Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) EQMontoya válasza footy (#49550) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem szoktak oket szidni, es szerintem ez meg nem DPF-es. A sima 116 lovas 2.0 D4D-rol van szo, ugye? Toyota klub foruman erdemes rakerdezni, de szerintem okes.

Same rules apply!

(#49552) bitpork válasza Qru (#49538) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nyíííha, a hatalom befolyása :DDD

ON: Nézegettem a rönyó tesztet a <1 mocival... Az rendben van h downsizing, de könyörgöm, tényleg ez kell nekünk? Kern Andrást idézném erre, amikor a hondás ;] kollégája a benzinkúton 2 deci benzint vesz és a kútkezelő megkérdi: A kerekeket ne fingjam fel?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49553) TaaT válasza bitpork (#49552) üzenetére


TaaT
veterán

"ez kell nekünk?"

A politikusoknak ez kell, és ők diktálnak.

Give them hell Ukraine!

(#49554) didros


didros
senior tag

Mentem próbakört a focussal. Minden Ok vele, csak valami "dohogás" hallatszik menet közben elölről amikor a gázt visszaveszem. Gumi probléma lehet?? Egyébként tényleg gondos gazdái voltak, kívül-belül szép nagyon. Nem volt összetörve!

(#49555) giigz válasza didros (#49554) üzenetére


giigz
veterán

"Nem volt összetörve!"

Ezt honnan gondolod?

(#49556) didros


didros
senior tag

A gumik már igen öregek egyébként. 2005-ös Michelin gumik. Szerintem azokkal vették az autót. :-)

(#49557) didros válasza giigz (#49555) üzenetére


didros
senior tag

Rétegvastagság mérővel végignéztük a karosszériát illetve a kritikus helyeken sem találtunk javítás nyomokat.

(kivéve a hátsó lökhárítón és a bal kilincs környékén, amiket mondott is a kereskedő. Márkaszervízben lettek javítva, szervízkönyvben is benne van.)

[ Szerkesztve ]

(#49558) szőröscica válasza didros (#49556) üzenetére


szőröscica
addikt

A hangokat távszakérteni nem nagyon lehet, mutasd meg egy szerelőnek, aztán ha tetszik, akkor lehet alkudozni. Az máris jó alkualap, hogy új gumik kellenek rá. :)

(#49559) giigz válasza didros (#49557) üzenetére


giigz
veterán

Akkor már csak egy állapotfelmérés kell :)

(#49560) didros


didros
senior tag

Egy fillért sem enged a kereskedő. :(( nem is állt bent az autó a telepen, hanem úgy szaladtak el érte házhoz.
Az ára valóban kevesebb mondjuk még így is, mint általában a hasonló focusoknak. Azt mondja nem akarják túl sokáig árulni.

(#49561) didros válasza giigz (#49559) üzenetére


didros
senior tag

Kiderülhet még valami csúnyaság egy ilyen állapotfelmérésen? Nem nagyon hiszek bennük..

(#49562) aero. válasza didros (#49561) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Akár a valós km is, vagy hogy volt-e törve. Meg hogy melyik része milyen állapotba van, futómű, cserés-e valami.

[ Szerkesztve ]

(#49563) giigz válasza didros (#49561) üzenetére


giigz
veterán

Ha jó állapotban van, akkor vedd meg, jól fogsz vele járni.

Kiderülhet persze, mondjuk attól függ mennyire értesz hozzá. Ha már magadnak átvizsgáltad, és mindent rendben találtál, akkor már csak apróságok lehetnek. Az állapotfelmérés azért nem árt, ott tényleg kiderülhet minden apróság.

(#49564) DeFranco válasza didros (#49561) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha tapsztalt, a márkát nagyon ismerő szakihoz viszed, akkor igen. A motor járásából, a hangjából váltóból-kuplungból tud valamit mondani, de a kocsi az eléggé fekete doboz ilyenkor neki is. Alánéz, elindítja, ha van kompjuta akkor ráköti, és talán kiszúr valamit.

