Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165001) LuckyL válasza Rick3D (#164999) üzenetére


LuckyL
őstag

rossz a paraméterezés, a kívánt lóerő inkább 1.6-2.5 motorokkal elérhető
az automata váltóval kizárod a kínálat 90% át
nem tudom mi neked a jó fogyasztás, de ezek az autók általában 9-10 literről indulnak vegyesben

cryptot minden termékemért elfogadom

(#165002) Elektrosokk válasza Rick3D (#164999) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Erre ha költesz egy kicsit még pár évig biztosan ki fog szolgálni! :K

jaaj, ez nem autómata, azért nézegesd mert szép! :D

vagy ha tutira mennél, használt DACIA ! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#165003) diegho válasza Rick3D (#164999) üzenetére


diegho
nagyúr

Város max 8 liter automata és 100+ paci... Ez egy Prius.

(#165004) máyköl válasza Rick3D (#164999) üzenetére


máyköl
veterán

Focus2.

(#165005) Integrale válasza Elektrosokk (#165002) üzenetére


Integrale
veterán

Se nem 1.6, se nem tagas, es 8 literbol sem jar el varosban.

"Bad reklám is reklám too"

(#165006) Elektrosokk válasza Integrale (#165005) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez benne a kompromisszum! :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#165007) Termi16 válasza Rick3D (#164999) üzenetére


Termi16
őstag

Mekkorák azok a hátsó utasok?

Ha gyerekek vagy nagyon alacsonyak, akkor nincs akkora para, de megtermett felnőttekről beszélünk, akkor oda valami nagyobb autó kell. Akkor viszont már teljesen esélytelen a fogyasztás, amit szeretnél.

Város alatt Pestet, vagy vidéki várost értesz? Mert Pesten csak nagyon szerencsés esetben fog bármilyen benzines általad vágyott autó 8 litert fogyasztani, vidéken talán-talán, bár négy utassal az is necces.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#165008) Rick3D válasza Termi16 (#165007) üzenetére


Rick3D
senior tag

Magas de nem feltétlen megtermett, felnőtt méret igen.Vidéket értettem.

+ Többieknek : Van egy elképzelésem aztán majd meglátjuk mennyire megvalósítható
Ha nem esett volna le akkor nem vagyok semennyire jártas a témában , max amit olvastam - láttam és vezettem ...
(#165000) bitpork : legalább annyi mint amikor valaki , aki nem jártas a témában egy 1050el akar WQHD-t kihajtani mondjuk Bulldozer m.arch. cpuval. Hasonló kérdéseknél tanácsot szoktam adni nem pedig kötekedni az illetővel . . .

Inkább hagyjuk :D Majd informálódom máshonnan ...

[ Szerkesztve ]

(#165009) proof88 válasza Ironizer (#164972) üzenetére


proof88
addikt

Egyedül biztos nem vennék autót neppertől. Be kell lengetni hogy viszel szerelőt magaddal vagy bevizsgáltatnád a kocsit. Ha nem tetszik neki akkor le kell lépni. Persze ő ránézésre megmondja hogy katalizátor. Addig meg elfelejtette közölni. Gondolom a klíma is feltöltendő.

Mindenkinek szól: a nepper azért van hogy engedjen tesztvezetni. Ha nem veszem meg utána a kocsit akkor meg maradjon csöndben. Nincs ellenvetés.

(#165010) bitpork válasza Rick3D (#165008) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Remélem nem haragszol meg érte, de magadra vess ha kötekedést láttál a kérdésemben aminek csak annyi lett volna a szerepe, hogy tisztázzuk mennyire vagy tisztában az általad támasztott követelmények összeegyeztethetőségével.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#165011) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! 1m felett némileg melyik lenne a megbízhatóbb ill alkatrész ügyileg az elfogadhatóbb? Focus dízel vagy mondjuk egy peugeot 207 dízel 1.6 hdi?
Ill 1 millió alatt miben érdemes gondolkodni ha kombi, dízel a kritérium
?
Most nagyon meg szívtam egy benzines audival, így azt kerülném.

