Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) Xero válasza DEV_NULL (#49100) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor nem igazán értem mi a problémád a hozzászólásaival.

(#49102) tresh válasza DEV_NULL (#49097) üzenetére


tresh
addikt

megane kényelmetlen ? :U

(#49103) Qru válasza blt.62 (#49092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amikor írod a hsz-t akkor alant a smájlik feltt vannak gombok. Ott (első sor, jobbról a második gomb) rákkatintasz a link nevezetűre és egyszerűen beilleszted a linkelni kívánt url-t.

#nincsbennetarcsi

(#49104) DEV_NULL válasza tresh (#49102) üzenetére


DEV_NULL
őstag

"számomra vezethetetlen. kicsi lábtér, fura váltó, nem áll kézre semmi kezelőszerv. kb."

Ezt az összes eddigi francia autóra értem amivel érintkeztem. Egyedül a HDi-s Partner tetszik (bár abból is az első széria, ami még a szívódízeles modellre épült). :B De ez van. Kinek mi jön be. Nem kell engem kövezni mert én gyűlölöm őket. Én sem nézek le senkit mert Ő olyat vezet. ;)

(#49105) tresh válasza DEV_NULL (#49104) üzenetére


tresh
addikt

milyen magas vagy ? csak mert én a 195 cm-el hulla kényelmesen elférek a megane(mk1) be :)

[ Szerkesztve ]

(#49106) DEV_NULL válasza Xero (#49101) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Csupán annyi, hogy borzasztó... Egyébként Fülig Jimmy naplójától is rosszul voltam, ami a Piszkos Fred a kapitány-ban van. :B

(#49107) didros


didros
senior tag

Ezt néztem ki a családnak, de nincs szervízkönyve. :( Szerintetek milyen?
[link]

(#49108) DEV_NULL válasza didros (#49107) üzenetére


DEV_NULL
őstag

francia, rönó... :W

najó, nem. ;]

ha már francia autót akarsz, szerintem az oroszlánossal jobban jársz. :B

[ Szerkesztve ]

(#49109) Xero válasza DEV_NULL (#49106) üzenetére


Xero
nagyúr

Török Szultán. ;)

Amúgy az autód engem is érdekelne, mert nyilván egy Rolls vagy Aston volánja mögött minden francia szar. De bánatomra a táblázatban nem találtalak.

[ Szerkesztve ]

(#49110) Dany007 válasza Psychonaut (#49090) üzenetére


Dany007
veterán

Ez sem rossz. Csodálkozom is miért nem jelent meg eddig a kereséseim között :S
Bár őszintén szólva külsőre a Passat is meg a többi is jobban bejön.
No de ezek szerint annyira mégsem magasak az igényeim hogy csak pár darabot dobjon ki a kereső :D :R

(#49111) tresh válasza didros (#49107) üzenetére


tresh
addikt

jó gép a motor állapot a lényeg no meg hogy ebbe nem 145k van hanem 250k min de ha karban volt tartva nem lehet rossz vétel :) Meg kell nézni itt is van pár rönos aki ilyet hajt FerNandor,mycso :)

[ Szerkesztve ]

(#49112) Bdanyy válasza footy (#49069) üzenetére


Bdanyy
addikt

ezekben megbízható. 2 literesben volt a rossz széria.
A hatsebességes nagyon jól megy, nagyon jól fogyaszt, nagyon nehéz jó állapotút találni :)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#49113) DEV_NULL válasza Xero (#49109) üzenetére


DEV_NULL
őstag

OH :B Én nem reklámozom magam az interneten, szemben állok a trendekkel.

Egyébként egy 2.2-es Camry-m van, nem mai darab...

[ Szerkesztve ]

(#49114) Xero válasza DEV_NULL (#49113) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem reklám pusztán ez alapján ha valaki idetéved tudja, hogy kit érdemes adott esetben megkeresni.

(#49115) FerNandor válasza didros (#49107) üzenetére


FerNandor
őstag

nem tünik rossznak elsö ránézésre, de annyira azért nem vigyáztak rá. ha érdekel, csinálok pár friss képet a miénk belsejéröl.

mondjuk kicsit fura, hogy 2005/3 és K rendszám, a mienk 2005/9 és J, a müszaki hónapok is furák, lehet, hogy külföldröl behozott, ami nem feltétlenül baj. csak a 140 helyett lehet, hogy 340 van benne.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49116) -v-


-v-
addikt

Bitpork ezt neked ajánlom :D

(#49117) whitezo88 válasza didros (#49107) üzenetére


whitezo88
nagyúr

szervizkönyvet pikpakk lehet hamisítani, ahogy sokan teszik is. olyan ez mint a tekergetés...

