Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#206001) Bdanyy válasza oliwire (#206000) üzenetére


Bdanyy
addikt

Elég sok van, kerettől függ. Első körben Golf/Passat GTE, A3 e-tron, Volvo V60-t néznék. A plusz súly mindegyiken érződne szerintem.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#206002) tboy93 válasza tboldi (#205999) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jézusom, ez bontó gyanús.

(#206003) tboldi válasza tboy93 (#206002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mármint hogy az egész autó odavaló? :D

Közben hazaértem és lőttem a garázsban is egy képet, az ottani fényviszonyok közt jobban látszik a fakóság. Meg az is, hogy az ablaktörlőkart is kiszívta a nap. 😕

[ Szerkesztve ]

(#206004) tboy93 válasza tboldi (#206003) üzenetére


tboy93
nagyúr

pontosan ;]

(#206005) tboldi válasza tboy93 (#206004) üzenetére


tboldi
nagyúr

Inkább beletolom a Lajtába, az itt van az utca végén. :D

(#206006) oliwire válasza Bdanyy (#206001) üzenetére


oliwire
őstag

Keretet direkt nem adtam meg, mert az igényhez akartam volna először a lehetséges típusokat, majd rájuk keresve úgyis rádöbbenek, mennyit is kérnek értük :D
Egyébként ezek a típusoktól fogyasztásban mi várható el mondjuk egy Nyíregyháza-Debrecen közötti ingázásnál?
nagy része elektromosan megtehető gondolom, és 3-4 liter/100 km esélyes lehet?

[ Szerkesztve ]

(#206007) Doki16 válasza oliwire (#206006) üzenetére


Doki16
addikt

Ha nincs keret, akkor rav4 plugin. Elmegy 70km-t óvatosan. Vagy van már pár nagy akkus 24kwh BMW például. De azoknak már tényleg elborult áruk van. Ha írsz egy árat könnyebben fogunk tudni javasolni. A Passat GTE dinamikában könnyen hozni fogja. Vagy az új Superb ív, már nagy akuval van és az akár 65km-t is tud. Egy 10kwh-as passattal is az általad megadott távon ha fel van töltve alig lesz 1-2 liter az atlagfogyi, éppen csak be fog indulni az 50km-en a benzinmotor. De majd ár után mondok neked konkrét típust. :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#206008) Bdanyy válasza Doki16 (#206007) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ezek úgyis kb csak újonnan vannak, úgyhogy akár a touareg plugin sem nagyobb kockázat mint a rav4 :DDD Abból a plugint nem néztem még milyen, de a pár éves sima hibrid rav4-ek annyira lehangolóak belülről.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#206009) Doki16 válasza Bdanyy (#206008) üzenetére


Doki16
addikt

Olyan plugin ami biztosan elmegy 50km-t mind csak újonnan lesz. Kivéve ampera :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#206010) szabonagyur válasza Doki16 (#206009) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk Debrecen-Nyíregyháza között aki jár ismeri, hogy 50km de 50p-1órás útról beszélünk, sok lassítás gyorsítás, nem tudom ez mennyire befolyásolja a dolgot, szóval lehet egy elméleti 50 km elektromos hatótáv kevés ide :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#206011) oliwire válasza Doki16 (#206007) üzenetére


oliwire
őstag

Keretben most azt tudnám mondani, hogy max 10M. A mostani Focus szerintem 4,5M-et érhet kb. Valamennyit természetesen pótolnék rá, de azért a lehet, minél kevesebbet, annál jobb :) Ez szerinted mennyire reális?

(#206012) oliwire válasza szabonagyur (#206010) üzenetére


oliwire
őstag

Kb 45 perc amúgx az út most háztól házig. Ebben az eleje város 10-15 perc, oda kiváló lenne az elektromos, majd utána sok 90km/h szakasz, végén egy kis autópálya, majd szinte letérek, és ott a munkahely. Így még ha néha bekapcsol a belső égésű, eléggé egyenletes terhelést kapna szerintem :)

(#206013) Qru válasza tboldi (#205991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rosszat fogok almodni, omg… En mk4 fl Legacy-t vennek 6 hengerrel. De sajnos mar oregek nagyon.

