Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#197001) BigBlackDog válasza emvy (#196997) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ ehhez még hozzájön pl. a váltó áttételezése is, hogy egyszerűbb legyen a dolog. :D

(#197002) farrill


farrill
csendes tag

Sziasztok!

Életem első kocsiját szeretném megvásárolni.
Használt kellene, a keret kb. 1,5-2 millió forint. Ami fontos lenne, hogy család kényelmesen beleférjen (apa, anya, 3 gyerek), legyen viszonylag nagy csomagtere, és nagy előny lenne, ha van vonóhorog, csomagtartó. Az sem baj, ha nem fogyaszt sokat. Leginkább városban használnánk, havonta kb. 1-2x nagyobb távra (150km). Márka, modell, típus, szín mindegy. Köszi.

(#197003) cappa72 válasza farrill (#197002) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mindenképp szükségeszű lesz majd szűkítened a kört, mert így elég tág fogalom.
3 gyerek mellé lehet, hogy célszerű volna akár egy államo támogatásos módozaton is elgondolkodni (ha még nem tettétek volna meg).

Unalmas szoktam lenni, de 3 gyerek mellé egyterűt javaslok (kérdés az is, hogy jelenleg mekkorák, és mennyi időre tervezitek haszálni).
Mikorra szeretnétek időzíteni? (abból a szempontból, hogy sürgős-e, vagy nem most azonnal)

Életed első kocsijának jó ha olyat választasz, ami
1, megbízható (hogy ne kapj idegbajt, hogy már megint szervizben van)
2, legalább kicsit szép (ne udorral tekints rá vissza)
3, praktikus (gyerekek, cuccok, pakolhatóság)

Én sokat rágódtam (hónapokat)...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#197004) Citroware válasza Qru (#196988) üzenetére


Citroware
addikt

Városban keveset lenne használva. Amikor munkába megyek, mindössze egyszer kell megállnom egy Stop táblánál, ezt leszámítva semmi megállás, lámpa sincs, minimális forgalom, 10 perces út, annak háromnegyede autópályán.
Ez az egyik ok, amiért kicsit még mindig kételkedem abban, hogy a CT200h lenne számomra a legjobb, hiszen pont ott nem használnám sokat, ahol a legnagyobb erénye van, a sok más erőssége mellett, ami miatt viszont nagyon tetszik.
A másik pedig az, hogy ha esetleg nem hatchbacket szeretnék (mert ha azt akarok, akkor kb. biztos hogy a CT lesz), mert elgondolkodtam, hogy esetleg eggyel nagyobb méret is jó lenne, bár nem vagyok nagy darab, elférek egy hatchback méretben is, de egy ilyen A4 felnőttesebbnek tűnik. Persze csak sedan, mert kombi nem kell.
Ami pedig a fogyasztást illeti, eleve nem fogok olyan hatalmas km távokat menni, hogy olyan nagyon megérezze a pénztárca. Énvenként 10ezer km, max 20. Inkább az ad aggodalomra okot - amit már említettem korábban is -, hogy indulást követően 2 percen belül fent vagyok az autópályán, ahol ráadásul felfele megy az autópályára felvezető út és nagyon kell nyomni neki már rögtön, hogy felvegyem a sebességet... szerintem ez árt a motornak, hiszen addigra még nincs megfelelő üzemi hőmérsékleten.

[ Szerkesztve ]

(#197005) Qru válasza Citroware (#197004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Anno szemeztem a CT200h-val én is de városba 90%-ban a dízelt használom, nem érte volna meg nekem a hibrid. Néztem helyette Lancert, Civicet de az abból 1.8i gyenge a 2.0i meg csak 3 ajtósban van ami nekem nem jó. Német autót nem akartam, nálunk a flottában csak az van és rengeteg gond volt velük (a TSI-vel, a TDI oké de dízelt nem akartam).
De ez az én preferenciám, nem lényeg csak úgy jön ide, hogy ha keveset mész városban akkor nem feltétlen éri meg egy hibrid (mert városban jön ki igazán az előmye).

Pályán emelkedőn gyorsítani hideg motorral az valóban távol áll az ideális körülményektől. Viszont egy hibridben ahol besegít a villany a benzines motort nem éri akkor terhelés. Amúgy ha nem padlógázon gyorsítasz akkor nem lesz gond egy szívó/turbó benzinessel sem.

