Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76101) pjen válasza Ace Ventura (#76099) üzenetére


pjen
félisten

Bojler,fűtő panel,villany tűzhely,nem hiszem,hogy hálózat bővítés nélkül megúszod+az üzemeltetés is 5x annyi lesz.

(#76102) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#76096) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezt találtam a neten:
Lépéshangszigetelés, akusztikajavítás, rezgéscsillapítás

A parafa kivalló hangszigetelő. A visszhangot szinte teljes egészében megszünteti, nagyon jó akusztikajavító anyag, akusztikai csempék alapanyaga. Kellő vastagságban alkalmazva csökkenti a falban, vagy az épületszerkezetben vezetett hangokat. Használják a hang belépésének vagy kilépésének meggátlására.

Te sokat ajánlod, tegyük már tisztába a dolgot,mert nekem nem egyértelmű.
Hangszigetelő,vagy elnyelő tulajdonsággal rendelkezik.

(#76103) Chaser válasza Ace Ventura (#76099) üzenetére


Chaser
titán

ha villany akkor klíma/klímák, főleg kis lakásnál
feb. 9-én kötötte be a bácsi h mérőre a klímát, szombaton volt 220kw-on, nappal zömében nem megy, de egyre több szabadnapot tartok és vasárnap már nem járok ki melózni olyankor dübörög a klíma, 25-28 fok közé szoktam rakni, ez eddig 5200ft h tarifával, 36nm, átlagtól nagyobb belmagassággal, úgy számolva 40-45 közt valahol

ctrlaltdel13 én álmennyezet fölé raktam eddig, standard 12,5mm-es karton, 4mm parafa, felettem levő nénit fürdőben sokszor hallottam pakolászni, ez gyakorlatilag megszűnt, elvétve hallani valamit melegebb is van, de nullára fogom redukálni, ezekben a helyiségekben plafonra is teszek
az én fürdőm még nincs lezárva, ott át is jön a hang, neki dupla fürdője van, az egyik alatt nekem háló, ott már nincs egerészés:)
sztem egyben hangelnyelő és rezgés csillapító is, mivel ugyanúgy ajánlott meleg/hidegburkolat alá, hangszigetelő gipszkarton falakhoz, álmennyezetekhez, mosógép alá
majd bekerül az ablak fölé a beépített redőny elé, ott jön be külvilágból jelenleg a legtöbb hang, akkor majd lesz tapasztalatom direktben mennyit hőszigetel

szerk: mennyit hő és hangszigetel pontosabban, az a rész külvilág felé teljesen nyitott, belülről jelenleg egy eps van bedobva

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76104) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#76103) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezzel nem lettem okosabb.
Netes ismertetetőjének első mondata.:

"A parafa kivalló hangszigetelő. A visszhangot szinte teljes egészében megszünteti"

A hangszigetelés azt jelenti szvsz,hogy a hangot nem engedi ki illetve be,
tehát visszaveri. Akkor hogy szünteti meg a viszhangot🤔🤔mikor visszaveri az összes hanghullámot????

2. Mondat: "nagyon jó akusztikajavító anyag, akusztikai csempék alapanyaga"

Akusztikát hang elnyelő anyaggal lehet javítani,nem szigetelővel.
Ezt tedd már nekem tisztába.

(#76105) Ace Ventura válasza sketchifun (#76100) üzenetére


Ace Ventura
addikt

pjen

36 nm csak, de mindenhonnan fűtve vagyok. Alulról, felülről, oldalról. Műanyag ablakaim vannak, és a homlokzaton van egy 10-es nikecell. Szóval meleg lakás nagyon. 1 db konvektorom van, az fűti a teljes lakást. Vagyis csak néha, mert fűtés nélkül is 19 fok van a lakásomban. Néha bedurrantok, hogy legyen 21-22 fok, és annyi,.
Szeretném a mennyezetet hangszigetelni, és ehhez át kéne variálnom a gázcsöveket, mert útban lesznek több helyen is. Ezért is megválnék a gáztól, valamint a gázos átfolyósom is tönkrement, szóval most úgy érzem, hogy minden a gáz ellen szól :)

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#76106) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok. MÜ3-as csőbe belefér 3X2,5 mkh vezeték, vagy csak a 1,5-esek férnek/ húzhatók be?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76107) pjen válasza szaszyka (#76106) üzenetére


pjen
félisten

MÜ3 cső be bele,ha elég vastag.Mü 3 cső van 11-36mm méret között.11-13,5-16-23-29-36mm,melyikre gondolsz?

