Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132001) bitpork válasza runner 125 (#132000) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már ez is előítélet :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132002) Tothgera30 válasza bitpork (#132001) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor a Hahu-s Renault árakról ne is beszéljük. :D Keresztanyám akarta eladni a Megane II-t, de szerelő is lebeszélte, hogy felejtse el, mert amit kap érte, abból autó nem vesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#132003) pető bá' válasza Tothgera30 (#132002) üzenetére


pető bá'
őstag

Pont a napokban fel is merült bennem a kérdés: ezekből kifolyólag venni sem érdemes őket? Mert látványosan olcsók a franciák, de nekem semmi gondom nincs velük, ha jók :D Az, hogy nem tartja az árát, nekem nem gond.

"... and I hope you have a great day!"

(#132004) Tothgera30 válasza pető bá' (#132003) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Használtan vették, sok gond nem volt vele, karosszéria alkatrész, műanyagok drágák hozzá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#132005) ANDROID??? válasza rbalint88 (#131996) üzenetére


ANDROID???
addikt

Matiz jobban rozsdásodik mint a Seicento?

(#132006) 8th válasza LuckyL (#131999) üzenetére


8th
addikt

Oké

(#132007) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

autóvásárlás előtt állok, amihez a keret átírással együtt max. 1,5m Ft lenne. Első sorban japán autót szeretnék, mindenképp benzin motorral. 6. gen. Accord és első gen. Mazda 6 a kiszemelt, 1.8-2.0 literes erőforrásokkal. Mire érdemes odafigyelni ezeknél a típusoknál? A Mazdák tényleg nagyon hajlamosak a rozsdára?

Amin még gondolkodóba estem az a 7. gen Civic sedan illetve a 2004-től 2007-ig gyártott Mitsubishi Lancer, min 1.6-os motorral. Igazából méretre ezek is elegendőek lennének, ha elől nem túl szűkösek és kényelmetlenek mondjuk egy Golf vagy Astrahoz képest.

(#132008) SzlobiG válasza audi100td (#132007) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jól tudod mazdabol nagyon nehéz lesz olyat találni ami nem rohad. Honda már jobb egy fokkal, de ott is fokozottan figyelni kell rá. Múlt héten néztünk egy 7.gen civicet az atya úristen is rozsdás volt rajta. :( Volt egy focus is a kereskedésben csak egy évvel volt fiatalabb, de az kb rozsdamentes volt.

(#132009) audi100td válasza SzlobiG (#132008) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ettől tartottam én is, az Accord mikori évjárat volt?

(#132010) SzlobiG válasza audi100td (#132009) üzenetére


SzlobiG
félisten

Civic volt 2005. Pont volt egy 6os mazda is a kereskedésben természetesen szét rohadva nem is értem ki fogja ezeket megvenni? Mert ahhoz nem kell szerelő hogy kinyissa a szemét az ember. :U

(#132011) Declare válasza BigBlackDog (#131990) üzenetére


Declare
őstag

Elöitelet. En sem vennek peugeotot, de ettöl meg lehet jo auto az....

300k km el semmi gond nincs, ha normalisan karbantartottak. Szvsz nekem sokkal bizalomgerjesztöbb, mind egy kis benzines auto, amibe evenet beletettek 4000 km-t. Siman feltetelez valami kis hetvegi futokosos hasznalatot, kispenzü tulajjal, hidegen inditgatosakkal, varosban kifektetett kuplunggal/futomüvel. Ha szerencsed van nem 2014 ben volt az utolso olajcsere, amikor 30k km mutatott az ora :D

(#132012) tresh válasza Declare (#132011) üzenetére


tresh
addikt

Ha nem a piac legaljáról veszi semmi baj nem lesz vele.

(#132013) Mágus2 válasza LuckyL (#131999) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mert HONDA. :Y Na csak bele ne törjön a hajtókar ebbe a nagy hülyeségbe. ;]

Nem hogy bírja, egyenesen kéri. :DDD A hajtókar csapágy el sem tud kopni, visszanő, érted, Japán. ;]

Hondákat is javítok, bármilyen meglepő, de azok is elromlanak... ugyanitt munkanélküli honda szerelő vállal bármit.

