Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179001) emvy válasza vzsryl (#179000) üzenetére


emvy
nagyúr

Mennyi is az rendesen felszerelve, 18M? Egyebkent ja, az aran kivul tok jo lenne.

Koszi egyebkent a sok tippet, emesztgetem egy picit a dolgot. Nyilvan valamit el kell engednem, de meg nem tudom, hogy mi lesz az.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#179002) vzsryl válasza emvy (#179001) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szerintem bőven 20 fölött, de ezzel csak érzékeltetni akartam, hogy az elvárásaidhoz mennyire kell mélyre nyúlni a pénztárcádban.

Ja, és jövőre mindegyik autó ára megemelkedhet a teljesíthetetlen EU-s elvárások miatt, szóval gyorsan kell döntést hozni. ;)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#179003) akooos válasza emvy (#178993) üzenetére


akooos
veterán

KIA Stinger GT 3.3. Böhöm nagy autó, de szedi a lábait azért.

(#179004) emvy válasza vzsryl (#179002) üzenetére


emvy
nagyúr

Szoval amibol engedni tudnek talan:
- benzin helyett dizel, ettol megno a valasztek, es lemegy az ar - peldaul bekerulne a kepbe a Hyundai Santa Fe meg a Kia Sorento a 200 lovas teherautomotorral :DDD
- kisebb meret, pl. maradni a Proceednel
- kevesebb ero, <200 lo, ilyenbol megint tomegevel van valasztek
- szedan kombi helyett: asszem ezt nem fogom elengedni, pedig szedanbol van csomo jopofa elado cucc (Maxima, Q50S, Stinger, ilyesmik)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#179005) bitpork válasza emvy (#179001) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért az új autó megkötés? Értem hogy nem akarsz szerelőzni, de a c5-tel is volt garanciás problémád ha jól emlékszem. Akkor meg kell egy v8 benyálas és sok problem letudva. Max fék meg gumi bigyók. A világból kimegy, megadja a vezetési élményt és hát vannak amiknek az ára már csak felfelé megy. pl.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#179006) Jaded válasza ngaba (#178961) üzenetére


Jaded
senior tag

Nem biztos, hogy rosszak. Az 1.6-os benzinesnek tudtommal nincsenek nagy nyűgjei, a 3-as széria pedig sokkal jobb, mint a 2-es (bár 1-1.2M körül már vannak jó 2-esek is). Ha jónak találod, esetleg kérdezz rá a Renault topikban, ott vannak a hozzáértők.

Renault Megane IV Limited

(#179007) vzsryl válasza emvy (#179004) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Most beugrott a Civic 1.5T full extra is.
A motor nagyon virgonc és a mérete az egyik ok, ami miatt az Accordot megszüntették az EU-ban. Nagyobb a Ceednél, sőt a kategóriában szerintem mindennél (a hatchback több, mint 4,5 méter).
Tudom, hogy bazári, de csak megszokást igényel, illetve a gyurma szürke/világos kék színek nagyon babák.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#179008) emvy válasza bitpork (#179005) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem megkotes egyaltalan, nem is irtam. C5-nel a valtozo geometriaju turbo ragadt be, gond nelkul csereltek. Azert akarnek az utobbi 3-4 evbol max., mert valamennyire ralatok erre az iparra is, es rengeteget fejlodott a minosegellenorzes az utobbi idoben, szoval sokkal inkabb megbizom egy 2016-os autoban, mint egy 2010-esben.

#vrzsyl: Civic tokre tetszik, de kicsi a csomagtarto asszem.

Ja! Amit meg nem mondtam, pedig szinte tokeletes, csak epp nem talalok belole: 2018-as Insignia kombi, 280 loval. Na az ugy ahogy van jo.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#179009) bitpork válasza emvy (#179008) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

QC ide v oda befektetésnek sem rossz lehetőség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#179010) vzsryl válasza emvy (#179008) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát az 17 misi: [link]
És nem 280, hanem 260 LE.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#179011) emvy válasza bitpork (#179009) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem hobbit keresek :)

while (!sleep) sheep++;

(#179012) emvy válasza vzsryl (#179010) üzenetére


emvy
nagyúr

Volt ket honapja 11-ert is tobb, ez a hirdetés valami félreértés ... csak most épp nincs.