#nincsbennetarcsi

(#206014) szabonagyur válasza oliwire (#206012) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel nyíregyi vagyok tudom mennyi az út. :)

De igen számít melyik részről melyik részre mész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#206015) tboy93 válasza Qru (#206013) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyszer beleultem egy olyanba az autopiacon, megvett kilora. Nagyon finom az a gép, gyönyörű hangja van. Feher volt, bezs belsovel, folyt a nyalam rendesen. A keret nelkuli ablakok is nagyon menők. Fenntartasban mondjuk szerintem accord x2, tobbek kozott ezert is lottem ki anno a lehetosegek közül.

(#206016) Qru válasza tboy93 (#206015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt olasz autonk 18 evig, nem vt vele gond meg kedveltem is. De ez kulso vmi botrany ronda nekem.

#nincsbennetarcsi

(#206017) tboldi válasza Qru (#206016) üzenetére


tboldi
nagyúr

En imadom, kulonleges, es nem egy unalmas, jellegtelen valami, mint a nemet autok 98%-a. :D

Amugy tboy szerintem a Subarura ertette, amit irt. Legalabbis a Thesisnek nincsenek keret nelkuli ablakai.

[ Szerkesztve ]

(#206018) molnarpeter válasza oliwire (#206000) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ampera alapvetően, minél újabb kiadás (nagyobb hatótáv miatt, alvázszám alapján kiderül), de korai példány 4 körül kezdődik jelenleg. Lépj be Fb csoportba, van sok info. Jó időben lehet fül villannyal is tudná a távot.

(#206019) Doki16 válasza oliwire (#206011) üzenetére


Doki16
addikt

Teljesen elektromos nem játszik? Könnyedén hoznak napi 50km-t.

Kár, hogy ilyen sokat drágult a piac, 10 millióból még mindig nincs olyan plugin ami nagyobb akkus lenne. Egyedül a Passat GTE lenne nagyobb csomagtartóban mint a mostani focusod. És az tartalmazza a dinamikát is, mert 218 lóerő. Egyéb esetben még érdemes lenne ránézni a v60 d6-ra ha megtudsz barátkozni a csomagtartó mérettel. Cserében bazi erős és jó sok nyomatéka van és tud awd-t bizonyos körülmények között.

Most már csak felsorolás szintén: Hyundai ioniq plugin. Kia Niro plugin egyik sem a megbízhatóság császára mert ezek is duplakuplungos váltóval vannak szerelve.

A legújabb tecnika a Renault. 10 millióba pár használt már belefér: captur és mégane etech. Ezek viszont átlagos erővel vannak.

Most így hirtelen ennyi, ha kell több infó, akkor nyugodtan kérdezz :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#206020) tboldi válasza tboldi (#206017) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk az emlitett Legacy-nak sem. :F

(#206021) tboy93 válasza Qru (#206016) üzenetére


tboy93
nagyúr

Subarura gondoltam :D

(#206022) tboy93 válasza tboldi (#206020) üzenetére


tboy93
nagyúr

mk4 legacy volt, sedan es keret nelkuli ablaka volt

az hogy fl vagy nem, az passz

(#206023) Qru válasza tboldi (#206017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah mar faradok… Oke a Legara gondolt. Sajnos a 10 literes fogyi kvotaba nem fer(t) bele igy be kellett ernem a puruttya Imprezaval. :D

#nincsbennetarcsi

(#206024) Qru válasza tboy93 (#206022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fl-nek a kodzaro a lokharitojaban van, onnan a legkonnyebb felismerni.

#nincsbennetarcsi

(#206025) oliwire válasza molnarpeter (#206018) üzenetére


oliwire
őstag

Az Ampera dinamikában milyen? Mennyire gond neki egy 90-nél előzés?

