Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76151) orion1025


orion1025
őstag

Üdvözlet!

Érdeklődnék, hogy van-e statikában jártas fórumozó errefelé? Falak pántolásával kapcsolatban érdeklődnék.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#76152) pjen válasza szaszlaci (#76143) üzenetére


pjen
félisten

Ha a gerendálk között a salak alatt tégla van,az nagy valószínűséggel "hor sík".Alulról felzsaluzzák hézagosan megrakják téglával,a fugákba betonvasat tesznek,keresztbe hosszába,bekötik a gerendát is,majd az egészet kiöntik betonnal.Ha ki tudnád lapátolni,már leszakadt volna.Persze nem láttam,mért nem hívsz egy szakembert,hogy legalább véleményezze,hogy mit lehet.

(#76153) szaszlaci válasza Chaser (#76145) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nincs mit felbontani, mert nyáron tervezem megvenni a lakást. :) Nem gondolhatod, ha meglenne, akkor nem nézem előbb meg, mi van alatta...
Akkor viszont csinálni akarom, ahhoz meg tudnom kell már előre a lehetséges irányokat, hogy akkor könnyen eldönthessem, mit akarok, és csak pontosítani kelljen.
Mi van, ha azt a választ kapom, hogy XY födémmel épített lakást ne vegyek, mert nem lehet megcsinálni, valahogy tudjam meg előtte? Mindezt akkor, ha a nevem már rá van vésre a tulajdoni lapra.

Köszönöm ismételten, úgy látom, egyelőre elég infót kaptam.

Macilaci
"balettozva hányja a rizsát"
Ez a Taxi c. filmben vicces és eredeti volt, most annyira nem tudom értékelni. Segítséget kértem, kaptam ötleteket, és közben sokszor szembe mennek egymással az itt elhangzottak. Ráadásul ezek a tanácsok leginkább az éppen válaszolónak szimpatikus irányokat mutatják, és azért némileg csiszolódnak is. Elég kaotikus, még jó, hogy kérdezek, nem pedig szaladok egyből megcsinálni, amit az első válaszoló mond.

Vagy nem jól használom a fórumot?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#76154) dh66e válasza szaszlaci (#76153) üzenetére


dh66e
veterán

A számodra a legjobb megoldás ha szakembert hívsz (minimum kettőt,de inkább többet hogy széles spektrumod legyen) amikor megvan a lakás, ad ajánlatot meg technológiai ismeretet.Abból már ki tudsz indulni hogy mi a megfelelő neked.Nos ha meg rááll a kezed akkor a nagyját meg is csinálhatod egy csomó pénzt meg költhetsz másra.

[ Szerkesztve ]

(#76155) philoxenia válasza szaszlaci (#76153) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyakorlatilag háromismeretlenes egyenletet adtál föl, így csak találgatni lehet. Konkrétan akkor lehet tanácsot adni, ha már konkrét a kérdés, mert tudod, milyen a födém. Megnézed a lakást, megnézed a födémet és látszik azért rajta, hogy jó e vagy nem. Amúgy lakásvételbe szakember nélkül kockázatos belevágni. Statikai szakvélemény lenne az igazi. Tudtommal már energiatanúsítvány amúgy is kell, vagy még nem minden lakásvételnél kötelező?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76156) macilaci78 válasza szaszlaci (#76153) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kaptál sok-sok ötletet, de úgy érzem, még mindig nem kaptad meg a neked tetszőt. Ha így lenne, nem kérdeznél többet. De igazából feltárás sem volt még, tehát egyikünknek sincs lila fingja sem arról, hogy mi lenne a legoptimálisabb döntés és az is biztos, hogy nem mi fogjuk, nem nekünk kell eldönteni, hogy te mit és hogyan csinálj az otthonodban. Most nyárig az fog menni, hogy te idegességedben tövig rágod a körmöd, mi kínunkban még 8-10 lehetséges forgatókönyvet összerakunk köztük azzal, hogy a jelenlegi házat el kell dózerolni azzal bezárólag, hogy egy most újonnan épülő lakást vegyél, ami nyárra elkészül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76157) eszmilan válasza bazsimano (#76141) üzenetére


eszmilan
tag

Ehhez inkább mérnököt kellene hívni, nem kőművest.

(#76158) eszmilan válasza orion1025 (#76151) üzenetére


eszmilan
tag

Hello!
Mi lenne a téma? Írd be a fórumba, vagy privátba, ha olyan.