(#76108) qdak


qdak
addikt

hello, a nagy hideg meghozta a hatasat, a "muhelyemben" levo hidro csove teljesen befagyott, a muhely a haz folytatasa, alatta pince (vicc h a pincebe teljesen jo ido van!) a muhely ajto resre nyitva, kutyak bent vannak, de a hidro a futott falnal es leg belul van, kinyilt az 1ik csap, meg az uj tipusu vezetek is elnyilt, pedig szigetelt
(L:/dl/upc/2018-02/25/80101_zgazz7uelvjnet0z_img_20180225_204725_1.jpg)[kép](/L)

(L:/dl/upc/2018-02/25/80101_ljw49ua8hiozajcl_img_20180225_204742_1.jpg)[kép](/L)

most folyatom egesz ejjel a vizet, mas otletem nincs, h ne fagyjon el, vkinek vmi tipp ?
hogy lehet a pincebe sokkal jobb ido ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#76109) Csabroncka válasza qdak (#76108) üzenetére


Csabroncka
addikt

Valahol vegyél kőzetgyapot paplant és azzal hajtsd körbe, ideiglenesen megoldja.

A pincébe miért van hideg? Nyílászáró?

"in medias res"

(#76110) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#76104) üzenetére


Chaser
titán

nem vagyok anyag fizikus ( :
visszaverni sztem semmit nem ver, elnyel, mivel elnyel hangszigetel, nem engedi tovább terjedni a hullámokat, lehet multifunkciós, nyilván vastagság függvénye ahogy említik is
cm3-enként több millió sejtből épül

szerk: Ace Ventura
klíma, nem kérdés, elektromos hálózattal sem feltétlen kell foglalkoznod, h tarifának érdemes külön mérőt kérni, csináltatni helyet, azzal 40%-kal olcsóbban fűtesz, és a másik rendszerből nem veszel el semmit
melegvíznek bojler, 1,5kw, napi max 4-8 órával számolhatsz
értelmes klíma telepítéssel 250e körül, két 1,5kw-os fűtőpanel 100e ft, azokat üzemeltetni viszont sokkal drágább és elektromos hálózat is kevés lehet, klíma 0-10 fok közt simán elvan 5-600w-ból

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76111) qdak válasza Csabroncka (#76109) üzenetére


qdak
addikt

pont hogy a pincebe teljesen jo ido van a felette levo helysegemhez kepest
a folyatas megvedheti ma/holnap ? idaig 1x se fagyott el telen!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#76112) eszmilan válasza 7Sony7 (#76023) üzenetére


eszmilan
tag

Meg kell feleljen az általános és helyi építési szabályoknak (kertek, beépíthetőség, homlokzatmagasság stb.).

Kialakítástól és mérettől függően vagy minden egyéb nélkül önmagában, vagy egyszerű bejelentéssel végezhető, de az előbbi esetén is meg kell feleljen az előírásoknak.

(#76113) dewil666 válasza lev258 (#76084) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Best-Ablakot nem ajánlom!!
Én 1.5 éve cseréltettem nyílászárókat de már 1 éve jeleztem hogy gondok vannak. Azóta sem történt megoldás pedig havonta zargatom őket :((( Főnök volt kint hiába állítgatta mondta ő is hogy ez így nem jó- És ennyiben is maradt.
A Gumitömítés nem zár tökéletesen és nagy szélben bizony érezni hogy jön a hideg.

Mindenkitől kérdezem:
Ilyenkor mit kell tennem hogy eredményes megoldásra bírjam őket?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#76114) pjen válasza Ace Ventura (#76105) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de ha szeretsz pancsolni,a meleg víz egyedül többe lesz mint a teljes gáz számla.Én hívnék egy vill szerelőt,hogy egyáltalán bírná e a hálózat.Ha a kéményt felújítja a társasház szerintem Neked is be kell szállni anyagilag.

(#76115) sketchifun válasza Ace Ventura (#76105) üzenetére


sketchifun
senior tag

Mi sem egyszerűbb, klíma. Ideális esetben egy is elég, és ha ennyire ritkán fűtesz, a H tarifa sem indokolt. Villanytűzhelyhez, villanybojlerhez amúgy is kell gondolom villanyt szerelni, meg mérőt babrálni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76116) szaszyka válasza pjen (#76107) üzenetére


szaszyka
senior tag

Hoppá, az lemaradt. 11mm-es csőről lenne szó. A 13,5-be belefér, de az kicsit vastag, inkább próbálkoznék 11-el.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76117) sketchifun válasza szaszyka (#76116) üzenetére


sketchifun
senior tag

Belefér. Egy kanyaron max el is lehet húzni.

