Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) !Overdose! válasza MunezXBK (#72999) üzenetére


!Overdose!
őstag

Sorry. :B

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#73002) Qru válasza sNORh (#72985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, 5W-s mehet bele annak olyan -30 celsius alatt van a dermedés pontja, a 10W-seknek olyan -25 környékén.

Castrol nem egy nagy szám olaj, nézd meg mit ír a verda manualja, az a tuti, ahogy javasolták előttem is.

Ha kint tettek bele olajt akkor nem kell annyira félned a hamis olajtól, ott nem nagyon "divat" ilyennel ügyeskedni.

#nincsbennetarcsi

(#73003) -v-


-v-
addikt

;]

(#73004) hdman válasza -v- (#72929) üzenetére


hdman
őstag

degec :DDD :C

(#72933) DeFranco: Te meg a másik :DDD

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#73005) Dluinet válasza -v- (#73003) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez miez?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#73006) hdman válasza -v- (#73003) üzenetére


hdman
őstag

Jóféle. Mennyi volt és honnan van?

Sopron city :)

(#73007) sNORh válasza Dluinet (#73005) üzenetére


sNORh
addikt

powerflex egy elvileg mocskosjó szilent.

hdman ebay televan vele, sőt aukció is szokott lenni.

Ehhez mit szóltok?:
Liqui Moly Top Tec 4100 5W40 4+1 liter
gépkönyv VW505.00-t ír elő. Tehát jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#73008) Typhoon47 válasza -v- (#73003) üzenetére


Typhoon47
őstag

nem szarral guriga! :N

"Education is important but big biceps are importanter"

(#73009) runner 125 válasza Dluinet (#73005) üzenetére


runner 125
nagyúr

Google aszondja szilent. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#73010) Dluinet válasza runner 125 (#73009) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem számítottam rá, hogy ilyen általános névre értelmes talált jön

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#73011) TaaT válasza sNORh (#73007) üzenetére


TaaT
veterán

Mehet :K

Give them hell Ukraine!

(#73012) MunezXBK válasza sNORh (#73007) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De azért majd 6.3 litert önts bele. :))

(#73013) !Overdose! válasza -v- (#73003) üzenetére


!Overdose!
őstag

Napi használós autóba? Kemény vagy! :R

Ültem múltkor egy olyan autóban, amiben az összes szilent poliuretánra volt cserélve + 40mm ültetés + 195/45R16. Hát... nem volt komfortos. Ráadásul zörgött mindene. :DDD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#73014) DeFranco válasza !Overdose! (#73013) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na jó, de ő kilinccsel előre használja :D

(#73015) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Melyik autohoz lehetett eloszor xenont rendelni a vilagon?

(#73016) DeFranco válasza zolikaDB (#73015) üzenetére


DeFranco
nagyúr

7-es Bömbi '91

(#73017) zolikaDB válasza DeFranco (#73016) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ejha! A dupla kerek lampas?! Ha van rola vmi korabeli iras, szivesen fogadom!

(#73018) neduddki válasza sNORh (#73007) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en akkor ma inkabb a lillat tenem blree mert szebb szin:- )))

udv

neduddki

mod: vagy ocsobban:

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#73019) bitpork válasza neduddki (#73018) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jóóóvan tuggyuk ez már csak a fény a benzin után :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73020) DeFranco válasza zolikaDB (#73017) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én is wikiből vagyok okos

(#73021) Dluinet válasza neduddki (#73018) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sustina?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#73022) neduddki válasza bitpork (#73019) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mivel ugys eerti senki mijazaz acea08 ezert kenytlen vagyok az emocikra hatni:- )))

udv

neduddki

mod: sustinavla a eneos lefekudt a foccvagennek?, nem is tudtam

sNORh: az a szip lilla szin lasd feljebb... ha ekjezdek Nked papolni az azea08 rol meg adiszperens es a detrergens tujadonsagoktrolo utanna fox nezni? meg akrod ertenei?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#73023) sNORh válasza neduddki (#73018) üzenetére


sNORh
addikt

Mivel több ez a 3000ft árkülönbségen kívül? :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#73024) Kornel válasza neduddki (#73022) üzenetére


Kornel
veterán

eneos 0w20 utan megy vissza az enyembe a sustina... nem tetszik a hangja b.m.
eneost ugye nem hamisitjak? gyanus nekem ez a 0w20... bar lehet szimplan vekony bele, bar ez az ajanlott, es nem is eszi.

