Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124001) w333 válasza lenko (#124000) üzenetére


w333
félisten

Az így már teljesen jól hangzik :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124002) rwin5 válasza w333 (#123982) üzenetére


rwin5
őstag

Én már néztem minden árkategóriában autókat, de golf 5-öt azért nem találtam ennyiért. Egyre jobban a swift fele hajlok ebben az árkategóriában ha a külsővel próbálok megbékélődni akkor ez tűnik bölcsnek a többi előnye miatt.

(#124003) ADAM1337 válasza w333 (#123999) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

520i kevés a kasznihoz, nekem 2,5 sor6 van 523i az már a 170le-vel végig húz.

(#124004) deicide válasza lenko (#123998) üzenetére


deicide
veterán

Semmi gond nincs 400NM-el első keréken (Lehet, hogy 440-el már van). Nálam legalábbis nem tépi a kormányt és lép rendesen lámpától álló helyzetből, nem kell hozzá hogy mozgásban legyen a gép.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#124005) -v- válasza deicide (#124004) üzenetére


-v-
addikt

Azért nálad a mechanikus sperr sokat segít, és gondolom az elektronika is elég fejlett :)
De amúgy 400 Nm régen túl sok első kerékre.

(#124006) deicide válasza -v- (#124005) üzenetére


deicide
veterán

Az elektronika az jó arc, fel tudtam tegnap menni a ház előtti 10%-os havas emelkedőn helyből indulva. Igaz csak második kísérletre és nemhogy villogott, folyamatosan világított a kipörgésgátló, de felment. :DDD
F Astra-val ezt biztos nem oldottam volna meg, csak a domb aljáról indulva, lendületből. :)

De persze igazad van, sok a nyomaték, leginkább kanyarból kigyorsításkor érezni, hogy esélytelen így aszfaltra vinni az erőt.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#124007) lenko válasza ADAM1337 (#124003) üzenetére


lenko
aktív tag

Öcsémnek 328 E36 coupe van. 192 ló, az már kellemesen tapaszt az ülésbe.
Persze 10l alatt nem nagyon tud vele járni vegyesben. Ha nyomja akkor meg 15 simán...

Az embereknek fáj az igazság!

(#124008) ADAM1337 válasza lenko (#124007) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát igen, ez ilyen sajnos.
Valamit valamiért. :)
Nekem pályán 8,5 120-as átlaggal de úgy olyan mintha állnék. (523i e39)

[ Szerkesztve ]

(#124009) Ironizer válasza lenko (#124007) üzenetére


Ironizer
tag

Ezt sosem értettem, hogy az emberek a fogyasztást miért emlegetik mindig a teljesítmény ellenében. Mintha nem lenne egyértelmű, olyan, mintha azt mondanánk, hogy futni jó dolog, de sajnos gyakrabban kell levegőt venni közben. :F

(#124010) TayRol válasza deicide (#124004) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem is kb 400 van, nagy baj nincs a viszonylag széles gumiknak köszönhetően, de azért néha érezni, hogy a hajtáslánc nem szereti a hirtelen érkező nyomatéktengert. :)

(#124011) -v- válasza Ironizer (#124009) üzenetére


-v-
addikt

Hehe +1 :D

(#124012) w333 válasza TayRol (#124010) üzenetére


w333
félisten

Illetve kinyírja a kuplungot ... különben nem csúszik ? :D

Azt mondom hogy egy egészséges 300Nm átlagos usernek több mint elég !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124013) ADAM1337 válasza Ironizer (#124009) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

És még egyre szomjasabb is leszel tőle. ;]

(#124014) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

SZiasztok! A Fiat 1.2 60LE motorja csak városi hazsnálatban kijön 7L-ből mondjuk egy Punto vagy Panda-ban?

(#124015) w333 válasza Bull Boss (#124014) üzenetére


w333
félisten

Persze simán kijön ... de inkább a dinamikusabb 16V (80LE -t) válaszd :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124016) Bull Boss válasza w333 (#124015) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Na az igértes. Pandat használ valaki gyereküléssel?