Hova akarod tenni, hogy a 13,5 sok?
Én mindenhová 16-ost teszek, akkor is ha csak 2x0,75 lesz benne. Mondjuk azért, hogy ne kelljen szívni a behúzással.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76118) pjen válasza sketchifun (#76117) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem fér be vastagabb cső,és van kanyar,először húzd be a csőbe a drótot úgy gipszeld be.Cserélni úgysem nagyon Tudod.Esetleg 3x2,5mm MMCU vezeték a vakolatba.

(#76119) szaszyka válasza sketchifun (#76117) üzenetére


szaszyka
senior tag

Konyhában centis kábelcsatornában falon kívül van vezetve két konnektorhoz is a vezeték, mert a régi mm-falkábel elszakadhatott, és az előző tulaj így oldatta meg az áramot a konyhában. Ezt a kábelcsatornát akarom eltüntetni, vettem is 13,5-es mü3-at. Levéstem a vakolatot tégláig, kiszedni az nem-kábelt, de olyan trógerul falaztak 1960-ban, hogy van ahol majd 2cm a vakolat vastagsága, van ahol csak 1-15mm. 13,5-es mü3-ra menne rá 1-2mm vakolat néhol... inkább nyernék a 11-essel plusz 2mm-t, és probléma megoldva. 3 méteres szakaszról van szó összesen, annyira nincs értelme horonymarót/vésőkalapácsot bérelni.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76120) sketchifun válasza pjen (#76118) üzenetére


sketchifun
senior tag

Én genyó vagyok, addig ütöm amíg be nem fér. Egyébként meg MKH-t használok, könnyebb vele dolgozni számomra.

Szerk: Hát akkor vésd a téglát. Mi a kérdés?

Vagy ha azt se akarod, tegyél te is MMfalat.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76121) 7Sony7 válasza eszmilan (#76112) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi, közben meglett.

-

(#76122) szaszyka válasza sketchifun (#76120) üzenetére


szaszyka
senior tag

Pont a tégla vésését akarom megúszni. Most gyorsan megnéztem ezt az mmcu-t, 18A-ig terhelhető, az bőven elég. A következő pár évig az is kibírja majd. :)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76123) pjen válasza sketchifun (#76120) üzenetére


pjen
félisten

Ez nem kérdés,én is bevésem.A fugában kicsit leütöm a tégla sarkát,már benn is a 16mm cső.Viszont az MMCU is megfelelő lehet.

(#76124) mezis válasza qdak (#76108) üzenetére


mezis
nagyúr

"...hogy lehet a pincebe sokkal jobb ido ?"
Geotermikus gradiens. :D
Úgy, hogy 120cm-en már 0C-Fok fölött van a hőmérséklet a talajban. Bizonyára a pince jelentős része a földdel van körülvéve és nem -10C-Fok-os levegővel.
Ez pedig állítólag Isaac Newton találmánya.

mezis

(#76125) Csabroncka válasza qdak (#76111) üzenetére


Csabroncka
addikt

Félreérthető volt a mondatod - de megkaptad rá a választ a pincéd a földben van.

"in medias res"

(#76126) Chaser válasza szaszyka (#76122) üzenetére


Chaser
titán

veszel mbcu-t, ugyanúgy néz ki mint a kábel amit csőben húznál, de duplán szigetelt, vakolatban vezethető, nálam mindenhol úgy van, pont azért, mert ha a régi alu mm fal bírta ez is bírni fogja, így is kellett vésni rendesen, hát még ha csövezve is lett volna a fal, konyhába 2,5-est tegyél, ha szeretnél villany tűzhelyet annak külön 3x4-est, előbbi tömör legyen, utóbbiból talán csak sodrott van, főzőlapnak is tegyél külön kört ha tervezel majd venni, esetleges mosógépnek is

szerk: ha csak ilyen kis szórású vakolat az jó, nálam volt fél cm-4cm szintkülönbség is ( : másik lakásban is, mintha a lakás elejét teljesen más brigád csinálta volna

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76127) pjen válasza Chaser (#76126) üzenetére


pjen
félisten

A 3x2,5mm MBCU-t biztos nem tudja elhelyezni a 11mm es cső helyén.Az MMCU ugyan az csak lapos,simán elmegy a vakolatban.

