Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) whitezo88 válasza tresh (#48998) üzenetére


whitezo88
nagyúr

és ha mindkét oldalt van?

(#49002) MunezXBK válasza whitezo88 (#49001) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Duplán f@sch. :D

(#49003) DeFranco válasza chosa921 (#48991) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az ügyfélkapun annyit tudsz megnézni, hogy az adott autó forgalomban van-e illetve körözés alatt van-e. Rendszám alapján megy, egy hónapban azt hiszem 15 lekérést csinálhatsz.

Ennyi a legális.

Ezen kívül, ha felhívod a vizsgaközpontot, ott ha nagyon ügyes vagy, akkor kiadnak valami infót az óraállásról, de inkább csak úgy, hogy te ennyit látsz most, és ez szerinte az alapján amit lát reális-e vagy nem. Virágnyelv, urambátyám, nyugatbalkáni összekacsintás.

Ha szervizelve volt a kocsi, akkor felhívhatod a szervízt, és ha megint ügyes vagy (itt azért közlékenyebbek szoktak lenni) akkor rendszám alapján megint csak tudsz kérdezősködni, hogy szerintük reális-e ez a kilométer.

Ha van biztosítós ismerősöd, akkor az le tudja kérni a rendszám alapján az alvázszámot, motorszámot, tulaj nevét-címét. Ez utóbbi nálam életet mentett egyébként.

Ennyi van, magyarul a kilométerállást le tudod nyomozni némi utánajárással meg szerencsével. Valamit segít, de a műszaki állapotról nem mond semmit.

[ Szerkesztve ]

(#49004) tresh válasza whitezo88 (#49001) üzenetére


tresh
addikt

az se autó :U

;]

ironikus volt a megjegyzésem

[ Szerkesztve ]

(#49005) chosa921 válasza FerNandor (#48996) üzenetére


chosa921
tag

bevallom őszintén nekem inkább alváz/motorszám kereső kéne :D , öreg pannóniáim vannak itthon darabokban, adattáblák, vázak, 20,21-es deluxe p10-es , nagy szakértője vagyok, hozzá rengeteg alkatrésszel és lakarnám informálni ezeket , összegyűjteni egy füzetbe és elrakni magamnak, hogyha majd összerakok 1-2t akkor tudjam már hogy mi a dörgés.

Üdv.:Peti

(#49006) JanR válasza tresh (#49004) üzenetére


JanR
addikt

Minek egyáltalán kipufogó? ;]

(#49007) tresh válasza JanR (#49006) üzenetére


tresh
addikt

na ja torokból szóljon a nóta :DDD

mephi666:406 első szériásoknál volt gond, ph2-k nagyon jól össze voltak már rakva :)) De a kivétel erősíti a szabályt ;)

[ Szerkesztve ]

(#49008) mephi666 válasza tresh (#48998) üzenetére


mephi666
nagyúr

céges autóknak volt benyás 406/407-es peugeot... 6-7évesen k*rva sokat kellett már szervizbe hordani őket és rengetegbe kerültek... ezt leszámítva a 406-os pályán gyorsult is becsülettel, hogy csak néztem (főnök magyarázott valamit, hogy előző telephelyvezetőé volt, aki imádja hajtani a kocsikat és a lehető legnagyobb motorral meg ilyen-olyan extrákkal kérte)

ezek után lett dízel skoda praktik/octavia/superb... (praktik-ot vittem párszor én is és azt leszámítva, hogy a fedett oldal miatt sok a holttér, jó kis gép) kényelemre/belsőre azért elmaradnak szerintem a peugeot-októl, viszont így 3évesen nem sok baj volt még velük (superb-nek most jön épp a 150ezres szerviz és a többibe is belemegy kb ugyanennyi km)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49009) whitezo88 válasza JanR (#49006) üzenetére


whitezo88
nagyúr

tesla roadstert a népnek!

vagy kipuff nélküli ódit [link]

[ Szerkesztve ]

(#49010) fefe9 válasza DeFranco (#48925) üzenetére


fefe9
tag

Igazából sok múlik azon, mennyit mész vele, no meg leginkább a rendelkezésre álló anyagiak.
(lehet, hogy leírtad közbe azt is, sry, ha nem vettem észre)