Futóművet meg tudják nézni rendesen, de a hengerfejekbe nem lát bele. Max. figyeli a füstöt meg a hangot.

Én átnézetés nélkül ezt biztos nem venném meg, mert lehet csak csábítóan olcsó, és valami nagy baja van (a T-9k-nál elkövetett vezérléscserét is hiszi a piszi) de az is lehet, hogy csak hirtelen valamire kell a pénz. Piszkosul át kell nézetni, de ha olyan jó, mint ahogy látszik, akkor nagyon jól jársz vele.

[ Szerkesztve ]

(#49565) didros válasza DeFranco (#49564) üzenetére


didros
senior tag

Köszönöm! Be is jegyeztettem egy időpontot a ford márkaszervízben. :-)
Nem értek én azért annyira a kocsikhoz, biztos ami biztos...
Remélem a kereskedő nem adja el addig másnak.

(#49566) DeFranco válasza didros (#49565) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha eladja hát eladja. Karma :) Ez a kisebbik baj, a nagyobbik, ha megveszed és sz*r :) A lényeg, hogy te megtettél-e minden tőled telhetőt, és megfelelően körültekintő voltál-e. Ha igen, legalább magad felé nyugodt lehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#49567) Qru válasza footy (#49550) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szokásos kettőstömegű/kuplung cserén kívül nem szokott gond lenni velük.

mod:

giigz: Óra szerint 190-et ment az a kis taliga. Az korrekt még akkor is ha a valóságban az kb 175-180 lehet.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49568) latyak17


latyak17
tag

SRÁCOK!
nagyon off jellegű lakik valaki Soltvadkert és/vagy környékén? meg kéne nekem nézni 2 gumit, mert már csak úgy merek vásárolni !

Köszi köszi

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#49569) TaaT válasza latyak17 (#49568) üzenetére


TaaT
veterán

Azért egy laikus élőben sem vesz észre minden hibát, pl vettem 2db 18-as conti gumát tavaly, teljesen jónak tűntek, aztán olyan zajos volt hogy le kellett cserélnem :(((

Give them hell Ukraine!

(#49570) FerNandor válasza didros (#49565) üzenetére


FerNandor
őstag

láttam egy autót a buszból:
[link]

nem tünik rossznak. mondjuk nem valami böséges a felszereltségi lista.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49571) footy válasza EQMontoya (#49551) üzenetére


footy
addikt

Aham a 2.0 116 lovasrol van szo, en is ugy tudtam, hogy DPF nelkuli, de az egyiket DPF-fel hirdettek.
Az a baj, hogy a toyota forum elegge halott, de rakerdeztem mar ott is. Ebben az adagolo nem szokott megmenni? A Denso van benne azt hiszem es azt nem nagyon dicsertek az adagolojavito oldalakon.

(#49567) Qru
az olvasottak alapjan eddig nekem is ez jott le, de a Denso adagolot par helyen szidtak

[ Szerkesztve ]

(#49572) EQMontoya válasza footy (#49571) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem halott az azert annyira, szokott lenni hozzaszolas. Illetve a Corolla topicban is felteheted ott, abban is volt ugyanez a motor. Van par Toyota szerelokent dolgozo ember azon a forumon (pl. Misi), tudnak segiteni.

Same rules apply!

(#49573) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Nem tudom hova tegyem fel a kérdést, ezért ide írok:
miért lehet a dízel motoros autóval gázadás nélkül indulni és a benzinessel miért nem?