Illetve, ahogy nézem a legtöbb panda 1.1es. Erről a motorról mi a vélemény? :U

[ Szerkesztve ]

(#124017) w333 válasza Bull Boss (#124016) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nincs velük baj ... különben mennyi a max. keret ? :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124018) Bull Boss válasza w333 (#124017) üzenetére


Bull Boss
senior tag

5-600at terveztem, mert az asszonynak friss a jogsija, de végülis egy jó vételtől nem zárkózom el többet is kiadni mondjuk max 800

Pl ez [link] a panda nagyon szép, csak lehet jobb lenne az 1.2es motorral de ahogy nézem pandából nincsen csak 60 lovasa.

[ Szerkesztve ]

(#124019) Integrale válasza Bull Boss (#124018) üzenetére


Integrale
veterán

100 HP-t az asszonynak!! Vagy az összkerekest, hogy sose érje el a százat.;]

Egyébként, igen, csak 60 lovas van Pandában az 1.2-ből, az erősebb csak dízel vagy az említett 1.4.

Primary92: A Mareanak jobb az alapfelszereltsége, könyöklő, hátsó szellőzőrostély kozépen (Bravoban csak a lábaknál). Hatalmas eltérés fogyasztásban nem lesz, súlyban ~50 kg van a kettő között, viszont a Mareanak kedvezőbb az alakja légellenállás szempontjából, feltéve ha szedán.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#124020) Primary92


Primary92
senior tag

A Brava vagy Marea Weekend fogyasztása nagyobb észrevehetően, mint a Bravoé?
A kivitelbeli eltéréseken kívül van valami komoly különbség?

(#124021) Kornel válasza Integrale (#124019) üzenetére


Kornel
veterán

Panda 100 hp-ra +1 :K
Ha mar lud, legyen kover :)

(#124022) TayRol válasza Kornel (#124021) üzenetére


TayRol
veterán

én kerestem hp-t az asszonynak, de nincs eladó normális.

(#124023) Bull Boss válasza Kornel (#124021) üzenetére


Bull Boss
senior tag

7L-t fizet a cég, az meg gondolom 9-10körül enne :U

(#124024) footy válasza Bull Boss (#124023) üzenetére


footy
addikt

Nem jól gondolod. 7,43
Ehhez jön még az amit ugye benzines vs diesel vitánál szeretnek elfelejteni, hogy a benzinesek, főleg a kicsik nagy részt városban futnak rövid távokat.

Qru
Az összefoglalóba nem lehetne berakni a spritmonitort?

[ Szerkesztve ]

(#124025) Kornel válasza Bull Boss (#124023) üzenetére


Kornel
veterán

Ez a nagy motor sokat eszik valahogy meg mindig bent van az emberek tudaban, pedig sokszor nem igaz.

(#124026) Bull Boss válasza footy (#124024) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Jó de ez vegyes fogyi, 100% városozás lenne... Kornelka: azért ez még igencsak távol van a nagy motortól :)

(#124027) Kornel válasza Bull Boss (#124026) üzenetére


Kornel
veterán

Persze.
De azert vesznek ezres mittomen yarist, mert kevesebbet eszik, mint az 1.3
Vagy 1.6 helyett 1.4-et.
Pedig altalaban nem igaz.

(#124028) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Amugy létezik olyan dizel ami nem megy tönkre a 100% városi használattóL? :D régebbi kevésbé modern szivó dizelek hogy viselik ezt a használatot? Van olyan motor amit esetleg dizelbe ajánlanátok vagy inkább benzin?

(#124029) Kornel válasza Bull Boss (#124028) üzenetére


Kornel
veterán

Saxo 1,5d
Vag sdi.
Ezek varosba is elmennek 5-el, ha ugyes valaki.