(#165012) bitpork válasza batai15 (#165011) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1.9 tdi passat 90 v 110 pacival. Agyonuthetetlen ha talalsz elado jo motorikus allapotban levot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#165013) Rick3D válasza bitpork (#165010) üzenetére


Rick3D
senior tag

Csak magamra vetek , természetesen , mi más ? :) Már az első pár paraméterből lejött neked hogy nem igazán vagyok vele tisztában ha az előtte levő pár mondatból nem derült volna ki. Úgy ahogy nekem is lejön a kérdező kérdésből az első pillanatban az hogy mennyire van képbe. Unalmas ez a hozzáállás de sebaj csak annyit kívánok hogy neked is ezt válaszolják ha bármiben kérdezel valamit amihez nem feltétlen értesz ;) Lehet valamit bunkó módra írni meg normálisan is, az utóbbira vagyok vevő. Bye ;)

(#165014) bitpork válasza Rick3D (#165013) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jóvan, akkó vegyé dácsiát!
;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#165015) batai15 válasza bitpork (#165012) üzenetére


batai15
félisten

Köszi, és Ford vagy peugeot?

(#165016) Gombinyó válasza batai15 (#165015) üzenetére


Gombinyó
őstag

A Fordban és a Peugeotban ugynaz az 1.6os PSA dízel motor, szóval ilyen szempontból mindegy. Nekem MK2 Focus volt a 90 lovas 1.6al. Motorikusan EGRen kívül semmi baja nem volt, gyönyörűen járt bőven 200k km felett. Azon kívül viszont egy valag pénzt rá kellett locsolni az autó értékéhez képest. :)

1m alatt nehéz jót kifogni, max ha valaki nagyon szabadulna tőle.

[ Szerkesztve ]

(#165017) batai15 válasza Gombinyó (#165016) üzenetére


batai15
félisten

Ford vagy peugeot esetén 1m felett kérdeztem, talán max olyan 1.2-4m.
Utolsó bekezdést nem értem, olyan nincs hogy jó meg szabadulna tőle, a kettő üti egymást.
Más alternatíva még esetleg ezen típusok melett?
Dízel, kombi, valami viszonylag megbízható és elfogadható legyen az alkatrész ár. Mondjuk az se lenne rosz hogy fiatalabb évjáratok lennének, olyan 8 éves koruliek, vnem 15 20 éves dízel 400 ezer km el az órában.
Eddig a pug 207 esik bele így.

[ Szerkesztve ]

(#165018) Gombinyó válasza batai15 (#165017) üzenetére


Gombinyó
őstag

Miért ne lehetne? Nagyrészt valóban ritka az ilyen, de én pl megrendeltem az új autót, a régi árát bele kellett forgatnom. A szalonban szar árat mondtak beszámításra úgyhogy pénzzé kellett tennem a használt piacon mire elkészült az új.

1.2ből már kijöhet egy jó fl előtti mk2. Nem tudom meddig akarod majd megtartani, de eladni utána már nehéz lesz.

(#165019) batai15 válasza Gombinyó (#165018) üzenetére


batai15
félisten

Pár évig biztosan meg lesz tartva,alap esetben. Ezért szeretném ha "fiatal, és viszonylag kevesebbet futott lenne"
Én nem eszem meg a szar a dízel dumát, meg amúgy is benzinest most utáltam meg igazán,es ahogy nézem anyagilag rosszabbul jövök ki mint a dízellel.
Aztán majd hogy pár év múlva mi lesz, még nem tudom, de messze van még a dízel halála. Tdci fordok nem amúgy denso porlasztósok?
Hdit a bosch miatt preferálom.
Ford egyébként milyen motorral ajánlott és mi a kerülendő?

[ Szerkesztve ]

(#165020) Gergőke88 válasza batai15 (#165019) üzenetére


Gergőke88
addikt

Fordba és a Peugeotba is ugyanaz az 1.6 dízel (PSA)van. Annyi a különbség, hogy a Pug nem tett bele kettos tömegut ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#165021) kalmanchris válasza batai15 (#165011) üzenetére


kalmanchris
tag

Ugyanaz a hdi van mindkettőben. 1.6-nál a 8 szelepes a jobb konstrukció.
Attól hogy ódinál megszívtad a benyást, még nem biztos, hogy a dízellel jobban jársz.

