Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) #10726912 válasza mokus1 (#78998) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nézd meg a biztosítékokat. S az is lehet, hogy a gyújtás kapcsolóddal van gond...fújd be kontak spray-el. . Indításkor erősen nyomd be a gyújtás kapcsolóba a kulcsot és forgasd meg benne többször is. Emellett lehet tiltás is...(nem tudom, milyen kocsid van). A következő művelet az önindító óvatos ütögetése egészen a a határozott két három püfölésig... :))
Ha mindezek nem segítenek, jöhet egy auto villamosságis. Mindezekkel akár egy kicsit hozzá értőbb szomszéd is elboldogul...vagy rokon.
bitpork: Multi méterrel akarsz önindítót ."püfölni"? :DDD Pardon... :B

[ Szerkesztve ]

(#79002) bitpork válasza #10726912 (#79001) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A kötekedés ellenére jól leírtad h nem csak az önindító van terítéken, hiszen arról még nem volt szó h van -e gyújtás meg egyéb :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79003) mokus1 válasza bitpork (#79000) üzenetére


mokus1
addikt

Nincsen sajnos :(
Sajnos ismeretségbe sincs, pedig tényleg egyszerű lenne 5 perc alatt kimérni mi van.

Volvo v40 1,6-os. próbálgattam a kulcsot mozgatni, biztosítók OK néztem, majd megpróbálom az ütögetést.
Illetve ha hazaértem a pótkulcsot hátha...

[ Szerkesztve ]

(#79004) mokus1 válasza bitpork (#79002) üzenetére


mokus1
addikt

Sarut is néztem az is jó.
Akku is jó, minden fogyasztó működik. Illetve gyújtás is van felgyullad minden ahogy szokott majd elalszik utána indítás és nem történik semmi.

Tiger: Nem tudom hol van az önindító de megnézem azt is.

[ Szerkesztve ]

(#79005) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha Mazda 5, akkor 1.8 I MZR (85kW, 115LE), vagy megér 1400 EUR felárat a 2. I MZR DISI (110kW, 150LE)? Mindkettő hatos váltóval, utóbbinak papíron a fogyasztása (9,3/6,0/7,2 vs 9,0/5,7/6,9), és a károsanyag-kibocsátása (168 vs 159 g/km) is kisebb. Egyáltalán szól valami ezek ellen a motorok ellen? Az 1,8-ast próbáltam, érzésre mintha jobban ment volna, mint a G Astrám (1,6, 105 LE), kb 10%-kal kevesebb km volt a használt példányban, amit kipróbáltunk, mint a miénkben. Sajnos 2,0-s pillanatnyilag nem volt elérhető.

Másik opció még mindig az Octavia az 1,4 TSI-vel, ami jól hangzik ugyan, de kicsit tartok a kis lökettérfogatú turbós motortól, akármilyen jókat lehet találni róla.

Szóval a sima szívó benzines játszik a turbós benzines ellen, ráadásul kombi a hétüléses egyterű ellen, utóbbi előnyeit ellensúlyozza a magasabb fogyasztás, viszont egy teljesen más világ, amitől egyelőre teljesen le vagyunk nyűgözve.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79006) neduddki válasza parandroid (#79005) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ahogy allat modon kozlekecc aszondom 1,8is oleg, ha nem vennem szamitasba az a par tmepos otopajja km-etami haza vezet, igy asztan aszondommegis csak a 2l.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79007) agoka07


agoka07
senior tag

Üdv.
Erősen rákattantam a Mercedes 190D-re és a BMW 518i-re. Ki is néztem egy-egy darabot amire nem ártana beruházni. Mik a véleményeitek róluk? BMW, Mercedes.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#79008) !Overdose! válasza agoka07 (#79007) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az 518i alulmotorizált, a 190-es jó lehet, de nálunk ennyiért egyikből sem kapni jót. Nem tudom kint mi a helyzet, de nagyon alaposan nézd át őket!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#79009) szőröscica


szőröscica
addikt

Mai legszánalmasabb autóstárs: Porsche Cayenne - Sunny márkájú gumikon. :W :DDD

(#79010) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

most csomagoltma ki magam egy xedos9bul, hogy ez is ennyire szuk...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79011) -v- válasza neduddki (#79010) üzenetére


-v-
addikt

A x9?? Nekem elég nagynak tűnik, bár még nem ültem benne ...