Egyebkent majd elmegyek probalgatni, mert az online keresgeles eleg mas elmeny. A mostani kocsimat ugy vettem, hogy mindenkepp BMW-t akartam, ultem tobb BMW-ben, aztan veletlenul kiprobaltam a Citroent es egybol rajottem, hogy ez nekem sokkal jobban bejon.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#179013) tboldi válasza vzsryl (#179007) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vezettem ilyen 1.5-öst, qrva jól megy - mondjuk az ősöreg Jazzemhez képest mi nem? - és "polished metal metallic" színben gyönyörű. Érdekes, hogy turbós létére nem azt a klasszikus hátba rúgást adja ~2500-tól, hanem sokkal inkább egy szívómotorhoz hasonlít a karaktere, azt érzed, hogy egyre jobban húz. :K

Csak egy gond van vele: az üvegtetős kivitel nem kompatibilis a 194 centimmel.
A Type R-nek meg a nagy combtámaszával gyűlik meg a bajom. :D

[ Szerkesztve ]

(#179014) bitpork válasza emvy (#179011) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A befektetés nem hobbi! Különösen ha nem úgy kezeled az autót. Ha élvezed is , na akkor hobbi. Superb -bel mi a baj?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#179015) emvy válasza bitpork (#179014) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát, az igazából nekem bejön, az asszonynak kicsit kevésbé. De lehet jó.

while (!sleep) sheep++;

(#179016) Pttypang


Pttypang
veterán

Van valami jó magyarázat rá, miért 400k egy bakancs micra átlagban, ahogy látom hahun?

Everybody lies.

(#179017) molnarpeter válasza Pttypang (#179016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincs jellemző költséges muszáj "megjavítani hiba", japán, megbízható, évjárat felár? :)

[ Szerkesztve ]

(#179018) Tom1939 válasza gergo5991 (#178991) üzenetére


Tom1939
őstag

Nem kia/hyundai szapulásnak szánom. Nekem is volt hyundai i30-am és jó volt és szerettem. De DCT-t nem mernék venni. Ha mernék most dct-s tucsonom lenne... Ezek haláláról is olvasgat már mostanában (a másik amit hyundainál nem erőltetnék, de kisebb mértékben az a 2.2 dízelük).

(#179019) emvy válasza Tom1939 (#179018) üzenetére


emvy
nagyúr

7 ev garancia mellett mi lehet a gond a 2.2-es dizellel? (Komolyan erdekel.)

while (!sleep) sheep++;

(#179020) kisza25 válasza emvy (#179004) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

I30N fastback
Alfa giulia?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#179021) emvy válasza kisza25 (#179020) üzenetére


emvy
nagyúr

Manualis valto kizart, kicsi csomagtarto... Csak kombi/SUV.

Errol mit gondoltok? Santa Fe 2.0T

Ez a Maxima nagyon tetszik, tobb ilyet lattam eloben, gyonyoru.. csak nem SUV/kombi. Kar.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#179022) kisza25 válasza emvy (#179021) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hyundaiból itthonit vegyél, digitális szervikönyves, 5 év km korlátozás nélküli garancia, kinti szerviztörténetre nem látni rá, gari sincs rá így itthon
2 éves autóban 9000 km.... Én alig megyek és a 8 hónaposban van 10ekm
Vagy ekkora batárral vitte anyuci a gyerekeket oviba? :F
Kicsit katyvasz ez a mondatod, félre értettem:

"szedan kombi helyett: asszem ezt nem fogom elengedni, pedig szedanbol van csomo jopofa elado cucc (Maxima, Q50S, Stinger, ilyesmik)"

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#179023) gergo5991 válasza Tom1939 (#179018) üzenetére


gergo5991
őstag

nem veszem szapulásnak, nekem egy renaultom van, az uj kiák nekem nagyon bejönnek meg a hyundaiból is pár modell, amiatt emlitettem csak meg, hátha másban is felébreszti az ambiciókat, plusz a 7éves garancia amit adnak hozzá asszem. Amúgy ha most nem tucsonod van mivel jársz? subaru outback is nagyon bika kocsi szerintem, élőben 100x szebb mint neten képeken amugy, de ezek mint csak fantáziálgatások, közel/távoljövőben nemhiszem hogy tudnék is vásárolni kocsit

[ Szerkesztve ]

(#179024) emvy válasza kisza25 (#179022) üzenetére


emvy
nagyúr

4-5 honapja hirdetik, masfel ev alatt 9k km az szerintem realis is lehet. Marmint nekem is volt ilyen masfel evem. De ertem, h jobb lenne itthonit.

while (!sleep) sheep++;

(#179025) kisza25 válasza emvy (#179024) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Vettem kinti hyundai i30-at, hiába volt 3 éves és ugye a km is mindegy, nem volt itthon garis, aztán egy 2 éves i20-at, itthonit, kellett rajta valamit gariztatni simán ment, my hyundaiban látni mindent az autóról. :U

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#179026) Qru válasza emvy (#179021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az amcsi vasakkal csak óvatosan. Egyrészt az alkatrész beszerzés lassabb lehet, másrészt ezek többsége jobb esetben jégvert volt, rosszabb esetben vízkáros...