(#73025) neduddki válasza Kornel (#73024) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kerdezd meg szakalt hogyme nem engedik nkik a sustins 0w20ast behozni, n efled hogy a sustna picivle frisseb olaj min ta premium, nekm meg a totoyab a sustin ahejjet megy vissza az LM:- )

udv

neduddki

mod: Rofi na latod...:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#73026) sNORh válasza Kornel (#73024) üzenetére


sNORh
addikt

Ja elfelejtettem mondani hogy a Galantomnak 2,5 V6 a hidrotőke csattogása (autó vásárolva 10w40 Magnatec) megszűnt 5w40-es Sustinával :) öröm bódottág..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#73027) Dluinet válasza neduddki (#73025) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sustina helyt mért lm?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#73028) bitpork válasza neduddki (#73022) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már éppen ideje lenne megtanulnod h a fócvágennek mindenki lefekszik, lassan a honda is :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73029) Dare2Live válasza neduddki (#73025) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ménem?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73030) Lenry


Lenry
félisten

Bár gyorsan végignyaltam a topikot, de azért jó a megerősítés. Autót vennék, jól gondolom-e, hogy a következő dolgokat kell végigjátszanom:

- autó megvesz, kifizet *
- azonnal biztosításkötés - ez Netriskről kötve azonnal él?
- eredetiségvizsga
- adásvételtől számított 15 napon belül okmányiroda a fentebb beszerzett papírokkal meg az autó meglévő papírjaival egy kazal pénzért kap a kocsi új törzskönyvet meg forgalmit, utána örömbódottá
Ennyi?

* ezzel a kifizetéssel az a bajom, hogy az eredetiségvizsga csak utána jön, szóval itt még kiderülhet, hogy valami nem kerek a gépjárművel, bár van rajta rendszám, szóval kicsi az esélye, de akkor is. Ez ellen mot lehet tenni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#73031) Zewa válasza Lenry (#73030) üzenetére


Zewa
senior tag

Autó alaposan megnéz, ha ok-> átvizsgálás, ha ok-> kézen fogva az eladóval eredetiség vizsga, ha ok->autó kifizet, biztosítást kötsz neten, átírási procedúra. Öröm és bóttótág. :K

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#73032) DeFranco válasza Lenry (#73030) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elmondom nálam hogy volt, szerintem ez a legbiztosabb:

- autó megnéz, fitymáll, alkusz
- autó (igény szerint közösen) általam választott szerelőhöz elvisz, átnéz
- autó lehetőleg általam választott vagy random eredetvizsgálóhoz közösen elvisz, megnézet, rétegvastagságot is nézet
- autó előleg letesz, papír megír
- okmányirodánál találkoz' közösen szépen átirat, örül
- vételár fennmaradó része átad, elismervényt aláír a pénzről, elhajt a naplementében
- biztosítás megköt

Nálunk az eladó volt legjobban meglepődve, amikor kiderült, hogy nem tudjuk átiratni, mert elidegenítési tilalom van az autón egy régen rávett és azóta rég kifizetett hitel miatt, volt nagy rohangászás, hogy előkerüljön a törlő végzés a szekrény aljáról. Ha náluk lett volna a vételár, nem lettek volna ilyen motiváltak hogy megoldják a problémámat ;) Így viszont sovány disznó vágtában előkerítették, és csúszott egy órát az ügymenet. Amúgy meg telefonálgathattam meg címre mehettem volna könyörögni napokig.

A biztosítás meg várhat akár az adásvétel utánig is ha úgy alakul (persze megkötheted bármikor a fenti folyamatban) max. rádvernek napi 200 Ft fedezetlenségi díjat... nem tétel, 1-2 napról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#73033) bitpork válasza DeFranco (#73032) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

500ft nem? Legalábbis nekem annyi vót Generálinááá.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73034) DeFranco válasza bitpork (#73033) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kevesebbre emlékszem, de megnézem majd.

szerk: 440 Ft én tévedtem, mentségemre legyen mondva, hogy nekem fel sem számolták, pedig rá is kérdeztem. Azt mondta a kislány, hogy járna, de ha nem dobta ki a gép, akkor örüljek neki.