(#124030) tboy93 válasza Bull Boss (#124028) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem feltetlen megy tonkre varosi hasznalattol a dizel sem, csak nagyobb esellyel lesz problema egr-el, dpf-el... Itt van pl. munez a 2.5 tdi-vel, varosban hasznalja es nincs vele baja. Ettol fuggetlenul nem vennek en sem turbo dizelt only varosi hasznalatra.

[ Szerkesztve ]

(#124031) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Én amúgy a taxikból indulok ki. Az a sok 1es octavia ami felénk jár még mai napig is csillió km-el mind dizel, talán sdi-k és még mindig semmi bajuk :U

szerk: kornelka én is miskolci vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#124032) Kornel válasza Bull Boss (#124031) üzenetére


Kornel
veterán

Sdi.
Miskolcon is azok futnak meg.
Meg 2005 korul, amikor az egyikbe ultem, volt benne vagy 700k km.
Motor meg.gyari volt, direkt kikerdeztem.
Azota eltelt 10 ev, es meg futnak.
Kegyetlen.
Ha lehetne ujan kapni, azonnal vennek egy oktavot sdi-vel.

(#124033) MunezXBK válasza tboy93 (#124030) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Használtam. Egy akksim bánta.

(#124034) Integrale válasza Bull Boss (#124031) üzenetére


Integrale
veterán

A taxiüzem kicsit más, mint elugrani boltba vagy melóba. Ismerősöm Citroen C8-at használ taxiként, napi pár indítás, ebből csak az első hideg. Sokat jár reptérre és a környékén, ott alkalmanként jobban meghajtja, és a sallanggal sincs gond.
Egy olyan régivágású dízelnek mint az Octaviáé nem szabad, hogy ártson egy ilyen használat, feltéve, ha nem 5 kilométerenként van leállítva, majd beindítva, mert akkor soha az életben nem melegszik be.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#124035) deicide válasza TayRol (#124010) üzenetére


deicide
veterán

Sőt, néha határozottan tiltakozik. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#124036) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Valaki emlitette, hogy jó választás lehet egy twingo. Pontosabban melyik motorral? és mit lehet róla tudni?

(#124037) w333 válasza MunezXBK (#124033) üzenetére


w333
félisten

Most nézem eladod a jó kis A4 -t ? és mi lesz helyette (ha elárulod) :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124038) MunezXBK válasza w333 (#124037) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fogalmam sincs. Nem gondoltam bele, hogy mi lesz akkor, ha elviszik.

Ahogy most néznek ki a dolgaim, egy kombi Mondeo lenne az ideális.

(#124039) pető bá'


pető bá'
őstag

kicsit off, de azért autó :)
Parkolóbérlet kedvezményes vásárlásához nekem kell lennem az autó tulajdonosának, vagy legalább üzembentartójának. Édesapám a jelenlegi tulajdonos, az autót viszont én használom, adott helyen nekem van ideiglenes lakcímem. Hogy jövünk ki legjobban a történetből? Nem volt még autó a nevemen, KGFB-t nem kötöttem még ezelőtt, jó lenne, ha most még nem is kellene.

"... and I hope you have a great day!"

(#124040) w333 válasza pető bá' (#124039) üzenetére


w333
félisten

Elég ha az üzembetartó vagy :K

(#124038) MunezXBK

Akkor nem ismered a 3 "F" betűs szabályt ? Ford, Fiat, Franciát nem veszünk :DDD

Különben nem rossz, gondolom erre gondoltál ... Link ?

Én egy ilyenbe nagyon beleülnék Link, vezettem már egy párat és brutális ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124041) Viperator


Viperator
őstag

HELP!

Kis segítség, mi a teendő, hogy megtegyem az első lépést? (azaz feljelenteni, kártérítést követelni)

Probléma: rossz benzin miatt elromlott a kocsim. :W Előtte nem volt semmi baja, töltés után ment tönkre. A benzin színe olyan volt, mint a kávéé, meg szemcsések is (a szerelő szétszedte, átnézte, a benzint két kannába tett félre /esetleges laborvizsgálatok miatt/, stb., rendelt benzinpumpát, ami nem olcsó). Tavaly januárban volt műszakin, kipufogóvizsgálat szerint a gyári értékek alatt jöttek ki az eredmények (még előtte is a gyári értékek alatt jöttek). A blokk megvan!

