Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hónap rögge Pöstön löszünk Gazsival. Juppí de hiányzott mán egy pár száz km mögin.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48802) Typhoon47 válasza Dany007 (#48706) üzenetére


Typhoon47
őstag

nekem az ennél újabb 1.8tdci-m van. de volt már ugyanez az mk3 2.2-es tdci motorral cégesbe. arral volt még valami okosság is írva, mert az szép nagyot lépett. na persze fönt kifulladt, de pályán szépet tolt fel 200ig. ez még a mai napig kéne.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#48803) Mágus2 válasza bitpork (#48801) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hányféle tájszoulást ismer kend?

(#48804) DeFranco válasza Mágus2 (#48803) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szögedi. Egyöt.

(ami röhej, mert a kecskemétiek sokkal inkább ő-zve beszélnek, de ez mán Szögedre ragadt :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#48805) bitpork válasza Mágus2 (#48803) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Me'? Majd akkor szójjá bé ha majd Szlovákul kezdek karattyolni :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48806) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Autóvásárlásra adtam a fejem (vagyis cserére) de elég laikus vagyok a témában, a legalapvetőbb dolgokon kívül nem értek hozzá. A "szakértelmem" kimerül abban, hogy szűrőcsere, motorolaj utántöltés, meg hasonló rendkívül bonyolult dolgok.

Most kinéztem egy autót a hahu-n, nagyon megtetszett. Ránéznétek, hogy mik lehetnek a buktatók a linkelt autóval kapcsolatban?

[FORD FOCUS 1.6]

Előre is köszi.

Más:
Mennyiért lehetne eladni, illetve kereskedő mennyiért számíthat be egy 2001. októberi Fiat Bravat? (1.2 SX Limited Edition)

(#48807) kalmanchris válasza Fernet (#48806) üzenetére


kalmanchris
tag

Szerintem patent :K

(#48808) Revolit válasza kalmanchris (#48807) üzenetére


Revolit
senior tag

Na-na, mindjárt jön DeFranco, majd meglátod! ;]

(#48809) DeFranco válasza Revolit (#48808) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Össze volt törve, felborult, sittet szállítottak vele, racsingautó volt, cserélve van a kormány az ülés a pedál, a jobb oldala hosszabb mint a bal és yugo motor van benne. ;]

(Amúgy nem néztem meg. Még.)

(#48810) FerNandor


FerNandor
őstag

múltkor beszéltünk az illatosítóról. ma voltam a tescoban és újra van dr. marcus new car, amit a szellözörostélyra kell felrakni. vettem is egyet 649Ft. nagyon jó. szerintem, aki tudja, próbálja ki. nekem tetszik, eddig ez a legjobb. (mondjuk a palomából a sport is frankó)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48811) Fernet válasza DeFranco (#48809) üzenetére


Fernet
senior tag

Örülnék ha vetnél rá egy pillantást, nagyon megtetszett a kicsike, csak nem tudom mire kellene figyelni... :)

(#48812) -v- válasza DeFranco (#48809) üzenetére


-v-
addikt

:DD

(#48813) bitpork válasza Fernet (#48811) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát hogy holnap is meglegyen. Hibátlant ne keress, mert nincs. Olyan sincs amire nem kell költeni. Pont. Mész megveszed oszt örűsz. Kérdés? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48814) giigz válasza FerNandor (#48810) üzenetére


giigz
veterán

Nekem is Dr. Marcus a kedvencem, kb. 1 hete vettem én is a Tescoból. :)

(#48815) DeFranco válasza Fernet (#48811) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fotók alapján szerintem k.vajó. Semmi hibát nem látok rajta, illesztési hézag nuku, karc sincs rajta, már-már gyanúsan sérülésmentes, rétegvastagságmérés nélkül nem lennék nyugodt, belülről is full patentnek látom. Ami nem tetszik, hogy szét van szilikonozva mint Pamela Anderson, és azt majd [rvilike] megmondja, hogy a váltógomb az eredeti-e (ő ráér böngészni), de abszolút megnézném, ha volna rá keret.

A futás nem sok, ha valós, a szervízkönyvnek ne higgy, azt simán hamisítják, talán tudsz szerezni vizsgaállomástól óraállást az utolsó vizsga időpontjára, ha ügyesen csavarod a szót a telefonban, de nem tudom melyik volt előbb, az állapot vagy az óraállás.