[ Szerkesztve ]

(#79012) mokus1 válasza bitpork (#79002) üzenetére


mokus1
addikt

Már szinte 100% hogy önindító hibám van azt megcsináltatom.
A relé kattan egyet de utána semmi. Valószínűleg ha lehet felújíttatom.
Mivel múltkor meghúzták még egy az ügy, ha fizet a biztosító lefényeztetem a hibás elemeket.
Viszont utána eladom. 500-550 körül szeretnék kapni érte. Reális? ( volvo v40 1999, 1,6 benzin+lpg full extra)

1000000 Ft-ig + átírás, szerviz mit mondotok?
Most már nem megyek sokat, így egy erősebb benzines kocsira gondoltam. Már erősen körvonalazódott bennem mit szeretnék, kíváncsi vagyok Ti mit mondtok.

[ Szerkesztve ]

(#79013) #10726912 válasza bitpork (#79002) üzenetére


#10726912
törölt tag

Dehogy kötekedés, csak vicc volt :) :B

(#79014) bitpork válasza agoka07 (#79007) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

190D szvsz. Kár hogy piros, de ha jó akkor örök darab.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79015) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

5000-6300-g 240ló ;]

több drón kell ;P

(#79016) TaaT


TaaT
veterán

Ma nem lesz ótós kép, csak ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#79017) hobizoli válasza TaaT (#79016) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Adja :Y :R :C :DDD

több drón kell ;P

(#79018) MunezXBK válasza TaaT (#79016) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ilyen anyám lenne, még mindig szopiznék. :D

(#79019) jozefgucci1 válasza TaaT (#79016) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Ilyen jöhet minden nap ! Elviselnék belőle párat a gépházban :)

Amúgy urak mi az oka annak , hogya Citroen C5 ilyen "olcsó " 2010-11-es kiadás és 2,5 millió ? Jól felszereltek és tetszetős gépek . Eddig mazda6 és volvo volt képben de most egy pillanatra elgondolkodtam .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#79020) deicide válasza TaaT (#79016) üzenetére


deicide
veterán

Vállalható, gumi nélkül is. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#79021) Kornel


Kornel
veterán

létezik, hogy mogyoródi úti lukoilnál E10-et árulnak 95-ösként?
már fizettem is, amikor ránéztem a kútoszlopra, és rá volt ragasztva egy kis fehér matrica, amin az állt, hogy E10. néztem a blokkot is, nem szerepelt rajta semmi se.
kenhetem a hajamra, hogy olcsó volt, ha többet eszik belőle :DD

(#79022) Dany007 válasza MunezXBK (#79018) üzenetére


Dany007
veterán

Vagy fordítva! ;]

(#79023) bitpork válasza jozefgucci1 (#79019) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mert még mindig vannak olyan betegségei amiket a jó külső dizájn és az amúgy jó műszaki tartalom nem tud feledtetni. (szíjtárca, beázó hátsó lámpa, meg hasonlók)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79024) hdman válasza -v- (#79011) üzenetére


hdman
őstag

Dobj már egy képet a nyári papucsokról :) Hadd csorogjon a nyálam... április 15 :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#79025) neduddki válasza Kornel (#79021) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mar egy ifde ott a amtrinya

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79026) hdman válasza hobizoli (#79015) üzenetére


hdman
őstag

Széép :) Ez a Tied? 1,4T (?) mociból jó eredmény :)

Mondjuk a nyomatékom nekem is ennyi :D

Sopron city :)

(#79027) jozefgucci1 válasza bitpork (#79023) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Hát köszi Gondoltam , hogy van valami buktató a dologban . Nameg néztem hahun , hogy a 76 db járműből csak kettő a benzines .