(#165022) Integrale


Integrale
veterán

Meg nem irta senki, de a Peugeotban es a Fordban ugyan az a HDi motor van.

;]

"Bad reklám is reklám too"

(#165023) batai15 válasza kalmanchris (#165021) üzenetére


batai15
félisten

Ugymondom akkor. Dízel jobb fogyasztás. Nyomaték. Benzines ígyis rá költi az ember tankolás során amit a dizelre esetleg javítás esetén.
Nem kell bezin, ez a lényeg többi lényegtelen.
Értem amúgy hogy ugyan az a hdi, de a porlasztó is?
Régebben rémlett hogy fordba denso meg delphi van, peugeotba meg bosh ami a legjobb konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#165024) Gombinyó válasza batai15 (#165023) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nézz rá alkatrész webshopban, de sztem ugyanaz a porlasztó is.

(#165025) -v-


-v-
addikt

Meg nem irta senki, de a dizel szar.

;]

(#165026) 8th válasza -v- (#165025) üzenetére


8th
addikt

:D

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#165027) Elektrosokk válasza -v- (#165025) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Illetve elromolhat, ami nagyon tud fájni.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#165028) batai15 válasza Elektrosokk (#165027) üzenetére


batai15
félisten

Romolhat. "hat" hagyjuk már ezt a szara dízel szöveget, meg kajálta mindenki, mégis most is voltam kint nyaralni még mindig jóval több a dízel mint benzin. Amúgy is benzinesem van most, sokat is eszik mégse megy úgy mint a dízel és hogy megbízható az is ki van lőve.

(#165029) szabonagyur válasza batai15 (#165019) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mi lett az Audival? Nem most vetted? Előtte is ami volt ha jól rémlik szintén nem volt legjobb választás elsőre, eléggé sokat rálocsoltál.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#165030) batai15 válasza szabonagyur (#165029) üzenetére


batai15
félisten

Hát úgy volt hogy atvittem a szerelőnek. Szervo cső meg víz tartály cserére.
Baszott normálisan le legteleniteni, aztán elvileg meg főtt a motor.
Elsőnek le robbantam nyíregyháza után, de még lábán jött haza,mert még akkor nem tudtuk mitől fort fel egyik pillanatról a másikra a víz.
Másnap már 40kmh volt a max amit ment, épp vittem volna szerelő. Lerobbant végleg, trailer kelett.
Kapott másik motort amit próbáltunk, az se tetszik neki.pedig a donorba működött szépen. Minden att lett abba rakva. Trafó stb mégse indul.
. Ac pumpa jó, befecskendezes, új gyertyák, stb mégse állt lábra. Szerelők értetlenül állnak, és most lett elegem. Kocsi kellene. Nem hiszem ma már lábra fog állni, vagy ha igen mélyen zsebbe kell nyúlni. Eddig is vitte a pénzt, ezek után végképp elment a kedvem tőle.
Kis puggal az volt a baj hogy eleje kavics felverodott volt, meg elhitem hogy az Audi költség mentes, nagyon meg bántam. Idegesítő mert nagyon kellene a kocsi, és nagyon hirtelen halt meg előtte semmi előjel nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#165031) MunezXBK válasza batai15 (#165030) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Olyan nincs, hogy költségmentes autó.

Olyan viszont van, hogy hentes és nem szerelő.

