Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) Dany007 válasza Qru (#79999) üzenetére


Dany007
veterán

Én a Mazdás biztosítására gondoltam. :DDD Az fog nőni ezután, miután az ő biztosítója kifizeti a Lamosnak a kárt. :D

Az meg nekem is furcsa volt, hogy mért gurult olyan lassan kifelé... Tehát még ideje is volt szépen megnézni, hogy bizony jön egy autó... Mert ha hirtelen kikanyarodik és figyelmetlen, okés. De ilyen szép lassan...

[ Szerkesztve ]

(#80002) Qru válasza Dany007 (#80001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah a bónusza az ugrott tutira. :D

#nincsbennetarcsi

(#80003) runner 125 válasza runner 125 (#79873) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönet, h ennyien írtatok! Ahhoz képest, h már ma délelőtt mokus1 ott volt, eladták az orra elől. :O

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#80004) MunezXBK válasza runner 125 (#80003) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig nem egy A4, hogy kapkodjanak utána.

(#80005) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok, kicsit off, de talan itt vannak jártasabbak. Hamar kéne.
Tud valaki valami oldalt, ahol ossze van foglalva, hogy a rokkantkartyaval milyen kedvezményekre jogosult az ember? Pl súlyadó, uzemanyagkoltseg stb, nem talalok a neten semmit, hátha valaki tudja hol kell keresni.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#80006) Qru válasza bitpork (#79990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nah meg is van a hétvégi progid, egy kis puzzle: [link] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#80007) neduddki válasza Qru (#80006) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

hat ez qva jo mnit ossszerohogtem azon apofan:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80008) bitpork válasza Qru (#80006) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én valahogy az usa kit-car-okat nem tartom akkora hüleségnek. :U Simán elbíbelődnék vele itthon :B Nem Hondával valóban nem :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80009) lapa


lapa
veterán

melyik a legjobbabb 10w40 olaj születésnapos dízelbe?

ez a navarás történet megvót, csak nekem a zőrangyalok csináltak helyet két nyerges közt. cserébe három napra rá megnéztem egy nyerges vs ~opel combo full frontál végkifejlettet és az utóbbi vezetőjének bezacskózását miután sikerült annyira szétfeszegetni, hogy ki tudták venni.

ez a hondás történet is megvót, csak autóval ebayről.

[ Szerkesztve ]

(#80010) TaaT válasza lapa (#80009) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tom hogy a legjobb-e, de hogy drágaszág az biztos :DDD

Give them hell Ukraine!

(#80011) runner 125 válasza MunezXBK (#80004) üzenetére


runner 125
nagyúr

A kocka Vitara utolsó évjárata eleve ritka. Ez még klasszikusabb terepjáró, nem mint a mai divat SUV-k. Eleve nem állandó összkerekes (ez közúton 3 liter mínusz a javára), illetve full mechanikus az összkerék, nem elektronikus, plusz van felező. Egyszerűen nincs alternatívája még 2m alatt sem. Egyedül az 1.8-as GDI motoros Pajero Pinin (Super Select váltóval, ami 1:1-ben az, mint ami a nagy Pajero-kban is van), de az meg még ritkább korrekt állapotban.
A vásárlórétege ezzel tökéletesen tisztában van, ezért a megkímélt példányok 2 nap alatt találnak gazdára.
Nem volt égető, de ha fél órával később megy az érdekelő, már minden bizonnyal nálam lett volna.
Noh mindegy, 2-3 naponta rá szoktam keresni a két típusra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#80012) molnarpeter válasza runner 125 (#80011) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hahu értesítő mail? :)

(#80013) bitpork válasza molnarpeter (#80012) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy marék lepkefingot nem ér. Én anno beállítottam hogy touaregre meg allroadra küldjön értesítőt. Na 4 hónap alatt kaptam kevesebb mint 10 levelet....szerinted mennyire volt pontos?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80014) MunezXBK válasza bitpork (#80013) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én anno mikor felraktam a Corsa-t, 20 perc múlva hívott az ember, hogy kapta az értesítőt, jön az autóért.

