Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76501) ubyegon2 válasza csemberlen (#76499) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& (#76498) runner 125

Köszi a tippet, hogy lassú-e? Jótól kérdezed! Gondolom bútorlapba elég lesz, amiatt kell ez a fúrós adapter, mert excenteres.

Ez a tokmány adapter is jónak néz ki, de nem láttam sehol ilyet.

(#76496) Met Amit linkeltél, elég közel van ide, majd elballagok és megkérdezem, de gondolom jó bele. Ha már létezik ilyen adapter, csak árulnak hozzá fúrószárat is. Ha nem, akkor visszaküldöm, netes rendelés volt.

(#76502) runner 125 válasza ubyegon2 (#76501) üzenetére


runner 125
nagyúr

Itt van, ráadásul gyári Bosch termék ez is. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#76503) ubyegon2 válasza runner 125 (#76502) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszönöm, erre sem találtam rá. :) Megnézem milyen ez az excenteres, viszont ez elég masszívnak néz ki, a biztonság kedvéért lehet, hogy veszek egy ilyet is hozzá.

(#76504) Met válasza gerisz23 (#76500) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor felszeded és ha párnafák alkalmasak hogy osb-t csavarozz hozzájuk akkor az megoldás lehet.
Viszont a szú miatt a párnafákat kezelném valamivel, ha van alkalmas szer.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76505) macilaci78 válasza gerisz23 (#76500) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor a töltőanyag is fertőzött lehet, van benne rovar. Rendbe kell tenni.
Ha betonozni nem akarsz, akkor marad az OSB, párafékező fólia, alátétfólia, laminált padló. Hogy az OSB alá mit raksz, arról megoszlanak a vélemények. Én a párnafás-vakpadlós rendszert favorizálom szintezve, csavarozva, ragasztva. Más azt mondja, hogy elég akár homokkal/parafával/szemes takarmánnyal is szintezni, síkot képezni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76506) gerisz23 válasza Met (#76504) üzenetére


gerisz23
őstag

Úgy néz ki lebetonozzuk inkább.Homokra párazáró fólia,felhúzva a fal szélére laminált szintje fölé,5cm lépésálló hungarocell,6cm beton,laminálthoz való habszivacs majd laminált.Jó lesz ez így?Vagy melegítsel le kátránypapírt az elején?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76507) macilaci78 válasza gerisz23 (#76506) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó ez...

laminált
alátét
párazáró fólia
aljzatkiegyenlítő szükség szerint
tapadóhíd/alapozó (mindenképp érdemes)
beton
fólia
lépésálló szigetelés
fólia

Arra figyelj, hogy a lamináltak garanciája úgy él, hogy a beton nedvességtartalma max 2% CM lehet, ami piszok alacsony érték, hónapok alatt se biztos, hogy a beton ezt eléri önmagtól. A tapasztalat azt mutatja, hogy egy vastag párazáró fóliával 3,5% CM-ig nincs probléma, de ha mégis, az kívül esik a garancia hatályán.

És ugye a beton felfelé felfelé szárad. Azért kell alá a fólia, hogy a betonból a víz ne menjen ki idő előtt, kell a beton kötéséhez, minőségéhez.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76508) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#76501) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Arra nincs adat valahol, hogy ennek a csavarbehajtónak a fejrésze 5cm-nél szélesebb-e? A fába fúrandó luk 2,5cm-re van a hátlaptól, így ha 5 cm szélességnél nem nagyobb a gép feje, nem is kéne excenteres adapter.

(#76509) Chaser válasza gerisz23 (#76500) üzenetére


Chaser
titán

örülj neki, legalább nem kohósalak:) abban nem volt szú fa anyagoknál, csak pókok ((( : ha homok egyszerű dolgod van, tetejére cementes víz, az majd képez egy szép kérget, erre egy minimális aljzat kiegyenlítő
ha társasház nem hungarocel, hanem lépésálló hanggátló gyapot
többi oké
nekem a baumit esztrich nagyon bevált, lehet a ráírt értékkel dolgozni, 4cm már oké
egyik szaki azt mondta nem kell locsolni meg fóliázni, én azért első nap bevizeztem, letakartam, fürdőben már nem, amilyen keményre meg masszívra kötött azt már sztem nem lehet fokozni, erre megint egy vékony pár mm-es kiegyenlítő, de ha szépen lehúzzák kihagyható, felületét alapozóval lekened és akkor már nem fog porolni sem
azzal kalkulálj, hőmérséklettől függően kb 1 hónap a teljes száradási idő, amennyiben nem nedvszívó aljzatra kerül, és esetedben nem, csak felfelé tud száradni, idő előtti lezárás és burkolás azt eredményezheti, hogy a kiszálló pára felnyomja a burkolatot
dilatációs csíkot nem említette senki, én nem spórolnám ki
homokba meg keverhetsz valami por alakú mészkloridot, az majd rendbe rakja a rovarok életét