#nincsbennetarcsi

(#197006) Citroware válasza Qru (#197005) üzenetére


Citroware
addikt

A Polo 4-emen sajnos padlógázzal kell kigyorsítani, és még azzal sem sikerül csak éppen egy kamion sebességét felvenni amiből baj is szokott lenni, mert nem enged fel, elgyorsulni előle még nem tudok (az első pár méteren talán fel is tartanám), úgyhogy néha vissza kell lassítani hogy besoroljak a kamion mögé. :((( Mivel rövid a felvezető út és az is felfele megy.
De ez egy 60 lóerős autó, ennél szinte bármi izmosabb. Na persze pont nem a CT-től várnék gyorsulási versenyt, de azért remélem ennél még az is dinamikusabb.
Viszont egy 1.8 vagy 2.0 TSI-vek felszerelt A4, esetleg egy 1.4-es A3, ezekben már van 150+ lóerő, vagy akár 200 felett is, nem vezettem még ennyire izmos autót, de feltételezni merem, hogy nem kell ahhoz padlógáz, hogy a nagyon gyenge Polomnál még úgy is jobb legyen a kigyorsítás.

[ Szerkesztve ]

(#197007) Citroware


Citroware
addikt

Automata váltókra van valami ellenvetésetek? (pl az A3, A4 (B9)-ben az S-tronic)

Nekem a kényelme megéri a felárat.

(#197008) tboldi


tboldi
nagyúr

Fiat Panda 100HP mennyire lenne hülye ötlet? :D
Apum talált 2-t is, ami elég vonzónak tűnik.

(#197009) Qru válasza Citroware (#197006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen reszterhelesen is dinamikusabb lesz mint a Polo teljes terhelesen. De ettol fuggetlenul a turbos autokra hatvanyozottan el, hogy a nyomatek ol nem a fordulat.

#nincsbennetarcsi

(#197010) Qru válasza tboldi (#197008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jo, nem veletlenul ajanlottam a figyelmedbe. :K

#nincsbennetarcsi

(#197011) tboldi válasza Qru (#197010) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azt hittem, csak viccelsz. :DDD

szerk.: De néztünk már Golf 5 SDI-t is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#197012) Qru válasza tboldi (#197011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkabb a 100HP, az lenyomja a Jazz-t siman.

#nincsbennetarcsi

(#197013) tboldi válasza Qru (#197012) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elsősorban anyumnak lenne, de lehet, hogy ebben az esetben cserélnénk. :D

(#197014) Qru válasza tboldi (#197013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima ugy.

#nincsbennetarcsi

(#197015) dj79 válasza farrill (#197002) üzenetére


dj79
senior tag

Mekkorák a gyerekek? Ez nagyban meghatározza azt, hogy mire is lenne szükségetek. Amúgy Corolla Verso méret alá ne add :)

(#197016) Tothgera30 válasza tboldi (#197013) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ignis Sport/Swift Sport kiesett?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#197017) molnarpeter válasza tboldi (#197011) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2.0 SDI már PD, több a hibalehetőség (legalábbis mindenképp utánanéznék a olajpumpa, befecskendező, és a hengerfej dolgoknak).

(#197018) tboldi válasza Tothgera30 (#197016) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem esett ki, bár előbbiből nem igazán találni jót, már néztem.
Meg most - ahogy írtam is - elsősorban anyumnak keresünk járgányt a vasútállomásra járni, neki nincsenek ilyen "sportos" igényei, egy sima, 60-70 pacis (?) Panda is jó lenne. :D

Nekem csak akkor kell másik autó a Jazz helyett, ha nem sikerül úgy a javítás, amivel együtt tudok élni. De bízom benne, hogy helyre tudják hozni szépen, azért olyan nagyon nagy baja nem lett.
Most éppen a móvári SV Autócenternél van, tegnapelőtt szétszedték és megírták emailben, hogy a lökhárító alatt van még pár apróság, ami törött, de semmi komoly. Hétfő-kedd magasságában meg megy hozzájuk a kárszakértő pótszemlére, aztán kezdődhet a tényleges javítás.

[ Szerkesztve ]

(#197019) tboldi válasza molnarpeter (#197017) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Sejtettem, hogy az már nem a klasszik adagolós, csak a parkolóban állva pont szemben volt egy, így rákerestem hahu-n, amíg várakoztam. :D

[ Szerkesztve ]

(#197020) Luck Dragon válasza tboldi (#197018) üzenetére

Szegény piros... :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#197021) tboldi válasza Luck Dragon (#197020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez van, ha nem adnak elsőbbséget. :(((

(#197022) farrill válasza cappa72 (#197003) üzenetére


farrill
csendes tag

@cappa72 és @dj79

Két nagy fiú, 14-15 évesek, és egy kis 7 éves.
Annyira nem sürgős a vétel, mondjuk 2 hónapon belül szeretnénk. Igen, a megbízhatóság, praktikusság, és a biztonság is fontos szempont.