#nincsbennetarcsi

(#179027) molnarpeter válasza emvy (#179024) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

XC70 nagyon papa? [link]

(#179028) w333 válasza emvy (#179024) üzenetére


w333
félisten

Kia Stinger ? :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#179029) Integrale válasza w333 (#179028) üzenetére


Integrale
veterán

Kombi, SUV.

"Bad reklám is reklám too"

(#179030) kisza25 válasza Integrale (#179029) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

stelvio qv ;]
[2.0t]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#179031) emvy válasza kisza25 (#179030) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez jó lenne, de ennyit nem ér. Néha vannak ezek jóval olcsóbban is.

XC7O jó lenne, de elég sokat futottak már.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#179032) Laraxior


Laraxior
titán

Tudtok olyan appot telefonra ami naplozza a sebesseget hogy mennyivel mentem egesz uton? Mondjuk 5mpenkent vagy hasonlo?

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#179033) Napfénysüti válasza emvy (#178993) üzenetére

Ilyen kell neked: Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+ 4 door ;] :D

Més que un club!

(#179034) Viszlát válasza emvy (#179012) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha mész próbálgatni, a helyedben mindenképpen beülnék egy BMW 5 GT-be, akár a sorhat dízelbe is, de van belőle - igaz nagyon kevés - 4.4 literes benzines erőforrással is. Tény, hogy a legtöbb ember szerint csúnya, nekem kifejezetten tetszett mindig is, főleg a facelift utáni verzió, szóval ha a kinézetével nincs gondod, akkor elég sok előnye van:

- nem SUV tehát nem annyira feltűnő (az elejét nézve csak a rutinosak mondják meg, hogy nem egy sima 5-ös vagy 7-es szedán), de még lényegesen tágasabb is mint például az elcseszett X6 koncepció
- a 7-es padlólemezére építették, szép nagy, a hatchback-szerű kialakításnak köszönhetően jól pakolható
- az iDrive az egyik ha nem a legjobb infotainment rendszer a piacon (megszenvedtem magam is a RAV4 és a Lexus borzalmait is)
- a 8 fokozatú ZF automata váltó baromi jól eltalált konstrukció
- a sorhat dízelnek köze nincs a kerregős dízelekhez hang tekintetében és nagyon tudnak menni
- a GT széria alapból magasabb felszereltséggel került piacra (pl. HUD)

És még lehetne sorolni. Nyilván van hátránya is, például kevés van belőlük, még a mobile.de-n sem fogsz tudni több tucat közül választani (egyébként nem tudom nézelődtél-e ott, de 99%, hogy úgyis onnan jön ha használtat veszel). Vagy a magasabb fogyasztás, de azt írtad, hogy téged ez nem érdekel, ezért is merem ajánlani. Egy beleülést szvsz mindenképpen megérdemel ha a külső miatt nem kapásból shiftdel.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#179035) Tom1939 válasza emvy (#179019) üzenetére


Tom1939
őstag

Nagyon sok a panasz a korábbi 2,2 dízelekre (nem nagyon találsz bontott motort éppen ezért vagy aránytalanul drágán), tehát az alapokkal van gond (biztos ezen is reszeltek is, de akkor is valószínűsíthető hogy vannak gyenge pontok). És ugye relatíve rossz a motor, a hyundaihoz képest ( pl. a toyota 2.2 D-cat dízele rosszabb hírű).

7 év garival csak annyi a gond ha hosszabb távon akarod használni, vagy a hiába garis amíg javítják szívás van (és a mi jár és mit kapsz javítás alatt, az elégé variál itthon).

Gergo5991: Most scross automatám van, mert az volt amit találtam hagyományos automatával és megfelelő motorral (peugeot-nál a motor volt a bukta, volvonál már az ár mert a feleségemnek is időszerű volt a csere, de így speciel ő járt jól mert az scross olcsóbb így belefért neki a kategóriában jó drága jazz).

