Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) batai15 válasza -v- (#49899) üzenetére


batai15
félisten

pontosan, autót nem úgy kell fenntartani hogy ennyi pénzem van benzinre ha ki kocsikázzuk és történik bármi és nincs pénz benzinre akkor majd belepisilünk, vagy majd ha javítani kell vagy műszaki akkor inkább nem eszünk meg stb.
Na gondolom ez se érett felfogásra vall.

(#49902) Kornel válasza giigz (#49847) üzenetére


Kornel
veterán

Kicsit lemaradtam, de a gumi témához muszáj reagálnom.
Kérlek ne állíts nettó hülyeséget egy szakmai topicban, mert van aki rád hagyatkozva fog ugyanolyan hülyeséget csinálni, mint te.
Bármilyen gumi 5 év után rohamosan veszt az újkori tapadásából, ha van rajta profil, ha nincs, ha van rajta repedezés, ha nincs. Ha már repedezés van rajta, az régen rossz.
Kétszer volt 5 évnél régebbi, de közel sem 8 éves gumi kocsijaimon, de minél hamarabb cseréltem, mivel közel nem nyújtotta azt, amit egy új gumi nyújt. Nyilván a különbség legfőképp határhelyzetben és/vagy vizen jön ki, de majd nem mész ki utcára, ha esik az eső?
A legszörnyűbb itt az, hogy nem csak a saját, de adott esetben más életével is játszol.
Akinek nem telik 5 évente új gumira, az ne tartson fent autót.

(#49903) Xero válasza Kornel (#49902) üzenetére


Xero
nagyúr

6 éve van nálam az autó, de már elment legalább 4-5 szett gumi. Szóval nem csak 5 évente kell váltani, hanem vannak alattomos kátyúk, szögek, kis éles tárgyak is. Alap hangon van 3 szingli gumim a garázsban, ami ilyen maradék. :P

(#49904) kornelka: Nekem volt már kátyú, szög (javítható), műanyag szilánk (javíthatatlan). Ráadásul a szöget és a műanyagot is német-osztrák pályán kaptam valamerre.

[ Szerkesztve ]

(#49904) Kornel válasza Xero (#49903) üzenetére


Kornel
veterán

ez oké amit mondasz, bár nekem eddig mindösszesen egy szögem volt ~200k km alatt, de az is javítható volt, tehát nem kellett gumit cserélni :K

[ Szerkesztve ]

(#49905) bitpork válasza DeFranco (#49897) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne izgulj, gyorsan eladom oszt próbálok megpattani innen, hogy ne legyen már több bajom ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49906) ABE válasza TaaT (#49900) üzenetére


ABE
őstag

TaaT

Most erre mondhatnám azt is, hogy nem olyan nagy az árrés egy jól karbantartott és egy kategória alja darab között. :)

rvilike

A flottában aki 1.6 után 1.8-ast kapott (1.6 Ghia helyett pár ember kapott 1.8 Trend-et cserekor), kivétel nélkül mindenki panaszkodott arra, hogy a nagyobb motor átlag 1-2 literrel többet fogyaszt ugyanolyan használatban, cserébe nem megy annyira, mint az 1.6-os. Ez persze csak 2-3 ember volt, az is lehet, hogy hülyeséget beszéltek, vagy csak hosszabb idő után beállt a fogyasztás (mint a mi 1.6-os 115 lovas MK2-nk is az első 10e km-en 9-10-es átlagokat produkált, utána 7-8 között stabilizálódott).

batai15

Miután Vento/Golf3/Polo Classic kategóriában gondolkodtál eredetileg, és megjegyezted, hogy jó tuning alapok, megpendítettem, hogy mire kell ügyelni a kiadásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#49907) batai15 válasza ABE (#49906) üzenetére


batai15
félisten

Rendben!
Esetleg milyen alternatívák vannak még?
Főként hogy normális és meg bízható autó legyen!
A golfban igazad van, de annak annyi is az ára.
De egy pimp golf meg egy focus lehet árban ott vannak de a focus kicsit jobb nem?

(#49908) DeFranco válasza batai15 (#49901) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt ne felejted el, hogy nem te vagy az első és nem te vagy az utolsó érdeklődő itt, és az emberben óhatatlanul (de szándékosan sem baj) kialakulnak panelek, archetípusok.

az egyik ilyen, aki beesik 300-600k közötti összeggel, de ebből egy valaha volt prémiumautót akar, audit, rovert, ESETLEG pl. focust, de üstöllést legyen benne az átírás, adó, biztosítás, a szerelést meg majd a sanyi megcsinálja, most végzett az autószerelő szakközépben, friss a tudása, érti a csínját bínját

na ilyenkor szokott előkerülni második hozzászólásban a pimpfelni, és a végére általában oda jutunk, hogy vagyonőrre sincs pénz (nyers 200-400k körül van az autóra plusz a reszti) de rohadjunk meg majd ő megmutatja

utoljára akkor szoktak előkerülni, amikor kiderül, hogy hengerfejes a kocsi, vagy tóban járt, esetleg szimplán lóg a bele