[ Szerkesztve ]

(#132014) tresh válasza Mágus2 (#132013) üzenetére


tresh
addikt

;] ;] ;]

(#132015) -v- válasza Mágus2 (#132013) üzenetére


-v-
addikt

A honda az autók chuck norrisa, itt még a fizika törvényei is elgörbülnek. A hidegindítás kér elnézést ;]

(#132016) bitpork válasza -v- (#132015) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És a hidegindítás kopik :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132017) SzlobiG válasza -v- (#132015) üzenetére


SzlobiG
félisten

Becs nepper nem hiába ajánl mindenkinek hondat, nem tévedhet. ;]

(#132018) Mágus2 válasza SzlobiG (#132017) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

De autót venni PD TDI fábiával jár. Nehogy lerohadjon. :DDD

(#132019) LuckyL válasza 8th (#132006) üzenetére


LuckyL
őstag

:K

cryptot minden termékemért elfogadom

(#132020) LuckyL válasza Mágus2 (#132013) üzenetére


LuckyL
őstag

ha láttál már 40 ezret futott hondát, jól tudod miről van szó
de tulajdonképpen lehetne ez audi, peugeot bármi (nekünk van több ilyen keveset futott 10 éves vagy idősebb kocsi is a családban)
ezeknek a kocsiknak semmi bajuk nincs, kívül belül újszerűek

és ezt elmondani egy 300 ezres peugeotról amihez hasonlítjátok az árát :DD

csak gratulálni tudok

cryptot minden termékemért elfogadom

(#132021) Mágus2 válasza LuckyL (#132020) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem mondta senki, hogy jobb a PUG, meg azt sem, hogy valami baja van, de ha belenyúlsz a tutiba, amit csak rövid utakon használtak és nem szervizelték rendesen, mer a HONDÁT nem kell, akkor bizony ilyen futásnál is akadhatnak kellemetlen meglepetések. Majd ha kibújsz a szemellenző mögül és megnézed ki és mire reagált, akkor vissza térünk a témára. ;) Lehet teljesen jó és megkímélt autó is, meg nem is. A 40 000km és a honda semmire nem garancia, ha nálad az, akkor nem értettük meg egymást. Még a végén a rózsaszín malacnak lesz igaza. Előítélet...

Eleve nem tesz jót az autónak ha sokat áll. Mindene öregszik, ami gumi vagy műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#132022) audi100td válasza audi100td (#132007) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vagy ebben az ár- és méretkategóriában mit érdemes számításba venni? Benzinest szeretnék mindenképp.

(#132023) fi:zi'k válasza audi100td (#132022) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lehet találni olyat, amit keresel, csak idő. Sok az osztrákoktól behozott darab is, ott meg kb minden rohad.
El kell menni nézelődni. Ha a fórumra hagyatkozol, sosem fogsz autót venni. :))

(#132021) Mágus2
Természetesen értem a mondandódat, de [TROLL] ha ugyanezen idő alatt beletekernek 3-400e km-t, akkor meg fiatalodnak a gumi és műanyag alkatrészek? [/TROLL]

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#132024) Mágus2 válasza fi:zi'k (#132023) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Persze hogy nem, ennek nincs köze a futáshoz. De attól, hogy nem használod, ugyanúgy öregszik, ne hasonlítsuk az új autókhoz az állapotát. ;)

személyes tapasztalat, hogy a keveset futott de idősebb autónál hamarabb jön elő valami bosszantó hiba, mint a többet futottaknál. A többet futott jellemzően elkopik, ezek meg elöregszenek. Pályán hajtás után repedt vízcsövekre, túlmelegedésre, nem működő fűtésre...ilyesmire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#132025) Declare válasza LuckyL (#132020) üzenetére


Declare
őstag

Nyilvan a 300 ezers dizel, ami mondjuk javareszt egyenesen futott autopalyan, valtas/kuplungozas/fekezes/parkolasi manöverezes es inditgatas nelkül üzemmelegen, egy kupac sz@r, bezzeg a varosban hidegen pöfkölödö auto, amivel naponta millioszor valtottak, tapostak a feket, tekertek a szervot, ki be szalltak a tesco parkoloban, inditoztak stb...nyilvan sokkal jobb allapotban lesz :)

pl mint egyik hölgy ismerösünk is....alig van az autoban km, csak varosban hasznalja, kuplung kezeles kisse foghjas, neha felpörög 4000 a motor es csuszik a kuplung elindulaskor....de hat ha majd eladasra kerül csorogni fog a nyal, mert keves benne a km....vegyetek vigyetek km vadaszok :)

gratulaciot fogadd innen is :P :D

[ Szerkesztve ]

(#132026) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Sziasztok!

Van nekünk egy szeretett 2008-as Toyota Yaris -unk. Mióta megvettük (használtan) 2 gyermekkel bővült a család, így a 2 felnőtt és 2 gyerek+gyerekülés teljesen megtölti a kocsit, ezért második autót szeretnénk vásárolni. Az autókhoz sík hülye vagyok ezért a segítségetekre lenne szükségem.