Akkor marad a volvo és a Mazda de eddig nem láttam olyat ami megfogott volna .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#79028) Kornel válasza neduddki (#79025) üzenetére


Kornel
veterán

akkor utolsó tankolásom volt a lukoilnál :(

(#79029) neduddki válasza Kornel (#79028) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

most komojjan mivel a luiol nem nagykeres, azert aszt vajon kiotl serzi be?
udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79030) -v- válasza hdman (#79024) üzenetére


-v-
addikt

(#79031) hobizoli válasza hdman (#79026) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem, az enyem kalyhaezust szinu

több drón kell ;P

(#79032) Dluinet


Dluinet
nagyúr

lassan több a fóka, mint az eszkimó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#79033) bitpork válasza jozefgucci1 (#79027) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Vááárj! A 2 literes hdi-jük nagyon jó! Néha adagoló problémás de állítólag picipénzből javítható.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79034) Kornel válasza neduddki (#79029) üzenetére


Kornel
veterán

ok, tehát minden magyar (mol-os) üzemanyag már E10-es?
arról volt szó, hogy csak majd.
szóval akkor MM100-at kell tankolni, ha nem min. 10% etanollal akar valaki járni? :U

(#79035) jozefgucci1 válasza bitpork (#79033) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Még tavaj elraktam 3,5 milliót kocsi vásárlásra , hogy majd most tavasszal akkor belevágok . ezen a téren könnyű elbizonytalanítani . :DDD A diesel motorokhoz értek de úgy átalánosságban a kocsikhoz nem :O Legalább 5 évre terveznék C5-Mazda 6 Volvo -S60 nagyságú kocsit . Ezért is bújom még meló helyett közben is a fórumot a netet hátha látok valami jót és tanulok valami okosat .

Ha ajánlható a Citroen akkor szétnéznék itt kinn mert Franciaországban kedvezően lehet ezeket venni . Van egy Magyar srác párizsban aki csak helyi csodák forgalmazásával foglalkozik viszonylag jó áron . Több kolegám is így csinál egy kis mellékest , hogy visz haza mindíg egy kocsit .

[ Szerkesztve ]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#79036) runner 125 válasza -v- (#79030) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép vas, és a felnik is ízlésesek. Grat.

jozefgucci1

3,5-ért S60-ból már abszolút a felső kategóriából válogathatsz.

Ha, a méret az elsődlegs szempont, akkor itt két dolgot tudok megjegyezni (amiről persze szinte minden korai teszt beszámolt). Hátsó lábtér szűk, csomagétnyílás az átlagnál keskenyebb, a többi ok.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79037) hobizoli válasza Kornel (#79034) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem lesz tole semmi bajod, ha nem tudnad, vigan tankolnad mit sem sejtve sot, evek ota volt benne 5%... es tortent vmi?

az ECU lambdara kikorrigalja a AFR-t jora reszterhelesen, padlogazon meg amugy sincs lambda korrigalas gyarilag sem

több drón kell ;P

(#79038) Typhoon47 válasza jozefgucci1 (#79019) üzenetére


Typhoon47
őstag

A presztizs hiánya. Egyébként semmi, megnéztem 3db-ot itthon (max 30k km, 2.0-2.2 exc). Egy futottabbat is megnéztem (160k km). Mind nagyon jó volt.. remek autók, csak ajánlani tudom. A 2.0 ford dízel meg cudar jól fogyaszt és a példa értékű zajszigeteléstől még azt is nehéz meghallani, hogy dízel hajtja nemhogy 4 hengeres csettegő..stbstb.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#79039) hdman válasza -v- (#79030) üzenetére


hdman
őstag

Szép! :C

Felni miről van? Mondeo?

Sopron city :)

(#79040) bitpork válasza jozefgucci1 (#79035) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

(#79041) -v- válasza hdman (#79039) üzenetére


-v-
addikt

Nem, ez a gyári felni

(#79036) runner 125 : kösz :)

[ Szerkesztve ]

(#79042) jozefgucci1 válasza runner 125 (#79036) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszi az infót , tudom neked S60 van még anno írtad ! Csakis kézi váltós 2.5 dieselt néztem belőle egyik kollégámnak is van és elégedett vele már lassan két éve .