(#80015) bitpork válasza MunezXBK (#80014) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Régen nekem is ment, most Dominál már gyk semmit nem ért.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80016) a_tesz válasza neduddki (#79980) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Részemről adhatnának hozzá egy komplett háztetőt is, akkor se venném meg, Unix saját márkája, ha nem csalnak az információim, és a legótvarabb bolgár alapolaj van benne, némi adalékkal fűszerezve...

Szerk: mindig elfelejtem, hogy ma április 1. van :D

[ Szerkesztve ]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#80017) MunezXBK válasza bitpork (#80015) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem fizettél eleget. ;]

(#80018) SpaceKombajn válasza bitpork (#80015) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Nekem is jön, minden nap(hajnali 3-kor az email), ha van ami megfelel a kritériumoknak, csak túl sok feltételt nem jó megadni, mert aki nem jól tölti ki, annak a kocsija nem kerül bele a levélbe. A nagyon jó állapotú és jó áron feltett meg nagyon hamar elkel, többször volt olyan, hogy este már meg se volt a kocsi, ami a reggeli linken volt.

spacetime

(#80019) Balupapa


Balupapa
senior tag

(#80020) runner 125 válasza Balupapa (#80019) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép a színe, csodálkozom h nem Csonti árulja. ;]

A 68 éves női tulaj tuti fake.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#80021) Balupapa válasza runner 125 (#80020) üzenetére


Balupapa
senior tag

állítólag 3 éve hozták be németből, a forgalmin benne van ugyis a név--

de akkor minek irja a hirdetésbe hogy mo-i forg helyezés? :W

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#80022) TaaT válasza runner 125 (#80020) üzenetére


TaaT
veterán

"A 68 éves női tulaj tuti fake."

Ezen már én is elgondolkoztam, aztán eszembe jutott hogy az én autómnak a tulajdonosa is 60éves nő. :B

Give them hell Ukraine!

(#80023) bitpork válasza Balupapa (#80019) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Könyörgöm, reklám autó ?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80024) Balupapa válasza TaaT (#80022) üzenetére


Balupapa
senior tag

ezek olyan "alapneppertrükkök", laikosoknal jol hangzik....

#80023) bitpork: jobb mint a piros :O :DDD

(#80025) Mágus2
3 éve hozták németből, valszeg ott futotta a javát

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#80025) Mágus2 válasza TaaT (#80022) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lehet bárki a tulaj, akár 4 éves gyerek is. Nem hiszem, hogy 2007-től mammer beletekert több mint 200 000km-t.

(#80026) TaaT válasza Mágus2 (#80025) üzenetére


TaaT
veterán

Tiszta sor, csak lehet a xx éves női tulaj épp a valóságot takarja, viszont a tulaj nem mindig egyezik azzal aki használja. :)

Give them hell Ukraine!

(#80027) Kornel válasza TaaT (#80026) üzenetére


Kornel
veterán

az enyémet úgy fogom árulni, hogy kiemelem, hogy férfi tulajtól, tehát a kuplungtárcsa nincs megégetve, a váltó nincs szétbarmolva, stb :D

(#80028) bitpork válasza Kornel (#80027) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nyehe, akkor nekem mit kell majd beleírnom a hirdetésbe? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80029) Nkboy válasza Kornel (#80027) üzenetére


Nkboy
senior tag

Meg még azt is írd oda, hogy most akarom eladni, ezért eladás előtt, nem lett kicserélve a komplett vezérlés, a komplett futómű, a teljes fékrendszer, stb stb........ :D

Mert ahogy elnézem, szinte az összes autón, pont az eladás előtt lett kicserélve minden.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#80030) MunezXBK válasza bitpork (#80028) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Röfitől, nem moslékos. :D

(#80031) Kornel válasza Nkboy (#80029) üzenetére


Kornel
veterán

egy: az enyémen nem kell vezérlést cserélni, igen, tényleg nem.
kettő: az enyémen már minden kivan cserélve, szóval egy darabig nem kell, főleg ha én vezetem :K
egyszóval folyamatosan meg van rajta csinálva minden, ami kell.
az előző autóimat is úgy adtam el, hogy a vevő megfizette azt, hogy egy jól karbantartott kocsit vesz, nem egy romot. szóval nem adtam sz..éé h.gyéé a kocsijaimat.