Használat:
- javarészt rövid (autópálya + város) kb. 20 km -es távok
- havi egy-két hosszabb táv (> 100 km)
- éves egy kirándulás (> 200-300 km)
(ezért csöppnyi agyammal arra a következtetésre jutottam, hogy dízelt vétek lenne venni)

Szűrők:
- biztonság
- 4 személy rötyögve elférjen benne és mellette legyen hely a csomagoknak (babakocsi, összecsukható ágy, pelenkázó táska, stb.) - (min. 450 literes csomagtartó?)
- megbízhatóság
- előzésnél ne az 1000 cm3 -is Yaris -nál megszokott csúzli módszert kelljen használni.

Anyagiak:
Mindennel együtt max. 2,5 m de jó lenne 2 m körül megállni, legalábbis a vételárat illetően.

Kérdés
Nem tudok dűlőre jutni abban, hogy a Xenon mennyire lenne szükséges a kocsiba. Bár sose láttam használat közben (csak videókról) mégis úgy érzem, hogy a szűrők között kell lennie. Jól érzem, hogy ez valóban fontos cucc egy családi autónál?

Kiszemelt márkák/modellek
2004-2008 -as szórásból Mazda 5, Mazda 6, Toyota Avensis vagy valamilyen Wagon, de igazából bármilyen tipp érdekelne. Nyitott lennék én a német kocsikra is, de félek, hogy a kevés ismeret miatt csak a japán ("megbízható") autók felé kellene nézelődnöm. Amiktől elzárkóznék (a magam naívságával) azok a francia márkák.

Mit ajánlanátok? :U

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#132027) bitpork válasza fi:zi'k (#132023) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez a troll nem sikerült. Egy 3-400k-t futottban igen jó eséllyel már mindent kicseréltek, ha a megtekintéskor jó a műszaki állapota. Szerinted nekem a leellenőrizhetetlen futású dízeleim miért nem állnak meg az út szélén? Mert a technikája törődve volt- a fizimiskája meg másodlagos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132028) footy válasza ZsZso (#132026) üzenetére


footy
addikt

A Mazda 5-6 jo lehet ha talalsz olyat ami nem rohad. (Mas gondjuk nem nagyon van) Avensis-bol ugy remlik, hogy 1.8-at csak 2005 utan szabad venni, mert kajaljak az olajat.
Egyebkent en inkabb egy Honda Accordot(2.0) celoznek meg. A listara meg talan fel lehet venni a Mondeot, de abbol nem tudom mi az ajanlott motor.

[ Szerkesztve ]

(#132029) Declare válasza bitpork (#132027) üzenetére


Declare
őstag

Szvsz nincs olyan, hogy mindent kicsereltek. Ha 10 eves es van benne 40 ezer km, akkor ugyan ugy ra kell kalkulalni, hogy mi az ami ilyen hasznalat melett gatya lehet, mint ha 10 eves es van benne 300k km. Az alkatresz ugyan ugy öregszik, mindegyiken. 10 ev az 10 ev.

Meg ha mar belterröl beszelünk, akkor ugye az megint kerdes, hogy melyik autonak lesz jobban lelakva a belseje, amelyikbe beültek es hosszu orakon keresztül haladtak vele, vagy amelyikbe millioszor ki be szalltak.... :)

(#132030) fi:zi'k válasza bitpork (#132027) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor te is kapsz egyet. :P
[TROLL]"Egy 3-400k-t futottban igen jó eséllyel már mindent kicseréltek" - Vagy nem.[/TROLL]

De komolyra fordítva a szót, és ahogy már korábban is írtam, értem a helyzetet és nagyrészt egyet is értek. Amiben nem az már az én hülyeségem max. :)

(#132031) audi100td
Arra értettem, hogy mindig jön egy-két negatív tapasztalat vkitől, mert már látott egy(!) olyat, vagy autómosóban(;]) dolgozik. Tehát ez ne tántorítson el feltétlenül. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#132031) audi100td válasza fi:zi'k (#132023) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nyilván, de valahol el kell indulni, ennyi erővel semmi értelme ennek a fórumnak.

(#132032) Qru válasza 2thletme2day (#131971) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Keresztapának is ilyen 3-as Mazzagja van. Az is rohad, pedig nem volt törve. Hát ez ilyen. Cserébe elég jól megy és soha nem volt semmi baja.

Volver? Nincs velük panasz, több S60/S40 tulajt ismerek és egyik se panaszkodott rá hogy rohadna.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#132033) audi100td válasza fi:zi'k (#132030) üzenetére


audi100td
nagyúr

Oké, világos.

És az említett civic/lancer mennyire szűkös elől mondjuk egy golfhoz képest ha van esetleg valakinek viszonyítási alapja?

(#132034) SzlobiG válasza audi100td (#132033) üzenetére


SzlobiG
félisten

Focus nem játszik? A civic is jó pont olyat keresünk ismerősnek, de amit láttunk az finom szólva is egy hulladék volt. Most mindenképp egy magyart akarunk megnézni, ha az is rohad, akkor felejtő. A focus viszont sokkal jobb már ami a korrózió védelmet illeti viszont a civic kényelmesebb volt és az 1.4-es motor erősebb.