Régóta foglalkoztat a kérdés, a választ előre is köszönöm.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#49574) DeFranco válasza 4ron (#49573) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a magyarázatot nem én fogom megadni, de az én benzinesemmel az előző tulaj simán indult gázadás nélkül is előre és hátra is... hogy hogy csinálta nem tudom, mert ha megveszek sem tudom utána csinálni... pedig meg is mutatta

(#49575) emvy válasza 4ron (#49573) üzenetére


emvy
nagyúr

Vezerles kerdese, nem feltetlenul motortipuse. A legtobb modern auto ad egy kis extra gazt, ha fulladozna.

while (!sleep) sheep++;

(#49576) Viszlát válasza 4ron (#49573) üzenetére


Viszlát
addikt

A benzinessel is el lehet, csak sokkal finomabban kell bánni a kuplunggal, jobban kell érezni a fogási pontot, hogy ne fulladjon le. Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak gondoltam megosztom. :)

A kis 1.6-os Astrámmal még harmadikban is el tudtam indulni gáz nélkül, egyenes terepen.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49577) Xero válasza 4ron (#49573) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyomaték.

(#49578) zoo8800 válasza 4ron (#49573) üzenetére


zoo8800
veterán

Ahány ember, annyiféle magyarázat lesz. :D
Szerintem a régi adagolós dízelekre gondolsz. Azok az alapjárat közelében leadják a maximális forgatónyomaték nagy részét. Ennek a miértjét nem tudom, egyszerűen így működnek. :D Az újabb fejlesztésű dízelek ilyet nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#49579) hdman válasza Xero (#49577) üzenetére


hdman
őstag

+1.

LOLZ komment:

Értsed már,hogy anyukájához ment vasárnapi ebédre.Egy nagy csokor virágot vitt amit ő szedett aznap a mezőn.A külső sávban 90-el gurult hiszen még járatós volt az új autó.Ekkor történt valami elképzelhetetlen balszerencse.A vakító napsütést egy zivatar váltotta fel és egy villám elvakította Balázskát aki nem vesztette el a fejét és lelassított 60-ra.
Azonban elé ugrott egy szarvas és nem tudott mit tenni félre rántotta a kormányt és az állat életét mentve inkább az autót áldozta be.
Amíg ájultan feküdt a kocsiban a gonosz Mercis bácsi szándékosan nekiment,hogy biztosítás csalás révén milliókhoz jusson.

Minden egyéb hírportál beszámolója csak hazug rágalom.

:D :D :D :D

Sopron city :)

(#49580) giigz válasza 4ron (#49573) üzenetére


giigz
veterán

Talán az adott fordulaton lévő nyomaték miatt, ami a kasztnit meg tudja mozgatni.

Nekem magas az alapjáratom, 1.250 körül van, néha 1.500 körül is, majd most lesz beállítva, de jelenleg mindenféle gázadás nélkül úgy el tudok indulni, mintha egy nagymotoros dízel lenne. Ha már így eszembejutott csinálok is majd mindjárt egy videót róla, a beállítás után ilyen nem tudok majd :D

(#49581) latyak17 válasza TaaT (#49569) üzenetére


latyak17
tag

conti eco nem zajos :) majdnem mindegy az állapota is, ha nem repedezett és van profilja jöhet is,... am smart hátsó gumi 75/55r15

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#49582) alienpapa válasza latyak17 (#49581) üzenetére


alienpapa
senior tag

ez valami bicikligumi? ;]

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#49583) 4ron


4ron
senior tag

Kösz mindenkinek a magyarázatot :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#49584) latyak17 válasza alienpapa (#49582) üzenetére


latyak17
tag

175 :) de igen biciklimre fogom tenni :D

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#49585) bitpork válasza latyak17 (#49584) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bazz kicombosodsz a gyorsítani akarsz :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49586) TaaT válasza latyak17 (#49581) üzenetére


TaaT
veterán

"conti eco nem zajos"

a sportcontact sem az új korában, de ha "félrekopik" :U

Give them hell Ukraine!