Azt, hogy ez a típus milyen, nem tudom, nem ismerem a fóka2-eseket (sem) de kinézetre ez az autó nagyon szép. Fotón. Aztán volt olyan, hogy ABE-el elmentünk egy hasonló szép autót megnézni az üllőire, és nem találtunk rajta ép elemet, meg még a képen elfogadható kormány is foszlott élőben, az ülés meg úgy ki volt ülve, hogy két segg belefért, szóval ne éld bele magad. De belekötni nem tudok.

szerk: ha át akarod nézetni és nincs hova vinni, szólj.

Ára nem alacsony kicsit? Úgy tudtam, hogy a 2-es fókák 1,5-1,6 körül forognak, és ez átlagos állapothoz tartozó ár. Nem néztem meg a hahu-t csak kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#48816) Fernet válasza bitpork (#48813) üzenetére


Fernet
senior tag

Persze, tudom, hogy mindegyikre kell költeni, csak az sem jó, ha állandó vendég vagyok a szerelőnél, sajna volt már benne részem és nem valami kellemes, ráadásul még drága is. :)

DeFranco: Köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#48817) -v- válasza DeFranco (#48809) üzenetére


-v-
addikt

"cserélve van a kormány"

Hát az amúgy a viccet félretéve tényleg gyanús, ugyanis ha tényleg a "sport" felszereltség, akkor ahhoz 3 küllős kormány járt.
A sötétített fényszóró az stimmel. Rövid ideig volt ez a felszereltség, sport futómű, 3 küllős bőr kormány, sötétített fényszóró meg ilyenek jártak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#48818) DeFranco válasza -v- (#48817) üzenetére


DeFranco
nagyúr

No, hát ezért mondom, hogy majd te megmondod :DDD Az viszont akkor szívóhatás, mert az a minimum, hogy nincs légzsák.

Azon a GTK-s autón is amit megnéztem, a kormány bukott ki először (azt is te mondtad :D )

[ Szerkesztve ]

(#48819) Mágus2 válasza bitpork (#48805) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Dobre. :B

(#48820) Fernet válasza DeFranco (#48815) üzenetére


Fernet
senior tag

Hahu-n 2005-ös évjáratban 800.000Ft-tól 1.750.000Ft-ig vannak jelenleg a Focusok, szóval ez a 1,4 millájával átlagosnak számít.

Asszonnyal még megbeszélem a dolgot, terveztük már az autócserét, csak nem ilyen hirtelen. :)
Ami egy kisebb probléma, hogy Szekszárdon lakom, szóval nem a szomszédban van ez a kereskedés. Persze egy jó vétel esetén ez nem jelent gondot. Szerelő ismerős is csak helyben van, úgyhogy ha úgy alakul lehet megkereslek és előre is köszönöm.

(#48821) DeFranco válasza Fernet (#48820) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ésszel. Nekem is volt, hogy majd magam alá pisiltem, hogy úristenúristen hát elviszik hát elviszik, aztán még szerencse hogy kellett egy hetet várni a szemlére, mert kiderült (kinyomoztam), hogy megtörték "picit". Aztán mégis hülyére vettek még a kormánycserét is letagadták. Pedig ismerős ajánlotta az ismerős szerelőjén keresztül, kéz alól, végig vezetett leinformált szervízkönyvvel, jó áron

Aztán még azon a napon délután kiválasztottam onnan számítva a 3. autót, amit végül is minimális alku után meg is vettem már az első autókeresős napomon, szóval :DDD De arra ketten is rámondták az áment, plusz a szerelő.

[ Szerkesztve ]

(#48822) Psychonaut válasza -v- (#48817) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mondjuk más autókból is voltak ilyen "hibridek", amik modellfrissítés/felszereltségváltás idejében készültek. Hirtelen a Peugeot 206 jut eszembe meg az F Astra, ahol volt néhány olyan autó, ami néhány elemet a régi, néhányat már a frissített modellből kapott.

Persze nem azt mondom, hogy itt is ez a helyzet (főleg, hogy te valószínűleg sokkal többet tudsz a Fordokról, mint én), csak azt, hogy nem kell feltétlenül rögtön a legrosszabbra gondolni.