(#197023) molnarpeter válasza farrill (#197022) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondeo, Superb vonal esetleg?

A nagycsaládos autóvásárlási kedvezményt nem tudjátok igénybe venni?

Közben még láttam egy ilyet is [link] - gáz és hibrid együtt nagyon jó fenntartási költséget tud, kérdés, elég-e a csomagtartó a mindennapokban (évi pár hosszan útra ott a tetőcsomi).

[ Szerkesztve ]

(#197024) molnarpeter válasza tboldi (#197019) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:D én a rendszámokat szoktam így unaloműzésképp lekérdezni.

(#197025) tboldi válasza molnarpeter (#197024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van egy rózsaszín és virágmatricás Twingo a városban 95k Ft-ért, elég gyakran látom a forgalomban is, ma végre sikerült lefigyelni a rendszámát. 3 hónap műszaki van még rajta, de a következőn már nem biztos, hogy átmegy.

Pedig azt gondoltuk apummal, hogy ha legalább egy év van még rajta, akkor ideiglenesen meg lehetne venni. :D

(#197026) vzsryl válasza farrill (#197002) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha jól sejtem, akkor túl nagy hozzáértés nincs, és gondolom a komolyabb problémákat, költségeket inkább kihagynád.
Jó szívvel egy 1.8-as, szívó benzines, tip-top állapotú Opel Zafira B-t ajánlanék. Abban kultúráltan elférnek a srácok is, nagyon egyszerű és megbízható technika, minden sarkon van hozzá szerelő meg alkatrész is, továbbá nem is rohadós fajta, így a rozsdán sem kell görcsölni. Nem egy erő bajnok, de első autónak ilyen esetben szerintem tökéletes.

Peti: Superb városba 1,5-2M között szerintem nincs. Mk1 már túl öreg, mk2 meg ennyiért inkább hulladék, ráadásul csak dízeleket lehetne ajánlani, de az a felhasználásra nem lenne ideális. Mondeo-ból viszont egy facelift előtti mk4-es 2.0 benzinnel nem rossz járgány. :K

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#197027) MC Pite válasza vzsryl (#197026) üzenetére


MC Pite
veterán

ZafiraB jó szívvel? Biztos? Mini tükör, iszákos, olajfogyi/vvt is bajos (1.6 tuti, de asszem 1.8 is), klímakuplung... De beülni, vezetni sem szeretem. (Haveroméknál Zafira volt, nekem Picasso, elég sok a különbség.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#197028) yodamester10 válasza farrill (#197022) üzenetére


yodamester10
őstag

Igaz nem vagyok családos de első autónak valami ilyen esetleg?Nem tudom mennyire lehet benne elférni de nem annyira öreg és maradna pénz is.
[link]

(#197029) Veron válasza Qru (#197009) üzenetére


Veron
őstag

"nyomaték öl, nem a fordulat"? - ez mit jelent pontosan? :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#197030) Gombinyó válasza Veron (#197029) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nagyjából annyit, hogy, ha alacsony fordulaton kezded el padlózni az sokkal többet árt mintha visszaváltanál. Nem jó kis fordulaton terhelni a motort, mert ott "szenved".

(#197031) Tothgera30 válasza MC Pite (#197027) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Fialatabb XER motorosokkal nincs probléma, XEP-nél inkább. Olajfogyasztás is mende-monda, ha megfelelő olajat kapott akkor nem jellemző. Máskülönben én is ajánlom, persze nem a kínálat aljáról.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#197032) vzsryl válasza MC Pite (#197027) üzenetére


vzsryl
nagyúr

2005 utáni motorok már sokkal jobbak, de az 1.8-as előtte se volt olyan olajzabálós, mint az 1.6-os (rendőr H Astra-k voltak híresek ilyen szempontból). Szerintem 1,5-2M-ért a B Zafira szívó benzineknél nincs sok megbízhatóbb egyterű, ráadásul szinte minden gombokért kapható hozzá, és tényleg rengetegen meg tudják bütykölni, ha szükséges. Corolla Verso szívó benzinesei abból korból szintén hajlamos zabálni az olajat, és drágább hozzá szinte minden. Picasso-ból az első generációsat ismerem csak, ami 1.6-os szívóval nagyon pöpec kis autó, de ugye az jóval alacsonyabb árkategóriában versenyez. Ha az újabb is ilyen jó verda, akkor hajrá, de mivel nem ismerem, ezért nem merem jó szívvel ajánlani. A VW-k túl vannak árazva, meg abban az időben szvsz. nem tudtak megfelelő benzines egyterűt kínálni, sőt akkoriban az egyterűek 90%-a dízel volt...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#197033) Qru válasza Veron (#197029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A nyomaték öl, nem a fordulat: [link]