(#206026) oliwire válasza Doki16 (#206019) üzenetére


oliwire
őstag

Sajnos hétvégente sokszor egy 600 km-es hatótávra is szükségem van, pl egy Nyíregy-Budapest távolságot oda-vissza M3-n keresztül bírnia kellene az autónak, úgy, hogy ne kelljen megállni tölteni. Ilyet a Tesla félék bírnának, de ugye az közelít a 20M-hez.
A Hyunday Ioniq pedig jól néz ki, ezek szerint nem megbízható? :F

[ Szerkesztve ]

(#206027) Gombinyó válasza oliwire (#206026) üzenetére


Gombinyó
őstag

Megtartanám a focust és vennék mellé egy leaf/zoet.

(#206028) molnarpeter válasza oliwire (#206025) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] nem egy veszett ügy, érzésre a villany instant nyomatéka is segít, és az Ampera elektromos módban sincs elvesztve (150 LE, és a benzines 86), csak ugye nehezebb. Szerintem próbálj ki egyet, csoportban szoktak lenni akik szívesen megmutatják, vagy esetleg a bérlés is jó opció lehet (és álló tudsz próbálgatni hatótávot is, stb).

[ Szerkesztve ]

(#206029) Manitou


Manitou
addikt

Subaru XV 2 literes dízellel van valakinek tapasztalata?

(#206030) molnarpeter válasza Manitou (#206029) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

EE20 témában totalcar boxer Diesel cikk, autostrong-m YouTube videó érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#206031) Manitou válasza molnarpeter (#206030) üzenetére


Manitou
addikt

Elég fejejtősnek tűnik gyorsban ránézve.

(#206032) Luck Dragon válasza tboldi (#206017) üzenetére

Mint az A2? ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#206033) Doki16 válasza oliwire (#206026) üzenetére


Doki16
addikt

Megbízható az is, csak ugyanaz van mint a VW-nél, hogy figyelni kell a DSG-re. Ha alacsony kilométerrel találsz amiben biztosan cserélték az olajat, akkor nem lesz vele gond sokáig. Mondjuk közel sincs akkora csomagtartója mint a Focus kombinak.

Amúgy van valami oka, hogy le akarod cserélni a Fordot? Mert csak az üzemanyag spórolás miatt nem éri meg venni egy sokkal drágább plugint :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#206034) vzsryl válasza oliwire (#206026) üzenetére


vzsryl
nagyúr

600km-t egyik Tesla sem bír, max városi közlekedésben. Autópályán, fűtéssel 400-450km körül megáll a legkomolyabb elektromos autó is. Ilyen szempontból a sötétzöld Handras videói nagyon relevánsak tudnak lenni, érdemes pár tesztet megnézni.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#206035) oliwire válasza Gombinyó (#206027) üzenetére


oliwire
őstag

Nem rossz ötlet ez sem amúgy, még lehet asszonykának is tetszene az ötlet :DDD

(#206036) oliwire válasza molnarpeter (#206028) üzenetére


oliwire
őstag

nem rossz amúgy, adatok alapján nincs sokban elmaradva az Ampera. Szerintem bérlek majd egyet, és kipróbálom, puding próbája.. :))

(#206037) oliwire válasza Doki16 (#206033) üzenetére


oliwire
őstag

Oka igazából csak a növekedő üzemanyagárak, ami miatt elgondolkoztam, hogy egy modernebb, takarékosabb rendszerre váltok, aminél a hatótáv is jó. Egyébként szeretem a Focust, meg a dinamikáját, 6,5-ből is meg tudom járni a 100 km-t, ha olyan módon használom :)) De az még mindig több, mint amit tud egy hibrid. Így nem égető a csere, most helyzetfelmérés van, mi is a valóság. :R
De megértem, ha azt mondod, nem éri meg csupán az üzemanyag miatt.