(#48823) DeFranco válasza Psychonaut (#48822) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Alvázszám alapján le lehet informálni a komplett felszereltséglistát, amivel a gyárból kijött az adott autó. Már ha meg tudod szerezni az alvázszámot.

[ Szerkesztve ]

(#48824) -v- válasza Psychonaut (#48822) üzenetére


-v-
addikt

Hát én is ezen gondolkozom, de ez a sport felszereltség annyira rövid ideig volt (a modellciklus elején azt hiszem még nem nem, facelift után pedig már nem, szóval kb. 1-2 évig talán), hogy nem hinném, hogy játszik ilyesmi... 3 küllőssel volt szerintem mind. Plusz ha mobile-de-n megnézem, ahol azért jóval több van, akkor ott is ami tényleg a sport, szóval sötétített fényszórós, az 3 küllős is.

(#48825) Psychonaut válasza DeFranco (#48823) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, de pont ezt mondom, hogy hiába van hivatalosan X felszereltsége, ha azt abban az időben vezették be/vezették ki, akkor szerintem elképzelhető, hogy egy-két modell még/már nem a végleges hivatalos specifikációk alapján készült. Bár a kormány valóban gyanús, azt általában megemlítik valami fancy névvel "háromküllős sportkormány", vagy ilyesmi.

[rvilike]: Igen, ez így már határozottan gyanúsabbá teszi.

[ Szerkesztve ]

(#48826) DeFranco válasza Psychonaut (#48825) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem a "hivatalos" felszereltséget látod, hanem amivel az az adott példány, amihez az alvázszám tartozik, kijött. Leltár szerűen. Tehát ha utólag kértek bele kazettás magnót az is benne van, meg ha valamit kihagytak, az is. Plusz az adott felszereltségéhez tartozó tételek is részletesen, mint színre fújt tükrök, puha érzetű kézifék, bőr borítású kormány, központi zár, elektromos ablak, heremasszírozó, etc. Érted... szóval ha ez a sport kiadás stock kormánnyal jött ki, azt is látod.

[ Szerkesztve ]

(#48827) Balupapa válasza -v- (#48824) üzenetére


Balupapa
senior tag

ez igaz.
poloknal is a 9n3 eleji modellek még 9n-es kormánnyal jöttek ki :K

_-=*WheelWhores*=-_

(#48828) Psychonaut válasza DeFranco (#48826) üzenetére


Psychonaut
addikt

Oké, félreértettem a hozzászólásod, így már világos, igazad van, valóban ez a legtisztább megoldás.

(#48829) Balupapa


Balupapa
senior tag

Topiklakók!

Lenne egy kérdésdem,
Adott egy kis koccaná s( még csak az se volt, kis horzsolás ). A ludas én voltam.
Betétlapok kitöltése megvolt a helyszínen, felelősségem elismertem
12 nap telt el, bementem a biztosítomhoz ahol közölték, hogy még nem érkezett be kárigény.

most akkor megusztam?

_-=*WheelWhores*=-_

(#48830) Laraxior


Laraxior
titán

1990 körüli 5700ccm-es Pontiacnak mennyi lehet a regadója? Hogy lehet ezt kiszámolni, ha nem tudom a környezetvédelmi besorolását?
Van Pesten vagy valahol Kelet-Magyarországon aki foglalkozik ilyen autók karbantartásával, ill alkatrészeinek beszerzésével? :U

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#48831) Psychonaut válasza Laraxior (#48830) üzenetére


Psychonaut
addikt

Milyen Pontival akarsz amúgy jegyet váltani a szopórollerre foglalkozni? Firebird az 5.7-es V8-assal?

Amúgy Google találatok szervizre: 1, 2, 3. Mintha Miskolcon is lett volna egy cég, de nem találtam meg a honlapjukat hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#48832) Laraxior válasza Psychonaut (#48831) üzenetére


Laraxior
titán

Inkább a Trans Am. De igen 5.7-es V8.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#48833) Psychonaut válasza Laraxior (#48832) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az gyakorlatilag csak kiegészítőcsomag a Firebirdre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48834) a_tesz válasza Laraxior (#48830) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Környezetvédelmi besorolás: 4 alatt
Kalkulátor pl. itt: [link]

De nem lesz kevés :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#48835) Psychonaut válasza a_tesz (#48834) üzenetére


Psychonaut
addikt

Kb. fél millió, nem is annyira sok (ahhoz képest, amennyibe egy jobb darab kerül, plusz áthozni a nagy vízen, meg ugye tankolni is).