Saját példából merítve: keveset megyek az autómmal éves szinten. Lassan csereérett lesz a két hátsó nyári, de inkább a kora miatt, állapota teljesen okés, futófelület rendbe, és nincs kirepedezve sem annyira (pedig 2000-es gyartás., tudom, most sokan azt mondják, ember, cseréljed azonnal, mert akár veszélyes is lehet).
Gumishoz elmentem, mutatom neki, mi a szitu. Megnézte, azt mondta, szerinte több verzió van: ezt a nyarat tuti kibírja, tehát vagy veszek jövőre olcsóbb újat, vagy ha van valami tuti fiatal 2-3 éves használt, akkor lecsapok arra. Kérdeztem, Barum-okról mi a véleménye, azt mondta, nagyon sokat javultak az utóbbi időben, ADAC tesztben is jól szerepelt idén. Hankook-ot használ pár ismerős, elég vegyes a tapasztalat, sokan panaszkodnak arra, hogy esőben elég érdekesen viselkedik.

Esetleg szét lehet nézni prémium használtak közt is.

Remélem, tudtam segíteni valamennyit.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#49011) Dany007 válasza tresh (#48998) üzenetére


Dany007
veterán

Na ezért mondom, hogy kár ilyen "hallomásokból" következtetéseket levonni. Tudom, pedig én is azt teszem. Bár igazából nem sok Fr autó volt ami megfelelt a követelményeimnek. Adott árkategóriában pl csak a Volvo-kban meg 1-1 Mondeoban volt függönylégzsák... Jaja szeretnék sok lufit a kocsiba :D
De mondom az új Peugeot-k nagyon tetszenek!

(#49012) tresh válasza whitezo88 (#49009) üzenetére


tresh
addikt

na látod ez már autó :P ;]

(#49013) Dr.Zoo válasza DEV_NULL (#48959) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

+1
(nekem is volt, rönó clió 1.2 rn.)
Egy TRÁGYA.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49014) giigz válasza Dr.Zoo (#49013) üzenetére


giigz
veterán

Azért, mert volt egy rossz Cliod, az összes francia autó szar?

(#49015) Melack


Melack
veterán

Azt hiszem szerelmes lettem.... (Igen, egy franciába :D )

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49016) ReSeTer válasza Bull Boss (#48923) üzenetére


ReSeTer
senior tag

1.0 swift 0.5 tonnás rakomány is elvisz. Legalábbis a fateré. :DDD
Ügyelni kell, hogy a maximális nyomatéktartományban tartsd a motorfordulatot.

Nem azt mondom, hogy egészséges az autónak (hátulja eléggé leül), de megtudja csinálni.

(#49017) tresh válasza Melack (#49015) üzenetére


tresh
addikt

Na evvel garantálom hogy felülsz a a szopórollere ;)

(#49018) JanR válasza Melack (#49015) üzenetére


JanR
addikt

Ebben a típusban, az összesnél szar az ülésfűtés :D Majdnem ilyet vettem Omega helyett.

(#49019) Qru válasza Melack (#49015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felejtsd el ha jót akarsz. :( Komolyan.

#nincsbennetarcsi

(#49020) Psychonaut válasza giigz (#49014) üzenetére


Psychonaut
addikt

Persze. Én egyszer láttam a Cobra 11-ben, hogy egy BMW lerobbant, szóval a német autók is mind szarok. ;]

(#49021) neduddki válasza Melack (#49015) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hmmmm xud9/11val ahhhhhhhhh:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#49022) mephi666 válasza Psychonaut (#49020) üzenetére


mephi666
nagyúr

én abba olyat láttam, hogy egy merci felborul... nem is vennék olyat, mert nem biztonságos :U

;]

#49023: egyik exnek asszem 2004es yaris-a volt és amíg együtt voltunk (kb 2008-2010), semmi baja nem volt, pedig napi szinten mentünk vele :K ami szopórollert viszont láttam: munkatárs daewoo lanos-a.... arra a kocsira havonta költ 30-40ezreket és folyamatosan szív vele...az árából vehetett volna már egy bmw-t is akár :U megvette néhány éve még vagy 1millió körül, ráköltött azóta legalább ugyanennyit és ér talán 200ezret...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49023) giigz válasza Psychonaut (#49020) üzenetére


giigz
veterán

A múltkor pont az utcánkban robbant le egy Toyota Yaris, odamentem a tulajhoz, megkérdeztem, hogy naaa, egy Toyota is el tud romlani? Azt mondta, volt ennek már minden baja... :D Nem tudom, hogy a rossz karbantartás, vagy mi lehetett az oka, de szerintem ebből egyértelműen következik, hogy japán autót ne vegyen senki, mert a japán autó az szar. :)

(#49024) Melack válasza tresh (#49017) üzenetére


Melack
veterán

Ez a kocsi fiatal éveim nagy kedvence. Helyette inkább vennék Renault Megane 1.5 dci, 2003-ast (hirdetést most nem lelem). Olyanon tanultam vezetni, imádtam.