Ha már biztosítás: Kollégám feleségének a nevén van egy autó, amire eddig volt kb. 16k a kötelező, mert egy BAZ megyei kis faluban lakott papíron. Tavaly átjelentkezett nagyfaluba a parkolás miatt, lejelentették a biztosítóhoz is, az meg helyben hagyta a díjat 2014-re is, nem emelt rajta egy fillért sem. Kikalkuláltam, duplája lenne amúgy a biztosító kalkulátora szerint. Mekkora mák basszus...

[ Szerkesztve ]

(#73035) MunezXBK válasza DeFranco (#73032) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Először átiratod majd biztosítást kötsz? Ez egy kicsit kapufa. Biztosítás nélkül nem írják át. :DD

(#73036) neduddki válasza Dluinet (#73027) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

kevesbe morgos alulrol nekem

udv

neduddki

mod: rofi: mit is varhanak egy focvagen posvanyban dagonyazotol???:- )

Dare2Live: mittom en, enme ne merint ha nnyir ardekel elhivod VZ-t oszt megkerded...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#73037) DeFranco válasza MunezXBK (#73035) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Basszus elrontottam, igazad van, kell nekem okoskodni korán reggel kávé előtt... az adásvételi megkötése után kötöttük, de még az átírás előtt, de mivel az adásvételi dátuma a mérvadó, ezért volt (lett volna) fedezetlenségi díj, összekevertem. Mérges vagyok, azért kétszer nem szoktam hibázni, elnézést.

Tehát a helyes sorrend:

- autó megnéz, fitymáll, alkusz
- autó (igény szerint közösen) általam választott szerelőhöz elvisz, átnéz
- autó lehetőleg általam választott vagy random eredetvizsgálóhoz közösen elvisz, megnézet, rétegvastagságot is nézet
- autó előleg letesz, papír megír
- biztosítás megköt
- okmányirodánál találkoz' közösen szépen átirat, örül
- vételár fennmaradó része átad, elismervényt aláír a pénzről, elhajt a naplementében

[ Szerkesztve ]

(#73038) -v- válasza DeFranco (#73037) üzenetére


-v-
addikt

Aha, ha eladó vagyok tudod ám mikor írja át addig amíg nem perkálta le a vételárat ...
Meg tudod ki megy el vele szopni az okmányirodába ...
Eredetvizsgára is faszom mászkáljon, amíg nincs papír aláírva...
- papír megír, és bele kell írni azt is, hogy ha eredetvizsgán valami gebasz van, akkor semmis az egész ..
- eredetvizsga együtt
- perkálás, kulcsot megkapja aztán mehet amerre lát

Ha valami gebasz van eredetvizsgán, a szerződés is semmis, és fizetni se fizetett még. Tudod ki mászkál vele eredetvizsgára, aztán kitalálja hogy haversrác talált neki jobb autót szóval köszöni mégse kell az enyém ..

Ez se stimmel:
- papír megír
- biztosítás megköt
Abban a percben, hogy aláírtad, tiéd az autó, a régi kötelező már nem érvényes, és az újnak már akkortól érvényesnek kell lennie .. persze ha ott van neted és meg is kötöd, az más.

[ Szerkesztve ]

(#73039) Lenry válasza DeFranco (#73037) üzenetére


Lenry
félisten

tehát az eladóval való érintkezést semmiképp nem úszom meg egy vasárnap délelőtt, pedig ez lett volna a tervem.
az első két pontod én nagyjából egybevonom, mert alapból autószerelő sógorral megyek, tekintve, hogy műszakilag én hülye vagyok hozzá, neki meg érdeke, hogy ne vegyek hulladékot, mert utána neki kell rokoni alapon javítania :D

az eredetvizsga/okmányiroda kombó elintézhető egy nap alatt? jó lenne minél kevesebb szabadságot ellőni emiatt így rögtön az év elején.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#73040) DeFranco válasza -v- (#73038) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Aha, ha eladó vagyok tudod ám mikor írja át addig amíg nem perkálta le a vételárat ...
Meg tudod ki megy el vele szopni az okmányirodába ...
Eredetvizsgára is faszom mászkáljon, amíg nincs papír aláírva...

Lenry eladó vagy vevő? Vevő. Azt tanácsolom neki, ami az ő érdekeit legjobban szolgálja.

