és úgy sem autózom ki belőlük azt a pluszt :N.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#101020) deicide válasza runner 125 (#101018) üzenetére


deicide
veterán

Igazad van, de koránt sem feszegettem a határokat, attól nagyon messze voltam (nyálkás szakaszon pl még 90-el sem mentem, mert még nem érzem, mit tud igazán a kocsi), az egy esetet kivéve. Ezen kívül szinte teljesen üres útszakaszokon eresztettem csak el, ha jöttek szembe, vagy a távolban megjelent valaki, visszalassultam, mert a nemrég történt szomorú esemény azért bennem is ott van.

joamilestoné: már csak azt jó volna tudni, melyik melyik, mert akkor persze az esztétikusabbat választanám. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#101021) szőröscica válasza deicide (#101020) üzenetére


szőröscica
addikt

Az a baj, hogy egy beláthatatlan kanyarban könnyen beüthet a gond. Elég ha csak kicsit lesodródsz, a szembejövő meg jó magyar és román szokás szerint levágja az ívet. :(

Én is eltolnám neki néha, de nem merem.

(#101022) deicide válasza szőröscica (#101021) üzenetére


deicide
veterán

Ez így van, erősebb kanyar előtt vissza is lassítok, hiába élményautó, annyit nem ér, hogy ott maradjak, ezt én is tudom. Erős kanyarban mindig szigorúan sávon belül, 38 évesen, rengeteg Szlovák szerpentin után a felelőtlenség már kiveszett belőlem. Volt már egy-két érdekes szitum a Tátrában, amikor a racer nem fért el a sávjában és kis híján a szakadékba tolt, nem szeretnék olyasmivel együtt élni, hogy ezt én okozom valakinek.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#101023) MunezXBK válasza deicide (#101015) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Blinder nem lenne jobb?

Fú de mánapos vagyok. :D

M7-en akadtam össze tegnap egy E60, 525D-vel. Ez mit tud, vagy mit kéne tudnia?

[ Szerkesztve ]

(#101024) szőröscica válasza MunezXBK (#101023) üzenetére


szőröscica
addikt

Tesztek alapján a LI jobb.
Mikor a blokkolókat áruló srác saját autóján is az van, az elég meggyőző szerintem. :)

Én már egy józan nap után sóvárgok, de azt ebben az évben már nem kapom meg. :DDD

E60 525D 2008 előtt 2.5 dizli, 177 lóval, semmi extra. 2008-tól 3 literes, 200 paciló körüli. Utóbbi sokkal ritkább, a 177 lovas a többség.

[ Szerkesztve ]

(#101025) raczger válasza deicide (#101011) üzenetére


raczger
őstag

Miért pont 70? lakott területen belül már 65-től büntetnek, sőt, haveromat már 64-ért is megbüntették (igaz az csak 5k volt, furcsállom is mai napig). Nekem az óra 5-öt csal, 60-65 (ami valóságban ugye 55-60) között szoktam menni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#101026) szőröscica válasza raczger (#101025) üzenetére


szőröscica
addikt

68-tól kapsz közig bírságot 50-es korlátozásnál.

(#101027) deicide válasza raczger (#101025) üzenetére


deicide
veterán

69-től jön a csekk lakott területen (50), 65+3km/h a műszer esetleges pontatlansága. Az óra 6-ot csal 70-nél, így akkor csak 64-el megyek.

Az 5K az helyszíni bírság kellett legyen, ha megállítanak, akkor 55-ért is büntethetnek.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#101028) raczger válasza deicide (#101027) üzenetére


raczger
őstag

Azt hittem, hogy ebben a 65-ben már ez a +3 bele van kalibrálva.

Igen, helyszíni bírság volt az 5k-s.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#101029) deicide válasza raczger (#101028) üzenetére


deicide
veterán

Szerencsére nem, akkor már párszor besz**tam volna. +15 a tűrés és +3 a hiba.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#101030) -v- válasza deicide (#101011) üzenetére


-v-
addikt

:)
Fűzfőt és Akarattyát elkerülő út pedig :Y

Ott mindig az van, hogy megy egy teherautó, és megfogja az egész sort, mert a sok balfasz a tükörsima nyílegyenes 10 km-re belátható úton se tud/mer előzni, persze azért mennek egymás seggébe, szóval 5-ösével kell az autókat előzni ...

(#101021) joamilestoné
Én is eltolnám neki néha, de nem merem.

Menj ki pályára :)

(#101031) deicide válasza -v- (#101030) üzenetére


deicide
veterán

Akkor mázlim volt, azonos irányba csak az 1db Passatos ment, szembe is alig, de direkt korán indultam, hogy ne legyen nagy forgalom sehol. És a 110-es tábla miatt olyan nagy túllépés sem volt, tetszik a hely.