(#76159) szaszlaci válasza dh66e (#76154) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valóban, ez egy jó ötlet. Azok megvalósításával biztosan nem lesz gond, amik itt szóba jöttek, ha már tudom, mit akarok csinálni.

philoxenia: "kell" energiatanusítvány, legkésőbb adásvétel után harminc(?) nappal. De ebből csak akkor lehet gond, ha a vevő fél feljelentést tesz, hogy márpedig ő nem kapta meg. Felújítandó lakásnál szerintem a szükségessége eléggé megkérdőjelezhető. Úgysem onnét akarom kitotózni, mennyi lesz a fűtésszámla.

Úgy tudom, statikus csak ajánlott, az is inkább családi háznál, ahol ugye bármi lehet.

macilaci78: igazából irányokat már kaptam, szóval ebből a feltárásnál már össze tudok rakni egy tervet, amit csak korrigálni szükséges.

Annyi kérdésem van még, hogy ezek az említett gumibakok a párnafák alá, a szintállítást szolgálják, vagy mire valók?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#76160) orion1025 válasza eszmilan (#76158) üzenetére


orion1025
őstag

Koszorú nélküli tégla ház pántolásának kivitelezése érdekelne, mert csak fél információkat találok róla.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#76161) gerisz23 válasza szaszlaci (#76159) üzenetére


gerisz23
őstag

A szerződésbe bele kell írni az energiatanusítváy számát,ha jól tudom a földhivatal is kéri.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76162) macilaci78 válasza szaszlaci (#76159) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szintezni is lehet vele, illetve rezgéselnyelő is valamelyest.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76163) lev258 válasza dewil666 (#76113) üzenetére


lev258
veterán

Köszi, ezt megjegyeztem.
Valaki másnak van még tapasztalata Debrecenből?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#76164) zsolt0638 válasza Met (#76149) üzenetére


zsolt0638
tag

Egyházilag??? Papot csak nem kell hívni?

[ Szerkesztve ]

(#76165) Chaser válasza macilaci78 (#76148) üzenetére


Chaser
titán

Ok, jogos
Homokot en ajanlottam neki eloszor, meg sok mindent, de ez mar nyogvenyelos

szaszlaci
Ez olyan tortenet, h nem lehet ra teljesen felkeszulni, olyan fodem meg nincs amit nem lehet korszerusiteni, talan csak a vasbeton panelek, de ott max lepeshanggal van baj
Nyakamba szakadt ennel tobb minden tavaly, neha le kell ulni matekozni, maskepp nem megy, meg hagyni az egeszet es kikapcsolni, ha te mindent elore tudni akarsz bele se kezdj, sokat kell improvizalni, vagy felkeresel vallalkozokat, mondanak csunya szamokat, aztan olyan lesz amilyen

Szerk: energia tanusitvany kb semmit nem er, alapozni legalabbis nem lehet ra regi epitesu haznal, ha kivulrol hoszigetelve van ugyis ellenorizheto, fodem felepiteseket a jo isten tudja - meg aki megbontotta ( : -, ismerek ilyen szakertot, lovese nincs rola, pajtaskent csinalja a nagy penzert aztan ennyi
Komptetens ugyved pedig nem fog szerzodest sem alairni a tanusitvany nelkul

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76166) Met válasza zsolt0638 (#76164) üzenetére


Met
Topikgazda

Az első tartálynyi vizet meg kell szentelni és kevésbé fog vízkövesedni.
Mit nem lehet ezen érteni?

;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76167) mdk01 válasza Ace Ventura (#76087) üzenetére


mdk01
addikt

Faltól is függ, hogy miből van.
Betondübel lenne a frankó.

(#76168) fasyrt válasza csemberlen (#76139) üzenetére


fasyrt
őstag

& 76140 pjen:

Köszönöm a valaszokat, marad akkor a meglepi. Nem elek edesanyammal es meg a keglibe sincs nagyon bejaras. Vegülis legrosszabb esetben mi lehet? Ki kell verni a horonybol (az akarmit amit anno talaltak) a maltert, gipszet es be az uj vezetek, lejavit, vakol, fest, örül.

Egyebkent aljas ez a villany. Mi nem volt EVR, jol erezted magad. Mikor tudtad, hogy van ilyen, akartal. Mikor költözik a csaladod, akarod, hogy legyen megint. :)

Masik. Ha fel akarod böviteni a betapod, az ugye az oraig a szolgaltato sara, igaz? De hogy megy ez egy panelban? Kötve hiszem, hogy az elmü feljön az emeletre a strangot ujrahuzni. Viszont mindenkinek alanyi jogon jar a 32A. Az istenadta vezetek meg nem ismeri a jogot, csak a fizikat. :F

(#76169) pjen válasza fasyrt (#76168) üzenetére


pjen
félisten

A felszállón általában elfér a 32A.

(#76170) fasyrt válasza pjen (#76169) üzenetére


fasyrt
őstag

Jo, de van rajta vagy... 30 lakas...