Engem meg mint vevőt pont nem érdekel, hogy az eladónak mihez van kedve, jó árat fizetek az autóért, jó pénzzel fizetek, lesz szíves felemelni a seggét és együttműködni az eladásban.

Az eredetvizsgát én fizettem, ez alap, annyi volt a dolga, hogy 20 percig ott várt, amíg megnézték meg lepapírozták. Saját szakállra az autót elvinni tőle nem fogom, hogy aztán meg menjen a hiszti, hogy mit csesztem el rajta, meg az a karc nem volt ott, meg hiányzik a sporttáska a csomagtartóból.

Ez se stimmel:
- papír megír
- biztosítás megköt
Abban a percben, hogy aláírtad, tiéd az autó, a régi kötelező már nem érvényes, és az újnak már akkortól érvényesnek kell lennie .. persze ha ott van neted és meg is kötöd, az más.

Erre találták ki a fedezetlenségi díjat, én a saját hatáskörömben úgy döntöttem, hogy bevállalom azt a 2 nap (880 Ft) fedezetlenségi díjat, ahelyett, hogy potyára fizessek ki esetleg fél évet, aztán meg kuncsorogjam vissza, ha valami nem stimmel, és nem megy az adásvétel tovább, a levelezés többe van.

Az okmányirodába meg jöjjön csak szopni, és addig tőlem pénzt (az előleg fölött) nem lát, ha földhöz veri magát akkor sem, és örüljön, ha nem kötbérezem telibe, így is szívás volt vele, így sem voltak rendben a papírok, viszont így érdekében állt ugrani mint a nikkelbolha, egyébként meg szívhattam volna vele heteket, mire a papír előkerül, ha egyáltalán előkerül, a pénzem meg már nála van. Francokat. Mehettem volna az egyébként rég megszűnt bank utódbankjához kuncsorogni egy négy éves nem a nevemre szóló törlési papírért... szerinted?

Egyszer elvittük szerelőhöz a kocsit átnézetni, visszafelé úton beugrottunk eredvizsgázni, visszaérkezve a címre megírtuk a szerződést, letettünk az előleget. Ez volt bruttó három óra.
Másodszor találkoztunk az okmányirodában a hat órási időpont előtt 5 perccel, bementünk, és 15 perc alatt végeztünk volna, ha megvan a papír, így hogy haza kellett érte menni, feltúrni a lakást, meg vissza és soron kívül be- és átír, így volt bruttó kettő óra.

Ha ezt az öt órát nem hajlandó rászánni, akkor hirdesse még pár hónapig. Én vagyok a vevő, nekem van pénzem, én mondom meg, hogy milyen feltételekkel vagyok hajlandó milliós összegeket (gyakorlatilag bemondásra) kifizetni valakinek.

@Lenry: mindent lehet, ez az én verzióm, ahogy én csináltam, de én közismerten paranoid vagyok... mindenesetre volt már itt a fórumon is baja valakinek abból (remélem jól emlékszem, de már nem merek állítani semmit lassan :D), hogy "majd a kereskedő átiratja" aztán valahogy nem teljesen iratódott át, elfelejtődött befizetődni illeték, meg ismerősi körben volt olyan is, hogy a vételár kifizetése után másfél héttel tudták meg az okmányirodában, hogy ez a kocsi bizony NAV által foglalva van...

szerintem simán elintézhető, eredetvizsgára időpont sem kell, ha épp van hely, fél óra alatt megcsinálják, okmányirodába meg időpontot kell foglalni, és akkor az is megvan 15 perc alatt, ha kis szerencséd van. 2-3 óra alatt lezavarható a kettő ideális esetben

[ Szerkesztve ]

(#73041) Melack válasza Lenry (#73039) üzenetére


Melack
veterán

Időpontfoglalással biztosan elintézhető.

Emelőt visztek, hogy be tudjatok alá nézni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#73042) Qru válasza Lenry (#73039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kérjél időpontot az okmányirodába akkor tuti, amúgy meg várhatsz napestig és talán sorrakerülsz zárásig. Bár attól is függ melyik motkányirodába mész...

#nincsbennetarcsi

(#73043) Tankblock válasza Lenry (#73039) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Vidd el átvizsgálásra is mindenképpen.
Lengéscsillapítót, féket nem hinném, hogy haver át tudja szemrevételezéssel, próbakörrel nézni. Azt a 10 ropit megéri, hogy kapjál róla egy tisztább képet + haver lelkén se szárad annyi :-D

Release the Beast....

