Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#194001) sagesz93 válasza akooos (#193999) üzenetére


sagesz93
addikt

vegyél valami olcsó alfát(147 / 156), azokban van tűz ha még van egy kis lehelet a motorjában.. főleg a dízelek, azokat nehéz lerúgni. Erre szakosodott bontókban szarásig potom pénzekért az alkatrészek ezekhez is, de tény a VAG csoportnál is van még egy szorzó ezen, annyival több van belőlük. Esetleg valami gömbölyű A3 is kijöhet de azért ezek tényleg elég lerúgott kocsik lesznek

[ Szerkesztve ]

(#194002) Tothg86 válasza szabonagyur (#193998) üzenetére


Tothg86
tag

Köszönöm a tippet, azt hiszem elengedem..
Keresgélek és gyűjtök még pénzt :)

(#194003) dj79 válasza akooos (#193999) üzenetére


dj79
senior tag

Vegyél egy 110 lovas benzines xsarát vagy peugeot 206-ot, ezek könnyen eladhatóak fél év múlva.
Vagy valami 2.0hdi/1.9jtd motoros csodát.

[ Szerkesztve ]

(#194004) nexus6


nexus6
aktív tag

sega, próbálom tömöríteni a kérdésemet... :) autó kellene
régen volt fabiánk, amit a válás miatt eladott az ex, annál 5 literrel és majdnem nulla javítási (csak karbantartási) költséggel jártam. amióta hétvégén mennem kell pénteken és vasárnap 50 km-t mennem akkor béreltem itt az ismerőstől autót. most már ott tartok hogy talán jobban járnék egy kis használttal. most is fusion, jazz, fabia, mazda 2 vonalon keresgetek. viszont felmerült bennem hogy talán jobb lenne egy elektromos e-up pl. nagyon ritkán megyek szombathelyre pestről, illetve hétköznap (home office) inkább magam bkv. nem találtam eddig olyan oldalt ahol össze lehetne hasonlítani vagy kiszámolni egy benzines és elektromos közti költségkülönbséget. most is mint mindig legalább 5-8 évre gondolok, nem cserélgetem évente a cuccaimat

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#194005) zsoltip


zsoltip
őstag

Na, ismét konzultációt folytattam, de ismét elbizonytalanodtam. :))
Ahány ember, annyi féle vélemény.

Jelenleg erre a kritériumlistára szürve:
- Peugeot 308 SW
- Peugeot 508 és SW
- Citroen C5
- Citroen DS5

ami kijön, mint remek fogyasztású, és sázmomra árban lévő autó.

Ezen 4 modell közül melyiket mondanátok?
Igen, elmozdutam az automata váltó irányába... :B

(#194006) nexus6 válasza nexus6 (#194004) üzenetére


nexus6
aktív tag

és még az jutott eszembe, hogy az utazásoknál legtöbbször ketten mennénk, a csomagtartó is elhanyagolható, illetve még a suzukikat is néztem. a tesóm mindig kinevetett a liana tetszés miatt (sajnos nekem fontosabb a megbízhatóság és fogyasztás mint a szépség), persze szívesebben vennék egy subaru impreza sportwagont vagy egy audi a2-t.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#194007) slett27 válasza pècsimunkás (#193973) üzenetére


slett27
addikt

Itt a környéken nincs. De látom hogy alapból drága az autó 2016-os 3.8M körül mennek. :Y
Mitől ilyen drága ez ? Külföldi ? Vám ? Or what ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#194008) Qru válasza slett27 (#194007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A megbízhatóság nimbusza. Nézd meg a Hondák mennyiért mennek, aztán nézz meg ugyanolyan kaliberű francia autót mennyiért megy.

#nincsbennetarcsi

(#194009) Lacko32


Lacko32
tag

Beletúrtam magam az autópiac legmélyebb bugyraiba, és megakadt a szemem a Kia Carens 2.0 benzin verzión. 2017-es évjárat, egy van fent hahun. Mennyire elterjedt nálunk ez a tyúkól ezzel a blokkal, illetve ez is közvetlen befecskendezéses mint 1.6-os társa?

[ Szerkesztve ]

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#194010) ngaba válasza Qru (#194008) üzenetére


ngaba
aktív tag

Az a vicc, hogy újonnan is a 4 millió körül volt:
http://dunaauto.hu/pdf/mitsubishi/lancer-sportsedan_arlista.pdf

OK, motor, felszereltség, infláció, meg minden, de ez akkor is vicc.