(#76171) 4ron


4ron
senior tag

Valaki kép alapján be tudná azonosítani, hogy milyen márkájú WC tartályról van szó? :D Ha kell hozzá alkatrész, nem tudom milyet kell majd kérnem.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#76172) eszmilan válasza orion1025 (#76160) üzenetére


eszmilan
tag

És mi lenne a konkrét kérdés?

(#76173) macilaci78 válasza 4ron (#76171) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dömötör?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76174) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Az aldiban most kaphato 5l-es deco style nevezetu lazurfestek 5k-ert. Van ezzel valakinek tapasztalata? Megeri vajon ?

Mi az az ekezet dragasag??

(#76175) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
ismertek olyan ceget akik hokameras felvetellel foglalkoznak? akar utana szigetelessel? vagy tanacsadassal?
a kovetkezo lenne a helyzet.
Lakás 1. emeleten van de alattunk garazs van. A nappaliban ahogy latjatok az alaprajzon hatalmas ablakok/inkabb uvegek vannak foldtol majdnem a plafonig (240es magassaguak), persze nagyon hideg huz be az ablakon is , es szerintem azert is, mertnincsen normalisan szigetelve.

.

Egy olyanon töröm a fejem, hogy felujitas.Es a felujitas alatt, kiszednem ezeket a hatalmas uvegfalakat befalaznam es kisebb ablakokat tennek! Aztan lehet hogy felszedtnem a parkettat is es akkor alulrol jobban szigetelnek.

Tehat van valami megbizhato ceg aki ilyennel foglalkozik? es ajanlani is tudjatok?
elore is kosznom!
b

(#76176) DoItYourself válasza bazsimano (#76175) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ez érintené a homlokzatot is, nem lehet csak úgy megváltoztatni.
De nem úgy volt, hogy mindjárt kész az új kéró?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76177) bazsimano válasza DoItYourself (#76176) üzenetére


bazsimano
őstag

Tudom,hogy erinti a homlokzatot, de ez belso kertre nez, uh ha jól tudom, csak a kozgyules beleegyezese kell.
Ez a lakas a mostani lakas a masik az a leendo lakasunk....es oda tovabbra is keresek egy hozzaerto embert :D aki ra tudna nezni a foltokra .. :D

[ Szerkesztve ]

(#76178) 4ron válasza macilaci78 (#76173) üzenetére


4ron
senior tag

Szinte biztos. Köszi :D

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#76179) eszmilan válasza bazsimano (#76177) üzenetére


eszmilan
tag

Hol van helyileg a lakás? Mármint a beázó.

[ Szerkesztve ]

(#76180) bazsimano válasza eszmilan (#76179) üzenetére


bazsimano
őstag

frangepan u. 13 kerulet

(#76181) dh66e


dh66e
veterán

Valakinek kell olcsón Bosch sds+ ütvefúró háztartási célra emag villámakcióban,még két órán keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#76182) orion1025 válasza eszmilan (#76172) üzenetére


orion1025
őstag

Hogy mégis hogyan kell kivitelezni. Az én értelmezésemben a ház két szemközti falát össze kell kötni egy vassal, ami hát finoman szólva is érdekes megoldás, ha látszó a vonóvas, ha rejtett (bár ez kivitelezhetetlen nálam). Erre a kérdésre akarok konkrétumot, képekkel, mert eddig kicsit ó-kínai. meg tudnám oldani az utólagos koszorút, de az egész mennyezeti konstrukciónak, beleértve a látszó gerendát is, megbukott terv lenne, a hőhídról nem is beszélve, mert vagy a belmagasság rovására menne, vagy pedig a tető síkhoz annyira közel lenne a mennyezet sarka, hogy tuti penészesedés lenne a vége.

Szóval olyan koszorú pótló dolog érdekelne, ami hasonló mint a vonóvassal történő megerősítés, de csak magán a falvastagságon erősítek, nem pedig keresztbe-kasul 6 métereket+ a falak vastagságát. Azon gondolkodtam, hogy 40cm körüli laposvasak kívül-belül beárkolva, majd menetes szárral összeszorítom őket, mindezt fél méterenként, az egész házon körbe, csak fogalmam sincs mennyire érdemleges ezzel foglalkozni, illetve mennyire életképes gondolat.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#76183) philoxenia válasza orion1025 (#76182) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A koszorú lényege a koszorúság, darabonként semmit nem tart.
A tetőt nem írod milyen. Nálunk a szülői ház koszorú nélküli, sátortetős, a talpszelemenek vannak összekötve. Gyakorlatilag a tető így egy egységet alkot, oldalra nem terheli a falat.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76184) gerisz23 válasza orion1025 (#76182) üzenetére