És egy kép, mert igazából Bakonycsernyére mentem művészi fotókat gyártani a vasról. Dávid és Góliát :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#101032) szőröscica válasza -v- (#101030) üzenetére


szőröscica
addikt

Ugyan, egy másfél tonnás dízel szedánnal minek bohóckodjak pályán? :)

Inkább elmegyek gokartozni, azt nagyon élvezem, vigyorogva szállok ki belőle minden menet után.

(#101033) -v- válasza szőröscica (#101032) üzenetére


-v-
addikt

egy másfél tonnás dízel szedánnal minek bohóckodjak pályán?

De akkor közúton miért akarod eltolni a másfél tonnás dízel szedánnak? :F

(#101034) szőröscica válasza -v- (#101033) üzenetére


szőröscica
addikt

Csak jól esne. De egy pályabelépőt már nem érne meg, mert tudom, hogy nem arra való.

Persze ez mind csak fantáziálás, most arra hajtok, hogy az elmúlt 70 ezer km átlagfogyiját 6.00-ról 5.99-re levigyem, és erre a holnapi tankolás során minden esély meg is van. :DDD

(#101035) -v- válasza szőröscica (#101034) üzenetére


-v-
addikt

nem arra való

Egyik utcai autó sem igazán :)

egy pályabelépőt már nem érne meg

Ahogy vesszük, szerintem megtanulni vezetni meg megismerni a saját meg az autód korlátait nagyon is megéri (biztonság szempontjából, nem racsing miatt). Egy vezetéstechnikai tréning drágább mint 1 óra az euroringen, és ez is van szerintem legalább annyira hasznos, ha nem hasznosabb. Senki se tart pisztolyt az ember fejéhez, hogy minden körben nyelezze és szanaszét gyilkolja az autóját ... ha csak kimész kipróbálgatni pár dolgot, már megérte. Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#101036) szőröscica válasza -v- (#101035) üzenetére


szőröscica
addikt

Vezetéstechnikai tréningen jártam már, az valóban nagyon hasznos. :)

De csak azért nem fizetnék, hogy valamelyik ringen meggyilkolhassam pár kör erejéig az autót.

(#101037) fokukac válasza deicide (#101011) üzenetére


fokukac
nagyúr

"adta magát a 200+"

A TEK már úton van hozzád. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#101038) deicide válasza fokukac (#101037) üzenetére


deicide
veterán

Az a vérnyomásom volt, ácsi. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#101039) fokukac válasza deicide (#101038) üzenetére


fokukac
nagyúr

bocsi, akkor nem a TEK, hanem a mentők :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#101041) nesa válasza deicide (#101011) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem ez koros, apad helyebe kicsapnam a felso fogsorod, a kocsit meg elinteznem a jogsidal egyutt.

Ez a mentalitas nem normalis, az ilyet ki kell vetnie magatol az autos tarsadalomank.

Ugy gondolom jobb lett volna ha elkapod 150+ al a trafit :(((

(#101042) MunezXBK válasza nesa (#101041) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Te mit szívtál? :U

(#101043) nesa válasza MunezXBK (#101042) üzenetére


nesa
veterán

Ha szerinted rendben van amit a kolega kozuton muvel, akkor biztos bennem a hiba.

(#101044) zsoltee10 válasza Tsebacsi (#101000) üzenetére


zsoltee10
addikt

Engem viszont érdekelnének a részletek, mert azt se vágom, hogy mit kell rajta felújítani, milyen lehetőségek vannak erre és mennyibe kerül. :R

(#101045) #16514048 válasza nesa (#101043) üzenetére


#16514048
törölt tag

Én veled értek egyet, az külön tetszik,hogy még dicsekszik is vele... A sebességkorlátozást és a pályanapokat nem véletlenül találták ki, nem közúton kéne úgy vezetni, mint egy idióta, főleg ha forgalom is van.

(#101046) MunezXBK válasza nesa (#101043) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Értelmezés 0. Nem azt írtam.

De szerinted a saját mondandódban nincs hiba, igaz?

(#101047) -v- válasza deicide (#101011) üzenetére


-v-
addikt

(na már vártam, hogy mikor kezded el kapni az ívet :DD )

(#101048) Nkboy


Nkboy
senior tag

Apa, kezdődik! :DD

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#101049) Tsebacsi válasza zsoltee10 (#101044) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ment PÜ!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#101050) deicide válasza -v- (#101047) üzenetére


deicide
veterán

Különösebben nem zavar, mindenkinek lehet véleménye. Ha meg jön a csekk, befizetem, nem fog földhöz vágni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.