Bár azon jobban "kiakadtam", amit tegnap este linkelt a kolléga:
Egy 12 éves Lancerért 2,5 milliót elkérni...
Nem egy középkategóriás autó, és még alsóközépből is a budget kategória volt inkább.

[ Szerkesztve ]

(#194011) dj79 válasza ngaba (#194010) üzenetére


dj79
senior tag

Egy swift gs 2007-ben is 3m alatt volt akciós áron metállal, most egy GLX meg 5m.
Most mennyi is egy felszerelt alsóközepes autó?

[ Szerkesztve ]

(#194012) Richard! válasza dj79 (#194011) üzenetére


Richard!
addikt

A 10-et verdesi...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#194013) Qru válasza ngaba (#194010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden ilyen megbízható(nak vélt) japó autó ár magasan van ha megnézed. Mondhattam volna a Subarukat is példának, azok is brutál árakon mennek. De nem ez a durva, hanem hogy meg is veszik őket ennyiért. Akkor meg hülyék lennének olcsóbban adni...

#nincsbennetarcsi

(#194014) [CS]Blade2 válasza slett27 (#194007) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én is néztem Lancer-t itt a környéken, de hamar letettem róla. Szerintem elég elavult a bele, sokat is fogyaszt. Amit linkeltél aszem annak 10 liter felett van a katalógusadat városba. Kívül a korához képest és ma is jól néz ki szerintem, de én úgy állapítottam meg a magam szempontjait, hogy én fogom vezetni, és a belsőjét fogom nézni, látni 95%-ban.
Ez mellé rájön a megyei extra 150-300K felár, és egy adag japánautó felár, amit szerintem még mindig érdemes lenne nekem kifizetni, de az tény, hogy tetemes.
Annó nekem ezekből egyébként az sedan EVO verziók tetszettek. 6,5-től már van is öreg belőle. 13-ért már egész jó. :DDD

(#194015) Kickass válasza ngaba (#194010) üzenetére


Kickass
őstag

Sok okos veszi a 10-12 éves japán autót 3-4 milliókért, mintha azokhoz ingyen lenne az önindító, generátor, futómű alkatrészek meg a többi. Hamarabb hoznék ki egy Tipot újonnan 5 év garival, jó az nem olyan fancy mint a 12 éves Accord meg a műanyag taperoló fétisesek is élcelődnek rajta, de hát ha valakinek ez számít.

(#194016) Lacko32 válasza Kickass (#194015) üzenetére


Lacko32
tag

Erős kijelentés ez. Mindenesetre a 3-4 misis Accord pont az a kategória, ami ha időben a legjobbat megkapta, az mai napig "költségmentes". Értsd, kopó dolgokat minden autón kell cserélni. De mint Accord tulajként kijelenthetem, hogy az elmúlt 90ezer km alatt a legnagyobb kiadásom egy kupplung csere volt. Na bumm, milyen pupák vagyok a japán sz**ommal :W

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#194017) [CS]Blade2 válasza Kickass (#194015) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ezen az elven nézegetem az új autókat, amiket meg tudnék venni:

Ez az i20 2021-es alap felszereltség 4.000.000-ért.

Ha jól veszem ki a táblából akkor ebbe egyáltalán nincs klíma, nincs benne rádió, még egy kazettás magnó sem, és hangszolókból sincs benne egy darab sem.

Ilyen ajánlatokkal azért nehéz. :DDD

(#194018) Kickass válasza Lacko32 (#194016) üzenetére


Kickass
őstag

Megszólalt belőled a japantulaj és nem is értetted. Térjünk erre vissza 5 év múlva mikor az az Accord közelebb lesz a húszhoz mint a tízhez, szemben bármilyen új autóval ami akkor lesz 5.

[CS]Blade2: a vételár nem ugyanannyi lesz de ha választanom kellene egy 3.5-4M közötti 10-12 éves Accord (ami akkor se volt se nem innovatív se nem űrtechnika) vagy egy új T-jet Tipo (amíg lehet kapni) közül ami most kicsivel 5 felett van, vagy akár a Vitara/S-cross párosból szintén 5 felett akkor nagyon nem az Accordot választanám, vagy bármivel behelyettesíthető a mostanában túlhypeolt japán/koreai vonalról.