gerisz23
őstag

Az egész falat szokták összehuzatni,a végein minél nagyobb lemezekkel annál jobb.Repedt már a házfal?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76185) orion1025 válasza philoxenia (#76183) üzenetére


orion1025
őstag

Semmilyen darabonkénti koszorúra nem céloztam, a tető leszedése nélkül is frankón kivitelezni lehetne az egészet, de ahogy írtam, ebben a formában a mennyezetek nem igazán kivitelezhetőek. A tető kétállószékes (nyereg), mely kapott még pluszba két alsó fogópárt, mert csak minden negyedik szarufa mellett volt ilyen. A ház "L" alakja miatt van egy 30x30-as alsó fogópár is, ez értelem szerűen az "L" alak tövét köti össze keresztben, de erre a részre is tervezek toldalékot, biztos ami biztos alapon, illetve egy bonyolultabb tégla válaszfal erre a szakaszra esik, így arra akarok egy vasalt koszorút és ezen a részen alá akarom támasztani még pluszba az ominózus kereszt gerendát, mert a ház felén a mennyezet félrönk (a másik fele látszó gerendás), így ezen "keresztül" terhelném egy, vagy akár két helyen.

gerisz23:

Ez a szokták nekem még mindig ó-kínai nyelvezet. Ha látok egy konkrét példát akkor tudni fogom mi a funkcionalitása statikailag, de eddig egy épkézláb leírást vagy konkrétumot nem találtam, kivéve az említett látszó vonóvasat, ami finoman szólva is vicces megoldás.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#76186) eszmilan válasza orion1025 (#76185) üzenetére


eszmilan
tag

Esküszöm nem értem, hogy mit szeretnél a dologgal elérni. Épület merevítések tervezése mérnöki munka.

Most szeretnél egy meglévő épületre plusz merevítést rakni? És ez miből jött ki, hogy szeretnél ilyet? Milyen célból? Reped a házad?

(#76187) eszmilan válasza bazsimano (#76180) üzenetére


eszmilan
tag

Pü ment

(#76188) orion1025 válasza eszmilan (#76186) üzenetére


orion1025
őstag

Megelőző intézkedés. Nem akkor szeretném szétverni a házat, amikor már készen van, mert ez a lépés ki lett "spórolva".

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#76189) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Itthon egy BOSCH WR 11-2 B átfolyós vízmelegítőnk van. Ma szerettem volna állítani rajta a hőfokot erre a kezembe maradt a gomb. Belül tört el ahol a fémhez csatlakozik. Esetleg tudnátok mondani boltot ahol lehet kapni ilyet olcsón vagy érdemes ezt ragasztani? Hőálló ragasztóval kellene vagy mivel? Köszönöm szépen

:R

(#76191) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Jó minőségű purhabot tud valaki ajánlani? Soudalt vettem, de sajnos nem akarózik kijönni a flakonból :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#76192) Met válasza Ace Ventura (#76191) üzenetére


Met
Topikgazda

Ugye felráztad annyira amennyire kell és úgy nyomtad hogy az allja volt felfelé?😃

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76193) Ace Ventura válasza Met (#76192) üzenetére


Ace Ventura
addikt

30 másodperc helyett 40-ig ráztam :)
Térfogata nem nőtt, ahogy kijött, azóta olyan. Aztán ki se jött már. Messze nem hozza a ráírt térfogatot.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#76194) Morris válasza Ace Ventura (#76193) üzenetére


Morris
veterán

Fischer vagy Mester.

[ Szerkesztve ]

(#76195) biker válasza Ace Ventura (#76193) üzenetére


biker
nagyúr

Hideg volt?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76196) YAS-dude válasza Ace Ventura (#76193) üzenetére


YAS-dude
őstag

Be kell nedvesíteni a felületet, meg a kifújt habra is érdemes spriccelni egy kis vizet, mert a levegő nedvességével dolgozik.

(#76197) Nkboy válasza Ace Ventura (#76191) üzenetére


Nkboy
senior tag

Pedig a Soudal, nem a gagyik közé tartozik.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76198) gerisz23 válasza smallmer (#76189) üzenetére


gerisz23
őstag

Forgatógombnak hívják felénk.Szakboltba biztos tudnak segíteni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76199) pjen válasza #46372352 (#76190) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem,szerintem estére 50 fok lenne.A Siemens nek van alkalmazkodó,egyre kisebb ingadozással kapcsolgatja a kazánt.

(#76200) Ace Ventura válasza biker (#76195) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Kifújtam kb a flakon 1/3-át, és abból kb olyan 3L megszáradt hab lett.
Valami volt ezzel a flakonnal. Szobahőmérsékleten volt 20 fok körül.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.