és ezt a kört itt sokan sokszor megfutották már, konfliktusban akár a többi fórumtaggal, persze hogy próbálják tömöríteni az ilyen beszélgetéseket, sok a panelkérdés, kész a panelválasz

innentől kezdve ne csodálkozz, ha beskatulyáznak ha 600k-ra felnit dobsz. lehet csak a kérdés volt rossz, de akkor ezt neked kell tisztáznod. mint amikor valaki megkérdezi, hogy milyen szinek a menők mostanában a nappaliba

támogatni mindig fog valaki, az nem kunszt, nagyon szépen meg tudok dicsérni én is mindent a neten, attól lesz az ember szőre szép fényes, az avatarja meg népszerű, pozitív gondolatok, kerek karma, csak éppen amikor valami nem úgy sül el, akkor már csak magadat hibáztathatod majd

szóval azért aki olyat mond, ami neked nem tetszik attól még nem feltétlenül hülye pösti bohóc, és néha nem árt némi higgadt magyarázat akkor is, ha hátulról sokan lapogatnak, hogy üsd üsd üsd üsd

[ Szerkesztve ]

(#49909) batai15 válasza DeFranco (#49908) üzenetére


batai15
félisten

Akkor jelezném hogy nem az a kategória vagyok.
a focusos kérdésem talán azért volt butaság mert első autó lesz, és nem ismerem a piacot.
Ha golfot vennék az tényleg pimp célt szolgálna, de mint mondtam kételkedem benne félek hogy már túl öreg lesz.
Viszont a polok is tetszenek mint családi kocsi.(golf nem)
Szigorúan a kérdésem arra irányult hogy 600 ért (nem bele számolva semmit) focus jó vétel lehet e.
Szomorúan olvastam hogy nem.(egyébként itt én le is zártam a dolgot, tudomásul vettem) Tehát minimum 800-1misi ft-ben kellene gondolkodni.
nem akarok kiskapukat keresni főleg ha rendőr leszek és stb.
Szóval nem , most nem azzal az emberrel áltok szemben.

[ Szerkesztve ]

(#49910) TaaT válasza DeFranco (#49908) üzenetére


TaaT
veterán

"egy valaha volt prémiumautót akar, audit, rovert, ESETLEG pl. focust"

Mióta prémium egy mk1 fókusz? :O

akkor a golfom is az???? :D

Give them hell Ukraine!

(#49911) ABE válasza batai15 (#49907) üzenetére


ABE
őstag

A Focus 1 még mai szemmel mérve is elfogadhatóan modern és biztonságos autó. Kispolgáribb, ha nincs pimpelve mint mondjuk egy Golf3, de az is tény, hogy a tömegautók között kiemelkedően élvezetes futóműve és kormánya van, váltó-fék is rendben, és a hátsó utasok számára kemény futóművön kívül nem tudok mi rosszat mondani rá (oké, a műszerfal is emészthetetlen sokaknak). A két típus között érezhető a generációnyi különbség, abszolút értékben jobb a Focus, de hát ugye millió meg egy szubjektív szempont van, hogy kinek mi a kedves. 600-ért meg... asszem vennék egy Almerát talán, ha a praktikumra mennék rá.

[ Szerkesztve ]

(#49912) DeFranco válasza TaaT (#49910) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem az, azért volt nagybetű-dőlt, mert azzal már vettünk egy nagy levegőt és leadtunk az igények legaljára :)

de igen, a golfod az :P

[ Szerkesztve ]

(#49913) batai15 válasza ABE (#49911) üzenetére


batai15
félisten

A műszerfal nekem tetszik.
Amúgy talán az 1 millió sem lesz lehetetlen,de egyenlőre nem akarom elkiabálni.
Nagyon örülnék a focusnak mert régebben nagyon szerettem volna, és nagynénémnek az újabb van, nagyon pöpec kocsi, és szép is.
[link]
egyébként ennyiben merült volna ki a focus pimpelése a felnivel.Szerintem ez eggyáltalán nem hatalmas pénz.
40 + gumi . De ez ugye nem 1 évre szól hacsak nem össze töri az ember.