(#48836) -v- válasza Laraxior (#48832) üzenetére


-v-
addikt

Pajti gyere értem :D

(#48837) Typhoon47 válasza Laraxior (#48830) üzenetére


Typhoon47
őstag

2500+ ccm-től tök mindegy mennyi a térfogat, mert onnantól nyitott a a kateg, vagyis a létező legmagasabb(legtöbb zsozsó). körny. besorolás help.

450e körül egyébként.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#48838) Qru válasza Laraxior (#48830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mire készülsz ember? :N

#nincsbennetarcsi

(#48839) Balupapa válasza Qru (#48838) üzenetére


Balupapa
senior tag

Nájtrájderezni akar :K

_-=*WheelWhores*=-_

(#48840) Dr.Zoo válasza Qru (#48838) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Megunta a szarrá írt, hülyére tuningolt olajkájhák erőfölényét.... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48841) Qru válasza Dr.Zoo (#48840) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+ Balupapa: :D

Btw, Integra nem járt erre mostanság? Már letelt a kitiltása...

#nincsbennetarcsi

(#48842) Napfénysüti válasza -v- (#48836) üzenetére

Májköl a mellkasszőröd karistolja a szélvédőmet!!! ;] :DDD :DDD

Més que un club!

(#48843) MunezXBK válasza Qru (#48841) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Már megint trollkodott?

(#48844) Balupapa válasza MunezXBK (#48843) üzenetére


Balupapa
senior tag

:DDD :DDD ;]

Ő meg a warez? :P Nocsak, nocsak..... :U

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#48845) Qru válasza MunezXBK (#48843) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezúttal warez.

Honda Accord-ról mik a vélemények? 2004-es 2.0-ás.
Sok jót olvastam, most egy ismerős lehet megválna az övétől amit átvennék... Sajnos a Civic projekt bebukott mert csökkent erősen az erre fordítható lóvé mennyisége.

#nincsbennetarcsi

(#48846) zoo8800 válasza DeFranco (#48759) üzenetére


zoo8800
veterán

A házon belüli példa egy Corolla és egy Polo volt.
Abból az összegből, amit emlegetsz, (bevallom, kis túlzással) a fél autót ki lehet cserélni. Amiket felsoroltál, abból semmi ne tűnik feleslegesnek (bár én cascot nem kötnék).
Jópárszor leírtad, hogy tapasztalatlan vagy, de úgy osztogatod a tanácsokat a vásárlás utáni rendberakásra, mintha ez lenne a sokadik autócseréd. Ezzel szemben én azt látom, hogy a 7 és 9 éves autóinknak semmi baja. Nem lyukas a kipuff, nem kell állítani a féken, nem remeg az alapjárat, nem rohadnak, stb. Minden autóra az állapotának megfelelő pénzt kell elkülöníteni. Egyszerűen hülyeség azt mondani, hogy kapásból elmegy ennyi meg annyi. Nézd meg a táblázatot, amit kitöltettél, abban találsz közel félmilliós, és pár tízezres kiadásokat is. Nagy ám a szórás.
Ennyi. Béke :)

rip and tear, until it is done

(#48847) Laraxior válasza Qru (#48838) üzenetére


Laraxior
titán

:)) ;)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#48848) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Amúgy azon gondolkoztatok, hogy a teljesítmény adó már elavultnak számít?
Mert ugye az autók nehezebbek lesznek, így a menettulajdonság megtartásához a lóerő is növekszik. Viszont ez nem eredményez gyorsabb = veszélyesebb autót. Akkor miért büntetik?

Én kg/kw arányt néznék helyette.

[ Szerkesztve ]

(#48849) Typhoon47 válasza ReSeTer (#48848) üzenetére


Typhoon47
őstag

a gyorsabb autó veszélyesebb autó? :F

"Education is important but big biceps are importanter"

(#48850) zoo8800 válasza ReSeTer (#48848) üzenetére


zoo8800
veterán

A mostanában kikerülő típusok közt jópár olyan is van, ami könnyebb az előd modellnél.

rip and tear, until it is done

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.