(#49019) Qru: szigorúan plátói, semmi testközeli élmény... ;]

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49025) DeFranco válasza giigz (#49023) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hányszor mondjam még, hogy autót csak a szomszédból?

;]

(#49026) tresh válasza giigz (#49023) üzenetére


tresh
addikt

karban tartás kérdése az egész ha szarsz rájuk akkor mindegyik megáll egy idő után alattad :))

(#49025) DeFranco: eladó jó állapotú van 50k ért ? kéne egy ;]

[ Szerkesztve ]

(#49027) Qru válasza Melack (#49024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor megnyugodtam. :)

#nincsbennetarcsi

(#49028) !Overdose! válasza giigz (#48992) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha már így kérdezed, akkor elmondom, hogy én miért nem vennék francia autót. A sokszor hangoztatott franciás kényelem (ami mellesleg szerintem egy Magane-ban nincs meg, inkább a felsőbb kategóriára jellemző) nekem inkább billegős, bizonytalan futóművet jelent. A belső tér ergonómiája a legtöbb francia modellnél nem tetszik. A '90-es és 2000-es években a motorjaik nem voltak kifejezetten korszerűek, a váltójuk pedig egyenesen csapnivaló. Tény, hogy nem lehet egy kalap alá venni az összes francia autót, de készítettek néhány olyan valóban megbízhatatlan típust, ami visszafordíthatatlanul rányomta a bélyegét a francia autókra. Felfoghatatlan, hogy hogyan fordulhat elő, hogy mondjuk egy C5 valakinél hibátlanul üzemel több százezer km-en keresztül (több usernek is van itt a topikban) másoknak pedig végtelenül megbízhatatlan. Egyszerűen túl nagy a szórás és ez valamilyen tervezési/gyártási/szervizelési hibára utal. És ahogy hallom, illetve tapasztalom, mert nekünk is van a családban és a cégben is francia autó igenis nehezen szerelhető.

Persze van pozitívum is. Okkal vagy ok nélkül, de nagyon lent van az áruk és számos olyan modell fűződik hozzájuk, ami megdöbbentő formai vagy műszaki tartalommal rendelkezik, amiben ülve kicsit ki tudsz lógni a tömegből. Például a C6.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49029) mephi666 válasza DeFranco (#49025) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagy góf? :DDD ezen a reklámon sírok

nekem formára a '96-'97 körüli renault megane-ok tetszettek/tetszenek nagyon, de nem mernék venni :) meg a zastava is tetszik... álmodoztam arról is, hogy milyen frankón ki lehetne pofozni egyet (csak tuti ellopnák másnapra a ház elől)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49030) DeFranco válasza mephi666 (#49029) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyszer láttam egy golfot... ebből is látszik, hogy egy megbízhatatlan ócskavas, nem szabad megvenni. ;]

(#49031) Melack válasza Qru (#49027) üzenetére


Melack
veterán

Őt nézem most.

Benne mi a "hiba"?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49032) kalmanchris válasza !Overdose! (#49028) üzenetére


kalmanchris
tag

billegős, bizonytalan futóművet jelent.

Ebből látszik, nem ismered a francia típusokat.

a váltójuk pedig egyenesen csapnivaló

Még mindig nem ismered :K

(#49033) !Overdose! válasza giigz (#49023) üzenetére


!Overdose!
őstag

Tudod hol szerelték össze a kései Yarisokat? ;]

kalmanchris: Volt 505, Xsara, Boxer.. Jelenleg van 206, 306, Boxer. És vezettem sok mást is. Feszesebb futóműhöz és jobb váltóhoz vagyok szokva. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49034) kalmanchris válasza Melack (#49031) üzenetére


kalmanchris
tag

Benne mi a "hiba"?

Az, hogy gyanúsan olcsó :) A képek alapján, elöl hátul törve volt és hiányos is.

(#49035) Melack válasza kalmanchris (#49034) üzenetére


Melack
veterán

Nekem is ez a hiba, hogy k. olcsó. De a fehér Megane még mindig b. a csőrömet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49036) Qru válasza Melack (#49031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,5 dCI nem annyira csapnivaló, de ha ilyet veszel számold bele, hogy kvázi rögtön kuplung és kettőstömegű csere ami nem két fillér... Nyilván azért ennyi mert nem volt cserélve benne.