#nincsbennetarcsi

(#197034) tboldi


tboldi
nagyúr

Hmmm... 🤔

[link1], [link2], [link3]

(#197035) Qru válasza tboldi (#197034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1.6 TS kényes a kenésre azt így előélet ismeretlenül nem merném bevállalni. 1.4 T-Jet oké, Panda 100 HP is oké. Nekem a GrandeP tetszik kívül belül, a Panda csak kívülről oké.

#nincsbennetarcsi

(#197036) molnarpeter válasza tboldi (#197034) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

T-Jetből ne vegyél, világ összes pénzét rá lehet költeni, és akkor még el sem romlott, csak hirtelen Abarth lett belőle ;]

(#197037) tboldi válasza Qru (#197035) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van olyan Alfa benzinmotor, ami vállalható? A 8 szelepes 1.9 dízelt tudom, hogy jó, de doktorüzemre… :D

(#197038) tboldi válasza molnarpeter (#197036) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D :R

(#197039) Qru válasza tboldi (#197037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze...

Nincs. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#197040) tboldi válasza Qru (#197039) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, igen. És a fentebb linkelt 3 autó árkategóriájában? :D

Na, nem ér szerkeszteni! :(( :D

[ Szerkesztve ]

(#197041) Qru válasza tboldi (#197040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah TBI jutott eszembe de az turbós.

Am Integrale-t kérdezd meg ő az olasz tagozatos a csapatban. :K

T-Jet jó azt tudom, meg a Panda motor is oké (bár a 100 lovat az is csak papíron tudja).

#nincsbennetarcsi

(#197042) tboldi válasza Qru (#197041) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem baj, ha turbós, ugye a T-Jet is az, én kezelésbe venném időnként. :D

(#197043) molnarpeter válasza tboldi (#197037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

DPF belüli jtd elviseli szerintem :F Amúgy Busso, vagy másik végleten akár MiTo 1.4 szívó.
Ha mégis twingo lenne, akkor 1-2 megyével keletebbre simán átmegy szerintem (max egy kis epoxi kell :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#197044) tboldi válasza molnarpeter (#197043) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mitót megnézem, dízel meg 3-6 km-ekre, még ha DPF nélküli is… Háááát…
Még a turbóbenzin is határeset.

:R

Szerintem az a Twingo már elkelhetett, mert már nem találtam meg a hirdetést. :D

[ Szerkesztve ]

(#197045) Richard! válasza tboldi (#197034) üzenetére


Richard!
addikt

Ne már... :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#197046) tboldi válasza Richard! (#197045) üzenetére


tboldi
nagyúr

Részemről inkább digó, mint Opel, de talán fhansziát is előbb vennék. ;]

(#197047) ngaba válasza tboldi (#197042) üzenetére


ngaba
aktív tag

Miért, ezeket anyukádnak nézed? Ez már Jazz árkategória, vö. [link]

(#197048) focvis válasza tboldi (#197034) üzenetére


focvis
veterán

Megveszed a 100 HP-t, ha megunod, nekem még jó lehet. De ennyi erővel talán inkább a Swift Sport. Vagy Twingo RS.

(#197049) tboldi válasza ngaba (#197047) üzenetére


tboldi
nagyúr

Már mindenféle variációt kitaláltunk, úgyhogy bármi előfordulhat, és annak az ellenkezője is. :D

De magamat és apumat ismerve addig törpölünk, amíg arra nem jutunk, hogy marad minden a régiben. Így van meg a WagonR is 17 éve. Néha eszünkbe jut, hogy le kéne cserélni valami autószerűbbre, nézegetünk is sok mindent, de még mindig velünk van. :D
Bár anyumnak ettől még kellene valami.

[ Szerkesztve ]

(#197050) m3tr0


m3tr0
senior tag

tét,

nálam lezárult az autó keresés, meglett a 7gen Civic utódja.
Sportos,mindennapit szerettem volna,szerintetek jó választás volt? :DDD

Nagy vágyam volt mindig is,alig hiszem el, hogy az enyém. 😀

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.