[ Szerkesztve ]

(#179036) soldi3r válasza emvy (#179004) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem rossz helyen keresgelsz. A loero nem feltetlen jelent sokat, legalabbis nalam nem egyenlo a vezetesi elmennyel. Nyomni egy pedalt egy egyenesben szamomra nem tul nagy kihivas. Szoval egy mondatban a vezetesi elmenyt es a SUV-ot nem nagyon erdemes hasznalni. Persze vannak mindenfele aktiv felfuggesztesi trukkok, de az meg Porsche vagy SQ7 szint, ami boven 8 szamjegy es nem feltetlen kezdodik 1-essel. Dinamikaban ezekkel megis egalban van egy 530d vagy egy A6 3.0TDI.
Viszont elmenyautozni megis egy 6 hengeres, tized aru BMW Z3-at hasznalnek, de meg egy joval gyengebb MX-5, vagy MR2 is jobb a celra.

E30 (oo=[][]=oo)

(#179037) emvy válasza soldi3r (#179036) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem vezetesi elmenyt keresek, egyaltalan. Ahogy mondod, ettol a kategoriatol az nem elvarhato.

while (!sleep) sheep++;

(#179038) CactuS válasza Viszlát (#179034) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A GT csak addig volt csúnya, amíg meg nem jelentek az X-es bmw-k. Azóta kifejezetten kellemes vonalvezetésűnek tűnik a lapított "SUV" formájával. :D Mondjuk ebben a formában nekem az A7 tetszik inkább a facelift előtti hátsó lámpasorral.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#179039) peet05 válasza emvy (#178988) üzenetére


peet05
tag

Dízelre gondoltam, nem az 1.2-es benyára, de ha szűk, akkor mindegy.

Ami még kimaradt:

KIA Optima SW
Említetted ugyan, hogy Mercit nem nagyon, de hátha.. Mercedes GLB
Mazda CX-9 - import

(#179040) Integrale válasza CactuS (#179038) üzenetére


Integrale
veterán

Elobb volt X minden, mint GT szeria.

"Bad reklám is reklám too"

(#179041) bitpork válasza Viszlát (#179034) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem a bogárhatat hagyjuk meg a VWnek- a Gt bmw betyár csúnya :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#179042) cappa72 válasza vzsryl (#179002) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ja, és jövőre mindegyik autó ára megemelkedhet a teljesíthetetlen EU-s elvárások miatt, szóval gyorsan kell döntést hozni.
Ráadásul az autógyárak év végéje szeptember végén van, tehát a drágulás akár októbertől is érvényes lehet (elkülönül a naptári és a pénzügyi év... nagyon sok multinál okt. 1. jelenti a pénzügyi év elejét, onnantól vannak új árazások, ésatöbbi...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#179043) CactuS válasza Integrale (#179040) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A legöregebb GT az a BMW 5 GT 2009-től van, az Xből pedig a BMW X5, az pedig 1999-től van gyártásban. Ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#179044) bitpork válasza CactuS (#179043) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ő is ezt mondta- az X széria hamarabb volt mint a GT. :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#179045) CactuS válasza bitpork (#179044) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Abszolút így van, csak azt nem néztem, hogy mire válaszolt, én írtam rosszul/félreérthetően az eredetiben. :D Szóval ja, azt akartam kihozni, hogy addig tűnik rondának, amíg meg nem jelenik mellette egy X-es. Utána már karcsú példánnyá változik. Főleg, pl: az új X6 mellett, annak a farát/hátsó sárvédő íveit nagyon elrontották az elődhöz képest.

Ez van, ha az ember spórol a kávéval és nem olvas vissza. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#179046) emvy válasza bitpork (#179041) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem tetszik. :)

while (!sleep) sheep++;

(#179047) bitpork válasza emvy (#179046) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igazi oszver. Es itt most szigoruan a kinezeterol irok velemenyt. Nem lenne gond ha pl a bmw regebben is gyartott volna 5 ajtos autokat mint pl a citoen v skoda. De soha nem tette es az elso lepese e teren bizony egy szornyszulott lett megitelesem szerint. A sedan es a kombi forma klasszisokkal kiforrottabb es szebb a bmw eloadasaban.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#179048) akooos válasza Napfénysüti (#179033) üzenetére


akooos
veterán

Ezt nagyon tudnám élni, ezt az autót :) De 73 millióért veszek vennék egy házat és egy 17-8 millás kocsit inkább :D

(#179049) Qru válasza bitpork (#179047) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem is értem hogy engedték gyártásba (mondjuk nekem a Bangle féle koncepció sem tetszett) de mindegy is, elég hamar rájöttek hogy nem fogy úgy ahogy kéne és kivezették.

#nincsbennetarcsi

(#179050) Viszlát


Viszlát
addikt

Ízlésről vitatkozni, hát na. :)

Qru: szerencsére nem szüntették meg, csak átpozicionálták a 6-os szériába.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.