(#165032) batai15


batai15
félisten

Nem tudom mi legyen sorsa , elég sok pénzt elvitt a kocsi a vásárlása óta, nagyon keresztül húzott pár számítást. Most annyi kpm nincs hogy full kpra vegyek egy fiatal autót, mindenképp kellesz valami megoldás. Ha hitel akkor már valami fiatal kell (viszonylag,) kellően körül tekintő leszek hátha. Audi meg megy bontásra jobb mint udvaron állna. Automata nagyon jó benne, új gumik felnik klíma hűtő stb. Valamit kapok érte igaz nem sokat.
Van még a b terv hogy veszek egy a4et dízelbe, aztán ami jó ebből meg marad alkatrésznek, többivel lesz valami.
Tisztában vagyok hogy nincs költség mentes, csak ugy vettem meg ezt a fost hogy elvileg egy darabig nem kell hozzá nyúlni, ennek ellenére meg felültem a szopo rollerre.
Kis pug kombi meg maradt volna ha meg a motort is fel kellett volna újítani, meg pár apróság még ami volt, még mindig maradt volna pénz a dolgok jelenlegi állása miatt.
Csak hát bele szédültem hogy nagyobb motor, automata apámfasza.
Azt hogy mitől döglik meg benne havonta valami, most meg ez nem tudom. Nem az eladót akarom bántani,nem úgy ismertem meg mint aki troger. Kezdetben nem is úgy tűnt hogy szar autót vettem.
Egyrészt én hibám mert könnyelmű voltam alá írom. Ezért nehéz a döntés és gondolkodok a hitelbe hogy vegyek egy viszonylag fiatal autót, ami jó pár évig talán kevesebb szivasal fog járni, mint megint vegyek olcsón hogy idős, sokat futott kocsit.

[ Szerkesztve ]

(#165033) diegho válasza batai15 (#165032) üzenetére


diegho
nagyúr

Attól, hogy vettél egy fos benzines audit, 1M körül még mindig egy benzinest lesz olcsóbb fenntartani. Nekem eddig csak benzines autóm volt, ebből konkrétan 12 évig Toyotáztam, a kopó dolgokon kívül egy hátsó fék munkahengert és egy termosztátot kellett vennem. Ennyi volt a kiadás, pedig 3 autóról beszélünk. A legnagyobb gond az önindító szénkefe csere volt, de ugye ez is kopó. Most opel van, erre már 1 milliót költöttem volna, ha nem ingyen kapnám az alkatrészeket, de ez a hahu legolcsóbbja volt, amikor vettem és át se néztem, mert úgyis ingyen van az alkatrész.

(#165034) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, MX-5 ön kívül van még reális árú jó kabrió? Tudom az mx5 rohad, de ezen kívül örök élet +1 nap, és olcsó. Van még ehhez hasonló? Az ilyen "csajos" kabriók azért nem érdekelnek mint pl peugeot 206 cabrio.
1,5M körül gondolkozom rajta, ez még csak ilyen álmodozás, ha ennyiért nem lehet vagy nem érdemes akkor inkább lemondok róla.

Igazából már rohannék a pénzt lobogtatva MX5-öt venni mert imádom, de ez túlságosan élmény autó amit berakok a garázsba hétvégente előveszem és ennyi, a csomagtartójába jobb esetben belefér egy görögdinnye, szóval azért egy ~200 literes csomagtartó nem ártana, plusz 185cm vagyok, és meglehetősen kilógnék belőle. :DDD

Nézegettem ennyiért van Audi A4 cabrio, de én pont az a fajta vagyok aki inkább fintorog ettől a hatalmas BMW/Audi buzériától.

(#165035) batai15 válasza diegho (#165033) üzenetére


batai15
félisten

Dehogy olcsóbb. Maximum ha egy 1.2 swiftre kárhozatom magamat.
Opel elvből nem kell híresen fosh.
Mondom amit bele tankolok a Benzinesbe azt rá költöm esetlegesen egy dizelre, de nem biztos. (motor részre gondolok, nem a kopo dolgokra az más típus esetén is él)
Ha azt nézem hogy vennék egy benzines focus például ami eszik olyan 7 litert, egy 1.6 hdi meg inkább 5 felé kúszik el hosszú távon, lehet szamolni.
2 3 év alatt meg térül még akkor is ha költeni kell a dízel motorjára.

[ Szerkesztve ]

(#165036) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, MX-5 ön kívül van még reális árú jó kabrió ami nem tuti szopóroller? Tudom az mx5 rohad, de ezen kívül örök élet +1 nap, és olcsó, hasonlót keresnék nem akarok a tűzzel játszani. Van még ehhez hasonló? Az ilyen "csajos" kabriók azért nem érdekelnek mint pl peugeot 206 cabrio (bár meg kell mondjam a 307 cc tetszik :B ).
1,5M körül gondolkozom rajta, ez még csak ilyen álmodozás, ha ennyiért nem lehet vagy nem érdemes akkor inkább lemondok róla.