[ Szerkesztve ]

(#49914) -v- válasza DeFranco (#49912) üzenetére


-v-
addikt

Na szép, az előbb még prémium, most meg már a legalja.. :DDD

Edit: neeem.. :D

[ Szerkesztve ]

(#49915) DeFranco válasza -v- (#49914) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az igények legalja

szivattok? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49916) Balupapa


Balupapa
senior tag


German engineering

_-=*WheelWhores*=-_

(#49917) Kornel válasza Balupapa (#49916) üzenetére


Kornel
veterán

a sarokban meg áll egy ember :K

(#49918) TaaT válasza Balupapa (#49916) üzenetére


TaaT
veterán

Ez nem Ausztria?

Give them hell Ukraine!

(#49919) Integra válasza TaaT (#49887) üzenetére


Integra
titán

nem a 4 kerék az igazi rongyrázás, hanem a 3 szoba 3 gyerek... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49920) MunezXBK válasza TaaT (#49918) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De. Amúgy hiányolom tőled a képeket. :D

(#49921) ABE válasza batai15 (#49913) üzenetére


ABE
őstag

Az én javaslatom: ha tudsz, Ghiát keress. Tudom, ez is nagyon leszűkíti a kínálatot, de azért nagyon más érzés. A gyári felnije (asszem csak modellfrissítés után) pedig igen jól mutat, és praktikus is, mert nem túl peres. :K

(#49922) Tom5 válasza Balupapa (#49916) üzenetére


Tom5
addikt

ugranék egy nagyobb hasast a magam szerény 130Kg-val és vége lenne mindennek.... ;]

(#49923) Balupapa válasza ABE (#49921) üzenetére


Balupapa
senior tag

ez igen gyengén mutat :DDD :B

_-=*WheelWhores*=-_

(#49924) ABE válasza Balupapa (#49923) üzenetére


ABE
őstag

Nem mindenki izgul a funkció nélküli malomkerékre. ;]

Amúgy egy ízléses tuning (szvsz):

[ Szerkesztve ]

(#49925) DeFranco


DeFranco
nagyúr

na, japószexuálisok, mit lőtt a bácsi? :DDD

@EQMontoya: aláírásodra: na EZ JDM :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49926) Integra válasza ABE (#49924) üzenetére


Integra
titán

télinek jó az, fekete lemezfelni és jó téligumi. tökéletes. nyárra meg valami szolid alu, jó nyárival. sőt, ha budget van, akkor nyárra is lemezfelni egy gyári dísztárcsával. teljesen elég. és még jobb is mint az alu.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49927) bitpork válasza ABE (#49924) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak a molnárok... :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49928) EQMontoya válasza Integra (#49926) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aki télen-nyáron aluval jár, az sznob köcsög? :D (Mármint két szettel, természetesen)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49929) Integra válasza EQMontoya (#49928) üzenetére


Integra
titán

nem, ha teheti miért ne? nekem is alu van télre-nyárra az intin, a sznob köcsög mindememet :D de a mitsun télen lemezfelni van, raádásul ezüst, igazi okádék ronda vele az autó, letudnám hányni.. :( :DDD majd ha megtörtént a fékrendszer upgrade, akkor lesz télre is hozzá alufelnis téliszett.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49930) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Használtan szeretnék autót venni max 1,5 milláért. Napi 120 km-t tennék meg autópályán összesen, erre használnám főként. Fontos szempont, hogy biztonságos legyen, minél kevesebbet fogyasszon. Illetve még egy szempont: egy nagytestű, 50 kilós kutyát szeretnék vele szállítani néha, tehát valahogy férjen bele.

Akár a hátsó ülések helyére/lehajtva be lehessen rakni; vagy a csomagtartóba - bár attól tartok, ahhoz hatalmas autó kell, hogy a csomagtartóba beférjen egy ilyen nagy kutya...

Milyen típusokat, autókat javasolnátok első körben?

(#49931) Balupapa válasza EQMontoya (#49928) üzenetére


Balupapa
senior tag

"felvágós proli" :DDD ;]

ABE: tuning? mármint mi? a gagyi kínai fekete hatteres angel eye? :B

_-=*WheelWhores*=-_

(#49932) Kornel válasza kalapacsolok (#49930) üzenetére


Kornel
veterán

én megnéznék valami hasonlót :K

esetleg 407 SW, de a megbízhatóságára nem vennék mérget.

esetleg egy laguna még.

[ Szerkesztve ]

(#49933) alienpapa


alienpapa
senior tag

Minden e36 lánc vezérlésű?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#49934) kalapacsolok válasza Kornel (#49932) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi, tehát te kombit javasolsz. Gondolom ezeknek van olyan nagy csomagtartója, amibe belefér.
Cserébe jóval többet fogyaszt gondolom, és nehezebb vele parkolni, mint egy kisebb autóval, pl Honda Jazz - annak jól lehajthatók az ülései...

Megnézem ezeket a típusokat alaposabban!

(#49935) MunezXBK válasza kalapacsolok (#49934) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kombinátor a logikus választás.