(#76128) Chaser válasza pjen (#76127) üzenetére


Chaser
titán

hoppsz, ez igaz, de az mm falat sem feltétlen vakolat alá rakták közvetlen, nagy eséllyel falra és úgy vakolat, legalábbis úgy lenne ésszerű, és mivel az mm falat illik kibontani lesz ott hely, esetleg ráigazítani kell, hajlításoknál sztem előnyösebb a kör keresztmetszet mint az mm falé

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76129) pjen válasza Chaser (#76128) üzenetére


pjen
félisten

Az MMCU hajlitásának van egy trükkje, szép lapos marad.

(#76130) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Másik lakásomban adott egy régi Fég V4, és egy szintén régi Fég C21 fűtőkazán.
Cserélném őket 1 db készülékre. Már csak kondenzációst engednek felszerelni? Kémény bélelést szeretném megúszni. Meg lehet? Kondenzációson helyett sima kombi cirkót tennék. Pl egy ilyen?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#76131) Chaser válasza pjen (#76129) üzenetére


Chaser
titán

gondolom ráhajtod derékszögben, teteje 45 fokban megy, bármelyiket használja jó, de régi mm falat úgyis kukázni kell, én legalábbis nem hagytam a régi kanócokból semmit, áthúzás miatt úgy tudom így illik - kell -

Ace Ventura
normál kazán - saválló
kondenz kazán - műanyag

amennyiben neked egyik sincs mázlid volt, de bármilyen ellenőrzéskor kibukik meg kell csináltatnod, vagy viszik a gáz órát, volt is erre példa ha rákeresel
ha jól tudom, sima kazánt csak különálló helyiségben lehet üzemeltetni, kondenzet pl fürdőben is, tehát lehet a lakás szerves része

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76132) Ace Ventura válasza Chaser (#76131) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem olyan régi a ház, 30 éve építették. Nem sima rakott kéményem van ott, hanem van benne alu betét.
Sajnos műanyag nincsen, ezért a kondenzációshoz kellene variálni, de nem ragaszkodom hozzá, ha sima kombi cirkó mehetne a kéménybe. azt olvastam, hogy ha cserélni kell kazánt, akkor már csak a kondenzációs szerelhető fel.
A 2 db fég kazánom is jelenleg a fürdőszobába van, és az új is oda menne. Sajnos máshol nincs helyem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#76133) Chaser válasza Ace Ventura (#76132) üzenetére


Chaser
titán

valószínűleg amiatt csak kondenz, mivel a hagyományos lakótérbe nem kerülhet, és ha nem mostani építésű nincs kialakítva neki hely, kondenzhez viszont béléscsere is kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76134) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Erősen leestt az állam tetőfelújítás ügyileg. Noh és újabb bizonyíték, h nem szabad soha 1 árajánlat alapján belevágni bármibe is.
Már szervezem erősen pár hete az idei évet, elkezdtem kérni ajánlatokat már tavaly a tetőfelújításra.
Alapvetően egy L alakú házrészt kell elképzelni, közvetlenül hozzá, mögéépülve egy 13 x 6 méteres melléképületrésszel. Sima sátortető, elől hátul csonkolással, vagy 45 éves cseréppel, összesen 400 m2 tetőfelület.
A cél, h a fő szerkezet maradjon, a régi cserepet le akarom szóratni pótkocsira, szeretném tökéletesen kiszinteztetni az egyenetlenséget, tetőfólia, új tetőlécek, bádogozás mindenhol, illetve + 2 sorral az egészet kintebb lesz lógatva a jelenlegi szinttől.
A legelső ács hosszas méregetés után bedurrantott egy 2,1 M ft-os munkadíjat 5 napnyi munkára. A másik már ugyanerre 1,3-at adott. Nagyon kemény differencia. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#76135) ctrlaltdel13 válasza runner 125 (#76134) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

5 napnyi munka????
Van fogalmad róla,szakszerűen mennyi idő 400nm héjazatcsere, fóliázva,vápakialaítással,ellenlécezve,cseréplécezve, ereszmeghosszabbítással????
Egyébként L alakú házrész,hogy lehet sátortető?? Max nyereg egy vápával és a vége kontyolva vagy teljes konttyal.
Semmit nem írtál az ereszkiképzésről,dobozolt homlokdeszkás vagy látszós szarufavég.
Milyen magasan van az eresz. Stb.