(#49587) latyak17 válasza bitpork (#49585) üzenetére


latyak17
tag

majd húz a vwalter :)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#49588) latyak17 válasza TaaT (#49586) üzenetére


latyak17
tag

felhúzom az ablakot és hangosítok a zenén :)) félretéve előfordulhat igen... :R

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#49589) whitezo88 válasza hdman (#49579) üzenetére


whitezo88
nagyúr

EGY
KÉT
mém :DDD

(#49590) MunezXBK válasza whitezo88 (#49589) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A kettedik mekkora má? :C :DDD

(#49591) TaaT válasza whitezo88 (#49589) üzenetére


TaaT
veterán

a másodikat lopom :D

latyak17: a használt gumi már csak ilyen, a pirellikkel már szerencsém volt :)

Give them hell Ukraine!

(#49592) Qru válasza footy (#49571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát igen azok nem tökéletesek, olvastam róla én is. Haver ilyen toyotat nyúzott, ha jól emlékszem 130-140 LE-re volt chippelve. Semmi baja nem volt vele, a kettőstömegű de az mindnél elkopik egy idő után.

#nincsbennetarcsi

(#49593) qdak válasza 4ron (#49573) üzenetére


qdak
addikt

a mazdat 626 meg 2 esben is el lehetett gaz nelkul ;)
am meg nyomatek fuggo sztem

(#49582) alienpapa ezen rohogok 1 perce xd

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49594) hdman válasza whitezo88 (#49589) üzenetére


hdman
őstag

LOL :C

Taat: Tedd be a gyűjteménybe ;)

Sopron city :)

(#49595) máyköl


máyköl
veterán

Városi furikázós kocsi. Melyik legyen?
Seicento sporting, Punto I, Swift I, Bravo/a I, Twingo?

Nem, nincs pénzem 3 -as bmw -re.

(#49596) giigz válasza hdman (#49579) üzenetére


giigz
veterán

:))

(#49597) Xero válasza qdak (#49593) üzenetére


Xero
nagyúr

Én is elindulok laposon gáz nélkül 2-esben. Itt inkább az a kérdés, hogy minden nemű odafigyelés nélkül melyik indul meg simán.
Nem hiába szórják tele a tanuló autókat dízelekkel. Nyilván ha átül egy hegyezett szívó benyába, akkor meg csak pislog. :DDD

(#35607) Blyan: Ezekből Punto vagy Bravo.

[ Szerkesztve ]

(#49598) aero. válasza Xero (#49597) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem hiába szórják tele a tanuló autókat dízelekkel. Nyilván ha átül egy hegyezett szívó benyába, akkor meg csak pislog.

Pontosan, utána alájuk csapnak egy kis ccm benzinest és megy a bakkecskézés. :D

Mondjuk múltkor egy 1.3CDTI megtréfált, zokszó nélkül lefulladt egyesben, holott el tud indulni gáz nélkül bőven, meg szokott is, most nem akarta az igazságot.

[ Szerkesztve ]

(#49599) didros


didros
senior tag

Dízel autó vezetés témában: egészen furcsa volt ma a próbavezetésem a focussal (1.6 TDCI) Nem igazán volt egyértelmű, hogy mikor melyik fokozat lenne ideális. :-) Már több mint 15 éve nem vezettem dízel autót. Utoljára a tanuló autóm volt dízel. emlékszem az tényleg könnyedén indult gázadás nélkül, valahogy azonnal rendelkezésre állt az erő, mint azt írta itt valaki korábban. A focusnál meg hiányzott ez most. + Viszonylag hosszú úton járt a gázpedál is, ezért az is furcsa volt, hogy az első tartományban nem nagyon reagált a kocsi a gázra, utána egyszer csak nagyon húzott. Azért túlságosan nem mertem pörgetni, nem tudom meddig egészséges. Összessségében nem tűnt ám soknak egyáltalán a 109 LE...

Nekem az is új volt, hogy indításkor már nem kell várni valami sárga lámpára, hogy kialudjon... :DDD (fűtőszál?)

[ Szerkesztve ]

(#49600) bitpork válasza máyköl (#49595) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A Seicento és a Bravo kivételével gyk bármelyik óccsó és igénytelen. Gyk jó választás.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.