(#49118) qdak válasza mephi666 (#49062) üzenetére


qdak
addikt

azert az igy nem megy :)
regebben en nagyon merci voltam (hozzateszem mostis :)
csak pl 1 lanos vagy 1 206 ra sosem mondtam volna h nem rossz, vagy akar 1 kia ra.
az tutko h a 2 lanosra 1ikuk sem kolti ra a gatyajat, meg annyit se amit en az omegaba lapatok ha megharagszik vmiert :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49119) didros válasza FerNandor (#49115) üzenetére


didros
senior tag

Látom én is, hogy nem éppen "patika". :( Talán egy nagytakarítással szebbé varázsolható. Sok hulladékot megnéztem már. Már ott tartok, hogy az a gyanús ha nagyon ki van nyalva a kocsi. :-)

(#49120) qdak válasza #43960832 (#49080) üzenetére


qdak
addikt

en baloldalra szoktam a kopottabat, jobbra a jobbat ;)
esetedben hatra tennem.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49121) didros


didros
senior tag

Ti milyen családi DÍZELT ajánlanátok max. 1,4 millióig? Végleg eldöntöttem, hogy dízel kell nekem.
Kiszámoltam, hogy 4 év alatt félmillió forintttal többet kellene tankolnom egy benzinesbe, pedig nem is megyek olyan sokat. ez azért nagyon kiábrándító. Pedig találtam egy gyönyörű 1.6-os benzines focust, de nem mertem megvenni...

(#49122) FerNandor válasza didros (#49121) üzenetére


FerNandor
őstag

majd mindjárt megkapod, hogy annak a félmilliónak a kétszeresét fogod rákölteni a dízel üzemanyagrendszerére meg a turbóra, meg a lendkerékre meg a stb ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49123) whitezo88 válasza didros (#49121) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Mazda6. a sedán is remekül pakolható, megbízható, persze nem kitaposva.

mod: fenntartás: használat tényleg. épp pár napja mondtam talán, hogy barátnőm nevelőapja ezzel jár, 370 ezer km (első tulaj), és gyári turbó, porlasztó (utóbbira legalábbis nem mondta külön h cserélték). kötelezőket kellett cserélni, vezérlést 2x eddig, meg mivel elkopott a kuplung, azt, kéttömegűvel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#49124) MunezXBK válasza FerNandor (#49122) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megelőztél. :D

(#49125) ReSeTer válasza FerNandor (#49122) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Hiába tartjátok viccesnek, amilyen karbantartásban részesülnek ezek a dízelek, ennyi évesen már érik az adagolócsere, meg a turbó is, aztán meg hopp 500k, aztán majd hátast dob.
évi 15k felett ajánlom a dízelt. Alatta csak huszárkodás.

(#49126) didros válasza whitezo88 (#49123) üzenetére


didros
senior tag

Komolyan gondolkozok a mazda 6-on is... kicsit félek tőle, hogy ha valami javításra lenne szükség, akkor az nagyon sokba fog kerülni, de egyébként nagyon tetszenek + komoly, megbízható kocsinak tartom én is őket.

(#49127) DEV_NULL válasza didros (#49126) üzenetére


DEV_NULL
őstag

zoom zoom zoom :K

(#49128) 8th válasza ReSeTer (#49125) üzenetére


8th
addikt

Aztán egy új adagolóval új turbóval hopp elmegy 8+ évet hibátlanul. Ezalatt mennyi pénzt etet meg benzinessel? Nem mindig az olcsó a jobb.

(#49129) tresh válasza FerNandor (#49122) üzenetére


tresh
addikt

szardiesel ;]

(#49130) zenke válasza ReSeTer (#49125) üzenetére


zenke
aktív tag

Mert a CR meg PD dízelben van adagoló? ;]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#49131) DEV_NULL válasza tresh (#49129) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Jó a dízel amúgy. :K Csak a benzines még jobb! :))

Bár elég kellemes érzés mikor valaki meg akar előzni valami fossal, aztán jól odakormolsz neki... ;]

[ Szerkesztve ]

(#49132) bitpork válasza -v- (#49116) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kabbe :DDD

(#49125) ReSeTer: Meg ha mér ennyire számolgatsz (igaz, rosszul) akkor azt is tedd még mellé h ezekkel a dízelekkel nem évi 15 , hanem ési 35k+ km-t mennek. Akkor meg bőven megkeresi az ember a javíttatás árát. Nekem csak az elmúlt 2 hétben megvolt a 2,5k km. És ha kell szó nélkül megyek automatát javíttatni v bármit, mert természetes h használatban kopik. És ha kéri akkor meg kell adni neki oszt hibátlanul teszi majd a dolgát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49133) Peetey91 válasza didros (#49126) üzenetére


Peetey91
senior tag

Volt a csaladban Mazda 6, dieseles, teljesen meg voltunk vele elegedve pedig majd 500 ezer km bele lett rakva az evek alatt. Az utobbi evekben valoban sok penz rament a szervizelesre, de hat ennyi km utan azert ezt-azt le kellett cserelni (meg nem mondom miket, edesapam autoja volt szinte csak o vezette, viszont ugy rendben tartotta hogy a belsejere ra lehetett volna fogni hogy 20 ezer kmes auto). Most Cx 5-re csereltuk, tehat bejott a Mazda vonal, ajanlom. :)

Ha mar itt vagyok kerdezek is, valaki fel tudna vilagositani a tipikus "olasz auto betegsegekrol"? Talalkoztam vele sok helyen de kifejteni sehol nem fejtettek. Nem flamet szeretnek inditani, csak megtetszett egy Fiat es erdekelne a fenti rossz hir keltes alapja.