A nagy difi sok mindenen múlhat,kérj írásos kivitelezési tervet,mi is lenne benne annyi pénzért.
Sok kókány nem szakszerűen csinálja,ami a munkaidőn sokat javít. Náluk ez több napot is jelenthet.

[ Szerkesztve ]

(#76136) biker válasza runner 125 (#76134) üzenetére


biker
nagyúr

150nm tető, sorház vége tehát csak 3 oldal, cserép le, léc le, fólia csere, cserép vissza, erre kaptam 4-5 napot és 4-500e Ft-ot.
Ezt neked 5 nap alatt 10 ember se csinálja meg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76137) pjen válasza Chaser (#76131) üzenetére


pjen
félisten

Keress videót,ha érdekel,de a lényeg.Teljesen sikban marad a hajlítás.A kanyarban erekre bontják,és elrendezik.

(#76138) fasyrt


fasyrt
őstag

A villanyászokat kérdezem elsősorban, dolgozott már valaki Káposztásmegyer I-en? Édesanyámék költöznek oda egy hónap múlva, sanszos, hogy megnyertem a vezetékáthúzást. A horizontális vezetékek kábelcsatornában vannak falon kívül a fal és a plafon találkozásánál, de nem láttam vezetékeket a konnektorokhoz és a kapcsolókhoz lefutni, a falban vannak. Csak ugye kérdés, hogy csőben futnak vagy lehet bányászni.

(Esetleg abból a szempontból is fel tudnátok világosítani, hogy mibe kerül egy 65nm panel átvezetése + kapcsolótábla csere?)

(#76139) csemberlen válasza fasyrt (#76138) üzenetére


csemberlen
őstag

Less be a csatorna alá egyből kiderül milyen vezeték van benne, illetve meglátod a csövet is. Illetve van ott egy specko műanyag csatlakozó elem.

60% hogy cső van benne emlékeim szerint.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76140) pjen válasza fasyrt (#76138) üzenetére


pjen
félisten

Az,hogy mennyiért húzzák át,nagyon változó.Leginkább az igényektől függ.Vésve,vagy csatornázva,csatornából több fajta van.Árban nem mindegy,hogy Kopos vagy Legrand.Hány áramkört szeretnél,stb.

(#76141) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
valaki tudna ajanlani egy komuvest? vagy szakembert? nem munkara csak velemenyezesre...persze a hozzaerteset es a kiszallasat kifizetem ha kell...budapest.

A beaázás miatt, és vannak olyan falak amik nekem ugy tunnek mintha vizesek lennenek de a projektvezeto azt mondja hogy nem...en nem ertek hozza ezert kellene egy hozzaerto ember!

elore is koszonom a tanacsokat akar itt akar privatban!
udv
b.

(#76142) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Akkor senki nem tud egy villanybojler szerelőt, aki kijön a III. kerületbe? Marad a google?

Köszönöm.

(#76143) szaszlaci válasza macilaci78 (#76093) üzenetére


szaszlaci
addikt

és Chaser

Van itthon egy kb. 1x1 méteres, 4 mm-es parafa, úgy tíz éve összetekrve. Kibontottam, leterítettem, rá a közepére egyetlen laminált lap. Szemmel nézve teljesen kilapította, széleken nyomkodva csak magát a parafát sikerült nagyon minimálisan összenyomni.

Aztán csináltam egy olyat, amit azért tesztnek nem neveznék, de iránynak jó lehet. A padlás betonfödémen nem nagyon van zajszigetelés. Elkezdtem kopogtatni egy kemény tárggyal, illetve mást megkértem:
- a betont,
- a betonhoz hozzányomott lamináltat,
- a parafa + lamináltat.
Kb. semmi eltérés nem volt, érdemi biztos nem. Szóval ez szerint a parafa nekem nem tűnik annak az iránynak, amire érdemes ebben az esetben költeni.

Utána kipróbáltam azt, hogy a régi zacskós kőzetgyapotra egy laminált, és testsúllyal összenyomni, ezt kopogtatva. Így nem meglepő módon kb. semmi nem jött át, az ajtón keresztül hallottam csak a kopácsolást, ami teljesen elnyomta azt, amit a födém áthozott. Szóval egyelőre ez tűnik jó iránynak.

A gerendához való betonozás miért nem ajánlott, nem tudom kivitelezni, vagy más gond lesz vele?