[ Szerkesztve ]

(#80032) bitpork válasza Kornel (#80031) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A láncot is kell cserélni bármennyire is aszongyák h neme. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80033) !Overdose! válasza bitpork (#80032) üzenetére


!Overdose!
őstag

Egyszer biztos, de jó eséllyel van benne 300k km.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#80034) Kornel válasza bitpork (#80032) üzenetére


Kornel
veterán

suzukiba nem kell.
az m1xa motorok mentek már eleget (liana, swift2, ignis), láttam már valós 360k km-es eladó swift2-t, meg is néztem, nem csörgött a lánc, kifejezetten erre voltam kíváncsi :)
k1xb motorok ugyan nagy eséllyel nem mentek még ennyit, de nem hiszem, hogy visszafejlődtek volna a japán mérnökök :)
a gyár szerint sose kell cserélni, és elég magabiztosan állítják, hisz nem is lehet hozzá sehol vezérlést kapni.

(#80035) Nkboy válasza Kornel (#80031) üzenetére


Nkboy
senior tag

Félreértés ne essék, nem is azért mondtam! Hisz nem ismerjük egymást, azt sem tudom milyen autód van.

Viccnek szántam.

Lehet, hogy csak számomra hihetetlen, hogy az eladó rákölt az autójára, félmilliót, utána meg eladja. Biztos van ilyen is, csak olyan hihetetlen. Főleg egy olyan autóra, ami mondjuk ér 300 ezret.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#80036) bitpork válasza !Overdose! (#80033) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Há na ha. Erre gondoltam én is hogy akármilyen gondozás mentes azért ártani nem árt.

(#80034) kornelka: Értem én hogy Közgép gőzgép de mi hajtja? Suzukival vagy suzuki nélkül jók a japán mérnökök. De az hogy Te annál az autónál nem hallottad nem jelenti azt h ők is 500k+ ra tervezik a gondozásmentességet. Szvsz cserélni nem hiba mondjuk 200-300k km magasságában.És tuti kapható csak keresni kell :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80037) neduddki válasza lapa (#80009) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mejjikbe? mik az eloirasok?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80038) !Overdose! válasza neduddki (#80037) üzenetére


!Overdose!
őstag

A Mergába szerintem kb. annyi, hogy folyékony halmazállapotú legyen! :DDD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#80039) lapa válasza neduddki (#80037) üzenetére


lapa
veterán

3000-es szívódízel, mit melyik. előírás az, hogy mindig kell benne legyen olaj. a 10w40 az alja, de hátha észak felé kell menekülni. nem kell szupersport olaj, de az ilyen kommerszből kapna most/antól valami jobbabbat, mint az eddigi mol 15w dynamic. meg rendes gázolajtot is kap persze.

(#80040) neduddki válasza lapa (#80039) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor acea12-es tegyel bele

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#80041) lapa válasza neduddki (#80040) üzenetére


lapa
veterán

ez így még nekem nehéz. vmi konkrét termék, klikkelős bolt?

(#80042) bitpork válasza lapa (#80041) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha északnak kell menekülni akkor már régen rossz...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80043) Dany007


Dany007
veterán

Hjaaaj most cseszegetnek a cégnél is, hogy minek akarok Mondeo-t venni, hogy minek nekem nagy autó merthogy a fogyasztáááás így meg úgy meg amúgy...

Nem tudom miért, de szerintem alapvetően különbözik a gondolkodásmódunk. Én nem megyek annyit havi szinten, hogy megérje 1-2-3 literrel kevesebb fogyasztáson agonizálni és amiatt olyan autót venni amibe nem szívesen ülnék be.
Mert ha arról lenne szó, hogy napi szinten ingáznék egy közeli város meg az otthon között mondjuk 40-60km-t oda meg ugyanennyit vissza naponta akkor már teljesen más a leányzó fekvése. Akkor bizony elgondolkodnék egy dízelen is! Mert ekkora távon már bizony kijön az a 3-4 literes fogyasztásbeli különbség.