Laguna: a benzineseikkel nincs gond, ismerősnek is ilyen van és a kopókon kívül semmi gond nem volt vele.

Ennek a példánynak viszont kicsit csálén áll a hátsó lököse meg a motorháztető is... Ettől még lehet ok műszakialg, rá kell nézni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49037) lorcsi válasza Qru (#49036) üzenetére


lorcsi
veterán

meg a turbó

(#49038) aero. válasza Melack (#49031) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerintem mindkettő ropira volt törve, ilyen illesztési hézagokat nehéz produkálni máshogy. :D

(#49039) JanR válasza Qru (#49036) üzenetére


JanR
addikt

Laguna-val nekem más a tapasztalatom, pont ennél a típusnál. A volt koleganőmék vettek ilyet, azt hiszem 1.6 benzin motorral szerelt. Vásárlás után fél éven belül 3x vitték szerelőhöz, mert az autó nem is mozdult. Való igaz a 3 hibából 2x az elektronika tiltott (kártyás indítású).

[ Szerkesztve ]

(#49040) mephi666


mephi666
nagyúr

sírok :C

"menettéljesitménye..,hehe, hát 908cc,45hp.
145volt eddig a rekord,de 130tol felljebb már az üvöltö motor,és a szél miatt az ember fél lábbal a sirban érzi magát,nem is beszélve hogy a kormányt fizikai erőkifelytéssel lehet csak a helyén tartani.
amugy epp elég, 90el kényelmesen megy,autóutra meg nem ezzel járok"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49041) Dr.Zoo válasza giigz (#49014) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem.
Azért mert a környezetemben lévők folyamatosan dicsérik hogy milyen fasza autó, milyen kényelmes, stb.
Csak azt hajlamosak elfelejteni, hogy mikor egy ilyen túlbonyolított francia csoda lerohad az út kellős közepén, akkoris vadul kellene dícsérniük a márkát...
(minden ilyen trágyadombal rendelkező ismerősöm sűrű szervíz látogató.)

Peace!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49042) kalmanchris válasza !Overdose! (#49033) üzenetére


kalmanchris
tag

Feszesebb futőmű? Coupe/3 ajtóst kell venni belőlük. Kivéve Boxer.

(#49043) Qru válasza JanR (#49039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elektronika... na ja az gyenge pont szokott lenni. Ez kulcsos darab szóval nincs ilyen hibalehetőség.

#nincsbennetarcsi

(#49044) !Overdose! válasza kalmanchris (#49042) üzenetére


!Overdose!
őstag

Most, hogy mondod francia coupe-t még nem vezettem. Kíváncsi vagyok, amint tehetem kipróbálok egyet, hogy mennyivel érzem biztonságosabbnak, mint a többit.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49045) FerNandor válasza Qru (#49036) üzenetére


FerNandor
őstag

a 82 lovasban szerintem nincs kéttömegü lendkerék.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49046) Melack válasza FerNandor (#49045) üzenetére


Melack
veterán

Alkatrészelet néztem, de nem találtam kettőstömegűt. Vagy csak én kerestem rosszul :F
Kuplung anyagdíja ahogy néztem 30.000 - 60.000 Ft között van.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49047) Qru válasza Melack (#49046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nah akor viszont max a turbó omolhat össze. Máris szűkült a hibalista.

#nincsbennetarcsi

(#49048) Mawyx válasza Melack (#49031) üzenetére


Mawyx
senior tag

Imádom ezt a Megane formát. Én benzineset néztem, de tavaly amikor kocsit vettem még 850 volt az alja, nem fért bele a keretbe sehogy se :( most meg már 500-ért is kapni, eszem megáll.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#49049) tresh válasza mephi666 (#49040) üzenetére


tresh
addikt

konkrét romlás az ac pumpán kivül nem jellemző(évente 1db-2500ft) hehe ;]

(#49050) kalmanchris válasza !Overdose! (#49044) üzenetére


kalmanchris
tag

Xsara modelfrissítésénél keményítettek a futóművön az első szériához képest. A coupe pedig erre rátesz még egy lapáttal. Gondolom ez így van a 306-al is lásd [link]
Jók ezek a hátsó torziós felfüggesztések, addig, amíg nincsenek terhelve ( 4 személy+). Akkor előjön az amit említettél, hogy elkezd bólogatni. De hát valamit valamiért...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.