Ja és a kohósalak, amennyiben az lesz. Elég valószínűtlen, hogy ezt kiszedem, de ha mégis, nem kockázatos az, hogy az alatta lévő kábeltéglákat piszkálom? Nehogy az alsó lakó plafonja kirepedjen vagy akár ki is szakadjon ott.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#76144) pjen válasza szaszlaci (#76143) üzenetére


pjen
félisten

Nem köt hozzá a gerendához a friss beton.

(#76145) Chaser válasza pjen (#76137) üzenetére


Chaser
titán

No jo, az mar hack ( :

Szerk:
szaszlaci
Ezt a kopogtatos temat nem egeszen ertem h zajlott, de gyapotnal akkor bevalt
Gerendahoz nem betonozunk, ez tarsashaz, barmiert barmikor fel kell szedni szeded az egesz fodemet
Szalagtegla nem lenne problemas salak eltavolitaskor, nyilvan nem kell rajta ugralni meg dobalni a 40kg-s sittes zsakot, most az a tehereloszlato reteg, es epp ezert gerenda szinten kell lennie vagy felette, ha sik az alatta levo szalagtegla azt kitoltod szintig eps-sel, homokkal teljesen szintbe hozod, cementes viz, kiegyenlito, hanggatlo lepes allo gyapot, es zaronak beton 4cm
De bontsd mar meg, felesleges itt matekozni, amig nem tudjuk mirol, annyi infot kaptal amibol kis tulzassal mar hazat lehet epiteni ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76146) mezis válasza Ace Ventura (#76130) üzenetére


mezis
nagyúr

Legfeljebb azonos típusúra csere lehetséges. Ha még lehetséges. Talán pár hónap és már csak a kondenzációs (tervezés, engedélyeztetés, kivitelezés = baromi sok Ft) lehetséges.
De előbb keresd meg azt a mestert, aki a garancia jegyet is aláírhatja.
[link],http://fegkazan.hu/termekek/kazanok/kemenyes-kazanok

[ Szerkesztve ]

mezis

(#76147) macilaci78 válasza Ace Ventura (#76097) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen programozás? Be van állítva egy hőfokra és annyi. Nem vezérelt áramról megy.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76148) macilaci78 válasza Chaser (#76096) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fentről lefelé az, amit akarsz:
8-10 mm laminált padló
5 mm XPS
10 mm aljzatkiegyenlítő
párnafa, mert elég eddig síkba hozni.

Ökölszabály, hogy laminált alá 3 mm-nél vastagabb tekercses alátétet nem rakunk

Kiemeltem a lényeget az írásaimban. Az XPS nem tekercses, így mehet 3 mm-nél vastagabb. Az XPS-t nem én javasoltam, hanem szaszlaci által kérdezett rétegrendet írtam le.

A salakra homokfeltöltést javasoltunk itt páran. A salak lehet tömör, de ha csak egy centi homok öntesz rá, az már képlékenyebb.
A komoly megoldás, hogy mindent kilapátol, megméri, milyen vastagságban van helye és a kívánt burkolatszinttől lefelé számol: fektetett burkolat, 3-5 mm aljzatkiegyenlítő, min 4 cm beton, fólia lépésálló szigetelés. De betonozni nem akar.
Akkor rakhat párnafát gumitappancsokra, vakpadló, OSB, burkolat, párnafák közé szigetelő töltőanyag. De párnafát nem akar, mert ósdi és nem fogadja el, hogy ennek ellenére működik.
Volt javasolva mikcrocellulóz, teherelosztó réteg, klikkes burkolat, működik ez is. Se száradási idő, se párnafa nincs, hőt, hangot szigetel.
Volt javasolva a meglévő salak, párnafa meghagyásával szükség szerinti szintezés homokkal, cementes vízzel kérek, kiegyenlítő, burkolat, ez viszont szintkülönbséget ad. 22 mm-es OSB-vel nagyjából jó is lenne egy lépésben

És mindezek után továbbra is balettozva hányja a rizsát, hogy jajj, mit kéne csináljon?

Egy nyikorgó parkettára tehetsz bármit, az nyikorogni fog. Ez nem az XPS bűne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76149) Met válasza icecave (#76142) üzenetére


Met
Topikgazda

Általában egy házilag szokták megoldani. Ha nem mersz nekiállni akkor google.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76150) Ace Ventura válasza mezis (#76146) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sajnos igazad van. Most beszéltem egy gázszerelővel, és ő is megerősítette, hogy már csak kondenzációs rakható fel.
Csőcsere, plusz készülék, plusz munkadíj, és papírozás 7 számjegyre jön ki :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.