De jelenleg az a helyzet, hogy városon belül nem autózok többet 300-350km-nél havonta! Ami abból áll, hogy reggel elviszem a gyereket bölcsibe, utána az asszonyt dolgozni, aztán én is bemegyek dolgozni. Délután ugyan ez fordítva. Elmegyek az asszonyért, utána a gyerekért aztán haza.
Na most az ezeréves Omegám ezt városban 10liter / 100km-ből abszolválta. Ami azt jelenti, hogy durván 35 liter benzinből megvolt a havi kötelező menet oda-vissza és napi 1 órával több maradt meg, mintha busszal járnánk. Az a 35 liternyi benzin pedig kb 14.350 forint.
Most, hogy nincs autó vennünk kellett összvonalas havi bérletet, ami kettőnknek 2x7.000 forintba, vagyis 14.000 forintba került.

De ha már a fogyasztásról beszélünk, egy nem 98-as Suzuki szerű kisautó vagy közepes autó mennyit eszik városban? Ami még reális? 7-8 litert? Nem hinném, hogy városban ennél lényegesen kevesebből kijönne egy nem Suzuki, benzines de közepes méretű autó (a 4 ajtó mindenképpen kell a gyerek miatt...).
Most ha 7 litert veszünk városi fogyasztásnak akkor elvileg 24,5 literből megvan a havi kilométerem vagyis 10.000 forint a benzin. Szal most havi 4 ezer forint miatt vennék egy olyan autót ami kisebb, kényelmetlenebb, és abszolúte nem tetszik nem jó érzés beleülni?
Áh nem én... :) (persze a másik véglet a 15 literes fogyasztás amit a 2,5-ös v6-osra írnak, azért az már 1,5x-es különbség pluszba, az már tényleg irreálisan sok lenne nekem is)

(#80044) Kornel válasza Dany007 (#80043) üzenetére


Kornel
veterán

vegyél mondeot.
vagy b5 passatot.

(#80045) tope


tope
addikt

Szép estét.
Megtudná nekem valaki nézni egy rendszámot, hogy milyen adatok vannak alatta ?
(tudom ingyen lehet regisztrálni, meg ... de most nem akarom lefutni a köröket, mert gondolom több idő mire abból lesz valami)

(#80046) lapa válasza Dany007 (#80043) üzenetére


lapa
veterán

g merciből elég lenne 2 ajtós gyereküléssel is csaxólok. gondolom csak emiatt zártad ki. viccelek csak. amúgy meg csak 10 litért eszik.

[ Szerkesztve ]

(#80047) DeFranco válasza tope (#80045) üzenetére


DeFranco
nagyúr

küldd el privátban

(#80048) Dany007 válasza lapa (#80046) üzenetére


Dany007
veterán

Sajnos hisztis igényeimből adóan az a Merci nem játszik. : )
Igazából 2-3 típus kivételével mindegyiket kilőttem vagy azért, mert nem tetszik vagy azért, mert egy jó darabhoz belőle jóval több pénz kéne.
Ilyen a b5 Passat és az A4 is.

@DeFranco:

Hátte jól eltűntél manapság! Azért a háttérből figyelsz? :)

(#80049) DeFranco válasza Dany007 (#80048) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Itt vagyok, csak nincs ingerem beleszólni :)

(#80050) tope válasza tope (#80045) üzenetére


tope
addikt

Itt van a linkje az autónak, vagy itt
Holnap ha megvan még neki, elmegyek megnézem (lebeszéltem vele, de nyilván elviheti valaki előttem). Mire figyeljek (annyi segítség lesz, hogy olyan emberrel megyek, akinek ugyanilyen korú Swiftje van, csak az 1000-es) ?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.