(#194019) dj79 válasza [CS]Blade2 (#194017) üzenetére


dj79
senior tag

Nemá :D
Akkor nézegess daciat ;] :DDD . Én múlt héten néztem a s-cross/vitara párost, gl+, automata, metálfény 6.670.000 + forgalomba helyezés sarca, glx még drágább. Azért ez már viccnek is erős.

Kickass: pont ezt a gondolatmenetet vittem végig az elmúlt napokban, az előző bekezdésben taglaltak miatt nem is gondolkozom már új autóban.

[ Szerkesztve ]

(#194020) molnarpeter válasza Lacko32 (#194009) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Koreai autós topikba nézz be esetleg, hátha ismerik a motort :R

(#194021) Lacko32 válasza Kickass (#194018) üzenetére


Lacko32
tag

Az enyém pontosan közelebb van mint a húszhoz, mint a tízhez. És? Nem "japántulaj" szólalt meg belőlem, csak elég rossz példával rukkoltál elő. Mindenesetre a céges, lízinggel sok mindent ki lehet próbálni, javaslom ülj be egy CRV-be, sajna a legújabb Accord nem érkezett Európába. A Tipo mint olyan, egy alsó-középkategória annyiért. És ha választani kéne a tapasztalatok alapján, akkor inkább egy 10 éves Honda 4 millióért, mint egy mai kor vívmányainak megfelelni vágyó műanyag belsős konzervdoboz.

De elfogadom a véleményed. Csak nem osztom. Ennyi :)

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#194022) molnarpeter válasza nexus6 (#194004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

TCL szinten még mindig jobban jársz egy 1.9 SDI Polo/Ibiza párszázas ajánlattal, még úgy is, ha az 5-8 év végére nullára írod le. Egy autós háztartásba és plug-in hibridet néznék, ha elég a hatótáv a jellemző utakra - facebookon Ampera klubban találsz is valószínű excelt a költség összehasonlításhoz. Részemről minél olcsóbb az autó, annál kisebb lesz a költség a végén :R

(#194023) BigBlackDog válasza Kickass (#194015) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Örülni kell, hogy ők sokan vannak és senki nem tudja az igazat; régi franciát kell venni. Az olcsó volt újonnan is, használtan meg aztán végképp. Régen én is úgy gondoltam, hogy ez csak városi legenda, de mióta megvan a Thalia, nekem is megváltozott az életem. Kisimultak a ráncaim, nem kell nézegetni az olajszintet, a vízszintet, a kopogós műanyag meg pont olyan, mintha új lenne. A fogyi pedig fergeteges, 6.94 l/100 km ebben a hideg időben elővárosi-városi ingázással. ;]

[ Szerkesztve ]

(#194024) akooos válasza sagesz93 (#194001) üzenetére


akooos
veterán

Köszi a tippeket (mindenkinek is), a 147-es Alfa régen is piszkálta a fantáziámat, nem tűnik rossznak az 1.6-os benzinmotor sem, vannak nagyon sok km-t megtettek is.

206-os Peugeot-t is néztem, de az lehet picit picike, a CC abból vagány még ennyi idősen is, de plusz 1 hibalehetőség.

Xsara is jó tipp, csak ne lenne ennyire csúnya szegény :) De ez sokadrangú feltétel csak.

Bérlésen is gondolkodtam, de ha sikerülne egy viszonylag sok műszakival rendelkező autót venni, amiben max olajat, szűrőket kell cserélni, akkor azt nagyjából árában el lehet adni nyáron (vagy ha esetleg egy jó vételt találok, akkor öcsémre átruháznám).

Nézelődök 147 / PUG / JTD vonalon, köszi mindenkinek :)

(#194025) gaborn1 válasza Kickass (#194015) üzenetére


gaborn1
tag

10-12 éves japán autó 4M? Mi 1,5 éve adtuk el az akkor 5 éves 1.6 benzin Avensisünk 4M-ért, pedig nem volt agyon hajtva, 52E km volt benne.