szerk: ha társasház semmiképp nem erőltetnék 6cm betont a tömeg miatt sem, és teljesen szükségtelen, tegyél bele térhálót, ha nagyon profira akarod nem a szigetelésre, hanem beton közepére, azt kicsit mókásabb megoldani
ha szintemelés szükséges akkor vastagabb szigetelés alá, ha nincs 6cm készen, 2x3cm is ugyanúgy jó, lapolva
- társasháznál ebben a felállásban 3cm rockwool nd-t raknék alulra, fölé 3cm rockwool xd-t -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76510) gerisz23 válasza Chaser (#76509) üzenetére


gerisz23
őstag

Családi ház,párom akar minden áron betonozni.Én tudom hogy meggyorsítaná a dolgot egy álpadlós megoldás
Amúgy kőszi a tippeket mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76511) eszmilan válasza ctrlaltdel13 (#76487) üzenetére


eszmilan
tag

Ezen mi a vicc neked? Ezt kérted.

[ Szerkesztve ]

(#76512) Chaser válasza gerisz23 (#76510) üzenetére


Chaser
titán

megértem, az a legjobb megoldás, de 6cm ott sem kell belőle, ha később padló fűtés kellene 4cm-re csak rádobál, aljzakiegyenlítővel 1,5-2cm vastagságban leönt és letudva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76513) gerisz23 válasza Chaser (#76512) üzenetére


gerisz23
őstag

Meglátom bontásnál hány cm kell betonból,1-2cm kicsit kevésnek tűnik

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76514) ecaddsell válasza Mate (#76486) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nézd meg ezt a fogót is, kb. annyiba kerül mint amit linkeltél de vsz. jobb annál.

(#76515) Met válasza Mate (#76486) üzenetére


Met
Topikgazda

Fogóból 3700-ért rendeltem hasonlót kínából.
Hobby célra kellett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76516) dh66e válasza csemberlen (#76499) üzenetére


dh66e
veterán

Dehogynem.Kész gyötrelem lesz azzal fúrni,hacsak nem modellezéshez kell arra kíváló.

(#76517) ALI_G


ALI_G
veterán

Szeretnek az ereszcsatornaba lombfogot rakni, illetve a tetoszerkezet lathato vegen szellozo szalagot.
Csinalt valaki ilyet utolag? Anyagot talaltam, nem vesz az ara, de mivel emeletes a haz, igy megcsinaltatom valakivel, minthogy leessek veletlen :)
Munkadijban mire szamitsak?

(#76518) ubyegon2 válasza dh66e (#76516) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

1,6mm-es bútorlapba kell befúrni az ikea felfogató becsavarozásához. Einhell TE-SD 3,6 lesz az áldozat egyébként, mert ennek megkaptam a szélességét és 5cm alatt van.
Ha a behajtandó csavar cc 4mm széles, akkor az előfúráshoz a 3mm-es fúró megfelelő? Vékonyabbat nem látok hatlapúban.

[ Szerkesztve ]

(#76519) philoxenia válasza dh66e (#76516) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csavarnak előfúrni bútorlapba elég kellene legyen...

ubyegon2 Előfúrni elég lehet, de csavarbehajtáshoz elég gyenge a 3,6-os, gyenge nagyon.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76520) ubyegon2 válasza philoxenia (#76519) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi! Azt mondod, hogy nem tudja majd behajtani még azt a 14mm-es csavart sem? Ez nem túl jó hír, no mindegy, ha nem megy, akkor visszaküldöm. Az a baj, hogy akkus? Valami kis kézi ketyerével csinálta nemrég a kollégám is a többi felszerelést, lehet az 220V-os volt.... :U
Nem sok csavarról van amúgy szó, de igazából ez csavarbehatjó lenne, akkor mihez lehet használni, ha ahhoz sem? Más bútorokat is akarok összerakni még, Ikeás dolgokhoz elég lenne? Ezeknél is sok a csavar.

(#76521) philoxenia válasza ubyegon2 (#76520) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem van egy, szinte ugyanez, anno a Lidl-ben vettem... Fába nagyon gyengén viszi a csavart...
Nagyobb, erősebb kell, de ha nem sok a csavar kézzel is be tudod őket csavarni.
Talán műszerészeknek jó.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76522) macilaci78 válasza ubyegon2 (#76518) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1,6 mm-es laphoz rajzszöget vegyél, ne csavarbehajtót! ;]

Miért is olyan fontos, hogy 5 cm széles legyen a gép? Miért nem jó egy hosszabbítószár hozzá?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76523) ubyegon2 válasza philoxenia (#76521) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& (#76522) macilaci78

Nagyobb, erősebb kell, de ha nem sok a csavar kézzel is be tudod őket csavarni.

