Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) zoo8800 válasza -v- (#64999) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt én sem értem. Azt is hülyeségnek tartom, hogy a Toyoda bevezette az Auris nevet a Corolla mellé/helyett.

rip and tear, until it is done

(#65002) neduddki válasza bitpork (#65000) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Veled ellnetenben ram max a japo szemlenzot ettek nem az vacak olrodot, de en meg abbol is kikacsitok:- )))

udv

neduddki

mod: [rvilike]; mert tuzottan iozzasozkot hogy a lejaraott nevek miatt csereni kell, dehat ezk nicnsennek lejaratva:- )

zoo8800: hujjeseg volt inkabb tolnak a minoseget tovabb

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#65003) zoo8800 válasza neduddki (#65002) üzenetére


zoo8800
veterán

Vagy a minőség és megbízhatóság mellé tennének egy kis mókát és kacagást is, mert eléggé ingerszegényre sikerednek ezek a vasak.

#64996
Jajj hülye fejemre, az új Civic sedan sem ocsmány, csak a ferdehátú és a kombi :B Az csak olyan semmilyen.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#65004) bitpork válasza neduddki (#65002) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kikérem magamnak, hogy nem kacsintanék ki! Montammán hogy akár Touareg is lehet felőlem ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65005) zoo8800 válasza bitpork (#65004) üzenetére


zoo8800
veterán

Hja, meg Skodát és Mercit is emlegettél már :))

rip and tear, until it is done

(#65006) bitpork válasza zoo8800 (#65005) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A superb kombi teccik. A merci GL meg jó volna de lehet még az allroadnál is nagyobb kurva :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65007) Qru válasza bitpork (#65006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lehet, biztos.

Vegyél egy Yetit inkább. :D

#nincsbennetarcsi

(#65008) vendingo


vendingo
veterán

November lehet tudok már venni kocsit.
Ez lenne a 2 kiszemelt:
Clio
Megane

Igazából a clio elég lenne mindenre, csak a twingo után nem lenne nagy előrelépés méretileg illetve nincs valami nagy tekintélye.

Javarészt városi szaladgálásra kellene.
Beszéljetek le a megane-ról, illetve ha tudtok hasonló paraméterekkel rendelkező kocsit, azt szívesen venném.
Ami kell:
Digit. klíma, esp, abs, xenon, legalább fél bőr, e. ablak, min.160ló, tempomat, max 150k km, legalább 2003-as évjárat, max 2000ccm, max 2 milla

A megane ha jól tippelem eszik legalább 10-12 litert városba
Amit még nézegettem 320ci, de nem vagyok valami nagy német párti, illetve drágább az üzemeltetése.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#65009) neduddki válasza zoo8800 (#65003) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

civic 9g4d farat inlkabb amerika bossszujakent emelgetnem:- (

udv

neduddki

mod: bitpork: uyan kerlek allandna csak olrod megveteli igazoalsban szenvecc:- ) superb kombi nekmis teccik de sajna nics az a motor amejiket en bevallankae par evesen:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#65010) runner 125 válasza vendingo (#65008) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tekintély ide vagy oda, nagyon bírom az ilyen kis 3 ajtós méregzsákokat. :))

mod. Swift Sport? 1.6-os benyás motorral az is hasonlót produkál, és 1,5 körül fiatalabbat kapsz 3-4 évvel.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65011) lorcsi válasza vendingo (#65008) üzenetére


lorcsi
veterán

csak két dolog szúrt szemet:

"Javarészt városi szaladgálásra kellene."
és
"min.160ló"

érdekes szempontok ;]

ui.: a twingód nem eladó ?
vagy ár megvan az új tulaj ?