(#49936) hossszú válasza Kornel (#49932) üzenetére


hossszú
őstag

De durva mind a három autóban 130ekm körül van. ;]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#49937) ABE válasza Balupapa (#49931) üzenetére


ABE
őstag

Várj, kitalálom... Wörthersee-re izgulsz? :D ;]

(#49938) DeFranco válasza MunezXBK (#49935) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de hát zajos!!!! ;]

(#49939) -v- válasza hossszú (#49936) üzenetére


-v-
addikt

Ez a mondeo egy fokkal őszintébb kilométerileg :)
Én valami ilyesmit vennék :B

(#49940) Kornel válasza kalapacsolok (#49934) üzenetére


Kornel
veterán

pályára kell, napi 120 km, az nem kevés + nyilván még jön hozzá ez az, tehát dízellel sokat spórolhatsz.
pályán 130-nál ezek elmennek 6 körül, egy benzines hasonló méretű 7-8 liter kb., gondolom ez is szempont.
attól, hogy kombi, meg nem fogyaszt sokkal többet, mint ha nem kombi lenne, persze nyilván egy kis többlet súly, de a méretnek ára van.
honda jazz nem autópályára való, városba/országúton a helye.

(#49936) hossszú : most nem ez volt a lényeg :D
amúgy két választás van, vagy vesz egy szart olcsón, amit megcsinál magának, vagy megpróbál kifogni egy jót, aztán vagy sikerül, vagy nem :K

[ Szerkesztve ]

(#49941) giigz válasza Kornel (#49902) üzenetére


giigz
veterán

Én senki életével nem játszok, remélem ez mindenki számára egyértelmű, hogy ami itt a fórumon elhangzik, bárki szájából, az nem szentírás.

Az én véleményem ez, a sofőr, akiről beszéltem, 40 éve vezet, soha még koccanása sem volt, idáig mindig mindenben segített nekem, és ezen a téren is, ha ő azt mondja nekem, hogy egy jól kezelt gumival 8 évig el lehet járni biztonságosan, akkor én azt elhiszem neki.

(#49942) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Most olvasok egy tesztet ezekről az autókról: Citroën C3 Picasso - Honda Jazz - Nissan Note

Mindegyik jól lehajtható ülésekkel rendelkezik, kb. egy típusú autó, a kutya szépen be is férne így... Viszont félek, hogy ezek a magasabb felépítésű autók nem jók autópályán. És igen, írják is, hogy 100 km/h fölött iszonyatosan süvít a Honda. Én nem repesztek, de azért 130-al mennék...

A dízel-benzin kérdést még nem döntöttem el, most egyelőre az autó típusán gondolkodom. Félek, hogy egy nagy és nehéz kombi az autópályán sokat eszik.

(#49943) MunezXBK válasza kalapacsolok (#49942) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nagy és nehéz autót nem alulméretezett motorral veszünk. ;)

2.5 V6 kombim nemrég 7.3-at evett vegyesben.

(#49944) EQMontoya válasza Balupapa (#49931) üzenetére


EQMontoya
veterán

Proli se voltam még. :D

Same rules apply!

(#49945) EQMontoya válasza kalapacsolok (#49934) üzenetére


EQMontoya
veterán

Corolla E12 1.4 D4d-ket nézd meg, 3-5 ajtós, és kombi kivitelben is jól lehet.

Same rules apply!

(#49946) Integra válasza kalapacsolok (#49942) üzenetére


Integra
titán

ezt majd Qru megmondja, milyen az 1gen jazz-e pályán, amit én tudok hozzá tenni, az az, hogy anyum jazz-e teljesen jó 140-nél is pályán (2012-es, 1.4 i-vtec 100le). süvítés messze van tőle, de természetesen van gördülési zaj, 175/60r15 gyári gumi, illetve oldalszelet érezni, mert nagy az oldalfelülete is. teljesen természetes. de ezzel a süvítéssel én semmit sem tudok kezdeni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49947) szőröscica válasza kalapacsolok (#49942) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy középkategóriás kombi (Mondeo, Passat, Laguna, stb.) autópályán eljár 6-6.5 liter között, tempótól függően egy átlag 2 liter körüli dízelmotorral. 120-nál óra szerint akár 5 liter környéke sem irreális.

Azok a kis mütyürök, mint a Note, vagy a Jazz, nem fogyasztanának kevesebbet pályán.

(#49948) bitpork válasza kalapacsolok (#49942) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

C5 a te barátod. Kicsit több mint a keret, de a c5 II már egészen jó, és b@szott nagy belülről.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49949) kalapacsolok válasza EQMontoya (#49945) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi, meglesem! :)

(#49950) bandus válasza kalapacsolok (#49942) üzenetére


bandus
veterán

asszem a note-nak nagyon dicsérik az 1.4-es motorját.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.