Pont az a gond, hogy a faliszekrény felső sarkában kézzel nem nagyon férek hozzá, az ikeás felfogató luka 2,5 cm-re van a hátlaptól, ezért is néztem ilyen vékony testű behajtót. Ha erősebb gép teste is 5cm alatt lenne, akkor vennék nagyobb akksisat.

Miért nem jó egy hosszabbítószár hozzá?

Azzal sem férnék hozzá jobban.

Ha tudtok erősebb gépet, ami 5cm alatti testméretű, az is jó lenne. :) A lényeg, hogy sarokban tudjam használni.

[ Szerkesztve ]

(#76524) szaszyka válasza ubyegon2 (#76523) üzenetére


szaszyka
senior tag

Esetleg egy ilyen adapter nem lehet jó megoldás, ha van már akkus géped? Vagy nincs racsnis bitkészleted? Toldószárral simán lehet 15cm hosszú is, aztán úgy már kényelmesen elfér a kezed is

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76525) macilaci78 válasza szaszyka (#76524) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, ilyen sarokfúró adapterem nekem is van, Lidl-ben vettem valami 2 k-ért. Hatszögletű a szára, amit be kell fogni a fúróba, lehet, az ixo-ba is belemegy. A tokmány meg rendes 1-10 mm-es.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76526) ubyegon2 válasza szaszyka (#76524) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs még akkus gépem, most rendeltem. Nagy fúrógépem van, valami fura befogási móddal, sbs vagy mi.
Ez a sarokfúrós megoldás sem rossz ötlet amúgy, igaz a fúrókalapács igen nehéz, racsnis készletem sincs. Nem vagyok egy ezermester típus, általában számtech szintű szerelésekkel elvagyok max. :)

(#76525) macilaci78

Ha az IXO-ba belemegy, akkor ugyanott vagyok ezzel az Einhell-lel is. ;) Belemegy, de ugyanolyan gyenge marad.

[ Szerkesztve ]

(#76527) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyobb gép és ilyen adapter?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76528) pjen válasza ubyegon2 (#76526) üzenetére


pjen
félisten

Az Ixo nem gyenge, vagy 100 lambéria kapcsot felnyomtam 1töltéssel.20x3 csavarok.

[ Szerkesztve ]

(#76529) szaszyka válasza ubyegon2 (#76526) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nekem ilyen kiosztású szettem van (természetesen nem ez, és ennyiért) zaciban vettem 2500Ft-ért. Csavarhúzószár, racsni, hosszabbító szár legyen benne, és bőven elég otthonra. 15-20cm hosszúra össze lehet toldozgatni, racsnival ugye nem is szemből kell vele szenvedni. Ha más szerszámod nem is nagyon van, azért egy ilyen jól jön otthonra. TV-t ilyennel tudtam felszerelni a fali állványára, mert csak ezzel fértem hozzá.
Philoxenia megoldása sem lehet rossz. Ebay-ről párszáz forintért is rendelhető, ha nem sürgős. Ezt a kis csavarbehajtót megvenni nem biztos, hogy megéri. 4,5Nm nem valami sok.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76530) orion1025 válasza macilaci78 (#76256) üzenetére


orion1025
őstag

Csak ugyebár ebben az esetben fizetek nem kevés összeget azért, amit saját magam is meg tudok csinálni két emberrel. Egyébként sikerült szombaton véglegesítenem az elképzelést, mindent sikerült összehozni úgy, hogy az eredeti elképzelést tudom vele követni, nem leszek hőhidas, illetve beton koszorút kap körbe a ház (beleértve a válaszfalakat is), mindezt a tető leszedésen nélkül, belátható megvalósítási idő alatt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#76531) ubyegon2 válasza philoxenia (#76527) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hű, ilyet még életemben nem láttam, csak víz-gáz csőben. :) Nagyon hasznos valami!

(#76529) szaszyka

Valami kisebb készletem volt anno, de a hegyek mind gyengék, megette őket a csavar, így kivágtam. Pedig valami masszívabb készlet nem ártana. De valami kemény, mert betonba becsavarni nem elég a puha vas. :(

(#76528) pjen

Nem értem, akkor az sem lehetne gyenge, amit én veszek, papíron ugyanazok a teljesítmény adatok. Mindegy most már, megvárom milyen lesz.