[ Szerkesztve ]

(#65012) bitpork válasza vendingo (#65008) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65013) vendingo válasza runner 125 (#65010) üzenetére


vendingo
veterán

Swift nem kell, gyengusz, illetve suzuki :)
Egy tuningolt charade GTti-ből ültem át a twingoba és hozzászoktam ahhoz ha valami jól megy, ezért kell az erő.
Tudom hogy jó, hiába néz ki ilyen kis porbafingónak, de már elegem van, hogy semmibe vesznek az utakon.
Elegem van, hogy folyton a seggembe járnak, nem adják meg az elsőbbséget, leszorítanak, kijönnek elém.
Szívem szerint egy maradurert vennék, csak izé... az....

lorcsi : néha elhagynám a várost, illetve szívesen látogatnék pályanapokat is.
A twingo nem eladó, inkább megtartjuk 3. autónak.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#65014) joshua7 válasza vendingo (#65013) üzenetére


joshua7
veterán

De most ilyen fhanszoáktól szerinted tekintélyed lesz? Ha az kell, akkor vegyél egy 20 éves bálnaMercit. :K

Semper Fi

(#65015) Kickass válasza vendingo (#65013) üzenetére


Kickass
őstag

Egy a baj, ezeknek ugyanúgy nincs "road presence"-e mint ahogy a Twingonak......
Attól hogy te tudod erős autóban ülsz mások még ugyanúgy a mezei Megane/Clio-t fogják benne látni és kifordulnak eléd a stop tábla mellől is....

(#65016) Vladi válasza vendingo (#65013) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Elegem van, hogy folyton a seggembe járnak, nem adják meg az elsőbbséget, leszorítanak, kijönnek elém."

Jójó, tudjuk, ez ilyen üzem. Kicsit lazíts, ülj le ezen gondolkodni. Szerintem nem az a megoldás, hogy nagyobb kocsit veszel. Akkor is lesz, aki baszakodik veled. Veszel még nagyobbat? Annál is lesz nagyobb, lesz pökhendiség.
Ennek a vége az lesz, hogy begurulsz, elkezdesz agresszorkodni és felcsavarodsz egy fára. :U

1-2* én is megszívtam ezt, igaz olcsón megúsztam. Azóta tudom, hogy nem érdemes ennyire felszívni. 1-1 őrül x6-os mindig lesz, aki a vesztedet akarja... :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#65017) MunezXBK válasza vendingo (#65013) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ilyen gondom nekem is volt. Nem gondoltam volna, de az A4 elé se jönnek ki.

(#65018) bitpork válasza Vladi (#65016) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Megoldás:
Senki nem fog kikanyarodni ,még véletlenül sem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65019) bobsys válasza vendingo (#65013) üzenetére


bobsys
addikt

Vegyel egy Crown Victoriat, hasznaltauton szokott lenni egy ketto :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#65020) Lobeu válasza bobsys (#65019) üzenetére


Lobeu
csendes tag

(#65021) neduddki válasza bitpork (#65018) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ugyan kerlek mindeig rosszfele mesz:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#65022) vendingo válasza MunezXBK (#65017) üzenetére


vendingo
veterán

Igen, az audi merci bmw triumvirátussal nem nagyon szarakodnak, mert mi van ha egy kopasz széles nyakú egyén ül benne. (nekem akkor se kell német, ha a K1 válogatottat képzelik bele)
A twingoval volt olyan, hogy folyamat követtek aztán bevágtak elém keresztbe az úton, odajöttek és nekem álltak, hogy nem adtam meg a jobb kéz szabályt, holott nem is volt jobb kéz szabály, meg hogy neki családja van, meg hogy miattam majdnem meghalt (40-el mehetett kb).
Ilyen és hasonló eset több is volt, próbáltak már kiszedni az autóból is.
Szerencsére ezeket könnyen leszerelem (hogy hogyan az maradjon az én titkom)
A motoromon azt figyeltem meg, hogy amióta bent van a xenon, nem vágnak ki a szembejövők előzni, többen félrehúzódnak. Pl. ezért is jó a xenon, mert ugye azt drágább modern autókba szerelik gyárilag és sötétbe nem tudják ki van előttük/mögöttük.