Mondjuk 1 hétig se volt hirdetve, mire elvitték, ezért van most is Toyota helyette. :D

(#194026) Tothg86 válasza BigBlackDog (#194023) üzenetére


Tothg86
tag

Van benne igaz. Ex asszony Megane-jat sokat nyúztam. Az elektronikán kívül nincs baja, és hatalmas kínálat van belőle, olyan alacsony áron..
Pont ezen tipródom, Coltot szeretném nagyobbra cserélni. Jó a japán, de kis pénzből sokkal nagyobb a franciáknál a kínálat

(#194027) [CS]Blade2 válasza dj79 (#194019) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Hát azzal kezdtem, abban hangszórók vannak, de klíma ott sincs az alap felszereltségbe. Az a vicc, hogy én nem is tervezném eladni és nekem még nem is kellene annyira a klíma, így az alap felszereltség is jó lenne. Viszont a motorja borzasztó. Nekem feltétel a 4 henger és a szívó, szívósorba fecskendezés. 3 feletti árral az sem mondható ár/érték bajnoknak.

Egyébként a i20 2. felszereltség aszem 4,7, színnel meg 4,85. Hiányzik még az az abból az üres felszereltségből.

Azt a 2,5 éves Swift-et kellett volna megvennem a keresésem elején. 3 milláért, utolsó napon már csak 2,8 volt. Most a legolcsóbb egy évvel öregebb 2017-es 3,3-3,5.

[link] Ez van most a közelbe. 2014.feb-i 2,65milla. Ez is extrém ár.

(#194028) slett27 válasza Qru (#194008) üzenetére


slett27
addikt

Értelek. Ez mondjuk igaz. :D

Btw. Megnéztem a 215/45 R18-as gumik mennyiért mennek, ugyanis ilyen felni van a kocsin. Utána szintén rosszul lettem ~60e/db. :DDD Omfg.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#194029) Kickass válasza BigBlackDog (#194023) üzenetére


Kickass
őstag

Viccen kivül akinek tetszik és tudja mit szabad megvenni az sokkal jobban jár a lesajnált franciákkal.

Mondjuk most én is vmi túlárazott japánt keresek, de nem 4 millióért. :D annyiért ha már használt, akkor biztos nem racionális döntést hoznék

(#194030) Qru válasza BigBlackDog (#194023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"nem kell nézegetni az olajszintet, a vízszintet"

Azért én még most is agyérgörcsöt kapok, hogy a 13,5M-s 2019-es Skoda Superb úgy eszi a vizet mintha nem lenne holnap... :(

#nincsbennetarcsi

(#194031) Qru válasza slett27 (#194028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Drága méret és feleslegesen nagy arra a kocsira. Egy 16 vagy 17-es bőven elég és a te használati szokásodhoz egy jobb 4 északos gumi amúgy is elég lenne. Nem kell cserélgetni szezononként, elég 1 szett felni és ebben a mostani bolond időjárásban is partner. Tnap előtt még -7 holnap után meg már +14 fok lesz... :(

#nincsbennetarcsi

(#194032) zsoltip válasza zsoltip (#194005) üzenetére


zsoltip
őstag

Ezekre esetleg vélemény a már eddigiek mellé? :)

(#194033) bandus válasza zsoltip (#194032) üzenetére


bandus
veterán

szerintem az 508 kimagaslik ebből a mezőnyből, ha találsz megfelelő darabot akkor ne gondolkodj. azt meg neked kell eldönteni, hogy 508-ból elég-e a sedan, vagy kell az sw. én is pont ezen gondolkodom épp :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#194034) dj79 válasza zsoltip (#194032) üzenetére


dj79
senior tag

Ds5, a formája miatt, a technikáról nem tudok nyilatkozni sajnos. :)

(#194035) alázógyík válasza [CS]Blade2 (#194027) üzenetére


alázógyík
őstag

Biztosan megvennék egy 7 éves stiftet közel 3 milláért. :DDD

(#194036) dj79 válasza [CS]Blade2 (#194027) üzenetére


dj79
senior tag

Tegyél hozzá és vedd meg inkább ezt :DDD

(#194037) vzsryl válasza dj79 (#194036) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez egy minden tekintetben sokkal komolyabb autó, tehát így nézve simán jobb vétel, mint a stift kicsit olcsóbban. :)
Az már más kérdés, hogy a költségesebb alkatrészekkel bíró dízel autók közül kb. két lépcsővel jobbat kapsz ennyiért.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#194038) zsoltip


zsoltip
őstag

@vzsryl
Az már egy másik árkategóra lenne. :)

A leírt példányokról mit gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#194039) Ricsxx


Ricsxx
tag

Sziasztok!