Typhon47 .: Engem nagyon nem érdekel ki mit gondol miben ülök a lényeg elsősorban a biztonság,megbízhatóság és persze a kényelem . C5 -ben még nem ültem ,de ki fogom próbálni . Itt a franciáknál elég sok van az utakon nem lehet annyira rossz !

Bitpork .: Ezt néztem én is , hogy papíron nagyon rendben van és a felszereltsége pazar. A belső engem nagyon megfogott .

[ Szerkesztve ]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#79043) Typhoon47 válasza bitpork (#79040) üzenetére


Typhoon47
őstag

A jó öreg manuális üléses exclusive-ak... vicc. Ráadásul extra szopás, mert ugye a kormányt nem rakja fel, meg az ülést nem húzza ki be-ki szállásnál és mivel mélyen ülsz, minden egyes kiszállás-beülés egy komoly tornagyakorlat.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#79044) bitpork válasza Typhoon47 (#79043) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na jó de
1- nem mindenkit áldott meg a sors 197 cm-rel
2- Domiban sincs elektronyos ülés, mégis túlélem
3- azért a ki-beszállást segítő opció még a német prémium szegmensben is igencsak felárasak

Én is örülnék ha lenne ülésmemóriám meg miegymás, de megvagyok nélküle is :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79045) Typhoon47 válasza bitpork (#79044) üzenetére


Typhoon47
őstag

1- igaz, magamból indultam ki
2- viszont most ezt most nem értem, tempomat hiánya még csakcsak(lehet pótolni), na de manuálisan toszogatni az ülést egy A6 allroadban :F
3- a citrony szériában adta ezt az opciót a C5-ben az e-ülés csomaghoz, meg egyébként is sokkal jobban szórják az extrákat mint a vw.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#79046) boogie84


boogie84
veterán

Autós fejegységet honnan érdemes rendelni? Ezt néztem ki, de itt is csak rendelésre kapható. JVC KD-SD80BT USB/SD autóhifi fejegység

SDHC és/vagy előlapi USB, cd váltó kezelése a követelmény. :B

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#79047) bitpork válasza Typhoon47 (#79045) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

No igen, valóban kifogásolható, az alul extrázottsága Dominak. De egy rakat Németet is néztem amiben kattra megegyezett a felszereltség az enyémmel, uh vagy baromi sok a hülye ember, vagy ez egy kedvező árú felszereltség volt :D Nem mellesleg én ha egyszer béállítottam magamhoz, többé hozzá nem nyúlok :B
Én is elektronyos üléssel kerestem, de nem annyira gyakori mint gondolná az ember. Allroad, A6 mind1, még Q7ben is elég sok amiben nem elektromos a szék :U Amikor ezt itt a fórumon megemlítettem akkor mindenki leoltott h a Jürgen tudja mit vett, pont jó hogy nincs benne :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79048) neduddki válasza jozefgucci1 (#79035) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ennyi pizi egy bezones accord-avensos parost 10-20 evere trervez az ember:- )))
dizlek benne vannak, de en maradnek benzines fronton R20as es a 2ZR is tud nagyon epoeszuen fogaysztani, es leginkabb kombiba neveznek be

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#79049) -v- válasza bitpork (#79047) üzenetére


-v-
addikt

Elektronyos ülés csak a memória miatt jó, ha többen is vezetik az autót akkor marha praktikus nem kell állítgatni csak egy gombnyomás ... ha csak egyedül vezeti az ember akkor olyan mindegy hogy az elején egyszer gombbal vagy tekergetve állítja be :U

(#79050) jozefgucci1 válasza neduddki (#79048) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Na igen Toyota is ott van még hisz most is az áll a ház előtt ,de már 10 éve és ugyan az a belső . A kárpit színe kicsit tér el és a műszerfal szintúgy az Accord-ot sikerült vezetnem párszor és nekem szűknek tűnt ! Amúgy az ész érvek azt diktálnák , hogy benzines kombi 1.8-2.0-ás mert évente úgy 15-20 ezer szalad bele a kocsiba . Köszi mindenkinek a segítséget ezért szeretem a háttérből bújni mert pörög és nem elfogult . Jah tényleg Megant- nem ajánlott még senki ? ! :Y

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.