(#206038) oliwire válasza vzsryl (#206034) üzenetére


oliwire
őstag

Akkor rosszul tudtam, full elektromos így teljesen kiesik nekem, mert heti-kétheti 500km+-os utam gyakori.

(#206039) Doki16 válasza oliwire (#206037) üzenetére


Doki16
addikt

Teszem azt vennél egy Passat GTE-t, ami csomagtartóban egy szinten van, sőt nagyobb is talán a Focusnál. Na mármost egy 2017-es példányhoz min 3 millát rá kell dobnod, ha nem többet. Persze kapsz egy plugin kocsit, ami rövid távon járva olcsóbb, de lemerülve sima hibrid lesz és 600km autópályán 6-7 liter között meg fog enni. Országúton simán hozható az 5 liter, de nyilván nem fogsz ott menni ekkora távot. Tehát gyakorlatilag semmit nem spórolsz vele, csak a rövid távokon, de az meg 20 év alatt se hozza vissza a plusz költséget. Csodák nincsenek. Pályán egyik hibrid sem fog kevesebbet enni még egy sima TSI-hez képest sem, nemhogy egy dízelhez.
Hibridet vagy PHEV-et csak akkor érdemes venni ha többségben van a város, előváros, vagy országút.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#206040) Paxker315 válasza oliwire (#206035) üzenetére


Paxker315
addikt

AMi kifogásolható: így is feleslegesen sok autó van az utakon, városokat gyakorlatilag élhetetlenné-járhatatlanná teszik csúcsidőkben. Ezért (helyhiány...) szerintem nem érdemes a minimális szükségestől több autót tartani. :B Persze ha otthoni elhelyezés megoldott & egyszerre csak 1 van "úton", akkor "ugyanmindegy", és csak a költségek miatt érdemes racionalizálni

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#206041) szabonagyur válasza szabonagyur (#205810) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hajónapló teljességéért, kész a City is (100%-s sosem lesz mivel lenne mit javítani rajta, de az a rész marad úgy).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#206042) Qru válasza Manitou (#206031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Euro 6-os már elvileg jó, gyakorlatilag meg... Nem véletlelneül sokkal olcsóbb mint a benzines verziók. Bár azokból is kerülni kell a 2014 előttieket, a korai példányokban a lehuzógyűrű szar, ezért fokozottan hajlamos enni az olajat (2013-ban áttervezték az alkatrészt).

#nincsbennetarcsi

(#206043) molnarpeter válasza szabonagyur (#206041) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor a kábelköteg volt a gond? Tesztelve alaposan? :D

[ Szerkesztve ]

(#206044) szabonagyur válasza molnarpeter (#206043) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kábelköteg cserélve plusz főtengely jeladó.

Most kevesebbet fut, de városban amikor többször előjött eddig is. Csak ugye eddig hibakód nem volt, így gyanús volt a dolog, hogy vagy váltó vagy valami kapcsolódó dolognál nincs meg a szinkron.

Kéne indító kuplungot is cserélni majd, meg klíma is csapágyas már, stb..

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#206045) tboldi válasza szabonagyur (#206044) üzenetére


tboldi
nagyúr

Es megmutattad Mikinek az S-Cross-t? Ha igen, mit szol hozza mint szerelo? :D

(#206046) molnarpeter válasza szabonagyur (#206044) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hahura vele :B

(#206047) szabonagyur válasza tboldi (#206045) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, egyéb okok miatt sem :)

#206046molnarpeter: dehogy adom el, boltba, futni (városban) járni hibátlan. Amúgy dugózni jobban szeretek a Cityvel pl.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#206048) tboldi válasza szabonagyur (#206047) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oké. Azért érdekelne a véleménye a Suzuki 1.4T-jéről, de nem nyaggatlak. :R

(#206049) Manitou válasza Qru (#206042) üzenetére


Manitou
addikt

Áh.. már elengedtem, csak belebotlottam keresgélés közben és megtetszett.

(#206050) molnarpeter válasza Manitou (#206049) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Dobd be az alternatívákat is esetleg :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.