Csak elméleti szinten felmerült az autónk lecserélése. Jól felszerelt autót szeretnék és ami szimpatikus az a J Astra. Ezeket 1.4T vagy 1.6T motorral bi-xenonnal és állítható combtámaszos üléssel néztem, ezek amiket mindenképpen szeretnék bele(ha van benne Infinity hangrendszer az csak plusz jó). Ezekről a motorokról mi a véleményetek? Én nem találtam róla nagyon negatív dolgot. Összességében az Astra J-ről( a súlyát leszámítva)? Külseje tetszik, a műszerfal elmegy.
Ilyeneket néztem:
[link]
[link] [link]

(#194040) bandus válasza Ricsxx (#194039) üzenetére


bandus
veterán

tökjó ez az oldal, hogy mutatja a kibocsátási adatokat, meg azt is egy szép színes skálán, hogy melyik price rangeben van a kinézett kocsi. tetszik :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#194041) vzsryl válasza Ricsxx (#194039) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A J Astra-ban lévő 1.4T az egyik, ha nem legjobb turbó benzines motor volt a maga idejében (a K-ban már közvetlen befecskendezős sajnos), szóval azt nyugodtan veheted. Az 1.6-osról sokkal kevesebb tapasztalat van, így többek között én sem tudok róla túl sok infót adni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#194042) Lacko32


Lacko32
tag

Sodor az ár. Az 1.8 és 2.0 storyt ismerem, de annál újabb kellene. Citroen...beza.
Ez pedig kifejezetten megtetszett [link]
Érdemesebb elkerülni, vagy van benne potenciál?

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#194043) zsoltip


zsoltip
őstag

Vásárláshoz:
Telefonra (Android) letölthető bluetooth interfészen kommunikáló diagnosztika appot tudnátok ajánlani a Peugeot 308 SW-hez?

Vagy akár laptopra telepíthetőt? Akár kábeleset is...

[ Szerkesztve ]

(#194044) Gombinyó válasza Lacko32 (#194042) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ez nem a hírhedt prince motor? :D

(#194045) ngaba válasza Gombinyó (#194044) üzenetére


ngaba
aktív tag

De, kerülendő.

Azt talán valami PSA-motor mágus tudná megmondani, hogy még 2014-ben is problémás volt-e ez a motor...

(#194046) Lacko32 válasza Gombinyó (#194044) üzenetére


Lacko32
tag

Ez mit takar? Minden ami nem japán azokhoz fogalmam nincs :DDD

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#194047) ngaba válasza Lacko32 (#194046) üzenetére


ngaba
aktív tag

(#194048) Lacko32 válasza ngaba (#194047) üzenetére


Lacko32
tag

Köszönöm! :R

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#194049) slett27


slett27
addikt

Srácok ! Ma elmentünk asszonnyal autót nézni, próbálni. Megvolt a Mitsu 1.8 143LE benzin. Nem voltam elájulva. A Fiat Bravo 1.4 90LE-s autóm is megy így 130-ig. :Y A másik hogy olyan volt mikor becsuktam az ajtót mint egy Swift 2-es. Jesszus ez az anyag használat, hátul akkora volt a motorzaj hogy nem hallotta párom mi megy a rádióban pedig azért hangos volt. Kívülről hatásos, de belül és maga az egész....pfff megbízható lehet ezt aláírom de ezért én pénzt nem adok. :D

A másik egy Opel Insignia 1.8 140LE sima benzines volt. Na ott már éreztem hogy anyagból van a kocsi, kényelmes mintha egy űrhajóban ülnék. Menni ment de ettől sem voltam elájulva gondolom van dolga a 140LE-nek az 1.5 tonnához és kell is bőven. Én valahogy így képzelek el egy autót.

[link] Ő volt az és lehet hogy ez is választás.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#194050) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek egy Opel Astra G vagy egy Suzuki Swift (a 2005-től 2010-ig gyártott féle) a megbízhatóbb, problémamentesebb, olcsóbban üzemeltethető autó? Szóval a kettő közül melyikkel esélyesebb hogy nyugodtabb lesz vele az élet, és nem jönnek elő sorozatban a hibák?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.