(#76532) sketchifun


sketchifun
senior tag

Hölgyeim és uraim. Kedves lakásfelújítól, generelkivitelezők, villanyszerelők, elvtársak, meg úgy mindenki.

A Legrand, Schneider, és a többi, bóvli vackot forgalmazó cég, gyártó elmehet a büdös francba.

Végre, valahára, másfél év után rábeszéltem valakit, hogy Livolo szerelvényeket rakjunk fel.

Mondom, mi az, amit megtudtam róla a mai nap.

A karmos rögzítés idejétmúlt, csak csavarozni lehet.

A csavar minden szerelvényhez tartozék.

Minden, de tényleg minden felszereléssel kapcsolatos feladat megoldható egy blankoló fogóval, és egy PH2-es csavarhúzóval. A csavarokat meg lehet húzni, nem fordul ki a fejéből a csavarhúzó.

Alternatív kapcsoló, kereszt kapcsoló, impulzus relé... Mind el van felejtve.

106-os kapcsoló van, 1 szállal kell őket összekötni, minden kapcsolóhoz ezen kívül kell egy fázis. És a slussz poén, hogy minden kapcsoló kimenete funkcionál.

Ha ezt előre tudom, elég sok munkát, vezetéket megspórol nekem.

Nem mellesleg pedig a végeredmény zseniális. Mindenkinek ajánlom, Budaörsön van bemutatóterem, nézzétek meg.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76533) tboy93 válasza sketchifun (#76532) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondjuk ha jol latom 5k egy mezei konnektor? :F

(#76534) sketchifun válasza tboy93 (#76533) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem olcsó, hasonló is csak kétszer ilyen áron az említett gyártóktól...

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76535) philoxenia válasza sketchifun (#76534) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak azoknak van olcsóbb fajta is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76536) pjen válasza sketchifun (#76534) üzenetére


pjen
félisten

Ja viszem a niloét, és azt mondják drága.

(#76537) philoxenia válasza pjen (#76536) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Cseresznyefát néztünk, (csak a takarót) csak saccolták az árát 7k fölé...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76538) sketchifun válasza philoxenia (#76537) üzenetére


sketchifun
senior tag

Az, hogy ennyire jól szerelhető, annak csak én örülök, nem én döntöttem mellette.

De érdemes élőben megnézni, nem piskóta.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76539) dh66e válasza philoxenia (#76519) üzenetére


dh66e
veterán

Persze ,de azt be is kell hajtani.Ezek a kis gépek nem erre valóak.

(#76540) pjen válasza philoxenia (#76537) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben a keret a legdrágább. Siemensben is vannak valódi fa keretek, tízen ezer.

(#76541) macilaci78 válasza pjen (#76540) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor már inkább Kopp.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76542) gerisz23 válasza sketchifun (#76532) üzenetére


gerisz23
őstag

Ezt s pór nép nemigen tudja megfizetni,de szépnek szép :C

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76543) zsolt0638 válasza Nkboy (#76479) üzenetére


zsolt0638
tag

Külsőtokos, külsőtokos vakolható, felsőtokos, ráépített tokos, belsőtokos....

(#76544) zsolt0638 válasza Chaser (#76482) üzenetére


zsolt0638
tag

Az ablak megrendelésekor tisztázzuk kell e redőny, ha igen milyen, és a teljes beépítést mi csináljuk az összes ablek és redőny variávióban.

(#76545) Nkboy válasza zsolt0638 (#76543) üzenetére


Nkboy
senior tag

Itt zalában, elészereltnek nevvezzük. :)
De üsse kő, legyen külsőtokos. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76546) pjen válasza macilaci78 (#76541) üzenetére


pjen
félisten

Igín a kopp natúr jó árban van,kár,hogy puha fa.A nemes fa Kopp ban sem olcsó.

(#76547) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

NÍVÓ biztonsági ajtó beépítés után:

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

A helyszíni felmérő illető utólagos megtekintése szerint ezzel a 230 ezer forintos ajtóval semmi probléma. :N "Ilyenek a panel adottságai" :C

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#76548) zsolt0638 válasza Nkboy (#76545) üzenetére


zsolt0638
tag

Jaaaa ZALÁBAN ...😁 ott persze mi is úgy hívjuk😜

(#76549) dh66e válasza RoyalFlush (#76547) üzenetére


dh66e
veterán

Ez szégyen.
Hívd vissza őket mert ez minden csak nem minőségi munka.

(#76550) pjen válasza zsolt0638 (#76548) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj,hogy az ablak csere után minimum festőt,de inkább kőművest kell hívni.Lehet van kivétel.....

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.