Tudom, hogy a franciákat még inkább nem nézik semmibe, de a megane rs mégse kis autó, főleg a nagy lököseivel, csak hát ennek meg nagy a fogyija városba.

Köszönöm mindenkinek a hasznos autó tippeket, de ha megtehetném maradnék a maradurernél. :D

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#65023) bitpork válasza neduddki (#65021) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hidd el h a traki nagyobb ;)v És szerintem a kocsikat is könnyebben gyűri maga alá :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65024) runner 125 válasza bitpork (#65018) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hát persze, ezek elé még biciklivel is kitekerek, mert tudom h 30-nál többet úgyse megy. :P

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65025) Vladi válasza bitpork (#65018) üzenetére


Vladi
nagyúr

ugyan kérlek.... :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#65026) MunezXBK válasza vendingo (#65022) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem látnak be. :D

(#65027) bitpork válasza runner 125 (#65024) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ahan...egyszer Vásárhelyet kerültem ki és telefon miatt lelassítottam olyan 60 körülre...egy ilyen szar 2 pótkocsival úgy előzött meg h majd szívszélhüdést kaptam!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65028) neduddki válasza bitpork (#65027) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mert inverz irnayu vot a sebesseg vektora Te butus:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#65029) !Overdose! válasza vendingo (#65022) üzenetére


!Overdose!
őstag

Viccet félretéve: Subaru Forester S-Turbo? Van road presence és ha aládobsz egy Impreza WRX STi hajtásláncot, akkor még pályázásra is alkalmas.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#65030) bitpork válasza neduddki (#65028) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindentől függetlenül, azért a 60nál előzés nem a lomha járműveknél jellemző. Ui 60ra lassultam 90ről, és mégis megelőzött.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65031) parandroid válasza bitpork (#65030) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 60-ra lassulsz 90-ről, és kamion/teherautó van mögötted, az azonnal vagy megöl, vagy megelőz. Ez különösen lakott területre érve szokott kritikus lenni, ahol az alacsonyabb megengedett legnagyobb sebesség ugyebár rájuk köztudottan csak akkor vonatkozik, ha a többiek szólnak CB-n, hogy trafi van.

És itt mindegy, hogy nemzetközi fuvarozásban részt vevő zsírúj volvóról, vagy műszakin más autó papírjával, és csak kenőpénz ellenében áttolt, 30 éves erdészeti kamazról beszélünk.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65032) hobizoli válasza Kickass (#65015) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vkinek tokmind1 mivel jossz, mert vak, vagy mert leszarja es majjjfekez a masik elv szerint megy, ha kocc van max megaszondja, hogy fuuuu pisztos gyorsan jott es nem szamitott ra
ami ha egy hothatch-l vagy, akkor kb buko is, a tatter 1.2-s feher kombi G Asztmája elleneben, mert a mammer is azt fogja mondani a jobb1-bol, hogy szazhusszal jottel, mert az jo nagynak hangzik, es arra mar tenyleg nem is kene szamitaniuk
aztan ha ez nem jott be, akkor meg jon a "30 eve vezetek es nem volt egy koccanasom sem" cimu megaszondasuk, kibovitve "ezek a mai fiatalok mindig itt repesztenek meg huligankodnak, de lattam, amit lattam" mondatuk

de komolyan b+ kimegyek Bp-rol 5km-re es mar egy sima Tesco parkoloban olyan vakok meg beleszarok tipusuak vezetnek, akiknek gyaloglasbol kene KRESZ vizsga elobb, hogy egyatalan vezetni tanulni eljarhasson valahogy majd