Igazából már rohannék a pénzt lobogtatva MX5-öt venni mert imádom, de ez túlságosan élmény autó amit berakok a garázsba hétvégente előveszem és ennyi, a csomagtartójába jobb esetben belefér egy görögdinnye, szóval azért egy ~200+ literes csomagtartó nem ártana, plusz 185cm vagyok, és meglehetősen kilógnék belőle. :DDD

Nézegettem ennyiért van Audi A4 cabrio, de én pont az a fajta vagyok aki inkább fintorog ettől a hatalmas BMW/Audi buzériától, de egyébként tetszenek azok is.

[ Szerkesztve ]

(#165037) 426os válasza kmisi99 (#165036) üzenetére


426os
őstag

Barchetta? Elöl hajt és ritka belőle a klímás változat, valamint a csomagtartó is kicsi. De legalább cabrio :)
Pl: [link] Kamuferrari :)

[ Szerkesztve ]

.

(#165038) diegho válasza batai15 (#165035) üzenetére


diegho
nagyúr

Úgy legyen. Nálunk már a cégautók is benzinesek, mert olyan olcsó volt a dízel garancián túl.

(#165039) -v- válasza kmisi99 (#165036) üzenetére


-v-
addikt

Hát az MR2 az kb. egy kategória MX5-tel, prémiumokat amiből van cabrio kilőtted, még ilyen focus cabrio van esetleg :F más nem nagyon van ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#165040) kmisi99 válasza 426os (#165037) üzenetére


kmisi99
addikt

Ezzel pont az a baj mint az MX-5-el, hogy a csomagtartó csak dísz. Amit még nézegettem 307cc illetve megane cc.

(#165041) Darksiders84 válasza kmisi99 (#165036) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Nem vagyok cabrio mániás de aposomnak volt egy fasza volvo nem vászontetős gyorsan nyíló elég nagy ha jól emlékszem a csomagtartóban nem csak dinnye fér el és egyáltalán nem csajos sajnos pontos típust nem tudok kb 2008-es talán C70.

(#165042) batai15 válasza diegho (#165038) üzenetére


batai15
félisten

Vicces ezt olvasni a tsi fsi stb motorok korában.

(#165043) 8th válasza kmisi99 (#165036) üzenetére


8th
addikt

[link]?

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#165044) diegho válasza batai15 (#165042) üzenetére


diegho
nagyúr

Pedig ez van. Előző helyemen is szeptemberben már benzinesek lettek rendelve. És nem csak kintre, hanem itthonra is.

(#165045) batai15 válasza diegho (#165044) üzenetére


batai15
félisten

Ok ettől szar az összes dízel, szar az összes benzines.

(#165046) Elektrosokk válasza batai15 (#165028) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én nem írtam hogy szar a dízel. . Arra gondoltam hogy egészen más költség vonzata lehet. Nekem nincs dízel autóm, a családban van több is.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#165047) batai15 válasza Elektrosokk (#165046) üzenetére


batai15
félisten

Ezzel tisztában vagyok, ezért írtam több alkalommal hogy esetlegesen rá kell költeni dolgot, de azt hiszem ezt a legtöbb ember itt ignorálja.
Csak megy ne vegyél dizelt demagóg szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#165048) diegho válasza batai15 (#165047) üzenetére


diegho
nagyúr

Akkor miért is vettél benzinest? Ha olyan jó a dízel, hajrá, most kintről olcsóbb, mint valaha.

(#165049) 426os válasza kmisi99 (#165040) üzenetére


426os
őstag

[link] ;]

.

(#165050) kmisi99 válasza 8th (#165043) üzenetére


kmisi99
addikt

Hmm, nem rossz bár az ~2003 környéki opel formavilág nem igazán jön be.

426os Na mekkora ötlet már, 0-24 ben húzni magam után aztán fenének kell a csomagtartó albérlet se kell. :DDD

Megane CC, Peugeot 307 CC ~2005-7 évjárat 1,5m környékén vannak tapasztalatok? Kerülendő vagy reális választás lehet? Nem igazán csípem a franciákat, de igazából nem szarok egyre inkább azt látom.

A focus cabrio is egész tetszetős bár ez már 1,8m hoz konvergál.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.