(#132035) bitpork válasza Declare (#132029) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na neeee, ha szaba kérni. Mit gondolsz a németből haza-"tekert" autókban mennyi van? Amikor 2-3 évesekben 180k-t lehet látni a mobile-n.
Ezen mennyire látszik az őszinte km?

Megjegyezném, hogy Mágus2 a műanyag és gumi alkatrészekre írta azt amire reflektáltam. Az önhordó kaszni természetesen már kevésbé szilárd. Azonban ennek mentén csak új autót szabad venni. Pnty.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132036) audi100td válasza SzlobiG (#132034) üzenetére


audi100td
nagyúr

Őszintén szólva Ford-ot nem igen szeretnék, megnézek pár autót és meglátom hogyan tovább.

(#132037) Declare válasza bitpork (#132035) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem ugyan arrol beszelünk....pont ezt probalom en is alatamasztani, hogy jobbara csak a Magyar fejekben van ez a berögzödött butasag, hogy 200k km az mar halalközeli, 300k km pedig mar az elettartam vege egy autonal....es ahogy annal a passatnal is latszik, a futott km nem egyenlö a lelakottsaggal. Egy varosi hasznalat soran ennel sokkal jobban le lehet lakni 100k km alatt egy autot.

Ez a 641k km azert eleg kemeny, itt azert mar jol meg kell nezni a dolgokat. Egeszen biztos vagyok benne, hogy nem fogjak tudni eladni, amig vissza nem tekerik 200 ala....

(#132038) lenko válasza bitpork (#132035) üzenetére


lenko
aktív tag

Belülről nem látszik, mert pályázhattak vele. Viszont már kívül látszik, annyi kőfelverődés van rajta mint égen a csillag. Hát még élőbe mit mutatna...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#132039) F-ECT$


F-ECT$
titán

Van arra mód, hogy ha a gyáritól eltérő méretű abroncsot teszel az autóra, akkor ezt valahogy a sebességmérő tudtára add?

Dive ever, work never.

(#132040) SzlobiG válasza F-ECT$ (#132039) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen van, de típus függő, pl én a mondin be tudom állítani megfelelő eszközzel a kerék méretét.

(#132041) TaaT válasza F-ECT$ (#132039) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk akkora kereket nem rakunk az autóra aminél már állítani kell az órán. :)

Give them hell Ukraine!

(#132042) LuckyL válasza Declare (#132025) üzenetére


LuckyL
őstag

lehet rámondani a feketére hogy fehér, de attól még a tények beszélnek :K
téma lezárva részemről

cryptot minden termékemért elfogadom

(#132043) F-ECT$ válasza TaaT (#132041) üzenetére


F-ECT$
titán

Az előbb emlegetett Mondeon pl 16-18 közötti lehet, a két szélső érték között 10% feletti a mértebeli különbség, és ez a sebességnél is ugyanennyit jelent.

Dive ever, work never.

(#132044) ZsZso válasza footy (#132028) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Köszönöm szépen a tippeket. :R

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#132045) TaaT válasza F-ECT$ (#132043) üzenetére


TaaT
veterán

Vw-nél van egy olyan hogy váltóméret. Tehát a 175/80r14 külső átmérője nagyjából megegyezik a 225/40r18-al. :)

Give them hell Ukraine!

(#132046) Declare válasza LuckyL (#132042) üzenetére


Declare
őstag

Azaz? :D

De ok, legyen lezarva, ez is egy velemeny, ez is egy gondolkodas mod :))

[ Szerkesztve ]

(#132047) tboy93 válasza F-ECT$ (#132039) üzenetére


tboy93
nagyúr

A GPS-es navik kerékmérettől függetlenül jó sebességet mutatnak :P

Egyébként meg használj váltóméretet, akkor nem lesz ilyen problemád.

[ Szerkesztve ]

(#132048) Qru válasza tboy93 (#132047) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arról nem is beszélve, hogy ha nem a gyári specifikációban megadott méretet használ akkor a rendőr megbüntetheti. :U

Igen, akkor is ha váltóméretet tesz fel.

#nincsbennetarcsi

(#132049) LógaGéza válasza Qru (#132048) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezt a gyári specifikációt hol lehet megtalálni? Mert én kerestem, de csak a 195/60R15-öt találtam, semmi mást...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#132050) w333 válasza bitpork (#132035) üzenetére


w333
félisten

Szilikonban úszik az egész autó ... ami jól fedi a hibákat ! :U

Az meg hogy az eleje és hátulja is törve volt, az már csak a ráadás ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.