több drón kell ;P

(#65033) Kickass válasza hobizoli (#65032) üzenetére


Kickass
őstag

nyilván sok a hülye ezzel számolni kell, ellene meg sokmindent nem lehet tenni, jobb ha az ember mások helyett is figyel
de pl még a PGT volt ahol tudtak szivattak a kedves cartársak inkább dudált a majma ahelyett, hogy beengedjen, direkt rágyorsít stb...aztán persze ezek egy részét ha forgalmi helyzet úgy adta cigire vettem olyankor meg csak pislogtak mint pocok a búzában, hogy ez hogy meg honnan jött és hogy került elém
de mióta pl. a 156 van többször engednek be sávváltásnál vagy engednek ki/lassítanak le kereszteződésben vagy szimplán csak a kapubejáronkon ami közvetlen az utcára nyílik
ez pedig egyértelműen az a fajta pszichológia, h nem a pöttöm Punto púposkodik az út szélén/tükörben/akárhol hanem egy nagyobb/komolyabb megjelenésű autó
persze ettől még hülye meg agresszív barom sok van az utakon....

(#65034) hobizoli válasza Kickass (#65033) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, de a KRESZ az nem definialja a kis pottom autora alkamazando szabalyokat kulon, hanem csak 1 szabaly van mindenre
akkoris, ha nem tetszik vkinek, hogy a kis pottom fos amugy helybol atugorja, meg sokan megszokasbol veztenek, múttkóósemgyöttsenki, aztán meg néz hogy ezmegittezmiezhogykerültide?

a masik meg az alva vezeto, se hall se lat, csak megy elore fix 30-l, korforgalomba behajt, mert azt hiszi jobbkezes es o nekem jobbrol jon, meg index nelkul all a savkozepen, hogy balra forduljon, mert behuzodni vonalra, meg az index azmiiii?, meg indul a lampatol olyan tempoban, hogy viccen kivul a fordulasa kozben akar korbe is gyalogolnam meg egy perui indian csapat korbe lemosna az osszes ablakat, es ugy fordul, hogy 1-sben kupplungolni meg fekezni kell mogotte, hogy alapjaraton(!!!) ne guruljak neki...
...es sorolhatnam kb estig... :U
DE HOGY A RETKES QRVAANYJABA KAPNAK EZEK B+ JOGSIT...?

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#65035) -v- válasza hobizoli (#65034) üzenetére


-v-
addikt

+1

(#65036) Qru válasza parandroid (#65031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"az azonnal vagy megöl, vagy megelőz"

Erről az a hír jut eszembe amikor az autopályán németeknél az egyik wágen DSG szervízmódba dobta magát. Csóró csajon úgy átment a mögötte jövő kamion, hogy nem szállt ki élve a kocsiból.

#nincsbennetarcsi

(#65037) hobizoli válasza -v- (#65035) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azt szoktam meg birni hogy van egy egyenes+jobbra sav, all elottem egy db nyominger, zőőőőd lesz, es nem am oda gurul a zebraig, hogy a mogotte esetleg egyenesen haladni szandekozo masik akarki pl en, az mehessen a dolagra, nem, elorebb gurul masfel metert, meg fordul kb 15fokot es megall meg a zebratol kb 3m-re, mert az ugy naggggggyon pont jo, hogy alljunk ott tovabb

na es akkor miert van dugo? hat ezert, mert egy ilyen zold alatt amire a gyalgok is meltoztatnak atmenni, 4-5 auto megy ki a lampa alol csak, de 8-10 erkezik

gyalogokat meg amugy kulon birom, nem am egy csoportban mennek at, hanem focsapattol 2-3m-re lemaradozo 3-4fos csoportok is vannak, hogy elindulni azert meg pont ne tudjal

a legjobb multkor a Ulloi-n az 50-s vili vonalan volt, megallok zebranal nekik, de vhogy pont ugy jottek, hogy meg az utolso ajtonal leszallo emberke is oda tudott setalni szep nyugisan a peron elejere a zebrahoz es atslattyogni
de annyi egyikben sem lett volna, hogy hopp odeszokellek ehhez a csoporthoz, es akkor van egy 6-7sec, amig haladnak az autok is ááááááááááááááááááááá

több drón kell ;P

(#65038) AMD Power válasza vendingo (#65013) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam ilyen probléma nem nagyon volt sohasem. Megláttak, átnéztek és már szent a béke egyből. ;) Mind1 miben ültem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#65039) -v- válasza hobizoli (#65037) üzenetére