[ Szerkesztve ]

(#49134) Dr.Zoo válasza footy (#49069) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Megírva használható lesz...
Ha pesti vagy, viszlek egy tesztkört ;)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49135) TaaT válasza Peetey91 (#49133) üzenetére


TaaT
veterán

Az elektromos zűröket tipikus olasz betegségnek tartják, mondjuk jut(ott) belőle más nemzetiségű autóba is. :)

Give them hell Ukraine!

(#49136) Typhoon47 válasza ReSeTer (#49125) üzenetére


Typhoon47
őstag

mire megy el 500K? hülyeséget beszélsz. életbe nem volt még dízel autód. de azt legalább jól látod, hogy évi 15k felett éri meg igazán.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#49137) whitezo88 válasza Typhoon47 (#49136) üzenetére


whitezo88
nagyúr

turbó+porlasztók cseréje, és máris megvan.

(#49138) !Overdose! válasza whitezo88 (#49137) üzenetére


!Overdose!
őstag

3.0 D4-D Toyotánál csak a 4 Denso injektor jön ki 500k-ból. Sajnos 2-t már cserélni kellett valamivel valós 200k km alatt. Egy tartósabb és gyári technológiával felújítható Bosch injektoros CR dízel jobb választás.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49139) hossszú


hossszú
őstag

Kilométerórát szeretnék cserélni az autómba de csak olyat találtam amiben kevesebb futott km-t van. Az óra cserét be kell vagy lehet jelenteni, hogy ne legyen kellemetlenségem a következő műszaki vizsgán.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#49140) MunezXBK válasza hossszú (#49139) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Attól függ mikori az autó + milyen a kmóra.

(#49141) hossszú válasza MunezXBK (#49140) üzenetére


hossszú
őstag

98-as évjáratú Renault Espace,az óra pedig digitális.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#49142) tomcsi23 válasza Dr.Zoo (#49134) üzenetére


tomcsi23
veterán

Wtf is megírva :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#49143) aero. válasza hossszú (#49141) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Valamelyik nepper biztos előretekeri neked. :P

(#49144) MunezXBK válasza hossszú (#49141) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szvsz azt visszaírja a fedélzeti.

(#49145) giigz válasza hossszú (#49141) üzenetére


giigz
veterán

Én most cseréltem 98-as Megane-ban, így 229k helyett 146k van az autómban... :D Én is szívesen előretekertetném az eredeti km-re, de csak olyan helyen tudják megcsinálni, ahol van eredeti Renault clip, és akkor gondolom könnyedén átállítják vele...

Ha esetleg majd lesz valami fejleményed ezzel kapcsolatban, értesíts légyszi :)

(#49146) Dany007


Dany007
veterán

Egyébként hadd kérdezzem meg a gépjárműadóval mi a helyzet?
Csak mert ma volt fent apám és mutattam neki a szebbnél szebb lóerőkkel megáldott autókat. És mondta, hogy 150LE fölött már "luxusnak" számít és hatványozottan nő a gépjárműadó éves összege. Van erről valakinek infója? Csak mert ha tényleg olyan drasztikus akkor 150 alatti is követelmény lesz =/ Szép lesz 130 (köszönhetően a szép Passatnak és 150 közé belőni. :) )
Jelenleg a 2000-es talán 136 lóerős Omegára 5500 forintos csekk jön. De nem tudom évente hányszor? Túl gyakran biztos nem. 2-3x egy évben. Tehát jelenleg olyan 10-15-öt fizethetek erre évente. Elég ritkán szokott jönni mert mindig felbosszant a plusz kiadás. Ha gyakori lenne akkor biztos belekalkuláltam volna a "havi bontású" keretbe.

(#49147) Xero válasza Dany007 (#49146) üzenetére


Xero
nagyúr

(#49148) Dany007 válasza Xero (#49147) üzenetére


Dany007
veterán

:R hát erre is van kalkulátor! :)
B.ki 2003-as 160 lovas autóval duplája jön ki, mint most! Nemsemmi. Ezek szerint akkor a kora is számít, nem tudtam. Köszönöm!

(#49149) Xero válasza Dany007 (#49148) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem 9x annyi lesz... :P

(#49150) MunezXBK válasza Dany007 (#49148) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én 20k-t fizetek évente.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.