Történet: Győrben az egyik kedvenc kúton szoktam venni benzint, karácsonykor telitöltöttem, úgy mentem Erdélybe és visszafele Szolnok közelében (most nem írom le a településnek a nevét) mentem a "kedvenc" kúthoz újra tölteni, mert kevés volt (kb 15 liter). Lakásunk előtt megálltam (de nem szabályosan parkolva), hogy tudjuk kipakolni a táskákat, stb. és utána akartam rendesen parkolni, nem akart beindulni a kocsi. Tolva tettünk a parkolóhelyre. Az a lényeg, hogy a lakásig sikerült eljutni.

Egyik érdekesség: volt benne még kb 15 liter benzin és így tudtunk hazajönni! Miután elfogyott a jó benzin, megkapta a rosszat és így romlott el az autó (szerelő szerint és egyetértek vele).

Másik érdekesség: megnéztem a blokkokat (a kedvencét és a másik "kedvenc"-ét is), a kedvenc kútnak van neve és maga a cég neve is ugyanaz, a másik "kedvenc" kút a kedvenc kút nevet viselt, de a cég neve teljesen más volt! :((

Nagyon köszönöm a segítséget!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#124042) w333 válasza Viperator (#124041) üzenetére


w333
félisten

Csakis jogi úton, de előbb próbálj megegyezi a benzinkúttal egy szép kártérítés ellenében, ha nem mennek bele akkor jöhet a feljelentés (szomorú dolog ez) :((

Hadd találjam ki, ez ugye hogy egy Agip kút volt ? vagy tévedek ... :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124043) Viperator válasza w333 (#124042) üzenetére


Viperator
őstag

Nem Agip, de most nem akarok elkiabálni.

Egy másik szerelőm is mesélt, hogy két különböző kútnál is voltak csalások (Győrben), mert hozzá vitték a kocsikat javítás céljából...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#124044) Neoteric válasza Viperator (#124043) üzenetére


Neoteric
addikt

De azért nyugtass meg, h nem OMV pls.

PSN: ne0teric_sAN

(#124045) w333 válasza Viperator (#124043) üzenetére


w333
félisten

Csak azért tippeltem erre mert ismerős hasonlóképp járt a kis Mitsu Colt -al ... ő az Agip kútnál tankolt és kiderült hogy a 95 -s benzint Etanol -al (85") felesbe ütötték, azóta én nem tankolok olyan kúton ahol lehet kapni Etanol 85 -s üzemanyagot :N

Különben miért nem árulod el ? sokan olvassák a fórumot lehet hogy 1-2 felhasználót ezzel megmentesz és nem fog odamenni tankolni :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124046) werszomjas válasza w333 (#124045) üzenetére


werszomjas
őstag

Gondolom azért, mert ha bírósági ügy lesz belőle, akkor rágalmazásért meg őt fogja feljelenti a benzinkút.Ez pedig egy nyilvános fórum.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#124047) Viperator válasza w333 (#124045) üzenetére


Viperator
őstag

Azért nem akartam kiabálni, mert ilyenkor nem lehet felvenni a kapcsolatot a céggel...

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#124048) Viperator válasza werszomjas (#124046) üzenetére


Viperator
őstag

Igazad van!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#124049) Gergőke88 válasza Viperator (#124041) üzenetére


Gergőke88
addikt

Egyik érdekesség: volt benne még kb 15 liter benzin és így tudtunk hazajönni! Miután elfogyott a jó benzin, megkapta a rosszat és így romlott el az autó (szerelő szerint és egyetértek vele).

Lehet én vagyok fáradt de a ket benzin keveredik egymassal... :U

(#124050) Viperator válasza Neoteric (#124044) üzenetére


Viperator
őstag

Nem OMV, nyugi!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.