-v-
addikt

M0 déli hídról ha jössz Budáról és mész Csepel fele... lejössz a lehajtón, jobbra mennél föl az útra.. lámpás kreszteződés, de jobbra kisívben nincs lámpa.. Itt... még ha soha nem jártál arra is látszik messziről, hogy ez lámpás kereszteződés, a többiek látványosan ácsorognak stb. de jobbra mehetsz ..Nincs is stop tábla jobbra... Hogy szokták itt sokan? Megközelítjük a kereszteződést 8,3 km/h-val (mögötte én már anyázok hogy mennyélmár balról piros van nekik, lehet menni ... ). Miután odaért a kikanyarodáshoz, megáll nullára. Utána akkor ott álldogálunk másodpercekig, hogy most mi is legyen, biztos nem jön-e senki ... mire sikerül processzálnia a forgalmi helyzetet, addigra elindulnak balról :DDD , és végig kell várni a kocsisort, mire ki tudunk kanyarodni ... :W Minden második alkalommal ez van kb., érthetetlen ezt hogy nem bírja valaki felmérni 1 mp alatt, hogy vezethet az ilyen, meg hogy boldogul akkor gyorsabb/váratlanabb és bonyolultabb helyzetekkel? Ugyanez volt visszafele régen.. most már átépítették a hidat... Régen nem volt túl hosszú a felhajtósáv ... itt láttam olyat, hogy a csaj megáltt!!! a gyorsítósáv végén, annyira nem sikerült abszolválni a besorolást :D De rendszeresen nem sikerül úgy az emberek felének, pedig nem mennek itt sokkal ... kb. már amikor a lámpától elindulunk lehet érezni az előttem haladó "dinamikájából", hogy gondok lesznek :D

[ Szerkesztve ]

(#65040) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Teszkós ablaktörlő kontra én: 1200 ft-ért vettem 3 lapátot, mert az egyik kib.szottul nyikorgott, most jó. Tehát nem éri meg 5x ennyiért a Bosch.

(#65041) giigz válasza zolikaDB (#65040) üzenetére


giigz
veterán

A Tescoban most a TopDrive ablaktorlő 299 Ft :) 2 darab :D

(#65042) Buster17


Buster17
addikt

Fél OFF, de forgalomból ideiglenesen kivont, magyar okmányokkal rendelkező autót milyen módon lehet forgalomba helyezni?

(#65043) zolikaDB válasza giigz (#65041) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez a flexibilis, 400 ft/db luxuskivitel :DDD

(#65044) DZs válasza Buster17 (#65042) üzenetére


DZs
senior tag

Műszaki vizsga, kötelező biztosítás, majd okmányirodába rendszámért.

(#65045) DeFranco válasza DZs (#65044) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem biztos, hogy kell rá műszaki és rendszám...

(#65046) molnarpeter válasza DZs (#65044) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rendszámot tudtommal csak véglegesen kivontaknál kell leszerelni.

(#65047) MunezXBK válasza zolikaDB (#65040) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Végre valaki hallgat rám. :D

(#65048) !Overdose! válasza zolikaDB (#65040) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az egy dolog, hogy most jó. A kérdés, hogy meddig. Mondjuk én is akkor vettem utoljára Bosch-t, amikor a Tesco ötöd áron adta, mert sérült volt a csomagolása. :DDD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#65049) zsambek válasza bitpork (#64983) üzenetére


zsambek
aktív tag

Ford Focus MK2 FACELIFT 1.6-os benzinről milyen véleményeitek vannak? :)

Köszönöm szépen,
zsambek`

(#65050) MunezXBK válasza zsambek (#65049) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jók. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.