(#73044) !Overdose! válasza Tankblock (#73043) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én is támogatom az átvizsgálást, de pont a lengéscsillapítók és a fék az, amit szemrevételezéssel és próbakörrel is jó eséllyel fel tudsz mérni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#73045) -v- válasza DeFranco (#73040) üzenetére


-v-
addikt

"Saját szakállra az autót elvinni tőle nem fogom"

Rá se nézhet az autóra, amíg nem perkálta le, nem hogy még elviszi, ne vicceljünk már :))

"Én vagyok a vevő, nekem van pénzem, én mondom meg, hogy milyen feltételekkel vagyok hajlandó milliós összegeket (gyakorlatilag bemondásra) kifizetni valakinek"

Hát figyelj, ha te vagy nyeregben, mert nem tudja eladni, meg kell a pénz, akkor igazad van, valószínű belemegy bármibe. Ha meg van egy jó autója, amit jó áron ad, vannak rá érdeklődők, és nem is annyira sürgős neki az eladás, akkor nem fog mindenbe belemenni. Kereslet, kínálat .. az, hogy ki diktálja a feltételeket, az csak attól függ.
Attól még mert neked belement, egyáltalán nem ez a bevett dolog, hogy előbb átírja aztán fizet ...

(#73046) DeFranco válasza -v- (#73045) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze még fizessem is ki a teljes vételárat, hogy elvihessem eredetvizsgára mi? :D

És mit csinálsz akkor, ha kifizeted, és nem tudod valami miatt átiratni (nem megy át az eredetvizsgán, vagy az átíráskor derül ki valami), és nem akarja visszaadni a pénzt? Na? Mit csinálsz?

Max. bepereled, és úgy 2-3 év múlva látsz egy szemmel látható összeget, amiből vehetsz is egy autót. Vagy kálváriázhatsz te a hatósággal vagy a bankkal a te költségedre meg idegrendszeredre, a kocsi meg nincs a neveden hónapokat, és ha szerencséd van el tudod intézni.

Tudod mikor. Akinek hat anyja van.

Azért én egy jó állapotú fókát vettem, nem lett volna bajos eladni neki másnak (állítólag otthonmiskolcon már kérdezték is, hogy mikor viszik, mert érdekelné az ottani ismerősöket, de ezt vagy elhiszem vagy nem), és totál fafej volt az eladó meg a felesége is (ABE tudna mesélni) mégis simán belementek. Nem örültek nyilván, de el lett magyarázva, hogy mindenkinek ez a legtisztább, nagy fáradsággal nem jár, és simán első szóra elfogadták.

Átírás után egyből mentünk lakásra, és tettük le a pénzt, esélyem nem lett volna meglógni vagy nem fizetni. Nem is akartam persze.

[ Szerkesztve ]

(#73047) neduddki válasza DeFranco (#73046) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

toelm akkor viszed el ha kifizetted es TE fizeted az eredetisegvizsgalalto:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#73048) DeFranco válasza neduddki (#73047) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Olvasóbajnok, nem vittem el sehova, és én fizettem az eredetvizsgát. :D

Ő hozta, ő vitte az autót, én csak megtekintettem (meg próbavezettem) a teljes vételár átadásáig. Időben előbb lett átiratva, mint kifizetve, de ugyanazon a napon, kb. 20 percen belül (amiből 10 perc az utazás volt).

A jobb megértés érdekében:
De én persze akár abba is belementem volna, hogy ott az ügyintéző előtt fizetem ki a vételárat, és ő tanúzza le, amint a kezemben van a forgalmi, az volt a kritérium, hogy lássam átírva, nem az, hogy még arra rá két hétre fizessen.

[ Szerkesztve ]

(#73049) Lenry válasza DeFranco (#73048) üzenetére


Lenry
félisten

elég vásárlóbiztosnak hangzik a terved, cserébe nem támaszt nagy követelményeket az eladó felé, úgyhogy megpróbálom ezt forszírozni én is alkalomadtán :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#73050) DeFranco válasza Lenry (#73049) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van elég baja az embernek ilyenkor amúgy is, ezzel már nem akartam szívni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.